Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10651) Dr.Én válasza zozoz1 (#10647) üzenetére


Dr.Én
veterán

én is csak azt tudom írni ezen Giga GTX 970 G1-ről hogy nagyon jó a hűtése, dicsérik nagyon, én nekem is a héten jön meg a G1, már nagyon várom....illetve a jó tuning lehetőség van benne , ahogy tudom, bár ez azért kártyától is függ...
Nem jársz rosszul ha ezen kártyát veszed :)

WOT: kissio

(#10652) amadeuxs


amadeuxs
tag

Sziasztok, egy gtx 980-n toprengek, valahogy a referencia moddelek fogtak meg, egy evga gtx 980 sc referencia, vagy a gigabyte 980 gaming.

Mindenféleképpen szeretnék egy coil whine mentes karit. a mostani 780-som szeret sercegni meg 60 FPS-nél is.

(#10653) daveoff válasza amadeuxs (#10652) üzenetére


daveoff
veterán

Szerintem mindenképpen custom hűtéseset vegyél, én is hasonlóképpen örlődtem ezen, és végül custom lett, nem bántam meg! Jó a giga g1, a sima giga is, az asus strix, és az msi gaming is, amelyik neked tetszik.

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#10654) #Morcosmedve válasza amadeuxs (#10652) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ne vegyél referenciát...pláne én láttam az evga sc-t kézbol, elobb tdp limit, aztan hofok limit, vegul ha custom bios, akkor meg jo hangos...

© asszongya'hogy

(#10655) amadeuxs


amadeuxs
tag

Koszonom a választ, kicsit meg orlodok, valahogy nem tudok donteni hogy megtartani-e a 780-t meg egy darabig vagy venni egy gtx 980 -t vagy meg varni legalabb 8 honapot es egy 980 ti-t vagy egy 8 gbs verziot (feltéve majd ha lesz)

[ Szerkesztve ]

(#10656) prokxy


prokxy
veterán

MSI vagy GigaG1?

Árban kb ugyanaz, Giga-hoz van kupon, de az MSI jobban tetszik.
Most fűzöm az ipont, h adjanak az MSI-hez kódot! :B

Ha most a kupont nem nézzük és azt a 2e Ft különbséget sem, akkor melyiket javasoljátok?

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#10657) Asbee válasza prokxy (#10656) üzenetére


Asbee
veterán

G1 ajánlottabb.

(#10658) daveoff válasza prokxy (#10656) üzenetére


daveoff
veterán

970-ből inkább a giga g1, és akkor lesz kuponod is! ;)

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#10659) #16729600 válasza prokxy (#10656) üzenetére


#16729600
törölt tag

Én sokkal inkább az MSI-t venném,nagyságrendekkel jobban néz ki ( a játékok meg eleve hulladékok, amit adnak a G1 hez :) )

(#10660) Asbee Saját véleményemet írtam meg, sorry érte :) Én gigát semmiből, soha nem vennék ( ezzel büntetem őket a sok előző negatív tapasztalatom alapján :)

[ Szerkesztve ]

(#10660) Asbee válasza #16729600 (#10659) üzenetére


Asbee
veterán

Még, jó hogy nem csak azt nézzük hogyan néz ki. Igaz mellé lőni MSI-vel sem lehet de a giga szinte mindenben jobb.

(#10661) Dr.Én válasza prokxy (#10656) üzenetére


Dr.Én
veterán

Giga G1 :)

WOT: kissio

(#10662) daveoff válasza #16729600 (#10659) üzenetére


daveoff
veterán

Giga olcsóbb, alapon gyorsabb, jobb a hűtés, kap mellé egy játékot(szerintem nem rossz játék egyik sem). Talán egyetlen negatívum, hogy valszeg a giga kicsit hangosabb. Ezek alapján szerintem nem kérdés, de akinek a kinézet a fontos....

