Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fücsök007


Fücsök007
őstag

Nem rossz, pláne a Micro LED TV árához képest. :DDD

(#2) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Azért ha a LED fogyasztását 40%-kal lehetne mérsékelni bármilyen módszerrel, akkor azon a napon kb. gazdasági világválság törne ki.

Azt még esetleg elhiszem, hogy némi előrelépés a LED-ben és nagy előrelépés a diffúzorban stb. és a kettő együtt kiad ennyit.

[ Szerkesztve ]

(#3) mad823 válasza ROBOTER (#2) üzenetére


mad823
őstag

Valszeg arról van szó, hogy a kis méret miatt irányítottabban tudnak világítani, így kevesebb fény "megy a kukába" és ezáltal lesz jobb a hatásfok.

(#4) Callisto


Callisto
őstag

A kérdés inkább az, hogy mennyie megbízható a led mátirx és a led-ek élettartama milyen, mert sajnos vannak ebben a technológiában is ilyen jellegű problémák és minél több led annál nagyobb meghbásodási esély.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#5) Morph76 válasza Callisto (#4) üzenetére


Morph76
aktív tag

Biztos lehetsz benne, hogy az olednél jobban bírja és kisebb hibaaránnyal működik.

(#6) Reggie0 válasza ROBOTER (#2) üzenetére


Reggie0
félisten

Pedig mar tortent ilyen, lasd kek led sztorija.

[ Szerkesztve ]

(#7) proradeon


proradeon
őstag

Ha jól számolom, akkor nagyjából 13x13mm-es lehet egy local dimming zóna. Az azért már elég korrekt.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#8) Neurotoxin válasza Morph76 (#5) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Biztos ez? Kicsit lemaradtam, egészen "elérhető" árba kerültek a mini Led-el szerelt TV-k. Bocsánat, rájöttem, hogy a micro LED-el kevertem...

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#9) ROBOTER válasza Reggie0 (#6) üzenetére


ROBOTER
addikt

Azt biztos nem a TCL fogja bejelenteni apróbetűs szövegben. :)

(TCL-em van, és egyelőre le a kalappal a mini LED technológiájuk előtt, pedig ez 1000 zóna alatt van)

(#10) Callisto válasza Morph76 (#5) üzenetére


Callisto
őstag

Nem magának a led-nek az élettartamára gondoltam, mert az nyilván sokkal jobban bírja. Szinte "végtelen". Rosszul fogalmaztam. A mátrixból adódó problémákra, hogy kevesebb áramot kap a meghibásodása miatt a led vagy nem is kap áramot stb. Nekem ilyen miatt cseréltek panelt nemrég. Igaz jól jártam, mert újabb verziójú modernebb, jobb panelt kaptam, de ez gari időn túl is megtörténhet.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#11) zooly válasza Callisto (#10) üzenetére


zooly
aktív tag

A vegtelentol azert nagyon tavol van egy led elettartama. Ugyanugy degradalodik az is mint mondjuk egy oled, csak 3-5x tobb ido utan eri el a vegso pusztulast - es ez a standard ledekre vonatkozik, mini/micro eseten rosszabb lehet az ertek.

https://www.ratingraph.com/

(#12) cs.zs. válasza zooly (#11) üzenetére


cs.zs.
addikt

A ledek élettartama leginkább a tervezett élettartamtól és az ennek megfelelő túlhajtástól függ.
Régi rádiók/tv-k stb-k pislákoló ledjei valóban örök életűek. Soha nem érték el talán a 30 fokos hőmérsékletet sem (talán nyáron, nyitott ablaknál). Most meg? Elmegyünk a falig, aztán egy kicsit vissza. Kiszámolják hogy napi 10 óra terheléssel kijön-e a kb 7 év, és már lehet is sorozatgyártani.

...

