Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) humpas


humpas
csendes tag

Nézegettem árlistákat, és láttam, hogy van már 4571A-s író is. Aztán nézegettem a NEC honlapján, hogy vajon mi a különbség közöttük, de nem jöttem rám? Valaki megosztaná velem ezt az infot? Köszi!
Amúgy vettem 3db labelflash lemezt, és ma lesz a premier, kicsit parázok :) Először írjam rá az adatot, és aztán a címkét, vagy fordítva? :) Hülye problémáim vannak tudom.

üdv, Humpás-pajtás (aki 4551A boldog tulajdonos)

(#952) afterburner_ válasza PPeter (#950) üzenetére


afterburner_
őstag

akkor a nero 6-os lenne ebbol a szempontbol rossz?mert azt irja nincs szabad hely és van 1 centis csik a lemez szélén.tudsz segiteni?:)

köszike!

sztem mindegy hogy íród először adat vagy utana a cimke a lemez tetejere:)

[Szerkesztve]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#953) humpas válasza afterburner_ (#952) üzenetére


humpas
csendes tag

Huh ilyen lemezem nekem is van, amin elég sok a szabad hely, és mégse enegedi a dolgot.
Nem tudom, lehet tényleg meg kéne próbálni másik Neroval. Nekem 6.6.1.3 NEC edition van fent. Szóval lehet mindjárt leechelünk egy 7.0.8.2-t :) . Valakinek jobb ötlet, engem is érdekelne! Előre is köszi! :R

Ja izé, vágom h mind mit írok először ki, csak ha mondjuk ha nem tetszik a teteje, elszúrok valamit, és akkor lehet újra kell labelflashelni, és akkor majd a ''csúnyább'' lemezre írok valami más cuccot (mármint más adatot). Valami ilyesmire gondoltam :))

[Szerkesztve]

(#954) afterburner_ válasza humpas (#953) üzenetére


afterburner_
őstag

jaja rontott lemezekbol is van nekem olyan ami kb meg az első 5%-ban rontódott el régen, és azt irja no more space:)

ha megy a nero 7-el akkor ird mar meg lécc, köccke!:)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#955) torrente74 válasza afterburner_ (#952) üzenetére


torrente74
tag

amikor megírtad a lemezt és azt írja kia a nero, hogy nincs szabad hely, akkor vedd ki a lemzt és tedd vissza, majd próbáld újra. nekem is rengetegszer csinálja ezt a nero.

Leszbikusok nem léteznek, csak nők akik nem találkoztak még Chuck Noris-szal!

(#956) afterburner_ válasza torrente74 (#955) üzenetére


afterburner_
őstag

mgnezem:)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#957) afterburner_ válasza torrente74 (#955) üzenetére


afterburner_
őstag

alam ez nem megy:) milyen nerod van?érdemes amugy a 7-est felrakni?mert a korai verziok eleg gyenguskák voltak sztem:)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#958) 3x3y válasza afterburner_ (#957) üzenetére


3x3y
aktív tag

Torrente jól löki, az első pár LF akciómban ekem is azt írta kia a Nero, hogy itt már bizony nem lesz gravírozás:
Lemez ki, lemez vissza, és lőn csoda: gravír indult.
Kipróbáltam ezt 6.6.1.4-gyel, 7.0.5.4-gyel, 7.0.8.2-vel és voltak hasonló tapasztalatok.
Egyébként ezek közül bármelyik demo megcsinálja a LF-t.
Pusztán szívd le a Nero honlapjáról a NERO CLEAN TOOLS-t, az kitisztítja a gépedet az elfuserált, crackos, kamuszériás Neroktól, és tegyél fel bármilyet, pl demo a magasabb verziószámok közül, és lőn csoda, menni fog a LF.

:C

PF

(#959) afterburner_ válasza 3x3y (#958) üzenetére


afterburner_
őstag

disctatoo érdekel nem az lf, szal az nem megy, nincs hely azt irja. üres lemezre tökéletesen graviroz.

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#960) ZoFe válasza PPeter (#873) üzenetére


ZoFe
tag

olyan kérdésem lenne hogy 4570esböl lehet e 4571est fabrikálni?

(#961) bigbum válasza afterburner_ (#959) üzenetére


bigbum
csendes tag

Rontott lemezre azért nem megy, mert megnézi a TOC-t a lemez elején, amiben ugye az eredeti összeállítás szerepel. Azt hogy rontott semmilyen HW sem tudja megállapítani első blikkre, max ha olyan területet akar olvasi ahová az írás nem jutott el, akkor read error.

