Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mormota


mormota
senior tag

ide jöhet minden ami a csokoládéval kapcsolatos:
csokikészítés házilag, csokoládés receptek, történetek elolvadt csokoládékról, stb:D

tegnap láttam egy műsort a tvben asszem a travel-en. a műsorvezető éppen egy olyan helyen járt ahol csokoládét készítettek a vevő összeállítása szerint!
(ez csak amolyan bevezetés)

az igazi kérdés: mitől van az, hogy az ember megkezd egy tábla csokit, és nem tudja abbahagyni (ha gyenge az önkontroll).
mitől lesz csokifüggő az emberfia? (elkezdi enni, és amíg van eszi)
valami van a csokiban magában?

Illusztrálok, tehát vagyok

(#2) QuarK válasza mormota (#1) üzenetére


QuarK
senior tag

Ilyet... :C

mitől lesz csokifüggő az emberfia?

Csokiszexre asszociál :F :DDD

(#3) V.ki


V.ki
aktív tag

:C:C:C
Kell az ilyen topic :C

(#4) escie válasza mormota (#1) üzenetére


escie
őstag

''mitől lesz csokifüggő az emberfia?''
mer' finom! :))

I'm back, baby!

(#5) mormota válasza escie (#4) üzenetére


mormota
senior tag

én azt hallottam, hogy a csokoládéban vannak olyan anyagok, amik hasonlítanak a drogokban levő függőséget okozó anyagokhoz

-szerintem ettől lesz függő az ember

Illusztrálok, tehát vagyok

(#6) QuarK válasza mormota (#5) üzenetére


QuarK
senior tag

A csoki endorfint szabadít fel (gy.k. boldogsághormont) -- és ezért persze vágyakozik utána az alany... Egyébként én imádom a csokoládét, nem bírok betelni vele (mint ahogyan más endorfin felszabadító ''dolgokkal'' is így vagyok ;) )

(#7) escie válasza mormota (#5) üzenetére


escie
őstag

persze hallottam ezt én is.
biztos igaz is. de nem mondhatod, hogy nincs jó íze. :P
meg azt is hallottam, hogy valami afrodiziákium is van benne. :F

azt tudjátok, hogy fogyasztották az indiánok a csoki unokatesóját, a kakaót?
paprikával meg borssal, forró italként, bhroáffh!! :))

I'm back, baby!

(#8) mormota válasza escie (#7) üzenetére


mormota
senior tag

mé? mitakarsz? van paprikás, meg borsos csoki is:)

(a tegnapi traveles műsorban főztek is csokiból.. abba is tettek chillit, meg paprika, bors, stb.. pirított pulykamellre tették szószként - mexikó nemzeti ételeként emlegették)

Illusztrálok, tehát vagyok

(#9) escie válasza mormota (#8) üzenetére


escie
őstag

hát, ki tudja? lehet, hogy nem rossz...
végülis szeretem az újdonságokat... :)

I'm back, baby!

(#10) mormota válasza escie (#9) üzenetére


mormota
senior tag

kikell próbálni
megborsozod a kocka csokit (finoman)

Metroban lehet kapni 75%-os csokit. állitolag az nagyon jó, csak egy tábla 700 ft:(

Illusztrálok, tehát vagyok

(#11) escie válasza mormota (#10) üzenetére


escie
őstag

olyat már ettem.
olyasmi, mintha tömény kakaóport ennél.
nagyon finom amúgy. :)

I'm back, baby!

(#12) Doviziozo válasza mormota (#1) üzenetére


Doviziozo
aktív tag

Majd jön Gombócartúr oszt jól megasszongya neked a frankót. :DDD

Forza Rossoneri!

(#13) mormota válasza Doviziozo (#12) üzenetére


mormota
senior tag

rám is mondták már, hogy gombóc-artúr vagyok

Illusztrálok, tehát vagyok

(#14) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Volt ''régen'' egy pisztácia ízű mókusos csoki, asszem kék-fehér csomagolásban. Ki emlékszik rá? Mi volt a neve?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#15) escie válasza Gh0sT (#14) üzenetére


escie
őstag

halovány emlékek...
de lehet csak beképzelem.
---------------------
viszont amivel ki lehetett kergetni a világból, az a csokissajt volt. mesesajt, vagy mi volt a neve.
fujj. :)

I'm back, baby!

