Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, egy mk908 tulaj lenne olyan kedves és megnézné nekem, hogy hogy megy a gépen vmelyik böngészővel a honfoglaló?
Előre is köszi. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#302) harait válasza Zirowe (#301) üzenetére


harait
tag

na erre én is kiváncsi vagyok meg egyéb flash-es játékot is megnézhetnétek hogy megy kb.

-Miért nem jön ki a medve tavasszal a barlangjából???? -MERT MEGDÖGLÖTT! xD

(#303) #79335424 válasza harait (#302) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azt nem tudom, hogy konkrétan a Honfoglaló mit használ. Megpróbáltam belépni, de nagyon régen játszottam és elfelejtettem a belépési adatokat. Általánosságban azok a netes alkalmazások nem működnek, amikhez JRE (Java Runtime Environment) kell. Ez ugyanis nem passzol az Android kódjával, ezért nem telepíthető.

(#304) csjohnny


csjohnny
tag

Egy kis segédlet MK908 és PS3 kontroller használatához:

1. Nekem a Finless Bob 1.5 ROM van fent és a 720p kernelt tettem fel. Gyári ROM-val nem fog működni a PS3, mert nem rootolt a gyári ROM. Rootolt Finless Bob ROM-ot innét lehet letölteni:
Tronsmart MK908 Android 4.2.2 "Official" - Finless ROM 1.5

2. Le kell tölteni a touch emulációhoz a drivert. Két féle van van egy 720 és 1080-as kernelhez való.
Virtual Touch Emulation Driver 3.0.36+
3. Kiválasztod a 720 vagy 1080-as .ko fájlt annak függvényében ,hogy Finless Bob ROM melyik kernelét tetted fel, alapeseteben a 720 van.Majd a virtual_touchscreen.ko fájlt én a következő helyre másoltam be: /system/lib/modules
De lehet a /data/local mappába is ha az előző helyre nem sikerülne.

4.Terminál Emulátorban a következő parancsokat kell kiadni:
su (enter)
cd system/lib/modules (enter) {ha más helyre másoltad nyilván az az útvonal kell!}
insmod virtual_touchscreen.ko (enter)

Ha leakarod ellenőrizni hogy sikerült-e indítani a insmod-val a ko fájlt
lsmod (enter) letudod ellenőrizni.

5. Automatikus indításra sajnos nincs még lehetőség ebben a ROM-ban mert az init.d support igaz írva van ,hogy működik de valójában nem működik. Ezért az előző parancsokat minden egyes ki-be kapcsolás követően be kell írni. De janos.cs ötlete volt, hogy a Terminál Emulátorban lehet Indító Parancsot létrehozni.
Így csak elindítjuk a Terminál Emulátor és automatikusan futtatja a beírt parancsokat.

6. Google Playről kell a Sixaxis Controller nevő programot telepíteni:Sixaxis Controller

7. És a következőket beállítani a Preferences menüben:
Gamepad Setting - Enable Gamepad egy pipát kell tenni.

Touch Emulation - Orientation Offset - -90°-ra átállítani.

8. Beállítások menüben a Nyelvi beállításoknál be kell jelolni a Sixaxis Controllert is.

9. A sixaxis Controller fő oldalán a bal alsó sarokban van az Mk908 Bluetooth mac címe. Ezt kell beírni a PS3 kontrollerbe hogy párosodjanak. PC-re ezt a programot kell letölteni és elindítani: SixaxisPairTool
USB-vel összekötni a PC-t és a PS3-at,majd átírni a mac címét az MK908-aséra.

9. Végül az Mk908-ban a Sixaxis Controllerben Start-ra klikkelni és bekapcsolni a PS3 kontrollert. Nem kell az MK908-ban a Bluetooth-t bekapcsolni ezt a program elvégzi.Az alábbi üzenetek kell kapnunk:

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#305) janos.cs


janos.cs
tag

Uj [Kernel] MK908hoz! Elmeletileg a 720p/1080p akadasa fixalva lett.