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#10663) #16729600 válasza Asbee (#10660) üzenetére


#16729600
törölt tag

A cső végén ( kép ) ugyanaz jön ki a gigából is,mint az összes többi 970 ből ( kb. van 5 fps pluszban ).Innentől kezdve a többi gyártó se rossz választás.Én MSI-t vettem volna, ha épp nem fogyott volna ki,már csak,hogy harmonizáljon a deszkámmal.Aztán lett egy EVGA,amin nem érintkezik a chip mind a 3 hőcsővel teljesen emiatt 2 fokkal ( ! ) :) melegebb és természetesen itt szigorúan nem ajánlott kategória.És? Ciripelés mentes lett,aztán lecseréltem egy 980 ra.Kb ugyanaz az élményt adja,mint a 970.Max csak jobban mutat az adatlapon,illetve a tudati tényező jobb :)

[ Szerkesztve ]

(#10664) Szinyák válasza prokxy (#10656) üzenetére


Szinyák
őstag

Szerdán nekem is jön a Giga G1 . Szerintem meg a kinézete is korrekt . A teljesítménye meg sokkal jobb mint az MSI.é

Szinyák

(#10665) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Azt szeretnem kerdezni, hogy a 970/980-as tipusok kozott van-e teljesitmenyben kulonbseg? Ugy ertem, ha mindegyiket azonos orajelre allitjuk be.

Koszonom!

(#10666) Asbee válasza #16729600 (#10663) üzenetére


Asbee
veterán

Ki beszél csak a sebességről? Párszor leírtuk már a giga miért az egyik legjobb választás... Azt sem mondtuk hogy az EVGA szigorúan nem ajánlott, de azonos áron vagy olcsóbban van jobb. Elég megnézni az EVGA fórumot. Még a nagy fanok is csalódottak egy kicsit a sima verziónál. Kb 100-ért lenne EVGA még én is bevállalnám. De 110k vagy többért sokkal inkább Giga, MSI, Asus FTW azért jobb. Azért mert kifogtál egy ciripelés mentest az nem jelent semmit. Van aki itt 3-4+ kártyán is túl van és mindegyik ciripelt csak halkabban hangosabban. Ez hardverkörnyezet függő is. Nekem egy elég nyitott házam van abból minden kihallatszik. A ref 980 nyákos MSI az egyáltalán nem csinálta, csak nagyon nagy fps-nél menüben. Mondjuk olyan hangos volt úgyis elnyomta volna a venti.

És mielőtt kiforgatod a szavaimat vagy másképp értelmezed (mert látom szereted), az is le lett írva nem egyszer, igazán nem lehet mellé nyúlni egyikkel sem, de egy sorrend akkor is van.

(#10665) Lauda: Ugyanaz a chip van minden 970 vagy 980 között így miért lenne. Nagyon nagy tuningnál power limit vagy hőmérséklet bench programoknál mutathat különbséget.

(#10667) prokxy: Hidd el elégedett leszel vele. Én is csak azért cseréltem le, mert új évre más PC ház terveim vannak és oda nagy lenne. Tényleg méret-ház méret párost azért nézd meg. :)

[ Szerkesztve ]

(#10667) prokxy válasza Szinyák (#10664) üzenetére


prokxy
veterán

Kösz mindenkinek, döntöttem: Giga G1! :C :R

Nekem a Crew-val több haverom tolja (FC4 megvan), azt beváltom és megyek én is száguldozni! :D
Fontos a kinézet, de van fontosabb egy VGA-nál. :)

Szunya, Dave! Akkor holnap este BF4-ben próba! :)

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#10668) #16729600 válasza Asbee (#10666) üzenetére


#16729600
törölt tag

És mielőtt kiforgatod a szavaimat vagy másképp értelmezed (mert látom szereted),

Nyugi és relax,ne tereljük már személyeskedős színtérre a dolgokat.A sorrendiség meg nem unikális etalon,ez is szubjektív, mint mint minden más ;)

(#10669) Asbee válasza #16729600 (#10668) üzenetére


Asbee
veterán

Nem személyeskedés, mert megint félre érted másképpen értelmezed és olyat írsz ami hülyeség. Tényekről beszélünk nem szubjektív dolgokról. De akkor leírom neked még egyszer hátha megérted miért ajánljuk a G1-et ennyire. Asus, MSI és EVGA-val össze hasonlítva mert ezek jönnek szóba leggyakrabban.

