Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Wii U (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2101) PandaMonium válasza Alba Game (#2100) üzenetére


PandaMonium
őstag

Ja, hát egy film trailerjébe is bele lehet gyömöszölni a legizgalmasabb 2 percet és attól még lehet az egész film egy nagy nulla. Ugyan így van ez a játékok demójánál is.
A kalóz téma pedig ahogy már írtam hosszú is, kényes is, nem érdemes sok szót ráfordítani mert csak még ránk szólnak a modik a végén. :U

What I cannot create, I do not understand

(#2102) Alba Game válasza PandaMonium (#2101) üzenetére


Alba Game
tag

aztán miért szólnának ránk? nem a dolog mellett, hanem ellene kampányolunk asszem mindketten. aki ezt nem látja, az sütheti... :P

amúgy meg a DEMÓ nem egyenlő a TRAILER -el, hahóóóó ! Egy DEMÓ lehet mondjuk egy pálya. általában az elsőt szokták adni demónak, hogy ne pukkantsanak el túl nagy spoilert. vágesz ??? ;)
abból azért rendesen lejön a game grafikája, kezelhetősége és hangulata. nagyjából ennyi elég szokott lenni a döntéshez. vagy neked nem ?? :Y

[ Szerkesztve ]

(#2103) PandaMonium válasza Alba Game (#2102) üzenetére


PandaMonium
őstag

Sosem mondtam, hogy a trailerrel egyenlő a demó csak, hogy a termékeket kb. azonos szinten mutatják be.
Ahogy mondtam egy trailerbe is bele lehet rakni egy film legjobb részeit, ahogy egy demóba a játék legérdekesebb részeit. Ettől még a többi, kihagyott rész lehet béna, monoton, igénytelen, stb.
Persze, ettől függetlenül a demóban már átjön az irányítás, többnyire a port minősége, grafika, stb., ami jó meg minden, de ha azt merem állítani, hogy kb. a játékok harmadának van csak demója akkor már sokat mondok. :(

[ Szerkesztve ]

What I cannot create, I do not understand

(#2104) Alba Game válasza PandaMonium (#2103) üzenetére


Alba Game
tag

azért a játékok jelentős részének szerintem van. pc -n, ps3 -on, x360 -on biztosan, de most az arányok boncolgatásába ne menjünk bele. valóban, a wiiu nincs nagyon eleresztve ezekkel, de ha azt nézzük w...ez sincsen rá, szóval valószínűleg nem is arról a platformról beszélünk most.

olyan demót meg én még nem láttam, amiben innen-onnan összevágott pályarészletek lennének. :Y
" ... a demóban már átjön az irányítás, többnyire a port minősége, grafika, stb. ..." <- na, köbö erre gondolok. :K

(#2105) boost válasza Alba Game (#2104) üzenetére


boost
addikt

"pc -n, ps3 -on, x360 -on biztosan"
Nincs. Minimális. Eddig a legtöbb demót 3DS-re töltöttem le.

(#2106) Alba Game válasza boost (#2105) üzenetére


Alba Game
tag

nanemár. psn tele van demókkal. pc is. x-live - on régen voltam, de nem hiszem, hogy nincsenek demók fent.

de tleg, ha már annyira nem tudsz dönteni, sok boltban ki lehet próbálni a gamékat.
tesco + társai, illetve 576 ez alól nyilván kivétel. de M.M. vagy konzolboltok simán engedik.

(#2107) Dr.F.E.R.I. válasza Alba Game (#2106) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

576-ban miért tilos játékot kipróbálni :F (mondjuk máshol sem próbáltam még ki, YT videók megnézése nekem bőven jó)

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#2108) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#2107) üzenetére


ldave
félisten

Szerintem 576 nincs min kipróbálni, legalábbis ami bolt nálunk volt a plázában, ott nem volt semmi gép, amit használni lehetett volna.

A Slime draws near! Command?

(#2109) Alba Game válasza ldave (#2108) üzenetére


Alba Game
tag

sok konzolboltban (pl. ConsoleCorner, KonzolStúdió, vagy akár az én konzolboltom is) biztosít kipróbát.
Saturn, Média Markt szintén.
Auchan, Tesco nem.

(#2110) boost válasza Alba Game (#2109) üzenetére


boost
addikt

Jött WiiU-ra ősz óta (Mario 3d Wörld) valami jobb, ismertebb cím?

(#2111) Alba Game válasza boost (#2110) üzenetére


Alba Game
tag

DONKEY KONG pölö.

(#2112) ldave válasza Alba Game (#2109) üzenetére


ldave
félisten

Milyen boltod van neked? :)

A Slime draws near! Command?

(#2113) Alba Game válasza ldave (#2112) üzenetére


Alba Game
tag

ALBA GAME.
Konzolbolt, FB -n is ránk kereshetsz. Székesfehérvár, Sütô u. 36.

(#2114) Alba Game válasza boost (#2110) üzenetére


Alba Game
tag

vagy WII FIT U, DR. LUIGI, LEGO MARVEL SUPERHEROES.

WATCH DOGS -ot akkor mi wiiu -sok mégsem kapunk, vagy csak TBA lett a platformra ???

(#2115) boost válasza Alba Game (#2114) üzenetére


boost
addikt

Látod, ezekről nem is hallottam. :) Egy Dr Mario érdekes lehet. Várom már, hogy nagyobb legyen a gyerkőc. :D ( Én is bepótolhassam a WiiU-s, és Wii-s címeket. )

[ Szerkesztve ]

(#2116) Dr.F.E.R.I. válasza Alba Game (#2114) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Jön majd, csak ki tudja mikor.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#2117) Goldwin


Goldwin
aktív tag

Az egyik haveromnak van egy bontatlan csomagolású Nintendo Wii U Basic Pack-e. Engem kért meg arra, hogy keressek rá vevőt.

Ár: 58.000 Ft

Csak komoly vevők jelentkezését várom.

(#2118) Alba Game válasza Goldwin (#2117) üzenetére


Alba Game
tag

Elfogadható ár, de semmi extra. Sok sikert az eladáshoz! (amúgy garis?)

Nálam is volt egy BASIC, pár hónaposan, pár játékkal 60k -ra tartotta az eladó. Arra nem harapott rá senki, pedig az is jó ár volt. Ki akar ma itthon WiiU -t, de tényleg ??? :( :( :(

(#2119) mirci18 válasza Alba Game (#2118) üzenetére


mirci18
addikt

Hát igen ez sajnos így van.
Erősen elgondolkodtató hogy megéri e megvenni.
De ha arra gondolok hogy wii kompatibilis és arrra hogy még vagy 4-5évig újabb modellt nem adnak ki és hd a gép akkor megéri megvenni meg persze az új játékok miatt amik online-ok a wii-vel ellentétben.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2120) boost válasza Alba Game (#2118) üzenetére


boost
addikt

én ha keresnék WiiU-t, akkor 60ért vennék max, de 1-2 hónapos deluxe változatot. Azokra olyankor lehet lecsapni, ha ünnepek vannak, vagy valami túl nagy hype egy játékra.

Ahogy fenntebb is írtam, már várom, hogy kicsit nagyobb legyen a gyerkőc. ;]

[ Szerkesztve ]

(#2121) SlayerSub válasza boost (#2120) üzenetére


SlayerSub
tag

Hát srácok, én egy hónapja vettem használtan 32gigás gépet 2 játékkal 50ért.
Igaz nem akartam akkor még venni, ezért mondtam ezt a lehetetlen árat, de belement az eladó.
(nagyon rendes arc volt :) )

(#2122) boost válasza SlayerSub (#2121) üzenetére


boost
addikt

És most eladnád 30ért, mert igazából nem is akartad megvenni. :D

Hol fogtad ki ezt a rendes eladót?

