Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) forrest85


forrest85
senior tag

Az MK808 folytatása. Hamarosan átveszi az MK908 az elődje helyét. Ezért is nyitottam új topicot.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#2) vlevi


vlevi
nagyúr

Jól tetted!
De én még jó ideig csak olvasó leszek erre felé, mert várok egy olyan gépezetet, ami a +2 processzormagnál azért többet nyújt az rk3066-hoz képest. Jó lenne pl. egy teljes értékű Ubuntu.

(#3) Ance


Ance
őstag

Jó ötlet volt az új topic! Én hosszas kivárás után elhatároztam magam egy ilyen mellett. Van esetleg valakinek ennél jobb alternatívája a 4 magosok közül? [EZ LENNE]

(#4) bigbuda


bigbuda
aktív tag

Köszi a topikot!!!

Pandawill.com-on még mai napon 10% kedvezmény az összes Android mini pc-re... így a legolcsóbb RK3188-as 2GB RAM-os 73$ körül mozog

Kupon kód: TVBOX10

LINK

amugy az mk908 mit akar jelenteni? az oké, hogy a rk3188 az a soc tipusa...

[ Szerkesztve ]

(#5) mjuti válasza bigbuda (#4) üzenetére


mjuti
tag

Meg is rendeltem egy MK809 III RK3188-at SwissPost-tal, remélem majd nem egy hónapig jön, mint a kínai posta...

(#6) csjohnny válasza Ance (#3) üzenetére


csjohnny
tag

Szerintem most ez és a t428-as amit érdemes megvenni firmware ügyileg. MK908-ra várok hogy legyen a geekbuyingnál. DX-ról több mint egy hónap mire megjön ha egyáltalán van nekik.

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#7) mjuti válasza csjohnny (#6) üzenetére


mjuti
tag

Jaj, az mk809 III-mal mi a baj firmware-ben? Elhamarkodtam? Töröljem a rendelést és refund?

(#8) bigbuda válasza csjohnny (#6) üzenetére


bigbuda
aktív tag

az megbízható bolt?

amúgy nem ezt kerested? LINK

[ Szerkesztve ]

(#9) krics


krics
tag

szegasztok, a tronsmart t428 szinten rk3188-as, az mk908-tol ha jol tudom annyiban ter el egyedul, hogy a wifi-t ket savon is tudja venni, 2.4 es 5 ghz-en, az mk908 ezt nem tudja, ezert a t428 valamivel dragabb. Tegnap kaptam meg, nagy nehezen a hozza valo driver feltelepiteset ma sikerult megoldani, a delutanom rament, de talaltam egy kommentet amiben megvolt a megoldas: ugy kell az usb-n keresztul a pc-hez csatlakoztatni a cuccost, hogy a stick oldalan levo reset gombot benyomva kell tartani kb 3 mp-ig, akkor aztan a windows ad egy hangot amikor felismerte, es utana mar a device mgrbol siman felmegy a driver a pc-re.

(#10) mjuti válasza krics (#9) üzenetére


mjuti
tag

honnan vetted? így már rootolt?

(#11) krics válasza mjuti (#10) üzenetére


krics
tag

Aliexpressrol vettem 81 dollarert, a stock rom nem volt rootolva, de feltettem Finless Bob 4.2.2-es custom romjat, ami mar rootolva telepiti magat.

(#12) fPApi


fPApi
őstag

Csak egy javaslat: a topic címéből a termékspecifikus MK908-at szerintem ki kellene venni, hiszen vélhetően úgyis itt fog landolni minden RK3188-as tulaj.

(#13) csjohnny válasza mjuti (#7) üzenetére


csjohnny
tag

Biztosan jó cucc amit rendeltél csak még erre nincs másik firmware, emiatt írtam hogy firmwarileg ez a két kütyü az amire már elkészítette Bob a Custom romokat. Később lehet hogy lesz erre a típusra is.

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#14) csjohnny válasza bigbuda (#8) üzenetére


csjohnny
tag

Nem is a megbízthatóság hanem a korret és gyors ügyintézés miatt szimpatikusabb a geek mint a dx. Igen azon alinken lévőt várom hogy legyen mert sajnos írják hogy május végén lesz ujra.

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#15) Ance válasza csjohnny (#6) üzenetére


Ance
őstag

Köszi, akkor nem rendelek a DX-ről inkább.

(#16) bigbuda válasza csjohnny (#14) üzenetére


bigbuda
aktív tag

aham, értem... és szted mikorra várható hogy lejjebb megy az ára? mert annyira nem sürgős nekem de ha hónapokig kellene várni akkor most inkább megvenném hamarabb

(#17) csjohnny válasza bigbuda (#16) üzenetére


csjohnny
tag

Ezt én is szeretném tudni. :)
Először mikor megjelent a geek-en 90dollár volt kb egy hónapja. Majd hogy elfogyott az első szállítmányuk lejjebb ment 88-ra. Megjelent a DX-en 87-ért most nemrég a geek lenyomta 86-ra. :F

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#18) bigbuda válasza csjohnny (#17) üzenetére


bigbuda
aktív tag

én olyan 65-70 dolcsira gondoltam ami nagyon jó lenne

(#19) csjohnny válasza bigbuda (#18) üzenetére


csjohnny
tag

Szerintem az év október-szeptemberében talán elképzelhető ilyen mértékű árcsökkenés. Valami mindig lenyomja az árakat, itt gondolok majd a nyolcmagos (octa-core ha lesz ilyen egyáltalán) utódokra, vagy valami más csökkentő tényezőre.

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#20) mjuti válasza krics (#11) üzenetére


mjuti
tag

Értem, köszi a választ. Az Alin most 100 usd ha jól látom, geekbuying játszik nekem azt hiszem. Én is ilyet akarok, nem 908-at, szerintem 5-10 usd pluszt megér az 5gHz wifi...

(#21) mjuti válasza csjohnny (#13) üzenetére


mjuti
tag

Töröltem a rendelést, full refund 6 órán belül ( PayPal ) szóval a Pandawill ilyen szempontból jó, nem kekeckedtek...
Tronsmart t428-at szeretnék, nem a 908-at, 5 gHz wifi megér annyi pluszt...szvsz
Valószínű geekbuying lesz, egyébként hol most a legolcsóbb?

Akinek már van ilyen vagy volt az elődje, kell hozzá tapipad ( egér billentyűzet ) wifis vagy bt-os vagy elég egy szoftveres tapipad az android telón? köszi, mjuti

[ Szerkesztve ]

(#22) krics válasza mjuti (#21) üzenetére


krics
tag

hali, nekem korabbrol a pc-mhez volt egy wireless billentyuzet meg eger, az usb portba dugva teljesen jol mukodik veluk a stick. A telefonos iranyitast is kiprobaltam tegnap, az egyik az Rkremotecontrol volt, a mediacenter resz turhetoen mukodott vele, de amikor az eger funkciot akartam hasznalni, rogton az elso erintesre osszeomlott tole az android rendszer es ujraindult, ezt valahanyszor kiprobaltam, mindig megcsinalta igy uninstall lett a vege. Ezutan a Droidmote-ot raktam fel a marketrol, azzal kifogastalanul mukodik, csak meg arra nem jottem ra hogy a Beach Buggy Blitz autos jatekot a g sensorral hogy is lehet iranyitani, a settings resznel mi is volna a jo beallitas. Mindenesetre az eger billentyuzet kombo szerintem pontosabb iranyitast tesz lehetove, persze megteszi a Droidmote is ha nincs mas lehetoseg.

[ Szerkesztve ]

(#23) vlevi válasza krics (#22) üzenetére


vlevi
nagyúr

"teljesen jol mukodik veluk a stick"
Sőt. Ha megveszed az External Keyboard Helper pro alkalmazást, akkor full magyar billentyűzeted lesz, a virtuális bill. eltűnik a képről, működnek a billentyűzet multimédia gombjai, satöbbi.
Most is arról gépelek, majdnem olyan így fórumozni, mintha PC-n csinálnám.

(#24) mjuti válasza vlevi (#23) üzenetére


mjuti
tag

Köszönöm a válaszokat vlevi és krics

Jól értelmezem, hogy az ext keyboard helper pro alkalmazáshoz nem kell extra hardware ( egér bill stb ) ?

