Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-24 12:17:17

LOGOUT.hu

A PH! amerikai futball rajongóinak gyűjtőhelye.
A 2023-as szezon tippjáték itt található: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25051) F-ECT$ válasza FollowTheORI (#25050) üzenetére


F-ECT$
titán

Hogy mi?

Kíváncsi leszek erre a KC drivera. Akár maguknál is tarthatják végig a labdát.

Dive ever, work never.

(#25052) callmeakos válasza FollowTheORI (#25050) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hurts nem így gondolja :D

All→M8

(#25053) ggeleven


ggeleven
őstag

Sok pontos meccs és döntetlen 5:15tel a vége előtt. Kell ennél jobb meccs? :D

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#25054) ggeleven válasza ggeleven (#25053) üzenetére


ggeleven
őstag

Végre egy okos futó! Na innen már nehéz lesz a Phillynek.

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#25055) F-ECT$


F-ECT$
titán

Mi volt ezen holding...

Dive ever, work never.

(#25056) NB2


NB2
aktív tag

kurva bíró eldöntötte, egy SB-n ilyet nem fújok be!!!

(#25057) F-ECT$


F-ECT$
titán

A nagy szünet megint kinyírta a domináns csapatot.

Azért nem érdemtelenül nyert a KC sem.

Dive ever, work never.

(#25058) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Semleges nézőként ez egy nagyon fasza meccs volt. Mahomes megérdemelte, szerintem a stadion összes fájdalomcsillapítóját belényomták, és még így se szabad leírni. GG.

All→M8

(#25059) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nagyon jó volt a Chiefs! Le a kalappal előttük. Teljesen megérdemelték.

A második félidőre teljesen elfogyott sajnos az Eagles. Na meg az az utolsó két Chief TD.. Azt nagyon megette a védelem.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#25060) ggeleven


ggeleven
őstag

El tudtam volna még nézni ezt a meccset egy pár negyeden keresztül. Soha rosszabb SBt!

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#25061) Veron válasza NB2 (#25056) üzenetére


Veron
őstag

Chiefs szurkerként örülök a győzelemnek.
Az a holding ugyan tényleg szabálytalan volt, de valóban könnyű szívvel dobták be.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#25062) erahurka


erahurka
félisten

Jól elfogyott a második félidőre az Eagles, pedig az elején úgy tűnt viszonylag simán lehozzák :Y

(#25063) A Zéé


A Zéé
Topikgazda

Szoros meccset vártunk, hát az is lett.
Sajnos a végére tényleg jobb lett a Chiefs.

Gannon (Eagles DC) meg nehogy aláírjon Arizonába, mert elsírom magam...

Just a simple Lineman...

(#25064) F-ECT$ válasza Veron (#25061) üzenetére


F-ECT$
titán

Azért jó hogy nem mentél aludni :)

Vajon ha nem dobják azt a sárgát, akkor nyert volna az Eagles? Vagy hosszabbítás? Vagy csak simán elrontják, mint ahogy több driveot is a második félidőben? Sose derül ki persze...

Dive ever, work never.

(#25065) .LnB válasza Veron (#25061) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem azon a zászlón múlt. Egy SB-be ne kapjon már egy csapat, két olyan TD-t, hogy az elkapó besétál az endzone-ba.. A Chief védelme TD-t szerzett, az Eagles-é meg csak asszisztált Maholmes-éknak.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#25066) F-ECT$


F-ECT$
titán

Ja és Mahomes megtörte az MVP átkot is :R

Dive ever, work never.

