Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  NAS4Free

Hozzászólások

(#151) Spuri2000 válasza seger (#150) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Az hogy telefonról próbálod az mit jelent? A belső nethez csatlakozik a teló vagy külön internet van rajta?

(#152) seger válasza Spuri2000 (#151) üzenetére


seger
addikt

Külön net. De próbáltam másik hálozati wifiről is. Megosztottam a másik telefonon lévő netet.

(#153) seger


seger
addikt

Valami dlna beállítás baj lesz. Mert a tv ugyan látja. Az app a telefonon vagy tab-on az adott hálózaton látja és működik. De ha webről érném el akkor a browser-nél virtual folder layout: none!
Gondolom innen tallozni kellene tudnom...

(#154) Spuri2000 válasza seger (#153) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Olyan lehet, hogy a szolgáltatódnak át kell irányítania a forgalmat egy dedikált ip-re.

Nekem külön szólnom kellett, mert nekem sem ment. Beállították hogy a 192.168.100.50-re menjen összes forgalom minden porton és azóta semmi gond. A routert beállítod a megkapott ipre, portforwardolsz és már megy is. :)

(#155) seger válasza Spuri2000 (#154) üzenetére


seger
addikt

De hondolom ez a beállítás így hiányos nem?
A none az így nem ok szerintem! Ezt az oldalt elérem külső ip-ről is vagy dyndns-el is!

[ Szerkesztve ]

(#156) Spuri2000 válasza seger (#155) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Nem teljesen értem!

Akkor most eléred kívülről vagy sem?

(#157) seger válasza Spuri2000 (#156) üzenetére


seger
addikt

Ha beírom a külső ipcimet:42192 akkor ez az ablak fogad. De nem tudok tallozni!!

(#158) Spuri2000 válasza seger (#157) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Akkor lehet valamit rosszul állítottál be!

(#159) seger válasza Spuri2000 (#158) üzenetére


seger
addikt

Erre gondolok. De mit?

(#160) Spuri2000 válasza seger (#159) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Azt nem tudom, már rég volt a gépemen ez az os. Én omv-t használok! :)

(#161) seger válasza Spuri2000 (#160) üzenetére


seger
addikt

Ott minden jól működik?

(#162) Spuri2000 válasza seger (#161) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Amire én használom, igen! Viszonylag egyszerűen használható.

(#163) seger válasza Spuri2000 (#162) üzenetére


seger
addikt

Media servert is használsz?

(#164) Spuri2000 válasza seger (#163) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Próbáltam, de nekem elég a samba, így nem.

(#165) seger válasza Spuri2000 (#164) üzenetére


seger
addikt

Most azzal szenvedek

(#166) seger válasza Spuri2000 (#164) üzenetére


seger
addikt

Kipróbáltam omv-t. Nas4free bőven lekörözi. Samba-ra jó de másra nem igazán....

(#167) Spuri2000 válasza seger (#166) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Nekem az omv bőven elég, meg az sem hátrány, hogy nem kell unix/linux kockának lennem, hogy egy nyamvadt programot felbűvöljek rá. :DDD

(#168) seger válasza Spuri2000 (#167) üzenetére


seger
addikt

Maradok a nas4free-nél. Pikk pakk felcsatolható az ntfs particio és elérhető minden adat róla! Szerintem nem hátrány! És nagyon jol beállítható rajta minden. Jo bővítmények vannak!
Ez az én véleményem! Nekem ez vált be a legjobban ha több mindenre akarja az ember használni. Kipró áltam párat a héten :)

(#169) imiadmin


imiadmin
őstag

Sziasztok,

jó rég jártam itt... most olvasgatom a topicot... azért jó látni, hogy más is használja a cuccost... :C
nekem személy szerint semmi bajom nincs vele... neha látom, hogy van új verzió, akkor felrakom, de ennyi... 0-24-ben megy rajta a torrent és a samba ill. egy webszerver... ja meg a DLNA, mert a szaros sony okostévé csak azt képes meglátni... mondjuk szerintem maga a DLNA -mint szabvány-, alapból is szar, de mivel nincs más, ezt használom...
Én azt mondom: ha valaki NAS-t akar, akkor nem kell más, mint egy fillérekből összerakott atomos konfig + nas4free... ez a tökéletes választás... felesleges kifizetni hetvenezret egy QNAP-ra... :))

[ Szerkesztve ]

(#170) seger válasza imiadmin (#169) üzenetére


seger
addikt

Ha van új verzió hogy frissíted? Mindent ujra raksz vagy van valami update lehetőség?
DLNA-t használod távolról?

[ Szerkesztve ]

(#171) seger


seger
addikt

Dlna elérés távolról valahogy nagyon nem bírom működésre bírni..
Valakinek sikerült?

(#172) imiadmin válasza seger (#171) üzenetére


imiadmin
őstag

Új verzió előtt csinálok a config mentést... aztán rátolom a frissítést felületről. Általában megmarad minden beállítás, de én inkább csinálok mentést.

A DLNA-s dolog CSAK úgy frissül, ha a browser-ben megnyitod a porton keresztül és ott nyomsz neki egy rebuild-ot... 1-2 perc és már látod is... jobb ötletem nincs...

(#173) seger válasza imiadmin (#172) üzenetére


seger
addikt

Az rendben van. A frissítés nem gond. Inkább ami nem megy, az hogy távolról tudjam nézni a tabon a filmeket!

(#174) imiadmin válasza seger (#173) üzenetére


imiadmin
őstag

play áruházban nem néztél körbe? Én próbáltam egyet.. működött...

https://play.google.com/store/search?q=dlna%20client&c=apps

(#175) seger válasza imiadmin (#174) üzenetére


seger
addikt

Melyiket próbáltad?
Ha a tab ugyan azon a hálózaton van akkor megy. De ha máshol vagyok akkor is szeretném ha menne! Router port átirányítás beállítva.

(#176) imiadmin válasza seger (#175) üzenetére


imiadmin
őstag

a DLNA port átirányítással soha sem fog menni... ez felejtős...

(#177) seger válasza imiadmin (#176) üzenetére


seger
addikt

Valami megoldás? Más dlna telepítés nas4free alá?

(#178) imiadmin válasza seger (#177) üzenetére


imiadmin
őstag

ha tabon használod, miért nem használsz samba-t?

(#179) seger válasza imiadmin (#178) üzenetére


seger
addikt

Azt könyebb távolról elérni?

(#180) seger


seger
addikt

Lehet hülyeséget kérdezek.

Lehet elérni nas4free alatt hálózati meghajtót? Értem ez alatt hogy a torrent kliens más megosztási helyre tudjon tölteni a hálón?

(#181) imiadmin válasza seger (#180) üzenetére


imiadmin
őstag

hát.. érdekes megközelítés... mert hát a NAS-nak az a feladata, hogy egy központi file szerverként (is) működjön...
max úgy tudod megcsinálni, hogy máshova menjenek a torrentek, ha felmountolod a távoli megosztást nfs-el... ha ez egy windows-os gép share, akkor az nagyon gány megoldás lesz...

(#182) kkd válasza seger (#180) üzenetére


kkd
tag

szerintem egyáltalán nem gány megoldás: minek tömjem tele a gépemet vinyókkal? pláne ha több gépem van, és mindegyikről szeretném látni ua-t.
a fenti leírás szerintem működik simán.

(#183) seger válasza kkd (#182) üzenetére


seger
addikt

Konkrétan azért kérdezem mert csináltam ugyebár egy nas4free servert. Amire használom az media, ftp, és torrent.
Viszont vettem egy routert ami ezeket tudja kivéve a torrent. Nos erre tenném a nagy vigyót és erről menne a media szerver és az ftp. Viszont torrentezni nem tudok. Így marad a nas4 de erre a hdd-re kellene töltsön.

(#184) imiadmin válasza seger (#183) üzenetére


imiadmin
őstag

milyen konfigon van a nas4free?
A router nem igazán tudja kiszolgálni a HD-s filmek nézését... ahhoz túl gyenge...

(#185) Ðávid


Ðávid
aktív tag

Sziasztok!

Egy SSD-re telepíteném a rendszert. Azt olvastam, hogy a FreeBSD támogatja már egy ideje, de azt nem tudtam kideríteni, hogy a NAS4Free-be is belekerült-e ez a funkció. A TRIM működik ebben is?

(#186) kkd válasza Ðávid (#185) üzenetére


kkd
tag

szia
igen lásd: https://sourceforge.net/projects/nas4free/files/NAS4Free-9.3.0.2/9.3.0.2.1391/

(#187) Ðávid válasza kkd (#186) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Köszi a linket, de szerintem itt nem teljesen arról van szó. Ha jól értelmezem amit írnak abban a részben ahol a TRIM-et említi a szöveg, akkor ott valamilyen kísérleti fázisban levő memória gyorsítótár funkcióról van szó.

Engem meg az érdekelne ha SSD-re telepítem a rendszert, akkor ugyanúgy megy-e rajta a TRIM, mint mondjuk Windows alatt.