(#13) lajthabalazs válasza cs.zs. (#12) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

A felhasználó is tehet azért, hogy növelje az élettartamot. YouTube videó esszékhez nem kell a 6500 cd/m². Christopher Nolan filmeknél sem 3 órán át fognak 100%-on égni azok a LED-ek.

(#14) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Szerintük ez a jövő, sokak szerint meg nem. Ilyen ez :D ;]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#15) cs.zs. válasza lajthabalazs (#13) üzenetére


cs.zs.
addikt

Persze, nyilván nem mindegy, hogy egy fényes nappaliban megy 10 órát nagy fényerőn, vagy egy sötétített kis szobában napi 3-at. Utóbbihoz kevesebb fényerő is elég lesz, sokkal kevesebb üzemidővel társulva. Ő nyert.

Mindannyian örülnénk, ha x év múlva ezek a termékek értelmes áron javíthatók lennének. Ellenkező esetben a gyerekeink belefulladnak majd az általunk termelt hulladékba. Ehhez a katasztrófához sajnos elég jól haladunk.

...

(#16) bteebi


bteebi
veterán

Na ez már tényleg mini LED! :K Ennyi zóna szerintem már bőven elég a gyakorlatilag tökéletes, felhőmentes képminőséghez és az OLED-szerű kontraszthoz. Egy-egy zóna oldalhossza kb. 1,4 cm. Az már nagyon kicsi, pláne a nézési távolságot figyelembe véve. Ez már valószínűleg kellene OLED helyett is. Leginkább mondjuk azért, mert nálunk nagyon sokat mennek sima TV adások, szóval a beégés veszélye fokozottabb.

A 98"-os mérethez pedig még az ár is egész jó, még ha ez sajnos nem is hazai ár. 83"-os OLED (83C31) már ugyan van kevéssel 1,3 millió alatt is, de a 88"-os már 9-10 millióba kerül (mondjuk az már 8K, persze kinek/minek). Brutál amúgy, hogy mennyire skálázódik a képernyők felülete. Egy 98"-os TV felülete 2,27-szerese egy 65"-osénak, de még egy 77"-osnál is 62%-kal nagyobb.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#17) bteebi válasza zooly (#11) üzenetére


bteebi
veterán

"A vegtelentol azert nagyon tavol van egy led elettartama."

Ez sajnos abszolút így van. A mi Hisense TV-nk még nincs 3 éves, de már vagy fél éve több "folt" is látszik rajta homogén képnél (meggyengült háttérvilágítás). Szerencsére ezek a LED-ek nagyobb részt a képernyő kellős közepén vannak. :DDD :(

#15: "Mindannyian örülnénk, ha x év múlva ezek a termékek értelmes áron javíthatók lennének. Ellenkező esetben a gyerekeink belefulladnak majd az általunk termelt hulladékba. Ehhez a katasztrófához sajnos elég jól haladunk."

Úgy kellene lennie... de sajnos aligha lesz úgy. Manapság már mindent kidobunk/nak, ami egy zoknitól komplexebb felépítésű. (Meg persze a zoknit is, mert az olcsó, és a legtöbb esetben nem javítható esztétikusan.)

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#18) Duree


Duree
veterán

Gondolom ez biztosan nem kerül nálunk boltokba lehet a súlya vagy 100 kiló, de egyáltalán szükség van ekkora fényerőre?

duree54

(#19) Neurotoxin válasza Duree (#18) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Nincs szükség rá, csak a marketing azt akarja elhitetni velünk, hogy az a jó nekünk, ha jól kiég a retinánk. Ezért sem tanácsos teljesen sötétben TV-t nézni, túl sok fény jut a szemünkbe célzottan.

@ #17 bteebi: Édesanyám párja nyugdíjas TV szerelő, műszerész. Javarészt olyan tévéket javított eddig is, amik panelhibásak voltak, lejött a forgalmazótól a csere panel, beszerelte az újat vagy ahol meghalt a háttérvilágítás, kicserélte a LED szalagot. Előfordult, hogy a LED-eken lévő nagyító ragasztója is elengedte magát, mint édesapám 5 éves Philips TV-jén....Most ezek az új mini LED/egyéb pontmátrix LED-es csodák gyakorlatilag javíthatatlanok lesznek. Ez van, lejár a gari, nem érdemes költséghatékonyan javítani, kuka. Nem is lenne baj, ha nem 3-400e Ft-ba kerülnének.Vegyed a következőt...Nem úgy, mint a telefonok esetében, ahol megkövetelték a gyártóktól, hogy szerelhetőek legyenek a termékeik.

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#20) mad823 válasza Neurotoxin (#19) üzenetére


mad823
őstag

Napsütéses időszakban kint az utcán simán találkozol ~100000 nit-tel. Szóval nem, egyáltalán nem sok az a 10000, és megvakulni sem fog senki tőle.

(#21) Scholes9 válasza mad823 (#20) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Egy szoba azért teljesen más környezet, általában :D Bár lehet, hogy valaki teljesen felhúzott függönnyel és felkapcsolt lámpával használja a TV-t :D Ami sokkal jobban számít szerintem az a színfényerő.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#22) ROBOTER válasza bteebi (#17) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ennek oka alapvetően a hazugság. A LED élettartama emberi léptékkel nézve szinte korlátlanul kinyújtható, ha nem a névleges csúcsáram közelében üzemeltetik. Ehhez nyilvánvalóan az kellene, hogy több LED-et építsenek be és kisebb teljesítménnyel üzemeljenek. Ami legalább 10 centtel többe kerülne, tehát szopjál. Van benne tapasztalatom, pl. vasúti fényjelzők tekintetében. Teljesen értelmetlenül vannak agyonhajszolva a LED-ek.

(#23) bteebi válasza Neurotoxin (#19) üzenetére


bteebi
veterán

Az elromló háttérvilágítás nagyon tipikus LCD probléma. Gyárilag javíttatni brutál drága, gyakran tényleg nem érné meg. Pedig amúgy maga a háttérvilágítás - akár nem is gyári, "csak" megfelelő minőségű - pár 10 ezer Ft-nál nem több, és ez igaz a kicserélésére is. A mini LED-nél nyilván drágább lesz, de ettől függetlenül szerintem nem lesz szerelhetetlen. Így is, úgy is a teljes háttérvilágítást kell(ett) cserélni. Legalábbis olyat még nem láttam, és nem is hallottam, hogy valaki pár LED cseréjével mókolt volna.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#24) bteebi válasza ROBOTER (#22) üzenetére


bteebi
veterán

A nem csúcsrajáratás gyakorlatilag majdnem tetszőleges műszaki cikken sokat segíthetne. A Centennial Light szénszálas (!) izzó is 1901-től (az akkori, ma már rém gagyi technológiával készült), már több mint 100 éve gyakorlatilag folyamatosan világít (mondjuk mostanra már egyre kevésbé), holott azért egy átlag modern (jellegű) háztartási izzó egy éven belül is simán tönkremehet. Persze egy olyan nem épp csak pislákol, hanem vakítóan világít.

A(z O)LED meg olyan, hogy ha nem kellene az 1000 nit fölötti - szerintem teljesen felesleges - HDR, akkor nyilván sokkal kisebb feszültségekkel is el lehetne velük operálni sokkal tovább. De ez max. a felhasználónak lenne az érdeke, és semmiképp sem a gyártónak. :N

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#25) Neurotoxin válasza mad823 (#20) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Mobiltelefonok kijelzőinél van ennek jelentősége, verőfényes napsütésben, mikor tényleg majdnem ki... a szemedet a Napocska. Van egy határozott véleményem, hogy hogyan érdemes szobában TV-zni, de pl. azt az esetet sosem értem, hogy miért jó szombaton délelőtt, teljesen világos szobában TV-t nézni, ráadásul úgy, hogy a TV háttal van az ablaknak/vagy ellenkezőleg, telibe kapja a fényt. Háttérzaj forrásnak biztosan jó, másra aligha, moziban sem felkapcsolt reflektorok mellett nézzük a filmet, okkal. De, biztosan van, aki úgy keres TV-t, hogy ezen feltételeknek eleget tegyen, erre valami Qled csodát kell venni 10e nittel...