(#25067) NB2


NB2
aktív tag

Rohadjon meg a Philly, hogy 2017-ben ellenünk minden összejött, ma meg nem :)
Összegészében a KC jobban felnőtt a feladathoz. Féltem a meccs előtt, hogy a rutin győzni fog, hát a rutin és a tudás együttesen nyert.
Hiába volt zseniális a Philly O, ha a D nem nőtt fel a feladathoz. Ezért dühítő egy picit, hogy a Philly besétált a döntőbe és lehet az SF jobban limitálta volna a KC-t. De összegészében nézzük, az ST visszavitt egy majdnem TD-t és kihagyott egy FG-t. A másik oldalon rúgta az FG-ket, ennyi.
A védelem a KC-nél többször fogta meg a Phillyt, és szerzett egy fontos labdát, amit vissza is vitt TD-re. A Philly az első félidőben még csakcsak, de a másodikban ha jól emlékszem minden drive-ból szopott pontot. Egyszerűen vannak irányítók, akik ellen a zóna nem működik! Egy TB, Mahomes simán szétpasszolja az egészet. Ráadásul nem votl sack még a KC 2x is sackelte Hurts-öt.
Az O mindkét oldalon zseniális volt, ugyan nem értettem pl 3és2-re faxé nem hívott a Philly futást, ott fordult meg a meccs.
Mondjuk azért visszanézve a bíró rohadjon meg, ha O holdingokat nem fújjuk, akkor egy SB-t nem döntünk el így! Elvették az esélyt, hogy megadják az esélyt a Phillynek.
De utálom ezt a KC-t :)

(#25068) F-ECT$ válasza F-ECT$ (#25041) üzenetére


F-ECT$
titán

És terhes is. Ami azért pár dolgot megmagyaráz.

Dive ever, work never.

(#25069) berek21


berek21
senior tag

Grat a csapatnak! Ezt a meccset még párszor megnézem az biztos! :)
A bírózóknak pedig....

LG Velvet eladó!

(#25070) erahurka válasza berek21 (#25069) üzenetére


erahurka
félisten

Kár volt érte mert amúgy is túlment volna a passz. Mondjuk inkább azon ment el hogy kétszer is elejtették a labdát, a Chiefs meg befutott vele... Ok az egyiket nem adták meg végül, de egy ilyen hiba is sokba kerül.

Tök fura volt amúgy hogy mennyire szőröznek a szabályok. Én csak annyit láttam hogy csávó fogja a labdát aztán a kommentár is azon agyalt utána megvolt-e. Hát mondom fogta nem? Erre nem ért. Kezdő NFL nézőként gondolom más is járt így :DDD

Ez a félidei műsor is érdekes így, hogy tönkreteszi a gyepet. Mintha banánhéjon játszottak volna a második felében.

[ Szerkesztve ]

(#25071) NB2


NB2
aktív tag

Mondjuk én azért nem örülök az ilyen 38-35-ös meccseknek, jó lenne ha nem herélnék ki teljesen a védőket. A támadófal agyonholdingolhatja őket soha zászló nem jön. Így meg ilyen Mahomes félék röhögnek, mert mindig találnak üres célpontot. 2 évi SB-n is ki voltak már az SF védői. Mondjuk tényleg nem vágom, hogy zónával hogy akarták levédekezni Mahomest, ahoz ő zseni, hogy ezeket szétszedje.

(#25072) F-ECT$ válasza erahurka (#25070) üzenetére


F-ECT$
titán

A "szőrözés" itt a szabályok pontos betartását jelenti. Nem az van, mint a fociban, hogy valakit felrúgnak, aztán az egyik bíró elengei, a másik meg sárgát adna érte. (Mondjuk a fociban is egyre jobban bejön a videóbíró pont az ilyen esetek elkerülésé érdekében.) Az egyik legjobban vizsgált eset mindig a labdaelkapás, azaz hogy birtokolja-e az elkapó a labdát az elkapás végéig.

Mondjuk más esetekben meg nem ilyen szigorúak, de ha nagyon elmásznak az arányok, akkor a tulajdonosok bele tudnak nyúlni a szabályrendszerbe (amit kb minden évben meg is tesznek).

Dive ever, work never.

(#25073) Ispy válasza NB2 (#25071) üzenetére


Ispy
veterán

Szerintem ezt a meccset a phili bukta el, ha nincs 40 perc szünet, akkor lehet...de persze a tévedés jogát fenntartom. :D

De ezen a szintem nüanszok dönthetnek, egy rossz mozdulat, egy hülye szabálytalanság és oda lehet a meccs, mint ahogy ez is történt kábé.