(#188) kkd válasza Ðávid (#187) üzenetére


kkd
tag

hát hogy pont ugyanúgy mint windows alatt azt nem tudom, de fájlrendszer függő, és bekapcsolható nas4free (freebsd) alatt

(#189) kkd válasza Ðávid (#187) üzenetére


kkd
tag

https://wiki.freebsd.org/NewFAQs
http://www.wonkity.com/~wblock/docs/html/ssd.html

[ Szerkesztve ]

(#190) kkd válasza Ðávid (#187) üzenetére


kkd
tag

ha jól olvasom már default: https://www.freebsd.org/releases/9.2R/relnotes.html

"The ZFS filesystem now supports TRIM when used on solid state drives. ZFS TRIM support is enabled by default."

a köv. paranccsal tudod ellenőrizni:
camcontrol identify <SSD_Device_Name> | grep TRIM

[ Szerkesztve ]

(#191) Ðávid válasza kkd (#190) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Köszi az utánajárást! Viszont most telepítem és a rendszert UFS partícióra fogja tenni. Lehetőséget meg nem ad a ZFS-re váltásra.

[ Szerkesztve ]

(#192) kkd válasza Ðávid (#191) üzenetére


kkd
tag

UFS-en is megy a trim.
embedded-et telepítesz? ha igen, akkor nincs sok értelme a trim-nek, mert ram-ból megy.

(#193) Ðávid válasza kkd (#192) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Kipróbáltam a TRIM ellenőrző parancsot. Kihozott egy listát ami mellett két oszlopban yes-t és no-t tüntetett fel az egyes funkciók mellett, viszont a TRIM-nél csak az első oszlopban szerepelt a yes, a másik oszlopban semmi sincs. Sajnos nem fér ki minden a monitoron így a felsorolás elejét nem látom, hogy a két oszlop, amiben yes/no-t ír mi lehet.

Nem embedded-et telepítek, hanem full-t.

(#192) kkd
Sajnos nem. ~ karaktert ír ki.

[ Szerkesztve ]

(#194) kkd válasza Ðávid (#193) üzenetére


kkd
tag

lehet hogy a SHIFT+pageup felvisz

(#195) kkd


kkd
tag

kapcsold be az ssh-t, és putty-al lépj be. úgy megy a shift+pageup

közben megnéztem: az első a support, a 2. az enabled.

az képes rá, de nincs bekapcsolva.

talán:
https://forum.pfsense.org/index.php?topic=66622.0

(#196) Ðávid válasza kkd (#195) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Az SSH elérés sikerült, viszont a linkelt fórumban leírtak már nem. Hozzáadtam a loader.conf file-hoz az ahci_load="YES" sort, de a következő lépésben említett /usr/local/sbin/ufslabels.sh-t nem tudtam futtatni, mert nincs ilyen file nálam azon az elérési útvonalon.

A BIOS-ban természetesen AHCI-re van állítva a SATA vezérlő.

(#197) kkd válasza Ðávid (#196) üzenetére


kkd
tag

tunefs -t kapcsolja be a leírás szerint. sajnos nekem nincs SSD-m, megpróbálok holnapra szerezni 1-et

(#198) kkd válasza Ðávid (#196) üzenetére


kkd
tag

ufslabels itt van:
https://github.com/pfsense/pfsense/blob/master/usr/local/sbin/ufslabels.sh

(#199) Ðávid válasza kkd (#198) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Köszönöm az újabb linket! Kimásoltam és készítettem egy ufslabels.sh file-t az adott helyen. Aztán sikerült single user módba váltanom és ott kiadtam az /sbin/tunefs -t / parancsot, amire azt írta ki, hogy sikerült engedélyeznem a TRIM-et. Viszont mikor újraindítottam a gépet és ellenőrzésképp beírtam a camcontrol identify <SSD_Device_Name> | grep TRIM parancsot, akkor továbbra is csak az első oszlopban írt yes-t, a másikban továbbra sem volt se yes, se no. Tehát ez alapján még mindig nincs bekapcsolva a TRIM az operációs rendszerben. Viszont az általad linkelt fórumon a tunefs -p / parancsot írták az állapot ellenőrzésére. Ez pedig azt adja eredményként, hogy a TRIM engedélyezett. Amikor ezt korábban kipróbáltam, akkor még nem engedélyezettet tüntetett fel. Szóval most nem vagyok teljesen biztos benne, hogy sikerrel jártam-e. Mindenesetre köszönöm a segítségedet! :R

(#200) tozso76


tozso76
aktív tag

Sziasztok!

Jól értem hogy, frissíteni a 1310-re, csak az újra húzással lehet?
itt a readme

Még 2 kérdésem volna. Két dolgot nem tudok beállítani. Az egyik:
Jelenleg egy atom procis netbook-on fut a n4f 9.2.0.1 - Shigawire (revízió 972) verziója. UFS-ben van egy hdd a gépben. Renden felcsatolva. Elérem win alól, szépen fut a transmission, de a megosztott mappában létrejövő mappák írásvédettek. Ezt hogyan tudnám beállítani, hogy alapból, a transmission által létrehozott mappák ne legyenek írásvédettek?
A másik a 144-es hozzászólásban levő lenne.
UI: kkd kolléga, téged üdvözölhetünk a nas4free oldaláról is mint fórum modi?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  NAS4Free
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.