@ROBOTER: Ki lehetne nyújtani az élettartamukat, ha lenne rendes hűtésük. Ha passzív, ha aktív. De kis helyen, rengeteg mindent kell összezsúfolni, 0 levegővel. (Tudom, majd valaki azzal jön, hogy az sem jó, mert a levegő szigetel..)

@bteebi: Legutóbb a YouTube-on láttam egy embert, aki ilyesmivel szívatta magát, egy ideig néztem a produkciót, aztán arrébb kapcsoltam. Úgyis teljes panel csere lesz a vége..

Az izzó, amit írsz valószínűleg azért is bírja ennyi ideje, mert gyakorlatilag sosem volt még lekapcsolva/kapcsolgatva..

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#26) mad823 válasza Neurotoxin (#25) üzenetére


mad823
őstag

Ne keverd a tévézést a mozizással. Szombat délelőtt azért nézel bármit, mert mondjuk akkor történik, vagyis élőben közvetítik. És a technikai mai állása szerint elvárható, hogy ne én legyek a tévéért (és mondjuk sötétítgessek úgy, hogy más is tartózkodik velem egy légtérben, aki mást szeretne közben csinálni, amihez nem árt látni), hanem a tévé értem. Szóval igenis, tudjon csak egymillió nit-et, aztán majd eldöntöm, hogy ebből éppen mennyit kérek.

(#27) Reggie0 válasza bteebi (#24) üzenetére


Reggie0
félisten

Es a hatasfoka is 15 lumen/watt helyett olyan 3 lehet. Egy izzot minel inkabb alulhajtasz annal jobban eltolodik a spektruma a lathato tartomanybol az infraba.

[ Szerkesztve ]

(#28) Semplar válasza Neurotoxin (#25) üzenetére


Semplar
őstag

Pajzs nélkül. :D

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#29) Reggie0 válasza Neurotoxin (#25) üzenetére


Reggie0
félisten

"moziban sem felkapcsolt reflektorok mellett nézzük a filmet, okkal. "
Pontosan. Es ennek az oka, hogy ilyen csokevenyes technologiaval jott letre a mozi, ezert muszaj volt besotetiteni.

(#30) zooly


zooly
aktív tag

Nem teljesen ertem, mibol gondoljak az emberek, hogy a microled lesz a kijelzok szent gralja. Ugyanugy meglesz az image retention-el kapcsolatos osszes problema mint az oled eseten, mivel ott is elteroen degradalodnak a (sub)pixelek, csak valamivel tobb ido alatt.

https://www.ratingraph.com/

(#31) mad823 válasza zooly (#30) üzenetére


mad823
őstag

Nem az lesz, de egyelőre az a már előállítható legjobb technológia. Már csak a költséghatékony tömeggyártást kell megugrani.
(A szent grál a QLED (Electroluminescent quantum dots) lesz majd egyszer.)

(#32) Reggie0 válasza zooly (#30) üzenetére


Reggie0
félisten

Ellenben sokkal kisebb sebesseggel degradalodnak, igy sokkal tobb ideig lesz eszrevehetetlen.

(#33) zooly válasza Reggie0 (#32) üzenetére


zooly
aktív tag

Az a sokkal boven nagysagrend alatti szorzo lesz. Jelenlegi adatok alapjan 30e ora amit egy modernebb lg oled bir, 100e ora amit a samsing the wallban levo "micro"ledek.

