Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) torrente74


torrente74
tag

Szaisztok.
Én sem kaptam az íróhoz progit.Itt Egerben azt mondta a boltos,hogy nem is hallott róla, hogy járna melléa a Nero 6.6.1.3. Nem tudja valaki, hogy honnan lehetne letölteni a nerót mert lehet hogy béna vagyok de nem találom sehol ezt a verziót :O .

Leszbikusok nem léteznek, csak nők akik nem találkoztak még Chuck Noris-szal!

(#402) jezusom válasza Madmax2 (#398) üzenetére


jezusom
csendes tag

Üdv

Eddig 4 lemezt ''tetováltam'' meg, ebből 2-nél nekem is hasonló lett az eredmény.
Elvileg a beállítások, méretezés rendben volt, nem tudom mit csinálhattam rosszul.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van...

(#406) Balázs1047 válasza Madmax2 (#398) üzenetére


Balázs1047
tag

Nálam is volt ilyen egyszer, de csak a 7-es Nero féle verzióval, a 6.6.1.3-al még nem.

Sanya! Köszi! És akármennyit lehet vásárolni?

(#407) sanya_67 válasza Balázs1047 (#406) üzenetére


sanya_67
tag

Igen akár 1 db-ot is adnak...

(#408) DVS


DVS
tag

Vettem egy 4551 -est

Sajnálattal vettem tudomásul, hogy minimum 5 mm hely kell, a lemez adatoldalán ahhoz hogy engedjen égetni. Sok olyan lemezem van amin 4mm körüli hely van amin bőven elférne egy körkörös felirat. Nemigazán értem ezt a korlátozást, mert adatíráskor egész a lemez széléig tud írni.

Tehát 3,4 GB ig lehet írni max., ha még tattoo -zni szeretnénk. Elméletileg mert nekem az egyik lemezen 3,08 GB -nál már nem enged írni: (No space left). :(

Pedig a gyári táblázat szerint még tudnék tattoozni reá. :O

[kép]
[link] :))

A függőleges tengely az adatmenyiség, a visszintes a szabadon tatoozható hely.

[Szerkesztve]

A tények makacs dolgok! Ugyanis nem lehet őket cáfolni.

(#409) Muton


Muton
addikt

csináltam egy teljes felületes tatoo-t. lol
tulajonképpen nem lett rossz. nyílván az LF sokkal látványosabb, de ha a tatoot 'megszorzom' nemhogy 5-tel, hanem vagy 20al (most kb ez szimbolizálná az LF-et), akkor is azt mondom, h nyomtatható cd/dvd.

mod: majd holnap linkelek egy összehasonlítást

[Szerkesztve]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#410) DVS


DVS
tag

Egy-két próba után rájöttem a következőkre: A nero (6.6.1.3 Nec) rosszul ismeri fel a lemezen található adatmenyiséget: 2.6 GB anyag van a lemezen. Megmértem, ez 48 mm -nek felel meg. A táblázat [link] szerint is ennyi van 48 mm -ben. Igen ám de a Nero 52mm től enged tattoozni.
A táblázat szerint 52mm nél 3,3GB van a lemezen.
Ez az eltérés 700 MB azaz 4mm. :O

Emiatt sok lemezre nem tudok már T@2 -t égetni, pedig hely majd' 10 mm hely van :(

Fiatalok! kérem ha valakinek van már hasonló tapasztalata, vagy kedve kipróbálni, hogy nálatok is így van-e, akkor írjátok meg.

Előre is :R

[Szerkesztve]

A tények makacs dolgok! Ugyanis nem lehet őket cáfolni.

(#411) DVS válasza Muton (#409) üzenetére


DVS
tag

Kedves Muton!

Nekem van lemezre nyomtató printerem, LightScribe íróm, LabelFlash íróm.

Mikor mire van szükségem, azt a technológiát használom.
Nem ez a legjobb megoldás? :F

Egyébként összevetni csak hasonló elvű dolgokat célszerű: LightScribe vs. LabelFlash.

