Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14801) Falovas válasza DGery (#14800) üzenetére


Falovas
aktív tag

Az árukeresőn még 3 bolt árulja.

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#14802) L_ajos


L_ajos
őstag

Ha esetleg nagyon kezdő szettben de valakit érdekelne :)

Eladó Sony HDR-CX405 [link]

Annyi hogy most csak Szolnok. Köszi :) :R

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#14803) Polemius


Polemius
aktív tag

Sziasztok!
Egyáltalán nem vagyok képben a kamerákkal, ajánljatok nekem.
Amire kell, és amit kb tudjon:

Családi használatra, emlékek megörökítésére használnánk.
Szóval legyen benne képstabilizátor, hogy kézből ne remegjen, zoomolva se nagyon.
Legyen optikai zoom (de nem kell, hogy csilliószoros, csak ami még épeszűen értelmezhető).
Legyen viszonylag nagy látószöge, beltéri felvételekhez.
Kevés fény mellett is értelmezhető képet produkáljon.
Nem tudom mennyire jellemző, de kézi élességállításnak örülnék.
Jó, ha legalább szemerkélő esőt kibír, ha nem is vízálló.
Nem tudom mi az ami még fontos paraméter...

Nem tudom még, hogy full HD, vagy 4K, szóval ilyen és olyan tippnek is örülnék.

Árban úgy látom 400€ körül vannak a normálisabb FHD kamerák, 4K-ból fogalmam sincs hol kezdődik ami nem gagyi, de nem mennék el a csillagos égig.

[ Szerkesztve ]

(#14804) huppancs89 válasza Polemius (#14803) üzenetére


huppancs89
tag

Csak ismételni tudjuk magunkat: Panasonic V770. :C

(#14805) Polemius válasza huppancs89 (#14804) üzenetére


Polemius
aktív tag

Azt megtaláltam, hogy nagyobb érzékelő van benne mint a versenytársakban. Azon kívül miben jobb azoknál?
Illetve ezt már nem nagyon lehet kapni, de V777-et látok, picivel drágábban. Az miben tér el vajon?

(#14806) Gyöször válasza Polemius (#14805) üzenetére


Gyöször
senior tag

Mindent megadnék, ha valaki az enyémbe nagyobb érzékelőt tenne :D

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#14807) huppancs89 válasza Polemius (#14805) üzenetére


huppancs89
tag

Szerintem nem sok, csak más piacra adták ki.
De az okosabbak megmondják :D

(#14808) da.


da.
tag

nagyon kicsi a használt piaca ezeknek a klasszikus kézi kameráknak, alig találni valamit (hardverapro, jofogas). :/
nincs valakinek elfekvőben egy eladó Sony ax53? :)

(#14809) Gyöször válasza da. (#14808) üzenetére


Gyöször
senior tag

Megnéztem, tényleg. Itt a hardveraprón az a makro lecsés 770van azt csókolom.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#14810) DGery


DGery
aktív tag

Sziasztok!

Rendeltem egy Panasonic HC-V770-et bluechip-től, de várhatóan leghamarabb is februárban tudnák szállítani.

Mivel viszonylag sürgős lenne a dolog, milyen alternatívát tudnátok ajánlatni~150e Ft-os beszerzési ár mellett?

Csak új, számlás opció jöhet szóba
Felbontás legalább FullHD
SD vagy MicroSD támogatás
Optikai zoom legalább 15x
Opcionálisan HDMI kimenet, de ez nem létszükség.
Esetleg külső mikrofon bemenet (nem tudom ezekre a kompakt gépekre ez mennyire jellemző)
Egyszerű kezelhetőség

És amire használva lenne: Óvodai rendezvények, családi napok felvétele túlnyomóan beltérben. Tudom, hogy pont a legvacakabb alkalmazási módok egyike, de sajna ebben a COVID időszakban nincs jobb ötlet átadni a szülőknek az ovis hangulatot...

Köszi szépen a feleségem és kollégái nevében a segítséget

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#14811) qnadam válasza DGery (#14810) üzenetére


qnadam
veterán

10x zoom bőven elég erre :)
de körbenéztem, és úgy tűnik, hogy alig lehet kapni pár kósza kamerát, szóval lehet, hogy valami fényképezőgépebb formájú dolog lesz a megoldás.

videopartnál december elejére ígérik a v800-at, az esetleg? bár drágább valamivel.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#14812) DGery válasza qnadam (#14811) üzenetére


DGery
aktív tag

igaz, a 10 elég, én kérek elnézést, csak a régi adataiból bányásztam, aztán... :D
Sajna már a 150-is karcos :/

Közben v770 kapcsán futottam pár kört, de sehol nincs készleten :(

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#14813) DGery válasza qnadam (#14811) üzenetére


DGery
aktív tag

Közben leérdeklődtem a V800-at is...

