Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4301) Alx.Mercer válasza belovary (#4300) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Sajnos azóta szemet vetettem a Vanguard TBH 250-re is. :W :DDD

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#4302) belovary válasza Alx.Mercer (#4301) üzenetére


belovary
senior tag

Na passz... :DDD Sajnos nem ismerem, de attól még lehet jófajta... :K

(#4303) z.kiss.z


z.kiss.z
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Ezzel az állvánnyal [Rollei C4] van valakinek tapasztalata?

(#4304) .mf válasza z.kiss.z (#4303) üzenetére


.mf
veterán

A színessége és a lábszög-rögzítője a Mefotora, pár egyéb részlet a QZSD-re emlékeztet, valamelyik kínai OEM matricázása lesz.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4305) Lizzie


Lizzie
csendes tag

Sziasztok!
Első állványomat szeretném megvenni, ehhez kérnék egy kis segítséget. Canon 70D-hez perpill 55-250-es a "legnehezebb" összeállításom, a későbbiekben 70-200 F4 van tervben. Nem kifejezetten túrázáshoz keresek állványt, de időnként azért vinném szabadtérre is.
Böngészve a kínálatot, amiket kinéztem:
- Manfrotto MK190XPRO3-BH állvány 496RC2 gömbfejjel
-Vanguard Alta Pro 263AB 100

A Benro-kat nézegettem még, de talán ezekkel vagyok a legkevésbé képben.

(#4306) Alx.Mercer válasza Lizzie (#4305) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Nekem pár hete volt lehetőségem boltban kipróbálni mindkét típust.
Pár szóban annyit tudnék mondani, hogy a Manfrotto (190XPROB3) SOKKAL merevebb, mint a Vanguard (Alta PRO 263AB). Mindkettőre a Vanguard SBH 250-es fejet tettük fel. 70-200 volt rajta egy 70D-n, tehát ekvivalens 320mm-en lett kipróbálva. Minden meghúztam mindkét állványon, a középoszlopot leengedtem, majd 10x nagyításban élőképnél az objektív végének bemozdítása után a Manfrotto nagyon hamar visszanyerte a mozdulatlan állapotot. A Vanguardnál ez sokkal tovább tartott (vibrált a kép). Ez volt az első rossz pont a Vanguardnak.
A Vanguard középoszlopa sokkal több lehetőséget nyújt, mert bármilyen szögben rögzíthető, a Manfrottoé csak 90°-ban dönthető el. Itt a Vanguard volt a jobb.
A legfurcsább az volt, hogy a Vanguard leengedett középoszloppal és meghúzott csavarokkal is "lötyögött" amikor a középoszlop alsó részét megmozgattam... A csuklórész mozgott, amivel kifordítod a középoszlopot...
Ez volt a második rossz pontja a kínai állványnak.

Ezek miatt rendeltem meg pár hete a 190XPROB3-at és most pénteken pedig egy Vanguard TBH 250-es fejet.
A 190XPROB3 se az a brutál masszív darab, de az árához képest nagyon jó.

Ha elég magas vagy, akkor nézd meg még a Benro A2970F-et. Középoszlopa hasonló a Vanguardhoz.

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#4307) role_of_72 válasza Lizzie (#4305) üzenetére


role_of_72
tag

+1 a Manfira. Az állványra és a fejre külön-külön pár gondolat:

Én egy éve voltam hasonló döntési helyzetben mint most te, akkor ugyanezt tapasztaltam mint eggyel fentebb a kolléga: a Vanguard Alta Pro 263 ugyan papíron többet bír mint a Manfrotto, ám a boltban csak a kezemet tettem az állványra és már csúsztak is szét a lábai (OK, járólapon, de akkoris..). Már rendeltem is a 190XPROB-t. ;] Sokkal stabilabb! :K

A kiszemelt szetted (Vanguard Alta Pro 263AB 100) az állványhoz tartalmazza még a Vanguard SBH-100 gömbfejet. Én olyat vettem a fenti Manfrotto állványomra és NEM ajánlom! :N

Az SBH-250-re mondanak jókat, azt nem ismerem, de az SBH-100 kompromisszumos:

Az állítása körülményes, de a fő baj nem is ez. Kép komponálásánál számolni kell azzal, hogy rászorítás után ha elengeded a gépet kicsit "bebólint" és csak utána áll be a kép (bár ez lehet minden gömbfejnél így van?)
Egyszer kipróbáltam a 450D + markolat + Sigma 17-70 + 430EXII vaku kombóval és ugyan nem húztam menetszakadásig a fejet, de portré állásban nem bírta el a cuccot (holott 10kg teherbírással hirdetik.. :U )

OK, mondok előnyöket is SBH-100-ra: viszonylag olcsó, viszonylag könnyű, alapvetően jó a teherbírása, van panoráma funkció benne (ez a 496RC2-ből kimaradt, én ezért vettem a Vanguardot) és kettő (!) gyorstalpat adnak hozzá (kitben is és ha külön csak fejet veszel is).

Túrázás: Vittem (2 hetes) túrára az összeállítást (2,2kg), oda nehéz volt :) Városba kivinni viszont bőven vállalható.

Ha a súly fontos, esetleg a karbon állványokra vess egy pillantást, talán még 2kg alatt meg is úszhatod (árban mondjuk húzósabb).

http://thebudapestproject.wordpress.com

(#4308) .mf válasza role_of_72 (#4307) üzenetére


.mf
veterán

"Túrázás: Vittem (2 hetes) túrára az összeállítást (2,2kg), oda nehéz volt :) Városba kivinni viszont bőven vállalható.

Ha a súly fontos, esetleg a karbon állványokra vess egy pillantást, talán még 2kg alatt meg is úszhatod (árban mondjuk húzósabb)."

Karbonnal is csak párszáz grammot nyersz, jó esetben 20-25%-ot; ellenben árban ált. duplája.
Alternatíva: túrázásra egy másik állványt rendszeresíteni, ami kisebb és könnyebb? Nem lesz olyan magas, meg valószínűleg gyengébb is lesz, teléket nem fogja annyira szeretni; de hiába van egy jó és drága állványod, ha a súlya miatt otthon hever, és nem viszed magaddal; a semminél meg ez is több.
Szvsz :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4309) Lizzie válasza role_of_72 (#4307) üzenetére


Lizzie
csendes tag

Köszönöm Nektek a részletes leírásokat, nagyon sokat segítenek. :) A Vanguardot akkor mindenképp kizárom. Nagy túrákra semmiképp sem tervezem, az élményt nem szeretem a cipekedésre váltani :D Inkább a városba/faluba való cibálás opció játszik.
Bár talán még nézelődök, egyenlőre mindenképp Manfi és agyalgatok még picit a fej-témán.

(#4310) role_of_72 válasza .mf (#4308) üzenetére


role_of_72
tag

Igen, sajnos az állványok ára nincs egyenes arányosságban a súlyukkal - azonos teherbírás mellett -, ezért kell mindenkinek mérlegelnie mi éri meg neki. :K

Részemről egyetértünk, hogy hegymászós túrára nem feltétlen ilyen állványt kell vinni. Az út amit említettem nem volt ilyen durva és kifejezetten fényképezni mentem, szóval akkor a stabil állvány prioritás volt. :)
Ha nagyobb szintkülönbségeket kell leküzdeni, nekem is van a kisebb/könnyebb állványom. (Mondjuk ez már elég leharcolt, mostanában rendelem az utódját, ha gondoljátok majd írok róla pár sort ;) )

@Lizzie: "az élményt nem szeretem a cipekedésre váltani" +1 :R

[ Szerkesztve ]

http://thebudapestproject.wordpress.com

(#4311) Andrew31 válasza role_of_72 (#4310) üzenetére


Andrew31
senior tag

Mindenképpen! :) Szerintem ilyet kevesen láttak még itt.

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#4312) sarasota123


sarasota123
aktív tag

sziasztok , lenne egy dilettáns kérdésem: a vanguard pisztolymarkolatos gömbfejei "kompatibilisek" a manfrotto állványokkal ugye? egy 190XPROB állványt néztem ki vanguard gh-200 fejjel. köszi

illetve egy kicsit megkavarodtam, hogy akkor most van a 190xprob meg 190xpro3 de ti meg valahol 190xprob3 típust is írtok. mi a különbség? :F

[ Szerkesztve ]

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#4313) Alx.Mercer válasza sarasota123 (#4312) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Az XPRO jelöli azokat a típusokat, amiknek kiforgatható a középoszlopa.
(a "B" jelölés szerintem a Basic-et, vagyis alap típust jelöli a régi sorozatnál, mert ott volt 190XPROL is, ami magasabb volt, mint a190XPROB, viszont mindkettő 3 szekciós volt. Ha jól tudom, akkor a régis 190-es aluminium szerkezetűből nem készült 4 szekciós...)

Lényeg a lényeg az új 190-es típusnak 5 változata van:
MT190XPRO3 (aluminium, 3 szekciós, dönthető középoszlop)
MT190XPRO4 (aluminium, 4 szekciós, dönthető középoszlop)
MT190CXPRO3 (karbonszálas, 3 szekciós, dönthető középoszlop)
MT190CXPRO4 (karbonszálas, 4 szekciós, dönthető középoszlop)
MT190X3 (aluminium, 3 szekciós, NEM dönthető a középoszlop)

A régi sorozatból pedig ezek a fő típuok:
190XPROB (aluminium, 3 szekciós, dönthető középoszloppal)
190XPROL (aluminium, 3 szekciós, dönthető középoszloppal, magasabb, mint a PROB)
190CXPRO3 (karbon szálas, 3 szekciós, dönthető középoszloppal)
190CXPRO4 (karbon szálas, 4 szekciós, dönthető középoszloppal)
190CX3 (karbon szálas, 3 szekciós, NEM dönthető a középoszlop)
190XB (aluminium, 3 szekciós, NEM dönthető a középoszlop)
190DB (aluminium, 3 szekciós, NEM dönthető a középoszlop, ehhez szerintem jár egy kisebb cserélhető középoszlop)

A fenti jelölések a fej nélküli változatokra vonatkoznak. Amelyikhez jár fej is, ott további betűk és számok egészítik ki a típusjelölést...

