Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3201) kiskornel válasza kiskornel (#3200) üzenetére


kiskornel
addikt

Még mielőtt valaki megkövezne érte... a legtöbb középformátumú cucc négyzet alakú szenzorral van... de nem mind. Így a portré állás nagyon nagyon ritkán kellhet. :D

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#3202) Byk01 válasza kiskornel (#3200) üzenetére


Byk01
senior tag

Nem is a középformátum volt az, amire kíváncsi voltam (egyrészt az nekem is hihetetlen, másrészt nem hiszem, hogy valaha el leszek annyira eresztve, hogy ne FF-re (egyelőre ez is messze van) akarjak még jobb üveget, hanem középformátumot vegyek) :)
Viszont a D90 markolattal, két akksival és egy 70-300-zal sincs meg 2 kg. Ehhez képest ez több mint 4x-es túlbiztosítás, ennyit egyik fórumon sem olvastam. 2-3x-ost igen, meg olyat is, hogy 1-1,5 kg-mal tudjon többet a fej.
Nem kötözködni akarok, csak nem tiszta már nekem a kép (biztos nem volt jó az AF :) )

Az emberi hülyeségben is biztos lehetsz :DDD

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#3203) kiskornel válasza Byk01 (#3202) üzenetére


kiskornel
addikt

Ez a konstrukció nagytelékhez SZERINTEM nem jó. Nem lehet finoman állítani... ekv.450mm-nél már kis elmozulás is nagy képkivágás elmozdulással jár. Ugyanilyen baj van a macro esetében is ezzel a fej típussal.

Többre mész egy előfeszített példánnyal.

Macronál meg lógatva a 18kg-os fejet is meg kell tépni, hogy ne mozduljon el miközben baxurgálom a vázat.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#3204) Byk01 válasza kiskornel (#3203) üzenetére


Byk01
senior tag

Így értem. Nem a teherbírásával van inkább a baj, inkább az állíthatóságával.
A makró nálam nem szempont, de úgy látom, jobb is :D

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#3205) picur220


picur220
veterán

Sziasztok!

10000 Ft körül keresek állványt. Amiket néztem eddig, az a Cullmann Primax 180 és a Velbon EX-888. Ezek jók, vagy tudtok esetleg ajánlani ennél jobbat ilyesmi árban, vagy esetleg olcsóbban? Az lenne a lényeg, hogy kb 150cm magasra ki lehessen húzni. Nem lenne jó nagyon görnyedni, ezért tetszett az említett Cullmann.

(#3206) Fandango válasza picur220 (#3205) üzenetére


Fandango
veterán

Hol es mit akarsz fotozni, illetve mivel? Ezek eleg fontos szempontok ahhoz, hogy megfelelo ajanlatot kapj.
Kiskornel eleg nagy szakerto a temaban, o biztos segit majd neked.

(#3207) Andrew31 válasza kiskornel (#3198) üzenetére


Andrew31
senior tag

Köszönöm az észrevételt, nyugodtan írhatsz bármit, én szívesen veszem, akár ajánlatot is állványra!... :)

Láttam ezt is, és nem tűnik rossznak, de én nem tallkoztam még hasonlóval sem.. Itt, Békéscsabán nem kapni semmit, csak hulladék Hamákat a Mediában.... :F

Tehát nyugodtan írhat bárki, én szívesen veszem, most egy D7100-am van, kitobival..., sajnos nincs pénzem egy 70-200 VRII-re.. :O De majd lesz hozzá vásárolgatva szépen lassan ez-az. De nagy telére (jóra) nincs pénzem, gagyit meg nem fogok venni, a kit is bőven elég... Szóval nem lesz előre húzó erő nagyon, inkább marad az egyensúlyos gép.

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#3208) picur220 válasza Fandango (#3206) üzenetére


picur220
veterán

Nem makrozashoz kell, vagy ilyesmihez, hanem inkább hosszú záridős tájfotózáshoz, város, fények, ilyesmi.

