Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-17 21:12:26

LOGOUT.hu

Milyen RAM-ot vegyek?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36239) exedoc válasza Geresics (#36234) üzenetére


exedoc
senior tag

Én is amiatt váltok Z87 chipset-ről + i7 4770K-ról. Ugyan a processzor nem rossz, de kevés a 4/8 már renderelésre, videó tömörítésre.
A jelölt nálam is 3700x. Ugyan nem írtad le milyen lapot szeretnél, ugye vannak akik finnyásak a bios-ra. ASRock B550 Extreme4-et javaslom, jó ár érték arányú lap, nagyon jó felszereltséggel, sok venti csatival, viszonylag erős vrm-el. Asus / MSI-hez szokottaknak elbeszélések alapján kicsit áttekinthetetlen a bios. Gigabyte-ból B550 Arous Pro jó választás még. Asus-al nem szemezgettem, így sajnos azokról nem tudok semmit.
Memória téren abszolút jó a 3200MHz-es freki 16-os késleltetéssel. Ennél feljebb nem megyek én sem, egyrészt nem olyan fontos, (fontosabb a memória mennyisége 32GB nálam) másrészt amennyivel drágábbak a 3600-asok annyival nem jobb a teljesítményük, legalábbis nekem nem éri meg. Másik, hogy jópár modul képes a magasabb frekire is egy kis tuning-al.

szerk.:
A lényeg kimaradt. A választott lap mem support list-jéről kéne valamit meglőni ha lehet. Ha nem akkor 16-os késleltetéssel egy 3200Mhz-es modul. G.Skill, Crucial ilyesmi. :DD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.