Itt egyébként könnyen ki tudod deríteni, hogy mi micsoda: Manfrotto NEW 190

(Elvileg olyan típus, hogy 190XPROB3 nincs. MT190XPRO3 (új) vagy 190XPROB (régi) van.)

[ Szerkesztve ]

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#4314) Alx.Mercer válasza Alx.Mercer (#4313) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Most látom, hogy én is írtam fentebb többször is 190XPROB3-at... :C
A fenti hozzászólásomat akkor elolvasom magamnak is mégegyszer. :DD

[ Szerkesztve ]

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#4315) sarasota123 válasza Alx.Mercer (#4314) üzenetére


sarasota123
aktív tag

igen, totál a te hibád, hogy összezavarodtam :D nagyon szépen köszönöm egyébként a részletes felvilágosítást :R

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#4316) sarasota123 válasza Alx.Mercer (#4314) üzenetére


sarasota123
aktív tag

és egyébként melyik az ajánlott? a régi szériás 190 állványok vagy az újak?

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#4317) belovary válasza sarasota123 (#4316) üzenetére


belovary
senior tag

Szia! Próbáltam mindkettőt, nekem személy szerint egyértelműen az új típus jött be! Azt is vettem meg! Nagyon jól kezelhető, strapabíró, és praktikus! Csak ajánlani tudom. Nekem a túrázás miatt a 4 szekciós van, de már volt részem tesztelni erős szélben, hegyoldalon, ahol érezhetően totál nyitott állapotban már azért voltak beingások, de még így is sikerült elég szép fotókat készíteni. Egyszerűen tökéletes!

(#4318) Alx.Mercer válasza sarasota123 (#4316) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Ha nem zavar, hogy az újabb egyben drágább is, akkor én azt választanám a helyedben.

Ami az új mellett szól:
- 7kg terhelhetőség az 5-6kg helyett
- áttervezett középoszlop-kifordító mechanika (de szépen hangzik... :DDD )
- lábak tövénél a markolat gumiborítás a kemény szivacs helyett (tartósabb)
- gyorskioldónak nevezett csatok a lábakon (gyorsabb, könnyebb használni...)
- középoszlopon körbefordítható bubis vízmérték
- az aluminium változatból van 4 szekciós
- a lábszekciók átmérője megnőtt (stabilitás, terhelhetőség)
- kihúzott és leengedett középoszloppal is magasabb.

Hátránya a régivel szemben:
- kicsit nehezebb
- összecsukva nagyobb

Ennyi jutott eszembe.

[ Szerkesztve ]

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#4319) sarasota123


sarasota123
aktív tag

hát ennyi dicséret után már nincs más lehetőségem mint ezt választani :D akkor a vanguard psiztolyfejek használhatók manfrotto állványokkal? csak hogy tuti legyen :)

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#4320) Alx.Mercer válasza sarasota123 (#4319) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

A Manfrotto állványok általában 3/8-os menettel rendelkeznek. Ez a nagyobb fajta.
A Vanguard fejek többségén pedig -ha jól tudom- alapból 3/8-os anya van, de 1/4-es (ez a kisebb) menetszűkítővel is el vannak látva.
Tehát elvileg kompatibilis a kettő, de azért vásárlás előtt kérdezz rá a boltban is (vagy próbáld ki, ha személyesen veszed meg.)

[ Szerkesztve ]

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#4321) role_of_72 válasza sarasota123 (#4319) üzenetére


role_of_72
tag

Nekem Vanguard fej (SBH-100) van Manfrotto állványon, ráment simán. (Ajánlani viszont nem fogom - lásd fenti kommentem :) )

Még a régi vs. új témához annyit:
- az új 190-es szérián a lábak rögzítő fülei jobban kiállnak, ergo könnyebben beleakadnak mindenbe (ha ez gond lehet)
- ez szubjektív, de nekem a régi dizájn sokkal jobban tetszik
- a szivacs a régin is full tartós, semmi gondom nincs vele

Eszem ágában sincs rábeszélni senkit a régire, sőt, rosszabb biztos nem lett az új változat, csak megírtam én is a tapasztalatom. ;)

http://thebudapestproject.wordpress.com

(#4322) Alx.Mercer válasza sarasota123 (#4319) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Itt egy magyar teszt az új 190XPRO4-ről illetve az új 055XPRO3-ről. Amúgy az egyik legjobb teszt. Mindkettő végén video.

190XPRO4 - MLZ Photo

055XPRO3 - MLZ Photo

Nem reklámnak szántam, mielőtt valaki azt hinné...