(#3209) Throme válasza picur220 (#3208) üzenetére


Throme
veterán

Hát a 20D-t komolyabb telével már kompromisszum a C180-ra rakni. Elbírja, csak a műanyag fej miatt kicsit vackolni kell azzal, hogy amit beállítasz kézzel, majd ráhúzod, akkor ott is maradjon.
A C180 gyors cseretalpjának gumírozása nem nyújtja az elvárható tapadást.
Egy PVC lapka ráragasztásával viszont orvosolható a dolog nagyon jó hatásfokkal.
Én még szabadban nem használtam, ott a szél lehet az ellenséged.
Alap zoom obival vagy fixekkel szerelt vázzal nem lesz gondod.
Makrózni nem fogsz vele.

Ha nagyon kihasználod a jövőben az állványt, akkor ne ezt a kategóriát válaszd.

szvsz

(#3210) picur220 válasza Throme (#3209) üzenetére


picur220
veterán

Értem. És a Velbon? Vagy valamelyik másik állvány, 10-15ezer körül? A 15 legyen már a legteteje.

A legnagyobb obim egy Pentacon fix200-as m42-es, jelenleg. Ez a legnehezebb, a többi az egyszerűbb, 18-55 meg 55-200 Canonok.

[ Szerkesztve ]

(#3211) kiskornel válasza Andrew31 (#3207) üzenetére


kiskornel
addikt

Most nem valami jó a helyzet állvány ügyben MO-n. Amit linkeltél állvány az baró, de MO-ról kivonult a márka. Fejeket lehet még kapni, de állványt (tudtommal) már nem. A helyi fotósbolt forrás szerint.

Van Induro, Vanguard, és Manfrotto... Néhány helyen Cullman (ez utsóban én nem bízok).

Hama az a hama, gyorsan felejtsd el kategória. Esetleg egy kis kompakt, vagy egy tenyeres handycam kategória.

Ha MO-n szeretnél vásárolni, akkor tudom ajánlani az internetes boltokat. Külföldi vásárlásban nekem nincs tapasztalatom...

"Szóval nem lesz előre húzó erő nagyon, inkább marad az egyensúlyos gép." - A kitobikkal az a baj, hogy nem terveztek hozzá állványgyűrűt. Így a tömegközéppontjától elég messze van a felfogatás. Vagyis elég nagy a forgatónyomaték. Míg a nagytelékhez (pl. a 70-200-hoz asszem) adnak állványgyűrűt, ami libikóka elven kiegyensúlyozza a rendszert.

Plélda gyűrű nélkül; Példa gyűrűsre;

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#3212) cOxeR válasza kiskornel (#3211) üzenetére


cOxeR
Ármester

Manfrotto is nagyon akadozik... 3 hónapja nem hoznak be szállítmányt az országba.... azóta próbálok egy nyamvadt fejet beszerezni... csak meglévő készlet van mindenhol... :((

[ Szerkesztve ]

(#3213) kiskornel válasza cOxeR (#3212) üzenetére


kiskornel
addikt

És tudod miért? (nem hiv. forrás) Mert a hivatalos márkaképviselet likvidítása akadozik, sok a kintlévősége... így nem folyamastos az ellátás. Ha meg megkerüli valaki, külföldről, akkor ugrott az MO ellátási lánc garija...

Ebay lesz belőle. Előbb-utóbb kiváltom én is azt a paypalt

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#3214) cOxeR válasza kiskornel (#3213) üzenetére


cOxeR
Ármester

Tudom miért. :) Már vannak pozitív pontok... júliustól, újra menni fog a történet, legalább is most arra ígérték, igaz 1 hónapja még ez június volt... :)

Én rendelgetek rendszeresen... de ezt pont itthon lett volna jó megvenni...

(#3215) cool13 válasza kiskornel (#3211) üzenetére


cool13
őstag

És Induro, Vanguard, és Manfrotto ezekből tudsz olyat mondani ami annyiba kerül és tudja azt mint a linkelt Giottos?

