Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4851) Clemi válasza FLx (#4850) üzenetére


Clemi
veterán

Itthon is megveszem természetesen, de ha linkelnéd, hogy hol kapom meg ugyanezt, kicsivel többért megköszönném. De komolyan! Persze hogy vennék inkább eredetit garanciával, de itthon még az alu állványok is drágábbak.

Néztem például a Vanguard Alta+ 263AB 100-at ami majdnem 2kg és 70 centi összecsukva, vagy a Vanguard TRACKER 283AB 100-at ami már 3kg. Egyik se egy kirándulós állvány. Stúdióba letéve fix helyre tuti, de cipelni a városban, vagy egy kirándulás alatt, hmmm.

Na jó, nem akarok felsorolást, tényleg nem ismerem az állványokat. Olyat keresek, amivel akár makrózni is lehet, a teljes magasságában szemmagasságban lehet a gépem keresője, nem egy bazi súlyú de elég stabil, hogy ne rezonáljon egy erős szélben és elbírjon egy kb 3kg-os cuccot (váz+obi). A Tripontnál nézelődtem, de nem tudom kitalálni mi lenne nekem a legoptimálisabb választás.

A Rollei C5i például milyen lehet, vagy a Manfrotto 294?

(#4852) Byk01 válasza FLx (#4850) üzenetére


Byk01
senior tag

Hol kapod meg a karbon 190-est 45 ezerért? Mert a linken szereplő nem a sima alu.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#4853) FLx válasza Byk01 (#4852) üzenetére


FLx
addikt

Ja, hogy ez a karbon másolat. :D Az szép móka lehet ennyi pénzért. :D

(#4854) Clemi válasza FLx (#4853) üzenetére


Clemi
veterán

Arra azért még várom a választ, hogy milyen lehet a Rollei C5i vagy a Manfrotto 294. Igaz nem carbon egyik sem, de legalább nem annyira nehezek.

(#4855) ronson válasza jjeahh (#4827) üzenetére


ronson
őstag

Én ma figyeltem fel rá, hogy írtad és be is ruháztam egyre. Jó kis cucc ennyi pénzért. Látszik, rajta, hogy nem egy erős, de remélem kiszolgál egy ideig.
A pisztoly markolat nagyon istenes kézből videózáshoz, szépen egyensúlyba állítható az összecsukott lábakat használva ellensúlyként. Ami gáz lehet, hogy a svenkelés kicsi darabos, indulásnál mindenképp ugrik egyet, amikor a billenő zár zárva van.
A tatyója azt hittem, hogy csak egy lehelett vékony susogós mackó anyag lesz, de meglepetésemre, még egy kis bélés is került bele.

Fujifilm X-E1-el próbáltam, XC16-50 és XC50-230 obikkal teljesen stabilan áll.

[ Szerkesztve ]

(#4856) optikus válasza Clemi (#4854) üzenetére


optikus
senior tag

nem nagyon lesz ember aki ezekre valaszol, mert ilyen allvanyt vagy megvesz valaki vagy sose hall felole. ezek mar kinai darabok a rollei is mar csak egy nev amit cincalnak. csak azt lehet hogy bemesz es kiprobalod ha van nekik bemutatoba.

manfrottobol eleg jol ismertek a fokozatok de konnyu karbon mindenbol draga plane ha neve is van. sokat ezzel nem segitettem de sztem szelben nagy nehez televel ezzel 190/055 kategoriban ne varj csodat, fogja lokdosni hiaba irnak ra 12kg-ot.

Buy books not gear.

(#4857) polcsa válasza optikus (#4856) üzenetére


polcsa
aktív tag

Többször előkerült már a szél, amitől rezonál az állvány. A középoszlop alján lévő kampó nem arra való, hogy ráakasszunk hátizsákot/gyereket, bármi nehezet, ez ellen? Vagy az nem erre való, csak én gondoltam?

(#4858) silmatauki válasza polcsa (#4857) üzenetére


silmatauki
őstag

De. De persze vigyázz arra, hogy minél kisebb legyen a felülete – ásványvizes palack pl. Másik nagyon jó megoldás a biciklispók (vagy bármi komlyabb gumi), amivel elkerülöd azt, hogy magába a nehezékbe kapjon bele a szél. Simán lerakod a tripod alá a nehezéket (pl. szatyrot), és a pókkal összekötöd a tripoddal, hogy már eleve feszes legyen a pók.

(#4859) polcsa válasza silmatauki (#4858) üzenetére


polcsa
aktív tag

Aha, jól hangzik. Arra nem is gondoltam, hogy himbálózhat.

