Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12601) paprika


paprika
aktív tag

Ha meglesz a Gene akkor úgysem fogok 2külün karit benyomatni. Max valami X2 de semmiképpen nem lesz Quad videókari rendszer. :N Akkor ezek szerint érdemes megvennem 50ért? Vagy valami más alternatíva?

(#12602) kulerr válasza IreN!CuS (#12584) üzenetére


kulerr
őstag

nálam az író cserével megszűntek ezek...nem lehet h magával a telepítővel van a gond?

[ Szerkesztve ]

(#12603) Zájec válasza paprika (#12601) üzenetére


Zájec
veterán

igazából X58-nál nincs nagyon gyenge lap.... nagyon nem tudsz mellényúlni...
az olcsóbb lapok is kielégitöen teljesitenek..

(#12604) paprika válasza Zájec (#12603) üzenetére


paprika
aktív tag

Köszönöm a választ :R :R

(#12605) Qru


Qru
MODERÁTOR

Elég ha a ramokra ráteszek egy 6cm-es ventit vagy érdemes rendes ramhűtőt venni (OCZ XTC vagy Corsai Dominator hűtő)?

#nincsbennetarcsi

(#12606) katt777 válasza Qru (#12605) üzenetére


katt777
félisten

Nálam felettük van a Z600, illetve az AC 12cm hűtőventije, az tutira elég légmozgást generál, még leszabályozva is. :DDD Anno a Kmax DDR2-eseimen még borda sem volt, azok sem melegedtek túl.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12607) ImI87 válasza Qru (#12605) üzenetére


ImI87
őstag

Nem árt, ha van rajtuk v.mi. Főleg ilyen b@szom procihűtőkkel, amik szinte eltakarják a ramokat a légáramból.
Legegyszerűbb megoldás egy 8as vagy 9es ventit ráfektetni a ramokra, de ha adsz a design-ra, akkor érdemes egy XTC Cooler-t beszerezni. :K
Bár konkrét hőfokokat nem tudok mérni, de "szabadkézzel" érezhető a különbség, egy kiadós memtest alatt hűtő nélkül a Platinum-okat nemis bírtam megfogni, olyan foróak voltak. :Y Ha rajtuk volt a venti, akkor már simán lehetett fogni őket.

(#12608) Qru válasza katt777 (#12606) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

TRU-n magasan van a venti, a hátsó ramok nem kapnak huzatot (már a második sem, nem hogy az utolsó). Ha átrakom a ventit a TRU másik oldalára (nem a ram felöli oldalra ugye) akkor elfér röhögve. A Légszállítást meg ugye nem befolyásolja hogy a venti a borda melyik oldalán van (sziv-e vagy fúj). De ha elég lenne a 6cm-es kis légkavaró akkor rágumiozom és spóroltam 5k-t. :D Vélemény?

#nincsbennetarcsi

(#12609) Qru válasza ImI87 (#12607) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah, meggyőztél. :D Ugyen nem XTC lesz mert csak Corsair tudok szerválni de nem izgat a külső igazán csak az, hogy ne süljön meg a cuccom.
Milyen venti(k) vannak a TRUE-den amúgy? Most ráparáztam, hogy 4GHz-hez nem lesz elég egy 12-es venti. Bár ez nyilván erősen fesz függő is... Most egy 126m3/h-s venti teker rajta (csutkán) rem az elég lesz. 1,5V 3,6-os Q6600-ot 70fokon tartotta 1 órás Prime smallFFT menetben, talán ide is elég lesz. HT nekem nem kell, azzal is nyerek pár W-ot...
Egy ilyen 20x200, hozzá az 1600-as ram CL8-ban nekem bőven elég lesz vagy 2 évig sztem.

mod:

Közben olvasom pü-det... Akkor ha azt veszem, hogy a TRU kb 5 fokkal jobb mint a TRUE Black (logout-on van cikk róla) akkor meg is spóroltam a második ventit.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#12610) Zájec válasza Qru (#12605) üzenetére


