Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-17 21:12:26

LOGOUT.hu

Milyen RAM-ot vegyek?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35551) KAMELOT válasza DamianB (#35547) üzenetére


KAMELOT
titán

Clevo laptopot vettél és nem értesz hozzá?
Akkor itt az idő megtanulni! :)
Rakj ide linket a géped pontos konfigjáról!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35552) koko52 válasza KAMELOT (#35551) üzenetére


koko52
veterán

Ott van az adatlapján.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#35553) DamianB válasza KAMELOT (#35551) üzenetére


DamianB
őstag

Ez már a második clevom alapokat tudom de aban is igazad van hogy illene többet tudom .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#35554) KAMELOT válasza DamianB (#35553) üzenetére


KAMELOT
titán

Pontos típus? Link?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35555) DamianB válasza KAMELOT (#35554) üzenetére


DamianB
őstag

Ez a gép ami lett szoftveresen tm1 sítve hogy vigye gsyncet és az ujabb procikat és 20 as kártyákat.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#35556) KAMELOT válasza DamianB (#35555) üzenetére


KAMELOT
titán

7700 cpu
2400-2666 lőd be jó időzítéssel.
Notiba inkább sok ram kell és dualban.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35557) DamianB válasza KAMELOT (#35556) üzenetére


DamianB
őstag

Ja azt hittem közben megnézted mi van a gépemben már ki lett cserélve a proci .
Pont akkor veszem ki az alá írásomból mikor kellene a gép össze tevőit. :W

Igen dualba vannak a rammok

Clevo p775dm3-g upgraded to tm1-g GPU :1080 CPU: Intel 8700 SSD: Intel 600P 1TB Toshiba XG5 2TB RAM : G.Skill RipJaws 16Gb 3000Mhz

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#35558) koko52 válasza DamianB (#35557) üzenetére


koko52
veterán

De 2*8 a RAM ugye?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#35559) DamianB válasza koko52 (#35558) üzenetére


DamianB
őstag

Igen . Már oda figyelek erre ;] :DDD
Amugy is tudtam hogy kell vennem single 16 gb mellé még 16 GB mikor vettem a gépet csak nem számítottam rá hogy ennyire drága lesz és ilyen nehezen beszerezhető még egy ugyan olyan .

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#35560) koko52 válasza DamianB (#35559) üzenetére


koko52
veterán

Nekem különbözőek mennek párban. Intel nem háklis rá annyira. Persze az azonos nagyobb eséllyel probléma mentesebb.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#35561) KAMELOT válasza DamianB (#35559) üzenetére


KAMELOT
titán

2x16 gb tedd 2400-2666mhz kicsi időzítéssel és csókolom. Ram gyorsasággal notiban nem nyersz semmit.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35562) DamianB válasza KAMELOT (#35561) üzenetére


DamianB
őstag

Oké köszi . Így mennek látom melyik füll lenne az időzítés de ahoz a többi sort is kell változtatni nem ?

Koko : egy laptop boltban adtak volna Samsung 2400 16 gb 20 K ért de végül nem foglalkoztam vele . Elvileg nem hoz többet gamekben 32 gb . Tudom hogy jövő biztos lett volna de sztem nekem 3 évig még bőven jó lesz 16 is .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#35563) koko52 válasza DamianB (#35562) üzenetére


koko52
veterán

Bőven jó a 2x8.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#35564) sutaxx


sutaxx
tag

Sziasztok!

Egyenlőre egy " ASRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/AC " lapot tervezek vásárolni egy Ryzen 1200 AF-el, aztán ha szükséges akkor bővítek, ha szükséges lesz.

" HyperX 16GB Predator DDR4 2666MHz CL13 KIT HX426C13PB3K2/16 " ő rá gondoltam mint memória, 2666 nál többet amúgy sem visz a processzor, valamint a CL13-al a táblázat alapján még mindig nyerőbb, mint a 3000-res CL16 os ramok ( vagy cl15).

Jó választás ő nekem?

még egy kérdés: mi van akkor ha a lapom tudja a 3000mhz-s ramokat, de a procim nem? berakom és 2666-on mennek vagy el sem indul a stuff?

(#35565) RECSKA válasza sutaxx (#35564) üzenetére


RECSKA
veterán

Neked kell megkeresni a stabil orajelet...

