Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32601) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Olvasgatom a fórumot, de nem jutok dűlőre a gigabyte és msi 970 között, asus-ról letettem, a sok negatív vélemény miatt. Számomra fontos a csend, de közben törekednék az alacsony hőfokra is.
Ha jól veszem ki akkor az MSI halkabb és melegebb, tehát a Giga hangosabb és hűsebb.
Valamint félek kicsit a tekercssípolástól is, melyik gyártónál jelentkezik kevésbé? Ha veszek boltból egy sípolósat akkor vissza tudom vinni. hogy cseréljék ki?

(#32602) Grave_444 válasza Fr3eWar (#32601) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Gigabyte WF3 - G1 ajánlott. (alapjáraton egy kicsivel talán hangosabb a ventije, mint az előző szériáknak.
Nem zavaró egyáltalán, ha nem vagy csendmániás nem fog idegesíteni.. :)

MSI-nek idle leáll a ventije 60 fokig. Ezek közül kisebb az esély, hogy cicergőst kapsz, bár ez táptól is függ.

(#32603) trufa12 válasza shteer (#32597) üzenetére


trufa12
addikt

Köszönöm erre voltam kíváncsi akkor én is vásárolhatok nyugodt szívvel december-január környékén..

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#32604) Eletke válasza Grave_444 (#32602) üzenetére


Eletke
csendes tag

Szia!
Evga-nal mennyire jellemzo a cicerges? Egy ssc-t neztem ki. Jo valasztas ez szerinted?
Koszi!

Van annak egy neve, aminek azt hívják.

(#32605) Grave_444 válasza Eletke (#32604) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Az is jó vétel. A cicergés lutri, előre nem tudhatod. Táptól is függ.

(#32606) Eletke válasza Grave_444 (#32605) üzenetére


Eletke
csendes tag

Koszi. Akkor KAMIKAZE!!!
:)

Van annak egy neve, aminek azt hívják.

(#32607) SharpSA válasza ZrogNV (#32586) üzenetére


SharpSA
veterán

Nekem 4670K van és bőven elég. Ma kaptam meg az MSI GTX 970 Gaming kártyát. Valóban jó darab, csendes, játék közben kb. 65 fokig, amúgy meg 40-ig melegszik (ilyenkor még a vetik is állnak) és emellé is van az ingyenes kupon. :)

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#32608) Andor22 válasza SharpSA (#32607) üzenetére


Andor22
aktív tag

Jó kártya grat :)

(#32609) Grafirka válasza Eletke (#32604) üzenetére


Grafirka
őstag

EVGA minosegi hw gyart. Alltalaban azert valasztjak kevesebben mert araik magasabbak . Cicergest sajnos nem lehet elore meghatarozni, nem egy bizonyos gyartora jellemzo.

(#32610) Eletke válasza Grafirka (#32609) üzenetére


Eletke
csendes tag

Azert valasztom az Evga-t, mert fontos, hogy alapon ne menjenek a ventik. A Giga g1 1560-as alap rpm-je "hangos". Orajelben pedig elhanyagolhato a kulonbseg. 1342 vs. 1354Mhz. Ara is ugyan annyi. A tapon egy fsp 650 raider, ami elvileg seasonic belsovel rendelkezik. Igy talan kevesebb az esely a cicergesre. A Giga g1 sem cicergett.

Van annak egy neve, aminek azt hívják.

(#32611) Fr3eWar válasza Grave_444 (#32602) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Szerintem akkor MSI-t választok, minőségi tápom van, Enermax Modu87+ 500W-os, de nem volt gondja az R9 290X-el sem

(#32612) castiels válasza Fr3eWar (#32611) üzenetére


castiels
addikt

Elêg lesz hozzá.

(#32613) Grave_444 válasza Fr3eWar (#32611) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Jó választás. :) 290X után nem lesz nagy előrelépés, majd tuningold.

(#32614) castiels válasza Grave_444 (#32613) üzenetére


castiels
addikt

Eggyes játékokban nagy előrelépés lesz.. :)

(#32615) Fr3eWar válasza Grave_444 (#32613) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Nálam fontos hogy "kuss" a gépnek, így nekem az előrelépés a fogyasztás/melegedés/hang terén lesz leginkább a 290X-hez képest.