(#2123) SlayerSub válasza boost (#2122) üzenetére


SlayerSub
tag

itt prohardveren hirdette....
nem, nekem nagyon tetszik, most veszek új donkey kongot :D, meg sok mindent tervezek még a későbbiekben...
én nem csalódtam.... :K

(#2124) tariattila válasza Alba Game (#2118) üzenetére


tariattila
veterán

például én vennék szívesen... de nem ennyiért...
(58-ért van három játékkal Basic pakk, garanciás... de még azt is sokallom érte)
egy pár nintendo játék miatt venném ... de azért a pár címért még luxus ennyit kiadni :U

(#2125) ImpersonatoR

Eddig egy se vagy max egy volt eladó wii u aprón most meg van vagy 7 fent. WTF happend? :)

Ráírtam aki 110.000 ért árulja hogy érdekelne a super mario 3d world meg a DK TF de visszaírt, hogy nem bontja meg.O tudja de nem akarom elhinni h ma egybe használtan wii u t el lehet adni 110.000 ért Mo.-n
Oke hogy van hozza pro kontroller meg 4 játék de szerintem akinek van rá ennyi az megveszi újonnan és kész.

(#2126) Csillag01 válasza ImpersonatoR (#2125) üzenetére


Csillag01
aktív tag

110k az eletben nem adja el.60k-ert, 2honapos, 4db jatek, premium kiadast majdnem konyorognom kelett h vegye mar meg vki.

Asus Rog Phone 6

(#2127) boost válasza tariattila (#2124) üzenetére


boost
addikt

Digitális játékkal, vagy lemezzel? Az sem teljesen mindegy. Persze N ilyen szempontból jó helyzetbe van, mert géphez kötöttek a játékok, tehát van értékük eladáskor is, de sokan szeretik a lemezes játékot.

Én pl AAA címet csak egyet vettem digitálisan, az új Zelda letöltőkódot, féláron, 6ezerért, mikor letöltőkódokat adtak a Zeldás 3DS konzolokhoz. Mondjuk Z pont egy olyan cím, amit szerintem szívesen kimaxolok majd. De egy sima M&L Dream Team-et tutti nem. Amit egyébként árulok is. Szerintetek 8 jó ár itt érte?

Csillag01: Vártál volna még egy évet, másfelet, megvettem volna. :D

[ Szerkesztve ]

(#2128) Alba Game válasza ImpersonatoR (#2125) üzenetére


Alba Game
tag

Akinek van 110ezre, az ps4 -et vesz. Kicsit kiegészíti (+20k) és gép + 1 game + bóóóóódogság. :D

Amúgy az az 50k -s PREMIUM PACK játékokkal nagy vétel volt, grat ! :C

[ Szerkesztve ]

(#2129) ldave


ldave
félisten

Tudom, nem teljesen fair az összehasonlítás, de (Wii U és PS4 eladásai első 3 héten):

Wii U (¥26.250 / ¥31.500) - LD: December 8th, 2012
308.570
130.653 ( -57.7%)
122.356


PS4 LD: (¥41.979 / ¥46.179) - February 22nd, 2014
322.083
52.697 (-83.6%)
30.766

Japánban ez alapján szerintem lassan vége az otthoni konzolos időknek, maradnak a kézikonzolok és az okostelefonok...

A Slime draws near! Command?

(#2130) ImpersonatoR

Pont azt beszeltük ma haverral, hogy itthon vajon hány "next gen" konzol van.

