Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Lightroom topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#596) Kleroo válasza *Ropi* (#591) üzenetére


Kleroo
veterán

Hát azért írtam mert eléggé feltűnt,hogy valami nagyon nem kóser. :)
Régen,meg egyáltalán nem használtam csak néha-néha,és csak az tűnt fel,hogy bizonyos alkalmakkor csak néhány adott obi közül lehet választani.
Nem értem. Most vagy legyen ez egy szemét "árukapcsolás",tehát LR-ban csak a saját konverter használatával kapod az összes funkciót,míg ha más fájlt tallózol be,akkor pár dolog nem működik; vagy legyen mindig elérhető/használható normálisan. De ez így,hogy működik,és csak néhány obi(fixen ugyanazok) közül lehet választani,ez vicc. Nekifekszem túrni a netet. Biztosan ki lehet valahogy játszani a dolgot.

Cayman: Jogos a felvetés,de fontosak 1:1-ben a Nikonos színek,illetve ugyanazokat a képeket használnám fel több progiban is. És a progik raw konvertereit ki kéne hagyni,mert ugyebár minden programnak más algoritmusokkal megy a konvertere...illetve az alap Nikon sémát csak a saját szoftverével lehet elérni.(A LR mondjuk elég közel jár). Tehát: Legjobb minőségű RAWban fotózok,ezt 16bites TIFFbe kiexportálom NxViewval,utána uccu hadd szóljon az összes programnak a TIFF. Megcsinálom amiket akarok,és utána összehasonlítom. Utána jó sokat hadoválok róla,ráírom,hogy szakdoga,és Vincent örül. :)

DE! Ha nem ilyen egyáltalán nem általános jellegű felhasználás lenne,ez akkoris gáz. Mi van ha a user tényleg pontosan olyan színeket akar,amilyet a váz/gyártó "beállított"(+a vázon beállított módosításokat is akarja látni a raw képeken is). Akkor ez a metódus a legjobb ha a maximális minőség is cél. Saját szoftverrel kiexportálni -mondjuk- TIFF-be,és utána dolgozni rajta. De megbukik a dolog,ráadásul ilyen idióta módon.

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Lightroom topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.