[ Szerkesztve ]

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#4323) mutyuru


mutyuru
aktív tag

Sziasztok!

Nagy segítséget szeretnék kérni. A férjemnek vásárolnék új állványt karácsonyra, de nem mozgok otthonosan ebben a témában.
Szóval megadnék pár szeritnem fontos szempontot:

- ráfordítandó összeg: kb.: 45 - 50 000ft (ebben a fej is bele kellene férjen) - nem álmodozok, de kompromisszumot kell kötni
- újat akarok neki venni, mivel ajándék lesz (nem akarok lebőgni a használt, hibás cuccal)
- bírjon el egy Nikon D40-t + Sigma 18-200as/nikor fix 55 1/8 g obival (ha jól tudom majd akarna külső vakut is később)
- felhasználás: éjszakai városi fotózás, termékfotózás (itt a fej számít, mert döntenie kell a gépet) és kisebb erdei túrák
- súly nem annyira számít, mivel jóerőben van a drága, de a repülőre felhozza általában a mostanit, amit kb 60-80cm-re össze tud csukni

Jelenleg egy teljesen műanyag állványt használ és sokat szenved vele, emiatt gondoltam meglepem.
Nézegettem pár típust, amit ajánltatok másoknak és kb. ez férne bele a keretbe: Manfrotto MT190XPRO3
De a fej még nincsen benne. tudnátok ajánlani vmit?

Köszönöm,
M

(#4324) sarasota123 válasza mutyuru (#4323) üzenetére


sarasota123
aktív tag

hát ez az állvány már önmagában annyi, mint amennyit rászánnál az egészre, és fejnél meg szerintem legalább 15k-val kell számolni :(

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#4325) Alx.Mercer válasza mutyuru (#4323) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Az mindenképpen egy jó állvány! Csak figyelni kell mert még a régebbi széria is kapható belőle, ami kb 40k, az újabb pedig 50k.
De egy jó fej hozzá még legalább 20, de inkább több...

Ha a férjed elég magas, akkor esetleg még érdemes elgondolkodni a Benro A2970F-en. Paraméterei alapján nagyon jó ez is, a középoszlopa bármilyen szögbe rögzíthető. Ára 33-40k között mozog. Sajnos ez is fej nélkül van...

Benro A2970F

Vagy esetleg az Induro AT203 ha elegendő a hagyományos középoszloppal rendelkező állvány. Ez kb 25k fej nélkül.

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#4326) Doom


Doom
aktív tag

Sziasztok!

A Benro N0-ás gömbfejről van valakinek tapasztalata? Jelenleg egy Benro BH (0-ás vagy 1-es nem is tudom fejből) fejem van, de szeretnék olyat, aminek van panoráma funkciója. GX7-es MILC-hez lenne, valszeg telével is a max súly 1 kg lenne, ami rá lenne pakolva, de egyelőre még csak 700 g maxnál tartok. Azt néztem, hogy a Manfrotto 494RC2 van vele kb egy árban, ezen nem is tudom, van-e egyáltalán panoráma funkció. Ti mit ajánlanátok ilyen ár körül?

Köszi,
D

(#4327) Alx.Mercer válasza Doom (#4326) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

A 494-en nincs panoráma mód. Még a 496-on nincs.

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#4328) mutyuru válasza Alx.Mercer (#4325) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Nagyon köszönöm a gyors válaszodat! Az általad javasolt Benro egész jó kis darab.
Milyen fejet érdemes nézni hozzá? Talán még egy fej is bele férne ha kicsit emelek az összegen.
Az induro AT203-hoz szintén ez volna a kérdésem.
Köszönöm!

M

(#4329) Real_Necro válasza mutyuru (#4328) üzenetére


Real_Necro
veterán

Korábban linkelt JohnyBlue kolléga egy Giottos állványt, azt is érdemes megnézni: [link]

Szerk.: szintén fej nélkül

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4330) mutyuru válasza mutyuru (#4328) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Ti hallotatok már a Sirui TX sorozatáról. Arról is egész jókat olvastam és kb. sztem megfelelne a kívánalmaknak. Csak nem ismerem magát a márkát.
Sirui TX

(#4331) #74459392 válasza mutyuru (#4330) üzenetére


#74459392
törölt tag

Erre is ránézhetsz: link
Nekem bevált.

(#4332) .mf válasza mutyuru (#4323) üzenetére


.mf
veterán

Szerencsés flótás... legtöbb házas fotós ismerősömnél nemhogy a pontos típust nem tudják és csak izéknek, bigyóknak nevezik, de főleg nem vennének is, hanem folyton arra panaszkodnak, hogy már megint egy újabb izére szórod a pénzt...
(Valaki fotós szólása, hogy "mindig attól félek, hogyha meghalok, akkor a feleségem annyiért adja el a fotós felszerelésem, amennyibe mondtam, hogy kerültek" :DDD )

On.

