Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4651) FLx válasza Ricardo128 (#4650) üzenetére


FLx
addikt

Gondolj abba bele, hogy mekkora értéket teszel rá egy állványra, biztos ezen akarsz spórolni? Nem elég, hogy a képek minősége szempontjából egy gyenge állvány majdnem rosszabb mintha nem is lenne állványod, másrészt a teljes felszerelésedet bízod rá. Ha neked megéri a spórolást, hogy egyszer leesik róla minden, akkor hajrá, de én nem merek ilyesmit bevállalni. 30-40 körül lehet már találni régebbi Manfrotto szériákat, de más gyártótól is lesz már ilyen kategóriában valami vállalható. Én alacsonyabb kategóriában alatt nem merek semmit ajánlani jó szívvel.

[ Szerkesztve ]

(#4652) Ricardo128 válasza FLx (#4651) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Köszönöm a felvilágosítást, teljes mértékben igazad van, és meg is fogadom a tanácsod. :R

gölmétcsül ©

(#4653) FLx válasza Ricardo128 (#4652) üzenetére


FLx
addikt

Érdemes nézegetni itt is a hirdetéseket (pár hete volt 20-ért egy régebbi Manfrotto pl.) illetve van egy fotós használt cucc csoport is facebook-on, ott is gyakran jönnek elő jó dolgok, és persze az index-es fotós adok-veszek. Arra figyelj, hogy akkora állványt vegyél ami elbírja kilóra a cuccodat (érdemes a gyártói teherbírást felezni, hogy a reálisat megkapd), illetve olyan méretűt és súlyút amit még akarsz cipelni. A teljes nyitott magasságnál pedig nem árt ha a szemmagasságodat eléri a fejjel együtt, maximum picit kisebb.

(#4654) Ricardo128 válasza FLx (#4653) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

:R Nagyon hasznos információkat osztottál meg velem. Köszönöm szép még egyszer. :K

szerk.: Állványfejekből milyenek vannak, mi mire való? :U

[ Szerkesztve ]

gölmétcsül ©

(#4655) FLx válasza Ricardo128 (#4654) üzenetére


FLx
addikt

Sok típus van, de jellemzően általános használatra a gömbfejek elég népszerűek és könnyen használhatóak. Ha kimondottan videóra kell pl, akkor már lehet más a preferencia. Itt találsz pár típust:

Állványfejek

Fejeknél is érdemes teherbírásban a gyártói értékekkel bőven a felszerelés tömege fölé tervezni, már csak azért is, hogy ha meglazítod a gömbfejet ne zuhanjon le az egész cucc hirtelen. Illetve a panoráma funkció nagyon hasznos tud lenni, mert nem kell a fejet kioldani, ha körbe akarsz nézni a kamerával.

(#4656) BobChemistry


BobChemistry
őstag

Erről kinek mi a véleménye?

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#4657) FLx válasza BobChemistry (#4656) üzenetére


FLx
addikt

A 190-es stabil állvány, a fejjel sem látok gondot. ha jól állapotban van, ez nem egy rossz beruházás. A 190-es régi verziónak még szivacsosak voltak a lábain a kapaszkodók, ez szokott maximum rosszabb állapotban lenni.

ps. Amúgy nem ártana tudni milyen felszereléshez kell, a fej azért 300mm felett már nem optimális.

[ Szerkesztve ]

(#4658) BobChemistry válasza FLx (#4657) üzenetére


BobChemistry
őstag

70D, 24-105L, esetleg később egy 70-200 de semmi nehezebb.
Köszi :)

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#4659) FLx válasza BobChemistry (#4658) üzenetére


FLx
addikt

Ezekre bőven jó lehet.

(#4660) Andrew31 válasza FLx (#4649) üzenetére


Andrew31
senior tag

Az gyors volt! :Y Gratulálok hozzá és várjuk a bemutatót! :U

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#4661) Klemice


Klemice
senior tag

manfrotto befree-vel milyen tapasztalatok vannak? nagyon ingatag?