(#3216) kiskornel válasza cool13 (#3215) üzenetére


kiskornel
addikt

Az 12kg-os teherbírású. Az sokk. Lévén a Giottost nem lehet kapni MO-n, bármelyik felülmúlja a nemlétezőt. Külföld az meg külföld, az egy más tészta.

Tetszőleges szögben hajtogatható középoszlopú Manfi nincs. Azt a konstrukciót ők kihagyták a megfizethető áru cuccok közül.

A másik kettőben viszont van. Én ezt nézegettem. Lévén itt nem sok ember van, aki 3kg és afölött rakosgat az állványokra, használható lesz. (persze legjobb lenne, ha mindenki meggyőződne róla).
Ez mondjuk csak 8kg-os max...
Én egy kicsit hosszabbnak találtam a rezgés lecsengését. Viszont hasonló árban van, mint a Giottos kifutó 42kHUF ára.

Ugye legtöbben elfelejtik hozzáadni a majd 1kg tömegű fej tömegét, mikor kapacitást számolnak.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#3217) Graphy


Graphy
aktív tag

A segítségeteket kérném. Egy ismerősöm keres állványt + slidert beltéri használatra, lakás és bútor fotózáshoz illetve videó készítéshez. A felszerelés amit el kellene bírnia, az kb 1,5 kg (D7000 + objektív + markolat).
Fontos lenne a könnyű súly és hordozhatóság is...gondolom ezért keményen kell áldozni a suhogó "zöldhasúak" oltárán.
Emellett jó lenne még egy könnyen hordozható, kis helyen elférő állvány is utazáshoz. Ez jónak tűnik, de sajnos még nem kapható nálunk. :(

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#3218) cOxeR válasza Graphy (#3217) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ezt jól körbe kell járni... ez nem egyszerű témakör.
Milyen slider?
Azt is most akar venni?
1 állványra és fejre akarja tenni?
Két állványra akarja tenni?
Több lehetőség van itt...
1 állvány esetén arra kell egy gömbfej, arra megy a slider, és a slideren is van egy fej, amire megy a gép.
Itt nagyon nagyon erőkarok vannak...
2 állványra van rögzítve fixen, fej nélkül a slider, és a slider-en van egy fejen a váz.
Mit szeretne? :)

(#3219) Graphy válasza cOxeR (#3218) üzenetére


Graphy
aktív tag

A mit szeretne kérdésedre a válasz, hogy olcsón megúszni. :)
Persze csak vicceltem, igazából nem tudja még ő sem, csak felmerült ez az igény, hogy milyen jó lenne, ha... (az igény pedig: beltéri használatra, az elkészült bútorok bemutatásához videó készítés)
A slideres, videós dolgokhoz én nem értek, ezért is kérem a tanácsotokat, hogy segítsek neki.
Az igényeket írtam le, és hogy mire lenne használva. Mindent most szeretne megvenni, állványt és a slidert is.
Tudom, hogy nem egyszerű a témakör, ezért is bátorkodtam itt feltenni mivel a videózás távol áll tőlem nem tudok neki ebben segíteni.
A legjobb az lenne persze, ha a "kis" utazó állvány elegendő lenne mind a 2 feladat megvalósítására, de ez tudom, hogy lehetetlen.
Annyit láttam, hogy vannak 60 és 120 cm közötti sliderek 4-6kg között. Tehát ha 1 állványra helyezem, akkor is alsóhangon legalább 8-10 kg-ot kellene elbírni az állványnak...de ez még akkor sem ilyen egyszerű.,,mert ott van még az erőkar.