Állvány:
Írtad, hogy repülőre is viszi -- kézipoggyászban vagy csomagban?
Kézipoggyász max. hossza 55 cm, míg csomagba egész nagy is belefér.
Én pont azt tervezem, hogy legközelebbi utamra egy kézipoggyász méretet kitöltő túrásabb jellegű hátizsákot és oldalán egy állványt viszek. Amiket én kinéztem: Induro AT214, Benro A2580T (e kettő sima középoszlopos), Benro A2980T (dönthető középoszlopos, de ez csak kiszedett középoszloppal fér be a méretkorlátba, mivel azzal 56 cm, anélkül 2-3 cm-rel rövidebb). A gond csak az, hogy a -T (twist lock, csavarós-záras) verziókat idehaza nem kapni; de -T vagy -F (gyorscsatos) preferencia kérdése.

Összehajthatósok:
Benro Travel Angel, Siruik, QZSD Q666, Q668, Q999, Weifeng 6615: egy Wf 6615-ösöm már van, amellé (egy hagyományos helyett) tervezem ezt a másik állványt. Miért, hiszen olyan jó kompakt poggyászméret, kérdezhetnéd. Igenám, de teljesen nyitva is csak 135 cm fejjel, ami guggolós vagy nagyon behajolós. A leghosszabb QZSD 999 is csak 157 cm teljesen nyitva, fejjel; igaz ez kb. 175-180 cm-ig már nem hajolgatós.
Másrészt: macerásabb felállítani. Pl. állítsuk fel egy stabil 2-3 lábszekció + leeresztett középoszlop állásba.
Egy normál állványt felállítani annyi, hogy nyitok 15° szöget a lábakon, kieresztem a lábszekciókat és rázárom, ennyi.
Ezeknél: nyitok 165° szöget a lábakon, általában fogásváltás is kell hozzá; lábszög-pöcök be; lábtagok kiereszt és rázár, középszlop leenged és rögzít. 3-4x annyi idő.
Motorozáshoz nekem ideális a 30 cm-re csukott mérete, mert nagyon szűken vagyok hellyel. De ha van legalább 50 cm hely, akkor inkább a hagyományosat viszem.

... és akkor a fej még egy külön litánia :))
Gömbfej vagy tilt vagy pano? Amiket leírtál, ha nem videózik, a gömbfej is jó lesz. Abból asszem a Vanguard BH250 és Benro B1 a legolcsóbb ajánlott; de nem értek a lovakhoz, a többiek majd megerősítik vagy megcáfolják :)

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4333) Real_Necro válasza .mf (#4332) üzenetére


Real_Necro
veterán

Feleségem anno egyik szülinapomra vakut vett, majd 1 hónappal később névnapomra meg Manfi állványt... persze megkérdezte melyiket szeretném... :)) Szóval jól kell választani. :DDD ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4334) .mf válasza Real_Necro (#4333) üzenetére


.mf
veterán

Ha van húga és vállalhatóan néz ki, szólj ;] :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4335) Alx.Mercer válasza Real_Necro (#4333) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Akkor megfogtad az Isten lábát! :C

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#4336) Real_Necro válasza .mf (#4334) üzenetére


Real_Necro
veterán

Öccse van... szóljak? :DDD

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4337) mutyuru válasza Real_Necro (#4336) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Erre mondhatják, hogy t.ke van a menyasszonynak? :D

(#4338) .mf válasza Real_Necro (#4336) üzenetére


.mf
veterán

Akkor inkább ne :))

Btw valakinek nincs kuponkódja Mikrosatba? Jó áron van náluk pár Induro állvány, és úgy tűnik, van valami kuponrendszerük is.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4339) mutyuru válasza .mf (#4332) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Őszintén szólva csak kénytelen voltam megtanulni, hogy minek mi a neve, mert jobban jártam így. :D

Kérdésedre válaszolva: a repülős szállításnál már volt példa mindkettőre. Talán jobb a kéziként, mert a táskába az én cuccaim kell beleférjenek :D
Videózni nem szokott a párom, így jobb volna a gömbfej pl

- Benro A2970F + Benro BH1 vagy BH2-M (a sima b1 annyiba kerül, mint az állvány maga). Vagy ezek annyira nem jó választások? Mi a különbség a B1 és a BH1 között?

Másik lehetősége szerintem még ez lenne:
- Sirui T-1004X + Sirui G10X fej

Esetleg egyben: Sirui ET 1004/2004 E10/E20-as fejjel.

Kayman pedig irta:
- Benro A1692TBO

Már annyi különféle típus felmerült, hogy teljesen bele vagyok keveredve...nem igazán tudom melyik lenne a bestbuy. Sajnos tényleg nem értek hozzá és csak azokra az infokra támaszkodhatom, amiket olvasok vagy ti tanácsoltok.