(#4662) FLx válasza Klemice (#4661) üzenetére


FLx
addikt

Kisebb obival tűrhető, max 70-200 F4 IS amit nagyjából stabilan elbír. A lábak nem rosszabak mint az átlag, de a fej elég gyenge, könnyen előrebukik a gép ha nem figyelsz a kioldáskor. Nemrég adtam el az enyémet, érdemesebb nézned egy Sirui-t, de abból is a 1204 vagy 2204, ne a kicsit.

(#4663) Studi válasza FLx (#4662) üzenetére


Studi
addikt

Mondjuk az ajánlott állványok kétszer annyiba kerülnek fej nélkül, mint az alu BeFree. :)

(#4664) FLx válasza Studi (#4663) üzenetére


FLx
addikt

Ez tény. :) :)

(#4665) weiss


weiss
addikt

Sziasztok, ez mennyire jó cucc, van valakinek? Vagy esetleg ilyen?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#4666) FLx válasza weiss (#4665) üzenetére


FLx
addikt

Gopro kategóriás cucchoz jó lehet, amúgy nem.

(#4667) weiss válasza FLx (#4666) üzenetére


weiss
addikt

E-PL5 obival kb. 450 g.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#4668) silmatauki válasza weiss (#4667) üzenetére


silmatauki
őstag

Oszd el hárommal az állítólagos teherbírást. Ha kicsi, zsebberakható állvány kell, vegyél normálisat, pl. Manfrottót, azok több kg-t is elbírnak. Nekem legalább 10 éve van egy ilyen mini Manfrottó; az egyetlen hibája, hogy a parafa kiesett az egyik lábából. Ezekkel a hajtogatós vackokkal csak szívni fox.

(#4669) andrasferenc válasza weiss (#4665) üzenetére


andrasferenc
tag

A valódi Joby gorillapod jó minőségű. Igaz, az áruk sem olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#4670) Klemice


Klemice
senior tag

Manfrotto MK055XPRO3 állvány + 498RC2 gömbfej

ez a kombó mennyire jó?

(#4671) FLx válasza Klemice (#4670) üzenetére


FLx
addikt

Eléggé, bár az MK jelzéssel már eleve kit, tehát benne van a fej is. Viszont cipelni ezt nem fogod, mert majd 3 kilós.

[ Szerkesztve ]

(#4672) ggg1


ggg1
aktív tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy tudtok-e olyan állványt, ami a Manfrotto Fluid Monopodhoz hasonló kialakítású a lábait tekintve, de annál jóval olcsóbb, mondjuk 10 és 20 ezer forint között.

Lehet gagyi márka is, mondjuk Hama, vagy valami noname, csak legyen jó kicsire összecsukható, magasra kinyíló, ergo sok szegmens. De egyelőre az is jó lenne, ha lenne valami olcsó ilyen kialakításban. A teherbírás nem szempont.

Köszönöm előre is!

(#4673) Klemice válasza FLx (#4671) üzenetére


Klemice
senior tag

köszi, igen kitben van

(#4674) Monya78


Monya78
veterán

Sziasztok az alábbi, egymáshoz hasonló állványok közül melyiket javasolnátok.
1kg alatti Milc-el szeretnék makrózni ill. éjszakai hosszú záridős tájképeket készíteni.