- Legjobb hűtés, vrm hűtés téren is sokkal jobb mint az Asus vagy MSI, EVGA itt jó megoldást használ.
- Magas power limit
- Feszt lehet felfelé állítani, és valóban kap +feszt jobban megy tőle

Hátránya, hogy hosszú, kicsit hangosabb mint az MSI és Asus, nincs félpasszív venti vezérlés illetve hátoldalon is vannak memória chipek (csak Asuson nincs), ami mondjuk vízhűtésnél bosszantó lehet.

overclock.net-ről is idézve mert én szubjektíven látom a dolgokat:

Overall the best card when it comes down to performance and overclocking is definitely Gigabyte GTX 970 Gaming G1. From its superior 280w max stock power limit, to it's cooling and display connectivity. The card is very well rounded in terms of both features and performance, and takes the lead in pros going for the card. This does not make the ASUS or MSI cards bad choices though! If you're looking for a cool and quiet card my recommendation would be the MSI GTX 970 Gaming G4, as it is on average cooler than the ASUS card, has a higher max power limit for the stock bios, and also has the better idle fan shut off feature*both thresholds are ~60c*. All in all each card has its caveats, whether it be silence, a nice backplate, or serious cooling, each card still performs exceptionally. May Maxwell be with you thumb.gif

[ Szerkesztve ]

(#10670) torma1981 válasza daveoff (#10658) üzenetére


torma1981
veterán

Van kupon az MSI-hez is. Írtam emilt nekik. Nem jött meg a heti kupon a kártyákhoz. Csak max péntek körül lesz. Nem csak az MSI-hez nincs.Semelyikhez. De ha megjön küldik emilbe.

(#10671) Lauda válasza Asbee (#10666) üzenetére


Lauda
félisten

Ertheto, koszi!

Akkor mondjuk a legolcsobb palit is ugyan azt nyujtja, mint a 120 ezres strix? Engem a suvites nem erdekel, ugy se hallom. Es meg valamit szeretnek kerdezni, ezek a rovidnyakos kartyak se gyengebbek, mint a normal meretu nyakos? :R

[ Szerkesztve ]

(#10672) Asbee válasza Lauda (#10671) üzenetére


Asbee
veterán

Alapvetően a kis nyákosok sem rosszabbak, bár én ilyen megoldásoknál ahol a vrm és memória hűtésre annyira nem figyelnek jobban szeretem a nagyobb nyákot. Mondjuk ha nem akarsz annyira tuningolni, nem probléma. Azt a refet én egyáltalán nem ajánlom alig fog boostolni a hőmérséklet miatt vagy baromi hangos lesz. Akkor már sokkal inkább a kis Zotac.

(#10673) #16729600 válasza Asbee (#10669) üzenetére


#16729600
törölt tag

Szerintem meg Te írsz hülyeségeket.:) Továbbra is tartom,hogy a dolog szubjektív,mert van aki telibe szarja a jobb VRM-et ,stb,stb és fontosabb neki,hogy azonos gyártótól legyenek a cuccai,amik harmonizálnak színvilágban is.Lehet ilyen vélemény is? Megengeded nekem? Ha igen, mélyen és hálásan megköszönöm neked :D

[ Szerkesztve ]

(#10674) Mate válasza #16729600 (#10673) üzenetére


Mate
nagyúr

Ő tunningosokról beszél, te meg átlag felhasználókról. A két tábor különbözik. Aki nem akarja drasztikusan húzni, azt nem érdeklik ezek a dolgok.

(#10675) prokxy válasza #16729600 (#10673) üzenetére


prokxy
veterán

Mindkét dolog érthető, de sztem kompromisszumot kell megkötni! :)
Nekem színvilágban jobban harmonizálni az MSI a gépemmel egészen addig, amíg be nem rakom a helyére, ugyanis semmit nem látnék belőle, mert lefelé van fordítva, blackplate meg nincs. Gigán van, de nem csak ez döntött.

Megrendeltem a Gigát, jelentkezem majd! ;)

[ Szerkesztve ]

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#10676) HSM válasza Mate (#10674) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem az átlag felhasználót pont nem érdekli, hogy a hardverei színben passzoljanak.
Valaki tuningol, valaki esztétikázik, valakinek meg csak kell egy gép játszani. :C