(#16) mormota válasza escie (#15) üzenetére


mormota
senior tag

elképzeltem....nem kellett volna:D

Illusztrálok, tehát vagyok

(#17) Gh0sT válasza escie (#15) üzenetére


Gh0sT
addikt

Báááááááá, éppen ettem... :D

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#18) deadguy


deadguy
aktív tag

Egyszerű a képlet: a csokoládé kell az élethez:DD:DD. Én speciel mindennap bevágok egy tábla csokit, valahogy olyan ez nálam, mint ahogy minden nap felkelek....:)

(#19) Doviziozo válasza Gh0sT (#14) üzenetére


Doviziozo
aktív tag

Mókus volt a neve, nekem úgy rémlik. Bár még fiatal vagyok. :DDD

Forza Rossoneri!

(#20) Suliro


Suliro
senior tag

Csoki rulez. Nekem a kedvencem a régi fajta boci tejcsoki, de azt már nem lehet kapni, csak valami új krémesebbet, az meg nem olyan jó. :(
Ajánljatok már valami finom tejcsokit!

I believe in Dodge power!

(#21) Gh0sT válasza Doviziozo (#19) üzenetére


Gh0sT
addikt

Eredeti név. :) Google egy találatot dobott ki a Mókus csokira, valszeg igazad lesz.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#22) Gh0sT válasza Suliro (#20) üzenetére


Gh0sT
addikt

Csodafincsi csörgőcsoki? :DD

Én megveszek a Kit Kat Chunkies-ért. Ott van még a jó öreg Piros Mandulás, és persze a sárgabarackos kekszes Boci.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#23) supercow


supercow
őstag

A csoki finom is, meg rengeteg benne a magnézium, azért lehet, hogy ha az ember hiányban szenved, jobban megkívánja a csokit, mert (tudat alatt) tudja hogy abban van a cucc, amire a szervezetnek szüksége van.
Egyébként a 300 grammos hatalmas táblás egészmogyorós Milka tejcsoki a csúcs, meg az After Eight, ileltve a Lindt változatok. A Merci is finom, a magyar csokik között a barackos-kekszes Boci a kedvencem :U 3-4 táblát is meg tudok enni egyszerre :D
a piros mogyorós is jó ám :)

[Szerkesztve]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#24) Suliro válasza Gh0sT (#22) üzenetére


Suliro
senior tag

Én meg a snickerset eszem meg. A mogyorós csokikat meg nagyon szeretm. Abból ha van itthon, akkor felhozom és 10 perc múlva már nincs meg... :)

I believe in Dodge power!

(#25) mormota


mormota
senior tag

én a pécsi vásában vettem vasárnap egy olyan milkát, ami hatalmas nagy volt (300gramm) és a felépitése a következőképpen vézett ki:
alul teljes hosszban tejcsoki, felette teljes hosszban fehércsoki, és a legfelső réteg pedig 3szögletű étcsokiból volt

a kockák helyett 3szögűek voltak a falatok
ma végeztem ki

Illusztrálok, tehát vagyok

(#26) QuarK


QuarK
senior tag

Egy szavazat a Bounty-nak!!! :DDD

Istenem, az a finom, ropogós tejcsoki, és a kókusz, áhhhhhhhhhhhhhhh...

Jah, és Túró Rudi rulZ!

(#27) Gh0sT válasza QuarK (#26) üzenetére


Gh0sT
addikt

A kókusznak nincs valami káros hatása az agyra? Vagy hülyeséget kérdeztem? :F

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#28) QuarK válasza Gh0sT (#27) üzenetére


QuarK
senior tag

:Y :F

Hát ezért vagyok én ilyen lökött!!! :DDD

Azért ezt tényleg nem ártana letisztázni...

(#29) Gh0sT válasza QuarK (#28) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ezt találtam róla, de semmi rossz nincs benne:

Ez a trópusi gyümölcs energiabomba, ezért a fogyasztása feltétlenül ajánlott fáradékony emberek számára. A gyerekek szervezetének is szüksége van a kókuszra, amely természetes úton megadja nekik mindazt az energiát, amit a sok játék igényel.

Teljesítménynövelő hatása miatt a sportolók étrendjének is elmaradhatatlan eleme. A kókusz ugyanakkor a gyomorra is jótékony hatással van: a lassú emésztés javítható pár szelet kókusszal, melyet a héjával együtt kell elfogyasztani.