Tippre xbox one bol van a legkevesebb mondjuk 200 db
PS4 et olyan 1000 db ra saccoltuk
Wii u rol nem esett szó de sztem olyan max 3000

(#2131) boost válasza ImpersonatoR (#2130) üzenetére


boost
addikt

Szerintem több PS4 van. Emlékezhettek rá, hogy masszív hiány volt hosszú ideig belőle itthon is. WiiU-t sokallom, úgy gondolom, hogy most annyi PS4van, mint WiiU. Mivel nemzetközileg is beelőzte már a WiiU -t a PS4, ezért valószínűsíthető, hogy nálunk is ez a helyzet. Sőt, PS4nek komoly kamánya volt, hype, miegymás, WiiU-ról meg alig hallani. Én mindkettőt 1500-ra tippelem, és a PS4 már vezet.

[ Szerkesztve ]

(#2132) Alba Game válasza ImpersonatoR (#2130) üzenetére


Alba Game
tag

Hasonló arányok vannak szerintem is. Bár a 3000 WiiU kicsit talán sok. Max. 2000-2500.
Mellesleg azért a "Japánban vége az otthoni konzolos időknek" sztem túlzás.
Haverom kint melózik Tokyo -ban (szakács), ő küldözget haza nekem cuccokat.
Minap beszéltünk, említette hogy eszetlen nagy kultusza van a videogaming -nak ott.
Persze dübörög a mobil-front is, de a kézikonzolok a "kicsik" elfoglaltsága, a mobilon játszást az éppen utazgató nagyon elfoglalt emberek nyomatják, míg az "asztali konzolokat" a középsulitól felfele köbö 30-35éves korig tolják a népek. Fősulisok, fiatal melósok közt talán a leginkább jellemző szabadidő eltöltés. Messze veri a csajozást, sportolást, haverokkal bandázást.
A minap épp egy februári (tehát PS4 debüt -ös -> a fele azzal volt tele) magazint küldött. :C
Otthon nem játszanak mobil cuccokkal, munkahelyen meg aztán végleg kizárva (nemúgy, mint nálunk :P ).
Marad a kettő közti időszak. Fiatalabbak meg vagy bandáznak (tereken lézengenek, shopingolnak vagy beülnek valahová enni/inni) vagy takarodnak haza és nyomják a konzolt.
Amúgy a PS2 -ket a kukákba szórják, játékokkal együtt. Simán kibugászott vagy 3db -ot (mülködőképesen!), egyet el is küldött (kék színű FAT gép + joy, egész jó álapotban és hozzá egy Suikoden IV + V. game)

[ Szerkesztve ]

(#2133) Mister_X válasza Alba Game (#2132) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Küldjön már nekem is :DDD :O Azért elég gáz valamilyen szempontból, hogy ott a "válság" ellenére is ennyire megy a gazdaság, hogy csak úgy kiszórják a megunt holmikat.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#2134) Alba Game válasza Mister_X (#2133) üzenetére


Alba Game
tag

Bele sem merek gondolni, miket "hajigálnak" még ott ki. Amik a mi kis Balkán-Európai agyunknak csaknem a kincs kategóriába esnek. :O

Persze vannak iszonyat drága dolgok is. A lakás / lakhatás költségei, a közlekedés, az egészségügy.
A szórakozás, oktatás, a napi megélhetési dolgok azonban majdhogynem "filléresek".
Teljesen más világ. Mondjuk nekik meg gondolom itt EU -ban vannak olyan dolgok, amikről csak vágyakoznak.

[ Szerkesztve ]

(#2135) boost válasza Alba Game (#2134) üzenetére


boost
addikt

jaja, pl a 20-25 nap fizetettt szabadság. :D Nekik tíz jár, amcsiknak meg átlag 8-15, de a munkavállaló dönt felőle. Törvény nem kötelezi. Ráadásul az államünnepeket se fizetik, meg a táppénzt se. Ha belegondolsz, 20 nap fizetett szabadságból már meg is van az évi egy új konzol. :) Akkor meg kinek van ingyen géming? NEKÜNK!!! :)

(#2136) Mister_X válasza Alba Game (#2134) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Inkább az ingatlan az, amire azt mondom, hogy húbammeg, talán az élelmiszer is drága a maga nemében, de minden más "olcsó". Mondjuk ott az oktatásért fizetni kell, emlékeim szerint mindig, ellenben idehaza, ahol egyetemre is mehetünk ingyen.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#2137) g@bo válasza boost (#2135) üzenetére


g@bo
nagyúr

kár, hogy náluk egy gtx 750 kariért kell dolgozni 5-8 órát, nekem meg 6 napot....

szóval, tényleg mi vagyunk a jobbak. :DDD én meg betegállomány helyett kiírattam szabit, mert éhen döglenék.