Mondjuk én nem szeretem a chiefst, szóval lehet nem vagyok teljesen elfogulatlan, de megnyerték, ennyi.

Holding meg mindig nagyon szubjekív, mi megy át, mi nem, ha 2 tized másodperccel rövidebb ideig nyúl oda lehet átmegy, de lehet másik bírónál meg nem, azért ezt online mindig jól megítélni nehéz, nem is megy mindig. De nem ezen ment ez el a philinek, most nem nekük volt szerencséjük, de jó meccs volt, jobb, mintha 40-7 lenne a vége.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#25074) F-ECT$ válasza NB2 (#25071) üzenetére


F-ECT$
titán

A védőket eléggé szivatják évek óta, ez egyrészt jó az egészség megőrzése érdekében, másrészt viszont ezzel előtérbe toják a támadó focit, mert "úgyis jön zászló ha nincs elkapás". Mondjuk az se baj, ha inkább a támadókat támogatják, mert egy támadást nehezebb szerintem felépíteni, mint szétrombolni.

De a támadófal holdingokat vehetnék komlyabban is mondjuk. Majd kiderül hogy merre megy el a liga jövőre.

Engem mondjuk kicsit jobban zavar ez az Eagles féle QB sneak, mert most is az volt, hogy 3 kísérletből elég volt 8-9 yardot megtenniük, akár negyedikre is simán megvolt az 1-2 yard, és a TD-k is sokkal könnyebbek voltak így. Ok, benne van a sérülés veszélye, meg próbálják meg a csapatok levédekezni, ha úgyis ez jön, de valahogy nekem kicsit NFL idegen volt, hogy ennyiszer elő tudták venni.

Dive ever, work never.

(#25075) Ispy válasza F-ECT$ (#25074) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem meg pont az tetszett, hogy nekimentek ezeknek és nem valami bána futást erőltetnek középen, mint az esetek nagy százalékában, ha meg jól csinálják miért ne, kicsit feldobja a játék képét.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#25076) Zanik válasza Ispy (#25073) üzenetére


Zanik
addikt

Egyértelműen az Eagles D volt a hunyó. A két Chiefs walk-in TD elég látványosan megmutatta, hogy lehet megzavarni ezt a védelmet. Hurts és az O döntetlenre mentett, az utolsó drive-ban tehát az Eagles D-nek kellett volna nagyon megemberelnie magát. Nem ment, kikaptak.

Engem már tényleg csak az érdekel milyen lónyugtatót kapott Mahomes.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#25077) Ispy válasza Zanik (#25076) üzenetére


Ispy
veterán

Engem már tényleg csak az érdekel milyen lónyugtatót kapott Mahomes.

Szerintem jobb, ha nem tudod, de ma nem fog leugrani a kisboltba a sarokra. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#25078) F-ECT$ válasza Ispy (#25075) üzenetére


F-ECT$
titán

Igen, ezek elég tökös hívások illetve színesíti is a játéklehetőséget is. Viszont rohadt nehéz levédekezni, bár ebben az is benne van, hogy ők tényleg jól csinálják, a többi csapat fala valószínűleg nem lenne ennyire hatékony.

@Zanik: arra én is :)

Dive ever, work never.

(#25079) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

jó meccs volt nagyon, kár, hogy gyenge lett az Eagles 2. félideje
örülök, hogy Mahomes tudta folytatni a játékot, annak nem, hogy 2x is olyan védekezése volt a Phillynek, hogy sima "sétálós" TD-je lett a Chiefs-nek
azért a végén amikor befújták a holdingot kicsit néztem, hogy ez most mi, de hát ha még ő is elismerte, akkor nagyon vitának nincs helye (legfeljebb a szabály módosításról)

Resistencia eterna

(#25080) Ispy válasza F-ECT$ (#25078) üzenetére


Ispy
veterán

Ó, azért ebben a szenzonban is volt sok elbénázott QS, nem olyan triviális ez szerintem, csak ha jól csinálják. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#25081) Veron válasza Zanik (#25076) üzenetére


Veron
őstag

Lónyugtató kérdésben rlazol kolléga az illetékes, úgy rémlik. Majd ő megmondja :)

Volt már példa arra, hogy a vesztes csapatbôl került ki az MVP? Hurts megérdemelte volna, a hátán vitte a csapatot.
Ahogy Mathieu is megérdemelte volna 2020ban, amikor szintén Mahomes kapta.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#25082) erahurka válasza F-ECT$ (#25072) üzenetére


erahurka
félisten

Én is úgy értettem hogy a szabályok elég szigorúak, és új nézőként ez picit fura, mert ugye azt látom hogy nála a labda, de a szabályok szerint meg mégsem. Nyilván ez egy kis tapasztalattal máshogy nézne ki. Ha konzekvensen betartatják őket az csak jó, a Forma 1-nél pl. még a szerencsekerék is kiszámíthatóbb ilyen szempontból.

(#25083) erahurka válasza bagyulajuve (#25079) üzenetére


erahurka
félisten

A Csontdaráló című Adam Sandler filmet nem tudom ismeritek-e, az ugrott be mikor már másodjára ejtette el az Eagles a labdát. "Csúszik a kezem a sültkrumplitól" :D

(#25084) F-ECT$


F-ECT$
titán

Beszarok: minden újság oda meg vissza van Rihanna fellépésétől. Ezek mit néztek, de komolyan? Vagy attól, hogy terhes, máris el kell olvadni? Egy alibi, playbackelt, semmi extrát nem nyújtó zenei montázs volt, ami nem is tartott sokáig. Ok, a táncosok odatették magukat, de a fő fellépő eléggé megúszósan tolta. Vagy ez már elég?

Dive ever, work never.

(#25085) F-ECT$ válasza erahurka (#25083) üzenetére


F-ECT$
titán

Azért meccsenként 1-2 labdavesztés lazán benne van a játékban, inkább az a furcsa, ha ez nem történik meg. Többek között ezért is tudott nyerni a KC.

Dive ever, work never.

(#25086) F-ECT$ válasza erahurka (#25082) üzenetére


F-ECT$
titán

Igen, az elakpás mindig sarkalatos: végig kontrollálta-e a labdát, mindkét lába lent volt-e, megtette-e a "football mozdulatot", segítette-e a föld az lekapást, stb. De legalább megnézik videón a helyszínen meg a központban is, és nem az dönt, hogy az épp a közelben lévő bíró jól látta-e épp azt a kritikus 0.5 másodpercet.

Dive ever, work never.

(#25087) Veron válasza erahurka (#25082) üzenetére


Veron
őstag

nekem meg az ugrik be némely szituációról, hogy szukjektív. nincs pontosan leírva hogyan kell dönteni, a bíróknak, elemzőknek szabad tere van. pl. az említett holding a végén, vagy Smith- esetleg a chellenge-elt Goedert-elkapás.
Lehet ma ugyanazo ka mozzanatok más bírói döntéssel végződnének.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#25088) NB2 válasza Ispy (#25073) üzenetére


NB2
aktív tag

Nyilván ha úgy nézem, hogy a Philly D nem tudta megállítani a második félidőben a KC-t, de ugyanakkor ha nincs a fumble, az is durva hiba volt. Az egy 14 pontos akció volt, simán mehettek volna 24-7-tel is a félidőbe. Akkor nem vagyok biztos, hogy megfordítja a KC.

De ahogy írtam is a félidőben, nagyon sok hiba volt, amit a meccs után egyik vagy másik csapat felemlíthetett volna.