(#4860) FLx válasza polcsa (#4859) üzenetére


FLx
addikt

Nagy szélben többet árt egy ilyen ráakasztott akármi, mint amit használ, pont ezért.

(#4861) optikus válasza polcsa (#4859) üzenetére


optikus
senior tag

en a kabatomat szoktam raakasztani, mas kerdes hogy nincs ilyen kampom hanem a kozeposzlop lazitocsavarjara. de szelben nem annyira jo mert vitorla hiaba olom nehez a zsebiben benne levo xirxarjaimtol :)

sztem a raakasztgatos dolog amugy is egy kenyszermegoldas. ha rajta van akkor helyhez vagy kotve, nem lehet felkapni attenni, osszecsukni a labait es odebbsetalni. ha meg nekiallsz leakasztani akkor fel kezben allvany, masikban a cucc, harmadikban a motyo, szoval van eleg vacka az embernek nemhogy meg egy ujabb. ha van viz helyben akkor egy vizeszsak is jo, mert eleg ott megtolteni. esetleg vaszon szatyor amibe homokot/foldet/kavicsot teszel (epp mi akad a kornyeken). lenyeg hogy ne kelljen magaddal cigolni a nehezeket. persze a fotostaskat is ra lehet akasztani, de az is macera ha kozben kell valami belole.

Buy books not gear.

(#4862) polcsa válasza optikus (#4861) üzenetére


polcsa
aktív tag

( FLx: )

Ja, értem, a kampó sem a megváltás.
Esetleg gumipók, megfeszítve rálépve; csak lelépve róla nehogy kilője a cugehőrt. :)

[ Szerkesztve ]

(#4863) fr3ntzen válasza polcsa (#4862) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Szerintem vigyél egy hiltit befursz a betonba egy kampót és spanizzad oda az állványt... :Y :R

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#4864) polcsa válasza fr3ntzen (#4863) üzenetére


polcsa
aktív tag

A bentont vigyem vagy ott keverjem ki? Mer akkor csak kavics kell meg cement. Aztán jól belenyomom az álványt a friss beton közepébe... :D

(#4865) dui


dui
aktív tag

Üdv!
Benro S4 alá szeretnék háromlábú állványt venni.
Ez mennyire "passzol" hozzá? Használt már valaki ilyet?

(#4866) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Sziasztok!
600D + 55-250 IS II kombóhoz keresek egy jóféle tripodot olyan 20-25k környékén.
Nézegettem a Manfrotto Compact Action-t, vélemények?

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#4867) ANOka válasza =WiNTeR= (#4866) üzenetére


ANOka
őstag

Mekkora az állványra helyezendő gép és obi össz. súlya? (Én MILC-ezek, nem ismerem ezeket.)

Mert az állvány a gyári adatlapja szerint 1.5 kg tömegre van méretezve.

(#4868) =WiNTeR= válasza ANOka (#4867) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Fú, eskü elolvastam az adatlapját, de mégis valahogy többre emlékeztem másfél kiló terhelhetőségnél. :))
Súlyra kb 1,1kg lenne objektívvel a gép.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#4869) ANOka válasza =WiNTeR= (#4868) üzenetére


ANOka
őstag

Nálam tapasztaltabbak szerint:
"Megméred mekkora az összes cuccod tömege és megszorzod kettővel."

(#4870) zserbox


zserbox
őstag

kicsit fura kérdés, de nem tudok dönteni a nanomax 450 és 460 között. Az utóbbi 25cm magasabb tud lenni de nehezebb és csukva is nagyobb.
Egyik 145 max a másik 170cm. Én 185cm vagyok, de eddig se fejmagasságból lőttem a képeket amikor állványt használtam.
A 450 nagyon kicsi?

(#4871) Studi válasza zserbox (#4870) üzenetére


Studi
addikt

Az a baj, hogy kihúzott középoszloppal jön ki az a 145 centi, az pedig ront a stabilitásán. Ha belefér a keretbe, akkor vedd a nagyobbat.

(#4872) zserbox válasza Studi (#4871) üzenetére


zserbox
őstag

én is ezen kattogok, bár nagyon nem lesz terhelve. 50D meg max egy 70-200 f4 azaz összesen 1.4kg.
Amazon gift cardból az egyik kijön a másik pont nem, meg hát a összecsukott méret.
A 430T még kisebb azt akkor kik használják? :Y
lehet jobb lenne egy gömbfejes (ha már úgy se terhelem agyon, 1.5kg-tól az se bólintana le, nem?)

