Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  NAS4Free

Hozzászólások

(#484) KaZo


KaZo
csendes tag

Sziasztok! rejtegetem egy ideje a shuttle xs35v3 gépemet, 4GB memória, intel atom, 2 mag 4 szál elvileg 64 bit, , de a win / linux csak 32 bites ment fel, nincsenek 64 bites grafikus driverek. (mindegy, lényegtelen)
Most, hogy elkezdett köhögni a dlink dns320l NAS-om, úgy gondoltam ez a gép pont elég NAS-nak. Passzív hűtésű, nem "berreg" benne ventillátor. Van itthon egy 320GB lemezem, elkezdtem kísérletezni.
Először a freenas-t próbáltam telepíteni, népszerűbbnek tűnt. Újraírható DVD-ről telepítve pendrive-ra a 64 bit verzió nem indult el, csak az utolsó 32 bites 9.2.?.?.
Tesztelgettem, de a beépülő modulokat sem mutatta, mindent kézzel kellett leszednem, telepíteni, plusz a jail-ekben is kézzel kellett a könyvtárakat létrehozni, nem ment automatán. Ráadásul web-es fájlkezelője sincs, ami pedig előnyös, ha a letorrentezett filmet kell átmozgatni szerveren belül a média könyvtárba a DLNA megosztáshoz.
Kipróbáltam a xigmanas-t, itt is a 64 bitessel próbálkoztam. Ez sem akart elindulni elsőre, viszont kipróbáltam pendrájvon az MBR telepítést is (3. menüpont a telepítőben). Így elindult a 64 bites. Szuper.
Ég és föld a beállíthatóság. Mindenhol a freenas-t ajánlották, hogy jobb a támogatottság, jobban pörög a fórum, ehhez képest a xigmanas sokkal felhasználóbarátabb, csak meg kell érteni a logikáját plusz megnézni néhány youtube videót a telepítésről. Nekem CIFS (a Windowsos gépek miatt), torrent (biztonsági másolat készítése céljából :D ) és DLNA (az okosTV-nek médiamegosztás) kell, illetve web-es fájlkezelő a szerveren belüli műveletekhez. Ezek megvannak benne.
Jelenleg várom a két új WD RED vinyót, hogy véglegesítsem a konfigurációt és újratelepítsem, beállítsam.
Viszont ha valaki hozzáértőbb van, aki már üzemeltet xigmanas-os NAS-t, szívesen venném a jelentkezését, hátha lesz kérdésem. :)

Amíg csak fizetgetnek, addig csak dolgozgatunk... Intel(R) Core(TM) i5-4300M CPU 8GB

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  NAS4Free
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.