De itt most csak elohivod XMP, es jo lesz.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#35566) DamianB válasza KAMELOT (#35561) üzenetére


DamianB
őstag

Ez nem hagyott nyugodni mért nem nyerek semmit miközben ti ki huzátok a rammokat 3600 ig is ?

Nem bga laptopom van .

Azért maradok és olvasgatom tovább a forumot .

Köszönöm az eddigi tanácsokat. :R

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#35567) KAMELOT válasza DamianB (#35566) üzenetére


KAMELOT
titán

Dual channel és ilyen felbontáson nem nyersz semmit. Felesleges kínlódni. Laptopom annyit megy a ram amennyit az alaplap támogat. Tied 2400mhz. Tedd annyira és használd.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35568) DamianB válasza KAMELOT (#35567) üzenetére


DamianB
őstag

Mikor a micron ramok benne voltak 3200en mentek egyből. . Ennél a hiper szuper gamer rammoknal volt a szopás hogy egyből 2400 be rakta és mikor az előre meg adott 2933 MHz es xmp profi llt beállítottam elkezdődött a non stop kék halál de ram csere megoldotta csak kicsir hosszú volt mire erre rájöttem.

Csináltam tesztet div 2 ben 2400 MHz: 6200 pont 70 fps
3000 MHz 6400 pont 72 fps

4 memória foglalat van a laptopban én a 3-4 est használom.

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#35569) flikenflaken


flikenflaken
tag

Egy kis visszajelzés a korábbi ramkeresésemhez adott tanácsokat követően.
MSI B450M Mortar Max
Ryzen 5 3600
konfig mellé vettem ezt:
CMK16GX4M2Z3600C18 Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 3600MHz.
Ez a ram szerepel az alaplap qvl listájában. XMP-vel hibátlanul működik.

Többen kicsit óckodnak a corsairtől ryzen mellé gondoltam adok egy kis pozitív visszajelzést is. :R

(#35570) koko52 válasza DamianB (#35568) üzenetére


koko52
veterán

3-4 az nem jó. Manual mit ír? 1-3 vagy 2-4 a dual.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#35571) DamianB válasza koko52 (#35570) üzenetére


DamianB
őstag

Már csak abból indulok ki hogy tudod a foglalatra rá van írva le is fényképeztem ott láthatod.

A billentyűzet alatt van a másik foglalat elvileg de oda nehéz hozzá férni . Amit lefényképeztem oda rakják a memoriákat az a 3-4 es.

Dual ba megy cpu z szerint 2933 on NB freq 3200

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#35572) koko52 válasza DamianB (#35571) üzenetére


koko52
veterán

A képen nem látom, hogy ch A és ch B. De akkor ok.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#35573) KAMELOT válasza DamianB (#35571) üzenetére


KAMELOT
titán

Nyomj be egy aida memory test képet.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35574) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok!

Irodai munka mellett nagy monitoron 4K-ban PUBG-zem az alábbi konfiggal, de sokszor van FPS drop. Nemrég vettem bele az erősebb procit és videokártyát, de az alaplap a régi maradt és a RAM-ok is. Érdemes lehet az alábbi konfigban újabb RAM-okat venni, lehet a régi RAM-ok miatt FPS drop? (Illetve néha váratlan windows összeomlás és újraindulás)

Alaplap: Gigabyte Technology Co. Ltd. B85M-D3H (SOCKET 0)
Processzor: Intel Core i7 4790K @ 4.00GHz Socket 1150 LGA
Videokártya: Sapphire Radeon RX 5700 8GB Pulse videokártya /11294-01-20G/
Táp: Bitfenix Formula 550W tápegység Box /BP-FM550ULAG-9R/
SSD (C meghajtó): 111GB ADATA SX930 (SATA (SSD))
RAM: 2 db Crucial Ballistix Sport XT 4GB DDR3 1600MHz CL9

Mit gondoltok, mia gyenge láncszem? öszi a segítséget, véleményeket! :)

(#35575) koko52 válasza kalapacsolok (#35574) üzenetére


koko52
veterán

A proci a gyenge a RAM kevés. A 4k pedig túl sok.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#35576) kalapacsolok válasza koko52 (#35575) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

A kevés RAM milyen problémát okozhat, lehet amiatt FPS drop? Vagy ha többet veszek, csak annyit észlelnék, hogy gyorsabban tölt be a játék? Milyen RAM-ot érdemes vennem?