Most légy okos domokos! :D

(#4340) .mf válasza mutyuru (#4339) üzenetére


.mf
veterán

Ha Sirui, akkor inkább a 2004: ugyanis az 1004 teljesen nyitva is csak 140 cm magas, fejjel ~150, géppel ~155, tehát hajlongani kell hozzá. A 2004 8 cm-rel magasabb, a ~163 már sztem 175 cm-ig még kényelmes. A Benro A1692 is hasonló méret (156 cm, képek alapján felteszem fej nélkül)
Szemben a 2970 teljesen nyitva 175, tehát fejjel-géppel még én is ágaskodnék hozzá; ott akkor a középoszlopot nem is kell teljesen kinyitni, így stabilabb marad.

A fenti hajtogatósak továbbá attól is ilyen kicsik, hogy 5-szekciós a lábuk. Ez ront a stabilitáson (még egy, még vékonyabb legalsó lábtag), és tovább tart felállítani (plusz eleve is).

Viszont: a 2970 (3-szekciós láb) már nem fér bele a kézipoggyász méretbe, csak a 2580 és neccesen a 2980 (4-szekciós láb). Vagy ott van még az Induro AT214, a 2580-ashoz hasonló méretben és funkciókkal, de itthon olcsóbban.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4341) .mf válasza mutyuru (#4339) üzenetére


.mf
veterán

Ja, a fejre nem is válaszoltam...
Benro BH vs B: a BH tudtommal a legolcsóbb szériájuk, igazi alap-darab. B-nél plusz, hogy panorámára is használható, tehát a fejet önmagában is körbe lehet forgatni, nem csak az egész állvánnyal együtt; a panorámának is van egy rögzítője; valamint a gömbfejnél azt is lehet állítani, hogy mennyire finoman, könnyen mozogjon. Továbbá a BH egyedi gyorscseretalpas, csak a sajátjával jó; a B meg amúgy az összes többi is Arca-Swiss szabványos.

Ha nem félsz egy kis kockázattól... A Benrot (ami kínai cég) gömbfejeit korábban másolták / lehetett gyártósorról lepottyant / kamionról leesett / márkája nélkül más matricával olcsóbban is kapni ebayen.
A B széria elődjének, a KS-0 ill. KS-1-nek a másolatát innen is jópáran használták/-ják, úgy hallom megelégedéssel. Most is vannak hasonló másolatok, vagy más-márkáskéknt árultak, jelenleg a BK-03 és Q-02 a két legnépszerűbb modell. Nem tudom, hogy pontosan minek a másolatai, a Benro B-1-hez hasonlóak a technikai paramétereik (36 mm átmérőjű gömb, Arca-Swiss lefogatás, lefogató kialakítása, méret és tömeg is kb), de testük kialakítása kicsit eltér. A BK-03 talán a KS-0 teste + egy Arca-Swiss lefogató? A Q-02 a QZSD sajátja lehet (a QZSD Q-666, -668, -999 állványkitek többnyire a Q-02 gömbfejjel jönnek; azokra se nagyon panaszkodnak), lehet, hogy az ihletet merítették csak onnan. Ki tudja... Ellenben 6000-ből itthon vannak, s az még a vám- és áfamentes határ (22 EUR) alatt van. Még Angliából is rendelhető, az meg is érkezik Karácsonyig. Csomagolása viszont üres fehér kartondoboz lesz csak.
Ha nem lenne már gömbfejem, én bepróbálkoznék vele; de nekem kisebb-könnyebb gépem van és ált. nem hosszú-telézek, nem tudom, hogy a D40-hez telével mennyire válna be.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4342) Alx.Mercer válasza Alx.Mercer (#4301) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Ma megérkezett a Vanguard TBH-250-es fej a Manfrotto MT190XPRO3 állványra. Pár sorban leírnám az első tapasztalatokat, mert szerintem hozzám hasonlóan mások se nagyon ismerik ezt a típust...

Első kézbevételkor azonnal elfogott az a bizonyos "ez minőségi cucc" érzés. Igényesen megmunkált, jó anyagokból összerakott gömbfej ez.
Súlya a konkurens márkákhoz képest elég csekély, mindössze 450g, ennek ellenére 20kg-os terhelhetőséget kapott a specifikációi között, amit persze nem nagyon hiszek. Inkább a fele lenne reális. Mindenesetre nem fogom megtudni, mert a súlyzóimat nem tudom felfogatni rá. :DDD
Lényeg, hogy külsőre jól néz ki, igényesen megmunkált darab, masszív érzetet sugall.