(#306) #79335424


#79335424
törölt tag

Ha valaki szert tesz olyan infóra, hogy a kékfogas T-R42 -be milyen modult raktak, az legyen kedves és írja meg, vagy linkelje. Köszönöm!

(#307) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Sziasztok!

Megjött az MK809III, de antutu, quadrant kiakad tőle 2-3 másodperc után, és reboot. Valami hardver gond, vagy energiaellátás probléma?

(#308) SUPREME7 válasza SUPREME7 (#307) üzenetére


SUPREME7
őstag

Közben sikerült megoldani. Először próbáltam a töltőfejet kicserélni, de azzal is produkálta, úgyhogy kábelcsere maradt és lám egyből megy is :)

Antutu score: 15672

(#309) pityu8 válasza csjohnny (#304) üzenetére


pityu8
tag

Johnny! Köszönöm a részletes (szájbarágós) leírást! Még nekem is sikerült beüzemelni a PS3-at!
Kipróbáltam egy demo játékot, SHADOWGUN v1.3.5 [Mali-400] a neve. Minden jól múködik, a forgások, mászkálás, lövés, fegyvercsere...stb. Bár nem az én stílusom, hogy ami mozog, lövünk :)
DE, szupi, mégegyszer köszönöm a leírást!
Tudnál abban segíteni, hogy ne a belső SD-re tegye a több 100MB-os odd? Van egy 32Gb-s sd kártya beledudva, de nincs rajta semmi, nem használja?

[ Szerkesztve ]

(#310) #79335424 válasza pityu8 (#309) üzenetére


#79335424
törölt tag

Meg lehet trükközni a mikrosd -t, de nem javaslom. Solid Explorerrel pár kattintással tudsz készíteni symlinket, ami által a belső-belső memóriában csak egy "jelzés" lesz, az adatok a belső-külsőre íródnak.

(#311) csjohnny válasza pityu8 (#309) üzenetére


csjohnny
tag

Szívesen! Persze tudok segíteni.
A /system/etc mappában találsz egy vold.fstab nevű fájlt. Ebben a fájlban kell némi módosítást elvégezni. Az eredmény az lesz, hogy a belső memória tárhely (ami most kevés) és a betett micro Sd tárhely (max 32GB) csatolási helyét felcseréljük. Így a telepített alkalmazásokhoz tartozó data és obb fájlok az SD kártyára kerülnek ezután telepítéskor. Ami viszont már telepítve van avval az a probléma hogy újra kell telepíteni őket.

1. lépés hogy a leformázott SD kártyára (PC-n FAT32-re) először mindent átmásolunk a belső tárhelyről.
2. lépés módosítjuk a vold.fstab fájlt
3. Újraindítjuk az MK908-at.

Ezután mindig benne kell lenni az SD kártyának a stickben!
Most nem vagyok otthon csak egy netes gép előtt ülök, át kellene küldened nekem ezt a vold.fstab fájlt, majd visszaküldöm neked. Végigcsinálod a 3 lépést és kész!

Vagy a következő két sort kell keresni a fájlban
dev_mount flash /mnt/sdcard auto /devices/virtual/mtd/mtd9/mtdblock9
dev_mount sdcard /mnt/external_sd auto /devices/platform/rk29_sdmmc.0/mmc_host/mmc0

Erre kell átmódosítani:
dev_mount flash /mnt/sdcard auto /devices/platform/rk29_sdmmc.0/mmc_host/mmc0
dev_mount sdcard /mnt/external_sd auto /devices/virtual/mtd/mtd9/mtdblock9

Én így használtam az MK808B-t is és most az MK908-at is ,csak még annyit csináltam hogy amikor a ROM-t felraktam 2GB-os parameter filet a 6GB-osra cseréltem.

[ Szerkesztve ]

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#312) csjohnny válasza #79335424 (#310) üzenetére


csjohnny
tag

Nem próbáltam még Solid Explorerben a symlinket. Régebben próbáltam trükközni vele terminálban, de nem jött össze.
Nekem az előzőleg leírtak hibátlanul működik. Mik az aggályaid amiért nem ajánlod?