Zájec
veterán

még hütés nélkül is stabilan kell hogy viselkedjenek :K

attól hogy ráteszel egy ventit , stabilabb nem lesz... legfeljebb csak magadat nyugtatgatod hogy hüvösebbek... :)

(#12611) Qru válasza Zájec (#12610) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Úgy is gyári órajelen fog menni, ilyen szinten az OC nem izgat, nem vok maximalista (még ;] ). Csak nem szeretem ha kifolynak a modulok a slotból. :D Amúgy igazad van, nyilván nem lennének élettartam garisak ezek a kit-ek ha elhaláloznának ekkora hőfoktól. Csak ahogy néztem elég kis semmilyen borda van ezen az OCZ-n. Két oldalt rá van ragasztva 1-1 ilyen vékonyka fém rács és hello. Kicsit masszívabb darabokhoz vok szokva... szóval ártani nem árt és legalább nyugodtabban alszok.

#nincsbennetarcsi

(#12612) ImI87 válasza Qru (#12609) üzenetére


ImI87
őstag

Mindegy melyik lesz, a lényeg ugyanaz. Amúgy igaza van Zájec-nek, hűtés nélkül is menniük kell, de nyílván jót tesz nekik, hogy megy rájuk levegő. Nagyon sokat számíthat, akár 15-20 fokot is. :K

Ilyen brutál ventiből elég lesz egy is. Amúgy milyen venti ez? :F
(Nekem 2db 1300-as Noctua van rajta.)
Igen, persze magától a procitól is függ, hogy mennyi fesz kell neki. HT-val (vagyis nélküle) tudsz spórolni pár fokot, bár szerintem nem számottevő.

A TRU alatt te a régebbi 4 hőcsöves hűtőt érted? (Rendes nevén TR Ultra 120)
Nem azért, de kötve hiszem, hogy ez jobb lenne, mint a TRUE 6 hőcsővel, de főleg nem 5 fokkal. :U Az hogy Black vagy sima, az lényegtelen. Nem v.mi gagyi festékkel lett lekenve, henem nikkelezve van, ettől nem romlik a hőleadás. Milyen teszteben hozták ki ezt az eredményt? :F Az, hogy "Józsika" otthon méricskél, az szerintem szart se ér. :N Mégha az azonos körülmények adottak is, nem tud 2x ugyanúgy pasztázni, stb........ Nem a saját hűtőmet védem, de szerintem ez kamu.

(#12613) Zájec válasza ImI87 (#12612) üzenetére


Zájec
veterán

a ramokkal kapcsolatban még annyi, hogy mégiscsak 1.65v kapnak... a korábbi ddr2-höz képest, amik 2.0v felett mentek, ez elég alacsony érték..

szerintem feleleges herce-hurca a ram hütéssel foglalkozni,,, nem leszel elörébb semmivel-sem és csak plussz bonyodalmat csinálsz...
nálam böven elég hogy a ház elejétöl kapja a légáramlatot , igy a termelt meleglevegöt az is hamar szétfújja... nálam tök hüvösek igy is....

a TRU-val kapcsolatban igazad van.. semmit nem számit hogy fekete vagy akármilyen szinü... ugyanúgy leadja a hőt... de ha jól tudom a "nikkelezés" is fényes mint krómozás... talán nem is nikkelezve van, hanem iparilag , felhevitik és olajban hütik megfelelö idöben... ettöl lesz ilyen sötét kék vagy barna-fekete szinü...

(#12614) mpierre


mpierre
veterán

Az most hogy van, hogy linx, occt, sőt még a prime is szaladt 4 órát a gépen (160×21; 1600MHz-es RAM-mal) és ezek után a sisoft sandra lite bencsmárkja az első 5 másodperc után kövé fagyasztotta a gépem? Van neki ice bolt varázslata és ráolvasta? :F

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#12615) Qru válasza ImI87 (#12612) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Házi teszt volt logout-on megtalálod mi csináltuk G4Ga fórumtárssal. Minnél nagyobb volt a hőtermelés annál nagyobb volt a különbség a két hűtő között. Amúgy senki sem tud 2x ugyanúgy pasztázni, ennyi erővel az össze procihűtős teszt sz@rt se ér. Még az is számit milyen erővel nyomod oda, meg milyen szögből, hogy hogy kenődik el a paszta.
A "sima" Thermalright Ultra 120A-ra gondolok. Nekem az van. Egy YS-Tech venti van rajta, (TTS-nél ez volt a legnagyobb légszállítású :D), nálam hang nem igazán számít, ez a gép jószerivel csak gémelésre van akkor meg úgy sem hallom ha kicsit hangosabb.