[ Szerkesztve ]

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#3220) cOxeR válasza Graphy (#3219) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ha csak beltéren használja... és egyenes felületen, akkor inkább kell keresni egy skater dolly-t... és azon kell tologatni a gépet... és mellé egy állványt... aminél nem kell ez az őrült nagy terhelhetőség.
Abból érdemes kiindulni, hogy milyen végeredményt akar... itt érdemes mintavideókat nézni, és megnézni, azok mivel készültek.
Slidert is lehet venni 30-40 ezer forinttól, egészen 300-400 ezerig... egy már jobb sínt, 90-100k körül lehet megvenni, alatta csak kompromisszumok vannak, lötyögő fej, akadozó mozgás, de itt jön képbe, a cél... és ha annál egy minimális döccenés nem gond... akkor már is lehet belevágni az olcsóbb verzióba.
Én megnézegettem elég sokat, és pontos most próbálok szerezni magamnak egy aukción egy jobb slidert... mert inkább megveszem egyszer a jót, mint a rosszat és utána azzal szenvedek.

Szóval a lényeg, hogy mit szeretne... ha ez megvan, akkor össze lehet hozni, mi az ami kell hozzá. :)

[ Szerkesztve ]

(#3221) picur220 válasza kiskornel (#3211) üzenetére


picur220
veterán

Szia!

Azt mondták itt előttem, hogy értesz az állványokhoz :)
10ezer körül, nagyon max 15-ig milyen állványt tudnál ajánlani?
Ezt néztem, és ezt. Esetleg más, ami jobb, vagy jobb ár/érték arányú?

(#3222) Graphy válasza cOxeR (#3220) üzenetére


Graphy
aktív tag

Minőségi, pofi bútorokat gyárt, és ezeket szeretné bemutatni videóval is, nem csak képekkel. A skater dolly nem lenne jó, mert vannak alacsonyabb és magasabb bútor elemek, ezért kellene az állítható állvány, mert nem a padlón szeretné gurítani a gépet. :)
Ha 2 állványt használ, akkor a slider "megdönthető"? Azaz pl 2 különböző magasságra állítom a 2 állványt, akkor a slider rögzíthető rajta? Ha igen, akkor ide a 2 állványhoz is kell gömbfej.
Sliderből ezt néztem, de nem ismerem a típust.

Esetleg állványt sliderrel lehet valahol bérelni? Mert vétel előtt akár tesztelhető is lenne, hogy mit lenne érdemes megvenni.

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#3223) Graphy válasza picur220 (#3221) üzenetére


Graphy
aktív tag

Ha már betévedtem ide az állványos fórumba... :)
Ha jól látom egy Canon 20D-t szeretnél használni az állványon. Kérdés az, hogy beltéren szeretnéd csak használni sík talajon vagy akár kint a természet lágy ölén is, ahol nem mindig olyan sík az a talaj és esetleg az a fránya szél is fújhat?
Az első amit linkeltél azt ki is zárhatjuk a teherbírása végett. A második, hmmm... a bajom az, hogy szerintem "jó" állvány nem létezik 30 ezer alatt. :( De remélem itt megcáfolnak majd a többiek.
De az is lehet szempont, hogy azt az állványt amit vennél, azt 1 évben kb mennyiszer használnád? Mert ha csak 1-2x veszed elő, felesleges sokat költened rá.

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#3224) cOxeR válasza Graphy (#3222) üzenetére


cOxeR
Ármester

Lehet jobban jár, ha nem vásárol, hanem bérel... vagy időnként ha elkészül egy új modell, akkor megfizeti a videó elkészítését, és vágását, egy bejáratott és rendszeresen alkalmazott szakemberrel.
Tudod a cipész cipőt gyárt. :)
Amúgy ha már bútorokkal foglalkozik... fog egy sima burkolat felületet... és megemeli a kellő magasságba, és azon tolja a dolly-t. :)
Ezekre a kiegészítőkre fokozottan érvényes, hogy a kreativitás sokkal többet számít, mint a pénz... van amit nem lehet megkerülni, de leleményességgel, el lehet kerülni a sok befektetett pénzt, ami vagy megtérül, vagy nem. Ha Te kezded el összeszedni neki, mire van szüksége, akkor az jól nem fog elsülni... elkölt egy csomó pénzt, és meg fog akadni egy-egy ponton... és rájön, hogy ez nem megy. :)
Nem elrémiszteni akarom, de ez nem a sitty sutty majd én megcsinálom történet. :)
A vágáshoz és végeredményhez pedig nem kevés szoftverismeret szükséges, és rengeteg idő. :)

Ezt amit linkeltél pont lehet bérelni és pont ott, ahol linkelted, ők hozzák csak be az országba tudtommal...
Ez jó slider, de ennek a gyártónak a nem pro változatát viszont kerülni kell....