Tapasztalataim szerint a t@2 max (erősen kb.) 3Gb adat felírása után megy DAO-ban írt, lezárt lemez esetén. (nero v6.6.1.4)

(#962) flikki


flikki
csendes tag

Sziasztok lf.es lemez ár ?valaki tud 400 alatt?

Azok az emberek, akik teljesen végiggondolnak mindent, mielőtt egyet is lépnének, egész életüket fél lábon töltik.

(#963) PPeter válasza ZoFe (#960) üzenetére


PPeter
addikt

Egyelőre nem tudok róla.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#964) 3x3y válasza afterburner_ (#959) üzenetére


3x3y
aktív tag

Itt fogalmi zavar van.
A tatu meg a lbelflash az két különböző dolog.
Tatu nem is lesz neked a Neroban, mivel tudtommal csak cd-re lehet azt, és nem Nec-cel.
De ebben (is) PPéter az irányadó, mert személyesen is utánnajárt.
Olvasd el, ő mit írt erről.

PF

(#965) 3x3y válasza bigbum (#961) üzenetére


3x3y
aktív tag

Minek lezárni?
Megjegyzem 20 Mb után is ment nekem...elsőre...
Most valamit elkevertem volna itt a fogalmak között?

PF

(#966) nemattila


nemattila
csendes tag

Sziasztok!
Telepítettem a Nero 7.0.8.2-t és nagyon jó. Megy rajta a Labelflash funkció és a tatu is.
Labelflash DVD-t nagyon nehéz kapni, most a Cora-ban tudtam venni. Elég drága.

(#967) afterburner_ válasza 3x3y (#965) üzenetére


afterburner_
őstag

Mi az a DiscT@2?
Ezzel lehet rögzíteni a lemez ''aljára'', az adatrétegbe. Tehát minél több adatot írsz rá, annál kevesebb helyed marad alura gravírozni. Rögzítési idő: 5-68 perc (utóbbit nekem sikerült elérnem a leglassabb forgási sebességgel és 95-ös kontraszttal). Ugyanaz a technika, mint anno a Yamahánál, csak itt ez DVD-n megy.

nah engem ez erdekel. gondolom a labelflash a lemez tetejere vonatkozik, ez meg az aljara nem? ha nem így van akkor bocs (lehet mindkettő eljaras labelflash, legalabb msot kiderul) :) , de nekem nem csak rontott lemezeknel nem ír a fennmarado adatretegbe hanem megírt lemezeknel sem, amik termeszetesen jók:) de majd utanajarok hogy mi az abra. amugy par rontott lemeznel meg enged gravirozni a dvd-be (adatretegbe)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#968) afterburner_ válasza nemattila (#966) üzenetére


afterburner_
őstag

jaja sszem ott 5k, de mar van legalabb:)hamarosan sztem amr mindenhol elerhető lesz baratibb aron ;)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#969) afterburner_


afterburner_
őstag

nah akkor csinaltam kepet:)


[link]
[link]

ez nekem a disctattoo, és beraktam neki egy lemezt amin kb még van 2 cm hely a szélén
és amr irja is no more space :(

ezmeg a labelflash

[link]

amire egyenlore nincs szuksegem es tuti menne.

[Szerkesztve]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#970) PPeter válasza afterburner_ (#967) üzenetére


PPeter
addikt

A Nero hibásan hívja DiscT@2-nak a DVD lemez adatrégetébe gravírozást, erre akartunk utalni korábban. Amikor az adatrétegbe gravírozol DVD-n, az is LabelFlash, ugyanis a DiscT@2 a CD-R lemezek adatrétegének gravírozása, amit nem támogatnak a mostani LabelFlash írók. Lásd a korábbi hozzászólásaimat a témában.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#971) afterburner_ válasza PPeter (#970) üzenetére


afterburner_
őstag

köszike msotmar ezt is tudom, de akkor a labelflashnal miert nem irja ki hogy van benne lemez, egybol atvallt disctattora :O

7-es nero nem csinal ilyen furcsasagokat?:)

[Szerkesztve]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#972) PPeter válasza afterburner_ (#971) üzenetére


PPeter
addikt

Csak a logó változik meg, attól függően, hogy az írható oldalával teszel bele egy DVD lemezt, vagy a nyomtatható felével egy kimondott LabelFlash lemezt. Sajna az adatrétegbe gravírozás ilyen ''érzékeny'', csak ha elég nagy hely marad a szélén szabadon, akkor engedi.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#973) afterburner_ válasza PPeter (#972) üzenetére


afterburner_
őstag

köszike!:) mondjuk akkor ezt eleg ritkan fogom hasznalni :(

bár ha először belegravirozok vekonyan a lemez szelebe, aztan meg utana írok rá?