[ Szerkesztve ]

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#313) csjohnny válasza pityu8 (#309) üzenetére


csjohnny
tag

A SHADOWGUN az alapból úgy készült ,hogy működik kontrollerrel.
Ilyenkor nem kell használni semmilyen touch emulációt. A Pairing Controller gomb alatt a Sixaxis controllerben az van ilyenkor hogy none, vagyis nincs úgynevezett map betöltve.
Viszont vannak olyan játékok melyek csak az érintőképernyő nyomkodásával (tapizással) lehet irányítani.
Ilyenkor készítünk map-ot egy játékra ,hogy a kontroller gombjaival szimuláljuk egy adott helyen mintha az érintő kijelzőt megérintettük vagy elhúztuk volna rajta az ujjunkat. Minden játéknál máshol kell nyomogatnunk a kijelzőt, ezért minden egyes játékra külön ilyen mapot csinálunk és töltünk be a Pairing Controller gomb alatt.
Itt van egy kis videó hogyan is kell csinálni mindezt:Sixaxis PS3 Controller Touch Emulation Guide

A kétmagos MK808B-nél nem kellet kb fél órányi Real Racing 3 játék használatakor különösebb hűtés.
De az MK908-nál muszáj voltam tenni rá egy 2,5x2,5cm-es ventillátort a burkolatra, mert a fent említett idő múlva annyira felmelegedett az RK3188-as chip egy ilyen játéknál, hogy vedelemként kikapcsol, teljesen áramtalanítja magát a stick.

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#314) #79335424 válasza csjohnny (#312) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az egyik, hogy a FAT nem a legcélszerűbb fájlrendszer az ilyesmire. A másik, hogy ezzel beheggeszted a mikro sd -t. Sajnos, FAT -ra nem lehet symlinkelni. Solid Explorerben először át kell helyezni a mappát a külső sd-re. Aztán hosszan kell nyomni a mappa régi helye feletti mappára. A felugró ablak jobb felső sarkában lesz egy kis ikon. Rábökve további lehetőségek jönnek elő. Itt rábökni az "elérési út másolása" -ra. Ez után hosszan rányomni az új helyen lévő mappára, majd szintén kis ikon és itt a "symlink készítése". A felugró ablakban hosszú nyomással beilleszteni a kimásolt elérési útvonalat. Ekkor látszólag létrehozza azt a mappát, ami eredetileg ott volt. De ez csak egy hivatkozás, ami az új helyre mutat.

(#315) pityu8 válasza csjohnny (#313) üzenetére


pityu8
tag

Így már érthető a SHADOWGUN, talán korai volt az örömöm :(

A beállítások-alkamazások résznél van olyan, hogy "Áthelyezés az SD-kártyára". Ennek mi lehet a buktatója?
Az SD kártyám FAT32-re van formázva, gondolom a symlik dolog nem működne rajta.A 908-al lehet ext3-ra formázni mondjuk a felét (pl. letölteni a gparted progit)?

A touchscreenes dolog elvi részét kezdem kapiskálni, de a gyakorlat még nagyon sötét :) Vegyük pl. a klasszikus Angri Bird-et, hogyan kezdjek neki. Mert ott a csuzli is mindig más helyen lehet.

Nekem is izmosabb játékoknál annyira forró, hogy nem lehet megfogni, és egy idő után lekapcsol. A kék LED meg lassan villog, csak ki-be dugásra indul újra. Kicsit megijedtem, hogy hibás a kütyü, de akkor ventilátor a megoldás!

Még egy gondom is lenne:) Van egy aktív hubom, ha a 908-ast elindítom a hub tápján lévő piros led világít. Így nem nagyon merem bedugni a konnektorba. Szerintem valami dióda hiányzik belőle, ami csak egy irányba engedné a "kakaót", vagy ne parázzak, dugjam :)

(#316) géeles válasza pityu8 (#315) üzenetére


géeles
aktív tag

Nekem is olyan, de működik. Szerintem így kap a kütyü egy kis powert a hub felől is.