(#35577) koko52 válasza kalapacsolok (#35576) üzenetére


koko52
veterán

Nézd meg játék alatt mennyit használsz! Ha kevés akkor az vinyóra swappol. Ez fps esést eredményez.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#35578) RECSKA válasza kalapacsolok (#35574) üzenetére


RECSKA
veterán

Nekem valo kerdes, honapokat teszteltem a PubG-t :)

A lenyeg : sz@r az egesz. Mikrolaggos, barmit csinalsz. Ellenben nagyon meglodul az uj procikon, vagy igazabol mondhatjuk, hogy nincs optimalizalva a regiekre. Sajnos 8.gen kell Intelnel, azokon mar elfogadhato sebesseggel fut. Rambol kell a 16GB, es lehetoleg minel gyorsabb. Mag nem kell sok, egy i3-9100F tokeletes ala. Nekem ryzen5 3600 van 5700XTvel, es probaltam 4kban. Kompetitiv bealkitasok mellett sem tudta tartani a fix 60FPS-t, pedig meg 1440p mellett is hasitott.

Berakok egy kepet, en csinaltam :

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#35579) DamianB


DamianB
őstag

Kamelot majd rakok be csak melóba vagyok.

Miért játszol 4k ba ? Csak magadat szopatod multinal. ( Oké én meg 2k ba warzonozok de stabil mivel minden le van véve. )

Recska komoly táblázat megmutatnam azoknak akik állandóan arról magyaráznak hogy semmit nem számít a MHz .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#35580) koko52 válasza DamianB (#35579) üzenetére


koko52
veterán

A MHz és a feszes CL. Így pontos a megfogalmazás.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#35581) kalapacsolok válasza RECSKA (#35578) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Ebbe a konfigba ha veszek több, gyorsabb RAM-ot, az segíthet, vagy maga az alaplap + proci is gyenge hozzá? Procit nem szívesen cserélném le. Egyébként átlag 80 FPS körül megy a pubg, csak az fps dropok zavarnak, amik néha jelentkeznek.

(#35582) kalapacsolok válasza RECSKA (#35578) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Csináltam tesztet,itt vannak az adatok: a játékban a RAM kb. 90%-a foglalt (8 gigám van). Azt is megnéztem, hogy felmegy az órajel időnként 4300 mhz-re is, tehát nem áll meg a proci 4000-nél.

FPS drop akkor van, amikor a GPU 1 usage, memory clock, fan speed is lecsökken, de túlmelegedés úgy látom nincs.
Mi lehet a baj, szűk keresztmetszet? A RAM kevés, és ezért áll le a videokártya? Vagy az alaplap miatt nem tudja hatékonyan meghajtani a proci a videokártyát?

(#35583) KAMELOT válasza DamianB (#35579) üzenetére


KAMELOT
titán

Miért 105-155fps 4k ultra multiban az kevés? :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35584) koko52 válasza kalapacsolok (#35582) üzenetére


koko52
veterán

Az hogy a kártya lelassúl azt jelenti, hogy nem szolgálják ki. A RAM 90% felett már nagyon határ. A CPU is kevés multihoz de még single játék esetén is hagy a kártyádban. 6 mag kellene + szálak. 2*8 RAM - ot kell venned.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#35585) KAMELOT válasza kalapacsolok (#35582) üzenetére


KAMELOT
titán

8gb nagyon kevés. 2x8gb és inkább válts pkatformot. Ddr4 sokkalta gyorsabb/olcsóbb!!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35586) koko52 válasza KAMELOT (#35585) üzenetére


koko52
veterán

+1

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#35587) DamianB válasza KAMELOT (#35583) üzenetére


DamianB
őstag

Egyértelmű hogy nem kevés de hozzá olyan rendszered is van . :K így lehet
De amilyen rendszere van kalapacsoloknak ?
Hasonló helyzetben voltam mint ő és volt hogy hajtottam 4k n PUBG t.

Omen hogy bírja 1070 +8750 kombót ?

