Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Verus válasza moonlight115 (#100) üzenetére


Verus
senior tag

Én szerelmese vagyok a karácsonyi mesevilágnak. :) Az amerikaiak karácsonya kellene nekem itthon is. :D

U.i.: Már 2x100db-os led izzósor úton. :DD

[ Szerkesztve ]

Az angyal olyan, mint a gyémánt. Nem lehet csinálni, csak találni. És nincs két egyforma a világon.

(#102) moonlight115 válasza Verus (#101) üzenetére


moonlight115
tag

Szerintem még a vécécsészébe is villanyfüzért tesznek. :DDD

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#103) Verus válasza moonlight115 (#102) üzenetére


Verus
senior tag

Nem is hülyeség, mert van ám karácsonyi WC szett is! :DDD

Az angyal olyan, mint a gyémánt. Nem lehet csinálni, csak találni. És nincs két egyforma a világon.

(#104) moonlight115 válasza Verus (#103) üzenetére


moonlight115
tag

Világítós, zenélős? :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#105) Szevam válasza Verus (#103) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Képet kérek! :K Most hogy mondod, lassan körül kell nézzek :D

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#106) Verus válasza moonlight115 (#104) üzenetére


Verus
senior tag

Olyat MÉG nem találtam. ;]

Szevam:

Jobban megnézve még cuki is lehet. :D

Az angyal olyan, mint a gyémánt. Nem lehet csinálni, csak találni. És nincs két egyforma a világon.

(#107) moonlight115 válasza Verus (#106) üzenetére


moonlight115
tag

Rátették az arcképemet! Ez felháborító!

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#108) Szevam válasza Verus (#106) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Basszus, marha jók :D

Tudom nem izgi téma de lezárom:
2 hét után tönkrement a deichmanos cipőm is, megragasztották garanciába 3 nap után újra vissza mentem, hogy megint szétjött :W
1500 ft-ért vettem a kínaiban egy tornacsukát (2 hete), eddig tök jól bírja :DD

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#109) Szevam válasza Verus (#106) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Ezt nem hagyhatom ki ;] :DDD

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#110) Verus válasza moonlight115 (#107) üzenetére


Verus
senior tag

És még mennyi mindenre, nem is gondolnád! :)

Szevam: :DDD :DDD A deichmannal nekem sincsenek jó tapasztalataim sajnos. Inkább a CCC, ott még sosem volt gond.

Az angyal olyan, mint a gyémánt. Nem lehet csinálni, csak találni. És nincs két egyforma a világon.

(#111) Szevam válasza Timocicu (#8) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Vissza térve egy régebbi témára, ezzel nagyon egyet tudok érteni. De szerintem az uraknál is hasonlóan van.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#112) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Kérdésem, hogy masszázzsal valaki foglalkozik valamilyen szinten közületek? :B
Találtam masszázsos topicot, de sajnos eléggé inaktívak. Ha igen, esetleg tudnátok ebben segíteni? Lehet bénán keresek a Zinterneten, de sajnos nem találtam nagyon leírást a probléma kezelésére. :(
Előre is köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#113) solena


solena
tag

Ha már megtaláltam a topikot:DDD

Csajok, akik IT-vel foglalkoznak, mit szól hozzátok a környezetetek? Család? Barátok? Melóhely? Hogy élitek meg?

Mert néha ütközöm/ütköztem érdekes helyzetekbe, amik egyértelműen annak szóltak, hogy XX kromoszómás vagyok:DDD

Az hagyján, hogy az új ismerősök néznek kerek szemmel, hogy "téényleg? Lány létedre?" (szakma szerint hálózattechnikus vagyok, nem létidegen a kábelhúzás, falfúrás, stb.), és csak rezignáltan közlöm, hogy az IT (meg egyáltalán a műszaki beállítottság) nem nemfüggő... De amikor úgy jöttek fel az rg-fészekbe, hogy köszönés helyett az első mondat az, hogy "amíg meg nem láttalak, nem akartam elhinni, hogy női rg van", ott azért majdnem kivágtam az emeletrőlXD

(#112) Szevam: Én ugyan csak lelkes amatőr vagyok, de sima (nem gyógy!) masszázsnál érdemes először a csomó környékét, és mikor az elkezd lelazulni, akkor lehet fokozatosan a csomóra koncentrálni. Körkörös mozdulatok, nem túl mélyen, nem fájdalmasan, de érezhetően. Itt a dél-alföldön ismerek jó masszőrt, nem tudom, merre élsz.

[ Szerkesztve ]

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#114) Szevam válasza solena (#113) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Köszi a tippet! :)

az IT (meg egyáltalán a műszaki beállítottság) nem nemfüggő
Ez pontosan így van, csak ki kell hogy alakuljon a műszaki dolgok utáni érdeklődés. Sok ismerősömben nincs meg, régen nekem sem volt meg. Mostanra sem mondhatom, azt hogy jó műszaki érzékkel rendelkezek, de nem vetem meg, sőt keresem azokat a lehetőségeket, ahol ezt megtanulni esetleg használni is lehet. Számomra nem volt könnyű az elején, de később átáll az ember agya az ilyenekre. :D Szerintem a műszaki gondolkodás = pontossággal, a teljes folyamatok átlátásával. Ezt apránként, sok gyakorlással lehet elérni.

Úgy gondolom szinte semmilyen meló nem nemfüggő, hanem inkább "kiképzés" függő. Milyen környezetben volt gyermekkorában az ember, kikkel hogy és mit kommunikált, kikkel mit csinált, hogyan nőtt fel. Női katonák, tűzoltók is vannak. Persze anatómiailag mások vagyunk a férfiaknál, de mentálisan nem feltétlenül vagyunk jobbak, rosszabbak, mások vagy egyformák :DDD. Sajnos a társadalom sok mindent "meghatároz", kérdés az hogy eleget akarsz-e tenni annak, vagy nem ? (Bár ne felejtsem el, hogy néha akkora a társadalmi elnyomás, hogy ha akar sem tud ellenállni az ember :( )

A fent leírtak csak a saját véleményemet tükrözik, nem kell feltétlenül tényként kezelni :)

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#115) Szevam válasza Verus (#99) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Ez tuti tetszene ;)

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#116) solena válasza Szevam (#114) üzenetére


solena
tag

Szívesen^^ Remélem, bevált:)
(a pü-s dolgot meg nem felejtettem el, csak sosem jutok el odáig, hogy összerakjam, mert mire eszembe jut, addigra lefáradok)

A társadalom sokmindent meg akar határozni,én meg csak képenröhögöm:) Oké, a hegesztő szakmáról ledumáltak emiatt (húszas éveim első felében volt egy ilyen agylövésem, hogy hegesztő akarok lenni, de ledumáltak róla, hogy az osztálytársaim kicsinálnának, és ha el is végzem, sem feltétlenül lenne munkám), de azért nem hagyok fel vele, csak még nem találtam megfelelő mestert (vagy éppen másfelé terelődik az érdeklődésem), oszt akkor hobbiból elszórakoznék ezzel:) A forrasztópáka sem áll rosszul a kezemben:DDD

Az igazság és a valóság erősen szubjektív dolgok, ha nem is ezzel a szavakkal, de P. K. Dick is megfogalmazta;)

Karácsony: ajjaj... most már nem nyivákolhatok ellene, a következő népünnepély az leszXD De akkor sem lesz itthon karácsonyi dekor:P

[ Szerkesztve ]

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#117) Szevam válasza solena (#116) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Hehe

Én még nem jutottam odáig, hogy kipróbáljam a hegesztést, de nem lehet rossz dolog. Női hegesztőt még nem láttam én sem, csak kemény legényeket :P :D
Forrasztani már forrasztottam (két rézkábelt egymáshoz, meg talán RGB LED-hez). Nekem sok időbe telt még normális lett egyetlen forrasztásom. Aztán volt olyan is, hogy még mielőtt sikerült volna megforrasztani a kábeleket, összement a zsugorcső (azóta hívom zsugori csőnek :D ), így lehetett elölről kezdeni. Ott is nagyon fontos a pontosság, precizitás, hogy ne össze-vissza álljon, hanem szép formája legyen annak a forrasztásnak.

Karácsony: Én nagyon szeretem a világító lóf...okat. :DDD Nálunk lesz dekor :) December közepétől (vagy már november közepétől is talán, de ez már nagyon gáz szerintem) a városban (faluban) való séta tök hangulatos, mert mindenki kipakolja a villogó lóf...át az ablakba, tujákra, fákra, kerítésekre, és az egy kis fényt visz a sötét éjszakába. :)

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#118) solena válasza Szevam (#117) üzenetére


solena
tag

Zsugori cső:D főleg, ha kevés van belőle. De ahhoz nem anyós hajszárító való (aka: hőlégfúvó)? Vagy az csak mellékesen sikerült?:D

Ó, forrasztás az dekorációban is jó, bár én nagyon nem arra használom rendszeresen, amire kitaláltákXD Faékszerekbe égetek mintát:) Jó, szoktam rendeltetésszerűen is használni, bár nem sűrűn (ha majd forrasztani kell a varrógép-pedálomban, akkor muszáj lesz, bár még nem volt lelkierőm szétkapni - szarul kapcsol, és lassan eléri az ingerküszöbömetXD).

Karácsony: Nálunk a főutcán mostanság rakosgatják fel a karácsonyi dekót. Pénteken már láttam, hogy a kábelezéssel szórakoznak, szerintem egy héten belül fényárban fog úszni. Én most ezzel hangolódom a karácsonyra: Rossz anyák karácsonya trailer. Jövőhéten moziban nézzük:DDD Az első rész nagyon zseniális, akkor is vicces, ha az embernek nincs gyereke:DDD De ennél több szerintem nem lesz, hacsak nem lesz annyira jó a film szövege, hogy ezzel fogom terrorizálni a környezetemet ;] Sógornőm meg már ránkírt, hogy mit akarunk karácsonyra :U Mondtam férjnek, hogy írja vissza: NYUGALMAT! De akkor lenne csak igazi balhéXD

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#119) Verus válasza Szevam (#115) üzenetére


Verus
senior tag

:Y Olyan tuti, hogy meg is rendelem :D Egyébként éppen ma mehetek két csomagomért a postára, gondolom valami karácsonyi cucc lesz. :)

Jaaaa, ti hallottatok már erről? Szerintem nagyon aranyos hagyomány. :)

Az angyal olyan, mint a gyémánt. Nem lehet csinálni, csak találni. És nincs két egyforma a világon.

(#120) solena válasza Verus (#119) üzenetére


solena
tag

Előre bocsátom, hogy nem vagyok egy karácsony-fan, de mi ez az Elf on the shelf dolog? Nem vészesen gáz az angolom, de akkor sem esik le. Lehet venni ilyen figurát, és minden este el lehet dugni, hogy a kölykök másnap reggel megtalálják? És már van hozzá egy csomó dlc? Tudom, hogy én vagyok a láma, de miez? :F
Köszi, ha elmagyarázod :R

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#121) Verus válasza solena (#120) üzenetére


Verus
senior tag

Igen, gyakorlatilag ez. Ha jól tudom, Elf a Mikulás "segítője", karácsony előtt beköltözik a házba, a gyerekek elnevezik és ő figyel arra, hogy jól viselkednek-e. Eközben mindenféle mókás dolgot csinál: [link] Fontos, hogy nem szabad senkinek hozzáérni, mert akkor elmegy és soha többet nem tér vissza, ezért a rejtést is olyankor kell csinálni, amikor senki nem látja. Szerintem tényleg egy aranyos hagyomány. Nekünk ugyan nincs gyerekünk, de hozzánk is beköltözik egy Elf és felváltva fogjuk minél ötletesebben megviccelni egymást vele. :) És igen, van már hozzá minden, öltözet, ajtó, szék, minden, mivel amerikai hagyomány és ismerjük az ottani fogyasztói társadalmat, határ a csillagos ég. Egyébként a manó mellé egy könyv is jár, abban van leírva a manó meséje, szóval ha megérkezik, akkor pontosabb infóim lesznek. :DDD

Az angyal olyan, mint a gyémánt. Nem lehet csinálni, csak találni. És nincs két egyforma a világon.