Külföldi fórumokon láttam postot ahol összegyűjtötték a coil whine + psu + vga típusokat a felhasználok saját bevallása alapján, és össze van foglalva. Szerintem jó lenne itt ebben a közösségben is csinálni ilyet, mellyel lehetne segíteni a jövőbeli tulajokat.

Itt olvasható, igaz olasz nyelven, de kibogozható, (valószínű a no mai a nem :D)

Akár mehetne az első hsz-be.

(#32616) Rison77 válasza Fr3eWar (#32615) üzenetére


Rison77
senior tag

Nálam ma érkezik az msi, egy chieftec ctg 500 80p lesz alatta egyelőre, vagy véglegesen. Remélem szerencsés leszek.

(#32617) gk004 válasza Fr3eWar (#32615) üzenetére


gk004
tag

Az enyém először cicergett egy nagyon kicsit, de már bejáratódott, és kussban van. (Evga gtx980 SC)

CMDR Blian

(#32618) Grave_444 válasza Fr3eWar (#32615) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Én 290-ről váltottam, ezt sokkal jobban szeretem. :)
1500Mhz-en érezhetően erősebb és terhelve halkabb, hűvösebb. Idle még nem vettem le a fordulatot, biost kéne flashelnem.
Persze Nvidia játékokban nagyobb az előnye.

Rison77

CTG 450-el nem cicergett. :)

[ Szerkesztve ]

(#32619) FLATRONW


FLATRONW
őstag

359.00 AC: S driver

[ Szerkesztve ]

(#32620) he7edik.


he7edik.
addikt

Megérik a plusz pénzt az EVGA FTW az SSC-hez képest ill. más tunningos 970-hez képest?

Égő szöveg a flém vázon

(#32621) gk004 válasza he7edik. (#32620) üzenetére


gk004
tag

Meg. Gyorsabb, jobb a hűtő, halkabb.

CMDR Blian

(#32622) shteer válasza he7edik. (#32620) üzenetére


shteer
titán

Szvsz SSC-hez képest felárat csak az FTW+ ér.

..szerintem jónak tűnik

(#32623) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

mestörök :R

a Giga WF3 980 is "cicergős"?! tán a G1 (is)?!
ha igen, akkor ráveszem magam egy EVGA/Asus-ra... Strix jobban érdekelne amúgy

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#32624) blu79 válasza - = Zk = - (#32623) üzenetére


blu79
addikt

Szia, mindegy mit veszel, mindegyiknél előfordulhat a cicergés

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#32625) h1mpi válasza - = Zk = - (#32623) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nem cicereg az enyém, igaz 144 FPS felé nem megy a G-SYNC miatt.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#32626) eventus válasza he7edik. (#32620) üzenetére


eventus
veterán

FTW+ csak, de itthon nem kapható :( pár napig volt itt keleten. Ausztria, ahol legközelebb kapsz. De az SSC hajszállal marad el és kapható hozzá backplate, mellesleg felhuzod az orajelet. Sima FTW nem is lett olyan jó, azért jött a +.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#32627) Joco_77 válasza - = Zk = - (#32623) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Giga WF3 980 am van. Nálam egyáltalán nincs cicergés.

(#32628) Broomi válasza - = Zk = - (#32623) üzenetére


Broomi
tag

Üdv.nekem egy Msi 980 gamingem van,abszolút nem cicereg,sőt alapon állnak a vetik!

(#32629) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

áá, szupcsi :R
köszönöm széKem :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#32630) Joco_77


Joco_77
aktív tag

Nekem egy bajom van a 980Wf3oc vel.
Nem tudom miért de a webes videók(youtube pl) hacsak nem 60fps videót nézek "döcögnek" ilyen microstuttering vagy mi a bánat van(ha ez az).
És furcsállom de 660ti nél nem volt ilyen(gondolom a magas frame és a 60hz monitor?)
Nem tudom.
Tervezek egy 144hz es monitort venni a jövőben remélem azzal jobb lesz.