"Sajnos a helyzet globális minden termékre kiterjed ami Panasonic, nem tudunk vállalni szállítási határidőket de idén várhatóan már nem érkezik termék a gyártótól már."

:O

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#14814) qnadam válasza DGery (#14813) üzenetére


qnadam
veterán

lesz egy eladó sony z7-em, számlát is tudok róla adni, de az nagyon nem új :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#14815) tibitron


tibitron
tag

Sziasztok. Canon legria g50. Van valakinek tapasztalata ezzel a géppel? 4k minősége hangok stb. Kisebb filmekhez tervezem használni szigorúan amatőrkent . Egyelőre

(#14816) nemethsza


nemethsza
tag

Sziasztok,
elfáradt a Canon Legria HF M56 display-zsanérja (ha így hívják), és égen-földön nem találok se szervízt, se szakit, se alkatrészt.
Egyébként tökéletes, ha meg lehetne értelmes ráfordítással reparálni, jó lenne.
Van esetleg javaslatotok/ötletetek?
Thx!

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#14817) DGery válasza qnadam (#14814) üzenetére


DGery
aktív tag

Sajna csak új eszköz játszik... :(
Így is totál megörültem, h még a V800 beleférhet a keretbe, mert tettek rá, de így... :(

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#14818) huppancs89 válasza DGery (#14817) üzenetére


huppancs89
tag

V770-et cseréltem le 2 éve V800-ra, de borzasztó volt. Olyan fakó volt a képe mint álltat, és a kézremegésgátló sem volt sokszor a helyzet magaslatán. Visszaváltottam.

[ Szerkesztve ]

(#14819) DGery


DGery
aktív tag

egyelőre úgy tűnik egyik sem lesz :/
Olyat, amit nem tudunk érdemben használni pedig nem szeretnénk vásárolni

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#14820) Maksabali


Maksabali
kezdő

Sziasztok!
Kérdezném hogy a Panasonic HC-V770-nél, én az USB-jén keresztűl tudok a számitógépre csatlakozni, hogy a gépre vegyem fel a videót, és ne a kamera memória kártyájára?

(#14821) alphamooncam


alphamooncam
őstag

Sziasztok !

Karácsonyra kamerát kért a gyerek. Ajánlások alapján Panasonic HC-V770-et gondoltam megfelelőnek.

Keret br.150k, fölé semmiképp sem tudok menni.

Felhasználás kb.70% beltér, 30% kültér.

Webre menne az anyag, illetve akció nélkül kirándulás.

Nem tudom, hogy ilyen felhasználásra, lenne-e jobb mint amit kinéztem.

Panát most két helyen találtam rendelhetőnek, még nem kérdeztem rá, hogy ténylegesen be tudják-e szerezni.

Ha nem milyen alternatívát tudnátok ajánlani?

Külföldi, eu-s websop is lehet, de legyen mo.-on szervize, baj esetére.

Köszönöm ha tanácsoltok valamit. :R

P.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#14822) DGery válasza alphamooncam (#14821) üzenetére


DGery
aktív tag

Szia!

HC-V770-et január előtt sehol nem tudnak beszerezni, de lehet inkább február... V800 ugyan ez a helyzet... kb 1 hetes infó, és nem csak az árukeresős webshopokban kérdeztem :(
Bluechip leérdeklődte a Pana importőrtől, innen jön a január/februári infó :(

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#14823) Gyöször válasza DGery (#14822) üzenetére


Gyöször
senior tag

Már az is valami, hogy egyáltalán lesz ..

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#14824) Polemius


Polemius
aktív tag

Használtan mennyire szabad kamerát venni?
Mit kell feltétlen kipróbálni, megnézni egy használt kamerán?

(#14825) karesy


karesy
csendes tag

Sziasztok!

A suli sony kamerája úgy fest megadja magát, és egy nagy lehetőség nyílt meg egy adományozó által arra, hogy egy fainabb kamerát vehessen a csapat.
A limit kb 400e ft.. +/- valamennyi
Amiben számítanánk rá:
- kül és beltéren egyaránt használnánk, sötétebb és világosabb helyen is
- fontos a jó hang felvétele, vagy egy tuti beépített mikrofon, vagy egy jó külső térmikrofon csatlakozási lehetőség
- szükség van jó kép stabilizálásra
- valamint, hogy ha stream-re kerül a sor, kezes legyen,
és tudja kezelni egy kezdő is, ha kell

Mit ajánlanátok.. nagyon számítok rátok, mert ilyen lehetőségünk kevés adódik, és jól meg kell fontolni ;)

UI.: köszönöm a stream-es tippet, azóta is így dolgoztunk ;)

[ Szerkesztve ]

(#14826) flash-


flash-
veterán

Udv
Ezek a videókamerák hogy mukodnek egyébként a fényképezőkhoz viszonyitva?
Pl egy panasonic v770 kamerát beállítok portré módba és zoomolok (optikai) akkor hogy a fényerő ne valtozzon ő mit csinal emeli az ISO - t?
A záridő pedig mindig 50 hiszen 50fps ben vesz a kamera?

