Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8567) ImTilk


ImTilk
csendes tag

Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni...
Még karácsonyra kaptam egy mk808-at, igazándiból nem is gondoltam, hogy a wdtv live-om mellett tudom használni valamire, de mivel az öregecske live nem játszik le mindent rendesen, viszont torrentezni tökéletes, az mk808 viszont mindent lejátszik, elkeztem megpróbálni a droidot rávenni a korrekt torrentezésre...
Rom amit használok :
MK808/Minix hibrid fw V2.2.3 720p Link
A tv-m 720p-s sokféle rom-ot próbáltam, lejátszás ügyileg ez jött be a legjobban...
Feltettem a transmission-t ezen leírás alapján : Link
Ajánlom mindenkinek a manual-t, így nem kell nagy Linux gurunak lenni, viszont mindenképpen kell egy Linux-os gép, vagy egy Linux live cd, vagy egy virtuális gépen futó Linux. (Én az utóbbival csináltam)
Pár buktató volt, például, hogy android alatt nem mount-ol a wincsi magától, ha az ember rádugja a gépre, vagy újraindítja a kütyüt, kell egy program rá mondjuk a play áruházból, vagy kézi mount terminálból, de én inkább megoldottam, úgy, hogy a fenti leírás alapján kiegészítettem az alábbi sorral a start.sh script elejét:
mount -t ext3 -o rw /dev/block/sda1 /mnt/sdcard/UsbOtgDrives/drive_1
(természetesen a paraméterek lehetnek mások, nekem ext3-as a wincsi fájlrendszere, és lehet az sda1 is lehet más másnál, illetve az utolsó paraméter a csatolási könyvtár is tetszőleges, csak létező könyvtárat kell megadni)
Így minden újraindításkor automatikusan felcsatolja a wincsit a droid, plusz a transmission démon indítását is kiegészítettem egy kicsit imigyen:
transmission-daemon&& sleep 5 && transmission-remote -t all -S
Ez azért kell, hogy egyből induljon a seed és a letöltés...
Ezekkel a kiegészítésekkel ellátott start.sh scriptet használom a play áruházból letölthető script manager-el, akkor újraindításkor-újrainduláskor (nálunk elég gyakran van áramszünet), nem kell foglalkozni a transmissionnal, végzi a dolgát rendesen..
Probáltam init.d-be rakni a transmission indítást, ment is, de a wincsi csatolása már nem ment (tuti én vagyok a béna), így maradt ez a megoldás, működik az a lényeg...
Viszont...
Van egy hiba ami miatt a hajamat tépem már szálanként kifelé és nem tudok rájönni mi lenne a megoldás :
Rendszertelen időközönként leáll a letöltés azzal a hibával, hogy read-only file system error..
Ha ssh-val belépek és kiadom a mount parancsot előjön a lista, hogy melyik csatlakoztatott eszköz, hogyan és hova van illesztve, amíg megy a letöltés akkor rw-ként van csatlakoztatva a külső wincsi , aztán egyszer csak valóban ro-vá válik amikor előjön a hiba.Csak úgy magától egyszer csak... Nem is értem, hogy hogyan lehet ez, és nem is tudok rájönni miért. Légyszi valami linux guru ha tud segítsen nekem...
Amúgy ha nincs ez a hiba tutin teljesít a transmission, seedel-tölt rendesen, de emiatt megbízhatatlan jelen pillanatban...
Előre is köszi...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.