(#10677) Asbee válasza #16729600 (#10673) üzenetére


Asbee
veterán

Sajnos még mindig nem érted és kiforgatod a szavaim (hozzá nem értésnél tipikus, ami alapvetően nem baj) Nem, még mindig nem írok hülyeségeket és nem szubjektív ez a megközelítés. Az a szubjektív ahogy te állsz hozzá, mert neked mások az igényeid. Bármennyire fáj azok tények amiket írtam. Nem azzal van a baj, hogy neked van véleményed, nyugodtan írd le de ha az olyan ne csodálkozz hogy kijavítanak. Szakmai topikban vagy, ne akard megmagyarázni, hogy valami azért jobb mert jobban néz ki, vagy mert te azt a gyártót nem szereted. Ha valaki 970-ről kérdez és ilyen dolgok is játszanak nála úgyis megmondja és vagy meg lehet győzni vagy nem. Hagyjuk is abba. Nem akarlak téged meggyőzni, nem is lehet mert nem érted még mindig miről beszélek. A kérdező majd eldönti mik a releváns válaszok és segítségek.

(#10674) mate3553: Nem feltétlenül a tuningosoknak szólt csak ez. Szerintem akit nem érdekli melyiket veszi meg csak beteszi és menjen az úgysem kérdez rá fórumon. Aki meg igen annak úgy gondolom számít, és nem tartom hülyeségnek ilyen szemszögből megközelíteni a kártyákat, hogy vrm hűtés, memória hűtés. Lehet tuningot eleinte elutasítja aztán meg azt is fog. Az esztétika is egy szempont de véleményem szerint ami valakinek ez nem egy nagyon lényeges dolog, addig ez eléggé hátul szerepel.

(#10676) HSM: Téged ismerve szerintem te sem tartod hülyeségnek, ha már valaki rákérdez a kártyára, hogy milyen vrm, memória hűtés, kis-nagy nyák. De hát van akinél a napon üzemelés is szempont. :D

[ Szerkesztve ]

(#10678) Lauda válasza Asbee (#10672) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi szepen, mindent ertek! :B

(#10679) #16729600 válasza Asbee (#10677) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nézd én nem forgatok ki semmit,mert nem is reagáltam arra mit írtál.Az meg, hogy megtaláltál, " kijavítottál " meg ezúton is köszönöm,tedd meg máskor is :K ( de még jobb, ha átugrasz a jövőben azon amit írok )
" A kérdező majd eldönti mik a releváns válaszok és segítségek."
Maradjunk ennyiben és további jó 'szakmaiságot kívánok neked ;)

(#10680) HSM válasza Asbee (#10677) üzenetére


HSM
félisten

Én senkinek nem ajánlom, hogy a külső alapján válasszon, de ha valakinek az a legfontosabb, azt is el tudom fogadni. :R
Ha megsül a VRM, max legarizza, vagy sem. ;]

(#10681) Mate válasza Asbee (#10677) üzenetére


Mate
nagyúr

VRM, memóriahűtés túl van lihegve. Emberek 98%-át nem érdekli és nem is lesz vele soha gond. Legalábbis én sose foglalkoztam vele, pedig volt kártya amit elég rendesen meghúztam.

(#10682) HSM válasza Mate (#10681) üzenetére


HSM
félisten

Azért egy alapból 100 fok felett működő megoldásban nincs már benne az a kellemes biztonsági tartalék, ami egy 80 fokon üzermelőben... Sajnos a FET-ek karakterisztikája erősen romlik ilyen magas hőfokon, elég könnyen elpukkanhat már itt nem túl nagy stresszre is.... Az meg azért annyira nem jó dolog.... Az elektrolit kondik se szeretik már túlzottan ezt a hőfokot a VRM-nél.

[ Szerkesztve ]

(#10683) shteer válasza HSM (#10680) üzenetére


shteer
titán

Mutass mar egy megsult vrm-es gtx9x0 vga-t :)

..szerintem jónak tűnik

(#10684) torma1981 válasza shteer (#10683) üzenetére


torma1981
veterán

Jelen. Vagyis Vram hibával gariban. Asus Stix 970.