[ Szerkesztve ]

(#25) csjohnny válasza vlevi (#23) üzenetére


csjohnny
tag

Az AnySoftKeyboard-ot és hozzá a Magyar Anysoft keyboard csomagot használom, ami ingyenes, nekem ez is megfelel. Tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#26) vlevi válasza mjuti (#24) üzenetére


vlevi
nagyúr

De, kell hozzá. Pont az a lényeg, ha van billentyűzeted, akkor a képernyőn lévő virtuális billentyűzet nincs kinnt a képernyőn.

(#27) #79335424


#79335424
törölt tag

Csak egy könyvjelző, hogy visszataláljak. Én még várok a nekem tuti típusra. Nem csak a wifi hálózat a különbség. Nézegettem a különböző típusok specifikációit. Van egy és két usb -s, szellőzős, zárt, bt. 3.x (szerintem ezek a Mediatek modulosok), 4.x, stb, stb. Én megvárom a konkrét tapasztalatokat, mert ezek még nagyon első szériás cuccok, van még gebasz bőven.

[ Szerkesztve ]

(#28) krics


krics
tag

szegasztok, a tronsmart t428-cal kapcs, egyetlen dologtol eltekintve meg vagyok vele elegedve, jo kis kutyu. Ami problemas, de egyelore nem idegesit nagyon, hogy az antutu bencsmark nem fut le, a tesztgomb megnyomasa utan kb 2 mp-cel ujraindul az android. Lehet megiscsak kene vmi speci hutesmod a proci-hoz? Az antutuval ellentetben a 3DMark gond nelkul vegigmegy....

(#29) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Jobb Android mini-PC topicot nem talaltam, mint a tietek...
Valaki mas nyuz mar ilyesmit?
Erdekelnenek a tapasztalatok... (Ha van persze)
Udv,

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#30) Ance válasza tvamos (#29) üzenetére


Ance
őstag

Szia! Ez a négymagos miniPc topik. Csak mostanában indult, ezért várni kell, míg beszerzi páran és lesz elég tapasztalat. A régebbi kétmagosnak elég nagy topikja van, ha esetleg abban gondolkozol:

http://m.prohardver.hu/tema/mk808_dual_core_android_4_1_jelly_bean_tv_box_rock/friss.html

(#31) tvamos válasza Ance (#30) üzenetére


tvamos
nagyúr

Fene... kimaradt, hogy mit vettem... :(
ODROID-U2
Igy mar egyertelmu... Exynos 4412 --> 4 magos...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#32) Ance válasza tvamos (#31) üzenetére


Ance
őstag

Akkor el is kezdhetsz beszámolni a tapasztalataidról :) Ez egy jó cucc, csak kicsit drága még, ha az ember mindent megvesz hozzá amire szüksége van.

Szóval? Mi az eddigi tapasztalatod a cuccal?

(#33) tvamos válasza Ance (#32) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem erkezett meg meg! Ha megjon, leirom, az tutteros!
Mondjuk, en Ethernet aljzatosat kerestem, tapom, hutobordam van, ugyhogy semmit nem rendeltem hozza. Majd meglatjuk mire leszek eleg...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#34) fPApi


fPApi
őstag

Valaki próbálta már az MK908-at USB-Ethernet adapterrel? Megy rendesen? Ha igen, milyen adaptert érdemes venni?

(#35) GhanBuri Ghan válasza tvamos (#33) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

A tapasztalatok engem is érdekelnének - én a gyerekek gépét váltanám ki egy minipc-vel, szóval dosbox, scummvm, flash és youtube lennének a fő csapásirány.

(#36) vitezfeher


vitezfeher
tag

Működő Linux van-e valamelyikre?

(#37) GhanBuri Ghan válasza vitezfeher (#36) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Ma kerestem rá, Rockchip nem kifejezetten segíti a Linux verziók implementálását driverekkel és egyéb információkkal, egyelőre a 3066-ra van működő Linux, 3188-ra még várni kell rá. Odroidokra van minden, igaz, azok drágábbak is (nincs ingyen posta, külön meg kell venni a házat)

(#38) vitezfeher válasza GhanBuri Ghan (#37) üzenetére


vitezfeher
tag

Köszönöm a választ! Hát akkor azt hiszem, várok a vásárlással. 808-on működtetek Linuxot, de a multimédia nem használható rajta. Egyébként mi az az Odroid?

[ Szerkesztve ]

(#39) tvamos válasza vitezfeher (#38) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szerintem magaert beszel a honlap:
Odroid

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#40) fPApi válasza tvamos (#39) üzenetére


fPApi
őstag

Távirányító használatához melyik modult kell megvenni hozzá?

(#41) bela12345


bela12345
csendes tag

Sziasztok!
Most ismerkedem a témával és tanácsot szeretnék kérni abban, hogy szerintetek melyiket lenne érdemes megrendelni az alábbi felhasználásra:
A következőkre használnám
- Média lejátszásra , fontos, a HD 1080p felbontás és az HD hang (5.1), jó lenne ha lenne optikai hang kimente. Le tudjon játszani DVD formátumokat, BlueRayt esetleg 3D-t is,
- Kötnék rá egy nagy kapacitású (4TB) diszket a dolgok tárolására, ezt jó lenne megosztani hálózaton
- Internet böngészés, YouTube, egyéb internetes videók
- Jó lenne ha fentiekért nem kellene nagyon belemászni a lelki világába
Szóval szerintetek milyet, melyiket?
Előre is, köszi a véleményeket, tanácsokat.

(#42) stevyhard


stevyhard
csendes tag

Sziasztok, otthon vár a megrendelt 808 :K . Egy itthoni cégtől rendeltem, nem tegnap, de végre itt van. :))
Honlapjukon már az MK908B is kapható, 5e-el drágábban. Olvasgatom a fórumot a 808-ról egy ideje. A 908-ról mindenki várja a kézben lévő tapasztalatokat. Szóval jelzem, nálunk is kapható.

[ Szerkesztve ]

(#43) bela12345 válasza stevyhard (#42) üzenetére


bela12345
csendes tag

Azt elárulod, hogy hol mert a Googli nem nagyon találja, (biztos én vagyok a béna)
Köszi

(#44) GhanBuri Ghan válasza bela12345 (#43) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Esetleg itt? [link] (argep.hu, egyetlen találat)

Megjegyzem, mivel ők vámot és áfát is fizetnek, nem is rossz ár a 30e. (és a garanciáért sem Kínába kell visszaküldeni az árut)

(#45) vitezfeher válasza GhanBuri Ghan (#44) üzenetére


vitezfeher
tag

Hát kívánok nekik sok sikert az árusításhoz.

(#46) vitezfeher válasza tvamos (#39) üzenetére


vitezfeher
tag

Köszi, megnéztem. Tokkal-vonóval alaphangon 150$.

(#47) #79335424 válasza bela12345 (#41) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem egyiket sem. 5.1 -ről nem tudok RK vonalon, a fullHD -hoz pedig bele kell dúlni a "lelkivilágukba". Egyes konténer/kodekösszeállításokkal is akadnak problémák (pl. mkv) és a többrétegű, menüs ISO -is megfekszi a gyomrukat.

(#48) krics válasza tvamos (#29) üzenetére


krics
tag

Na, tronsmart t428 - antutu osszemolik es ujraindul a rendszer. Ennek oka, hogy a tv-m USB portja nem produkal eleg aramot a bigyohoz... [link]
Kiprobalom nemsoka a telom USB toltojere csatlakoztatva mi lesz az eredmeny.

(#49) krics válasza krics (#48) üzenetére


krics
tag

na akkor antutu eredmenyek:

total: 15666

ram: 2849
cpu integer:4205
cpu float: 3549
2d graphics: 1503
3d graphics: 2676
database io: 560
sd card write: 120
sd card read: 204

(#50) tvamos válasza vitezfeher (#46) üzenetére


tvamos
nagyúr

En nem vettem se taviranyitot, se tokot, se vonot. Valami 120..130 US$ volt... vagy ilyesmi...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.