(#122) Szevam válasza Verus (#121) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Rakd bele a párod zoknijába éjszaka. Ha másnap reggel fel akarná venni, nem tudná :D Majd kérek beszámolót, hogy hova dugtad :K (Mondjuk én nem vennék ilyet, de kíváncsi vagyok párod hogy reagál rá :) )

Solena: Azért zsugorodott össze idő előtt, mert közel volt a forrasztáshoz (nem volt helyem hátrébb tolni). Amúgy, öngyújtó :DD (gyorsan zsugorít)

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#123) Verus válasza Szevam (#122) üzenetére


Verus
senior tag

Na, akkor tessenek sajnálni. Én ma olyan csalódott vagyok. :( Elf már 11.03 óta itt van. Royal Mailel rendeltem, amit itthon a Gls szállít ki. Na, ők meg is próbálták 3x,de nem voltam otthon 11 órakor (vagy reggel nyolctól este nyolcig) nagyon meglepő. Értesítő persze nuku, nyilván jós vagyok. Ma kaptam track id-t, nézem, bakker, ez itt van. Kollégám, aki szerintem minden ügyintézőt megrígat felhívta a glst. Azt mondták, hogy reggel tették fel a kis Elfet a kamionra, utazik vissza a helyére. Teljesen elszomorodtam. Nem vagyok az a tipikus, hisztis, sírós nő, de most elkapták azokat a napokat, amikor nem vagyok önmagam. Felhívtam a glst én. Szegény srác, sajnálom, kapta az ívet rendesen. Kiderült, hogy még az alsónémedi raktárban van, megpróbálja megmenteni. Így is lett, elvileg holnap érkezik. Szurkoljatok! :DDD

[ Szerkesztve ]

Az angyal olyan, mint a gyémánt. Nem lehet csinálni, csak találni. És nincs két egyforma a világon.

(#124) Szevam válasza Verus (#123) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Az mondjuk elég pozitív, hogy ha időben elkapod a csomagod, akkor mégis visszahozzák.

Ha már csomagküldő szolgálatok:
Vártam az egyetemi jegyzeteimet, sms-ben értesítettek hogy aznap kihozzák (eMPéeL). Otthon vártak a csomagra. Egyszer csak felhívnak telefonon, hogy bedobták az értesítőt, mert nem volt otthon senki, és nincs idejük várni még kijön valaki. Igazán köszi :DDD . Szülők azt mondták, hogy aznap nem is csengetett be senki :DD
Nyilván nem volt probléma, csak bosszantó.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#125) Verus válasza Szevam (#124) üzenetére


Verus
senior tag

Megékezett! Sokakban vagyok, édes istenem! Hát micsoda élmény!!! :DDD :DDD :DDD

Az angyal olyan, mint a gyémánt. Nem lehet csinálni, csak találni. És nincs két egyforma a világon.

(#126) solena válasza Verus (#125) üzenetére


solena
tag

Képen annyira nem jön át, de szerintem kérünk beszámolót, hogy eddig milyen:)

Jelentem, elkezdtem készülődni a karácsonyra: a legutóbbi pakk reklámújságot nem iktattam azonnal a szelektívbe, hanem leültem, és ceruzával a kézben elkezdtem nézegetni és ötleteket gyűjteni. Kisebbik sógornőmék ajándéka hellyel-közzel behatárolva, a többi még kitalálás alatt. Az a baj, hogy inkább gonosz ajándékok jutnak eszembe... De legalább Férj ajándéka tutira megvan, már csak le kell rendelni (csak ne kapja el hamarabb a gépszíj, hogy rendeljük meg, mert akkor találhatok ki valami mástXD)

Szevam: nem vagy elfelejtve, csak sosem jutok el odáigXD

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#127) Verus válasza solena (#126) üzenetére


Verus
senior tag

Majd december elsején fog "beköltözni", addig manó ajtó gyártás a projekt. Egyelőre büszke vagyok magamra, mert még semmilyen karácsonyi díszt nem aggattam ki a lakásba, leszámítva egy mécses tartót és ennyi. :) Viszont elnézve néhány szomszédot, kicsit túltolják az ünnepet. :D