Követelmények:
- a minimális magasság minél kisebb legyen fejjel együtt 20cm alatti.
- összecsukott méret minél kisebb legyen max. 45cm környéke

Silk Spirit Pro II GM : [link] 27eFt

Silk Spirit Mini II GM: [link] 32eFt

Sirui T-005X: [link] 33 eFt

Rollei PGA-484: [link] 35eFt

Köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#4675) ggg1 válasza Monya78 (#4674) üzenetére


ggg1
aktív tag

Hű, en total laikus vagyok, de szerintem ezek az allvanyok, amiket linkeltel total nem hasonlitanak egymashoz. Mások a szemensszámok, az egyik 1 m magas, a masik 1,40, harmadik 1,60. Sulyra is tok masok, de bocs, ha elneztem valamit.
Nekem most a kedvenc allvanyom egy Manfrotto MKC3-P01. Van Slik allvanyom is, de ezt jobban szeretem, es egesz olcso volt. Jó magas es picire osszecsukhato. Sajnos a min. magassag 45 cm, kiveve, ha nem fejjel lefele teszed be a kozepso rudat. :-)

(#4676) ggg1 válasza ggg1 (#4675) üzenetére


ggg1
aktív tag

Egyebkent csak kivancsisagbol: Nektek mi a velemenyetek az MKC3-P01-rol? Nekem eleg stabilnak tunik a nehez tukros geppel is. A fejjel kimondottan elegedett vagyok, gyors, a szoritok pontosak. Kicsi, konnyu, magasra nyilik. En foldkozelbol nem annyira fotozok. Mi a velemenyetek rola? Kivancsi vagyok, mennyire vagyok igenytelen. :-)

(#4677) Monya78 válasza ggg1 (#4675) üzenetére


Monya78
veterán

Szia!

- súlyra hasonlóak 0,78kg és 1,00kg között vannak
- max.magasság nem annyira fontos, a legkisebb ezek közül 110cm az még pont elég.
- min. magasság 11-17cm között vannak

Fordított középrudas makrós megoldást próbálnám kerülni.

(#4678) FLx válasza Monya78 (#4677) üzenetére


FLx
addikt

Silk-et nem ismerem, de ez a Sirui kezdésnek jó lehet.

(#4679) FLx válasza ggg1 (#4676) üzenetére


FLx
addikt

Én tükrös gépet nem mernék rakni rá, nehezet meg főleg nem. :) Belépőszint alja mondjuk az az állvány.

(#4680) fr3ntzen válasza FLx (#4679) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Én is bekapcsolódnék... Mit javasolnal 600D-hez? Jelenleg csak alap obi , de későbbiekben teleobi is lenne rá... Olyan kéne ami nem annyira nehéz és jó alacsonyra is össze lehet csukni (esetleg makrózni). :R

[ Szerkesztve ]

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#4681) ggg1 válasza FLx (#4679) üzenetére


ggg1
aktív tag

Hát igen, ár alapján azért sejtem, hogy hová való, de nekem eddig nem volt gondom, sem a stabilitással, sem semmivel. NAGY portrémarkolatos tükörreflexes gép van rajta, + akkuk jó nagy súllyal, + van egy-két közel egy kilós obim is, és nekem meglehetősen stabilnak tűnt eddig a gyakorlatban. Holott elég sok szegmensből állnak a lábai is. A fej nagyon finoman mozog, és ha rögzítem a szorítójával, nem kell nagyon rászorítani, fél fordulat, és stabilan áll, nem bukik előre, és pl. nem mászik el a kamera iránya sem a rögzítés vagy bármely csavar meghúzása közben.

A Slik állványomnál jobban szeretem, pedig az kétszer ennyi volt.
Hát, ha gagyi, akkor gagyi. Sejtettem, hogy én vagyok túl igénytelen. :B

Halljátok, viszont ez a Sirui itt a linkben, a tekergetős lábszorítóival...
Jó dolog az?

[ Szerkesztve ]

(#4682) FLx válasza ggg1 (#4681) üzenetére


FLx
addikt

A tekergetős is tud stabil lenni, ha normális minőség, minden Gitzo-n ilyen van. :) Egyik ok amiért eladtam a Manfrotto-kat, az pont a szorító volt, mert túl nagy helyet foglal el ez a csat vagy micsoda, főleg négy és több szegmensnél. Tekerős sokkal kompaktabb és sokszor gyorsabb is, bár mindkettő szokható.

