Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-24 12:17:17

LOGOUT.hu

A PH! amerikai futball rajongóinak gyűjtőhelye.
A 2023-as szezon tippjáték itt található: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25251) Zanik


Zanik
addikt

Úgy néz ki ismét tudok menni Londonba (Jags-Bills), séf havernak van ismerőse a Spurs stadionban, szerzett 2 jegyet. :D

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#25252) Veron


Veron
őstag

Egyszer még nagy játékos lehet ez a Patrick, meglátjátok!

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#25253) spiky03


spiky03
veterán

Volt kint valaki tegnap a HFL döntőn a Kincsem Parkban?
Nem volt rossz meccs, mondjuk voltak érdekes jelenetek. Igaz én nem vagyok olyan hozzáértő, mint itt Ti. :B
De, ami meglepett, hogy teletházzal ment. Korábban, aikor ugyan ez a meccs volt Érden, ott meg alig voltak. :D Jó tudom az nem a döntő volt.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#25254) ggeleven válasza spiky03 (#25253) üzenetére


ggeleven
őstag

Sajnos nem tudtam kimenni. Sok pont született, azt mondják jó volt (bár nem volt körömrágós kb egyáltalán). Döntőn klasszikusan telt ház szokott lenni. Ha megyek HFL-re, akkor én is csak döntőre szoktam menni. Év közben marad az eredmények követése.

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#25255) spiky03 válasza ggeleven (#25254) üzenetére


spiky03
veterán

Igen az volt, ponterős meccs.
Jaja gondoltam, hogy a döntő az jobban látogatott, mint egy "sima" meccs.
De a hangulat az jó volt.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#25256) f4lcon válasza Veron (#25252) üzenetére


f4lcon
őstag

pár éve azt írtam itt, hogy one year wonder.
hát ideje megenni a kalapom

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#25257) F-ECT$


F-ECT$
titán

Hmm, mi történt Rosgers "minden pénzt ide" mentalitásával?

Dive ever, work never.

(#25258) A Zéé válasza A Zéé (#25246) üzenetére


A Zéé
Topikgazda

végül lemondtam a Game Pass-t, nem ér meg 50k-t a RedZone. Amilyen Cardinals meccsek várhatóak idén, az meg pláne nem :O
Viszont a Net4+ -on lehetett nézni tavaly is a RedZone-t, nem? Arra lehet, hogy befizetnék.

Just a simple Lineman...

(#25259) KoVee84 válasza A Zéé (#25258) üzenetére


KoVee84
senior tag

Van redzone streaming ;)

(#25260) A Zéé válasza KoVee84 (#25259) üzenetére


A Zéé
Topikgazda

Jah tudom, csak azokat régebben nem lehetett TV-n nézni,sem chromecast-tal, se máshogy.

Just a simple Lineman...

(#25261) A Zéé


A Zéé
Topikgazda

Éjjel elindult a preseason a HOF meccsel!
Ami azt jelenti, hogy már csak pár hét választ el minket a valódi szezonkezdéstől!

Just a simple Lineman...

(#25262) laracroft


laracroft
aktív tag

Esetleg idén lesz tippjáték ? 😉

(#25263) berek21 válasza laracroft (#25262) üzenetére


berek21
senior tag

a : Igen
b : Nem
:D

LG Velvet eladó!

(#25264) f4lcon válasza berek21 (#25263) üzenetére


f4lcon
őstag

név: f4lcon
tipp: a

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#25265) Veron válasza laracroft (#25262) üzenetére


Veron
őstag

többfelé is szét lehetne dobni a szervezést, úgy kevesebb effort per kopf.
úgy tűnik van egy tervezési feladat a kérdések kitalálására és egy adminisztratív a tippek rögzítésére.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#25266) A Zéé válasza laracroft (#25262) üzenetére


A Zéé
Topikgazda

Olyan verzióban, hogy nincsenek bold-ok, csak hetente 5-8 érdekesebb meccs végeredménye, és nincsen pénz a rendszerben szerintem tudom vállalni.
Az idei ősz végre nem úgy néz ki, hogy a heti 60 munkaóráról fog szólni.
A bold kérdések miatt eléggé fájna a szívem, de az egész tippjátékkal eltöltött idő több mint felét ezeknek a kitalálása és le ellenőrzése tette ki.
A fordulók minden meccsét megint kicsit soknak tartom.
A nyereményalap/nyeremények meg adnak egy olyan plusz felelősséget a lebonyolításhoz, amibe nem fér bele az, hogy egy hét esetleg kimarad, mert 3. napja folyton lázas vagyok.