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#974) PPeter válasza afterburner_ (#973) üzenetére


PPeter
addikt

Azt lehet, de akkor neked kell arra ügyelni, hogy ne írj oda ahol már a grafika van (mert nem lesz olvasható).

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#975) martonx


martonx
veterán

Az miért lehet, hogy két lemezből az egyiket elrontotta gravírozáskor a Nero?
Pontosabban egy darabig gravírozgatta, aztán megállt, és nem ment tovább kb. a felénél.
Ez a technológia ilyen instabil, vagy ennek van valami szokványos oka?
Kb. 3 giga adat volt ráírva, tehát lett volna még hely rajta film cím gravírozásra.

Én kérek elnézést!

(#976) PPeter válasza martonx (#975) üzenetére


PPeter
addikt

Valami normális lemezre próbáltad? Nekem eddig csak egy 4x-es Ritek lemezt rontott el így rajzoláskor.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#977) jagada válasza PPeter (#976) üzenetére


jagada
őstag

3-ból 1-et mán nekem is rontott így. írja,először ki akar lépni, aztán amikor lelövöm akkor restart a gép.

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#978) afterburner_ válasza jagada (#977) üzenetére


afterburner_
őstag

en most hogy graviroztam az adatrétegbe a lemez cimet, hat a szöveg alső fele kicsit eltolodott a felsőtől, lehet lassabban kellett volna graviroznom:)

[Szerkesztve]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#979) jagada válasza afterburner_ (#978) üzenetére


jagada
őstag

nekem az volt csalódás, hogy kell neki egy minimális hely, ami nem is olyan kevés és csak akkor lehet tetoválni, ha ez rendelkezésre áll. vannak lemezeim amelyeken úgy cca 1 cm maradt még üresen, de azokra már nem enged pörkölni. :( :(

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#980) martonx válasza PPeter (#976) üzenetére


martonx
veterán

16X-os philips cmc vagy milyen réteggel. Elvileg nem szabadna bajának lennie.

Mondjuk az igaz, hogy 8 mm hely maradt a gravírozásnak, de ettől még nem kellett volna a felénél szó nélkül leállnia.

Én kérek elnézést!

(#981) afterburner_ válasza jagada (#979) üzenetére


afterburner_
őstag

ez szamomra is csalodas hogy centis savnal sem lehet mar gravirozni:( mondjuk ez a hardware miatt vagy pedig a nero miatt?

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#982) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

PH teszt: [link]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#983) Laczik


Laczik
tag

Vettem ma én is egy ilyen csodairót:D
(Igazából 4550et akartam ,de az nem volt feketébe szóval ezt kaptam 400 ft ráfizetessel(12,5 kHUF.Sztem jó üzlet volt)
Egyből ki is próbáltam a Disktatoo-t, de van egy olyan érzésem ,hogy ez még az adatrétegbe is belegravirozott.:D(Látszik, h a gravirozás végigmegy ott ahol a 2 (irott és az iratlan)réteg találkozik)
Gondolom akkor elszált a dvd ugye? :F

Bizony elszált szegény dvd.Pedig nem én voltam a hibás, a burning rom azonositotta hibásul a gravirozási felület nagyságát, mivel irás végezete után ujból betéve a lemezt már egy kisebb terület jön ki

[Szerkesztve]

(#984) Laczik válasza Laczik (#983) üzenetére


Laczik
tag

Mármint ugy az adatrétegbe ahol már belevan irva az adat.Azt tudom h az adatoldalra ir a tatoo, de nem oda ahol van adat.(Fogalmazási készség rulez)
Ahogy olvasgattam a fórumot ugy látom ez csak nekem sikerült egyedül.
Egyébként eddig jól irja a lemezeket, hibamentesen(kopp-kopp) :R



[Szerkesztve]

(#985) dbius válasza Laczik (#984) üzenetére


dbius
veterán

Én is tegnap írtam feliratot egy korábban megírt lemez adatrétegébe, mert volt vagy 1,5 cm üresen, most gyorsan meg is néztem, de nekem a felirat és az adatréteg között bőven hagyott helyet a nero... huh....:U

(#986) edeleny válasza dbius (#985) üzenetére


edeleny
őstag

Az hogy marad e hely csak rajtad mulik,marmint,hogy hogy szerkeszted meg.Egyebkent okos a Nero,nem ir az adat retegbe,ezert van lezarva a lemez,hogy tudja hol a vege.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#987) Laczik


Laczik
tag

Akkor nemtom, de nekem az okos néró rosszul ismerte fel a dvd.t vagy mi.Na mind1
Én egyet nem értek: mire kell a Disktatoo, ha az adatrétegbe ir feliratot, vagyis ahhoz hogy megnézzem milyen dvd ez kikell vennem a tokból és megkell forditanom, ha esetleg nem találtam meg akkor mindegyik gravirozott lemezzel megkell tennem.
Lehet ugy disktatoozni hogy a gravirozott felület a cimke oldalról is legyen látható?Tűkördvdkkel megoldható ez?