(Ez olyan, mintha Trabantot megszorzom 20 al és összehasonlítom egy Porsche -val.) :(((

Ezeket nem azért találták ki, hogy eldobd a korongranyomtató gépedet és ezt használd, hanem aki nem akar (vagy nem tud) nyomtatót venni, az is normális (gyári) kinézetű lemezeket alkothasson. :)

üdv: DVS

A tények makacs dolgok! Ugyanis nem lehet őket cáfolni.

(#412) xtremer


xtremer
tag

Hy!!
Én tegnap előtt vettem egy 3551est amugy én se kaptam hozzá nerot :(((
*moderálva Bash
Már csináltamvele egy két lemezt is és nagyon teccik :D
Amúgy pedig kedves pio110emet cseréltem le erre a nec-re!!(soha többé nem veszek pioneer írót)

Nec forever!!!!!! :D :D :D

[Szerkesztve]

(#413) fromdtod válasza DVS (#411) üzenetére


fromdtod
csendes tag

Szerbusz DVS!

Kicsit vitatkoznék Veled. Ha a működési elvekről beszélünk, akkor tényleg nem érdemes összevetni a printable-t a másik kettővel, de ha a célról, hogy legyen egy CD/DVD-nk, aminek a hátsó oldala esztétikus, gyári jellegűen nézzen ki, akkor azért összevethetjük.
És nekem is kicsit csalódás a lightscribe. (labelflash-em nincs, mert a gépház rendkívül segítőkészen kicserélte, mikor jeleztem nekik, hogy a kettő nem kompatibilis) Bár még csak az első lemezemnél tartok, és biztos javíulni fog a minőség, ahogy képzem magam, de a printable-vel azonnal nagyon látványos, szines, és szinte az egész dvd-t lefedő nyomtatványokat csináltam. A ligthscribe meg egy barnás szürkés dolog lett.
Nekem (hangsúlyozom nekem) nem jött be.

fromdtod

Álom teszi a férfit...

(#414) DVS válasza fromdtod (#413) üzenetére


DVS
tag

Igen az tény hogy látványos a nyomtatott lemez. De mennyibe is kerül egy ilyen nyomtató?
Éppen háromszor annyiba mint egy LF vagy LS író! A tintáról nem is beszélve...
Nem értem a csalódásod okát. ''A ligthscribe meg egy barnás szürkés dolog lett.''
Miért nem tuttad hogy monokróm és hogy sárgásbarnás?

Ugyan kicsit énis csalódtam (lásd a LightScribe topic -ot) de én csak a kontraszttal voltam elégedetlen (és csak DVD-nél).
Erre írtam egy emilt a LightScribe.com -ra és küldtek egy utility -t amivel megoldódott a probléma. Azóta sokaknak elküldtem és mindenki meg van elégedve az eredménnyel.

Hamár itt tartunk: a nyomtatott korong a legcsekélyebb nedvességet sem viseli el, igen sérülékeny mechanikailag. A lézergravírozás pedig ezeket jól tűri. Éppen ezért gyaran gyepált lemez cimkéjének pont ideális. :D

Egyébként arról van szó, hogy már ma sem feltétlen drágább egy LS vagy LF író, mint ezek nélküli társai, ha pedig így van akkor aki ilyent vesz, ajándékba kapja ezt a képességet és ha nem tetszik akkor nem használja. :U

Az összevetésnek pedig már csak azért sincs értelme mert mindenki tudja hogyan néz ki egy szines korong, de ez itten egy LabelFlash és DiscT@2 ról szóló topic. :(

Best Regards: DVS

A tények makacs dolgok! Ugyanis nem lehet őket cáfolni.

