Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4251) Klemice válasza HKorn (#4250) üzenetére


Klemice
senior tag

Inkább szánj rá kicsit többet, szerintem. Hama felejtős részemről. (Igen, van hama állványom)

(#4252) Colonel993 válasza HKorn (#4250) üzenetére


Colonel993
senior tag

Inkább mekizd el ezt a pénzt mint, hogy kib@Xd erre a szarra...

Komolyan a topik fejlécébe bele kellene vésni, hogy mit ajánlunk és mit NAGYON NEM SZABAD megvenni.
Ezekre a vackokra talán egy árkategóriában azonos teszkós zsebkompaktot ha rálehet akasztani anélkül, hogy a szél is elfújná (bár ez se tuti...)

Ha állványt szeretnél; kuporgass össze 35e HUF összeget és nézz egy belépő Induro/Manfrotto/Benro/ stb... állványt vagy újonnan, vagy középkategóriásat használtan Indexről...

Ha ennyit SE szánsz rá... akkor inkább támaszd magaddal a fához a gépet !
Még az is stabilabb és használhatóbb, nem utolsó sorban biztonságosabb is a gépedre nézve.

Ezeket a játékokat nagyon el kell felejteni, a legolcsóbb régi SUNPAK manuál vakumat se bíznám rá...

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#4253) HKorn válasza Colonel993 (#4252) üzenetére


HKorn
addikt

kösz, de:

- elfelejtettem írni, hogy nagyon nem profi célokra kellene, sőt még csak kültéren, szabadban sem terveztem használni, benti fotózáshoz kellene a rossz fényviszonyok miatt, leginkább családi képekhez, azokhoz is csak alkalomszerűen.

- 35 ezer forint nagyon sok egy fotóállványért nekem, főleg hogy alig használnám.

- akkor ez most teljesen használhatatlan?

- egy ilyen mennyivel jobb esetleg?

Run&Ride

(#4254) Colonel993 válasza HKorn (#4253) üzenetére


Colonel993
senior tag

Amit leírtál mint használati cél... arra nem fogod használni az állványt (oda fényerős üveg meg ISO kell... ami hamar elfogy egy A200-on.)

Nem fogok szart tanácsolni, én vagy jót veszek vagy semmit... mert fölösleges pénzkib@Xásnak semmi értelme.
Pár használat után dobod a kukába kategória...

Ha neked megéri, lelked rajta... de a gyerek vagy TE, egyszer tuti felfogjátok rúgni az "állványos" mindenséget.
35e HUF egyáltalán nem drága egy állványért... (pláne ha használtan veszed, mert kategóriát is léptél és ugyan annyiért adod el ha kellene)

Persze ismét csakis a Te felelősséged, hogy mire bízod rá a felszerelésed...

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#4255) HKorn válasza Colonel993 (#4254) üzenetére


HKorn
addikt

ok, köszi azért a tanácsot, megfontolom, lehet nem veszek semmilyet, eddig is elvoltam nélküle.

egyébként a fotózás ezért is veszélyes, rengeteg pénzt el lehet szórni vázakra, obikra, egyebekre. Mindig van jobb, mint a mi felszerelésünk :)

Run&Ride

(#4256) Colonel993


Colonel993
senior tag

Alternatívának, CheaPoo kategóriában talán ez játszhat...

De ezt is keserves síró szájjal tudom csak levésni ide.
1-2 MILC júzer használgatja, sőőőt meg is magyarázzák jónak... tehát jó... (vagy nem... de ár/arányban egyedüli alternatíva, vakumat már rámerném rakni, de erre vannak szovjet állványaim legutolsó esetre...)

Szerk.: De ha esetleg összeszedsz 15e HUF-ot erre a célra...
Valami régebbi Manfi fennakadhat indexen vagy Vakerán...

Illetve a fentebbi HAMA fostinak van egy kevésbé szar "jobb" változata... asszem az 10 vagy 15e HUF.

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#4257) Colonel993


Colonel993
senior tag

Sőt, most jut eszembe...
Rendelj E-Bay -ről kínai állványt.

Nagyon szépen feltornászták magukat... és érdemes gyors kihasználni míg nem kapnak észbe és tolják fel az áraikat.

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#4258) HKorn válasza Colonel993 (#4257) üzenetére


HKorn
addikt

tudnál linkelni ebayről valamit, ami árban jó és minőségre sem túl rossz? (nem kell, hogy nagyon extra jó legyen, inkább valami ár/érték bajnok kellene)

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#4259) Colonel993 válasza Colonel993 (#4257) üzenetére


Colonel993
senior tag

Ezekből az első a BEST...

Az utolsót meg felejtsd el, félre néztem... nem is Free Shippinges, illetve magán eladótól van stb...

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#4260) HKorn válasza Colonel993 (#4259) üzenetére


HKorn
addikt

köszi!

Run&Ride

(#4261) blendész


blendész
tag

Na, egy rövid, de remélhetőleg választásban segítő útmutató a komolyabb felszerelés alá minél olcsóbb és kisebb állványt keresők számára:
- magasság: ne nagyon vegyetek 140 cm-nél alacsonyabbat. Nekem is van pl Giottos-ból egy max. kb 60 cm-re kihúzható modellem. Megvettem, merthogy majd milyen jó lesz egy ilyen profi, nagyon könnyű, de mégis baromi stabil állvány túrákhoz. Hát, nem. Térdmagasságból fotózni tíz alkalomból egyszer érdemes. Az ilyen csiptetgetős, ráhajtogatós cuccok pedig jól elférnek zsebben, de iszonyú kompromisszumos használni. Általában ahonnan ideális lenne fotózni, ott pont nincsen semmilyen tereptárgy...
- Fej: Munkára, vagy vegyes, aktív felhasználású amatőrködéshez használt állványnál külön veszünk fejet, és alsó részt. "Egybe" cucc akkor lehet megfontolandó, ha a lehető legkisebb súlyra törekszünk és nem napi 8 órában amortizáljuk. Az alul említett modell amúgy több fejjel is kapható, itt - és az olcsóbbak közt mindenhol - a sima csavaros rögzítésű fejet vegyétek. Könnyebbek és általában sokkal stabilabbak mint a gyors-cseretalpas megoldások az alsó árkategóriában. Arról nem is beszélve, hogy egy állványtalpas zoom felrakásakor szépen szedhetitek le a gép aljáról a cseretalpat és rakhatjátok át a lencsére. Hát, nem gyors...
- Gagyi: A rengeteg gagyit (élen a Hama legtöbb termékével: nagyon kevés használható állványuk van) érdemes kikerülni. 10 ezer Ft alatt újonnan NEM lehet kapni még könnyebb felszerelés alá sem normális tripodot. (Inkább 20 ezret mondanék, de néha találni kivételeket.) Aki annyira árérzékeny, annak régebbi, pl fa állványokat javasolnék. Ezek sok esetben már 5-6 ezer Ft-ért kifoghatóak kis szerencsével. Itt a modern termékekhez képest, több-kevesebb többlet-súllyal fizetünk, de ha hajlandóak vagyunk cipelni, nagyon jó ár-érték arányú termékeket lehet találni, melyek sokszorosan túl fogják élni a hasonló árban vásárolt új cuccokat.
- Tényleges ajánlat: Kb 3-4 évvel ezelőtt elég alaposan szétnéztem a piacon, mert kellett a - meglévő munkára jól használható, de súlyosabb - állványom mellé egy olyan cucc, ami a lehető legkönnyebb, bárhová magammal tudom vinni, hosszabb túrákra is, de van annyira stabil, hogy egy két-számjegyű Canon vázat egy 70-200/4 optikával stabilan még épp meg tudjon tartani. Akkor a Manfrotto 394-es modelljét találtam. (lásd: alábbi link: nem hiszem, hogy itt a legolcsóbb, szét kell nézni). Ez alacsonyan tartva meglepően stabil, maxra kihúzva, már nem túlzottan, DE ott van a lehetőség. Én az ilyen jellegű tripodokat javaslom mindenkinek. Ha pl az utolsó lábszekció nyüzüge is, de sok esetben életmentő lehet a megléte, behúzva meg nem ront a stabilitáson.
- Használat: Érdemes tükörfelcsapást és legalább 2 másodperces késleltetést (vagy távkioldót ha van) alkalmazni exponáláskor, hogy az esetlegesen nem betonstabil állványunkban elcsituljanak a rezgések. És finoman nyomjuk meg azt a gombot :)

A fórumtárs által linkelt kínai cuccok is jók lehetnek. A fenti irományommal némileg ellentétben áll, hogy szerintem az olcsóbb Manfrottok (főleg a régebbi modellek) sokszor nem túl jók. A szekciók lötyögnek, nagy a holtjátékuk. A 20-30 ezres kategóriában amik hirtelen eszembe jutnak és legtöbbször jó modelljeik vannak az a Giotto's (bár lehet nem forgalmazzák mostanában), Benro, Induro és társaik.
Én a mindennapi életben amúgy egy Giotto's 9251-et használok. Szerintem súly-stabilitás arányban arany középút.

http://fotoplus.hu/termekeink/allvanyok-allvanyfejek/haromlabu-allvany/manfrotto-394-foto-kit-cserelappal
Szerk: ez nem lett rövid mégsem :D

[ Szerkesztve ]

www.meszlenyiandras.com

(#4262) Colonel993 válasza blendész (#4261) üzenetére


Colonel993
senior tag

olcsóbb Manfrottok (főleg a régebbi modellek) sokszor nem túl jók.

Olcsó Manfi nincs... ami mégis az lenne... az tényleg totál más kategória; említésre sem méltó :)
A régi Manfik nagyon is jók, a NAT 3 egy kib@szott fegyverkategóriás cucc :))
Mindamellett a 190-es széria a mai napig él, és a legelső 190-esig kompatibilis a legtöbb ketyere oda-vissza... és nem véletlenül.

Persze elpusztíthatatlan állvány nincs [Lásd Kai Wong is eltudott törni egy Fél millás Gitzo-t] emiatt használtan minden érdemes átnézni; mennyire van lestrapálva/mi az elő élete... mint pl.: egy objektívnél :)
A régebbi Manfiknak 1 hátrányuk van; NEHEZEK... de én pl pont ilyeneket keresek/használok mert ezek használhatóak is, ellentétben a határokig könnyített pléh cuccokkal a "Cukorból vagyok" -fotósok miatt.

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#4263) blendész válasza Colonel993 (#4262) üzenetére


blendész
tag

Olcsó manfrotto alatt a 40-50 Ft-os kategóriát értem, aminek már erősen illene használhatónak lennie. Már nem emlékszem a pontos típusra, ami kifejezetten gyenge volt, azt tudom, hogy a nemrég frissített szériák közt van egy-két szimpatikus modell.
Stabil pedig nem attól lesz egy állvány, mert Gitzo van ráírva. A méregdrága állványok nem attól méregdrágák, mert egy ökröt is elbírnak, hanem mert előfordul, hogy azt az ökröt egy kilóval kisebb önsúly mellett bírják el, mint mindjuk egy Benro. Azért mert félmillió, nem lesz golyóálló, sőt: sok esetben a teherbírásuk még kisebb is, mint egy olcsóbb darabnak, mert lehet, hogy az adott modellnél a súly minimalizálása volt a cél.
Egy átlagos felszerelés, minden ép ésszel kigondolható körülmények közti stabil megtartására alkalmas fej nélküli minőségi állvány - célnak megfelelő választás esetén - ki kell jöjjön max 50 ezer Ft-ból. És akkor az árintervallumnak nagyon a tetejét írtam.
Ami efelett van, az vagy valamilyen külön extra "furfanggal" rendelkezik vagy speciális masinák alá tervezett cucc, vagy pedig alacsonyabb súly mellett képes szintén a fényképező stabil tartására. Ebben az irányban persze a végtelenségig el lehet menni, mindenféle űrtechnológiás cuccok használatáig. Ha valakinek van több százasa állványra, akkor vegye meg, biztos könnyebb lesz cipelni.
Azért az elárulnám, hogy munkatársakat meglehetősen ritkán látok Gitzok hadával, jellemzően a pénzes amatőrök veszik ezeket. Valóban minőségi márka, de ár/érték arányban meglehetősen a sznob kategóriában játszik, legalábbis manapság.
Nem akarok lebeszélni róla senkit, én is szívesen mászkálnék hónom alatt eggyel, de senki ne jöjjön azzal, hogy ha stabil cucc kell, akkor vegyen a fórumtárs a 700D alá kéccázé' giccót, mert a giccó, na az stabil. :DD

[ Szerkesztve ]

www.meszlenyiandras.com

(#4264) Real_Necro válasza HKorn (#4258) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nagyon olcsón inkább ezt ajánlom ebay-ről. Nekem egy Manfrotto 055XPROB mellé utazós állvány, beltérben kis súlyhoz még is csak jobb mint egy műanyag fejű hama. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4265) role_of_72


role_of_72
tag

Sziasztok!

Közelegnek az ünnepek és egyre inkább úgy érzem, egy jó kis utazóállványt fog nekem hozni a Jézuska. :)
Már egy jó ideje nézegetem a kínálatot, találtam is szépet/jót, de gondoltam vásárlás előtt megkérdezem hátha Ti tudtok jobb ajánlatot a kiszemelttől ("rendes" állványom van, de az társas kirándulásnál bukó..)

Amit tudnia kell:
- repülőn kézi poggyászban elférjen (~35cm összecsukva)
- max. 1.2kg, mert a legtöbbször hátizsákon/ban viszem
- a kis belépő gépemet (450D, kb. grammban is annyi) egy max. fél kilós obival bírja el
- panorámázni lehessen a (jellemzően gömb)fejével
- 120-140cm magasra kihúzható legyen, viszont ha kell alacsonyra is engedhető
- árban max. 40-45k

Jelenleg ami nyerő, az a Redged TCA-522K állványa RNB-0n fejjel kitben. Nálunk nem találtam, a gyártó webshopjából viszont lehet rendelni (129€ + posta Hollandiából).
Néztem még a Mefoto Backpackerét, de annak nem állítható a középoszlopa, a Manfrotto Befree pedig nem tud panorámát (plusz ezért egy fejet nem vennék még rá..), tehát ezek már kiestek.

A fenti Redged kit-től esetleg tudtok valami jobb ajánlatot, ami felett elsiklottam?

Köszönöm! :R

http://thebudapestproject.wordpress.com

(#4266) andrasferenc válasza role_of_72 (#4265) üzenetére


andrasferenc
tag

Szia!
Én egy JOBY GorillaPod SLR ZOOM + gömbfej vízszintezővel állványt javasolnék.

(#4267) Schuby válasza andrasferenc (#4266) üzenetére


Schuby
aktív tag

Nem igazán felel meg a feltételeknek, hisz ő jóval magasabbat akar. Egyébként nagyon jó kis cucc, szeretem, mióta megvan én se hordok nagy állványt pedig a kocsi elbírná

[ Szerkesztve ]

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#4268) .mf


.mf
veterán

Sziasztok!
A nehezebb kérdés utazós kompakt állványt szerencsére már egy ideje letudtam, arra van egy Weifeng 6615 majd' egy éve. Viszont néha úgy érzem, hogy kéne egy nagyobb normális állvány is, mert a 145 cm max magassága a 192 cm-emnek kicsit görnyedős; és a kis összehajtogatott méret másik hátránya, hogy hosszabb idő felállítani (5 szekciós, felfelé visszahajtott láb).
Tudnátok esetleg olyat ajánlani, ami
- ~165-170 cm max magasság (fej nélkül)
- inkább 3, max 4 szekciós láb
- lehetőleg nem csavarós lábszekció zárak
- két terpesztési szög elég (normál és közepszéles)
- normál szerszámmal utánhúzhatós lábak
- megbízható mechanika (lábterpesztés, zár)
- egyik lábszáron szivacs jó ha van (ha nincs, akkor lesz sk)
- lehetőleg 50, de max 60 cm hordméret, ~1.5 kg vagy alatti tömeg (állvány)
- sima megfordítható középoszlop kampóval elég, nem kell kiforgatós
- ha fej is lenne hozzá, akkor gömbfej és Arca-Swiss szabvány qr-plate preferált
- főleg tájképelek inkább széles oldalon, tele nagyritkán max ekv 200-ig
- MILCek (m4/3 és talán jövőben Sony Ax), 2kg alatt
- használt és ebay is lehet, ~25-30k-ig.
Kösz! :R

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4269) Alx.Mercer válasza .mf (#4268) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Esetleg a Benro 2970f? Ez nagyjából lefedi azokat, amiket írtál (annyiban eltér, hogy kicsit nehezebb, és kiforgatható a középoszlopa)

Benro 2970F vs Manfrotto 055PROB

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#4270) stream1


stream1
csendes tag

Sziasztok,

Karácsonyra szeretném meglepni páromat egy állvánnyal, a következő eszközökhöz, és használathoz:

Főleg makró fotózik szívesen, van makró vakuja és normál vakuja, több objektíve, és egy Canon 70D.
Gyakran látom, hogy belemászik a témába, de van, hogy messzebbről fényképezi azt, így olyan állvány kéne, ami tud "terpeszteni" és elbírja a 70D+ obi + vaku súlyát is, döntött állapotban a földön.
Ez mellett persze használná beltérben és kint a szabadban is az állványt ezért jó lenne ha nem 15kg lenne :).
(az egész csaj 53kg, már a 70D is húzza a nyakát, de imádja :) ).

Szóval mit érdemes a fenti igényekre? nagyon sok állvány van és nem tudok kiigazodni, kérlek segítsetek...kérdezzetek, ha ez még kevés...

Köszi!
M.

(#4271) Real_Necro válasza stream1 (#4270) üzenetére


Real_Necro
veterán

Első kérdés, mennyit szánnál rá?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4272) stream1 válasza Real_Necro (#4271) üzenetére


stream1
csendes tag

A keret véges, de nincsenek illúzióim, hogy 20e-ből jó állvány lesz. (ha mégis akkor örülünk)
Úgy gondolom, hogy a 30-60e-es ársávban maradnék...hacsak nem lehetetlen itt jó állványt találni. mivel nem szeretnénk 3x szart venni mire egy jó lesz így inkább előtérbe helyezném a jó közép kategóriát, jó ár/érték aránnyal.

(#4273) Real_Necro válasza stream1 (#4272) üzenetére


Real_Necro
veterán

Makróhoz én olyan állványt keresnék, ami egyrészt masszív, másrészt sokféle módon állítható, mint pl a Giottos MTL8350. Ezzel csak az a baj, hogy árban már magasabb, meg nincs hozzá fej sem.Használt gondolom nem játszik, legalábbis én ajándékba újat szeretek nézni.

Makró fejeket sajnos nem ismerem. Én ha a gömbfejemet lecserélném, most biztosan egy Vanguard pisztolymarkolatosra váltanék.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4274) JohnyBlue válasza Real_Necro (#4273) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Karbon állvány? :B

Hogy maradjunk a Giottosnál én a YTL9383 at vásárolnám meg.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#4275) Real_Necro válasza JohnyBlue (#4274) üzenetére


Real_Necro
veterán

Bíztam benne, hogy valaki rajtam kívül tud óccsóbbat is. ;) :R

De a karbon állványért lehet még extra ajándék is jár... :P :B :DDD

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4276) Alx.Mercer válasza stream1 (#4270) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Most pénteken a "Hárompontos" fotós boltban lesz "Manfrotto nap" és "Fekete péntek" akció is. Ha tudsz, akkor érdemes elmenni, mert sok állványt és kiegészítőt ki lehet majd próbálni. (A Manfrotto cuccok pedig nem rosszak. Makrózáshoz pl a 190XPROB vagy a 055XPROB szerintem pont jó lehet, főleg ha az akció érvényes lesz rájuk is...)

[ Szerkesztve ]

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#4277) .mf válasza Alx.Mercer (#4269) üzenetére


.mf
veterán

Köszi, még körbejárogatva párszor és egyes kiszemeltekről teszteket, beszámolókat keresve, ehhez a családhoz jutottam megint vissza. Van forgatható középoszlop nélküli is, az x9x0 helyett x5x0.
Most számolgatva meg zollstockkal méricskélve úgy tűnik, hogy az A1580 151 cm-e + fej + gép kombóhoz is már csak kicsit kell előredőlni, ellenben a 49 cm-es méretével még cabin luggage méretbe is befér, míg a 2580 54 cm-je már nem igazán. Bár az is igaz, hogy arra meg ott van a 6615-ös (ami valószínűleg szintén egy Benro-másolat).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4278) .mf válasza .mf (#4277) üzenetére


.mf
veterán

Amúgy mekkora lol má' ez is... Gondolkoztam, hogy a dönthető középoszlop mennyire lenne-e hasznos nekem, és azért eszembe jutott pár helyzet, amikor jól jött volna. 107 USD a 1580 vs 141 a 1980, hmm...