#nincsbennetarcsi

(#12616) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Baszki én még mindig itt állok egy normális hűtő nélkül :W Most péntekre ígérték, de azt mondják a jövő hét elején biztosan beszerzik a Baram-ot. Mármint a nagyker mondta :U
Hát remélem no meg hogy a két Kama Flex ventit is beszerzik addigra.
Viszont két Delta ventit tudtam volna már szerezni csak azok egy kissé hangosak ;] de még a bordát is lefújnák a lapról az biztos :D

A legnagyobb gond hogy így nem tudok tuningolni pedig már nagyon kísért a gondolat. De a gyári ventivel nem nagyon erőltetem. Viszont tiszteletére legyen hogy 3,4Ghz-ig szépen állja a sarat a gyári is, bár igaz hogy elég rendesen pörög akkor már:)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#12617) Qru válasza Cyberpunk (#12616) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Még örülhetsz én lassan 2,5 hete várok a ram kit-emre. :(

#nincsbennetarcsi

(#12618) Cyberpunk válasza Qru (#12617) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja már én is. Már múlt hét elején megrendeltem akkor is péntekre ígérték :W
Én már tényleg nem tudom hogy mi olyan nehéz beszerezni egy ilyet, persze nem túl keresett hűtő az biztos :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#12619) laragirl83


laragirl83
őstag

Nah mai napon meglesz P6T Deluxe V2 :B

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#12620) kulerr


kulerr
őstag

valaki hallot már micron 1066-os ramokról valamit?

[ Szerkesztve ]

(#12621) pargeting válasza Cyberpunk (#12618) üzenetére


pargeting
csendes tag

Légy türelemmel én is a polimatech megahelms-emre 3 hetet vártam kurens holmik sajnos magyarországon ezek a gigászi hűtők. De megéri nagyon igencsak lehűti az i7et a régi tx gyári hűtőhöz képes. Baram nagyon jóféle.

E.f.N.a._vérZSIRÁF TF2 MEDIC4EVER

(#12622) kulerr válasza kulerr (#12620) üzenetére


kulerr
őstag

most veszem észre ...""valaki hallott már micron 1066-os ramokról valamit?""

mielőtt még valaki ebbe kötne bele és nem a kérdésre próbálna válaszolni...elírtam

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#12623) katt777 válasza mpierre (#12614) üzenetére


katt777
félisten

Nem ritka eset, hogy tesztprogikkal "atomstabilra" beállított gép hétköznapi használat során lefagy. ;)

Cyberpunk & Qru: Ezért érdemesebb min. + ktg-ért onnan rendelni, ahol van. :P Ne aggódj, sok péntek lesz még az idén is... :DDD

laragirl83: Jó választás! :C

pargeting: Z600 futárfordultával itt volt nekem. :P (Anno a HAF-932 is, pedig tavaly ősszel még nem nagyon volt beszerezhető.) Persze az a bolt szűnt meg itt is, a csak bóvlit, és azt is drágán (BP+20-30%) áruló összes többi még megvan. :(((

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12624) Zájec válasza kulerr (#12622) üzenetére


Zájec
veterán

mit szeretnél róluk tudni ? azt hogy bele-mehet e egy core i7 platformba?
valószinü igen... gondolom van egy 1066-s SPD-je 1.5v, azt csókolom...
szerintem egy 1400-1500mhz-t vinni fogja 1.65v-al...

olyasmi lehet mint a mezitlábas Kingmax-om ami volt, ha nem jobb.... :)
szerintem nyugodtan megvehetö, üzemelni fog.... ha ez a kérdésed..