(#415) strebacom


strebacom
senior tag

Vettem én is egy ilyen írót, de nekem ha beleteszek egy DVDadat lemezt, az esemény naplóba beirja, hogy'' cdrom hiba,hibás blokk az eszközön'', az általa megirt lemezekkel is ez a helyzet, de jól ir olvas, meg minden, csak ilyen logokat dob és ez idegesít, már kicserélték, és az új is ezt csinálja, nézzétek már meg az esemény naplótokat, hogy neketk, nem ir ilyet.
Már mindent elkövettem, új kábel,xp, bios, driverek, stb... de a jelenség fenn áll, segitsetek mi lehet az oka??? :(

(#416) tomcsi23 válasza strebacom (#415) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hát, megnéztem és találtam ilyen bejegyzést én is.
Viszont, azt is észrevettem, hogy irás-olvasásnál ugyanúgy - folyamatosan - világít a vinyós led a házon. :B Először azt hittem, hogy használja a vinyót is ilyenkor, de nem.
Biztos, ezek valami újoncos problémák ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#417) fasyrt válasza tomcsi23 (#416) üzenetére


fasyrt
őstag

Az kérlek szépen nem vinyós led, hanem az IDE csatornák lede. Ergo bármi ami adatforgalmat generál az IDE vezérlőn, az itt megjelenik. ;)

(#418) Slax


Slax
senior tag

A macompon kívül igazán foglalkozhatna végre valaki más is LF lemezekkel. Mondjuk itt a PH!-n. ;] Szerintem érdekelne pár embert, kiváltképp ha egy kicsit barátságosabb árral is adná. :DDD Csak gondolom a fuji sem csillió darabot gyártott belőle (mivel alig találni). :(((

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#419) tomcsi23 válasza fasyrt (#417) üzenetére


tomcsi23
veterán

Akkor eddig nem tűnt fel. :B
DVD író másik gépben volt, akkor egyáltalán nem is figyeltem erre, ebben olvasó volt, azzal nem csinálta ezt. Köszi :B megyek majd ám oviba... :DDD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#420) agktnf


agktnf
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni, vásároltam egy 4551-es írót, hol lehet hozzá beszerezni a NEc -Nero 6.6.1.3d-t? A boltban nem.

(#421) Enemy


Enemy
aktív tag

Tudnátok segíteni?

nem vagyok otthon a témában ..
Lightscribe iróval a labelflash es lemezt meg lehet irni? vagy esetleg fordítva..
hol lehet kapni Labelflash es lemezt?

Köszönöm..

„Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

(#422) DVD_2_U válasza Enemy (#421) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

nem lehet... más technologia teljesen (és a Labelflash a tartósabb...) ;)

you can CANON

(#423) DVD_2_U


DVD_2_U
senior tag

Egy kicsit nem gyors ez?

[link]

[Szerkesztve]

you can CANON

(#424) Dzsini válasza DVD_2_U (#423) üzenetére


Dzsini
csendes tag

Érdekes nagyon... :U

Nekem ilyen szépen szokta csinálni:

[link]



[Szerkesztve]

Ciao Dzsini

(#425) Dzsini válasza Dzsini (#424) üzenetére


Dzsini
csendes tag

amint lesz LF lemez a szomszédoknál szólok

[Szerkesztve]

Ciao Dzsini

(#426) DVD_2_U válasza Dzsini (#424) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

de a tied ''csak'' 11x-en olvasott ... ez meg 20x-os átlag

you can CANON

(#427) Iginotus


Iginotus
őstag

Irjon legyen szives egy privit akinek van hozzá gyári cd, neroval... :R :C

Plug and Pray... :)

(#428) Iginotus


Iginotus
őstag

Ja és hülye kérdés LF-es lemezt is meg kell forditani ill forditva kell beletenni az iroba ha LF-et akarok rá tenni. Mert ugye diskt@to nál nem kell..

Plug and Pray... :)

(#429) Dzsini válasza DVD_2_U (#426) üzenetére


Dzsini
csendes tag

Az igaz :DD

Ciao Dzsini

(#430) DVD_2_U válasza Iginotus (#428) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

csak annyira kell megforditani egy LF lemezt, mint egy LS lemezt :DD :)) :DD

you can CANON

(#431) fasyrt válasza agktnf (#420) üzenetére


fasyrt
őstag

Akkor sehol sem.

