Hirdetés
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- bambano: Bambanő háza tája
- Lalikiraly: Kinek milyen setupja van?
- Kalandor: „Ha engedtem volna a lelkiismeretemnek, az üzlet kevésbé lett volna jövedelmező”
- pechman8: 300B vs. GU50: a Herceg és a Koldus
- Cseppino: Windows 11 25H2 frissítés – Újdonságok, AI-funkciók és rejtett beállítások.
- potyautas: Nóta állj!
-
LOGOUT
Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2025. szeptember
Működéssel és/vagy beállítással kapcsolatos kérdéseknek nem itt van a helye! Erre a célra szolgáló topikok:
● Router gondok
● Otthoni hálózat és internet megosztás
● WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
Új hozzászólás Aktív témák
-
Core2duo6600
veterán
Persze, hogy a lakótérben, vagy ha olyan a ház kialakítása akár a pincében is.
(#63291) Energie X
Egy olyan routerral amit rendesen be lehet állítani, az is igaz, hogy ezek nem olcsó eszközök, amennyiben a teljesítmény is szükséges. Minimum egy Ubiquiti Edge router lite, ill. a hamarosan megjelenő 4 es.
A wifi-t a lan hálózatttól célszerű leválasztani, 2 külön alháló
Továbbá olyan switch alkalmazása, amin beállítható a port védelem, ez annyit tesz, hogy portonként megadod, a mac adresz, és hogy csak az az 1 statikus mac lehet rajta, ezen switchek sem a legolcsobbak30 000 alatt nincs 8 portos
Eddig a kábeles védelem.Ez a megoldás wifin nem, vagy korlátozottan alkalmazható
Ott fel kell venni magát az AP ét, és a klienst is ha egy van, akkor a max statikus mac et 2 re tenni.
Azok a minden egyben routerek, amik itt is az ajánlóban vannak erre alkalmatlanok.
Wifin elsőnek a kódolás legyen wpa2 és aes titkosítás, és jó hosszú értelmetlen jelszó,
amiben spec karakterek is vannak, ez a minimum.(#63292) Gubek-Einste
Akkor viszont ne az legyen a kérdés, miért csak 50 Mbit /s -el megy....
valamint ne akarjon mindent wifin használni.(#63294) Energie X
Kb jól érted.(#63298) Energie X
Mit szólnál ahhoz a megoldáshoz, hogy Ubiquiti router, és külön egy AP
40 ből akár ez is kijöhet -
iminet
tag
Nekem jó pár éve hozta a digi az optikát. Ketten jöttek és annyit kérdeztek hol legyen a végpont.
Mivel volt tartalék csövekben szépen, beálltak a tetőn keresztül (ott csak a letették a kábelt, nem járható a padlás) aztán végigfűzték a védőcsövön a roterig. Bemérték köszöntek és távoztak, Azóta is müxik. Minden net cuccom ide van kábvelezve akkor még CAT5e-vel, de ma gigabit megy rajta hibátlanul. Ha gond van egy helyen van minden eszköz, könnyen lehet hibát keresni... :-(
Szóval ha van lehetőséged akkor most találj jó helyet neki, és legyen védőcső mindehova, enni nem kér.
Ja és a kötődobozokat a festők ne tüntessék el mert akkor utolag nehéz lesz kábelt fűzni ha. -
Azért érdekes helyzet lehet, amikor a szolgáltató a beleegyezésem nélkül elkezdi fúrni a falamat...
Ha rendesen elő van készítve a helyzet (tehát van a kábel számára alkalmas csatorna, azonnali behúzási lehetőséggel, tehát behúzószállal), akkor nem hiszem, hogy ne lehetne rávenni a szakikat arra, hogy ezt használják. Akár némi jattot is megérhet, hogy ne gányolás legyen az ügyletből, de alapból nem tagadhatják meg a szabályosan előkészített infrastruktúra használatát.
A tetőtérben vezetni, összevezetni a kábeleket pedig több szempontból is jó elgondolás, csak éppen a routernek nincs ott jó helye.
Ez egyébként a kombi eszközök nagy átka: teljesen máshol lenne jó helyen egy vezetékes egység (router/switch), mint egy rádiós -- bár a tetőtérben, egy forró nyári napon minden elektronikus eszköz a túlélésért küzd, több-kevesebb sikerrel.MaCS
-
Soma01
veterán
A villanyszerelő szereljen villanyt....! (általában előszeretettel beleszólnak a biztonságtechnika kábelezésbe is)
MaCS_70 jól leírta! Be kell csöveztetni, amennyire csak lehet. A csőbe elmegy "bármilyen" kábel később, de egyelőre bőven elég lesz egy Cat5e vagy Cat6 (esetleg FTP). Én ha most csináltatnám a lakás csövezést, nagyjából közepére terveznék valami központi, elosztó doboz féleséget ahonnan minden szobába megy cső, plusz a padlásra is és valahová kintre is (pl. kert felé, stb.). A dobozba meg mehet majd egy switch. Sőt! Ha nagyon WiFi "rajongók" vagytok, akkor a plafonra is lehet csöveztetni és minden (vagy ha nem is minden) szobába lehetne feltenni AP-t a plafonra.
El kell ezeken gondolkodni. A padlást meg ki kell hagyni, eszköztelepítés szempontjából, de kábelek mehetnek ott. -
Amint azt többen írták, a kábelezési lehetőségekkel nem szabad spórolni. Menjen cső mindenhová, legyen meg a lehetőség mindenféle lehetetlennek tűnő kapcsolat kiépítésére! Nézd meg, itt is hányan panaszkodnak arra, hogy vezetékezésre nincs lehetőség -- Neked meg éppen van!
Routert a tetőtérbe én nagyon nem tennék! A fő ellenség a meleg, ráadásul a rádiójelek terjedési sajátosságai miatt könnyen kialakulhat az antennák tengelyében egy vakfolt.
MaCS
-
Strezi
őstag
Feltesz a villanyszerelő egy gége vagy symalen csövet most, ami a tetőtérből vezet be ahova te szeretnéd a routert. Eléggé általános már, nekem hét éve már több üres csövet is behúztunk a kaputól.
Ha nagyon akartam volna, akkor az akkor behúzott koaxxal az üvegszálat is be lehetett volna hozni végig föld alatt. Így most a tetőben jön be az optika és gégecsőbe megy le a kapcsolószekrénybe.
Ezt simán megcsinálják a digis szerelők, azaz behúzzák az optikát a meglévő csőbe, végére(beltérbe, kapcsolószekrénybe) meg megy a csatlakozó és jöhet rá a modemjük meg a routered mellé. Meg is köszönték az előkészítést.
Az meg hogy a konnektornál is legyen rj45, szinte alap és ettől független, ne hagyd magad lebeszéni róla! Ki kell jelölni a lakásba ahova vezetékes netet szeretnél és igenis tegye be a kábelt meg a szerelvényeket onnantól a tervezett switch(ill router)-ig a kábeleket.
-
Új hozzászólás Aktív témák
● Olvasd el az összefoglalót!
- Corsair SF850L Gold 850W SFX Moduláris Tápegység
- Corsair RM1000X Gold 1000W Moduláris Tápegység PCIE 5 ATX 3 12VHPWR
- Lenovo ThinkPad P15 Tervező Vágó Laptop -50% 15,6" i7-10750H 16/512 QUADRO T1000 4GB
- MAKULÁTLAN! Dell Precision 7760 Tervező Vágó Laptop -70% 17,3" i7-11850H 32/1TB NVIDIA A3000 6GB FHD
- Kiwiears Astral
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 64GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2113, 100% Akkumulátor
- Dell latitude, precision, xps, magyar világítós billentyűzetek eladóak
- Xiaomi Redmi Note 8T 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 mini 64GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2955
- HIBÁTLAN Apple Watch Ultra 2 Natural Titanium 49mm -1 ÉV GARANCIA - 100% Akkumulátor, MS3220
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest