Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  NAS4Free

Hozzászólások

(#301) kkd válasza amulet (#300) üzenetére


kkd
tag

hálózat/tűzfal alatt nézd meg engedélyezve van-e a 21-es port.

(#302) amulet válasza kkd (#301) üzenetére


amulet
senior tag

és tényleg :)
köszönöm

van valami biztonsági beállítás ami megakadályozza az illegális belépési kisérleteket?

(#303) kkd válasza amulet (#302) üzenetére


kkd
tag

ip-szűrés, felhasználónév, jelszó

(#304) seger


seger
addikt

Ftp miért írja hogy port parancs hibája?? Mi lehet a baj?

(#305) fuximaxi


fuximaxi
senior tag

Sziasztok!

Valaki esetleg rakta már fel az MC (midnight commander) 10.2.0.2-es verzióra?
Ha igen, akkor örömmel vennék egy leírást, hogyan kell, mert sehogy nem sikerült egyiket sem működésre bírnom, amit a neten találtam. :R :R
az alap freeBSD módszer sem működött.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#306) kkd válasza fuximaxi (#305) üzenetére


kkd
tag

#!/bin/sh
# filename: mcommander.sh
# author: Dan Merschi
# date: 2009-07-28 ; Add multiplatform support
# author: Graham Inggs <graham@nerve.org.za>
# date: 2012-04-11 ; Updated for NAS4Free 9.0.0.1
# date: 2013-02-09 ; Updated for ftp.freebsd.org restructuring and latest mc-light version
# purpose: Install Midnight Commander Light on NAS4Free(embedded version).
# Note: Check the end of the page.
#
#----------------------- Set variables ------------------------------------------------------------------
DIR=`dirname $0`;
PLATFORM=`uname -m`
RELEASE=`uname -r | cut -d- -f1`
URL="ftp://ftp.freebsd.org/pub/FreeBSD/ports/${PLATFORM}/packages-9-current/All"
MCLIGHTFILE="mc-light-4.1.40.p9_9.tbz"
COMPAT7XFILE="compat7x-${PLATFORM}-7.3.703000.201008_1.tbz"
#----------------------- Set Errors ---------------------------------------------------------------------
_msg() { case $@ in
0) echo "The script will exit now."; exit 0 ;;
1) echo "No route to server, or file do not exist on server"; _msg 0 ;;
2) echo "Can't find ${FILE} on ${DIR}"; _msg 0 ;;
3) echo "MC Light installed and ready! (ONLY USE DURING A SSH SESSION)"; exit 0 ;;
4) echo "Always run this script using the full path: /mnt/.../directory/mcommander.sh"; _msg 0 ;;
esac ; exit 0; }
#----------------------- Check for full path ------------------------------------------------------------
if [ ! `echo $0 |cut -c1-5` = "/mnt/" ]; then _msg 4 ; fi
cd $DIR;
#----------------------- Download and decompress mc-light files if don't exist --------------------------
FILE=${MCLIGHTFILE}
if [ ! -d ${DIR}/bin ]; then
if [ ! -e ${DIR}/${FILE} ]; then fetch ${URL}/${FILE} || _msg 1; fi
if [ -f ${DIR}/${FILE} ]; then tar xzf ${DIR}/${FILE} || _msg 2; rm ${DIR}/+*; rm -R ${DIR}/man; fi
if [ ! -d ${DIR}/bin ]; then _msg 4; fi
fi
#----------------------- Download and decompress compat7x files if don't exist --------------------------
FILE=${COMPAT7XFILE}
if [ ! -d ${DIR}/lib ]; then
if [ ! -e ${DIR}/${FILE} ]; then fetch ${URL}/${FILE} || _msg 1; fi
if [ -f ${DIR}/${FILE} ]; then tar xzf ${DIR}/${FILE} || _msg 2}; rm ${DIR}/+*; rm -R ${DIR}/libdata; fi
if [ -d ${DIR}/lib32 ]; then rm -R ${DIR}/lib32; fi
if [ ! -d ${DIR}/lib ]; then _msg 4; fi
fi
#----------------------- If don't exist, creat root directory and root files ----------------------------
if [ ! -d ${DIR}/root ]; then mkdir $DIR/root && cd $DIR/root && touch edit.pos history hotlist ini; fi
#----------------------- Create symlinks ----------------------------------------------------------------
if [ ! -e /usr/local/share/mc ]; then ln -s ${DIR}/share/mc /usr/local/share; fi
if [ ! -d /root/.mc/cedit ]; then mkdir -p /root/.mc/cedit; fi
for i in `ls $DIR/bin/`
do if [ ! -f /usr/bin/${i} ]; then ln -s ${DIR}/bin/$i /usr/bin; fi; done
for i in `ls $DIR/share/mc/syntax/`
do if [ ! -e /root/.mc/cedit/${i} ]; then ln -s $DIR/share/mc/syntax/${i} /root/.mc/cedit/; fi; done
for i in `ls $DIR/root`
do if [ ! -f /root/.mc/${i} ]; then ln -s $DIR/root/$i /root/.mc/; fi; done
ln -s ${DIR}/lib/compat /usr/local/lib
/sbin/ldconfig -m /usr/local/lib/compat
_msg 3 ; exit 0;
#----------------------- End of Script ------------------------------------------------------------------
# 1. Keep this script in his own directory.
# 2. chmod the script u+x,
# 3. Always run this script using the full path: /mnt/share/directory/mcommander
# 4. You can add this script to WebGUI: Advanced: Commands as Post command (see 3).
# 5. To run Midnight Commander Light from shell type 'mc'.