(#12625) pargeting válasza katt777 (#12623) üzenetére


pargeting
csendes tag

Hát nekem is lett volna másik forrásom de akitől vettem engusz egy korrekt eladó és benne maximálisan meg voltam elégedve elött is és igy ugysem volt annyira sürgős kivártam még behajózik egy dzsunkán EU-ba:) Z600at is lesegettem meg baramot thors hammert true-t vagy 10féle közül választottam papíron a legjobbat frostyteck meg még jópár oldal véleménye alapján. Már csak a paszta vs termolapon vacilálok. majd meglesem a hozzá adott géllel és utánna a vásárolt thermolappal. szerintem mex 2 fok külömbség lehet. Vagy megkérdem bacsics kollégát egy lekvár vs thermolap tesztre:D

E.f.N.a._vérZSIRÁF TF2 MEDIC4EVER

(#12626) kulerr válasza Zájec (#12624) üzenetére


kulerr
őstag

nem-nem benn van már nem az a gondom...konkrétan :21x167 ami nekem elég is bőven minden rendben használtam eddig (8x167 aza 1333) viszont gondoltam megnézem mennyit tudna feljebb, uh visszatettem a multp. 6x és emelni kezdtem a biciklit de ahogy feljebb rakom visszaveszi a szorzót (így végeredménybe ugyanott vagyok)...

gondoltam akkor menjen a 200bicikli de arra meg pillanatok alatt eldobta magát, pedig 17x-re vette vissza a szorzót így órajelben az eddig használtak alatt vagyok, ezért arra gondoltam h nem lehet h a ram miatt nem megy? :F (beállítások a "szokásosak": QPI:1,32, a proccnak adtam 1,35 V -ot LLC-vel, Ram: 1,58V, uncore 3600-on ...a többi auto) C0-ás proci+DS4+3x2giga a ram

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#12627) katt777 válasza pargeting (#12625) üzenetére


katt777
félisten

Nálam a kategóriában bagóért vesztegetett (9k) Z600 tökéletesen bevált Noctua NH-T1 pasztával (lásd P6T tesztem).

kulerr: Hát ennyire nem lehet gáz a C0, én másutt keresném a hibaforrást. Én a D0-t feltettem 20x200-ra, RAM-okat 1600-ra, és pöccre ment a rendszer, minden teszt és a napi használat is stabil volt. Mondjuk az is igaz, hogy 1650MHz fölött még nem sikerült stabilizálnom a rendszert, de az nem is nagyon érdekel, mert ez is megvan CL7-ben.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12628) Zájec válasza kulerr (#12626) üzenetére


Zájec
veterán

tehát 1600-n akartad, ahhoz meg elég lenne a 3200mhz-s Uncore... lehet hogy a 3600 sok... pláne 1.32v-s QPI-vel ,ami még ledroppol akkor kb.1.28v... és mivel C1/C0-s a procid, azok még több feszt kérnek a QPI-böl ...

a másik hogy,valószinü az 1.65v sem ártana nekik ilyen mhz-hez, kevés lehet az 1.58v...

a harmadik buktató még az idözités is lehet....
nem csak a CAS-TRCD-TRP-TRAS kell állitani hanem a tRRD-tWR-tWTR-tRTP-tRFC -t is....

probáld elöször valami ilyesmin....18X190 : 3420mhz , 1.25v LLC
RAM: 8x190:1520mhz , 1.65v , 9-9-9-28 , 6-14-6-6-92 (tRRD-tWR-tWTR-tRTP-tRFC)
Uncore 3040 mhz.. QPI/VTT 1.32v.

"a többi auto"... nem AUTO-n :( henem beállitva alapértékre...
ilyen feszértékeket nem hagyunk auto-n....

(#12627) katt777 :: rosszul közelited meg a kérdést, itt egyéni beállitásra van szükség az adott proci és ram alapján.... nem pedig arra hogy neked mennyin megy hogyan és mikor az 1600-s ramod és a D0-s procid...