(#32631) Fr3eWar válasza - = Zk = - (#32629) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Ha minden igaz este tudok én is nyilatkozni egy MSI 970 gaming-ről, párezer sor utánaolvasás itt + külföldi fórumok alapján belehelyezem bizodalmam az MSI-be. A gigáról sok helyen olvasom hogy alapjáraton is "hangos" terhelve meg egyenesen zajos.

(#32632) karis válasza Eletke (#32610) üzenetére


karis
tag

1560rpm az alap sebessége a ventinek? Nekem az MSI 68fok környékén is max 1200rpm forog

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#32633) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

GTX980-hoz Win10 alat melyik driver javasolt jelenleg ,ami tuti bugmentes vagy legalabb elviselheto?
Geforce forumon is pl sokan panaszkodnak, hogy az utobbi driverekben a GSync is bugos es reszben igazuk is van. Pl probaltam a 358.91-et es full screen modban a Metro 2033 Redux alatt az fps limit nem kapcsolt be, csak ha a GSyncet Windowed es Fullscreen modba raktam, de a Dragon Age Inquisitionban meg ezek utan sem kapcsolt be...

(#32634) FollowTheORI válasza Darth_Revan (#32633) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Passz... én nekem nincs Gsync így egyikkel sem volt bajom. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#32635) FrozenThrone


FrozenThrone
aktív tag

Van itt valaki aki GTX970 -es kártyával Hearthstone -t játszik? Nekem most jött elő az a gond, hogy amint elindítom a játékot beáll 540MHZ -re a GPU clock, és más alkalmazás alatt se megy feljebb az órajel csak újraindítás után. :F

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#32636) trufa12 válasza FrozenThrone (#32635) üzenetére


trufa12
addikt

Nah mi a szösz romlik az nvidia , vagy ennyire sok most a user error? :U

amúgy sajnos most nem tudok segíteni , mert volt, játszottam is vele, de nem volt ilyen gondom .. én lennék a legboldogabb ha már ott tartanék hogy újra lenne 970-em azt játszhatnék már valami értelmes játékkal is.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#32637) Archttila válasza gk004 (#32617) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Itt is hasonloak a tapasztalatok. :) 970SC

Persze ez a cicerges olyan dolog, hogy a tobbszaz ropis ThinPad-be (t420 i5) is cicereg egy picit az SSDnel amikor masolok, de ettol meg imadom es emiatt nem valnek meg tole foleg vmi fos uj TP-ert nem :D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#32638) TTomax válasza FrozenThrone (#32635) üzenetére


TTomax
nagyúr

Tipikusan túlhúzott kártya jelei...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#32639) karis válasza Archttila (#32637) üzenetére


karis
tag

Én most a Witcher 3-al játszok, és ott nem volt stabilitással gond, se cicergéssel, de mostanában, mióta felraktam a patch-eket, és a DLC-ket (vagy az uj drivert? :)) azóta cicereg néha, és a párbeszédeknél is megjelenik a töltés felirat.
Fix 60 fps-nél(vsync) és nélküle is átl60-100fps-nél is szokott ciceregni. Fps drop i szokott lenni, amikor 20-30-ra is leesik.

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#32640) FLATRONW válasza FrozenThrone (#32635) üzenetére


FLATRONW
őstag

Ez olyankor szokott lenni, hogyha éppen frissítés után vagy. Ilyenkor pl. az OSD-n alacsony órajel jelenik meg és értelmetlen memóriahasználatot is mutat. Elég csak az Afterburnert vagy akármelyik másik monitorozó programot újraindítani és rendben lesz az OSD. Gondolom teljesítményproblémával nem találkoztál, mert ilyenkor csak annyi a probléma, hogy a monitorozó program összezavarodott a frissítés miatt.

(#32641) greggorius


greggorius
tag

Tudna valaki segíteni? Épp most próbálunk működésre bírni egy új gépet egy tv-vel de se kép se hang.
Monitoron DVI-DVI és DVI-HDMI kábellel is tökéletesen működik, de egy Panasonic Viera TV-t HDMI kábellel nem hajlandó észlelni. Legújabb driver, legújabb bios, és túlvagyunk a "Szigorú" észlelésen is.
Amikor a monitort dugjuk a HDMI-re, szépen jön a PnP-hang, a TV-vel semmi...
Köszi!!

