Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10051) HSM válasza ingalls (#10048) üzenetére


HSM
félisten

Pl. böngésző nálam ha ment a HW gyorsítás fel-le rángatta a VGA órajeleket.

Az 50%-os javaslat windóz, vezérlőpult, energiagazdálkodásból intézhető. ;)

[ Szerkesztve ]

(#10052) jeszi válasza ingalls (#10048) üzenetére


jeszi
tag

Arra lennek meg kivancsi, pendrive-rol Linux alatt is megvan-e a zaj.

Nem félek a haláltól, majdcsak túlélem valahogy!

(#10053) ZolikaE46 válasza Sondi1986 (#10031) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Köszönöm szépen!!! Mentettem is a képet! ;)

(#10054) ingalls válasza SSJPeter (#10049) üzenetére


ingalls
senior tag

Nekem nincs ilyen menő monitorozóm :(

(#10055) SSJPeter válasza ingalls (#10054) üzenetére


SSJPeter
őstag

Az teljesen mind1.
Ahogy már említették, windowsban az energiagazdálkodásnál kell átállítani a min. processzor teljesítményt kb. 40-50%-ra, a Te procid is kb. ennyit fog zabálni és CPU Z-ben meg tudod nézni, hány V-t ad neki, meg azt is, hogy hány Mhz-n üzemel.
Egy próbát megér szerintem, de Te tudod.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#10056) ingalls válasza SSJPeter (#10055) üzenetére


ingalls
senior tag

Kipróbáltam vagy 10 féle opciót, mind negatív. Nem hiszem el... 120-ért. De ez elvileg lehet garancia, mert 0 dB-t ígér az Asus. Ez bedig több, mint 0. Vajon ezzel kopogtathatok akváéknál? :U

(#10057) SSJPeter válasza ingalls (#10056) üzenetére


SSJPeter
őstag

Sajnálom, hogy nem működik. :(

Hogy kopogtathatsz-e...hááát....

Let’s go Brandon!

(#10058) HSM válasza ingalls (#10056) üzenetére


HSM
félisten

Rosszul olvasod a marketing nyelvet.... 0dB fan, ami szvsz teljesül is, mivel a ventilátor áll. Ez van ígérve. Meg alatta "silent gaming". Ettől függetlenül nem tudom, mi a teendő ilyenkor... Ha nagyon zavar, akkor nyilván kopogtatni kéne itt ott...

(#10059) Landon


Landon
őstag

Nem tudom mennyire megy még ez a coil whine téma de akit esetleg érdekel: Zotac AMP Omega 980 is le tud nyomni elég nagy szinfóniát... Engem abszolút nem érdekel mert játék közben nincs csak ott ahol az egekbe megy az FPS általában a játék elején lévő logo videoknál.

Hőmérsékleteket tekintve viszont kicsit meglepődtem mert lazán felmegy a GPU 80C fölé is akár. Ez másnál is így van 980-al?

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#10060) Landon válasza Landon (#10059) üzenetére


Landon
őstag

Kicsit utána olvastam a dolognak és ez a 80C+ nem tetszik. Egy 3DMark (basic) FireStrike bench alatt a max GPU hőmérséklet 81C. Amennyire én tudom a ref van 80C-re belőve kb. Más gondom nincs a kártyával csak a hőmérséklet aggaszt kissé... Furcsa, hogy aftermarket hűtő és ennyire melegszik. Amennyiben ez normális, nem érdekel mert nem okoz gonmdot... :R

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#10061) Ombi5 válasza Landon (#10060) üzenetére


Ombi5
őstag

A volt msi ref 980-am, siman felmelegedett ennyire :-)

[ Szerkesztve ]

(#10062) bombibmw


bombibmw
veterán

Jól van,csak van CW. :(((
Igaz,csak idle-ben csinálják,de nekem az pont elég.
Hétfőn mennek is vissza(előre lebeszéltem a bolttal) és jön helyettük egy Msi 980 szerintem.

Amúgy a két kártya elég brutálisat tol.
Merre LL Redux koppon, 2x-es smaa,vagy mivel 90fps és a skálázódás is nagyon jó.
Sajnálom,hogy ciceregnek. :(

[ Szerkesztve ]

(#10063) h1mpi válasza SSJPeter (#10046) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nekem mindig is 4.6-on ment az összes energia gazdálkodás ki volt kapcsolva. Lehet ezért nincs CW :P

(#10060) Landon: A 80+ fok az nagyon sok, még 75 fölé se nagyon megy...

(#10043) torma1981:Ha csak pörögnek a ventik, de nincs kép, akkor a vrm halt meg...