(#4873) dui válasza dui (#4865) üzenetére


dui
aktív tag

Valaki? :F

(#4874) Studi válasza dui (#4873) üzenetére


Studi
addikt

Abszolút jó hozzá, persze. A fej teherbírása 4kg, ami a gyakorlatban azt szokta jelenteni, hogy kb. felekkora súlyú felszereléshez optimális. A tripod, amit néztél bőven stabilabb ennél, nagy teherbírású, bátran aláteheted, ha az egyéb paraméterek (magasság, tömeg, összecsukott méret, súly) megfelelőek neked.

(#4875) dui válasza Studi (#4874) üzenetére


dui
aktív tag

Köszönöm! :R

(#4876) zserbox


zserbox
őstag

tud valaki esetleg ajánlani olyan állványt ami egy cullmann nanomax 460 méretű de 2.3-3kg terhelhetőségű gyors záras gömbfej van hozzá?
kb cullmann nanomax 460 + Cullmann Revomax RB7.3 lennne de olcsóbban mint a kettőt külön véve?
és amazonról kéne vennem
azért elég max 2.5-3kg gömbfej, mert a rárakott felszerelés max 1.5kg.

(#4877) FLx válasza zserbox (#4876) üzenetére


FLx
addikt

Tudod mit bír egy ilyen névlegesen 2,5-3 kiló teherbírású gömbfej? Semmit, kit objektívet, ha szerencséd van. Minden más úgy bukik le róla, ha nem vigyázol, hogy öröm lesz nézni.

(#4878) optikus válasza FLx (#4877) üzenetére


optikus
senior tag

minden gombfej bukik ha nem vigyazol, plane amin nincs frikcios szorito. a gombnel minel nagyobb az atmero annal jobb, csak ugye a tomege is egyre nagyobb. raadasul a modern sima jarasu (pl teflonos) fejek meg konyebben mozognak igy nehezbb meghuzni konyebben bukik. ezek a pici gombok meg kb mintha egy ceruzat a hegyen egyensulyoznal.

Buy books not gear.

(#4879) Studi válasza optikus (#4878) üzenetére


Studi
addikt

Nagyobb tömegű cuccot épp ezért csak frikciós szorítóval rendelkező gömbfejre érdemes/szabad tenni. Meg nagy ellenfele a gömbfejeknek szerintem az állványgyűrű nélküli teleobi is, ahol a súlypont nagyon messze van az állványmenettől. Ezek alá talán egy pisztolymarkolatos fej célszerűbb, ahol egy kézzel tudod tartani/oldani/szorítani.

(#4880) xXxian válasza Studi (#4879) üzenetére


xXxian
senior tag

Mijaza frikciós szorító..?

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#4881) optikus válasza xXxian (#4880) üzenetére


optikus
senior tag

arrol ismerszik meg hogy nem egy hanem latszolag ket szoritoja van a gombnek (plusz szokott lenni meg egy a panoramanak).
ez egy kisebb szorito, annyit csinal hogy megszoritja kicsit a gombot es ez a szoritas akkor is megmarad mikor a tenyleges kioldot kitekered. ezert nem bukik le egybol ellenallas nelkul hanem van nemi tartasa de megis mozgathato marad.

Buy books not gear.

(#4882) xXxian válasza optikus (#4881) üzenetére


xXxian
senior tag

Müszi! Na, erre nekem anno senki sem hívta fel a figyelmem...

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#4883) polcsa válasza optikus (#4881) üzenetére


polcsa
aktív tag

:DD
Én se tudtam, hogy minek van rajt kettő szorító,
ezért nem is használtam. :D
Nademajmost!

(#4884) kutymorg


kutymorg
tag

Sziasztok!

Állvány vársárlása előtt állok, de picit tanácstalan vagyok.
Felszerelés: D5100+Sigma 70-200/f2.8 (tervbe van: Sigma 100-300/f4 vagy Tamron 150-600)

Nézegettem a MK190XPRO3-BH szettet, de a gömbfej miatt nem vagyok benne biztos, hogy később nem lesz e kevés. Inkább szánok most rá kicsivel többet, mint hogy venni kelljen egy másik fejet.
A panoráma fotózás eddig nem érdekelt, de lehet hogy az állvány megléte után már fog... :)

Edigitalról lenne vásárolva, ~85eFt limittel.
Köszi!