(#432) fasyrt válasza Iginotus (#428) üzenetére


fasyrt
őstag

DiscT@2 - úgy marad, ahogy az adatfelírásnál van
Labelflash - felfordítod, a'la LS.

(#433) Muton válasza DVS (#411) üzenetére


Muton
addikt

Kedves DVS!

szerintem van létjogosultsága az összehasonlításnak.de hát nem kényszer a disznótor :)) hidd el h sokan nem látják a nyomtatott és az LS/LF lemez közötti különbséget, ami órási. ha valaki pl csinálni szeretne egy warcraft 3 magyarosítás cd-t és nekiáll egy LS íróval az eredmény egy nagy lol lesz egy nyomtatható cd-hez képest. arra biztosan elég, h ráírja a lemezre h pl 'rendszer mentés 2007-1-2' (ha van rá keret), de ha valaki képeket akar elhelyezni a felületen akkor nem az LS/LF lesz számára a megoldás. eddig is rengeteg nyomtató támogatta (nem csak a csúcs kategóriában, hanem elérhető áron) a lemez-nyomtatást és az újabbak közül is számtalan. ha valaki a csúnya írása miatt vesz, annak azt tudnám mondani, h adja oda vkinek, aki tud értelmesen írni a lemezt arra a pár másodpercre. sokkal olcsóbb egy filctoll, mint az LF lemez
szerintem a legértelmesebb dolog a 4551-ben a tatoo, a lemezfüggetlensége miatt.

összességében aranyos dolgokat tud ez az író, de már bánom, h ennyit vártam az íróvétellel

nerot nekem sem akartak adni hozzá, és amikor eltetettem Anyukám nevére (Dr. X Y) mégis kaptam :DDD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#434) Iginotus


Iginotus
őstag

Még mindig keresek olyat akinek megvan a cd hozzá adott néroval... priviben.

Plug and Pray... :)

(#435) humpas


humpas
csendes tag

Hali!
Végigböngésztem az egész topicot:). Minden világos! :R
Nekem még nincs meg az író, most akarok venni, így el is kezdtem telefonálgatni, de még sehol nem mondták, hogy lenne hozzá Nero CD. Egyik helyen külön mondtam, hogy érdeklődjenek már ők is a nagykerben. Délután mikor meghozzák nekik az első ilyen írót, akkor majd kiderül...
Megnéztem a ''gépházos cég'' oldalát is, de nem is találtam ilyen írót az árlistájukban... Szóval ha tud valaki valamilyen boltot, ahol kapok CD-t, és még jó áron is megkapom (13ezer alatt), jöhet a címe privátba! Előre is nagyon köszönöm!
Illetve ha valaki tud valami jókis alternatív megoldást, az is jöhet (másik beszerezhető nero, amivel tuti megy, stb).

Köszi előre is! :)
üdv, Humpás

(#436) DVS válasza Muton (#433) üzenetére


DVS
tag

Kedves Muton!

Nem értetted igazán meg amit írtam! Elismertem, hogy a szines nyomtatás baromi szép, de pld. én 32.000 Ft -ot adtam anno 1éve a Canon IP4000 ért. Namost LS írót 11.000 Ft -ért
LF írót 13.300 Ft-ért vettem. A kettő eggyütt sem volt annyi mint a nyomtatóm sőt soha ilyen olcsón nem vettem még DVD írót (volt egy pár). :)
Ebből az következeik, hogy aki most fektet DVD íróba az inkább vegyen LS, vagy LF képes írót, mert kitudja: lehet, hogy mégis megtalálja a felhasználási területét. :U

Ime egy példa: Esküvői videó készítéssel foglalkozom, és eddig kizárólag nyomtattam a korongokat.
A múltkor az ügyfél meglátta nálam a LightSribe -os korongot és mindjárt kijelentette, neki olyan cimkézés kell. :P
Miért mondod hogy nem láttak az emberek szines nyomatos korongot? Majdnem minden gyári korong szines, meg aztán a szines nyomtatást is látott mindenki. Na ez olyan csak korong alakú.