lehet 10-esen nem megy...

[ Szerkesztve ]

(#307) seger


seger
addikt

Kellene egy kis segítség!!

Miért van az, ha kapcsolódok a szerveremhez akkor ha passiv modban csatlakozok fh név és jelszó után csak azt a képet látom hogy list. Alkönyvtárakat nem tudja beolvasni.
Ha nem passiv módban csatlakozok akkor meg port parancs hibája üzenetet kapom...

Mi lehet a gond?

(#308) seger válasza seger (#307) üzenetére


seger
addikt

Szerver megoldva!

Már csak azt kellene megtudni, hogyan lehet beállítani a kódolást, hogy az ékezetes mappákat is jól lássam!
Ha valaki tudja írja meg.

Köszi

(#309) kkd válasza seger (#308) üzenetére


kkd
tag

szia
ha az előző megoldását megosztanád az jó lenne, hátha másnak is segítenél evvel.
az ékezetek sajnos nekem sem mennek mindenhol, pl. smb ékezettel megosztva nekem nem ment, de alatta lévő ékezetes fájlok és mappák mentek minden további nélkül.
hogy ez szerver vagy kliens gond-e, passz.

[ Szerkesztve ]

(#310) amulet


amulet
senior tag

sziasztok, nem tudom, hogy aktív-e még ez a topik, de kiírom, remlem kapok rá választ.
először is, a jelenlegi hdd-m (ami külső meghajtó) megtelt, ezt szeretném cserélni egy nagyobbra, de a jelenlegi adatokat szeretném átmásolni rá. Mivel a win op rendszer nem olvassa, ha pc-re dugom a hdd-t a pertició miatt(zfs), mit javasoltok, hogy másoljam át a régi hdd-ről az adatokat az újra?
1. csatoljam fel új meghajtóként és webes felületen másoljak át mindent ami a 1TB-nál akár napokig is eltrarthat
2. próbáljam meg clónozni a hdd-t valami clónozó progival (pl ghost)

a másik téma, hogy a torrent kliensként rendesen működik a nas? annak idején próbáltam, de sok gond volt vele, most ezzel mi a helyzet? működiok?
köszönöm

(#311) kkd válasza amulet (#310) üzenetére


kkd
tag

szia
nas4free webes felületén van egy Haladó/fájlkezelő. ott tudsz másolni helyi HDD-k között
előtt persze be kell csatolni mind2 hdd-t.

(#312) amulet


amulet
senior tag

ip camerát rá lehet kötni? csináltatok már ilyet?

(#313) kkd válasza amulet (#312) üzenetére


kkd
tag

tudtommal te lennél az első. olyat tudok, hogy ubuntu-n fut, és n4f-re ment.
ha nekivágsz, ezt nézd meg szerintem: http://www.freshports.org/multimedia/motion

(#314) kkd válasza kkd (#313) üzenetére


kkd
tag

talán ez működik: https://sites.google.com/site/aganimkarmiel/home/free-time/nas4free---motion

(#315) amulet válasza kkd (#313) üzenetére


amulet
senior tag

átolvasom mit lehet :)
köszi,

(#316) amulet


amulet
senior tag

hogy tudom megakadályozni, hogy a külső winyó ne aludjon el bizonyos idő után? A lemezkezelőben a HDD-hez be van állítva, hogy mindig bekapcsolva, de egy idő után elalszik és mikor használom, hallom, hogy felpörög...

(#317) amulet


amulet
senior tag

szuper ez a progi :)

[ Szerkesztve ]

(#318) kkd válasza amulet (#316) üzenetére


kkd
tag

Rendszer/Haladó
Lemezek / Kezelés / lemez módosítása
Lemezek/S.M.A.R.T
menük alatt vannak energiakezelő dolgok.

(#319) amulet válasza kkd (#318) üzenetére


amulet
senior tag

- Rendszer/Haladó
itt van valami az rc.conf-ban, pontosan a következő:
"powerd_flags -a hiadaptive -b hiadaptive -n hiadaptive System power control options "
ezt nem tudom mi, ez feleős lehet érte?

- Lemezek / Kezelés / lemez módosítása
merevlemez készenléti ideje: mindig bekapcsolva
haladó energia kezelés: letiltva

-Lemezek/S.M.A.R.T
kikapcsolva

az rc.conf-ban lévő bejegyzés felelős lehet érte?

(#320) amulet


amulet
senior tag

sziasztok, egy kis hiba lépett fel a gépezetben...
szóval routert cseréltem, minden beállítás ugyan az, még az ip címek is.
De a bittorrent hibát dob fel, pontosabban ezt: Hiba: A változtatásoat nem lehet alkalmazni (hibakód: 1).
ez mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

(#321) kkd válasza amulet (#320) üzenetére


kkd
tag

néha nekem is volt ilyen samba-val
reboot nekem megoldotta.
ha nem log-ot nézd meg

(#322) amulet válasza kkd (#321) üzenetére


amulet
senior tag

több reset is volt és nem oldotta meg :(
azonban a beállítások mappát kellett megjelölnöm, és azóta működik. Nem értem, mert eddig nem volt a beállítások mappa magadva és jó volt.
azért köszönöm

(#323) #16939776


#16939776
törölt tag

Sziasztok!

X64-embedded 10.2.0.2.2332 ismerkedem, eddig nagyobb probléma nélkül.

Kérdésem lenne: hogy milyen más megoldás van a beépített file-managgeren kívül?

Bármi nagyobb mennyiségű adatot másolnék két pool, vagy csatlakoztatott ntfs HDD és pool között, egyrészt a Web-gui megáll teljesen ahogy megnyomom a copy gombot, de közben a gép csinálja a másolást.
Ezután másik böngészőre váltva be tudok jelentkezni újra, és működik rendesen tovább, látom hogy használja a cpu-t. De miután abbahagyta a másolást, nem az összes kijelölt elemet másolta a cél könyvtárba, csak egy részét!
Ha megismétlem a kijelölés/copy/célmappa megadását, akkor megint másol "valamennyit" és megjelenik pár újabb mappa a célmappában, de még mindig csak egy része.

Lenne pár hdd-nyi projekt, amit fel kellene másolnom egy könyvtárba, remélem nem csak hálózaton keresztül tudom ezt megtenni?

Találtam ezzel kapcsolatos BUG Report-ot:[link] Akkor ez 2013 óta így maradt?

[ Szerkesztve ]

(#324) kkd válasza #16939776 (#323) üzenetére


kkd
tag

kapcsold be az ssh-t, majd putty-olj be.
cp paranccsal tudsz másolni command line-ból.

(#325) #16939776 válasza kkd (#324) üzenetére


#16939776
törölt tag

Erre nem is gondoltam :R

(#326) kkd válasza #16939776 (#325) üzenetére


kkd
tag

cp vagy mv helyett lehet esetleg rsync

(#327) #16939776 válasza kkd (#326) üzenetére


#16939776
törölt tag

Abban tudsz segíteni, hogy milyen charter-set működik a parancssor alatt, amivel ékezetes betűket tudom helyettesíteni? Mintha csak az alap ascii128-at ismerné, nekem meg az alt-195, "├" kellene "á" helyet hogy egyáltalán bele tudjak lépni a mappába:B

Nem írhatom át a pl.: a project-neveket önkényesen ékezet nélkülire, mert nem fognak működni.

[ Szerkesztve ]

(#328) gyiku


gyiku
nagyúr

hello, epitett nason gondolkozom, eloszor freenas-t neztem ki os-nek, de ide iranyitottak, hogy ez jobb, gyorsabb. lenne par kerdesem:
- van egy elfekvo 60gb-s ssdm, ezt hogy lenne erdemes beepiteni a rendszerbe? erre rakjam az os-t, vagy van mas felhasznalasi lehetoseg is?
- a full verziot kell feltennem, ha azt szerenem, hogy megmaradjanak a beallitasaim? amit kesobb exportalok, hogy egy esetleges reinstallnal egyszeru legyen a dolgom.
- jol gondolom, hogy igy a reinstallnal megmaradnak az adataim?
- 2 volume lenne elso korben, zfs-el, raid nelkul. lehet kesobb az egyik volumet boviteni egy ujabb hdd-vel?
- megoldhato hogy az egyik hdd egyik konyvterat automatikusan szinkronizalja a masik hdd-re?

hüllő

(#329) kkd válasza gyiku (#328) üzenetére


kkd
tag

- van egy elfekvo 60gb-s ssdm, ezt hogy lenne erdemes beepiteni a rendszerbe? erre rakjam az os-t, vagy van mas felhasznalasi lehetoseg is?

berakod swap-nak

- a full verziot kell feltennem, ha azt szerenem, hogy megmaradjanak a beallitasaim? amit kesobb exportalok, hogy egy esetleges reinstallnal egyszeru legyen a dolgom.

nem, elég az embedded. ahhoz 2 db pendrive kell a telepítéshez, utána egyiket kell csak használnod

- jol gondolom, hogy igy a reinstallnal megmaradnak az adataim?

igen, van egy config fájl ami le is tölthető, így le is mentheted, végszükség esetére
a vinyókon lévő dogok megmaradnak

- 2 volume lenne elso korben, zfs-el, raid nelkul. lehet kesobb az egyik volumet boviteni egy ujabb hdd-vel?

igen

- megoldhato hogy az egyik hdd egyik konyvterat automatikusan szinkronizalja a masik hdd-re?

igen, rsync

[ Szerkesztve ]

(#330) gyiku válasza kkd (#329) üzenetére


gyiku
nagyúr

2gb pendrive eleg a rendszernek?

hüllő

(#331) kkd válasza gyiku (#330) üzenetére


kkd
tag

igen. 2GB ok
az egyikre rakj live-ot, a másikat tedd be, és telepítsd arra embedded-et, látni fogod a menüből.
utána a live-ot kiveheted, az már nem kell.