Ahh, de jó neked, hogy már ötleteid vannak. Egyszerűen ez a legnehezebb az egészben. Például nálunk ott van egy nyolcvanx éves nagypapa, akinek fogalmam sincs, hogy mit ajándékozzunk. Mindene megvan, nem jár sehova igazán, szóval ez így tök nehéz. Mi lett A FÉRJ ( :) ) ajándéka, ha nem vagyok indiszkrét? :)

Nekem ez elég mozgalmas időszak lesz, januárban jön a születésnapom is és most, leírni is nehezemre esik, 30 leszek. :O :DDD Szóval számítok valami nagyobb pitty-puttyra. :)

[ Szerkesztve ]

Az angyal olyan, mint a gyémánt. Nem lehet csinálni, csak találni. És nincs két egyforma a világon.

(#128) solena válasza Verus (#127) üzenetére


solena
tag

Zsír:) Te a szomszédaid helyett is visszafogott vagy, és javítasz az átlagon:DDD

Annyira sok nincs, a cirka 6-10 ajándékból megvan a zuramé, az egyik már megvéve, úgyis jártam a fővárosban, benéztem egy makettboltba, egy ideje már nyíg, hogy meg kéne venni egy bizonyos gépet, eltologattam vele a következő szezonra, hogy majd akkor megvesszük, legalább így nem keresiXD; a másik meg megrendelve, azok könyvek, a soron következő aktuális részek SW-ből, és még nincsenek meg - kizárólag a Legendeket gyűjti, a Canon nem érdekli. Pont ma kérdezett rá, hogy mi a helyzet a kiadó oldalán, letereltem azzal, hogy majd én figyelem a megjelenéseket:D - ha meg megtalálja az egyiket, vagy nagyon erősködik, hogy meg kéne venni, még ott van a másik opció meglepetésnek:D A másik kisebbik sógornőméké van kitalálva. A többi tényleg csak troll-ötlet, és nem bízom a humorézékükbenXD

A harminc az tök buli:D Mi legalábbis össze szoktunk ülni haverilag, és nagy banzáj van, ha valaki betölti a harmincat:D Én azon idén átestem, és kaptam ajándékba egy Xbox kontrollert:) Tökre örültem neki, mert már régóta szemeztem vele, hogy veszek, csak túl fösvény voltam magammal szemben, pedig van néhány pc-s játékom, amiket célszerű kontrollerrel játszani, mert úgy kényelmes:) Nincs a harminccal semmi baj, ha egyébként, meg amúgy is, nettó 6-8 évet le lehet tagadni:DDD Ha meg nem, akkor is:DDD (egyébként, nekem érzésre tényleg nincs különbség, hogy az éveim száma 3-mal kezdődik, és nem 2-vel. Az új ismerősök szoktak nagyot nézni, mikor rákérdeznek, hogy mennyi is vagyok, meg elkérik a személyimet dohányboltban, mikor szökőévben egyszer bemegyek valamiértXD)

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#129) tboy93


tboy93
nagyúr

Tanácsért jöttem csajok, milyen epillatort ajanlotok ~10.000Ft-ig bezaroan? :D Nyilvan nem nekem, hanem baratnomnek ;]

(#130) solena válasza tboy93 (#129) üzenetére


solena
tag

Nézz olyat, amilyen most van neki, csak modernebbet.

Ha meg még nem volt neki...

Minden kötekedés nélkül: morfondírozott már rajta, hogy kellene egy? Mert ha eddig semmi jelét nem adta, hogy epilálna (vagy gyantázna), akkor lehet, sértődés lenne a vége, főleg, ha intim-epilátort akarsz. Egy barátnőm jópár évvel ezelőtt az akkori pasijától azt kapott. Jó arcot vágott hozzá (mert velem ellentétben illedelmesre nevelték), de igazából nem örült neki. Ha (intim-)epilátort veszel, az olyan, mintha szexi fehérneműt vennél neki: magadnak veszed, de ő használja. Meg célzás, hogy "cica, túl szőrös vagy".