Rákeresek itthon, nem is ismerik a típust. Csak a 3-szegmenses 1970 van, ami hajtogatva 59 cm, míg a 1980 csak 50.6 (tehát cabin luggage-nek már esélytelen), és az a 1580 25900-as árához képest 32900.

Rákeresek EU-n belül. Találok pár árösszehasonlítón néhány lengyel webshopot. Náluk a 1980 olcsóbb (24k), mint nálunk a sima 1580 (26k), a 1970-ről nem is beszélve (33k)!! Viszont a szállítás önmagában 100 PLN, ~7,5k :( :U
Nem jár innen valaki egész véletlenül Lengyelországban? ;] Vagy ha valakinek megjött a kedve valami jóféle Benrohoz, osztozkodhatunk a szállításon... :))

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4279) Gabonetta válasza .mf (#4278) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Nem értelek. A 1970 nálunk is 33. Vagy nem az A-1970 F-re gondolsz?

(#4280) .mf válasza Gabonetta (#4279) üzenetére


.mf
veterán

Nem, az A1980F-re. Az A1970F-et írtam is, hogy idehaza 33k; az A1980F viszont, amit én keresek, idehaza nem kapható, a lengyeleknél viszont csak 24k lenne, ha nem lenne ott az a csúnya szállítási díj...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4281) Alx.Mercer


Alx.Mercer
aktív tag

Az alábbi gömbfejek közül melyiket érdemes egy 190XPROB Manfrotto állványra tenni? (Canon 70D+70-200 F4 menne rá)

Vanguard SBH 250
Manfrotto 498 RC2

Mindkettő tud panorámázni, gyorscsere-talppal rendelkeznek. A Manfrotto gyorsabb a fel/le pattintós megoldásával, de kérdéses számomra, ez TÉNYLEG van-e olyan stabil, mint a csavaros szorítás...

Mivel az állványom Manfrotto így afelé húzok, hogy a fej is legyen az, de kíváncsi lennék, hogy magáról a márkákról, mint gömbfejek, ki mit mondana? Értem én a paramétereket, meg a parasztvakító marketingdumát is kajálom nagykanállal, de inkább a terepen nyújtott "teljesítmény" érdekelne.

Csak ez a két márka jöhet számításba, mert ezeket tudom jó áron beszerezni (a Vanguardot olcsóbban)

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#4282) Noddy


Noddy
senior tag

Sziasztok!

Ez az állvány ki tud engem szolgálni? [link]
Egy Oly E-PL3-at kell megtartania kitobival. Kb havonta 1-2 alkalommal lenne használva. Főleg növényfotózáshoz, éjszakai fotózáshoz, tájképhez (túra).

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#4283) Gabonetta válasza .mf (#4280) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Bocs, tényleg azt írtad, csak én a mondat végére figyeltem. :) Írsz nekem paramétereket erről a 1980-ról?

[ Szerkesztve ]

(#4284) belovary válasza Alx.Mercer (#4281) üzenetére


belovary
senior tag

Szia! Nekem Manfrotto Manfrotto 498 RC4 van! Csak ajánlani tudom, baromi jó! Egyszerű, baromi gyorsan lehet kezelni, és baromi stabil! Volt szerencsém hidegben, esőben, mindenféle kinti körülmény között tesztelni, és mindenhol kitűnően vizsgázott! Élmény vele a fotózás!

(#4285) Colonel993 válasza Noddy (#4282) üzenetére


Colonel993
senior tag

Igen... ezen célra jó lehet számodra.

eDigital BF akcióban is benne volt egy hasonló Cullman (Vagy ugyan ez)
Mikor megveszed; Ellenőrizd a gyorscseretalpat, hogy atom stabil-e a fejben... illetve a Safety Lever (egy kis kék cucc a befogó rész beljebb eső részén) épségben van-e...

Előferdül 1-2 darabnál, hogy törött... anyaggenge, hibás... stb.
Semmi komoly, csak tényleg nézd át !

Másik fontos dolog, hogy Tetszik-e neked :) mert csak úgy fogod szívvel használni.