(#2138) ldave válasza Alba Game (#2132) üzenetére


ldave
félisten

Volt pár éve egy felmérés, miszerint nagyon is sokat játszanak otthon kézikonzollal.

A Slime draws near! Command?

(#2139) Alba Game válasza ldave (#2138) üzenetére


Alba Game
tag

sztem ez nem valós eredmény. én nem tom, honnan "ferdítették" ezt, de kicsit érdekes, hogy ugyanannyian PS3 -aznak, mint N64 -eznek. naneeee.... :DDD

(#2140) Dr.F.E.R.I. válasza Alba Game (#2139) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

2. Jelenleg melyik játékgépen játszol?

Playstation 3 17.1%
Nintendo 64 2.4%

:F

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#2141) Alba Game válasza Dr.F.E.R.I. (#2140) üzenetére


Alba Game
tag

Én nem ezt láttam. Tessék:

1. Milyen játékgéped van? (Több válasz is lehetséges)
...
Playstation 3 22.5%
Nintendo 64 21.7%
...

Azért a 83 millió vs. 33 millió eladott gép esetében nem ezt várnám. Főleg nem japánban. :(((

[ Szerkesztve ]

(#2142) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#2140) üzenetére


ldave
félisten

Ráadásul már vagy 2-3 éves a hír is :) Nem tudom volt-e azóta hasonló felmérés.

A Slime draws near! Command?

(#2143) Dr.F.E.R.I. válasza Alba Game (#2141) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

A PS3 2010-ben kezdett magára találni, pont akörül, amikor a fenti felmérést készítették. Nagyjából 6 millió példányt adtak el akkorra Japánban, ez talán egy hangyányival több csak, mint amennyi N64 összesen gazdára talált az országban. Nagyságrendileg tehát stimmel a két számarány. Más kérdés, hogy mennyien játszottak akkor még többé-kevésbé a régi géppel, értelemszerűen már csak töredékannyian, mint az új PS3-mal. De azok a számarányok is hihetőek (17% vs 2%). Ha nem halt volna meg a tápjuk, még nekem is megvolna a régi NES és SNES gépem, pedig azok egy még régebbi történet. Hihető minden, amit a felmérés közölt, nagyjából ennyi embert (1-2e főt) tekintenek reprezentatív mintának máshol is a világban.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#2144) adalbert1 válasza Mister_X (#2136) üzenetére


adalbert1
veterán

Ezzel szerintem meg is válaszoltad, hogy miért köt ki a szemétben sok régi cucc - amilyen kis lyukakban képesek lakni frekventáltabb helyeken, szerintem nem igazán engedhetik meg, hogy sok felesleges porfogójuk legyen - egy PS2 ára meg gondolom elenyésző odakint, így kb. bármikor vehet egy másikat (igaz én akkor is inkább eladnám/elajándékoznám).