De ha nagyon elszántad magad rá: a Phillipsnek évekkel ezelőtt voltak jó cuccai ebben az árszegmensben, most nem tudom, mi a helyzet (utoljára epilátor-beszerzéssel 13 évvel ezelőtt foglalkoztam, azóta ugyanaz a kis vacak van:DDD). Ami még eszembe jut, az a Braun, mint márka. Amire figyelj választáskor: hogyan esik kézre, milyen a fogása. Mert szarügy úgy szedni a szőrt, hogy amúgy sem kényelmes, az ember lába szinte a nyakában van, de még be is görcsöljön a keze, mert nem áll eléggé kézre az a szar... Legyen legalább három sebességfokozata (0,1, 2). Könnyen tisztántarthatóság szempontjából nem baj, ha leszedhető a feje. Nem tudom, hogy már van-e olyan, ami akkumulátoros, de ha van, kerüld el. A sima, hálózati adapteres teljesen megfelelő, szerintem.

Ja, és a csomagba tegyél bőrnyugtató hatású testápolót a bőrtípusának megfelelőt, mert nagyon durván szét tudja kapni az ember lábát. (Meg különben is, ha eddig nem tetted, próbálj ki magadon egy epilátort, és aszerint döntsd el, hogy a zasszonynak szüksége van rá)

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#131) tboy93 válasza solena (#130) üzenetére


tboy93
nagyúr

Tesoival kozoset hasznal, koltozunk, kell egy sajat :K de jo otlet, megnezem milyen gep.

Probaltam egyszer, nem is ertem hogy birjak a nok :P

[ Szerkesztve ]

(#132) solena válasza tboy93 (#131) üzenetére


solena
tag

"Probaltam egyszer, nem is ertem hogy birjak a nok" - Úgy, hogy a francnak van kedve naponta borotválkozni:P Egyébként, ha valaki nem extrém érzékeny a fájdalomra, előbb-utóbb megszokja, ha rendszeresen csinálja:)

Jó összeköltözést:) Csak bírd ideggel, ha nem szedi össze a szőrt maga után ;]

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#133) tboy93 válasza solena (#132) üzenetére


tboy93
nagyúr

Köszi :D Szerencsére elég rend és tisztaság szerető, nem hiszem hogy gond lesz ilyesmivel :P

Mondjuk az első időben úgyis nekem kell majd többet vállalnom, amire kész a kecó, addigra érkezik a poronty is.

[ Szerkesztve ]

(#134) solena válasza tboy93 (#133) üzenetére


solena
tag

Összecuccolás és gyerkőc egyszerre0.o Kemények vagytok, mint a vídia:) Sok sikert hozzá :)

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#135) tboy93 válasza solena (#134) üzenetére


tboy93
nagyúr

7 ev utan mar... :) Igy is egyutt toltuttunk minden napot, 4km-re lakunk egymastol, az evek alatt 2 kezemen meg tudom szamolni hanyszor aludtunk kulon.

(#136) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Boldog karácsonyt! :))

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#137) moonlight115 válasza Szevam (#136) üzenetére


moonlight115
tag

Köszi! :)
Én is boldogat kívánok!

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#138) Narxis válasza moonlight115 (#137) üzenetére


Narxis
nagyúr

Boldogat! Szépek a süteményeid.😋

Thanos was right.

(#139) moonlight115 válasza Narxis (#138) üzenetére


moonlight115
tag

Köszi!
Tettem bele narancshéjat, isteni lett! :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#140) solena


solena
tag

Jelentem, elkezdtem a "tavaszi nagytakarítást": jelentős mértékű szívfájdalommal, de kihajítottam azokat a lábbelijeimet, amik menthetetlenek. Saruk, szandálok, (boka)csizmák... Köztük olyant is, amit anyámtól csakliztam (gyönyörű, rózsamintás "spanyol" stílusú csizma, csak teljesen szétment a cipzárja és széttört a műbőrborítása), meg az esküvői szandálom (életemben nem volt még olyan kényelmes 8 centis stiletto szandálom, és szerintem nem is lesz, hacsak nem nyúlok mélyen a zsebembe). Oké, ezt a kettőt tényleg vérző szívvel ítéltem kuka-iktatásra...

A dolog pozitívuma: van hely új lábbeliknek:DDD :)) ;]

(a következő kör szerintem a ruháim átválogatása... Ott szerintem végképp lesz sírás-rívás:O)

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#141) Szevam válasza solena (#140) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Jó hogy mondod, lehet ki kellene hajítanom néhány szakadt túracipőt... :D

Korábban volt egy szandálom amit kb 12 éve folyamatosan hordtam. Már eltörött a talpa, de nem baj, egy darabig ragasztóztam. Amikor már csak valami cafatka tartotta hát kénytelen voltam megválni tőle :O .

Ha régen szanáltad a ruháidat, akkor fájdalmas lesz az is :D (van még olyan darabom amit több mint 10 éve tartogatok, majd csak belefogyok címmel, de inkább csak hízni sikerül, szóval még marad, hátha lefogyok... :DDD )

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#142) solena válasza Szevam (#141) üzenetére


solena
tag

Hajrá:D

Nekem is voltak ilyen lábbelijeim, amit rendszeresen reparáltam, azóta sem volt olyan király pacskerom:DD Bár én rendszeresen szögeltem a cuccaimXD Bár a legnagyobb az volt, hogy az első Steel bakancsomat cirka 10 év után hajítottam ki, mikor összecuccoltam férjemmel (közölte, hogy bár nagyon nagy szívfájdalom, de iktassuk a kukába). Pedig nagy pörgéseket csaptam vele, mert eltört keresztbe a talpa, és ha felcsaptam az asztalra, tudtam "beszéltetni":DDD Tudom, hogy ordenáré igénytelenség, de akkor is zsír poén volt annoXD

Ruhaszanálást utoljára akkor csaptam, mikor a az ominózus költözésem volt, szóval, megint esedékes. De tényleg nyivákolás lesz belőle:S Olyantól is meg kell szabaduljak, ami még anyámé volt, de rám már tuti nem jön fel, ha csontra fogyok sem nem én vagyok hatalmas, hanem anyám volt nagyon vékony. Komoly érzelmi töltete van, na :O

A kábeles/alkatrészes fiókot is át kéne nézni, hogy mi az, ami még használható, vagy "iktathatom". Az csak a tesztelés miatt lesz húzós, de muszáj megszabadulni a fölösleges cuccoktólXD

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#143) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Nekem ez annyira bejött!!!

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#144) Verus


Verus
senior tag

Csajok! Ezt fel kéne pörgetni! Nem? :))

Az angyal olyan, mint a gyémánt. Nem lehet csinálni, csak találni. És nincs két egyforma a világon.

(#145) solena válasza Verus (#144) üzenetére


solena
tag

De, és ahogy feljött, eszembe jutott, hogy eddig miért nem kérdeztem rá itt:DDD

Melóhelyen kitalálták, hogy csak lesz dresscode. Valami hivatalféle. Kosztüm, anyámkínja, stb. (kaptunk rá lóvét, nem lehet kibújni) Úgyhogy ment a kapálózás, hogy de én terepre is szoktam járni, és nagyon vicces lesz, ha kosztümben és magassarkúban nekiállok kúszni-mászni, kábelt vonni, projektort rögzíteni, vagy csak megnézni más munkáját és korrigálni. Nem nagyon hatotta meg őket, hogy pofára esek a létrán, vagy szétreped a ruha egy rossz mozdulattól, arról nem is beszélve, hogy azért ceruzaszoknyában nem kéne létrázni :O

Van-e valakinek valami ötlete, hogy mi az, ami még irodán nem nagyon lóg ki a sorból, de azért lehet benne dolgozni? A fekete az alap, nagyon színes úgysem lehet. :R :R :R

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#146) Verus válasza solena (#145) üzenetére


Verus
senior tag

Na, bakker. Én ezt a topikot jól elfelejtettem. Gondolom már nem aktuális a kérdés. :U
Kéne nekem valami jól bevált tk kenyér/zsömi/kifli/bagett/akarmi recept. Valakinek nincs véletlenül? :D

Az angyal olyan, mint a gyémánt. Nem lehet csinálni, csak találni. És nincs két egyforma a világon.