A gömbfej alján 3/8-os menet található, de mellékelnek egy 1/4-es szűkítő anyát is kisebb menettel rendelkező állványokhoz. A felcsavarással semmi gond nincs, leszámítva, hogy a panorámázáshoz begravírozott osztásoknál a 0° pont sehova nem esik. :D Sehogy nem tudom úgy forgatni az állványt, hogy a 0° felém nézzen (nem halálos probléma, csak kellemetlen, elvégre a menet méretéből és a menetemelkedésből ki lehetne számolni, hogy mennyit fordul el a gömbfej, mire megszorul)
Két vízmérték is található rajta, mindkettő gömb. Egyik tájképnél használható, másik portré állásban, feltéve ha erre alkalmas módon van a gép felrakva a fejre.
3 rögzítő található a fejen. A legkisebb a panoráma módot működteti. Ez szerencsére nem henger alakú, hanem egy kis kar, ami erőlködés nélkül lerögzíti a fej forgását.
A második egy közepes méretű henger, ez hivatott a gömb mozgásának finomságát szabályozni. Kilazítva, a gömb szépen és simán mozog. Határozott, de nem teljes szorításnál megtartja a fenti kombót 45°-ban lefele nézve és még kisebb lefele történő nyomkodáskor sem volt hajlandó megmozdulni... Azt hiszem ez jónak mondható.
A harmadik a fő rögzítő kar, ami teljesen leszorítja a gömböt, semmilyen mozgást nem engedve meg. Szerencsére ez is egy kar (henger helyett) így kényelmesebben és biztosabban lehet szorítani vele. Ráadásul a kar tetszőleges irányba elfordítható ha esetleg a mérete miatt útban van. Egy dolgot furcsálltam csak a fő kar használata közben: ha beállítom a kompozíciót, majd rászorítok a fő karral, akkor finoman felfelé kezdi húzni (mintha hátrafelé dőlne) a gépet... Persze ez csak élőképnél 10x-es nagyításnál volt észrevehető. Nem tudom, hogy ez normális-e, mindenesetre, ha a szorítást szabályozó gyűrűvel előtte kicsit rászorítok, akkor nem jelentkezik a probléma. Összességében a mechanikai kidolgozások, mozgások, rögzítések jól vizsgáztak. Egyáltalán nem fogom félteni a felszerelésemet, miközben ez a fej tartja.

Gyors-cseretalpból sajnos csak 1 darab jár hozzá, szemben a gyártó olcsóbb SBH sorozatával, mert ott kettőt mellékel... Persze egyenlőre ez az egy is elég. A cseretalp mérete nekem pont megfelel, jól elhelyezkedik a 70D alján. Felfogatása nem szimmetrikus, ezért előre vagy hátra (felrakástól függően) kicsit kilóg, de nem zavaróan. Én sokszor fogom a gépet úgy, hogy bal kézzel egészen az objektív tövénél. Ezt a cseretalpat fel tudom úgy tenni, hogy egyáltalán nem ér a kezemhez, szóval rajta tudom hagyni a gépen, nem kell levegyem amikor nem az állványon használom (pl a Manfrotto 498 RC4-es "lapátja" biztos, hogy engem zavart volna)
A vázhoz csatlakozó menetet sajnos kézzel nem tudjuk rászorítani (szerszám vagy pénzérme kell hozzá). Ebből a szempontból a második helyre szorult Manfrotto 498RC2 sokkal praktikusabb.
Felszorítás után, ha a gép portré állásban van és a hosszabb objektív napellenzős végét határozottan elkezdjük húzni, akkor kicsit elfordul a váz a talpon, hiába van az gumírozva. De ehhez tényleg idióta módjára kell megtekerni. Normális esetben, közepes súlyú objektívvel meg sem mozdul. Egy nagyobb, bitang súlyú objektívet meg úgysem a váznál szoktak rögzíteni, ahogy én tettem... Elvégre a forgatónyomaték annál erősebb minél hosszabb az erőkar. Ha állványgyűrűt használok, akkor lehet meg sem mozdult volna, mert annyival előrébb kerül a felfogatási pont.

A cseretalpat a fejhez egyszerű menetes szorítással lehet rögzíteni pillanatok alatt, miután behelyeztük a sínbe. Egy kis biztosító ütköző is van belül, ami megakadályozza, hogy lecsússzon a cseretalp a géppel együtt egy esetlegesen kevésbé megszorított manőver után. Csak akkor vehető ki a cseretalp, ha a menetes rögzítést teljesen, akadásik kitekertük.
A második furcsaság ekkor jelentkezett. Miközben a bordázott gumival ellátott csavarral a cseretalpat rögzítettem a fejre, az a kis gumigyűrű minimálisan ugyan, de a csavarás hatására kicsit megmozdult... Nem fordult körbe, csak megmoccant... De szerencsére kis ügyességgel meg tudom úgy is szorítani (vagy lazítani) hogy ne mozogjon semennyit, szóval ez sem olyan nagy probléma.

A pontot íz "í-re" a panoráma kar kilazítása tette fel: brutálisan finoman és egyenletesen fordult körbe! Csak ennyit mondtam: "Ájj, ez de ku**ajóó!" :D Nem volt lágy, se erős, egyszerűen "szmúút" volt. Tetszett.