(#3225) kiskornel válasza picur220 (#3221) üzenetére


kiskornel
addikt

Használható cuccot nem igen tudsz kihozni ekkora költségvetésből ilyesmi objektív esetén: [link]

Nagy, súlyos, végig fémből van, hosszú... ehhez jó fej kell. Műanyag cseretalpat semmiképp se ajánlom, mert kifordulhat a helyéről...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#3226) Graphy válasza cOxeR (#3224) üzenetére


Graphy
aktív tag

Igen tudom, sajnos igazad van, ez igaz a fotózásra is. :)
Attól mert van fényképezőgéped, még nem vagy jó fényképész. :)

Nem akartam rögtön kész linkekkel indulni, mert kíváncsi voltam a véleményekre is.

Akkor az lesz a legjobb megoldás, ha pár napra bérel ott slidert, aztán meglátjuk, hogy mennyire válik be, mennyire lesz kedve utána is ezzel próbálkozni, mert ez nem ad rögtön 100%-os eredményt. :) Hosszú tanulási folyamat lesz, a slider használata, aztán az utómunka.

Köszönöm a segítséged, már ezzel is előrébb vagyunk. :)

A könnyű és hordozható állványra van ötleted? Utazáshoz kellene, minél kisebb és könnyebb legyen, ez a cél. A Manfrottonak az állványát linkeltem be korábban...a marketing videó ütős nagyon.

Manfrottot legalább ismerem, évek óta azt használom én is....sose legyen rosszabb állványom.

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#3227) picur220 válasza kiskornel (#3225) üzenetére


picur220
veterán

Nyilván sokkal jobb lenne 2x ennyiből vásárolni, de most ez van. Ha nem megy, akkor majd nem fotozok a 200assal. Van Canon 55-200 is, az jóval könnyebb. Azért gondolom egy kitobit még elbír gond nélkül.

(#3228) kiskornel válasza picur220 (#3227) üzenetére


kiskornel
addikt

Mondjuk ez nem cseretalpas, ahogy második ránézésre... Hosszabb lencséknél ne használd portré állásba, és vigyázz nagyon a szerkezetre. Na meg az állványra, mert nem valami nagyon időtálló... ennyi pízért.
Használj távkioldót, és várd meg, még elül a rezgés... Minél magasabbra húzod ki, annál instabilabb lesz, szvsz ha nagyon hosszú záridőt szeretnél, akkor azt alacsony állásban tedd...

Ha mégis cseretalpas, akkor felejtős...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#3229) Andrew31 válasza kiskornel (#3211) üzenetére


Andrew31
senior tag

Lehet, hogy igazad van, ez is elég nehéz lehet már, attól, hogy nem túl komoly... :s
Majd kipróbálom a felfogatásnál megtartani, biztos nehéz lesz.

Vanguardot néztem, de csak egy volt kiállítva egy boltban és könnyű állvány volt, ezért(?) a lábai, mint a kocsonyák, mozogtak, hajlottak (mint a horgászbotok). Valami fém kellene talán.

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#3230) kiskornel válasza Andrew31 (#3229) üzenetére


kiskornel
addikt

Igen. Ha van pénzed, akkor (a mostani választékból) Manfit vegyél, abból is minél nagyobbat.
Viszont, ha már király állványt vettél, akkor valami tisztességes fejet kellene rárakni... :K

Vanguardot a fotósboltban felállítottam, és ott tesztelgettem rezgésre. Úgy ránézésre a "biztonságos súly megtartása" megvan az Alta sorozat legnagyobb tagjának. Szerintem nem elég gyors a rezgés lecsengése, meg úgy kell kirúgdalni a lábakat, hogy feszüljenek, és akkor ok lesz a tartása.

