Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

Az a baj az olcsó munkaerő önmagában nem sokat ér ha nincs meg mellette a "megfelelő" munkakultúra. Nem véletlen lett a világ összeszerelő üzeme Kína, amellett hogy rohadt sokan voltak, sokat és egész jól is dolgoztak, olcsón. Azt hiszem több nagy gyártónak is jön meg reality check akik Indiába vitték át a gyártást, és nem is lesz egyszerű nekik felépíteni a kívánt minőséget és kapacitást.

Én több potenciált látok délkelet ázsiában (főleg Vietnám), szerintem ők lesznek a nyertesei hosszú távon ennek az átállásnak.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2) Tigerclaw válasza FireKeeper (#1) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Munkakultúrában sajnos nálunk is vannak problémák, gyakran ezért is zár be egy-egy idetelepedett cég, amikért nagy kár. Persze a probléma legalább annyira a helyi vezetés, mint az alkalmazottak sara.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#3) noss


noss
csendes tag

az 50%-os selejtarány környezetvédelmi / környezetterhelési aggályokat is fölvet.
talán invesztálni* kellene az alkalmazottak oktatásába, tanítással, jutalmazással, próbaidővel.
több pénz, több idő, több figyelem (ami értékesebb munkaerőt igényel), ami megtérüléssel kecsegtet..
* értsd: többet költeni :D

akik pedig nem annyira vevők az (ész)érvekre, azoknak még annyit feltétlen hozzáfűznék a témához, hogy

epl :DD

noss

(#4) Sirus86


Sirus86
tag
LOGOUT blog

Indiaban nagyon eros a kaszt rendszer. Lenyegeben addig letoljjak mit mondanak felulrol, amig az o fonoke nem fogja mondani mit csinaljon. Es sajnos sokszor problema a kreativitas, proaktiv gondolkodas. Kb egy if szekcio es kesz az ember. Nalunk pl azok az indiaiak, akik nem Indiaban vannak, kb a szakma csucsa egy-egy temaban. De az Indiaban elo tobbseg sajnos droid es nem is akar ezen a biztonsagi jatekon kivulre tolodni. Rendkvul energiaigenyes veluk dolgozni :((Termeszetesen tisztelet a kiveteleknek, pls ketto indiai ismerosom van, aki Mumbaiban dolgozik es ok piszok profik. De mar ok is terveznek lelepni. Szoval szerintem ez a vonal nem lesz jo az Apple-nek.

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#5) Sinesol


Sinesol
veterán

Ez azért borítékolható volt, nagyon más az indiai "munkakultúra"...igazi csoda az is, hogy 50% átmegy a minőségbiztosításon. Az a zéró hiba százalék talán Kína-ban reális lehetne, dehát lefeküdtek az USA-nak, ahelyett, hogy az óriási gazdasági erejüket kihasználva kierőszakoltak volna valami kompromisszumot..

Egyébként lehet az erős orosz kapcsolat miatt Indiát is megbannolják, aztán mehet másik porfészket keresni az Apple, még mielőtt bármi is beindulna..

[ Szerkesztve ]

(#6) ddekany válasza Sinesol (#5) üzenetére


ddekany
veterán

Viszont, Kína és India "geopolitikailag" ellenségek. Az ellenséged ellensége a barátod alapon, tán nem veszik velük össze Amerika annyira. Meg aztán, Amerika nagyon szeretné, hogy inkább az ő szövetségesük legyen India, mintsem az oroszoké, és tán ezért sem tudnak nagyon keménykedni.

[ Szerkesztve ]

(#7) ddekany válasza Sirus86 (#4) üzenetére


ddekany
veterán

Fejlesztő vagy, vagy csak minden területen ugyan ez megy? :)

(#8) Sirus86 válasza ddekany (#7) üzenetére


Sirus86
tag
LOGOUT blog

Fejlesztoknek adok megoldasokat, kvazi sokat dolgozom veluk. De csak computing oldalrol. De igy is adnak olyan hajhullasi topicot, hogy a turelem az nem eleg. Supportalok viszont indiai halozatosokat. Na ott is van bajsag boveg. Pl.: Nem tudjak, mi az,hogy RDP. Es ez egy senior developer/ networkos. Es 3rd levelen vannak ugyebar.

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#9) ddekany válasza Sirus86 (#8) üzenetére


ddekany
veterán

Engem fejlesztőként kínoznak... Úgy általában mindenre megtalálják a fájdalmas/munkás megoldást, mintha mazochisták lennének. Pl. amikor kismillió helyre kell kis változtatásokkal bemásolni valamit, ahelyett, hogy legalább minimális absztrakció lenne, és így egy központi helyen tehetnék meg ugyan azt. De már bizonyos vagyok benne, hogy ezt nem csak butaságból csinálják. Hanem mert a repetativ munka könnyű/biztonságos (bár én felkötöm magam tőle), és lehet mutatni, hogy mennyit dolgoztak (sok új/módosult fájl). Meg hogy az X változtatás milyen komplikált dolog, és ezért tartott nekik olyan sokáig. A tényleges hatékonyság meg nem számít.

(#10) Sirus86 válasza ddekany (#9) üzenetére


Sirus86
tag
LOGOUT blog

Pontosan igy csinaljank nalunk is. Meg arra sem meltatjak magukat, hogyha hiba van, ranezzenek a rutinukon kivul, mit is csinalnak. Van egy case MS-nel, ahol kb MS megmondta,hogy hulyek. Erre vissza eszkalaljak nekem, hogy most en oldjam meg, mikor nem is vagyok fejleszto. Elkepesztoek. Nem lesz itt sem Apple, semmi mas, amig igy gondolkodnak.

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.