[ Szerkesztve ]

(#12629) katt777 válasza Zájec (#12628) üzenetére


katt777
félisten

Ez tény, én csak arra írtam, hogy önmagában nem halhat meg attól, hogy emeli az ember a bclk-t. Persze, hogy a többit be kell állítani. :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12630) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Sziasztok.
Erről az FPO-ról van valami bővebb infó?
3910A617 ( D0 )

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#12631) kulerr válasza Zájec (#12628) üzenetére


kulerr
őstag

oks ...az uncore-ből visszaveszek meg a QPI-nek is adok...de lehet h rosszul írtam: mikor eldobta magát 6x volt a ram szorzó tehát 6*195 amin elhasalt ...ezért nem értem, de jön a próba... :R

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#12632) kulerr válasza kulerr (#12631) üzenetére


kulerr
őstag

ahogy emelem a BCLK úgy veszi vissza a szorzót :O asszem el kell ismernem láma vagyok az i7-hez nem is kicsit :W
ha az értékeket beállítom alapra érdekes módon az ET6 Vref-eket 0,75 helyett csak 0,71-re hozza :F

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#12633) Zájec válasza kulerr (#12632) üzenetére


Zájec
veterán

uuhh, ezt nem értem... mi történik nálad? ahogy emeled a bclk-t miért venné vissza a szorzót.. nem is hallotam még ilyet...

az ET6-al ne foglalkozz, némelyik dolgot rosszul monitorozza..
a ramoknál állitsd a feszt 1.65v-ra , a ref-ekel meg ne foglalkozz, azok lehetnek auto beállitáson....

(#12634) kulerr válasza Zájec (#12633) üzenetére


kulerr
őstag

mondom h láma vagyok...az uncore-val nem foglalkoztam eddig. :W kicsit visszavettem azóta okés :B :R

[ Szerkesztve ]

(#12635) kulerr


kulerr
őstag

na a 4 Giga megvan csak még nem stabil uh jön a finombeállítás ...egyébként a QPI-nak mennyi ajánlott max folyamatos használatra? lehet ez is gátló mert max 1,34-et mertem adni neki :K

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#12636) Zájec válasza kulerr (#12634) üzenetére


Zájec
veterán

akkor azt kavart be.. :K túl sok volt neki... 3400mhz-s uncore fölé nem igen kéne menned... az böven elég mindenre... az Uncore legalább a ram órajelének a kétszerese legyen... különben nem müködik a platform... szóval legalább a kétszerese vagy több.. de kevesebb semmiféleképpen sem...

közben rájöttem miért veszi vissza a szorzót nálad...
a biosban a M.I.T menünél ki kell kapcsolnos az EIST és C1E -t....
ezek a proci energiatakarékossági ficsörjei, amik leveszik a szorzót és a feszt ha nem kap terhelést a proci.... egyébként nem egy hasztalan dolog, érdemes bekapcsolva hagyni öket, csak ismerni kell mit csinálnak és nem megijedni amikor leveszi az órajelet és a feszt... egyébként itt megtalálod melyik micsoda:: ( Overclock Guide , 3 oldal ! , de jobb ha az egész ismertetöbe egy kicsit belemerülsz, igy lesz fogalmad merre hány méter a core i7 platform müködésénél... :K

(#12635) :: az Intel szerint 1.35v az adható max. 24/7-s használatra...
ha jól emlékszem akkor a DS4-mnek a C1/C0 procival anno 3400mhz Uncore-hoz volt elég kb........ efölé ne menj, ennek elégnek kell lennie....

"láma vagyok az i7-hez nem is kicsit"

ez csak a kezdeti benyomás, holnapután már röhögni fogsz rajta, és meglátod hogy egyszerübb mint a p45-t beállitani... :K

(#12637) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Remelem hamarosan nekem is kelleni fog a segitsegetek, csak valahogy nem akarok osszejionni a zseton a cuccra, sebaj mar van alaplapom, meg tapom :D

...

