- Út Korea turistaparadicsomába, amiről talán még sosem hallottál: Csedzsu-sziget
- Perplexity Pro AI képszerkesztési limit -egy képgenerátor függő tapasztalatai
- Adattár lemez előkészítése távlati Windows telepítéshez
- Jelszóvédett IBM Thinkpad R50e működőképessé tétele.
- ATK Blazing Sky X1 Ultimate Metallic Red gamer egér
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Gurulunk, WAZE?!
- GoodSpeed: Sapphire Radeon RX 9070 XT Pulse - út a harmadik AMD korszakig.
- GoodSpeed: iPadOS 26 A Liquid Glass varázsa
- sziku69: Szólánc.
- sellerbuyer: Te tudod, mi mennyit fogyaszt az otthonodban?
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Doky586: Adattár lemez előkészítése távlati Windows telepítéshez
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
-
LOGOUT
A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
-
válasz
mitkov77 #32553 üzenetére
Nálam nem írja ki a Bios, hogy mennyit ad, csak túlfeszelni lehet 0.1 tizedes lépcsőkben. Próbáltam átrakni manuálisan, hogy +0.1V (nem tudom mennyi az alapbeállítás?) feszt kapjon a ram, nem indult, +0.2V-al se. Ha automatán hagyom a feszültség szabályozást, beindul a gép, egyébként bluescreen.
-
kris07
csendes tag
válasz
mitkov77 #32537 üzenetére
Okké okké, nyitott vagyok, ha mondasz jobbat át tudsz beszélni.
A Kingston hyper T1-el csak az a probléma, hogy 1,65 V. Nekem P35C DS3R-em van, ami 1,5 V DDR3 esetén. Esetleg amit nyugodt szívvel még ajánlasz? És miért nem jók a G.skillek pl ezek, amelyek rajta vannak a támogatási listán. : [1], [2]. De igazából erre fáj a fogam : [3], de ő meg nincs rajta a listán.. És még mindig nem tudtam eldönteni, hogy a JÖVŐre való tekintettel egyáltalán 1600-osat, vagy 1333-asat vegyek-e és az időzítés is bekavar. Persze minél kisebb annál jobb, csak az a baj vele, hogy a pénztárcának meg ezzel arányosan egyre nagyobbnak kellene lennie... 10K körül gondoltam (+,-)
Esetleg a Corsair Vengeance 4GB (2x2GB) DDR3 1600Mhz memória KIT CL9? Az hasítana?
-
Angel1981
veterán
válasz
mitkov77 #32537 üzenetére
Bocs!
Ez a nagyon fontos infó valóban kimaradt!
Mindkettő 800 MHz-es.
Igazából tök ugyanaz, csak két eltérés van; az egyik a késleltetés (4-5), a másik a kit mérete (2GB-4GB).
Ennek tudatában is ugyanazt mondod?Igazából 2 lehetőség van, ami szimpi:
1. A meglévő mellé veszek egy tök ugyanilyen kitet 7.500-ért. Itt annyi a gond, hogyha hosszú távra tervezek, nem biztos, hogy elég lesz a 4 GB RAM, ugyanakkor minden slot foglalt, és egyre nehezebb lesz majd olcsón jó DDR2-t kapni.
2. Megveszem a fentebb említett kitet, 11.500-ért, így lesz 6 GB RAM a gépemben, ami elég lesz jó ideig, de van ez a fránya késleltetés eltérés. ami zavar - ezért jöttem fórumra. -
kris07
csendes tag
válasz
mitkov77 #32534 üzenetére
Kösz a gyors választ. Nehogy valami hülyeséget csináljak és vegyek, várjak és csalódjak... Az a baj,hogy akkor eléggé leszűkül a keret, mert 2 kinézettnél láttam csak, hogy ki van írva. Egyébként régi P35-ösöm van. 2 db DDR3 1,5 V és 4 Giga mehet bele. Csak a jövőre nézve akartam bele valami jobbat, hogy ha lecserélem a lapot, procit, akkor a RAM még jó legyen. 1600-as ra gondoltam, vagy 1333-ra (amit még a lapom is támogat) és jó lenne CL8 vagy 7 és megbízható, jó minőség, később esetleg egy kis húzás. Ezért is gondoltam a G.skillre..
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- LG LCD és LED TV-k
- Sorozatok
- Részesedést vásárolt az Intelben az NVIDIA
- Gumi és felni topik
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Kerékpárosok, bringások ide!
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- További aktív témák...
- HP 65W töltő eladó
- AKCIÓ! ASUS ROG STRIX Z270G Gaming WiFi alaplap garanciával hibátlan működéssel
- Bomba ár! HP EliteBook 840 G9 - i7-1270P I 32GB I 512SSD I 14,1" WUXGA I Cam I W11 I Gari!
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 128GB Starlight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3434
- Konzol felvásárlás!! Nintendo Switch
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest