Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) freddirty válasza Zol77 (#548) üzenetére


freddirty
senior tag

Persze :), pl. hogy a táv minden gombja jól működik-e az xbmc-vel.főleg a színes gombok.

fred

(#552) VigO válasza Zol77 (#548) üzenetére


VigO
tag

Igen-igen, geekbuying-ról rendeltem, csak még 227-es árfolyammal számoltam. Közben ez 218-219 lett. Meg ugye a 27%-os áfával, amit rátesznek Mo-n. Már persze, ha vizsgálják...

(#553) Zol77


Zol77
aktív tag

Na vagyok.

Akkor sorban a válaszok:

Somatom:
Nem rootolt,ha jó lesz a custom fw dmesg , akkor majd azt megcsinálom neked,mert ott lesz root is egyből.
Ha meg a gyári fw-ből kellene,akkor majd nézek valami rootoló megoldást addig is.

fPApi:
valóban átsiklottam az áfa felett,csak az árakat néztem

freddirty:
a színes gombok előre definiáltak,teljesen mindegy mi fut,legyen az xbmc,vagy éppen egy skype,
ha megnyomom pl a pirosat,elindul a gyári videólejátszó,a sárgára a böngésző,a zöld meg megnyitja az alkalmazástárat. De pl az Archos/MX playerben a tekerés előre/hátra működik szépen.
Viszont ha kell valamit az xbmc-ben állítani,esetleg gombokat lehet hozzárendelni feladatokhoz,azt írd meg hol kell,és megnézem neked,hogy működik e.
Amúgy amióta rátaláltam az Archos playerre,nekem az xbmc felejtős. Az Archos is leszedi a magyar borítókat,képeket a filmekből,meg a leírását a filmeknek,szépen el lehet rendezni,meg gyors,egyszerű.

VigO:
Valóban jobb most az árfolyam,a vámot én meg belekalkulálom mindig,hogy ha szólnak akkor úgy is fizetni kell,ha nem meg akkor örül mindenki. kb fele kínai rendelésemre jött eddig vám,a másik felére meg nem.
A végén már én is minixet akartam venni,de az se volt nekik,és maradt a t-r42.
Amúgy nagyon design élőben,képről nagy otrombának tűnik,mint egy 10 éves router :) , közben meg a tenyeremben elfér.

(#554) #79335424 válasza Zol77 (#553) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm! A wifi/bt modul típusára lennék kíváncsi, de tudomásom szerint, szétszerelés nélkül ezt csak root -tal lehet kideríteni. Ha lesz custom rom, akkor már tudni fogjuk a modultípust is, hisz enélkül nem lehetne custom rom. De csak ezért ne csinálj semmit, pár napon belül úgyis kiderül. Láttam a freaktabon a "mozgolódást".

(#555) Zol77 válasza #79335424 (#554) üzenetére


Zol77
aktív tag

Nálam olyan nincs , hogy "De csak azért ne csinálj semmit" :)
Már szét is szedtem,itt a kép a beléről : [link]
Lehet berakom freaktabra is,hagy nézegessék.
Már a rootoló toolt is leszedtem,csak nagyon nem akarom belakni,mert lesz cwm is,majd utána.
Most megy rá minden szemét próbának,custom fw után,meg csak ami kell.
Ha nézzek meg még valamit,majd szólj.

[ Szerkesztve ]

(#556) #79335424 válasza Zol77 (#555) üzenetére


#79335424
törölt tag

Yessss! Köszönöm! Sejtettem, hogy a BT 4.0 -hoz modulcsere lesz. A kép jobb oldalán, annak az ezüstszínű izének :) a tetején jól látszik, hogy AP6210!

(#557) #79335424 válasza Zol77 (#555) üzenetére


#79335424
törölt tag

Eszembe jutott még két dolog, de már kifutottam az időből.
A leállító gomb (ha van), az teljesen leállítja, vagy csak sleep? Ha teljesen leállítja, akkor az IR -távval életre lehet kelteni?
A wifi csatlakozó menü milyen kapcsolati sebességet ír? Az MK802IV -ben is AP6210 van és olvastam valahol, hogy van új rom, amivel 150mbs -t tud, a 65 helyett. Lehet, hogy kacsa az egész, de nem elképzelhetetlen a dolog, mert ha jól emlékszem, az MK808B -ben lévő, 903 -as modult is rá lehetett bírni, másik driverrel.

(#558) Zol77 válasza #79335424 (#557) üzenetére


Zol77
aktív tag

A táv leállító gombja csak sleepbe teszi a droidot,ugyanúgy mint az eszközön lévő gomb.
A tálcán lévő power gomb is csak ezt csinálja,teljes leállítás nincs.
A custom fw már tudja a teljes kikapcsolást,úgy láttam.
A wifi az csak 65Mbps sebességre képes,de ez várható is volt a bt miatt.
Nem tudom mit tud ez a chipset,de ha csak driveren múlna,azt biztos megoldották volna.
Mindegy,így is szépen jön a nasról wifin a hd film,az Archos player streameli,ha meg nem elég,ott az rj45 is.
A K-R42 az 150Mbps sebességre képes,azt láttam a youtubon,meg geeken,de nekem kellett a bt az egér,meg a ps3 gamepad miatt.

(#559) #79335424 válasza Zol77 (#558) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem ne bánd! Nekem eddig csak nyűgöm volt az RTL modulokkal. Egyetlen kütyüm sem tudott többet wifin, mint amit Te mértél, függetlenül attól, hogy milyen sebessséget írt ki csatlakozáskor. Médiastream -nél ahol az általad mért képesség kevés, azt már le sem tudná játszani a vas.
Viszont az előbb rápillantottam a GB oldalára. Van a kütyühöz egy észrevétel. Szerintem érdemes elolvasni (címsorban read reviews), mert úgy tűnik, hogy a srác látott már ilyen kütyüt és ír egy-két érdekességet.

(#560) Zol77 válasza #79335424 (#559) üzenetére


Zol77
aktív tag

elolvastam,de ezek nem nagyon érdekelnek.
Wifi display pont nem érdekel,mert van itthon droidos telefon,tablet,mini pc,mindegyik ki tudja küldeni a képet,zenét,videót a dlna képes tv-re egy gombnyomással.
Az analóg kimenet szintén felejtős nekem(kinek nem egy ilyen eszköznél?)
A beépített ehome mediacenter szintén nem izgat,nasról megy itthon minden, Archos player minden kütyün szépen streamel , hotspotot meg megint nem csinálok a kütyüből,hogy streameljek róla,mert minek egy nas mellett :)
A táv meg nekem megfelel,az említett lejátszót bőven kiszolgálja,meg a menüben is teljesen jól használható.
A lejátszó mellett meg a freaktabos kommentek miatt döntöttem,mert a bt nélküli hamarabb volt kapható,és azt már véleményezték rendesen.

Én se most kezdtem (volt AllwinnerA10-es Minix,Rikomagic,RK3066-os UG802,meg most a T-R42),tudom milyen appokkal lehet használhatóvá tenni a kütyüt :)

(#561) #79335424 válasza Zol77 (#560) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hmm... Nagyon hasonlóan látjuk a szitut. A NAS megléte teljesen más megvilágításba teszi a kütyü funkcióit. Én a hotspotnak a net miatt örülök. A routertől kb. 80 méterre, egy másik épületben van a szobám. Ide már nem jön a wifi, a net a 220V -os hálózaton jön, adapterrel és lanon megy a kütyübe. Hotspottal a telón is tudom használni a netet, újabb router, vagy egyéb kütyü nélkül. Ez számomra azért üdvözítő, mert ha lehet, akkor Voip -on telefonálok, nem GSM -en. Persze ez menne közvetlenül a sticken is, de azért telóval sokkal kényelmesebb és közben még a böngésző, vagy a film is mehet a sticken.
Az AV kimenet inkább csak azért lényeges, mert korábban itt olvastam, hogy a K-R42 kiadja a hangot az analóg kimeneten, miközben a képet HDMI -n. Monitorhoz, vagy külön hangcucchoz ez hasznos feature.

[ Szerkesztve ]

(#562) pici2 válasza Zol77 (#560) üzenetére


pici2
csendes tag

Szia Zol77,

Engedj meg pár kérdést a T-R42-vel kapcsolatban:
- Ha jól tudom, ez a cucc ugyanaz mint a CS918, amit a 220-ban lehet kapni?
- Kell-e mókolni saját táp nélküli USB HDD-vel, vagy simán tud adni neki elég áramot USB porton keresztül?
- Filmek lejátszásában van-e valamilyen korlát, akadás (felbontás, formátum, stb.)?

Egyelőre ennyi, nekem első sorban egy áramzabáló win7-es HTPC kiváltására kellene, a fő scope a film lejátszás, mellette böngészés, egy kis játék a kölköknek, esetleg torrent.

Köszi!

(#563) Chronos6


Chronos6
tag

Sziasztok,

Gondolkodom egy kütyün és nemrég jutott eszembe hogy egy ilyen mini androidos PC is szóba jön. Szeretnék bluetooth-on keresztül csatlakozni a hangrendszeremhez kábel nélkül (BT?). Vannak ilyen Bluetooth vevők, de ahhoz képest amit tud elég drágák. Egy ilyen kis androidos kütyüt lehet ilyenre használni? Laptopon vagy telefonon csatlakozok a kütyüre és ott játszom le a hangot. Ez szerintetek megoldható?

(#564) Zol77 válasza pici2 (#562) üzenetére


Zol77
aktív tag

Helló,

Megnéztem a 220Voltos lejátszót, ez ránézésre tényleg ugyanaz.
Ha emelett döntessz,majd a bluetooth-ra azért kérdezzél rá,mert még kinti oldalakon se láttam CS918-at ,amiben van BT , a T-R42 volt ez első bt verziós,amit kapni is lehetett.
A távirányító viszont nálam nem légegeres,én az infrásat választottam az enyémhez,nekem kicsit fura az a légegér,pedig próbáltam párat,de nem jött be.

Nálam itthon nasról megy minden,de azért kerítettem egy külső hdd-t,gond nélkül felismeri,megy róla minden.
(2.5" toshiba, legolcsóbb revoltec házban,1db mini usb-vel összekötve,külső táp nélkül)

A filmlejátszással semmi gondom,visz ez mindent amit próbáltam rajta,filmeket én 720p-ben szoktam tárolni,
nem volt gond velük,de szépen viszi a telefon által felvett 1080p-s videókat is,meg a videókamera 36Mbps-os 1080p-s felvételeit is.

Nekem se megy már a nagy pc , a csend megfizethetetlen,na meg az sem mindegy ,hogy 120W a fogyasztás amikor csak netezek,vagy éppen csak 5W.
Tényleg,meg is mérem majd a fogyasztását,majd a nap folyamán még beszámolok róla.

(#565) pici2 válasza Zol77 (#564) üzenetére


pici2
csendes tag

Köszi, ez így nagy lökés a vásárlás felé. Egy USB táppal rendelkező stick alakú eszközt próbálta a hétvégén, az nem bírta meghajtani a táp nélküli külső hdd-t.
Még egyszer köszönöm a gyors segítséget!
Ja, és a BT nekem nem létszükséglet...

[ Szerkesztve ]

(#566) Zol77 válasza pici2 (#565) üzenetére


Zol77
aktív tag

Nekem is ez volt a szempont,hogy ne kelljen már külső tápos hub,ha csatlakoztatni akarok valamit.
Amúgy meg ha nem válna be,visszaküldheted 8 napon belül :) Én meg vagyok vele elégedve,még így a gyári fw-el is remekül használható.

Közben megmértem a fogyasztást:

- bootolás közben 3.5W
- böngésző , youtube hd wifin 4.5W
- 720p film nasról wifin 4W
- antutu 5-5.5W gyakorlatilag végig, 2x meg felugrott 7W-ra kb 2mp-ig.
A BT az végig be volt kapcsolva az egér miatt,de nem hiszem,hogy ez jelent valamit is.

(#567) #79335424 válasza Zol77 (#564) üzenetére


#79335424
törölt tag

A CS918 -ban, a K-R42 -vel megegyező, RTL wifi modul van, amihez a K-R42 -vel ellentétben forrasztottak egy Mediatek bluetooth modult (v.2.0, bármit is ír a specifikáció). Ennek semmi köze a T-R42 -ben lévő, AP6210 -hez. Ezeket a kütyüket kétfajta kiszerelésben árulják. Opció1 = IR táv, opció2 = a 220V -nál is látható 2,4Ghz -es táv. Az, hogy viszi külön külső táp nélkül a HDD -t, csak véletlen és az ilyen csatlakoztatás semmiképp sem jó. Egyszerű matek. Ugyanaz a belső, 2A táppal etetve. Mi adja azt a plusz energiát, amit a külső HDD igényel? SZERINTEM!

[ Szerkesztve ]

(#568) Zol77 válasza #79335424 (#567) üzenetére


Zol77
aktív tag

ez kicsit zavaros nekem,amit írtál.

Más a wifi chipset (a CS918 előnyére),az odáig oké, a távirányítót én is írtam,hogy én az infrásat választottam,mert van olyan is,meg légegeres is,
a külső hdd-s kommented meg a legzavarosabb. Mi abban a matek? mégis mi adná a tápot,ha nem a lejátszó tápegysége? Kérdés az volt : "Kell-e mókolni saját táp nélküli USB HDD-vel, vagy simán tud adni neki elég áramot USB porton keresztül?" Erre válaszoltam,hogy csak rádugod,és megy,nem kell külső táp a hdd-hez,vagy táppal ellátott hub.

(#569) #79335424 válasza Zol77 (#568) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én nem írtam olyat, hogy "előnyére". Véleményem szerint az a Mediatek bluetooth egy kalap sz.... az AP6210 -hez képest. De az biztos, hogy kizárja azt a feltételezést, hogy a két készülék ugyanaz lenne.
A távirányítóval kapcsolatban csupán azt az infót írtam, hogy mindkét készülék létezik mindkét távval.
Minden ilyen stickben és "dobozosban" ugyanaz az RK3188 van. Áramfogyasztás szempontjából a dobozos meg van toldva egy beépített IR -vevővel és egy lan adapterrel. Ennek ellenére, ugyanolyan 2A -s táp adja neki az áramot, mint a stickeknél. Ha egy stickre nem tanácsos külön táp nélkül HDD -t csatlakoztatni, akkor erre miért lenne? Miért lenne egészséges azon a vékony (2,1mm -es) csatlakozón, majd a kütyü nyomtatott áramkörein átvezetni a HDD plusz áramterhelését? A dobozosban csak több port van, de nincs hozzá több áram. Nem azt írtam, hogy nem működhet, vagy hogy nálad nem működik. Csak azt, hogy ez nem egészséges, valami idő előtt meg fogja adni magát. Ez zavaros?

[ Szerkesztve ]

(#570) Zol77 válasza #79335424 (#569) üzenetére


Zol77
aktív tag

Az "előnyére" azt én írtam, mert az átlag felhasználó csak annyit lát belőle,hogy az 150Mbps-al csatlakozik,ami az enyémben van az meg csak 65Mbs-al. A BT-re meg írta is,hogy nem létszükséglet.
A HDD kérdés meg nem arra irányult,hogy tanácsos ,meg egészséges rákötni,vagy nem, hanem hogy látja e a hdd-t, vagy nem, mert a stick alapú droid amin próbálta ,már nem tudta meghajtani a külső hdd-t.
Megkérdezte,kipróbáltam,leírtam.

(#571) harait


harait
tag

A hdd kérdésre reagálva, egy mele box 2A táppal simán hajtotta a külső vinyót hiba nélkül, a stick ugyanakkora táppal(elméletileg) meg sem mozdítja, csak kattog szegény...mindegyik kínai, akkor most hogyan van ez?:D

-Miért nem jön ki a medve tavasszal a barlangjából???? -MERT MEGDÖGLÖTT! xD

(#572) interstate76 válasza harait (#571) üzenetére


interstate76
addikt

Nekem meg az MK908-on megy az a külső HDD külön táp nélkül is (nem használom így, csak kipróbáltam, max. negyed órán keresztül - nem tudom, hosszú távon hogy viselkedne), ami az MK808-on és MK808B-n meg sem nagyon nyekkent külső táp nélkül. Mindez úgy, hogy az említett stickeket ugyanolyan táppal hajtottam meg. Érdekes dolgok ezek. :)

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#573) #79335424


#79335424
törölt tag

Szerintem nincs ebben semmilyen misztifikum. A táp is kínai és mint tudjuk, van köztük jobb, meg rosszabb függetlenül attól, hogy ugyanazok az értékek vannak rájuk írva. A mini PC -k áramfelvétele sem egyforma és a külső HDD -ké sem. Szerencsés összeállításban miért ne indulhatna el? Ettől függetlenül, akinek már szállt el külső HDD -je (és adatai) elégtelen tápellátás miatt, az biztos nem fog ilyesmivel hazárdírozni. A többieknek meg sok sikert!

(#574) #79335424 válasza Chronos6 (#563) üzenetére


#79335424
törölt tag

Érdekes kérdés. A sztereó hangátviteli profil az az A2DP. Elvileg ilyet tud az AP6210. DE! Ehhez az is kell, hogy a csatlakoztatott eszköz "stereo headset" -ként jelenjen meg. Nem tudom, hogy ezt el lehet -e érni egy laptopnál. Nekem van egy GPS -em (Concorde Globe HD). Az bt -stereo headset -ként látszik. Ezzel rendszeresen nézek filmet úgy, hogy telóról kiküldöm a hangot kékfoggal, amit a GPS -ben lévő FM -transmitterrel továbbküldök az autórádióra. A bt. -hangnál van késés, de ezt néhány lejátszóban lehet hangsávcsúsztatással korrigálni. Szóval elméletileg van rá lehetőség. Azt viszont kétlem, hogy magát a sticket rá tudjad venni, hogy sztereó füles legyen.

[ Szerkesztve ]

(#575) pici2


pici2
csendes tag

Mindenkinek köszi a hozzászólásokat, miattam nehogy összevesszenek az urak! :)
Ha a táp nélküli külső hdd adottság, akkor külső tápos usb hub a javasolt megoldás hogy a működés és hdd tartósságát megőrizzem? Jól értem ezt?

(#576) interstate76 válasza pici2 (#575) üzenetére


interstate76
addikt

Külső tápos hub vagy (ha egyéb, energiaigényes dolgot nem szeretnél rádugni, akkor) külső tápos merevlemez. Az usb-s hangkártya is igényli a delejt, szóval ha ilyesmiben gondolkozol, akkor mindenképpen hub.

Szerk.: persze ha K-R42-t vagy T-R42-t veszel, akkor az usb-s hangkártya gyári rom használata esetén nyilván nem létszükséglet.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#577) géeles válasza pici2 (#575) üzenetére


géeles
aktív tag

Ugysem csak a HDD lesz rádugva, Mindenkép kell külső tápos hub (kb2500Ft).

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#578) harait válasza géeles (#577) üzenetére


harait
tag

Hali,tudnál linlelni egy ilyen hubot magyar shopbol?

-Miért nem jön ki a medve tavasszal a barlangjából???? -MERT MEGDÖGLÖTT! xD

(#579) #79335424 válasza interstate76 (#576) üzenetére


#79335424
törölt tag

A T-R42 -nél ez nem egyértelmű. Ha gyenge angolommal jól értelmeztem, akkor a GB -on, a véleményeknél azt írja a srác, hogy nála ez a HDMI analóg hanggal nem működik az új kütyün.

[ Szerkesztve ]

(#580) #79335424 válasza pici2 (#575) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez még egy "szakmai" topik. Lehetnek eltérő vélemények, amiket néha ütköztetni kell, de szó sincs összeveszésről. SZERINTEM!

(#581) interstate76 válasza #79335424 (#579) üzenetére


interstate76
addikt

Nem olvastam, kösz, hogy felhívtad rá a figyelmem!

Van olyan ketyere, ami 4 magos, 2 GB RAM-mal bír, szaggatás nélkül működik az analóg hangkimenet akkor is, ha közben hdmi-n monitorra/TV-re csatlakozik és bt is van benne?

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#582) #79335424 válasza interstate76 (#581) üzenetére


#79335424
törölt tag

Miért, ez nem működik mindegyiken? Én a CC401BT -t (Riko MK802IV, AP6210) betettem a Measy helyére a dokkolóba és ugyanúgy működik minden. Monitorral használom (HDMI-DVI adapter), egy usb hangkártyával. Nem tapasztaltam hibajelenséget. A BT is tökéletes, egér, bill megy együtt. Állítólag a wifinél bezavar a kékfog, de ezt még nem volt alkalmam tesztelni, mert lanon vagyok, wifi egy másik helységben van.

[ Szerkesztve ]

(#583) interstate76 válasza #79335424 (#582) üzenetére


interstate76
addikt

Úgy értettem, hogy usb-s hangkártya nélkül (nekem csak utóbbi kell az aktív hub, amit jó lenne kiküszöbölni) működik-e a hangkimenet bármelyik bt-s eszközön.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#584) #79335424 válasza interstate76 (#583) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én mértem teljesítményt és teszteltem ezer módon, de nem tapasztaltam semmilyen problémát. Passzív módon megy a dokkolóban a hangkártya, a Logitech MK220 adaptere és otg -n a lan. Ez így működött a Measy -n, és most a CC401BT -n is. Sőt, még mikrofon is volt rajta skype -teszthez. Az igaz, hogy a dokkoló párhuzamosan ad áramot a sticknek és az usb portoknak, tehát az usb árama nincs átvezetve a sticken. De ettől még ugyanaz a 2A táp hajtja (mintha az aktív HUB -ról táplálnád a sticket is). Dokkolóm csak a Measy óta van, előtte ugyanez az összeállítás ment síma, passzív HUB -ról a 808 -on, MX1 -en, MK802IIIs -en, és eleinte a Measy -n is. Nem hiszem, hogy egyetlen USB -ről üzemelő fejhallgató kimenetnek komoly áramfelvétele lenne. A korábban emlegetett HDD az más tészta, nem véletlen, hogy sok ilyen tárhoz "Y" -kábelt is mellékelnek, hogy ne egy usb -ről üzemeljen.

[ Szerkesztve ]

(#585) VigO válasza #79335424 (#584) üzenetére


VigO
tag

Lehet, hogy csak én nem vagyok képben, de mi ez a dokkoló, amit használsz, Somatom?

(#586) #79335424 válasza VigO (#585) üzenetére


#79335424
törölt tag

Measy U2C-D. A Measy -nél fordítva van a HDMI kimenet, tehát az otg felfelé áll a dokkolóban. A többi sticket el kell forgatni és akkor a lefelé néző otg csatlakozót is lehet használni. Ha valakinek sikerül szerezni egy 3- as DC-USB kábelt, akkor akár 2 táppal is meg lehet küldeni. 3xusb, plusz egy kártyaolvasó. Sajnos, a lan kimaradt, de elfér a dokkolón, úgyhogy én ráragasztottam.

[ Szerkesztve ]

(#587) interstate76 válasza #79335424 (#584) üzenetére


interstate76
addikt

Érdekes, az én usb-s hangcuccom csak aktív hub-ról megy. Próbáltam MK808B-vel és MK908-cal is.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#588) #79335424 válasza interstate76 (#587) üzenetére


#79335424
törölt tag

USB hangcucc? Akkor lehet, hogy elbeszéltünk egymás mellett. Nálam a hangkártyának nem kell meghajtania a hangszórókat is. Csak egy kimenet, ami két hifi minőségű (Genius :) ) PC -s aktív hangfalra van kötve. Ugyanígy működik a másik hifi (Orion) 5.1 aktív rendszer sztereó bemenetére kötve.

(#589) interstate76 válasza #79335424 (#588) üzenetére


interstate76
addikt

Nem beszéltünk el egymás mellett, legutoljára fogalmaztam pontatlanul.Az usb-s hangkártyám egy 2.1-es aktív hangfalszettet sem tud megszólaltatni aktív hub nélkül. Ill. megszólaltatja, csak filmeknél pl. elcsúszik a hang, ill. idővel a kép is szaggatni kezd, ha jól emlékszem - este újra kipróbálom.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#590) #79335424 válasza interstate76 (#589) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha van 2A táp a HUB -on, akkor próbálj meg arról üzemeltetni mindent. Ha így működik, akkor sztem
A.: gyenge a kütyühöz kapott tápod (bármi is van ráírva)
B.: a stick nem szereti, ha át van vezetve rajta a hangkártya árama.
Egyébként milyen hangkártyáról van szó? Nekem azzal a hangerőgombos, virtuális 7.1 Kőniggel is ment, csak zajos volt. Aztán kaptam itt egy fórumtárstól egy noname adaptert (gőzöm sincs, hogy milyen) és azzal ugyanúgy megy, csak zajmentesen.

(#591) Dr.GodMan


Dr.GodMan
csendes tag

Helló!

Egy már régebben is feltett kérdésemmel zaklatnálak titeket ismét, abban reménykedve, hogy hozzáértőbb embereknek hátha sikerült már előrébb lépni a dologgal kapcsolatban.
Van egy MK808 illetve egy DC-918 mini pc. Az MK808 procija RK3066 a DC-918 pedig már az új négymagos RK3188 procival van szerelve és 2GB ram.

Ezekre szeretnék már régóta Puppy linuxot tenni de olyan módon ha lehet, hogy az android helyére. Tehát nekem nem kell az android és csak ez az egy oprendszer legyen rajta a belső háttértáron.

Régebben próbálkoztam a picuntuval de az igazat megvallva a nagy tárhelyigénye miatt nem sikerült elindítani sem, továbbá ezzel a nagy mérettel a puppy tradíciók már értelmét vesztik! A puppy oprendszerekben nekem az tetszett, hogy kb 200MB és tökéletes oprendszer asztali gépre ami a kis régi vasakon kellemesen elketyeg!

Ha született már megoldás, segítsetek!

Köszi!

(#592) #79335424 válasza Dr.GodMan (#591) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem állítom, hogy naponta túrom érte a netet, de tudod, hogy én Puppy -fan vagyok. Ha portolták volna, akkor nekem már lenne Puppy -m. De tudomásom szerint csak Allwinner A10 -re van (MK802II). Nekem is furcsa, mert a Puppy szerintem is ideális lenne, ráadásul ez a lemezképes, betöltődős szisztéma 1:1 -ben Puppy, frugal módban.

(#593) Dr.GodMan válasza #79335424 (#592) üzenetére


Dr.GodMan
csendes tag

Sajnos én nem vagyok regelve illetve nem is szoktam hozzászólni külföldi oldalakon a témához. De ha esetleg te szoktál a témában komolyabb oldalakon beszélgetni , lehet érdemes lenne említeni a dolgot és hátha hozzáértőbb ember pl a Finless Bob csapat rástartolna a projektre.

Sajna mennem kell de később még fent leszek.

ÜDV!

(#594) Gaby


Gaby
tag

Sziasztok.
Vennek egy android mini PC-t. Erdekelne hogy nezheto e rajta a kovetkezo link altal sugarzott [TV adok] ? Tovabba NAS-rol neznek filmet vele wifi kapcsolaton keresztul. Melyik kutyut ajanlanatok? Meg ma megrendelnem ebay-rol. Itt van a kinalat [Android Mini PC]
Koszi a valaszt!

[ Szerkesztve ]

XBOX One Gamertag: DEELG

(#595) Zol77 válasza Gaby (#594) üzenetére


Zol77
aktív tag

Hello,

megnéztem az oldalt,nem is tudtam,hogy van ilyen,megy szépen!
Az atv-nek el volt csúszva a hangja,de a többi oké volt,ment szépen a gyári böngészőben 4.2.2-es droidon,egy T-R42-es eszközön.

Arra még figyelj,ha wifin akarsz filmezni nasról,hogy van olyan stick,és box, ami 150Mbps-al csatlakozik a routerhez,de olyan is ami csak 65Mbps-al,HD filmeknél ez is számíthat. A stickek belső antennáját moddolni is szokták a jobb térerő érdekében,
de ha egy légtérben vagy a routerrel,akkor nem kellene gondnak lennie.

(#596) Gaby válasza Zol77 (#595) üzenetére


Gaby
tag

Koszi szepen. UK-ban elek es szeretnem a TV-n keresztul nezni a magyar adokat. Max DVD-isokat neznek NAS-rol. En csak [K-R42-t talalok] ez ugyanaz mint az altalad emlitett TR-42?

Van egy Dune Lite 53D is nekem, de sajna az nem kepes lejatszani a linken emlitett magyar adokat!

[ Szerkesztve ]

XBOX One Gamertag: DEELG

(#597) Zol77 válasza Gaby (#596) üzenetére


Zol77
aktív tag

Pedig itt van ez is.
Annyiban más,hogy más a wifi chipset,meg nincs benne bluetooth.
Viszont olcsóbb,meg nagyon jó a háttere custom fw ügyben, itt megnézheted mennyi mindent módosítottak benne : [link]

(#598) Gaby válasza Zol77 (#597) üzenetére


Gaby
tag

Bluetooth mire jo ebben? Nekem eleg a gyari taviranyito, max ha vezerelnem bill + egerrel az usb-n keresztul lenne, de nem tervezem.

XBOX One Gamertag: DEELG

(#599) Gaby


Gaby
tag

Ez milyen lenne? [Katt ide]

XBOX One Gamertag: DEELG

(#600) Zol77 válasza Gaby (#599) üzenetére


Zol77
aktív tag

Nem tudom milyen lehet, de nagyjából egy kutya mind.
Ezen fórumon utána nézhetsz a különböző típusoknak : [link]

A Bluetooth sokmindenre használható, én pl egeret , meg ps3 gamepadot csatlakoztatok az eszközhöz bt-n.
A távirányító meg infrás,vagy 2.4Ghz-es szokott lenni,az nem bt-s.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.