Remélem idén már lesz valami jobb akció, igaz már majdnem elcsábultam egy 79k-s Mario/Luigi pack-ra... :))

(#2145) Alba Game válasza Dr.F.E.R.I. (#2143) üzenetére


Alba Game
tag

Nekem ne mond, hogyan mülködik, dolgoztam a statisztikában vagy 3 évig és éppen elég rálátásom van arra, hogy mennyire sántítanak ezek a "reprezentatív" eredmények / adatok. Sajna néha köszönőviszonyban sem, máskor pedig az adatokat erősen hajlítja egyik-másik érdekelt. Szóval hagyjuk. :K Egy hatmilliós közegből nem 1-2ezret vesznek mintául. Kicsit több, mint 0,03% -ot ??? 10% alatt már NEM tekinthető reprezentatívnak. De ebből ne nyissunk vitát, mert nagyon elkanyarodtunk a témától. :R

Amit meg a kolléga közölt (párhónapos adatként) az többéves hír. Szóval momentán ennyire reprezentatív.
Pont a japánoknál nem megy a "retro" meg a régi cuccok. Közel sem annyira, mint nyugaton. Azok, akik mindenből a legújabbat, legmodernebbet keresik illetve használják (a hatalmas tradícióik mellett :R ) azok nem fognak köbö ugyanolyan arányban 20-30 éves kacatokat otthon tartani a modernekkel ellentétben.

(#2146) Devil198909


Devil198909
tag

Bocsánat egy kicsit más téma!Egyszerűen nevetséges hogy még mindig nem lehet kapni egyetlen egy üzletben sem ezt a vertical stand tartót a Wii U-hoz!Tudom nem nagy dolog mert van akit ez egyáltalán nem érdekel mert jó úgy a gépe ahogy van viszont én szeretnék vásárolni egyet!A Wii-hez ilyet alapból csomagoltak mindegy volt hogy a fehéret,a feketét,vagy a piros gépet vetted mert mindhez alapból volt!Szerényen megjegyzem ennyi pénzért amennyibe egy Basic Pack kerül ha a gamepad töltő dokkolót nem is viszont ezt a két darab összesen 2000-forintos vertical tartót azért adhatnák a géphez!De ha nem is adják akkor legalább külön is meg lehessen vásárolni! :R

[ Szerkesztve ]

(#2147) Alba Game válasza Devil198909 (#2146) üzenetére


Alba Game
tag

Igen, totál igazad van. 2db fröccsöntött műanyag is sokba lett volna ezek szerint az N -nek. Marad a külföldi rendelés, vagy a sufni-tuning.

Emléxem, én annó a FAT X360 -am alá eszkábáltam egész csinos kis teflon talpakat, a gép alatti könnyebb levegőátáramlás miatt. Mások meg fakockára rakták és egyéb elborult megoldások (Lenin összes... valaki?). :P

(#2148) ldave


ldave
félisten

Gamepod Nintendo Meeting @ Me - tavasz

A Slime draws near! Command?

(#2149) Devil198909 válasza Alba Game (#2147) üzenetére


Devil198909
tag

Hát igen nagyon úgy látom hogy majd külföldről kell valahonnan beszereznem egy ilyen tartót mert nekem ez az eredeti tetszik és nem szeretnék ilyen otthon összeeszkábáltat!Ugyanez van az e-shop feltöltőkártyákkal is mert fel szeretném tölteni az egyenlegemet mert lenne egy csomó játék amit le szeretnék tölteni például ducktales remastered,new super luigi u!Sajnos bankkártyám meg nincs hogy feltöltsem!Egyszerűen nem értem hogy idehaza ezeket miért nem forgalmazzák hogy valaki miért ennyire a saját pénzének ellensége!Mert szerintem nem én lennék az egyetlen aki vásárolna ilyen tartót a gépéhez meg ilyen e-shop feltöltőkártyát! :R

(#2150) ImpersonatoR válasza Devil198909 (#2149) üzenetére

Feltöltőkártya csak Nintendo Wii / DSi -hez van wiiU hoz nincs kézzel fogható ha jól tudom.
De tudsz venni star pontokért is pl Nintendo Points Card (500) ->2000 star pont. (11 euró lenne boltba kb)

"Please note: Nintendo Points can only be used in the Nintendo DSi Shop and Wii Shop Channel, and cannot be used in Nintendo eShop on Nintendo 3DS or Nintendo eShop on Wii U"

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Wii U (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.