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#317) csjohnny válasza pityu8 (#315) üzenetére


csjohnny
tag

Az MK908 tárhelyei úgy néznek ki hogy van :
egy Belső Tárhely ami 2GB
egy Nand Flash ami 4GB.
És lehet egy SD kártya ami max. 32GB.

Ha telepítesz egy alkalmazás az feltelepedik a belső tárhelyre valamint ha az alkalmazásnak szüksége van még további kiegészítő adatokra amiket letölt (data, obb fájlok) ezt a nand flashre tölti le az Andoid/Data vagy Andoid/Obb mappákba.

Az áthelyezés SD kártyára itt valójában azt jelenti hogy a Belső Tárhelyen tárolt programot átmozgatja a Nand Flash-re!
Az SD-re semmit sem tesz, ezért csináltam azt hogy a Nand Flash és a SD kártya csatoláli pontjait felcseréltem.
De hogy ne vesszen kárba a 4GB a ROM felrakásakor a parameter fájlt kicserélem a 2GB helyett a 6GB-osra. Így lesz egy 6GB-os Belső tárhely egy 600MB-os Nand Flash, majd a vold.fstab fájl módisításával ezt a kisebb méretű Nand Falsht cserélem át a 32GB-os SD kártyával.Igy a következő tárhelyek fesznek az MK908-ban:
egy Belső Tárhely ami 6GB
egy Nand Flash ami 32 GB (ez a SD kártya)
egy SD kártya ami 600MB (ez a Nand Flash)

Angry Birsd-nél én csak egérrel játszottam, igazából nem próbáltam mappot csinálni rá.

A HUB kap tápot az Mk908-tól USB-n keresztül.És ezt fordítva is elmondhatom hogy ha csak a HUB-ot kapcsonád be a tápjáról az MK-t még nem az is bekapcsolna, mert a HUB adna neki tápot.
Jól gondolod hogy valami kéne a HUB-ba. Én egyszerűen lekötöttem a HUB-ban az USB csatlakozó felé menő piros táp kábelt. Így csak a tápjáról kap 5V-ot.

Biztos lehet FAT32-őn kívul másra is leformázni az SD-t és akkor lehet symlinkelni, nem próbáltam még ezt.

Egy 5V-os ventit pedig ilyen esetben érdemes rátenni.

[ Szerkesztve ]

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#318) Ance válasza csjohnny (#317) üzenetére


Ance
őstag

Az Angry Birds-nél a ki-be zoomolást meg tudtad valahogy oldani egérrel? Nekem nem megy sehogy.

(#319) #79335424 válasza pityu8 (#315) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem nincs Androidra Gparted. De ha találsz valahol, akkor linkeld légyszi! Gpartedre a legegyszerűbb lehetőség a Puppylinux XP -puppy 528. Elvileg amit írsz, arra van lehetőség. De ez még itt járatlan út. De itt a lehetőség, hogy felfedezd! Ami még nem tiszta számomra:
1.: Lehet -e az mikro SD -n több partíciót is párhuzamosan mountolni?
2.: Milyen hatása van az adatsebességre, ha egy programnak egy mappája másik csatolófelületű adathordozón van.
3.: Az ext3/4 naplózó fájlrendszer, ami fokozott r/w műveletet jelent. Ez nem tesz jót a flash memóriáknak. elvileg a naplózás kikapcsolható, csak nem tudom, erre hogy reagál a SolidExploreres symlink.
4.: A beépített adattárolón hogyan van megoldva ez a naplózás kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#320) #79335424


#79335424
törölt tag

Még egy kérdés, hátha van itt olyan guru, aki tudja rá a választ. A flash meghajtók cellákat használnak a tárolásra. Ezeket dinamikusan kezelik, hogy ne mindíg ugyanazok a cellák legyenek "terhelve". Vagyis pakolgatják az adatokat. Minél nagyobb helyet használunk ki a kapacitásból, annál nehezebb az átmozgatás. Ezért nem jó 80% felett kihasználni egy flash memóriát, ha dinamikus adatmozgás történik rajta. A kérdés, hogy ez csak a kártya összkapacitásásra vonatkozik, vagy partíciónként? Vagyis a partíciók az adat konkrét elhelyezése szempontjából fizikailag is elkülönülnek-e?