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#35588) RECSKA válasza kalapacsolok (#35582) üzenetére


RECSKA
veterán

sajna nem tudsz mit csinalni...

En eladnam, most sem kapsz mar erte jo arat, de most meg valamennyit adnak erte...

Es ezt kellene venni helyette :
- b365 pro4 25k
- i5-9400f 50k
- 2x8gb ballistix 3200c16 27k

Arra a regi gepre ne kolts szerintem. :R

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#35589) KAMELOT válasza DamianB (#35587) üzenetére


KAMELOT
titán

Szépen megy minden. Hűtés is ok bár nem Clevo, de teszi a dolgát. Klímás környezetben van nyáron. Nem fog megfőni!

RECSKA: +1

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35590) kalapacsolok válasza RECSKA (#35588) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

átgondolom, köszi!

(#35591) RECSKA válasza kalapacsolok (#35590) üzenetére


RECSKA
veterán

mast nem tudsz tenni, Sajna mar nem foglalkoznak a regi cuccokkal, az ujakra se optimalizalnak...

probald meg, hogy raksz meg 8gb ramot bele, de annyi, annal tobbet nem tudsz vele kezdeni. :R

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#35592) KAMELOT válasza kalapacsolok (#35590) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem kell átgondolni. Újítani kell ha szeretnél újabb címekkel játszani. Amit összeírtak neked bőven jó és gyorsabb.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35593) morgonc83


morgonc83
tag

Sziasztok. Van egy asrock z270 pro4 alaplapom, 2x4gb ballistix 2666mhz memoriával,nem kit egyik szurke masik piros,de szèpen mennek dualba.de sajnos kevès. Szeretnèk 2x16gb os modulokat venni bele. Hyperx predatorokat nèzegetem,de nem tudok dönteni. Olvasgatok a tèmában ès ha jol èrtem igazábol az összes modul 2400 mhz-es csak gyárilag vannak húzva- ezt jol èrtelmezem?
Tehát igazábol ha csak egy 2400as modult veszek azt èn is feltudnám húzni magasabb frekire vagy ezeket mind letesztelik ès ezek nem birják a magasabb orajelet stabilan?
Ti melyik vagy milyen 2x16gb os modulokat ajánlnátok?
A proci egyenlőre g4560- egyenlőre elèg de majd fogom cserèlni.
Illetve a proci ha jol tudom csak 2400mhz ig támogatja a memoriákat- ha ezt is jol ertelmezem- de ennek ellenere most is 2666mzh ketyegnek a memoriák.

(#35594) RECSKA válasza morgonc83 (#35593) üzenetére


RECSKA
veterán

Z-s alaplap gond nelkul kezel gyorsabbat is. Milyen procid van?

2x16 3200c16ot ajanlanek igy latatlanba.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#35595) koko52 válasza morgonc83 (#35593) üzenetére


koko52
veterán

Összefoglaló elejét is érdemes megnézni.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#35596) morgonc83 válasza RECSKA (#35594) üzenetére


morgonc83
tag

Szia. A proci g4560as.
Èn a 2666mhz-es predator 58k 2x16gb
Vagy 3333mhz-es predátor 68k 2x16gb
Èn ezek között vacilálok. De lehet van jobb is .

(#35597) fudi2002 válasza morgonc83 (#35596) üzenetére


fudi2002
Topikgazda

[link] Van bizony

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#35598) koko52 válasza fudi2002 (#35597) üzenetére


koko52
veterán

+1

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#35599) fudi2002 válasza koko52 (#35598) üzenetére


fudi2002
Topikgazda

Apropó kolléga, hogy tudj róla, ha ajánlasz:
Az új ballistix ugyanaz a c9bjz chipes mint az lt\at, csak drágábban. Találtam múltkor tesztet.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#35600) morgonc83 válasza fudi2002 (#35597) üzenetére


morgonc83
tag

Szia. Mint irtam jelenleg ilyenek vannak benne csak 2666mhz-es ès 2x4gb ès nem kit,az egyik szürke a másik piros, de mennek dualba. Ezeket szeretnèm nagyobbra cserèlni.
Esetleg rèszleteznèd hogy ezek mièrt jobbak,hogy jobb rálátásom legyen. Köszi.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.