(#4885) FLx válasza kutymorg (#4884) üzenetére


FLx
addikt

Nem rossz cucc ez, de a gömbfejjel igazad van, kevés lehet nagyobb cucchoz. Bár 85-ből meg nem nagyon tudok jobbat mondani neked. Én a 190-hez 054-es fejet vennék, mert a kitben adott stabil ugyan, de azért a 2.8-as 70-200 nem betonstabil rajta. Ugyanakkor panorámához a linkeltet meg ne vedd, mert azon 496-os fej van, ami nem panorámás, a 498-as az. Illetve panorámát ugye csak portré módban készítünk, tehát fog kelleni egy L alakú talp is. :)

(#4886) gaben75 válasza FLx (#4885) üzenetére


gaben75
tag

Szia.

A 498-at ki lehet fordítani állóra.

Intel i5-3570 @3,4 GHz,8 GB DDR3 MEMORY,SHUTTLE XPC, SAMSUNG 840 120 GB SSD, SAMSUNG HD103SJ SATA, HKC 24"

(#4887) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, szerintetek az aron kivul mi a kulonbseg a kovetkezo 2 ebay-es gombfej kozott? 1, 2.

Azonkivul,hogy a 25GBP-s nekem masszivabnak es jobban kidolgozottnak tunik en nem latok mas kulonbseget.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4888) FLx válasza gaben75 (#4886) üzenetére


FLx
addikt

Az nem jó semmire, mert a gép nem a saját tengelye körül fordul el. :)

(#4889) optikus válasza polcsa (#4883) üzenetére


optikus
senior tag

pedig van olyan amin 3 is van (plusz a pano), arrol nem is szolva amikor nem gomb alaku a gomb...

Buy books not gear.

(#4890) Real_Necro válasza Balinov (#4887) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nekem olyan van mint a második. Itt a zolka féle teszt róla. A talpat érmével kell felhelyezned, meg egyszer ragasztanom kellett a tekerőjét a fejnek. Árához képest azért szerintem egész jó.

Ha gondolod rákeresek van e ott ahol még én rendeltem.

Szerk.: rákerestem, már nem árul... de 29$-ért vettem bő 3 éve

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4891) Bobbysolo


Bobbysolo
tag

Sziasztok,
Bocs, ha kicsit off leszek, de nehéz lenne a megfelelő topikot kiválasztanom az alábbi kérdéshez...
Tud vki Budapesten olyan csavar/fotós/videós/műszaki boltot, ahol tudnék venni collos (1/4") csavart?
Ha jól tudom, ilyen van a fotós állványokon is, gopro adapterbe akarnám beletekerni [link]
Köszi!
G

(#4892) Real_Necro válasza Bobbysolo (#4891) üzenetére


Real_Necro
veterán

Esetleg Optiform vagy Tripont vagy Mikrosat?

Egy telefont megér.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4893) Balinov válasza Real_Necro (#4890) üzenetére


Balinov
félisten

koszi, Zolka tesztje miatt is kerdezem. Az elso nekem eleg szimpatikus,

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4894) Real_Necro válasza Balinov (#4893) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ezt már ismerjük, a másikat nem. Szóval én azt választanám amit már teszteltünk páran. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4895) optikus válasza Bobbysolo (#4891) üzenetére


optikus
senior tag

fabory.hu van mindenuk arany aron. mas kerdes hogy sok fele 1/4"-es menet letezik de sztem tudni fogjak mit akarsz.

Buy books not gear.

(#4896) zserbox


zserbox
őstag

végül hama traveller 150 premium duo élőben is kipróbáltam elég pöpec és stabil

(#4897) kutymorg válasza FLx (#4885) üzenetére


kutymorg
tag

054 ára nem fér bele, magában ~60eFt, nincs 120eFt-om állványra.
498RC2 34eFt, MT190XPRO3 57eFt...
Az MT190X3 miben gyengébb a PRO-tól?

Esetleg milyen más alternatíva van állvány vagy fej téren?

[ Szerkesztve ]

(#4898) FLx válasza kutymorg (#4897) üzenetére


FLx
addikt

Ha jól rémlik nem forgatható a középoszlop.

(#4899) optikus válasza kutymorg (#4897) üzenetére


optikus
senior tag

nem tom de en mar inkabb hasznaltakat veszek es persze nem a legujabbakat igy joval olcsobb es tudom mire szamitsak. nyilvan ehhez ki kell varni hogy felbukkanjon a megfelelo.

Buy books not gear.

(#4900) FLx válasza optikus (#4899) üzenetére


FLx
addikt

Nemrég árultam a 190-est 498-as fejjel, kb a kutyának nem kellett. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.