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#4286) Noddy válasza Colonel993 (#4285) üzenetére


Noddy
senior tag

Köszi.
Még élőben nem láttam, csak a specifikációk és leírás alapján választottam ki. Mindenképpen leellenőrzöm majd. Igazán ami miatt e mellett döntöttem, hogy van hozzá rövid középoszlop, ami alacsony növények fotózásánál jól jön, ennyi pénzért manfrottoból, csak "egyszerű" állványt kapok (Compact Advanced). esetleg ha van valakinek ebben az árkategóriában javaslata szívesen veszem.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#4287) stream1 válasza Alx.Mercer (#4276) üzenetére


stream1
csendes tag

Köszönöm a segítséget...ezt sikerült becélozni: Manfrotto 190xprob3-3w

Ez elvileg szettben van fejjel, és a hárompontos boltban is ajánlották makrózni....gondolom nem lövök mellé....

(#4288) Colonel993 válasza Noddy (#4286) üzenetére


Colonel993
senior tag

Nem utolsó szempont a használt piac sem...
Indexre tedd fel az igényed meg az árkereted és tuti akad valami.

A rendezett az állvány háttere, és alaposan átnézed, akkor nem kell félni a későbbiek során meglepetéstől.
A Manfi állványok meg nem drágák, mert egy életen át kiszolgálnak :)

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#4289) .mf válasza Gabonetta (#4283) üzenetére


.mf
veterán

Gyár oldala full adatokkal, kicsit lassan tölt be; rövidebb gyári oldal, ami gyorsabban tölt be.
A1980F
4 lábszekció, utánhúzható (!) fliplock gyorscsatokkal
Láb átmérők: Φ25 - Φ12
Egyik lábszáron szivacs; középoszlop végén kampó
1575 mm max magasság
1310 mm csukott középoszloppal
390 mm min (továbbá középoszlop megfordítható)
506 mm csukva
1.79 kg
3D-s középoszlop, minden irányban külön rögzíthető; Alx.Mercer fentebb linkelt egy videót a testvérmodellről, ahol látható, hogyan működik -- nekem a megoldása sokkkkal szimpatikusabb, mint a Manfrottóé.
Táska, imbuszkulcs, gumitalp helyére csavarható acéltüske

Noddy: Cullmann 250-nel kezdtem, ami ennek az elődmodellje volt, és volt E-PL3-mam is (egy éve lecseréltem EM5-re). Ránézésre annyiban más, hogy a feje minimálisat változott, valamint a lábánál végre van utánhúzó csavar, ami az elődök egyik legaljább hiányossága volt. De a 250 sok más sebből is vérzett. A legutolsó lábszárai nagyon vékonyak (átmérőben és anyagban is) és remegősek, kültéren nem is mertem teljesen nyitva használni. A fejnek is voltak tervezési problémái. Nem tudom, hogy ezeken mennyit javítottak, de a láb kísértetiesen hasonlít (a csavart leszámítva).
Elsősorban a mérete, akciós ára, boltban kipróbálhatósága, a "német márka" és a "10 év garancia" miatt választottam. Azóta volt már szerencsém más állványokhoz is és le is cseréltem, visszanézve az akkori akciós áráért sem igazán érte meg, ennyiért pedig biztos vannak jobbak. Ha a keret engedi, akkor keress valami jobbat. Vagy ha nagyon ez a max, akkor nézz körül a használtpiacon. Sőt, ha még nem riasztottalak el kellőképpen, mivel az enyém eddig 10-15x, ha használtam, és csak porosodik, mióta vettem helyette másikat, elég akciósan megválok tőle. Ha virágmakróra használod csukott lábakkal, ahhoz a vékony lábtagok remegése se lesz gond.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4290) Noddy válasza .mf (#4289) üzenetére


Noddy
senior tag

Köszi mindkettőtöknek. Mindenképpen megnézem élőben és utána döntök.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#4291) Alx.Mercer


Alx.Mercer
aktív tag

A Benro állványokra vonatkozó betű és számkombinációk jelentése:

Benro model naming system

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#4292) Gabonetta válasza .mf (#4289) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Köszi. Asztalon makrózáshoz jó lenne, de kintre nekem egy kicsit alacsony. Mennyiért lehet ehhez fejet kapni?

(#4291) Alx.Mercer

Köszi, ez hasznos volt.

G.

[ Szerkesztve ]

(#4293) Alx.Mercer válasza belovary (#4284) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Néztem az RC4-est is, de nekem kicsit furcsa a cseretalp mérete... Képek alapján sokkal nagyobbnak látszik, mint az RC2... Nem túl széles/hosszú az a 70D-re?