[ Szerkesztve ]

https://www.ratingraph.com/

(#34) Reggie0 válasza zooly (#33) üzenetére


Reggie0
félisten

Ezert irtam azt, hogy sokkal es nem azt, hogy nagysagrenddel. Amit irtal az is tobb, mint a triplaja. (Amugy binarisan tobb, mint egy nagysagrend.)

[ Szerkesztve ]

(#35) Neurotoxin válasza zooly (#33) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Bőven elegendő amit az LG OLED is bír, napi 4 óra TV nézéssel az 20 év. (Átlagosan 7-10 évre vásárolnak az emberek TV-t.)

@Semplar: :DDD ? 10.000 nit, 8K, 85"-en ;] A Sonynak volt ilyen fejlesztése 2018-ban.

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#36) bteebi válasza Reggie0 (#27) üzenetére


bteebi
veterán

Ez is világos, feketetest-sugárzás. Csak ugye pont a hatékonyság (fogyasztás) vs. élettartam volt a kérdés. Ha az egyik jó, akkor a másik nem annyira. Ma már próbál minden nagyon hatékony lenni, mindent kimaxolnak, ergo az élettartamok olyanok, amilyenek.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#37) Neurotoxin válasza bteebi (#36) üzenetére


Neurotoxin
őstag

A többségnek szerintem huszadrangú dolog lenne a fogyasztás.(Nyilván, globálisan nézve nem az.) Átlag 1W/10h egy átlagos TV fogyasztása. Egy G energia osztályba sorolt 55" OLED éves fogyasztása 100 kWh. Még alapvetően jó is lenne az irány, hogy alacsonyabb fényerőn járatjuk = tovább bírja, de nem szempont, ez is csak egy (tartós) fogyasztási cikk. Sokkal inkább szempont, hogy 3 fillérből lehessen gyártani 100-140%-os haszonkulcs mellett.

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#38) bteebi válasza Neurotoxin (#37) üzenetére


bteebi
veterán

"Átlag 1W/10h egy átlagos TV fogyasztása."

Na az nagyon jó lenne, de sajnos nem így van. :DDD (Esetleg 1 kWh.) Egy nagyobb méretű TV azért szerintem be tud nyelni vagy 200 W-ot, az 5 óra alatt (és annyit nagyon sok helyen megy a TV... vagy még többet) már 1 kWh, ami egy évben lehet vagy 300-350 kWh (azért nem megy minden nap, vagy nem minden nap annyit).

Nyilván nem a fogyasztás az elsődleges, ha egy fél-egymilliós TV-t veszel, és bár nem igazán értek egyet az EU-s korlátozásokkal ebben se, de az tényleg nem baj, ha egy TV csúcsfogyasztása nem érheti el a 6-800 W-ot.

Ha nem lenne hülye az EU, akkor többek között az épületek energiahatékonyságára gyúrna rá sokkal jobban és mindenhol (NEM csak az új építésű épületeknél, és nem csak nyugaton!), meg ettől függetlenül is korlátozná az energiafelhasználást, pl. ne lehessen Józsi néninél 32°C csak azért, mert félmeztelenül szeret mászkálni otthon -20-ban is, ne lehessen igazán sokat fogyasztó (pl. elektromos) fűtést használni (ha a helyzet nem indokolja), és ne lehessen korlátlan távolságokat megtenni autókkal (mondjuk évi 50 ezer+ km... de ez lehetne akár 30 ezer is), pláne ha egyedül használod. És ne lehessen korlátlan a teljesítmény se.

Mert tök jó, hogy az OLED TV-d kevesebbet fogyaszt 50 W-tal, mert tönkremegy a környezet, eközben meg Hans a 15 liternél is többet fogyasztó sportkocsijával megy évi 60 ezer km-t, mert csak, miközben az 500 m2-es hasziendáját folyamatosan hűti-fűti, mert ugye belefér. Emellett a kiccsaládjával évi 5-ször elmegy repcsivel nyaralni jó messze. De te nehogy halogén lámpát használj, mert az fogyaszt vagy 20 W-ot, míg a jóval drágább LED csak 5-öt!