[ Szerkesztve ]

(#10064) bombibmw válasza bombibmw (#10062) üzenetére


bombibmw
veterán

Most megint nem csinálja.
Akkor most hogy van ez?
Az előbb ugyanilyen körülmények között csinálta,most meg nem. :F
Játékban,terhelés alatt sem.

(#10065) hszilard666 válasza bombibmw (#10064) üzenetére


hszilard666
veterán

Biztos hogy a vga hangoskodik és nem a táp?

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#10066) daveoff válasza Landon (#10060) üzenetére


daveoff
veterán

Az a 81°C nagyon sok, főleg firestrike alatt, ahol nincs is ideje igazán felmelegedni a GPU-nak. Ott valami nincs rendben, és ezek a kártyák ilyen hőmérsékleten már el sem érik a maximális boostot, nekem már 63°C-nál ledob egy boost lépcsőt az MSI Gaming (mondjuk ezt nem sikerült még kideríteni miért), de 65-67°C-nál nem megy feljebb tunigolva se.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#10067) h1mpi válasza daveoff (#10066) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Igen 65-öt akartam én is írni, nem 75-öt az max SLI-ben lehetséges :K

(#10068) bombibmw válasza hszilard666 (#10065) üzenetére


bombibmw
veterán

Igen,de most nem csinálja megint. [link]
Ááá,nem tudom,mi tévő legyek. :)

(#10069) h1mpi:
Igen,én is azon gondolkozom. :D
Ha vége a BF4 letöltésnek,nyomok egy tesztet vele,meg mérek teljes rendszerfogyasztást is.

[ Szerkesztve ]

(#10069) h1mpi válasza bombibmw (#10068) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Maradjanak a tesók :D

(#10070) hszilard666 válasza bombibmw (#10068) üzenetére


hszilard666
veterán

:Y Nagyon dúrván halk a géped! Nekem netezés közben hangosabb :O :O :O Lehet hogy tényleg szemét a tápom :O Mi hangoskodhat még egy vizes gépben? :F

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#10071) bombibmw válasza hszilard666 (#10070) üzenetére


bombibmw
veterán

Igen,erre szokták azt mondani,hogy a HDD-k a leghangosabbak benne. :)
Azért terheléskor megjön a Gigák hangja,de nem vészes.
Szerintem a pumpa lehet még hangos nálad.
Én úgy tudom,hogy a TX egy jó táp,de lehet,hogy mással keverem. :)

[ Szerkesztve ]

(#10072) HSM válasza hszilard666 (#10070) üzenetére


HSM
félisten

Táp, HDD, rendszerhűtő ventik, pumpák. Ki kell tapasztalni.

[ Szerkesztve ]

(#10073) torma1981 válasza h1mpi (#10063) üzenetére


torma1981
veterán

Szia. Sajnos az lehet. Ma kiszedtem a kártyát. Az alaplapival minden ok. Van kép indul a rendszer. Áttettem egy másik slotba nagy nehezen elindult. De szemetes a kép. Fel sem ismeri a Windows a kártyát. Folyamatosan hibát ír. :-( Sajna tuti a vram. Az a durva hogy elötte nem csinált semmi hibát. Nincs tuningolva stb.

(#10074) hszilard666 válasza bombibmw (#10071) üzenetére


hszilard666
veterán

Nálam WD Caviar Blackek vannak, kussolnak! :K Lehet hogy jó a tx széria de ez egy 6 éves rev 1 es "pót táp"
A pumpát kétlem mert szivacson van.

HSM:
3db nfp12 es noctua és egy Silverstone fm181 es venti van, mindegyik csendes. Csak a táp maradt! :K

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#10075) HSM válasza hszilard666 (#10074) üzenetére


HSM
félisten

A Noctuák a Low-Noise adapterrel, és ha nem töri meg semmi a légáramukat. A SilverStone is akkor halk, ha nem maxon megy. Fontos, hogyan, és hova vannak beszerelve. Hiába halk a venti, ha mondjuk telibefújja a HDD-ketrecet, vagy egy rácsot, olyan hangja lehet, hogy besírsz. Szval jobb, ha tesztre mind lekötöd, és szépen egyenként mindig csak egyet visszakötve kipróbálgatod. :K
Persze, lehet a táp is hunyó, nem véletlen volt passzív SilverStone tápom. ;) De bombibmw V700-asa is a szuperhalk példányok közül való.
A tesztek alapján is gyanús az a TX750-es táp, a 0,7A-es Yate Loon venti nem túl bizalomgerjesztő.... [link]

[ Szerkesztve ]

(#10076) Landon válasza daveoff (#10066) üzenetére


Landon
őstag

Neztem AB-el es nem dobja le a boostot. 1341-en megy. Nem ertem mi lehet a problema. :Y Lehet sikerult egy hibas darabot kifogni?