Szoktam még úgy tesztelni, hogy kinyitott állapotban felemelem, majd miközben fogom leejtem a padlóra.
Azt az igazi rugalmatlan, hamar elülök rezgést még a Manfinál se érezni. Benro és a Giottos volt eddig olyan. Induro viszonylag új, még nem igazán találkoztam nagyobb darabokkal fotósboltban... ránézésre ua. a technológia, mint a Giottos esetében...

Amúgy így-vagy-úgy mindegyik márka lába hajladozni fog kicsit. Bár nem mindegy mennyit.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#3231) GoodGuyFlavi


GoodGuyFlavi
csendes tag

Sziasztok. Canon EOS 60D hez akarok állványt venni, de nagy a választék és nem értek hozzá. Mitől lesz az egyik állvány jobb mint a másik? Miket kell figyelembe venni állványválasztáskor? Mit ajánlotok? 10.000nél többet nem érzem szükségesnek rákölteni, de ehhez is hozzászólhattok.

(#3232) picur220 válasza kiskornel (#3228) üzenetére


picur220
veterán

Nem értem, miért kéne rákölteni soktízezer forintot, a sokat szidott, cseretalpas Hamával is fotóztam már (nem az enyém volt), és annyira azt sem tartottam gáznak vagy használhatatlannak. Kicsit körülményes volt vízszintesbe hozni, de aztán állt stabilan. Nem azt mondom, hogy ilyet fogok venni, de egy Cullmann vagy egy Vanguard vagy Velbon 10000 Ft-os szériája ennél jobb, nem? Felejtsük mondjuk most el a Pentacon 200-ast, és gondoljunk max egy m42-es fix50-re vagy egyszerűbb Canon obira.

(#3233) Throme válasza picur220 (#3232) üzenetére


Throme
veterán

Ha nem hallgatsz a többiekre, akkor veszel egy állványt és kitapasztalod.

(#3234) picur220 válasza Throme (#3233) üzenetére


picur220
veterán

Nem arról van szó, csak én az állítólagos legszarabb állvánnyal sem éreztem olyan rosszul magam, mint amilyennek a 3x annyiba kerülő állványokat mondjátok. Biztos jó a 40k-s állvány 20k-s gömbfejjel, én elhiszem, csak nem hiszem, hogy nekem egyrészt szükségem van erre, másrészt költenem kéne ennyit erre. Na mindegy, majd lesz valahogy.

(#3235) forceberg válasza picur220 (#3234) üzenetére


forceberg
veterán

Majdnem mind használható, ha nem akarsz telét rátenni.
Akár még egy Gorillapod SLR koppincs is megteszi néha:
[link]
[link]
[link]

Amin még érdemes gondolkodni, hogy ha túl méretes állványt vesz az ember, akkor bizony lehet, hogy nem sok kedve lesz cipelni. Nagyon sokrétű ez, olyan, mint a táska kiválasztása. Kb. olyan nincs, hogy egyet veszel és mindig elégedett leszel vele.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#3236) kiskornel válasza picur220 (#3234) üzenetére


kiskornel
addikt

Hama gyorsrögzítős, cseretalpas megoldások nem biztonságosak DSLR súlyoknál. Viszonylag rövid idő alatt elkopnak, főleg, ha a névleges terhelést megkapják.
Biztonságosnak akkor nevezhető egy rendszer, ha elfelejted berögzíteni a fejet, majd az előrebukik, és nem tépi ki magát a cucc a foglalatból.

Hamára nagyon-nagyon kell vigyázni. A legnagyobb baj, ha megsérül, és valaki még használni próbálja.

A másik dolog, hogy remeg, mint a kocsonyalevél. Kint, ahol fújhat a szél abszolúte használhatatlan kis szellő mellett is. Ez független a felrakott súlytól. Ott vagy, és mégsem tudod használni a rendszert.