Persze, ha valaki más vinné, akkor nem ragaszkodom hozzá :)

Just a simple Lineman...

(#25267) laracroft válasza A Zéé (#25266) üzenetére


laracroft
aktív tag

Én szimplán csak szeretem az NFL-t, nem értek hozzá, + szeretek tippjátékokban résztvenni. Ezért is tettem fel félve a kérdést (csak nem volt ilyen emoji :) )
Szóval én örülök bármilyen tippeldének :D

(#25268) f4lcon válasza A Zéé (#25266) üzenetére


f4lcon
őstag

én csak simán csipáznék egy olyan tippeldét, amiben minden meccs benne van
nekem se a pénz nyeremény nem hiányzik, se a bold, se semmi más

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#25269) berek21 válasza f4lcon (#25268) üzenetére


berek21
senior tag

Támogatom. Egyszerű, és nagyszerű. :R

LG Velvet eladó!

(#25270) ggeleven válasza f4lcon (#25268) üzenetére


ggeleven
őstag

Mi lenne, ha csinálnánk egy saját zárt ligát pl ESPNen? Akkor nem nekünk kellene kezelni a meccseket, összesítést és rangsort készíteni, határidőket figyelni. Mit gondoltok?

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#25271) laracroft válasza ggeleven (#25270) üzenetére


laracroft
aktív tag

Frankó, az arénás is ott volt tavaly

(#25272) f4lcon válasza ggeleven (#25270) üzenetére


f4lcon
őstag

nekem oké az is

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#25273) callmeakos válasza ggeleven (#25270) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Mehet tőlem is.

All→M8

(#25274) ggeleven válasza callmeakos (#25273) üzenetére


ggeleven
őstag

Azt mondjuk nem mondom, hogy most össze is dobom, mert azt sem tudom merre van az előre vagy hogy milyen nap is van. :D Pénteken született a 4. gyerkőc és tegnap jöttek haza. Nekem is az arénás miatt jutott eszembe és teljesen használható volt. Természetesen nem akarok Zéé ellen menni, mert mindig jókat csinált, csak egy B ötletnek szántam.

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#25275) f4lcon válasza ggeleven (#25274) üzenetére


f4lcon
őstag

negyedik :Y
nem tudom, hogy gratuláljak, vagy részvétet nyilvánítsak? :DDD :DD
(természetesen gratulálok :) )

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#25276) ggeleven válasza f4lcon (#25275) üzenetére


ggeleven
őstag

Nem a véletlenek miatt tartunk itt, szóval a gratulációt választom. :D
Viszont továbbra is tartom, hogy nem mindenki való ez a buli, szóval csak óvatosan a szerszámmal fiúk. ;]

[ Szerkesztve ]

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#25277) f4lcon válasza ggeleven (#25276) üzenetére


f4lcon
őstag

mi egyel is küzdünk mint malac a jégen, szóval 100%-ban egyet értek a fentiekkel

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#25278) callmeakos válasza f4lcon (#25275) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Brady se állt meg a harmadik gyűrűnél :DDD
Gratula amúgy a gyerkőchöz ggeleven :)

Amúgy csak annyit akartam kifejezni ha van valamiféle ötlet valami fantasyra, akkor én benne vagyok. Tavaly kicsit hiányzott ez a része a hétvégéknek, de elhiszem hogy szívás az ilyen, főleg ha vannak boldok is.

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#25279) ggeleven válasza f4lcon (#25277) üzenetére


ggeleven
őstag

Köszi srácok! Azért hétig nem megyek el, mint Tibi bácsi. Én egyébként nem is tudom már milyen könnyű eggyel. :DDD ;] De ez már apuka topic témája lesz inkább.

