Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) ko1122


ko1122
tag

Én nem tudom, hogy 4550ből lehet-e 4551t varázsolni, de 3550ből én minden bibi nélkül csináltam 4551-t. Téma id, téma oda, sikerült és kész. AKi nem hiszi, járjon utánna, vagy próbálja ki. :)

(#752) Sanya válasza ko1122 (#751) üzenetére


Sanya
nagyúr

nem fogod elhinni, 3550-ből, 3551-ből, 4550-ből lehet csinálni, ugyanazzal a módszerrel 4551-et.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#753) Necc válasza Sanya (#752) üzenetére


Necc
addikt

Csak nem a firmware-t kell kicserélni, mint anno a 2500 -> 2510 esetén? Ki gondolná :DDD :)) :DDD

Mindenkihez: a nero labelflash készítő programja (lemez írható részének gravírozása; 6.6.1.4.)csak nekem kezeli rosszul az ékezetes karaktereket? Ha beírok bármilyen szöveget, majd ha kicserélem a betűtípust (kijelölés után) pl. freestyle -ra, akkor az ékezetes karaktereket arialon vagy timeson hagyja, és az istenért se tudom rávenni a cserére. Más programnál nincs ilyen baj. Tipp? :R

mod: 4551-ből lehet 4571-et csinálni?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#754) Sanya válasza Necc (#753) üzenetére


Sanya
nagyúr

bootromot kell módosítani, aztán csak a firmware, ed tudod te :)) :))



[Szerkesztve]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#755) Necc válasza Sanya (#754) üzenetére


Necc
addikt

BOOT-ROM? Ez nekem új :DDD
A NEC 2500-ámhoz elég volt csak rátenni a 2510 firmware-t, egy kis filc a szöveg átíráshoz, és spóroltam vele 600Ft-ot anno :DDD :DDD :DDD

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#756) flikki


flikki
csendes tag

EZT MOST TALÁLTAM HOGY IGAZ-E?
http://www.byteline.hu/bolt/pricelist.php

Azok az emberek, akik teljesen végiggondolnak mindent, mielőtt egyet is lépnének, egész életüket fél lábon töltik.

(#757) Necc válasza flikki (#756) üzenetére


Necc
addikt

''Fuji DVD-R 16x Labelflash 200 200''??? Ez valami elírás, vagy tényleg? :DDD

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#758) flikki válasza Necc (#757) üzenetére


flikki
csendes tag

én most rendeltem maj ha megjön megmondom igaz-E :F

Azok az emberek, akik teljesen végiggondolnak mindent, mielőtt egyet is lépnének, egész életüket fél lábon töltik.

(#759) sanya_67 válasza Necc (#757) üzenetére


sanya_67
tag

Nos felhívtam őket! Valóban 200+ÁFA az ára a Fuji LF lemeznek, de csak 1 db. van nekik jelenleg. Viszont gondolom tudják honnan kell hozni. Ja és rendes matricás termék.

Postán nem vállanak boltolást és a webáruházuk is kezdetleges így a futárkérdés sem megoldott.
Azt mondta, hogy nagyobb tételnél lehetne egyeztetni egy budapesti járatot!

(#760) flikki válasza sanya_67 (#759) üzenetére


flikki
csendes tag

én még 10 óra fele rendeltem 10-et postai utánvételel _+960 ft,de még igy is olcsobb+ házhoz jön :Y

Azok az emberek, akik teljesen végiggondolnak mindent, mielőtt egyet is lépnének, egész életüket fél lábon töltik.

(#761) fasyrt


fasyrt
őstag

Van lemez már a Ramirisnél és a Case-nál is.

Na összedobunk 1 fuvart? :))
Én betölteném a buffer szerepét: 1-10 db-ot vennék, hogy kerek legyen a rendelés. :)

(#762) YODA mester


YODA mester
senior tag

Kérdeztem egy hónappal ezelőtt, most megint megkérdezem.. NERO 7-el lehet label flash-elni..? Ha igen, hogy a viharba..?

Illetve, most vettem még csak észre, hogy van 8.5Gigás DVD-RAM, de csak x3-osba láttam... Van szerintetek x5-ösben is..? Ha lát valaki szóljon...

(#763) flikki válasza fasyrt (#761) üzenetére


flikki
csendes tag

mennyi a dvd náluk ?és hova kell menni érte?

Azok az emberek, akik teljesen végiggondolnak mindent, mielőtt egyet is lépnének, egész életüket fél lábon töltik.

(#764) flikki válasza YODA mester (#762) üzenetére


flikki
csendes tag

én ugy tudom hogy a legújabb az tudja.itt olvastam valahol nézd vissza azt hiszem valami /7.1.2 de ez nem biztos/

Azok az emberek, akik teljesen végiggondolnak mindent, mielőtt egyet is lépnének, egész életüket fél lábon töltik.

(#765) fasyrt válasza flikki (#763) üzenetére


fasyrt
őstag

Nemtudom, de gondolom jóval drágább, mint 240 huf. Gondolj bele, ennyiért sima DVD-t kapsz csak (márkás, tokos +/-R)

(#766) Necc válasza fasyrt (#761) üzenetére


Necc
addikt

Én is szeretnék labelflsh lemezt, de vidéki vagyok :(
megoldható valahogy? össz. 5000-ért rendelnék, vagy max. 6.000-7.000-ért.

YODA mester: 5x 2 oldalas DVD-RAM lemezt kapsz itt: [link]

[Szerkesztve]

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#767) YODA mester válasza Necc (#766) üzenetére


YODA mester
senior tag

A kétoldal az dual-layert jelent vagy meg kell fordítani..? :D

(#768) Necc válasza YODA mester (#767) üzenetére


Necc
addikt

2 oldal az 2 oldal és nem 2 réteg :) 2*4.7GB és nem 1*8.5GB

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#769) Necc válasza sanya_67 (#759) üzenetére


Necc
addikt

A szemetek előttem nyomták fel a lemezek árát... lementem a pénzváltóba, hogy váltsak 300 koronát forintra, és most, hogy visszajöttem megrendelni már majdnem 500 volt az ára :O

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#770) YODA mester válasza Necc (#768) üzenetére


YODA mester
senior tag

Doh. Akkor az olyan mintha két 4.7-es lenne összeragasztva...? Akkor már mindegy, hogy korongot cserélek vagy megfordítom... :F Sux.

[Szerkesztve]

(#771) fasyrt válasza YODA mester (#770) üzenetére


fasyrt
őstag

Jobban kijössz, ha veszel 2 sima 1oldalú, 1 rétegű lemezt.

(#772) Necc válasza fasyrt (#771) üzenetére


Necc
addikt

szerintem meg az 1 db 2 oldalú lemez olcsóbb :)

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#773) fasyrt válasza Necc (#772) üzenetére


fasyrt
őstag

Most nézem a linket: Az ami ott 2oldalas, az caddy-s; nemigen fog belemenni ebbe az íróba. :)

(#774) YODA mester válasza fasyrt (#773) üzenetére


YODA mester
senior tag

Hála az égnek. Az mit jelent..?

(#775) tomimidi


tomimidi
tag

Itt már valaki kérdezte, de választ nem láttam, hogy kapott volna rá és engem is érdekelne a kérdés:
- Miért nincs az NEC német hivatalos weboldalán újabb firmware a 4551A-hoz? Gondolom az 1.07-nél már van újabb hivatalos verzió is. De még csak a típus sincs a firmware listában. A 4550 ott van.

- Ha ti sem tudtok hivatalos verzióról, akkor [link] melyiket töltsem az írómba? Mi a különbség az egyes verziók között?