(#988) dbius válasza edeleny (#986) üzenetére


dbius
veterán

Olyan nagy tapasztalatom még nincs a témában, ezért nem nagyon piszkáltam, amikor bejött a szerkesztőfelület, egy cseppet igazítottam rajta csak, és így sikerált.

De ezek szerint nem lehet mindig megbízni neróban... ajánlott akkor inkább 1 mm-t minimum rászámolni arra a felületre, amit felhoz, mint gravírozható terület... nem? :U

(#989) ceka


ceka
tag

4571A típusú irónak hogyan lehet frissiteni a Firmwarejét? milyen proggal mert én rohadtul nem vágom hogy nec-nek mi kell..pls help

Így van!

(#990) torrente74 válasza ceka (#989) üzenetére


torrente74
tag

Kell hozzá egy flash progi amit el is küldtem neked emaiben. :))

[Szerkesztve]

Leszbikusok nem léteznek, csak nők akik nem találkoztak még Chuck Noris-szal!

(#991) ceka válasza torrente74 (#990) üzenetére


ceka
tag

Nagyon kösziiiii!!!!

nem tudjátok hogy miért lassu az én irom mikor rajzol?
mert amikor 26 percet ir ki abból mindig majdnem másfél óra lesz és akármelyikkel irom gyors legmagasabb vagy normál mindig a megsaccolt időnek a 3szorosa alatt lesz kész...

kicsit ideges vagyok...4571A

Így van!

(#992) ceka


ceka
tag

Új firmwaret 4571hez lécciii itt látható ezen a linken (az első találatnál)hogy 4571esnek a 1-21es a firmwareje!!!!!!!
[link]

[Szerkesztve]

Így van!

(#993) infectedmann


infectedmann
őstag

remélem tudtok segíteni...
szal az 3550A írómat átFlash-eltem 4551A-ra...
ment is a dolog míg újranem telepítettem a winfos-t...
csomó DVD-t nem olvasa be...
gondoltam visszaFlash-elem...
így meg szinte egy DVD-t sem olvas be :(
valaki aki nagyon ért ezzekhez a dolgokhoz ímélbe-> infectedmann@partysite.hu
vagy privát üziben adjon helpet... pontról pontra írja le, hogy mit tegyek...

előre is nagyon köszi...

(#994) Frenk


Frenk
aktív tag

NEC ND4551-es írót vásároltam, kb. 3 hete. TDK /TTH02/ 16x-os lemezeket, valamint FUJI 8x-os lemezt a CDSpeed szerint a minőség csak 30-80 százalékos. A Verbatim lemezeket 95-97 százalékosan írja meg. Gyári 1,07-es firmware van rajta. Próbáltam már kábelt cserélni, de nem változott semmi. Mi lehet a probléma? Az írót cseréltessem ki? Segítsetek. Pleeeez. :O

(#995) TibiVan


TibiVan
tag

HY

Engem a LabelFlash érdekelne szebb minta a LightScribe ?

Mert két iro közül kell választanom LG H20L vagy Nec 4571 DVD?

(#996) Kicsirics77 válasza TibiVan (#995) üzenetére


Kicsirics77
veterán

maradj a nec-nél
de az ls kontrasztosabb mint az lf
a nec meg jobb mint az lg
lg helyett akkor már inkább ez[link] :R

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#997) torrente74 válasza TibiVan (#995) üzenetére


torrente74
tag

az lg-t feleltsd el.a h20-ba panasonic chip van,de a tesztje az elég rossz lett.
maradj a nec-nél.

Leszbikusok nem léteznek, csak nők akik nem találkoztak még Chuck Noris-szal!

(#998) torrente74 válasza TibiVan (#995) üzenetére


torrente74
tag

ya meg a lf nekem jobban tetszik mint a lc. ráadásúl tartósabb is.

Leszbikusok nem léteznek, csak nők akik nem találkoztak még Chuck Noris-szal!

(#999) edeleny válasza infectedmann (#993) üzenetére


edeleny
őstag

Ha az a hibaüzenet,hogy a win. nem tudja ertelmezni a lemezt,vagy nem win32 alkalmazas,akkor valami menthetetlenül összeakadt a gepeden,InCD,PowerDVD,DVDIdle,mas DVD kezelö progi,vagy esetleg egymast ütö ASPI drivereket tettel fel,ez nem az iro hibaja.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#1000) TibiVan válasza torrente74 (#998) üzenetére


TibiVan
tag

Tenx mindenkinek köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.