[ Szerkesztve ]

(#321) RVR400 válasza #79335424 (#319) üzenetére


RVR400
veterán

Win alól is meg lehet úgy partícionálni a kártyát mondjuk egy Easeus-szal, csak utána nem fog tudni vele mit kezdeni a rendszer. Ettől függetlenül android alatt telejsen jól fog működni. Sőt CWM alatt simán lehet SWAP, DATA és Storage partíciókra osztani a kártyát.

(#322) pityu8 válasza #79335424 (#319) üzenetére


pityu8
tag

Attól tartok nem én vagyok a Te embered :DD :DD :DDD

(#323) #79335424 válasza RVR400 (#321) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tudom, de ez valamilyen szinten a rendszer "megerőszakolása". Régebben én is így gondolkodtam. Kerestem mindenre a wines alternatívát. Telepítettem mindenféle kacifántos programokat, túrkáltam registry -ben, stb. Aztán egy alkalommal végleg zsákutcába kerültem. Nem volt más választás, csak az a rettegett linux. Szerencsére némi Ubuntu, Kubuntu, stb. zsákutcák után megismerkedtem a Puppyval. Akkor kezdtem bánni azt az időt, amit a Win mókolásával töltöttem. Amiről itt szó van, az nem a felhasználói szint. Aki így bele akar nyúlni az Androidba, az jobban jár, ha megismerkedik a linux -szal. Erre a Puppy remek partner. Szerintem aki kezelt már Gparted -et, az nem fog többet wines partícionálókkal foglalkozni. Ezen kívül nem árt egy kicsit a linux shell parancsokat is tanulmányozni. Androidon is sok dolgot le lehet egyszerűsíteni általuk.

(#324) #79335424 válasza pityu8 (#322) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ne legyél kishitű! És a kihívás? Hová lesz így az újítás varázsa, a sikerélmény mámorának hajszolása? :D

(#325) #79335424


#79335424
törölt tag

ODROID-XU. Hmmm...

[ Szerkesztve ]

(#326) Ixion77 válasza #79335424 (#325) üzenetére


Ixion77
őstag

Elég ígéretes. Nekem két dolog hiányzik belőle: a digitális audió kimenet (koax vagy spdif), illetve valami kultúráltan kinéző ház.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#327) vlevi válasza #79335424 (#325) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hát, igen, tetszetős szerkezet, de 150 dodó? Plusz még az egyéb limlom hozzá, mert azthiszem, az az ár csak az "alaplap", a doboz, és ilyenek mind külön számolandó.
Egy AMD-s konfigot majdnem ki lehet hozni ennyiből. Persze, csak majdnem, mert abba már olyan dolgokat pakolna az ember (nagyobb HDD, több RAM, satöbbi), amitől mégdrágább lenne.

(#328) RVR400 válasza vlevi (#327) üzenetére


RVR400
veterán

Csak egy értelmes proci 24K (A8-5600K), és még ott is erősen kompromisszumos a dolog, de egy PowerVR544MP3 (3*544MP) elég erős cucc. Aki meg csak böngészni akar, annak elég a 10e Ft-os kategóriát megcélozni. Szóval a 150 dollár ezért a cuccért induló árnak még túl korrekt is.

(#329) #79335424 válasza vlevi (#327) üzenetére


#79335424
törölt tag

A doboz benne van. De így is inkább 200, mert ha megnézed az elérhető sebességeket, akkor egy emmc -t érdemes rakni bele, mert az nincs az alapban. 39 dodó a 16Gigás, bár nekem elég lenne a 8 -as is, meg egy USB3-Gigabit a NAS -hoz. Meg egy táp. A hangot nem is néztem. Nem jön ki az 5.1 HDMI -n? Nem tudom, hogy milyen konfigot raksz össze ennyiből ARM alapon, Androiddal és linux -szal. Vagy X86/X64 HTPC? Hát az egy tök más dolog. Egy traktor. Örülök, ha nem kell bekapcsolnom.