A harmadik dolog, hogy egy 100-150-200k HUF szerkezetet raksz rá egy nyikló nyakló valamire, ami nem titkoltan nem erre való.

Most dacosan azt kellene mondanom: Akkor vegyél olyat, és tanuld meg a saját tapasztalatodból. ;] De én inkább lebeszéllek róla. Akkor inkább egy 20k-s Cullmant, vagy valami stabilabbat vegyél, és az első jelre, ami arra utal, hogy nem stimmel valami az állvány körül -> kuka. :K Ez utóbbi tanácsot érdemes megfogadni.

De ha valaki használt már jó állványt, akkor tudja, hogy mi az amivel öröm fotózni. Amivel nem sok olyan szitu van, ahol nyűgnek érzed a cuccot. Aminél nem fordul elő, h mikor berögzíted a kart, elengeded, belenézel a kukkerba és azt látod, hogy lefelé előrebukott a rendszer, és a csajszid feje kilóg a képből.

Egy fokkal jobb a Hama nem gyorscseretalpas verzió. Azt már mertem vaku tartására használni. Tehát most is van Hama-ám, de egy kompakt fényképezőn kívűl nem tennék rá semmilyen fényképezőt (ezen az újon nem is volt még soha fényképező). Vakukhoz meg nem kell pontosnak lenni, bár az 580EXII már elég súlyos egyéniség neki. Csak beltérben használom, és nagyon vigyázok rá.

Ne keseredj el, a fényképezés most is sokba kerül. A kattintgatás, meg a képgyártás nem, de a fényképezés az igen...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#3237) forceberg válasza kiskornel (#3236) üzenetére


forceberg
veterán

Ez mind-mind igaz!
Nekem egy ilyen Velbonom van régről: [link]
2kg terhelhetőséget írnak. Még anno a kis D60 + 18-55-ömhöz vettem. Nagylátóval vagy alapzoommal a D7k-t is rá merem tenni(~1,3-1,4kg), de a nyakpántot rá szoktam tekerni az állító karra.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#3238) picur220 válasza kiskornel (#3236) üzenetére


picur220
veterán

Nem fogok hamát venni, én is tudom, hogy szar. :)

Arra eddig is rájöttem, hogy ez az egész sokba van, 63-ért vettem egy szinte új 20D-t (33k expo), 28-ért egy alap teleobit (55-200 USM), meg van még a Pentacon 200 meg a nagyon nagy, nagyon csúnya Minolta MD bajonettes telém, ami csak makróra használható, mivel nincs végtelen a lencse nélküli adapterrel, de olyan szinten nincs, hogy fél méter a max távolság ami éles lehet, valamint még egy szintén MD-s fix50. Utóbbi 2 csak azért van, mert ingyen volt, ha kell, eladó. :D

A Cullmann 180-as meg 190-esekről is azt olvastam, hogy elkopik a menet benne, aztán nem bírod meghúzni... akkor ezek is kilőve.

Melyik az a legalacsonyabb árú állvány, amit bátran mernél ajánlani, amire azt mondod, hogy jó?

forceberg: Azt mondod, ez a CX-560 már ér valamit?
Ez a Praha undergroundos kép ez milyen obival készült? De több nagyonnagylátós is van, azokat is kérdezhetném :)

[ Szerkesztve ]

(#3239) kiskornel válasza picur220 (#3238) üzenetére


kiskornel
addikt

Több info kell:
"Melyik az a legalacsonyabb árú állvány, amit bátran mernél ajánlani, amire azt mondod, hogy jó?" - most melyik jó? Mármint ami használatban, biztonságban, és kényelemben stb... jó, vagy kompromisszumos jó.

Igazság az, hogy a mindenben jó az súlyos (illetve a súlyában pont nem jó, meg az árában, de minden másban jó...)

És gondolom fejjel együtt szeretnéd?