(#4292) gabor.vig: Akkor neked az A2970F lehet a nyerő, mert az leengedett középoszloppal is 147 (!) cm magas. Erre rádobsz egy fejet, pl Benro BH2 (kb 10cm) + a kereső magassága (6-8cm). Ha ez is kevés, akkor a középoszlop emelésével még feljebb tudod emelni.

[ Szerkesztve ]

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#4294) .mf válasza Gabonetta (#4292) üzenetére


.mf
veterán

Asztali :)) Teljes magassága 157.5, erre egy fej alsó hangon 6 de inkább 10 cm vagy akár több, aztán a kereső még 6-8-10 cm, tehát 170-180 cm-ről beszélünk.
De ahogy Alx.Mercer is írta, vannak nagyobbak is, én csak a méretkorlátok miatt (cabin luggage = 55 cm alatt kell lennie) nézem a 1980F-et. Magasabbnak ott van pl. a 2970F, ami középoszlop nélkül is 147.5, teljes pedig 174.8, aztán még erre jön a fej és a gép. Viszont azt itthon is normálabb árban kapni, 33.7k, szállítással együtt a lengyeleknél se sokkal olcsóbb (395 PLN, azaz szinte pontosan 29k + száll). Fura, hogy itthon csak minden második van: A1970F van, 1980 nincs, 2570 van, 2580 nincs, aztán megint pont az nem kapható, ami nekem kéne :W

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4295) belovary válasza Alx.Mercer (#4293) üzenetére


belovary
senior tag

70D-m van, és le sem szedtem még róla a cseretalpat. Imádom hogy ekkora, szinte jobb érzés így használni... :DDD Viccet félretéve, nagyon jó, hogy ilyen, teljesen rásimul az aljára, na és a stabilitásról meg ne is beszéljünk. Nagyon durván jó cucc!!! Ha szeretnéd, küldök akár képet, videót, amit szeretnél, ha az segít. :)

(#4296) Alx.Mercer válasza belovary (#4295) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Megköszönném, ha pér képet feltennél ide. :R

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#4297) belovary válasza Alx.Mercer (#4296) üzenetére


belovary
senior tag

Üdv!

Most így ahogy töltöttem fel a képeket, tényleg kinézetre nagynak hat, de hidd el, nem az. Illetve szerintem pont tökéletes így, ad neki egy stabilitást, arról nem is beszélve hogy mennyire praktikus, és gyors!
Remélem segítenek a képek! Vásárláskor én mind a kettőt kipróbáltam egymást után, és nem is volt kérdéses, hogy ezt választom az RC2 helyett.

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

(#4298) .mf válasza .mf (#4294) üzenetére


.mf
veterán

Ma is tanultam valamit... a zinternet erejének köszönhetően megtudtam, hogy pont, hogy a twist-lock könnyebben javítható és szerszámok nélkül karbantartható, míg a flip lock szétszedése körülményes vagy csak károsodással lehet. Úgyhogy a Benro A1980F, A2580F és A2980F helyett most A1980T, A2580T és (méretileg neccesen, de középoszlop nélkül talán) 2980T változatait keresem, ami külön örömömre egyáltalán nem kapható kishazánkban :U :(
Viszont kiderült az is, hogy az Induro AT214 méretét elírták azon az összehasonlító honlapon, ahol néztem, és így még pont becsusszan a cabin luggage méretbe. Viszont ennek nincs olyan trükkös középoszlopa...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4299) Alx.Mercer válasza belovary (#4297) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

:R Köszi a képeket.
Élőben sajnos nem lesz lehetőségem összehasonlítani vásárlás előtt, úgyhogy még agyalok rajta, mert alig pár ezres a különbség közöttük...

[ Szerkesztve ]

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#4300) belovary válasza Alx.Mercer (#4299) üzenetére


belovary
senior tag

Szívesen! Nem tudom hogy a képek alapján mi jött le, mert ugye én elsőre élőben próbáltam ki mindkettőt, és ott akkor nem is volt kérdés melyik lesz a befutó. Ennek szép nagy, végig jó minőségű gumis a talpa, lehet variálni a felrakást rendesen. Erősebb, és könnyebb is kezelni, na meg sokkal gyorsabb. Ez tipikus ilyen férfi cucc. :DDD Remélem segítettem a döntésben... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.