[ Szerkesztve ]

(#330) Zol77 válasza #79335424 (#325) üzenetére


Zol77
aktív tag

Ezt néztem én is, viszont náluk nincs free shipping,így + posta , + vám , enélkül nem nagyon tudod megvenni.
Néztem régebben a négymagos exynos-t,majdnem 50 ezerre jött ki mindennel együtt. Na ,közben meg is találtam,itt a LINK , itt a hírdetés szövegében látható a vám+szállításos ár.
Amúgy elfogadnám ezt a lapkát azon az áron,ami a vételi ára a hardkernel oldalán :)

De jön az új rockchip is,az is jó kis erőmű lesz : [link]
Ma rakták ki prohardverre is a hírt : [link]

Én elleszek bőven az RK3188-al,amíg megjelenik jövőre az RK32XX.

(#331) Zol77


Zol77
aktív tag

Közben befutott a MiniX Neo X7 is a geekre,bár kicsit húzós az ára , 138$. [link] Azt írják,most még éppen stock,de a következő adag már 10.-én jön.

(#332) janos.cs


janos.cs
tag

Ha valaki romot szeretne cserélni MK908on!
[Ezt] ajánlanám neki! :)

(#333) #79335424 válasza janos.cs (#332) üzenetére


#79335424
törölt tag

Húúú! Nem lehet egyszerű a flashelése. Már a neve is extrém:
"Webpage not available" :D

[ Szerkesztve ]

(#334) csjohnny


csjohnny
tag

Ezt lett volna a link és a ROM:
New MK908 Android 4.2.2 jjhmod v1.4 8/7/13

(Lehet hogy csak pár napig lesz ez a link, mert verzió frissítéskor megváltozik a neve és link helye is)

[ Szerkesztve ]

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#335) géeles válasza csjohnny (#334) üzenetére


géeles
aktív tag

Asszem már próbáltam, Bt nem párosìt...

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#336) Ramses.hu


Ramses.hu
csendes tag

Sziasztok,

Vettem egy MK809 III-at, és hát sajnos elég döcögősen játszik le filmeket. SD kártyáról (xvid) olyan, mintha minden második képkocka kimaradna. Bár nem azért vettem, hanem inkább NAS-ról (upnp) játszanék le egy másik helyiségben filmeket. Na, az meg kifejezetten baromi lassú. WiFi olyan -60 db, nem a legjobb, de egy xvid-hez elég kellene legyen.
Sajnos a 1080p-s filmeket meg sem merem említeni.

Másik kérdésem, hogy tudom a wifi jelet - jelerősítő nélkül - javítani? Nincs valami trükk, kivezetni belőle az antennát?

R

(#337) pityu8 válasza csjohnny (#334) üzenetére


pityu8
tag

Nem túl jó az angol tudásom, de azt olvasom ki, hogy megemelte az órajeleket a ram és cpu-nál. Nekem így alapon is nagyon melegszik. Ha kipróbáltad légy szíves írd meg a tapasztalataidat. Az init.d támogatás jó lenne.

(#338) pityu8 válasza Ramses.hu (#336) üzenetére


pityu8
tag

milyen fw. van rajta? Milyen NAS? Mert ez elég gáz. Nekem a routeren van egy hdd (tplink, Vargalex), és nem akad, wifi a kapcsolat.

(#339) csjohnny válasza pityu8 (#337) üzenetére


csjohnny
tag

Kb én is ennyit vettem ki a leírásból, hogy az órajeleket emelte meg benne. Init.d jó lenne ha működne ,de már annyira belaktam a Finless 1.5-ös ROM-t a kütyün, hogy most ezt a ROM-ot nem hiszem hogy emiatt kipróbálom. No meg tuti jobban melegedne is tőle,ahogy te is irtad. Init.d-re a terminálos indító parancsot használom, kezdem megszokni hogy bekapcsoláskor a sixaxis előtt el kell ezt is indítanom egyszer. :)

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#340) #79335424 válasza Ramses.hu (#336) üzenetére