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#39) Neurotoxin válasza bteebi (#38) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Uhh, ez a hiba benne maradt, valóban 1 kWh/10 órát akartam írni eredetileg :B . Egy 55"-ös TV simán bekajál ennyit!

"pl. ne lehessen Józsi néninél 32°C csak azért, mert félmeztelenül szeret mászkálni otthon -20-ban is" Még 2 évvel ezelőttig ez meg is történt, de mióta megdrágultak az energiaárak, szerintem már az ilyen bácsiknál/néniknél sincs "jóvilág". Mint anno a főbérlőm......Budapest belvárosában béreltem szobát. A lakás relatív nagy volt, de egy régi, pazarló fűtési rendszert hajtó cirkó kazánnal fűtöttünk. A termosztát kint volt az előszobában, ami rendre olyan volt, mint a jégverem. A főbérlőmnek jeleztem, hogy nincs jó helyen, mert egyfolytában megy a kazán.....Az én szobámban télen 29-30 fok volt, a lakótársaméban 28, de nem nyúlhattunk a termosztáthoz vagy a fűtőtestekhez, mert a rendszer "temperálva van :U :DD ", elállítjuk :((( :o A főbérlő szinte mindennap ellenőrizte, ő is ott lakott. Persze mi időnként az utcát fűtöttük, de ő ebben a melegben érezte jól magát....Manapság is mennyi ilyen lehet még...

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#40) bteebi válasza Neurotoxin (#39) üzenetére


bteebi
veterán

Uhh, ritka nagy barom volt a főbérlőtök. :Y Nálunk majdnem mindig 19-21°C volt (télen); napközben lement akár 16-17-ig is, aztán meg amire hazaértünk, "felfűtöttük". 21-22°C-nál sokkal többet nem is érdemes tartani, max. gyerek mellett. (De kisbaba mellett az se jó amúgy.)

Amíg el nem készül a házunk felújítása, addig (még) egy konvektoros, körbefűtött, valamelyest szigetelt lakásban lakunk. Na ott van vagy 23-25°C úgy, de időnként több is, hogy csak az őrláng megy mindenhol. Időnként kifejezetten zavar, olyan meleg. De ismerek olyanokat, akiknek még az is kevés lenne. :DDD Akik panelben laktak, azok kriminálisan nagy hőigényűek, pedig kifejezetten pazarló, és még egészségtelen is. :(

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#41) Neurotoxin válasza bteebi (#40) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Panellakásom van, szigetelt, egyáltalán nem fűtök, a radiátorok fagyálláson vannak. A fűtéscsövek, amit adnak meleget, bőven elég, így is 23-24 fok van télen. (Valószínűleg fűtenek körülöttem, de nekik valószínűleg nem elég a 22 fok...). Felette nem igazán kellemes aludni..

A cégnél nemrég energetikai beruházásunk volt. Eljártunk ilyen-olyan workshopokra fejtágításra, az egyiken volt egy párocska, akik elmondásuk szerint, télen egy szál semmiben szeretnek flangálni, ennek megfelelően kell nekik a 28 fok otthon....Hőszivattyúban gondolkodtak, mondták nekik, hogy meglehet csinálni, csak 2 egységre lesz szükségük :W

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#42) Reggie0 válasza Neurotoxin (#41) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem kell hozza 28 fok, mar 24-ben tok jol el lehet lenni alsonemu+polo komboban.

Amugy a homerseklet igenyt jelentosen lehet csokkenteni feluletfutessel, mert legtobbszor az okozza a kenyelmetlenseget, hogy a hideg feluletekrol huz a levego es ezert nem ugyanolyan telen a 24 fok, mint nyaron.

[ Szerkesztve ]

(#43) JoeYi


JoeYi
őstag

14000 led soknak hangzik, de azért az igazi egy 640*480-as mátrix lenne, ami 307200 LED-et jelentene...

(#44) cs.zs. válasza Reggie0 (#42) üzenetére


cs.zs.
addikt

Kinek-hogy. Fogadjátok el, hogy nem mindenki ugyanazt/ugyanúgy érzi. Rólam 23 fok felett folyik a víz, a feleségemnek 24 alatt lila a szája (szó szerint), és reszket mint a nyárfalevél.
23-24 fokon megy a fűtésünk, a fiaimmal kisgatyában mászkálunk, anyuci felöltözve-betakarózva nézi a tv-t. Olyan meleg vízben fürdik, hogy belenyúlni sem tudok.
Ha nem vagyunk otthon, 25-26-ra is felveszi a fűtést, mert másképp "megfagy". Nyári forróságban, vízparton, du/este ha 27-28 fok alá csökken a hőmérséklet, akkor indulni kell haza, mert ő fázik... :))

...

(#45) bteebi válasza JoeYi (#43) üzenetére


bteebi
veterán

Akkor már legyen inkább 640×360, az 16:9-es arány (230400 zóna), illetve akkor 6×6 (36) pixeles blokkokra jut egy-egy LED.

#44: Te jó atyaúristen. :Y Csak nem panelben nőtt fel?? Vagy pedig simán rossz a vérkeringése. Ez utóbbi nálam is probléma néha. Néha még nyáron is egész hidegek a végtagjaim.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#46) ROBOTER válasza cs.zs. (#44) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nálam konkrétan mérhető jelenség, hogy ha éjszaka 20 fok alatt van a hőmérséklet, nyugodtabban, pihentetőbben alszom. Rendszeresen aludtam régen az erkélyen, a tavaszi, kora őszi időszakban is. Ha mindez keveredik egy erdei, tengeri hangulattal, akkor garantált feltöltődés.

(#47) cs.zs. válasza ROBOTER (#46) üzenetére


cs.zs.
addikt

Ezt értem, nincs ebben semmi rendkívüli. De nem vagyunk egyformák, egyik ember így éli meg, másik meg máshogy.
Csak arra referáltam, hogy azok akiknek melegük van, ne feltételezzék hogy az a hőfok másnak is elég vagy sok. Vannak olyan embertársaink, akiknek az átlag hőfok kevés.

...

(#48) ROBOTER válasza cs.zs. (#47) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nem tudom, hogy ebben mennyi a biológia és mennyi a szokatás. Talán vegyes. Most 28 éves a fiam, téli gyerek, amikor pár naposan kezdtük kivinni babakocsival (kisvárosi környezet), mint akit kikapcsoltak, olyan nyugodt lett mindig. Én képtelen vagyok abban hinni, hogy egy újszülöttnek az a jó, hogy egy szaunában nő fel, és ebben kb. olyan szélsőségeket láttam, látok, hogy az gyermekvédelmi kategória. És hogy ennek milyen hatása van a későbbi vérkeringésére, azt érdemes lenne megvizsgálni.

(#49) Reggie0 válasza ROBOTER (#48) üzenetére


Reggie0
félisten

Szoval ausztraliaban ne is szuljenek?

(#50) ROBOTER válasza Reggie0 (#49) üzenetére


ROBOTER
addikt

Gondolom az ausztrál lakosság döntő többsége életének jelentős részét ott is fogja leélni. Aki meg hidegebb területre költözik, az meg néha didereg, ennyi.

Kutyakozmetikusoknál van egy mondás: "anyuka fázik". Ezt arra mondják, amikor az amúgy dús szőrzettel rendelkező kutyát (spitz, husky stb.) beöltöztetik a +8 fokban, és a kutya szenved a melegtől, a gazdi pedig boldog, hogy milyen jót tesz az állattal. Az embergyerekeknél sincs másképpen. NIncs semmilyen orvosi, biológiai indoka, hogy egy babát +26..27 fokban tartsanak, csak a sötétség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.