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#3240) picur220 válasza kiskornel (#3239) üzenetére


picur220
veterán

Várj, ha veszek egy allvanyt, az önmagában használhatatlan, mert kell még hozzá egy fej? Vagy csak szimplan jobb, ha veszek egy másikat, mert amit adnak hozzá, az nem jó?

Akkor úgy kérdezem, hogy melyik az, amire nem mondod azt helyből, hogy kuka? :D

(#3241) Throme válasza picur220 (#3240) üzenetére


Throme
veterán

"amire nem mondod azt helyből, hogy kuka?"
Pont az, amit már nem akarsz megfizetni ;)
Olyan nincs, hogy mindenhol használható, valamint a fej minden gépet simán, utánállítgatás nélkül megfog és kb 10k huf.
Szvsz 2 opció van. A tuti ami nem olcsó, a kompromisszumos, amivel lehet egy-két helyzetben meggyűlik a bajod...
Leegyszerűsítve.

(#3242) picur220 válasza Throme (#3241) üzenetére


picur220
veterán

És márkában melyek azok, amit mernétek ajánlani?

(#3243) Throme válasza picur220 (#3242) üzenetére


Throme
veterán

Ebben a hszben ((#3230) kiskornel ) találsz pár márkát. Ezeket fogják kb ajánlani-

Amit te akartál, a cullmann 180-ról meg én is írtam pár sort...

(#3244) picur220 válasza Throme (#3243) üzenetére


picur220
veterán

Velbon, Vanguard nagyon rosszak? A Cullmannról már letettem, nem jók a vélemények róla...

(#3245) Fandango válasza picur220 (#3244) üzenetére


Fandango
veterán

Nem rosszak, en is egy Vanguard Alta Prot hasznalok.

(#3246) Hacsek


Hacsek
csendes tag

hello mindenkinek,

olvasgattam visszamenoleg, hogy okosodjak, tobb keves sikerrel . . .
Nikon D300S-hez (18-200as obival pl) szeretnek alvanyt sotetedesre, varos, taj stb fotozasara, nem makrozni.
Hajlando lennek 30-40kt is kiadni erte, de szuksegem lenne a velemenyetekre h mibe ruhazzak be, mert nem vagyok jartas, es ha jol ertem kulon fejet is kellene venni, ebben is ajanlhattok.

elore is kosznom

(#3247) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Nem tudjátok milyen Giottos carbon tripodot használ Kai a DigitalRev-ben ?
Ahogy nézem az "A" tripod, mert sok profinál láttam már.

(#3248) psycroptic válasza JackFeryll (#3247) üzenetére


psycroptic
őstag

Kai Gitzo-t használ a digitalrevtv-ben.

PSNID: Tomy83PS

(#3249) JackFeryll válasza psycroptic (#3248) üzenetére


JackFeryll
őstag

és tényleg.

(#3250) kiskornel válasza picur220 (#3244) üzenetére


kiskornel
addikt

A két márka közül a Vanguard a jobb. Az, hogy hol kezdődik a minimum... azt most nem tudom megmondani. :O Mint írtam, eléggé átalakult a kapható állványok listája MO-n.

Ha van valami elképzelésed, melyiket rendelnéd, akkor linkeld be. Ha nem is konkrétan a termékről, de az alkalmazott megoldásokból sokminden kiderülhet.

Amik igazán jók, azok különálló fej és állvány megoldások. Ugyebár pro kategóriában különböző feladatokra különböző fejek alkalmazhatók. Legsokoldalubb a gömbfej, de nem mindenre jó.

Őszintén: alacsonyabb kategóriákban nem vagyok valami jártas. Nem szívesen próbálkoznék, ha már van felsőbb kategóriás cucc. Legfeljebb a helyi fotósboltban szoktam megnézni az alkalmazott megoldásokat, anyagokat, nézegetem a rázkódást, mennyire csavarodik, stb.

Szeretnék én is egy kisebb, könnyebb állványt, de gyanítom az többe fáj, mint az alu nagyok, ha legalább azt a színvonalat szeretném vele hozatni.

Más: esetleg erről valakinek van véleménye? [link]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.