Ha esetleg hosszú akkor jöhet privátba is!
Köszi


(#776) fasyrt válasza YODA mester (#774) üzenetére


fasyrt
őstag

Azt, hogy nem jó az íródba. :D

(#777) erdoke válasza fasyrt (#773) üzenetére


erdoke
titán

A caddy-ből fél perc alatt ki lehet operálni. Ettől függetlenül én is kevésbé szeretem a kétoldalas írható lemezt mint a két egyoldalast.

A legjobb aláírás a héten

(#778) YODA mester válasza erdoke (#777) üzenetére


YODA mester
senior tag

Aha. Biztos. :D

(#779) fasyrt válasza erdoke (#777) üzenetére


fasyrt
őstag

Na most nézd meg az utánad következő hsz-t; szerinted miért nem írtam? ;)

(#780) YODA mester válasza fasyrt (#779) üzenetére


YODA mester
senior tag

Azért nem mert fingod sincs... :))

(#781) fasyrt válasza YODA mester (#780) üzenetére


fasyrt
őstag

:D ;)

(#782) DVD_2_U


DVD_2_U
senior tag

Hali mindenki! Eltünt a DVD-íróm a sajátgépből a daemon tools-os DVD-rom meghajtóval együtt. Az eszközkezelöben srága felkiáltójelesek, hiba: regisztrációs adatbázisban érvénytelen bejegyzés. Most mi van? :( A meghajtó uninstallal és ujra visszarakással sem oldódott meg :O

you can CANON

(#783) WillChi válasza DVD_2_U (#782) üzenetére


WillChi
senior tag

Szerintem szedd le a Daemont először, és utána próbálkozz rendbehozni a többit.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#784) PPeter


PPeter
addikt

Mivel az NEC és a Nero standja egymás mellett volt kint a CeBIT-en, rögvest megragadtam az alkalmat, hogy kérjek egy hivatalos állásfoglalást azzal kapcsolatban, hogy a LabelFlash / DiscT@2 elnevezés hogyan is alakul - tekintve, hogy a mind két cég standján fellelhető LableFlash kioszkok és reklámanyagok egyikén sem tüntették fel soha a DiscT@2 logót és nevet SEMMILYEN formában a LabelFlash mellett. Az első választ a NEC adta: a LabelFlash SEMMILYEN körülmények között nem nevezhető DiscT@2-nak, épp ezért nem szerepel a cég hivatalos leírásában, reklámanyagában a DiscT@2 elnevezés. Amikor a Nero képviselőjét ezek után megkérdeztem, hogy akkor miért jelenik meg a DiscT@2 logó abban az esetben, ha a LabelFlash kompatibilis íróba egy üres (vagy még gravíriozható nagyságú üres területet tartalmazó) írható DVD-lemezt teszünk és így indítjuk a LabelFlash nyomtatásra szolgáló menüt a programban, csak szabadkozni tudott: ez a jövőben minden bizonnyal javításra kerülő kavarodás eredménye, mert ők is világos állásfoglalást kaptak azzal kapcsolatban, hogy a LabelFlash NEM keverhető a korábbi DiscT@2 technológiával. Azért sikerült jól megkeverniük a dolgokat. :(
Tehát a hivatalos állásfoglalás:
DiscT@2 - A Yamaha által kifejlesztett technológia, amely lehetővé tette, hogy a CD-R lemezek adatoldalára (a megírt és az érintetlen terület közötti szemmel látható kontrasztkülönbséget kihasználva) ábrát égessünk az adatok felírása után fennmaradó szabad helyre, vagy akár a teljes lemezfelületre (ebben az esetben adat nem kerülhet már rá). Speciális lemezt nem igényel, hiszen a lemez adatoldalára dolgozik.
LabelFlash - A Fuji és a Yamaha közös munkájával az eredeti CD-s DiscT@2 technológia DVD-re továbbfejlesztett változata, amely képes az egyszer írható DVD-k adatoldalára (a megírt és az érintetlen terület közötti szemmel látható kontrasztkülönbséget kihasználva) az írás után fennmaradó szabad helyre, vagy akár a teljes lemezfelületre ábrát égetni. Ebben az esetben nem szükséges speciális lemez.
De létezik olyan speciális, kimondottan LabelFlash DVD-lemez is, amelynek a címkeoldala is ugyanezzel a módszerrel ''festhető'' meg. A LabelFlash DVD-lemez olyan mint egy kétoldalas írható korong, csak az egyik ''arca ''nem adatok felírására alkalmas, hanem kimondottan csak ''nyomtatásra'', de a megfestendő hordozóréteg ugyanúgy a két 0.6 mm vastag polikarbonát korong között terül el, mint az adathordozó réteg az adatokkal megtölthető oldalon, tehát nagyon tartós a műanyag réteg alá ''nyomtatott'' ábra, hiszen nem a felszínen van. CD-s változata a jelenlegi álláspont szerint nem lesz.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#785) zjuhasz válasza PPeter (#784) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