Hogy ON is legyek. Bátran tudom ajánlani a Quarterback című Netflix sorozatot. Payton Manning a készítők között van, remekül feleleveníti a tavalyi év több nagy pillanatát és marha jó kulisszák mögötti dolgokat taglal. Eurosport podcast ajánló Bencsics Márkkal: link

[ Szerkesztve ]

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#25280) F-ECT$ válasza ggeleven (#25279) üzenetére


F-ECT$
titán

Első részt láttam: 6/10 nálam. Ha nem érdekelne az NFL, akkor nem is néznem tovább. Így még adok neki esélyt.

Dive ever, work never.

(#25281) F-ECT$ válasza F-ECT$ (#25280) üzenetére


F-ECT$
titán

Megnéztem pár részt, és pl a 3-ik már egész érdekesnek bizonyult. Felment 7/10-re az értékelésem.

Dive ever, work never.

(#25282) Fred23


Fred23
nagyúr

Élőben ma néztem először amcsi focit Fehérváron, nem kellett érte utaznom, és még a jegy is ingyen jött. Ami azt illeti, sokkal jobb hangulata volt, mint a sima focinak, ami mondjuk engem nem is érdekel. Lehet, eztán jobban követem ezt a sportot.


(#25283) Scrake^;DD válasza Fred23 (#25282) üzenetére


Scrake^;DD
aktív tag

Pont a napokban volt a fehérváriakkal egy riport a tv-ben. Sajnos kishazánkban nem egy felkapott sport.

[ Szerkesztve ]

Sempre... al tuo fianco! 1926.

(#25284) Scrake^;DD


Scrake^;DD
aktív tag

Tudom még csak preseason de nekem már hiányzott.

Sempre... al tuo fianco! 1926.

(#25285) Fred23 válasza Scrake^;DD (#25283) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nincs még nagyon hagyománya, pedig ha a média jobban nyomatná, biztosan népszerűbb lenne. De majd lassacskán tán változik ez az állapot. Jelenleg annyira nem felkapott sport, hogy kábé még játékosnak is jelentkezhetsz utcáról beugorva. Engem egyszer játékosok hívtak, hogy jöhetnék velük egy edzésre, mert gyors vagyok. De ez nagyon régen volt, talán még 2013-ban, amiben az a fura, hogy ezek szerint már legalább 10 éve van ez a sport Magyarországon.

(#25286) NB2 válasza Fred23 (#25285) üzenetére


NB2
aktív tag

A sportv-n volt szó, hogy a 90-es években már Árpáék csinálták.
De hiú ábránd azt hinni, hogy ez népszerű lesz hazánkban, esetleg holnap kifejtem miért.

(#25287) A Zéé válasza Fred23 (#25285) üzenetére


A Zéé
Topikgazda

Sajnos pont leszálló ágban van nálunk elég sok ideje.
Az első próbálkozások a 90-es évek végén voltak, aztán az első bajnokság 2005-ben indult 4 csapattal. A csúcs valahol 2011-2012 környékén volt, amikor 3 divízióban ~30 csapat alkotta a bajnokságot. Azon kívül pedig ősszel volt legalább 2-3 Aréna Foci torna, őszi kupa, U19, U15 bajnokság + mindenkinek pár edzőmeccs.
Ebből mára maradt 2 div, 19 csapat, amiből 2 v 3 ilyen második számú + a Fehérvár, akik teljesen elhagyták a magyar színteret (első csapatuk ELF, második csapatuk osztrák D2). Junior kiírásokkal nem tudom mi lesz, Aréna kupák 7-8 éve nincsenek, barátságos meccsek meg felejtősek. Vidéken maradt 8-10 csapat, a legtöbb valami együttműködés/összeolvadás után.

A mi csapatunk 2005-ben alakult, 2006-tól bajnokságban is játszottunk, 2015 volt az utolsó nagy pályás bajnoki évünk, és tavaly szüntettem meg az egyesületet hivatalosan is. Sajnos a Covid teljesen elvitte az újrapróbálkozást.
Sajnos ez nem az a sport, amit ösztönből lehet tolni, sok melót bele kell tenni fizikailag is, és anyagilag is. Mi egy "gazdag" egyesület voltunk, volt ingyen használható pályánk, tudtunk kezdő felszerelést adni az érkezőknek, voltak rendes edzőink, mégis 2010 után csak a szenvedés volt minden év, mert elfogyott az a réteg, aki szenvedélyből csinálja. Nekiindulni a bajnokságnak kell 35-40 fő, és ez a szűk keresztmetszet.