[ Szerkesztve ]

(#10685) Asbee válasza Mate (#10681) üzenetére


Asbee
veterán

Én sem azt mondom, hogy vállalhatatlan ami Asus vagy MSI-n van de ha van ilyen téren jobb, akkor miért ne azt ajánljam. Főleg ha szóba is jön az adott kártya. Nekem is 95-105 fokos a vrm az Asuson, annyira nem is foglalkozom vele. Nyáron azért nagyobb venti profilt kap majd. :D

(#10686) bandi0000 válasza torma1981 (#10684) üzenetére


bandi0000
nagyúr

De nyilván nem az a baja h megsült pláne nem télen, gyári hibás mindenbe van

Xbox One: bandymnc

(#10687) shteer válasza torma1981 (#10684) üzenetére


shteer
titán

..szerintem jónak tűnik

(#10688) SSJPeter


SSJPeter
őstag

Ezt a VRM hőmérsékletet hol lehet megnézni?
Kíváncsi vagyok rá, de nem találom sem AB-ben, sem a GPU-Z szenzorai között...segítene valaki? :R

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#10689) torma1981 válasza bandi0000 (#10686) üzenetére


torma1981
veterán

Persze. ;-) Azért írtam hogy Vram gond. Nem azt hogy megsült. :-) Ja a kemény 60fokban.

(#10690) HSM válasza shteer (#10683) üzenetére


HSM
félisten

Nem az első hónapokban fognak azok jönni... Majd kiderül, hogy bírják, főleg nyáron. A R9 280X-eknél is ez volt, mindenki jól megmondta, mennyire nem kell VRAM hűtés rájuk, aztán ott is jól beszívták jópáran, mikor bejött a meleg pár hónappal később...

(#10691) Erdei88 válasza HSM (#10690) üzenetére


Erdei88
veterán

Én van akinek a 280X és GTX970 is mai napig hiba mentes ;)

(#10692) Asbee válasza SSJPeter (#10688) üzenetére


Asbee
veterán

Asus HWinfo. MSI-n nem lehet.

(#10693) SSJPeter válasza Asbee (#10692) üzenetére


SSJPeter
őstag

Értem, kár érte, köszi.

Közben rá is kerestem, úgy olvastam gyorsan, hogy azt írják MSI-n sem vészesen forró elvileg...bár itt is írják, hogy Gigán jobb hűtés van.
Amíg nem okoz gondot addig talán mind1.

Hmm, egyébként akkor az ottani fórumozók hogyan nézték meg MSI kártyán a VRM hőfokot?
"Manuálisan" megmérték?

[link]

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#10694) HSM válasza Erdei88 (#10691) üzenetére


HSM
félisten

Igen, főleg akiknél jól szellőző házban vannak. Úgyértem, valóban jól szellőző házban, nem olyanban, amire csak ez van ráírva. ;]

Amúgy hogy szóba került, megnéztem pár hőkamerás mérést, nem tűnik ez annyira vészesnek, Guru3D-n ilyen 85 fokokat mértek. Mondjuk nem olvastam el a pontos módszertant, de nem tűnik rossznak, legalábbis így tuning nélkül. Ettől függetlenül szerintem jópont a Gigánál, hogy jobban odafigyeltek a hűtésre, tartalékokra, és hogy nem kell BIOS-t hekkelni a megfelelően magas TDP limithez. :R

(#10695) shteer válasza HSM (#10690) üzenetére


shteer
titán

Mondd, mit latsz meg a jovobelato varazsgombben ;]

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#10696) Szinyák válasza SSJPeter (#10688) üzenetére


Szinyák
őstag

Ez pl engem is érdekelni a Giga G1 .-ne hol lehet VRM hőfokot ellenőrizni lehet v.mi progival??

Szinyák

(#10697) Kasya válasza Szinyák (#10696) üzenetére


Kasya
nagyúr

Úgy tudom, hogy G1 esetén nincs lehetőség mérni a hőfokot (sw).

Már úton a G1 nekem is. Ma vagy holnap a kezeim közt lesz :K

[ Szerkesztve ]

(#10698) HSM válasza shteer (#10695) üzenetére


HSM
félisten

Nagyon vicces... :U

(#10699) Mate válasza Szinyák (#10696) üzenetére


Mate
nagyúr

Annyira fontos a hőmérsékletét figyelni, hogy Asuson kívül a többin még csak meg se lehet nézni :D

[ Szerkesztve ]

(#10700) blu79


blu79
addikt

Szerintemis ha huu de fontos lenne ez a VRM hőmérséklet a többi gyártó is tett volna rá érzékelőt és külön említenek Figyeljetek Rá :DDD, fontos azért a VRM hőmérséklet de ezek a kártyák bírják

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.