Kösz a lelkesedést, a kitartó nyomozást! Kérdezném még, hogy ha a cimke oldalra is ugyanazt a technológiát használja az író, akkor nem lehet-e arra az oldalra is adatokat írni a képek helyett, illetve ha mégis képet teszek rá, akkor az ugyanolyan gyengécske minőségű, kontrasztú lesz-e, mint az adatoldali képek? :F Talán valami olyan hordozó réteg van, ami jobb kontrasztot ad, de épp emiatt adattárolásra alkalmatlan? Kíváncsi vagyok, hogy az anno reklámokban szereplő szuper kontrasztú képeket hogyan lehetne laboratórium nélkül is produkálni...

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#786) PPeter válasza zjuhasz (#785) üzenetére


PPeter
addikt

A LabelFlash oldalon használt kemikália az emberi szem számára ugyan sokkal kontrasztosabb színezetű lesz, mint amikor az adathordozó rétegbe rajzoltatsz adatokat, de adattárolásra ettől még nem alkalmas. Ettől függetlenül a kérdésed nagyon jó, én is feltettem már az illetékeseknek és ugyanezt a nemleges választ kaptam. Egyébként ha megnézed a CDSpeed programmal, a LableFlash lemez címkeoldalának van saját lemezazonosító része, tehát ADIP zónája, méghozzá 00:00 hosszúságú üres lemezként ismeri fel az író - nyilván van ott még pár speciális adatmező is, amiről az író tudja, hogy a címkeoldalával betett LabelFlash lemezről van szó.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#787) Necc válasza PPeter (#786) üzenetére


Necc
addikt

És az LF lemez - ezek alapján - működik úgy, mint az LS lemez? Azaz berakom az íróba, és tudja, hogy milyen irányban raktam bele a lemezt, így ha 2x felírom ugyanazt az LF lemezre, akkor élesebb lesz a kép, vagy perdig káosz lesz belőle?

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#788) PPeter válasza Necc (#787) üzenetére


PPeter
addikt

A kétszeres (vagy többszörös) megnyomtatás sikere (hogy minden ugyanoda kerül) a LightScribe-nál sem garantált. A LabelFlash-sel még nem próbáltam meg, csak sima egyszeri gravíozást teszteltem, de megnézem még ma este, hogy meg a 4551-es és a 4571-es meg tudja-e csinálni (és ha igen, akkor mi lesz a végeredmény).

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#789) ko1122 válasza Necc (#725) üzenetére


ko1122
tag

Nem megy a labelflash.. 1000koddal probáltam... :(

[Szerkesztve]

(#790) PPeter válasza ko1122 (#789) üzenetére


PPeter
addikt

Szerintem ezt a kódkunyerálós dolgot itt hanyagolni kellene...