(#32642) gk004 válasza Archttila (#32637) üzenetére


gk004
tag

Én pl a Valley benchmarkból kilépéskor hallok némi cicergést, amikor az az állókép van a programozók neveivel.

CMDR Blian

(#32643) Rison77


Rison77
senior tag

Sziasztok!
Futtatni szeretnék egy valley-t viszont nem tudom full képernyőre kirakni mert ezt a hibaüzenetet kapom Valakinek van ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#32644) Grafirka válasza Rison77 (#32643) üzenetére


Grafirka
őstag

Instalald ujra a DirX -et. Ez a 0x087A0001 hibauzenet serul DirX eseten szokott megjelenni. Egyeb program, jatek, osszeomlast nem tapasztaltal ?

(#32645) Rison77 válasza Grafirka (#32644) üzenetére


Rison77
senior tag

Friss windows, tegnap raktam be a kártyát reinstallal együtt. Kicsit ragaszkódos volt az amd... Még nemigazán volt időm játszani.

Elindítottam a dxwebsetup-ot, de mindent rendben talát, nem csinált semmit.

[ Szerkesztve ]

(#32646) Grafirka válasza Rison77 (#32645) üzenetére


Grafirka
őstag

A friss windowst , ugy erted, hogy miutan bekerult az nvidia kartya utanna kovetkezett a win ujratelepitese? Tehat nincs esely arra , hogy az elozo AMd driverbol maradjanak szemetek?

Ha megy a hatterben MSI afterburner, EVGA precision , ASUs tweak vagy hasonlo program, zard le, usd ki task managerbol es ugy probald inditani a Valleyt. Onscreen overlay eseten jeloeztek meg ezt a hibauzenetet. . Szedd ki az illeto programokat,startup-bol mert ha nem, akkor restart utan ismet bekavarhat.

[ Szerkesztve ]

(#32647) Rison77 válasza Grafirka (#32646) üzenetére


Rison77
senior tag

Igen, beraktam az nvidia kártyát és első indulásnál raktam a rendszert.
Megpróbáltam azt a módszert hogy registry-ben átírom a directx verziószámát régebbire, és úgy futtatom a telepítőt, de ugyanúgy rendben talál mindent , a legfrissebb van fent.

[ Szerkesztve ]

(#32648) Rison77 válasza Grafirka (#32646) üzenetére


Rison77
senior tag

Aha, most kipróbáltam valamilyen játékkal fullscreenben. Megnyitja egyből lerakja az asztalra, megnyitom felugrik megint lerakja az asztalra, ha elég gyors vagyok és egérrel kattintok bele 2-őt 3-at, akkor fent marad fullscreenbe és megy minden. Ilyennel se találkoztam még.

(#32649) FrozenThrone válasza FLATRONW (#32640) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Nem így van, mint írtam beragad az említett órajelen, ilyen esetben ha pl elindítok egy DOTA 2 -őt akkor látványosan akad, illetve több monitorozó program is mutatja hogy csak 540 Mhz -en teker a GPU. Újraindítás után viszont ismét szépen felskálázza az órajelet, teljesítmény is természetesen megnő, addig amíg el nem indítom a HS -t. Eddig egyedül csak a HS -nek sikerült "bebuggolnia" az órajelet. Több játék is szépen, hiba nélkül megy. :F

TTomax: Holnap kipróbálom alap órajelen is, köszi a tippet :R

[ Szerkesztve ]

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#32650) Grafirka válasza Rison77 (#32648) üzenetére


Grafirka
őstag

Allitsd at ablakos modba.Hogy mitol van az talany, viszont meger egy driver reinstallt.
Display driver Uninstaller-el mindenkepp takaritsd ki mielott ujratelepited a meghajtoprogramot. Csak a drivert telepitsd es pipald be a clean install opciot ( ge force experience hagyd ki )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.