(#4683) ggg1 válasza FLx (#4682) üzenetére


ggg1
aktív tag

Aha, igazad van. A csat tényleg több helyet foglal, mint a tekerő, bár az én Manfrottom olyan pici, hogy egy Cullmann mono statív tokban hordom, vastagságra pont jó, hosszban meg még jóval hosszabb is (a tok).

Én nem is a stabilitását kérdőjeleztem meg a tekerőnek, hanem azt, hogy vajon mennyire könnyű (gyors) kezelni, mert a csatot ugye egy nagyon gyors mozdulat, ráadásul összecsukott állapotban az összes szegmens csatja egy mozdulat kinyitni. A tekerőt macerásabbnak látom. (Van tekerős állványom is.)
De ahogy írod, ez is biztos csak megszokás kérdése. Embere válogatja, hogy kinek melyik áll jobban kézre.

Köszönöm a szempontokat!

(#4684) FLx válasza fr3ntzen (#4680) üzenetére


FLx
addikt

Amit kicsire lehet csukni, azoknak általában kicsi a teljes magasságuk is, ami nem biztos, hogy jót fog tenni a hátadnak, főleg, ha csukott középoszloppal is akarod használni, ami nagyban növeli a stabilitást egyébként. Erre egyik megoldása a gyártóknak a több szegmenses kivitel, viszont négy szegmens felett én nem vennék állványt, mert csak a baj lesz belőle és kisebb szélben remeg mint a nyárfalevél. Makróhoz alacsony minimális magasság kell általában, amit kivehető vagy megfordítható középoszloppal szoktak megoldani, mert hiába nyílnak nagyra a lábai ha a középoszlop meg magas. Manfrotto-nak van pl. 90 fokban forgatható középoszlopos megoldása, ami nem rossz, csak azok meg nehezek. :) Szóval érdemes eldönteni, hogy miben vállalsz kompomisszumot. Terhelhetőségben úgy tudsz tervezni, hogy a felszerelésed teljes súlyát megszorzod legalább kettővel és ahhoz nézed meg a gyártók számait. Ha könnyű cucc kell, akkor a karbon egy jó megoldás, de az nehéz lesz a pénztárcádnak. :) És akkor jön még a fej kérdése is...

ps. Összességében egyébként a drágább szinte mindig jobb, attól eltekintve, hogy van pár túlárazott márka, de azért sokszor nem véletlenül. Általános vélekedés mindenhol, hogy a Sirui például jelenleg alul van árazva, mert próbálnak betörni a piacra alacsonyabb árakkal. Érdemes lehet megnézni. De Benro és Mefoto se rossz, csak itthon nehéz kapni.

[ Szerkesztve ]

(#4685) fr3ntzen válasza FLx (#4684) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Jó akkor marad a jelenlegi állványom ami nem könnyű. kb 60cmre lehet csukni de viszont semmibe nem kerul mert itt van. :DD

Köszi a választ.

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#4686) FLx válasza fr3ntzen (#4685) üzenetére


FLx
addikt

Szerintem első körben próbáld ki, hogy a mostanival mennyire tudsz vagy akarsz fotózni, aztán majd meglátod. Ha egyre többször nem használod, mert macera cipelni, utána érdemes nézni egy könnyűt és picit. :)

(#4687) ggg1 válasza FLx (#4684) üzenetére


ggg1
aktív tag

"Amit kicsire lehet csukni, azoknak általában kicsi a teljes magasságuk is, ami nem biztos, hogy jót fog tenni a hátadnak"

Kivéve a Manfrotto MKC3-P01, ami 165 cm + a gép

"Erre egyik megoldása a gyártóknak a több szegmenses kivitel, viszont négy szegmens felett én nem vennék állványt, mert csak a baj lesz belőle és kisebb szélben remeg mint a nyárfalevél."

Kivéve a Manfrotto MKC3-P01, bár hurrikán közben az is felborul :-D

"Manfrotto-nak van pl. 90 fokban forgatható középoszlopos megoldása, ami nem rossz, csak azok meg nehezek."

Kivéve a Manfrotto MKC3-P01, ami 980 gramm

"Makróhoz alacsony minimális magasság kell általában, amit kivehető vagy megfordítható középoszloppal szoktak megoldani"

Jééé, mint a Manfrotto MKC3-P01

"Szóval érdemes eldönteni, hogy miben vállalsz kompomisszumot."

Vagy veszel egy Manfrotto MKC3-P01-et! :-D

Ne vegyél ám komolyan, csak húzlak! :-D Béke! :))

(#4688) ggg1


ggg1
aktív tag

És valaki erre? A Manfrotto Fluid Monopodra, olcsó, hasonló felépítésű alternatívát?
Nincs még ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#4689) FLx válasza ggg1 (#4687) üzenetére


FLx
addikt

Nincs baj ezzel az állvánnyal, csak maga a gyártó is entry DSLR-re ajánlja, kb 1 kilóig. Ehhez mérten kell nézni, de amúgy a Manfrotto nem nagyon gyárt rossz cuccokat, csak ez a belépő szint náluk kb. Más hulladékhoz képest persze bőven csoda kategória.

(#4690) FLx válasza ggg1 (#4688) üzenetére


FLx
addikt

Drágábbat tudok, Benro is gyárt ilyesmit. :) Viszont van pár klón ebay-en, de nem nagyságrendekkel olcsóbbak, érdemes keresgélni.

Video Monopod

(#4691) ggg1 válasza FLx (#4689) üzenetére


ggg1
aktív tag

Őőőő, persze, tökéletesen egyet értek Veled!
Én csak egy dolog miatt beszélek róla, mert pont azokban - az egyébként általad remekül összeszedett - szempontokban, amikben álltalában állvány vásárláskor ilyen vagy olyan, de nagy kompromisszumot kell tenni, abban ez mind egy remekül eltalált középút, jó kompromisszumos megoldás. A kiváló hordozhatóság találkozik egy jó magassággal, és az árához képest jó minőséggel, és ez, ahogy Te is írtad, ritka így.

Ha valaki ennél komolyabbat, stabilabbat, bonyolultabbat, akármilyenebbet akar, akkor vagy nem lesz elég kicsi, vagy nem lesz elég magas, vagy nem lesz elég könnyű... és akkor tényleg lehet azon gondolkodni, hogy melyik ujjamba harapjak. És a végén mindenkinek lesz egy komoly nagy állványa, amit mindig otthon hagy, mert túl nagy, és lesz egy kicsi, amivel meg szenvedés dolgozni. És amikor már elég sok állványa van, akkor találhat egy jó középutat.

[ Szerkesztve ]

(#4692) ggg1 válasza FLx (#4690) üzenetére


ggg1
aktív tag

Hát igen, a drágábbat már én is megtaláltam. 80-120 ezer forintot simán elkérnek egy ilyen botér'. :DD

És igen, a kicsit olcsóbbakat is megtaláltam az e-Bayen...

Hát szóval akkor nincs..... :O

Most komolyan! Mit csinálnak eközben a Hamánál?!
Már két műanyag botot sem tudnak rendesen összedugni?
Még 5 év kell, mire más is csinál ilyen konstrukciót?
A Benro már talán valamikor tavaly ilyenkor kijött.
A többiek meg alszanak. Vagy még tervezik épp a fröccsöntőformát.

(#4693) ggg1 válasza FLx (#4690) üzenetére


ggg1
aktív tag

Hmmmm!
Mégsem pont ezeket találtam az e-Bayen!
Egész jók is vannak itt, amiket linkeltél, és remek árakban.
Nem is mondanám klónoknak, mert van sokféle megoldás
lábban is, meg a többi részletben is.

Átnézem jobban. Köszi!