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#10077) daveoff válasza Landon (#10076) üzenetére


daveoff
veterán

A boost 2.0-át nézd, abból ejti az órajelet, ha ejti. Egyébként ehet, hogy semmi baja, de szerintem egy customhoz képest nagyon meleg. Ha nincs matricázva én megnézném a pasztázást, vagy hogy rendesen illeszkedik-e a hűtő a GPU-ra.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#10078) h1mpi válasza Landon (#10076) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Én is gondolkoztam ebben, de nem volt teszt és féltem, hogy milyen lesz a hőfok. Bár szerintem ennyi, akkor se lehet egy normálisan szellőző házban. FC4 alatt az SLI felső kártya se nyal bele csak 70 fokos.

[ Szerkesztve ]

(#10079) Landon válasza daveoff (#10077) üzenetére


Landon
őstag

Az esetleg nem lehet a baja, hogy egy lanbox-ba van a kártya a ahol ugye "vízszintesen" van a lap elhelyezve így a VGA is nem "lefele néz" és úgy szívja a levegőt be hanem oldalról. Mindjárt megpróbálom dőlt helyzetben mit művel.

De az az érdekes, hogy idle nincs baja. 33C max a kártya. Ha a hűtéssel lenne gond akkor idle is lennének hő problémák, nem?

H1mpi: hát nekem FC4 alatt is benyalja a 80C-t ha AB jól logolt... de nem sokáig. Az egész elég furcsa. Mindjárt nézek még hőfokokat.

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#10080) Landon válasza Landon (#10079) üzenetére


Landon
őstag

Elnézést a szemetelésért csak már nem tudok szerkeszteni.

Most Valley-vel nyúzom megnézem meddig megy fel x idő alatt GPU + logolok AB-vel. nincs esetleg valami amivel jobban lehet nyúzni GPU-t mint Valley és folyamatosan fut? Tehát nem 3DMark ami x tesztet lenyom és kilép.

Eddig 10 perc alatt 78C volt a max Valley alatt de úgy tűnik 75C-re beállt.

Lehet holnap egyszerűen becserélem egy Gaming-re... Ez úgy működik, hogy ipon garanciára bebaktatok és azt mondom 14 napon belül, hogy ez nem kell és kérek egy Gaming-et és kész? :) Vagy ezt nem a garanciánál kell intézni?

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#10081) daveoff válasza Landon (#10080) üzenetére


daveoff
veterán

Az már nem rossz. A Valley elég jó hőfok tesztelésre, felesleges mással nyúznod, ha ott beáll 75°C-ra 15-20 perc után, akkor az már rendben van.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#10082) Landon válasza daveoff (#10081) üzenetére


Landon
őstag

Közben megoldottam 3DMark-ban a loop-ot. Megnézzük ott mit tud kimaxolva Firestrike alatt. :D

Az rendben van, hogy Valley alatt beáll 75C körülre de FC4 és Firestrike alatt akkor is furcsa a 81C.

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#10083) h1mpi válasza Landon (#10082) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Főleg FS alatt sok ott még a 65-öt se szabadna elérnie.

(#10084) Landon válasza h1mpi (#10083) üzenetére


Landon
őstag

Ez biztos? 65 az nagyon kevesnek tunik. Mindegy, holnap szerintem becserelem egy G1-re. Kisse meg is bantam, hogy nem azt vettem eleve...

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#10085) h1mpi válasza Landon (#10084) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ez a Strix 980 volt gyári venti vezérléssel, a Giga még ennél is hűvösebb pár fokkal :K
Ha jó áron làtsz WF3-at az is jó, nekem most sli-ben vannak csak ajánlani tudom. 154-kupon kód ára volt ;)
Az egyik meg 138K, mert véletlen 2 kód volt a dobozban ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#10086) Landon válasza h1mpi (#10085) üzenetére


Landon
őstag

Koszonom H1mpi, holnap megy vissza a Zotac. :) Nem gondoltam volna, hogy ilyen rovid eletu lesz.... :D

Ezt a kuponkod dolgot cserenel is be lehet jatszani? Oszinten szolva azt sem tudtam, hogy van ilyen. :D

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#10087) sid.:Rc211v


sid.:Rc211v
őstag

Sziasztok. Az EVGA FTW-vel mi a helyzet. Nem rossz áron van: [link] (elcsábultam)

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#10088) ingalls válasza Landon (#10086) üzenetére


ingalls
senior tag

Cserénél nem, de ha pénzt igényelsz vissza és egy másik vásárlással igényled a következő kártyát, akkor a mellé szerintem simán tesznek új kupont.

(#10087) sid.:Rc211v: Vajon miért esett 12k-t tegnap óta?

[ Szerkesztve ]

(#10089) Landon válasza ingalls (#10088) üzenetére


Landon
őstag

Ja hogy a játék kuponokról beszélünk... :) Elnézést ez nem esett le eddig. Engem ez annyira nem érdekel már. Csak lehetőleg még aznap meg szeretném kapni a G1-et. Látom van is raktáron helyben. Remélem nem valaki visszadobott G1-ét kapom....

Csibuka ugye 980 G1-et nem vittél vissza?! :DDD Elnézést ezt nem tudtam kihagyni... :B

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#10090) bombibmw


bombibmw
veterán

Csináltam egy kis plusz hűtést a felső kártyának. :)
5 fokkal csökkent a felső és 4 fokkal az alsó kártya hőmérséklete FS alatt.

(#10091) ingalls válasza Landon (#10089) üzenetére


ingalls
senior tag

Én ezt benéztem. Boltból hoztam a 2. Strix-et is, de sokkal keményebben cincog, mint a régi. Ráadásul olyan frekvencián sípol üresjáratban, hogy frusztrációt érzek és folyamatos diszkomfort érzésem van. Megőrülök! 110k-ért!
Tiltassatok le egy moderátorral, különben ezt minden oldalon meg fogom írni egyszer!
Eszméletlenül felháborítónak tartom, hogy ezt meg lehet tenni a user-rel! Elkeserítő.

(#10092) sid.:Rc211v válasza ingalls (#10088) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

126 volt az ára ? Az szép. Tegnap nem volt ilyen iponon. Vagy máshol láttad? Lehet ez is visszavitt darab :U

Szerk: Csak ez az egy darab van sanszos, hogy vissza vitték

[ Szerkesztve ]

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#10093) Anubris válasza bombibmw (#10090) üzenetére


Anubris
őstag

Hogy sikerült ráraknod?

(#10094) Landon válasza ingalls (#10091) üzenetére


Landon
őstag

Mit értesz üres járat alatt? Enyém is cicereg amikor csillió FPS-em van a logok alatt de egyébként semmi baja azon túl, hogy 80C-n forr... Én a melegedés miatt viszem vissza. :) Egy ökör voltam, hogy bepróbáltam a Zotac-ot mikor mindenhol istenítik a G1-et és még olcsóbb is...

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#10095) #35434496 válasza bombibmw (#10090) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ügyes! :)

(#10096) bombibmw válasza Anubris (#10093) üzenetére


bombibmw
veterán

Azokkal a csavarokkal,amiket adnak a házhoz is és amikkel fel van fogatva a gyári venti előre. :)
Egy pár kép még. :) [link]

pléjörsz:
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#10097) Dr.Én válasza Landon (#10094) üzenetére


Dr.Én
veterán

Jövő héten akarok beruházni én is egy GTX 970-re, de ez a cicergés dolog aggaszt és tény hogy lutri, bár melyiknél előjöhet...
Gigabyte G1 vagy Asus Strix lesz...
de ez a cicergés dolog..ennyi maniért.... :DDD

WOT: kissio

(#10098) szasanyi válasza Dr.Én (#10097) üzenetére


szasanyi
félisten

Rendelni kell, nem személyes megvenni így ha valóban nagyon gázos elállhatsz 14 napon belül. Van itt tapasztalat erről is bőven, sőt még a pofátlan verzióra is de ez valóban jó lehetőség olyat esetre. Persze a pénzedre fél hónapod várnod kell ilyen esetben, de még az is jobb mint bosszankodni egy "sz@r" VGA miatt.

ingalls: másik konfigba nem próbáltad? Mivel a jelenséget hw környezet befolyásolhatja lehet, hogy nem minden gépben annyira zavaró.

[ Szerkesztve ]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#10099) ingalls válasza Landon (#10094) üzenetére


ingalls
senior tag

BIOS alatt is cicereg! Elviselhetetlen. Tényleg nem tudom, mit tehetnék. El vagyok keseredve. Kidobtam az ablakon a pénzt, mert eladni így nem lehet, de használni sem. Inkább elajándékoztam volna ennyi pénzt valami karácsonyi adományban.

(#10100) Dr.Én válasza szasanyi (#10098) üzenetére


Dr.Én
veterán

ebben igazad van, az utóbbi években itt a PH!-n szoktam rendelni mindig a gépbe a cuccokat...most is így lesz....majd aztán jövö héten kiderül mi lesz az eredmény...
legyen már 10.-e..nyavalyás fizu :D

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.