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#791) Zsiba


Zsiba
senior tag

Sziasztok!
Őszíntén szólva nem olvastam végig a teljes opicot, így nem tudom, hogy a kérdésem felmerült-e már. Azt már látom, hogy valamilyen szinte hibáztam, de ez a saját tájékozatlanságomnak köszönhető.
Tönkrement az LG DVD-íróm, így ma gyorsan vettem egy DVD-írót. Éppenséggel a NEC4551A lett a szerencsés kiválasztott a három közül, amit a boltban elém tettek. Később tudtam csak meg, hogy ehhez járt volna a speckó Nec-es Nero szoftver is... Ezért még visszamegyek majd.

Mindenesetre beszereltem a gépbe és frankón felismeri, működik is. Azonban a legújabb Neroban nem találom a helyén a labelflash ikont! Igaz most a legújabb 7-es demó változata van fent, de nincs ilyen ikon. Letöltésnél megnéztem és elvileg támogatja a labelflasht... a disc t@2-ról ne is beszéljünk...

Szóval az igazi kérdésem az, hogy csak a fullos verziós Nero tudja-e ezt, vagy a demonak(30 napos) is tudnia kellene?? Vagy az írómmal lenne a gond? Az író NEC ND-4551A 1.07 firmware verzióval.

''One Ring to rule them all...''

(#792) Dzsini válasza Zsiba (#791) üzenetére


Dzsini
csendes tag

Már kb 100-szor felmerült... :D
A hozzáadott Nero special NEC edition, de van több olyan verziószámú amelyikből elő lehet varázsolni. Olvass vissza mert pontosan nem tudom a verziószámot.

Ciao Dzsini

(#793) Zsiba válasza Dzsini (#792) üzenetére


Zsiba
senior tag

Félreértettél! Nem a verziószám érdekel, azt tudom. Az érdekel, hogy a az a bizonyos ikon alapból meg kellene, hogy jelenjen a legújabb Neróban, vagy csak akkor tűnik fel, ha teszem azt LF lemezt teszek be a meghajtóba. Vagy netán a demóból ez az opció kimaradt??? vagy mi?
Mert legújabb Neróval nekem nincs ott az az ikon, amit a korábbi hozzászólásokban láttam, illetve ami a Nero help-jében is szerepel!!!!

''One Ring to rule them all...''

(#794) Ch@b@ válasza fasyrt (#1) üzenetére


Ch@b@
csendes tag

Most üzemeltem be egy 4551A-t, de a lemez cimke készítésnél a néro nem engedi kiválasztani az írás lehetőségét a cimke szerkesztése után.
Nero 6.6.1.4 verziót használok, Philips Light Scribe DVD-vel próbálkozom.
Van ötletetek hol a probléma? :F

(#795) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

tudom kicsit off de ez igaz?

The BenQ's are good enough that Plextor now rebadges them as the Plextor 740A(BenQ1640) and the 755A.(BenQ 1655)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#796) PPeter válasza Dare2Live (#795) üzenetére


PPeter
addikt

Csak az egyik fele. A Plextor PX740A valóban egy BenQ DW1640, de a Plextor PX-755 és a Plextor PX-760 írók NEM més gyártók termékei. És ez itt tényleg off. :)

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#797) bigbum válasza Ch@b@ (#794) üzenetére


bigbum
csendes tag

LABELFLASH
LIGHTSCRIBE

Hmmm...
Apró eltérést vélek felfedezni a két szó között.

(#798) bigbum válasza Zsiba (#793) üzenetére


bigbum
csendes tag

LLS.DDL
Némelyik demoból hiányzik, de a GOOGLE jó barát, segít beszerezni.

(#799) tomimidi


tomimidi
tag

a 775-ös hozzászólásomban jelzettekhez tud esetleg valaki segíteni?
Megköszönném!

(#800) Zsiba válasza bigbum (#798) üzenetére


Zsiba
senior tag

Köszönet! Ez télleg nincs a Nero/Core könyvtárban, ahol lennie kéne....

''One Ring to rule them all...''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.