Hirdetés
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- bambano: Bambanő háza tája
- GoodSpeed: A RAM-válság és annak lehetséges hatásai
- Luck Dragon: MárkaLánc
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
Új hozzászólás Aktív témák
-
sonar
addikt
válasz
digitalson78
#2062
üzenetére
Ilyen célre sosem használtam google megoldását, erről nem tudok nyilatkozni.
MySQL: egy alap install szerintem nem okoz gondot senkinek akinek van egy kis informatikai tudása (teszteléshez elég a next next finish)
A dolgok onnantól kezdenek komplikáltak lenni amikor a táblákat kell megszerkeszteni meg a jogosultságokat.
Táblánál speciel előre definiálnod kell az oszlopokat és azoknak a típusait. Ezzel tudod korlátozni, hogy milyen adatok kerüljenek be a táblába. Ez lehet megengedő és szigorú. Feladatja válogatja, hogy melyik a célszerű. (persze mindent lehet utólag is módosítani)
És akár simán megoldható, hogy akinek kell azok csak befelé küldik az adatokat (tehát nem látnak semmit a nagy egészből) akinek meg kell azok meg mindent látnak.
Annó régen csináltam olyat, hogy volt egy excel ami befelé küldte az adatokat, egy másik ami meg kiolvasta.
Csak mert excel az excel és tud kapcsolódni DB-hez.
így minden adat kontrollálva volt, szeparálva a jogosultágok és egyből jöttek a grafikonok. Backup kérdés is megoldott volt.
Manapság YT a legjobb kiindulási pont. Meg rá kell szánni az időt, hogy ki próbálja a dolgokat az ember.Más:
Warning: Researcher Drops phpMyAdmin Zero-Day Affecting All Versions -
martonx
veterán
válasz
digitalson78
#2062
üzenetére
Google Sheet, Office 365-ös online excel teljesen jók erre. Legalábbis kezdésnek, egyáltalán kipróbálni, hogy működik-e a koncepció.
Aztán majd, ha esetleg kezd szűkös lenni a mögöttes Google Sheet / Online Excel, akkor majd valóban érdemes lehet egy saját webes admin felületre átültetni, saját DB-vel. -
sonar
addikt
válasz
digitalson78
#2060
üzenetére
Nézd excel és access nem multiuser-es cucc. Mégha azt is hirdetik én nem bízok benne, mert egy shared excellel is sokszor van konflikt.. Illetve egy bizonyos adat felett a munka is nehézkessé válik. Illetve only win.
MySQL-t viszont egyszerre tudja használni mindenki. Ami nehézkes az az, hogy meg kell oldani az adat bevitelt és a megjelenítést. Viszont, multiplatform. Csillió feature-rel.
Új hozzászólás Aktív témák
- PlayStation 5
- Androidos tablet topic
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- Gigaberuházással növelné a 2 nm-es termelését a TSMC
- Jövedelem
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Call of Duty: Black Ops 7
- Itt van Elon Musk chat alkalmazása, nem fogod elhinni, mi a neve
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- További aktív témák...
- iPhone 12 64GB gyári független megkímélt full gyári
- Dell Inspiron 14 Plus 7440 14" 3K IPS Ultra 7 155H 32GB 1TB NVMe ujjlolv gar
- HP 250 G7 i3-8130U, 8 GB RAM, 256 NVMe SSD, 1920x1080 + Nvidia MX110
- ThinkPad T14 Gen4 14" FHD+ IPS i7-1365U 16GB 512GB NVMe gar
- Újszerű Sony A7 III, patona markolat, L-plate, 123k expo
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