(#147) solena válasza Verus (#146) üzenetére


solena
tag

Az már megoldódott^^

Nem tudom, mit értesz tk alatt, de van bevált kenyérsütő receptem, csak az adagolása olyan klasszik "érzésre dolgozom", ahogy adja magát az alapanyagXD Egy korábbi munkahelyemről szereztem évekkel ezelőtt a receptet, igazi, falusi parasztasszonytól.

A hozzávalók:
- csomag élesztő
- két mokkáskanál só
- 60-80 dkg liszt (sima, tacskós/penny. se öreganyám kedvence, se rétesliszt,se semmi flanc, a fehérje-tartalma legyen minél magasabb, igaz, ez csak pár százalékos eltérés)
- 10-15 dkg margarin(egy része kenéshez kell. De egyébként lehet zsír is)
- 2-3 dl víz langyos víz (legegyszerűbb beledarabolni a margarint, és mikróban langyosra melegíteni az egészet)

Az élesztőt sosem futtatom. Csal elfolyósítom a sóval, elkeverem a langyos víz-margarin cuccal, majd adagolom hozzá a lisztet. Annyit adok hozzá, amennyit már kényelmes gyúrni, elválik az vájling/keverőtál falától, és nem ragad ordenáré módon a kézhez, de még nem is keményedett meg a tészta, puha, könnyű az ujjakkal szorítani. Addig dagasztom, amíg szép, egyenletessé válik, akkor letakarva félre szoktam tenni kelni meleg helyre (konvektor, egy még nagyobb tálba melegvíz, stb.). Átlagosan 40 perc alatt kel meg, mikor felnyomja a konyharuhát, akkor általában már jó. Akkor még egyszer átgyúrom, hogy kellően laza legyen, majd kimargarinozott-lisztezett tepsibe teszem, bevagdosom egy picit, megkenem vízzel, és mehet az előmelegített sütőbe.Öt-tíz perc közepes láng, majd még cirka félóra kis láng, függ a tűpróbától (villanysütőben: alsó-felső sütéssel, nem légkeverésesben, 200 fokról indítom, viszont, ahogy betettem, leveszem ~160 fokra, és tűpróbáig).

Van olyan variánsa a sütésnek, hogy nem tepsiben, hanem hőálló üvegedénybe sütöm, lefedve, bár azt lazább szerkezetű tésztánál jön ki jól.

Általában ezt az alapreceptet szoktam variálni zöldfűszerekkel, apróra vágott hagymával-szalonnával, meg ami eszembe jut. Kolbásszal nem jó, mert az abban lévő paprika megégetheti.

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#148) tboy93 válasza tboy93 (#131) üzenetére


tboy93
nagyúr

Sziasztok! 2 év után újfent itt kérnék tanácsot :D Párom kapott egy éve egy gyanta melegítőt, de utálja mert egyrészt kicsi és csak a fele akkora patron fér bele ami drága, másrészt nagyon lassan melegít és a tetejébe még a kábel is kicsúszik belőle, egyszóval egy kalap szar.

Robot porszi mellé kapna egy gyanta melegítőt is karácsonyra, Ti milyet ajánlotok? :))

(#149) solena válasza tboy93 (#148) üzenetére


solena
tag

Na, epilátor nem jött be anno?XD

Túl sokat nem tudok hozzászólni, mert nem gyantázok, de anno anyámék ezt úgy oldották meg, hogy fogtak egy műanyag tálkát, ami hőstabil és elég gyantát bír befogadni (vagy maga a gyantafelvivő műanyaghengert, bár anno még spatulával vitték fel), azt beletették egy nagyobb kotlába , és annyi forróvizet engedtek hozzá, hogy még ne folyjon a gyantába. Amikor megfelelőre hűlt a víz, akkor elvileg már kellően folyós volt a gyanta, és lehetett felvinni. Elvileg kiszámolható, hogy mennyi hőenergia kell, és aszerint érdemes mérni a víz mennyiségét, de szerintem tapasztalati úton kísérletezték kiXD

[ Szerkesztve ]

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#150) tboy93 válasza solena (#149) üzenetére


tboy93
nagyúr

De, bejött, azóta is nagy megelégedéssel használja, de szokott mellette gyantázni is.

Az elektromos módszernél maradnék a gyantát illetően, ha lehet :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.