A táplálkozás-szakértők szerint enyhíti a görcsöket és a bélrendszeri betegségeket. A kókusz húsa gazdag telítetlen zsírsavakban, leve kiváló természetes üdítőital, és mindkettő alkalmas a fáradékonyság leküzdésére, és a tüdő erősítésére. A kókuszlé vizelet- és hashajtó, valamint vértisztító hatású is egyben.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#30) koxx


koxx
MODERÁTOR

Jól tudod tényleg mókus szelet volt a neve. Nekem a kedvencek: Toblerone, Kinder bueno, Tibi étcsoki, After Eight, Hanuta(bár ez nem teljesen csoki) meg gyakorlatilag bármi ami csoki :D

(#31) QuarK válasza Gh0sT (#29) üzenetére


QuarK
senior tag

Akkor asszem ma se marad el :))

A hülyeségem oka meg máshol keresendő... Tényleg, mintha valahol rákérdeztél volna vmit az aláírásomra, már nem rémlik tisztán...

(#32) Doviziozo


Doviziozo
aktív tag

A magyar csokikról annyit, hogy nagyon finomak voltak, addig míg be nem jöttek a multik, és a privatizáció. Gondolok itt a Szerencsi-re.
Azóta viszont valóban ha az ember jó csokit akar enni, és nem 10 deka E-1415060-et,akkor Lindt-et kell vennie vagy Milkát. :(

Forza Rossoneri!

(#33) mormota válasza QuarK (#31) üzenetére


mormota
senior tag

de ez a friss kókuszra vonatkozik, és nem a száritott, kezelt, össze E-zett kókuszreszelékre

Illusztrálok, tehát vagyok

(#34) Gh0sT válasza QuarK (#31) üzenetére


Gh0sT
addikt

Bővebben: link

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#35) QuarK válasza mormota (#33) üzenetére


QuarK
senior tag

Triviális... De inkább jobb nem tudni, mit is eszünk, dolgoztam anno egy-két helyen, és inkább bele se gondolok... bwoáh. Megjegyzem, a friss kókuszt is szeretem, de a Bounty-nak nem tudok ellenállni.

mod: Gh0sT: stimm, csak nem tudtam miért kérdezted. mind1. Oh, és látom, átvetted VladimirR-től a félkövér Bővebben: link stílust :DDD

[Szerkesztve]

(#36) escie válasza Gh0sT (#27) üzenetére


escie
őstag


dehogynem van. mindenkit óvva intek tőle.
most gondolj bele, hogy állsz a kókuszpálma alatt, és a fejedre esik. tuti, hogy károsodik az agyad.
:DDD


említettétek az After8-et...
hát először azt hittem a gyomrom esik ki. aztán a második ''boríték'' már igencsak ízlett. azóta imádom. úgy néz ki mint a teafilter, egyszer kipróbálom teának. :DDD
toblerone: na ez is nagy kedvenc, állati jó az a piramis-szerű kialakítás. :)

a csokissajttal meg úgylátom nem vagyok egyedül. :D

I'm back, baby!

(#37) Ráczkölke


Ráczkölke
tag

Két éve volt olyan, h a nyár közepén a félig elfogyasztott mikuláscsokimat kinnhagytam a napon, 1.5óra múlva már csak ilyen sz@r-szerű valami maradt ott! :D

egyébként a legjobb csoki sztem: az étcsoki (forever!!!)

(#38) kapcs-ford válasza Gh0sT (#29) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Tegnap nyitottam fel egy kókuszt a fűrésszel... hát telt az idő ameddig rájöttem a módjára hogy hogyan tudom kiszedni szépen szeletekként a húsát. Meg van a tapasztalat végre.:D
Aztán belegondoltam szegény Robinson sorsába akinek még fűrésze sem volt...

Aláírás

(#39) szatocs


szatocs
őstag

Boldogsághormont termel (endorfin).
Bocs, ha már valaki írta , nem olvastam végig a totyikot.

=== Szatocs ===

(#40) Kidus


Kidus
őstag

a boldogsághoz 3 dolog kell:
csoki
csoki
és csoki !!!

after8, baci, merci, toblerone, sötöbö...

az americana, boci, és tibi nálam nem számít csokinak
milka, after8, merci, lindt, és hasonlók minden mennyiségben :P

függő vagyok

Assuming Control

(#41) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

Nekem az összes Tibi és Boci. :C Kár hogy elfogyott az 1kiló barackos-kexes..

Aláírás

(#42) kypre


kypre
tag

kekszes-barackos boci
diós boci
epres milka
és igazából, majdnem mindenféle csoki, egy-két nagyon gyarta szélsőségtől eltekintve...na jó, most a Karácsonyi szezonban, volt alkalmam Teacher's viszkis csokit enni, na az nagyon rossz volt...

Tiszta város leszünk, ma is gerlét eszünk!

(#43) Ariadne


Ariadne
őstag

Jujj, csokitopic, király! :))

Kedvenceim: citromos-ostyás (feuillantine-os)-mogyorókrémes csoki 1848 (ez a márkája)
Lindt narancsos-étcsokis
Poulain almás réteses
Lindt 9x% étcsoki
és a málnás étcsokis Lindt, nyammm!

Most több nem jut eszembe, mindenesetre örülök, hogy egyre több Lindt és néha Cote d'Or csokit is lehet kapni itthon, jelesül Tecsóban találtam most pl. a listán utolsóként szereplő példányt, olyan 300 Ft-ért. A többiért Franciaországba kellett menni eddig, de úgy tűnik, lassan elszivárognak ide is, láttam múltkor pl. rebarbarás-málnás fehércsokis Lindtet meg vaníliás tejcsokisat azt hiszem az Arany János utcai Rotschildban. K**** drágák, de az élvezet mennyei...

(Ha valakit érdekel, és jár arra, el tudom táncolni, Párizsban melyik Auchanban található egy egész falnyi ilyen faramuci minőségi csoki, kb. 40 féle... Mondjuk egy-két tábla fejében... :DDD )

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#44) Den


Den
veterán

milkát szeretem ízre csak az nagyon mű, csokihoz már kevés köze van, a régi magyar csokikat szerettem anno, azokból még nem spóroltákki a kakaót (azért is volt az a fehér kiválás rajtuk néha), de mai verziójuk az elég gyenge. Étcsokiból meg lindt, és más nagy kakaótartamú csokik.

www.simson4t.hu

(#45) Den válasza Ariadne (#43) üzenetére


Den
veterán

én a 9x%-os lindt-et már tól töménynek találtam. neked nem vot olxan érzésed mintha natúr kakaóport ennél? Nekem a 70%-os jött be legjobban.

www.simson4t.hu

(#46) ipgirl


ipgirl
tag

Nálam most a Dove lett a nagy kedvenc :)
Az étcsokit nem szeretem igazán, a barackos-kekszes bocit nagyon szeretem, de alapjávan véve szeretek mindenféle variációs tejcsokit /kivéve az Americana, Africana, meg hasonló más ''70 Ftos'' ehetetlen csokit, valamint a kávés csokikért sem rajongok, de ha nincs más, jöhet az is :)/
A karamellás csokik előnyben részesülnek nálam :)

de a gumicukrot jobban szeretem :)

''Aki az embereknél eredményt akar elérni, kell hogy szeresse őket.''

(#47) Ariadne válasza Den (#45) üzenetére


Ariadne
őstag

Most hogy így mondod, lehet, hogy csak 70%-os volt... Mindenesetre lassan, egy kockánként, kiélvezve az ízét, nagyszerű. :DD

Azért ezekre a svájci-franci csokikra érdekes módon mindig rá van írva, hogy valódi kakaót és kakaóvajat tartalmaz, a hátuljukon szokott lenni egy kis embléma. Azért néhány magyar és pl. osztrák csoki azt hiszem, erre erősen behúzhatja fülét-farkát... Főleg, amióta egyre normálisabbak az áraik itt is.

OFF: Ááá, plz segítsetek, hogy tudom a hsz-em egy részét offba tenni? Béna vagyok ehhez még...

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#48) kypre


kypre
tag

nem emlékszik valaki arra a csokira (gyerekkorom egyik kedvence), hogy Yoko még a Csehszlovákokból lehetett behozni, és szelet csoki volt, és nagyon finom?!!!

Tiszta város leszünk, ma is gerlét eszünk!

(#49) Scream007


Scream007
őstag

mekkora király topic :C

kedvencek:choco bananas, snickers cruncher, szőlős mogyorós milka

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#50) nRu3


nRu3
addikt

Ilyen topik is van :C

Az első munka helyemen azért helyeztek át mert ''néha'' csokit loptam a száloda szobákbol .Amitt máig sem bántam meg :)

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.