Tudnám még részletezni az okokat, eléggé benne voltam a sűrűjében, de már így is jó sok sikerült :)
Nagyon oda tart a dolog amúgy mint a baseball, vagy a röplabda, esetleg a jégkorong, és az atlétika, hogy van pár csapat, akik tolják, de igazából egy szűk körön kívül senki sem tud róluk.
Talán az Enthroners meg tud ragadni a nemzetközi porondon hosszabb távon, de hogy nagyobb publicitást nem fog kapni itthon addig, amíg a Fehérvár nem lesz top5 ELF csapat, abban biztos vagyok.

Just a simple Lineman...

(#25288) Scrake^;DD válasza Fred23 (#25285) üzenetére


Scrake^;DD
aktív tag

Most nem fogok politizálni, de gondolom látod te is a szemeddel, hogy melyik sportágba folyik a pénzed ahol természetesen nagyszerű kimagasló eredményeket érünk el évről évre :DDD Amelyik sportban jók vagyunk és vannak említésre méltó sportolóink is azokat a sportàgakat sem tolják.. lásd pl. Úszás, kézilabda, vizilabda.. sajnos az amerikai focit még csak nem is emlegetik nem, hogy pénzt tennének bele.

[ Szerkesztve ]

Sempre... al tuo fianco! 1926.

(#25289) A Zéé válasza Scrake^;DD (#25288) üzenetére


A Zéé
Topikgazda

Nem kell ide politika, nem a pénz a legnagyobb baj. Persze, az is fontos eleme, de nem attól tart ott a sport, ahol.
Ez olyan buli, ahol nincs azonnali siker. Nagyon nincs.
A nekikezdés után minimum 2-3 év meló, mire magyar szinten normális eredményeket el tud érni valaki, és ez a mai fiatalság legalább 95%-ának nem opció. Amikor volt minden évben 20-30 új fiatalunk, abból a 2. évet 1-2, ha megkezdte. Biztos volt nálunk is hiba, hogy csak ilyen gyenge volt a megtartó arányunk, de ez más csapatoknál sem volt jobb. Amíg a stabil bázis nincs meg, addig felesleges a sok pénzre is várni.

De persze pénz is kell. Az elmúlt pár évben, ha egy csapat vett 3 amerikait (ennyi volt a max) a szezonra, már garantált volt a döntője. Ezen a szinten van a magyar játékosállomány. Vannak nagyon jó játékosok, de kevés. Idénre a komolyabb szinten játszó magyar játékosok legalább fele Fehérváron tolja, látjuk mire elég ez. Ők legalább egy szinttel feljebb vannak, mint bárki más ma Magyarországon, és egy ELF, hiába topliga, nincs magasabb szinten, mint egy NCAA div2 konferencia, és nem is lehet. Ennek az alja jelenleg az Enthroners. A magyar bajnokság egy átlagos tengerentúli High School, azaz középiskolai (!) bajnokság szintjén van kb.

Tehát persze, jobb lenne, ha lehetne TAO-s pénzekkel bűvészkedni, de a játék színvonala, és ezáltal a vonzósága a nézők, média felé ettől még nem fog emelkedni. :N

Just a simple Lineman...

(#25290) NB2


NB2
aktív tag

A fehérváriakat amúgy nem tolják egy picit politikai pénzekkel?

(#25291) Scrake^;DD válasza NB2 (#25290) üzenetére


Scrake^;DD
aktív tag

a játékosokat biztos, hogy nem. Mindannyian dolgos munkás emberek fél profi szinten vannak így fizetést nem kaptak. (Úgy tudom)

Sempre... al tuo fianco! 1926.

(#25292) F-ECT$ válasza A Zéé (#25289) üzenetére


F-ECT$
titán

Az se véletlen, hogy amerikán kívül nincs sehol sem értékelhető színvonalú bajnokság.

Dive ever, work never.

(#25293) NB2 válasza F-ECT$ (#25292) üzenetére


NB2
aktív tag

Mi az értékelhető? :)
Azért a német szerintem nem rossz! JÓ nem NFL, de van pénz és ember is!