Meghát nemhiszem hogy ezen a topicon egy másik technikát kellene favorizálni csak azért mert más az izlésed, és nem látsz benne fantáziát! (pedig van) :D

Ui: a HP és Lexmark kínálatában még nem láttam korongot nyomtatni képes nyomtatót, marad az Epson és a Canon. A Canon jelenlegi legolcsóbb ilyent tudó gépe 32.000 Ft és egy töltés patron 18.000 Ft !!! Az Epsonnál sincs sokkal olcsóbban. :(

[Szerkesztve]

A tények makacs dolgok! Ugyanis nem lehet őket cáfolni.

(#437) DVS


DVS
tag

Kicsit szomorú vagyok, mert még mindig azzal kell hogy töltsük az időnket, hogy egyeseknek elmagyarázzuk mi az az LF (vagy LS) és melyik fele mire való, ahelyett hogy érdemi felvetésekre válaszolnánk (#398, #408).

Egyes emberkék várják a sültgalambot, ahelyett hogy az első 1-2 oldalt elolvasnák, ugyanis már ott mindez világosan le van írva. Jómagam akkor kezdtem bekapcsolódni a hozzászóláshoz, miután egytől egyig elolvastam mindent.

Ha valaki nem hiszi nézzen utána: soha nem kérdeztem ilyen lamerságokat, hogy miaz a LabelFlash, meg melyik fele.... stb.
:Y :Y :Y OLVASSATOK VISSZA !!! :Y :Y :Y
:Y :Y :Y MINDEZ MÁR TÖBBSZÖR LE VOLT ÍRVA !!!!! :Y :Y :Y

Olyan ez mindha már iskolások lennénk de visszamegyünk óvodásba.

Még megérjük, hogy valaki megkérdezi: mi az a DVD író?

A tények makacs dolgok! Ugyanis nem lehet őket cáfolni.

(#438) fasyrt válasza humpas (#435) üzenetére


fasyrt
őstag

12480 volt a gépházban. Ha nincs árlistában, telefonlj. ;)
Mellesleg nem tudjátok, hogy mijaza DVD-író? :D

(#439) tr00p3r válasza DVS (#437) üzenetére


tr00p3r
őstag

:( :U

(#440) torrente74


torrente74
tag

Sziasztok.

A Nero 7.0.1.4 -et használom, ugyanis a NEC 4551A- hoz nem kaptam Nero-t.Azt szeretném kérdezni, hogy miért inaktív a dvd írás után az Extrák>cimke írása?
Elvileg ennek a Nero-nak már ismernie kell a LF-t. :(

Leszbikusok nem léteznek, csak nők akik nem találkoztak még Chuck Noris-szal!

(#441) donw3ga válasza DVS (#437) üzenetére


donw3ga
senior tag

látom te notorius offoló vagy :D
az a baj, hogy az ilyen hozzászólások közül mint a Tiéd nehéz kibogarászni a valódi tartalmat, és egyszerűbb megkérdezni még1x!
Jobb lenne ha a valódi témára, koncentrálnál :R
Ha pedig nincs önkontroll irány a gumiszoba ;)

úgy tűnik te így gyűjtöd a hsz-ok számát :U

[Szerkesztve]

(#445) Muton válasza DVS (#436) üzenetére


Muton
addikt

Kedves DVS!

Te sem igazán érted h mi volt a mondandóm lényege. megpróbálom átfogalmazni: ha vki lemezre szeretne szöveget, ábrákat 'létrehozni', (értelmes minőségben) annak a nyomtató a megoldás. mivel nincs jelentős különbség az LF/LS technikával felszerelt és az ezeket nélülöző írók között ezért ha nem számít minden fillér, akkor célszerű feliratozós írót venni. viszont az ezek által készített lemezek nincsenek egy kategóriában a nyomtatottal.