#79335424
törölt tag

Csak egy tipp! Telepíts egy jó lejátszót (pl. MX player) és játsz egy kicsit a kép és hang HW/SW lejátszási módjaival. Ha jól tudom, a divx -el ellentétben, Xvid -ben nem lehet kétirányú deltaframe -ekkel kódolni, viszont ha VBR kódolású, MP3 a hang akkor a kép-hang szinkronban tartása tud ilyen framedobásokat okozni. Nekem még nincs 3188 -asom, de azt olvastam, hogy az FFmpeg 4.2 -es implementációja sem sikerült jól, ezért jobban szaggatnak a videók, hiába erősebb a vas. Meg van valami HDMI kimeneti bug is, amit már egyes custom romokban orvosoltak. De ezeket az infókat nem tudom sem cáfolni, sem megerősíteni.

(#341) gghrtz válasza csjohnny (#339) üzenetére


gghrtz
őstag

Van valakinek tapasztalata a valódi fullHD-s kernelekkel? Hogy fut a készülék vele? Elvileg tableteket is adnak ki ekkora felbontással ezzel a SoC-cal. Ha jól fut vele, akkor lehet cserélem az MK808-at erre. Valaki tudna nekem egy részletes Antutu-t küldeni, ha 1080p-s a kernele? :R

(#342) csjohnny válasza gghrtz (#341) üzenetére


csjohnny
tag

Én nem használom média lejátszásra az MK908-at.Böngészésre, Skype-ra, Youtube-ra és játékra használom elsősorban. Ha jól emlékszem olyan 15000 körül volt az antutu teszt és HD 720p-s kernelt használok.

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#343) géeles válasza csjohnny (#342) üzenetére


géeles
aktív tag

Nálam 16109 volt legkevesebb, 720 nekem is...

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#344) Ramses.hu válasza pityu8 (#338) üzenetére


Ramses.hu
csendes tag

Szia,

Gyári, meg nem mondom (Android 4.2.2). NAS: Synology DS112.
Lehetséges, hogy firware frissítéssel orvosolható a probléma? Ha igen, tudnál javasolni hozzá linket, vagy hol keressek ezekhez a nevenincs cuccokhoz FW-t?

Ami biztos, hogy k..va szaggatottan játssza le, ugyanis egy másik tv-n is kipróbáltam, és az ott volt a router mellett. Mindenesetre a wifije így sem olyan príma, az átviteli sebesség ~1500-2000 k között volt. Mit tudok tenni ennek érdekében?

Üdv:
R

(#345) harait


harait
tag

sziasztok, mi a helyzet a dts hang lejatszasaval? igaz h mas keszulekem van de most nincs otletem mx player nem tamogatja...optikan megy a hang termeszetesen

-Miért nem jön ki a medve tavasszal a barlangjából???? -MERT MEGDÖGLÖTT! xD

(#346) Ramses.hu válasza harait (#345) üzenetére


Ramses.hu
csendes tag

Próbáltad átállítani SW-re az audio dekordert?

R

(#347) harait válasza Ramses.hu (#346) üzenetére


harait
tag

persze, akkor is azt irja h nem tamogatott....persze codecet is feltettem..

-Miért nem jön ki a medve tavasszal a barlangjából???? -MERT MEGDÖGLÖTT! xD

(#348) ben11


ben11
őstag

Sziasztok!

Jól tudom, hogy ehhez lehet külső merevlemezt, vagy pendrivot kapcsolni? Kezeli rendesen?
FHD videókat szépen lejátsza?

Köszi szépen!

(#349) fila válasza ben11 (#348) üzenetére


fila
senior tag

MKV szaggat, olvass vissza többen jelezték.

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#350) géeles válasza ben11 (#348) üzenetére


géeles
aktív tag

Kezeli rendesen hdd t is, aktív hub jó ha van. A full hd videoknal javult sokat a helyzet, de full hd videohoz többnyire van komolyabb hang is, ami megint nem teljesen egyszerű.
Nem teljesértékű medialejátszó, de a böngészõ, skype, yuotube remekül megy.
Egyszerűbb media halózaton is simán megy....

Meg minden ami Android 4.2.2 ...
Netradiok, IP camera, stb.

[ Szerkesztve ]

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.