(#4694) ggg1


ggg1
aktív tag

Ez az alumínium monopod 11 000 Ft, 1,5 font (0,67 kg), míg ugyanez karbonszálasban már 16 000 Ft. De az utóbbinak nem látom kiírva a tömegét. Szerintetek mennyivel lehet könnyebb? Megérheti?

(#4695) FLx válasza ggg1 (#4694) üzenetére


FLx
addikt

Óriási különbség nem lehet, ha már az alu is 0,67kg. :) Tippre 0,5 körül lehet a karbon.

(#4696) ggg1 válasza FLx (#4695) üzenetére


ggg1
aktív tag

Azt hiszem, még jószívűek vagyunk a másfél dekával is. Bennem - az adatlapok olvasgatása közben - kezdett némi gyanú motoszkálni, mivel nagyon nem akarták megadni sehol sem a tömegét, hogy talán csak valami brutálisan kicsi különbség lehet.

Végül! Az Amazonon az alu szállítási tömege 1,8 font, a karbonszálas 1,6 font, úgyhogy, ha feltételezzük, hogy a másiknak sincs vastagabb papírból a doboza, és nem adnak hozzá még pár ólomkatonát ajándékba, akkor 0,2 font * 450 gramm/font = 90 gramm :U

Hát, teszek rá valami überkönnyű olcsógagyi gömbfejet, ami szintén kb. 300g,
és pont ott vagyok súlyban, mint a Manfrotto MKC3-P01 :DDD
Aminek azért mégiscsak három lába van, még ha egy tornádót nem is visel el. ;)

(#4697) ggg1 válasza FLx (#4695) üzenetére


ggg1
aktív tag

Na, gondoltam, akkor legalább a szállítási hosszból próbáljunk meg valahogy lefaragni, ha már a tömegből nem megy, és nézzük meg, milyen kicsi zsebállványt lehet kihozni, ami azért normál méretűre nyitható.

Beírtam a gugliba, hogy 6 section monopod.
Kérem szépen, mindjárt az elején kijön egy ilyen Sirui

Sirui szénszálas: 6 szekció, 38,2 cm, 152 cm, 405 g, $ 100
Manfrotto mmcompact: 5 szekció, 39,1 cm, 145 cm, 330 g, $ 22
Koolehaoda :U alu: 5 szekció, 45,0 cm, 165 cm, 360 g (talp nélkül), $40

Na ennyit a 6 szegmensről meg a szénszálról...
Koolehadova :DDD elverte.

(#4698) ggg1 válasza ggg1 (#4697) üzenetére


ggg1
aktív tag

Na jó, persze egy picit rövidebb, de sokkal nehezebb mindkét másiknál, és a Manfrotto összecsukva ugyanolyan hosszú, kinyitva csak 7 centivel rövidebb, pedig egy szekcióval kevesebből áll.

A Koolehaoda picit hosszabb összecsukva, DE 165 centire kinyílik 5 szekcióval, szintén könnyebb, annak ellenére, hogy nem szénszálas, és még ott van a kis három lábú alj is...

Vélemények? Vélemények? Vélemények?

Segítsetek nekem keresni kisebb monopodot, aminek van 3/8"-es csavar az alján (meg a tetején is állványfejnek). Kíváncsi vagyok, milyen csodát sikerül még találni. :)

(#4699) Byk01 válasza ggg1 (#4698) üzenetére


Byk01
senior tag

Zsebben akarod vinni, hogy ennél kisebb kell? :)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#4700) ggg1 válasza Byk01 (#4699) üzenetére


ggg1
aktív tag

Nem akarok semmit, csak beszelgetek allvanyokrol, mert erdekel, hogy milyen fajtaik vannak s milyen lehetosegek. A 40 centis fej nelkuli monopodnal azert el tudnek kepzelni kisebbet, kulonosen, hogy a 3 labu 5 szegmenses allvanyok is tudjak ezt normalis fejjel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.