eg szóval sem modtam, h az átlag user nem látott színes lemezt, viszont azt meg kell hagyni, h a legtöbb gyári CD/DVD olyan igénytelen képekkel van ellátva, én pl a legtöbbjét elrakom és biztonsági másolatot használom, amire nyomtatok egy esztétikus feliratot, ábrát.
az esküvői videómat pedig tuti, h nm LS/LF lemezre kérném :P

jelenleg jóval drágábbak az LS/LF lemezek, egyenlőre nehézkes a beszerésük és az írási idejüket sem lehet összehasonlítani a nyomtatóval, ami ezen kívül CD/DVD független nem úgy mint az LS/LF

és az általad felhozott példa sem volt túl szerencsés, mert nem CD/DVD nyomtatás a nyomtató elsődleges feladata. én pl azért vettem nyomtatót, mert dokumentumokat, fényképeket készítek vele és azért vetem a nyomtatók közül ip4000-t, mert ez tud lemezre is nyomtatni. arrról h ilyen gáz a nyomtatók piaca nem tudtam. viszont ha nem tecsó nyomtatóban gonolkodik az ember, akkor az már alapból 25-30k lesz, így akár lehet venni lemezre is nyomtató tipust is

vegyen ilyen írót, aki tud, max ha nekik sem jön be az LF, akkor sem járnak roszul, mert lesz egy jó minőségben írni tudó írójuk, ami ugye a lemezírásnál talán a legfontosabb.
ez a t@2 pedig egy remek fícsör :))

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#446) fasyrt válasza Muton (#445) üzenetére


fasyrt
őstag

LF-fel és LS-sel is lehet értelmes minőségben feliratozni;csak monokrom. 2 színű. Más, mint a nyomtatott. pl: színes és szépia hatású fénykép. Nem szokás összehasonlítani a 2-t.
Az igaz, hogy sok gyári ocsmányság van. :)
Való igaz, hogy drágábbak a LF LS lemezek, de töbet is tudnak mint 1 sima korong. És a bolti árat ne hasnlítsuk össze a feketepiacon kapható normál lemezekkel.
Ugyan az LS-LF író és lemet függő, de a cd nyomtatás is!! Kell 1 lemezre nyomtatni képes nyomtató, meg egy nyomtatható lemez. Ugyanaz. :D Nyomtatási időt sajna mondani nemtok, de lehet, hogy a nyomtatás gyorsabb. De ez függ, a nyomtatótól, a beállított minőségtől...
A nyomtató elsődleges feladata a nyomtatás. Papírra. A lemezre való nyomtatás csak 1-es modelleknél való plusz fícsör. :P És a Canon i350-es volt anno sulinetbe zusammen alles 17,5k, de mégse teccsó minőség, kikérjük magunknak. :P

(#447) Iginotus


Iginotus
őstag

Észrevetétek hogy diskt@2 közben 100% kon megy cpu? És amit kir az egy nagoyn nem valós érték? Nekem 13 percet irt 63 perce emgy és 60% :))

Közben viszont filmet is nézek meg ilyensmi lehet hogy cpu-t ez ennyire terheli és nem szabad közben mást csinálni akkor elöbb végez? :) Na mind1 majd kiderül...

Plug and Pray... :)

(#448) fasyrt válasza Iginotus (#447) üzenetére


fasyrt
őstag

Nekem a legalacsonyabb forgattási sebességgel, 90-es kontraszttal lett 68 perc. :D Gondolom előbb-utóbb lesz rá fw frissítés.

(#449) Iginotus válasza fasyrt (#448) üzenetére


Iginotus
őstag

És cpu közben folyamatosan 100% ??
Nekem most 120 perc és 93% :)
Legjobb minöség.. Bár nem tudom mit számit az..

Plug and Pray... :)

(#450) Iginotus


Iginotus
őstag

Hogy a jo.... nagyon SIRÁLY..
[link]
[link]
[link]

Ezeket csináltam most gyorsal képet raktam be diskt@2 gyors a minösége szerintem nagoyn jo nem érdekel ki mit mond :) És 15 perc alatt csinálta ezt.

Az elözö meg csak szöveg volt legjobb minöségen szépen befejezte jo 2ora alatt :)

Plug and Pray... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.