(#332) t.zolka


t.zolka
aktív tag

Sziasztok!
Tegnap este óta próbálgatom ezt a rendszert, laikusként annyira nem is volt nehéz életre keltenem. :D
Viszont akadt egy-két kis problémám, és eddig nem találtam rá megoldást.
Az egyik, ha újraindítom a gépet, akkor a transmision-ból eltűnik minden! A lemezről nem, mert ha újra hozzáadom, akkor egy ellenőrzés után újra látható. Milyen beállítást hagytam ki, amiért ezt csinálja?
A másik, hogy pl. total commander alatt nem tudok törölni, azt írja: Ezen művelet végrehajtásához engedély szükséges... Hol kéne ezt engedélyeztetnem?

(#333) kkd válasza t.zolka (#332) üzenetére


kkd
tag

szia
a 2. smb? nézd meg a megosztás írásvédett-e. ellenőrizd a jogosultságokat

(#334) t.zolka válasza kkd (#333) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Hűha... mi az az smb? :B

(#335) kkd válasza t.zolka (#334) üzenetére


kkd
tag

honnan futtatod a totalcommander-t? mi köze a nas4free-hez?

(#336) kkd válasza kkd (#335) üzenetére


kkd
tag

milyen megosztásod van? smb? ftp? az torrent hiba?

(#337) t.zolka válasza kkd (#335) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Közben megtaláltam az smb-t. Szolgáltatások/CIFS/SMB :B De nincs pipa a Beállítás írásvédettnek előtt.
Az asztali pc-n csináltam egy hálózati meghajtó csatlakoztatását, így látom a mappát, ahova tölt a transmission, és onnan nem tudok törölni.

(#338) kkd válasza t.zolka (#337) üzenetére


kkd
tag

én sajnos torrentet nem használok, így passz

(#339) gyiku válasza t.zolka (#337) üzenetére


gyiku
nagyúr

a nas filekezelojevel tudsz ott torolni.
tenyleg, midnight commander van nas4free-hez?

hüllő

(#340) fil válasza gyiku (#339) üzenetére


fil
őstag

bsd repositoryból fel lehet tenni

(#341) gyiku


gyiku
nagyúr

embedded installnal a torrentek eltunnek a transmissionbol restart eseten?

hüllő

(#342) t.zolka válasza gyiku (#341) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Ha a Beállítások mappát üresen hagyod, akkor igen!
Szolgáltatások - BitTorrent - Beállítások mappa - és azüres rész alatt azt írja: Alternatív konfigurációs mappa (általában üresen hagyandó).

(#343) gyiku válasza t.zolka (#342) üzenetére


gyiku
nagyúr

akkor mit kell tennem, hogy ne felejtse el?

hüllő

(#344) t.zolka válasza gyiku (#343) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Én létrehoztam egy mappát config néven, és megadtam azt, így oda menti a beállításokat, és restart-nál minden megmarad.
/mnt/HITACHI/config

(#345) gyiku


gyiku
nagyúr

hdd-t leformaztam zfs-re, jelenleg online statuszu. mountolni szeretnem, de a ZFS file system-et nem lehet kivalasztani, csak UFS-t es a kovetkezo hibat kapom:

Wrong partition type or partition number.
/dev/ada0p1: Can't get UFS ID.
dumpfs: /dev/ada0p1: could not find special device

mit kell csinalni, hogy latszodjon a hdd es lehessen ra masolni? smb-n latom a nast, de csak egy ures konyvtar az egesz.

hüllő

(#346) kkd válasza gyiku (#345) üzenetére


kkd
tag

lemezek/kezelést használd

(#347) kkd válasza kkd (#346) üzenetére


kkd
tag

lemezek/zfs/tárolók/kezelés

(#348) gyiku válasza kkd (#347) üzenetére


gyiku
nagyúr

disks/zfs/datasets ? angol a gui

hüllő

(#349) kkd válasza gyiku (#348) üzenetére


kkd
tag

igen, ott van mounting point

(#350) gyiku válasza kkd (#349) üzenetére


gyiku
nagyúr

hüllő

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  NAS4Free
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.