(#12638) Shkiz0 válasza Devid_81 (#12637) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nekem meg procim, vizeblokkok a lapra :)
A többi jövő héten jön.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#12639) CSorBA válasza Shkiz0 (#12638) üzenetére


CSorBA
őstag

Akkor én is:
Van: ház, táp, cpu cooler, winyók, dvd író, hangkari, ram.
Hiányzik: lap, proci, vga hiányzik, remélem 1 hónap és meg lesz...

[ Szerkesztve ]

(#12640) laragirl83


laragirl83
őstag

Megvan a P6T Deluxe V2, itt várja a többi alkatrész érkezését, ami a következő héten le is zajlik majd :K

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#12641) Shkiz0 válasza laragirl83 (#12640) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

ehh pont te happoltad el előlem Moretimertől :B

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#12642) laragirl83 válasza Shkiz0 (#12641) üzenetére


laragirl83
őstag

Nyehehehe :K :B

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#12643) Qru válasza katt777 (#12623) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Miért is? Itthon a GeIL 1600-asa 35k, használ Corsair XMS3 30k... Ehhez képest a 27k-s OCZ jó vétel szvsz. Hát kicsit várnom kell rá de most már kibírom. ;)

#nincsbennetarcsi

(#12644) joshua7 válasza Qru (#12643) üzenetére


joshua7
veterán

Még mindig arra a nem létező hardverkeres 27k-sra vársz? :)
Vagy tudsz valami újat?

Semper Fi

(#12645) mpierre válasza katt777 (#12623) üzenetére


mpierre
veterán

Nah. Meglett a sisoft sandra bencsmárk is. Az új 870-es i7 turbóval 1-4%között jobb mint a 24/7-es beállításom. (160×21 CPU; 1600MHz, 8-8-8-20 RAM; 3400MHz Uncore).

Érdekes egy eredmény.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#12646) ImI87


ImI87
őstag

Találkozott már v.ki ezzel a hűtővel? Nordwand
Van 1-2 review is a neten, teljesítményt tekintve az élmezőnyben végez, emellett nagyon szép, és a felfogatás is normális.

Esetleg lecserélném a TRUE Black-emet egy ilyenre, hátha hozna rajta néhány fokot. :U

[ Szerkesztve ]

(#12647) Bagira01 válasza ImI87 (#12646) üzenetére


Bagira01
veterán

Ahogy olvasgattam megahalems és mugen 2 között helyezkedik el. Cserélni szerintem nem érdemes, ha most vennél hűtőt akkor viszont elgondolkodtató lenne a vétele, a maga 14.8-s árával sztem jobb vétel lehet a megahalems-nél és alig marad el inkább vele egy szinten van :K

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#12648) ImI87 válasza Bagira01 (#12647) üzenetére


ImI87
őstag

Hát igen, ahogy nézem, azért a pár (3-4) fokért tényleg nem érdemes cserélni. :N Pedig nagyon csinos kis hűtő, szívesen elfogadnám. :))

(#12649) Rozs


Rozs
csendes tag

Hello mindenkinek!
Először is bocs az off-ért. Segítséget szeretnék kérni. Van egy ASUS P6T lapom, i7 920-as proci, 2*2GB CSXO 1600 MHz DDR3. Azt szeretném ha dual-channel-ben futna a memória, mert ugye ez még csak 2 modul, szóval a three-channel egyenlőre még várat magára. A narancssárga slotokba teszem a modulokat, mint ahogy a nagykönyvben meg van írva, A1, B1 , így elvileg dual-ban kellene hogy menjen a cucc. A biosban eleve a 4GB-ból csak 2 GB látszik. A Vista is csak kettőt lát a sajátgép/tulajdonságok/memóriánál. Ellenben a CPU-Z az látja mind a 4GB memóriát, és szerinte a dual-channel is megy. Az lenne a kérdésem, hogy ez így normális? A Vista és a bios vajon miért nem látja a 4gb-t? Ja a Vistám 64-bites. Előre is köszönöm a segítséget! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#12650) kulerr válasza Zájec (#12636) üzenetére


kulerr
őstag

úgy legyen :R ...ha minden igaz ki fogok próbálni egy D0-ást is na kíváncsi leszek :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.