Kb 1 órát ismerkedtünk, és ugyan van pár furcsasága, de szerintem együtt tudok velük élni, Nincs viszonyítási alapom, mert ez az első állványom és az első gömbfejem is. Elégedett vagyok a fejjel és az állvánnyal is, de mindkettőből el tudok képzelni jobbat, ezért mindkettőre ötből négy pontot adnék.
Én a fejet 26K-ért vettem újonnan, boltból, akciósan. Most ugyanez 43-45k.. Ennyit nem biztos, hogy adnék érte...

Ha van rá igény, akkor csinálhatok pár képet a fejről.

Elég hosszú lett ez a "pár sor"... :U

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#4343) Byk01 válasza Alx.Mercer (#4342) üzenetére


Byk01
senior tag

A felcsavarással semmi gond nincs, leszámítva, hogy a panorámázáshoz begravírozott osztásoknál a 0° pont sehova nem esik. :D Sehogy nem tudom úgy forgatni az állványt, hogy a 0° felém nézzen (nem halálos probléma, csak kellemetlen, elvégre a menet méretéből és a menetemelkedésből ki lehetne számolni, hogy mennyit fordul el a gömbfej, mire megszorul)

Csak erre reagálnék: az, hogy a fej hol áll meg, nem csak a fejben lévő anyán, hanem az állványon lévő csavaron is múlik. Simán el tudom képzelni, hogy ha Vanguard állványra tennéd ezt a fejet, tökéletes helyzetben állna, és ha erre az állványra tennél Manfi fejet, az is.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#4344) Alx.Mercer válasza Byk01 (#4343) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Nyilvánvaló, hogy mindkettőtől függ. Majd ha lesz lehetőségem, akkor kipróbálom mindkettőt a "háztáji" megfelelőjével.

Különben ha jó erősen megtekerném a fejet az állványon, akkor éppen szembe lenne velem a 0°, de annyit meg nem akarok erőltetni rajta.

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#4345) Alx.Mercer


Alx.Mercer
aktív tag

Nem tudom, hogy linkelte-e már valaki...
Egy videós teszt élőkép módban Gordon Laing-től a Cameralabs szerkesztőjétől és azt teszteli, hogy a Manfrotto állványok mennyi idő után nyerik vissza a teljes merevségüket miután megmozdítottuk a gépet/objektívet. Szerintem az egyik legjobb stabilitásteszt.

Gordon Laing - Manfrotto test

Szerk: a 055CXPRO kb olyan merevnek tűnik, mint egy földbe vert cölöp. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#4346) Andrew31 válasza Alx.Mercer (#4345) üzenetére


Andrew31
senior tag

Legalábbis a Pro3... :)

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#4347) lyunior


lyunior
tag

Sziasztok!

Olvasgatom egy ideje a hozzászólásokat, mivel én is épp egy állványon töröm a fejem, és mint tudjuk a topiklakók jobban szeretik, ha az ifjú padavan először olvas és csak utána kérdez.
Viszont nem lettem sokkal okosabb, hogy nekem milyen állványom lesz. :)
Az már körvonalazódni látszik, hogy nem Hama, de nem is Manfrottó.
Valami köztes színvonal kell majd. Bár azt vettem észre, hogy adott minőségi színvonalon belül is van aki erre, van aki arra esküszik.
Én általános használatra keresek állványt + fejet.
Stabil legyen (Súly nem probléma a józan ész keretein belül).
Teljesen nyitható lábbal (alacsonyabb témákhoz).
Nem hátrány a panoráma funkció.
Jó lenne a kivehető és megfordítható szár.
Nem szeretnék túl sok kompromisszumot kötni, de árban is véges a keret.
Kb. 50-60 ezer jutna rá (Állvány+fej).
Fontosabb a stabilitás, mint a tömeg).
Nem baj, ha Magyarországon hozzáférhető.

A fenti paraméterek tükrében tudnátok ajánlani valami hasznos megoldást.
Olvastam fentebb a Giotto , Benro és Induro márkákat, talán ezek közül kerül ki valami.

Előre is köszi a segítséget!

"A te fotód, a te művészeted! Csináld úgy, ahogy neked tetszik!"

(#4348) lyunior


lyunior
tag

Azt nem írtam, hogy jó állapotú használt is érdekel.

Most pl. van egy [link] az aprók között, arról mi a véleményetek?

Köszi: Jr.

"A te fotód, a te művészeted! Csináld úgy, ahogy neked tetszik!"

(#4349) Klemice válasza lyunior (#4348) üzenetére


Klemice
senior tag

korrektnek néz ki ennyiért

(#4350) lyunior válasza Klemice (#4349) üzenetére


lyunior
tag

:D

Kérdés, hogy megtartja-e a cuccaimat, úgy hogy a képek minősége a legjobb legyen.

A legjobb ár-érték arányú kombót keresem a legkevesebb kompromisszummal.

Egyre jobban tetszenek pl. a Benro termékek (így a képek és leírások alapján), bár amiket néztem, már egy magasabb árkategóriát képviselnek.

"A te fotód, a te művészeted! Csináld úgy, ahogy neked tetszik!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.