[ Szerkesztve ]

(#25089) NB2 válasza F-ECT$ (#25084) üzenetére


NB2
aktív tag

Sanszosan a bőrszín, a női mivoltja és a terhessége miatt nem merik lehúzni. Pedig én nem utálom Rihannát, de ez nem volt egy nagy valami. Igen a táncosok jól mozogtak, akik 20-30 méteren tolták, azoknak plusz egy hatalmas pacsi, de azonkívül...
Jövőre megnéznék már megint valami zenekart.

(#25090) erahurka válasza F-ECT$ (#25084) üzenetére


erahurka
félisten

Én azt néztem, mennyire imbolygott alatta a cucc amin állt mikor a végén felhúzták. Én lettem volna a helyében úgy beijedek hogy még a szülés is megindult volna :D

(#25091) erahurka válasza Veron (#25087) üzenetére


erahurka
félisten

Jó kérdés. Valamennyire minden sportban benne lehet. Majd ha gépekre bízzuk a bíráskodást.

Moziban volt aki annyira üvöltötte már hogy csalók, hogy azt hittem bunyó lesz :D

(#25092) F-ECT$ válasza NB2 (#24995) üzenetére


F-ECT$
titán

Most utána olvastam, 11 perc az a 35-45. Ez már valószínűleg tényleg csak azt az időt jelenti, amikor mozog a labda.

Dive ever, work never.

(#25093) erahurka válasza F-ECT$ (#25092) üzenetére


erahurka
félisten

LOL és ezt néztük vagy 4 órán át :D

(#25094) F-ECT$ válasza erahurka (#25093) üzenetére


F-ECT$
titán

Azért egy nem SB meccs kicsit rövidebb, bár 3-3.5 órát akkor is eltart. De az a 11 perc legalább intenzív, a 2 órás focimeccsen sincs 4-5 percnél több látnivaló, csak ott többet mozog a labda (igaz sokszor teljesen meddőn).

Dive ever, work never.

(#25095) erahurka válasza F-ECT$ (#25094) üzenetére


erahurka
félisten

Amikor akció van az nagyon ütős, ahogy átfűzi magát a csávó ezer ellenfelen, meg valahogy kikerül mindent és átrohan majdnem az egész pályán, agyabeteg! Csak annyira sok benne a szünet :DDD Társasággal amúgy biztos jobb lehet, hiába voltam moziban, nem nagyon volt igazi őrjöngés. A második felében azért voltak hangosabb pillanatok, nekem meg még vagy 4 óra kellett volna hogy fel tudjak oldódni szerintem :D

(#25096) NB2 válasza F-ECT$ (#25092) üzenetére


NB2
aktív tag

jó egy Djoko-Nadal 5 szett is, ami ugye papíron tart 4 óra 30 percig, ott is tisztán a labdamenetek nem érik el a 20 percet :)

(#25097) Veron válasza erahurka (#25095) üzenetére


Veron
őstag

azért lassú és néha unalmas egy-egy meccs bizonyos szakasza, mert szanaszét van tördelve. jobb szeretném, ha kicsit pörgősebb lenne, de valószínűleg azért tart ilyen színvonalon a liga, mert dugig van reklámmal, az meg szabdalja a játékot.

ezt meg csak úgy. amúgy a Philly szurkerek nagyon kultúráltak a Redditen, ellentétben a tigrisekkel.

https://i.redd.it/3vcraolkyxha1.jpg

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#25098) F-ECT$ válasza NB2 (#25096) üzenetére


F-ECT$
titán

No igen, a jó kis 5 szettesek. Bár ott már szerintem több mint 20 perc összejön. Érdekes lenne azt is mérni :)

Dive ever, work never.

(#25099) F-ECT$ válasza Veron (#25097) üzenetére


F-ECT$
titán

Vajon milyen lehet egy családi ebéd ezután? Mennyire ölheti meg a testvéri szeretetet, ha mondjuk Jason sosem fog SB-t nyerni?

Dive ever, work never.

(#25100) Ispy válasza F-ECT$ (#25099) üzenetére


Ispy
veterán

Intelligencia kérdése, ennél kisebb dolgokon is évtizedes háborúk tudnak létrejönni egy családban.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.