(azért gondoltam amúgy a fehérváriaknál a politikát, mert azért csak náluk épült fel az első amifoci pálya)

(#25294) A Zéé válasza NB2 (#25293) üzenetére


A Zéé
Topikgazda

A helyi önkormányzat vagy a polgi állt melléjük elég komolyan, és miután a focicsapat kapott új stadiont, megkapták az ő egyik régebbi létesítményüket, azért lett ott az első igazi 120 yardos pálya.

Just a simple Lineman...

(#25295) F-ECT$ válasza NB2 (#25293) üzenetére


F-ECT$
titán

Amit nézek és nem unom halálra magam közben.

Dive ever, work never.

(#25296) Fred23 válasza A Zéé (#25294) üzenetére


Fred23
nagyúr

A focicsapat kapott új stadiont úgy 3x, mert vissza kellett bontani, majd át kellett alakítani, stb. Milliárdok mentek el rá. Lehet, pár befolyásosabb ember elkezdte nyomni, hogy ezek után akkor már kijár az amcsi focisoknak is valami, de sajnos nincsenek konkrét infóim, pedig helyi vagyok.
Annak viszont kifejezetten örülök, hogy a stadion környékén a természetvédelmi területet megszépítették, rendbe tették; stadion nélkül tippre ez nem történt volna meg.

Scrake^;DD: Amúgy igen, engem is felháborít, hogy azt a focit tolják ezerrel, ami nem tesz le semmit az asztalra, ráadásul számomra nézhetetlen is általában. Annyiban érthető talán ez a felfogás mégis, hogy állítólag a magyarok tényleg ezt a sportot szeretik a legjobban.

NB2: 90-es évek óta?! Wow, ezt azért tényleg nem hittem volna.

[ Szerkesztve ]

(#25297) callmeakos válasza A Zéé (#25289) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Szerintem az is fontos, hogy a sportág mekkora publicitást kap. Mert ha az emberek nem tudnak róla, akkor nem is fognak tudni az iránt érdeklődni. Az egyértelmű, hogy az amerikai foci sosem lesz otthon "egy szinten" a megszokott futballal, már csak azért sem, mert ez nem olyan sportág, ami elé leülsz felholtan egy hosszú nap után, vagy a haverokkal a kocsmában és nézed ahogy 20 ember kerget egy labdát. Ehhez a sportághoz gondolkodni kell, és érteni a szabályokat, az ilyen meg az erre nem fogékonyaknak sosem fog bejönni.

Másrészt az is elég baj, hogy nincs promótálva sehol az NFL a mainstream médiában (a super bowlt leszámítba, de ott is csak a trailerek érdeklik az embereket) Emlékszem, én például azért is kattantam rá jobban erre a sportágra, mert annak idején még bement a Faragó Ricsi akkor még Morning Showba a Sebestyén Balázsékhoz, és mesélt a dolgokról, az ott hallottak meg megragadtak bennem.

All→M8

(#25298) NB2 válasza Fred23 (#25296) üzenetére


NB2
aktív tag

Gurulós foci:
Azért azt, hogy kormányunk a focit (is) lopásra használja és felelőtlenül önti bele a pénzt, attól még a labdarúgás lesz itthon (is) és Európában is a legnépszerűbb sport. Mi ebben szocializálódtunk, ezt (is) szeretjük, ennek van a legnagyobb hagyománya! Ami még ennél is durvább, hogy a hazait többen nézik, mint a külföldit. Én is követem a hazai (ráadásul másodosztályú csapatot), nyilván nem a játék miatt, hanem a haverokbulifanta tart még a lelátón :)

[2597]
Én ezzel úgy vagyok, hogy ha valaki fogékony rá, akkor nem igazán kell promózni.

(#25299) ggeleven


ggeleven
őstag

Na srácok akkor nyomjunk egy ESPN fantasy privát ligát?
Ha valaki még nem használta itt ránézhet: [link]

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#25300) A Zéé válasza ggeleven (#25299) üzenetére


A Zéé
Topikgazda

csapassuk!
Ha rutinosan kezeled a felületet, nyisd meg a ligát, ha nem szeretnéd, akkor majd megcsinálom én ma-holnap.

Just a simple Lineman...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.