A masik kérdés hogy neha zoom(in vagy out) után nem jól méri fel a fényerőt túl világos lesz a kép ilyenkor távolitok majd vissza akkor mar jo lesz, erre valami mas negoldas? (full manual mod nem jatszik)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#14827) Gyöször válasza flash- (#14826) üzenetére


Gyöször
senior tag

Enyém az AGC vel is játszik, automatic gain control. Sony. Nemtom tiétekben van-e ilyen. Minél nagyobb decibelt erősít rá a fényre annál zajosabb a kép. Van lehetőség limitálni, hogy ez ne legyen zavaró, viszont akkor nem tud mivel világosítani ezért sötét lesz a felvétel.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#14828) qnadam válasza flash- (#14826) üzenetére


qnadam
veterán

ezért adtam el a pana kamerámat, és tartottam meg a canont, mert az tudta tartani a kép világosságát. vagyis tudta korrigálni, hogy az optika a tele végén már kisebb fényerejű.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#14829) karesy


karesy
csendes tag

Beláttam, hogy nem várhatom el tőletek, hogy böngésszetek a kedvemért, ezért előbb utána néztem, kértem ajánlatot boltokból, olvastam leírásokat, néztem videókat a tesztekről, és így próbálnám újra feltenni a kérdésem, megköszönném, ha időt szánnátok rám.

A limitünk 500e Ft. Ezeken gondolkodunk. Nem vagyunk profi videósok, iskolába használjuk majd, valamint konferenciák felvételére. Ki tudnánk használni a 3-400e Ft.-s kamerákat vagy elég lenne egy Pana 770- vagy annak egy tuti utódja /ha van, a 800-ról többen írtátok, hogy gyengébbre sikerült, a 980-at pedig nem lehet már kapni újonnan/
- Sony FDR-AX53V vlogger videokamera kit
- Canon HF G50 HD/4k
- Canon XA11 PRO videokamera (Full HD) - Power Kit (2218C012)

Van egy fotós ismerősöm, aki javasolt egy alternatívát:
- Sony Alpha 6400 + 16-50mm
Ezzel penge éles interjúkat, illetve lakodalmas videókat is készít, másodlagos kameraként is használja, előnye a hipergyors fókusz és a pengeéles részletgazdag kép, de félek a kicsi aksitól...

Rengeteget olvastam itt is vissza, és máshol is, 2 fontos dolog van amit teljesítenie kell:
- pengeéles kép kisebb fénynél is
- és csatlakoztatható legyen a keverőből jövő hang mic. kábelen, akár átalakítóval is, ha szükséges

Így tudnátok-e tanácsot adni?

[ Szerkesztve ]

(#14830) luigi106


luigi106
tag

Sziasztok.
Nagy nehezen végig olvastam ezt a rengeteg hozzászólást.
Azt látom hogy szinte kivétel nélkül mindenki a Pana V770-et preferálja.
Amiket én még kinéztem, szinte meg sem említi senki. Persze ennek többféle oka is lehet, de ez most nem is érdekes. Leírom hogy én melyik három kamera között vacilálok, és remélem lesz valaki aki érdemben is hozzá tud szólni.
Panasonic V770EP
Panasonic HC-VXF1EP K4K
Panasonic HC-X1500
Igazából utazáshoz (szabadtér,múzeumok ha engedik, templomok belseje) lenne a cél. Előre is köszönöm a válaszokat.
Üdv luigi106 :R

(#14831) Gyöször válasza luigi106 (#14830) üzenetére


Gyöször
senior tag

6 éve én vettem egy 80ezres kamerát és visszaküldtem akkor jöttem ide szakavatottabbaktól megkérdezni, hogy mit kéne ami jó is.. A panasonic 920at ajánlották de azért se olyat vettem, aztán meg is bántam, de végülis bevált, egy pj810re esett a választás.
Eltelt kb 5 év, én figyelem ezt a fórumot, de 4K fele nem tudok mozdulni, mert nincs a vágáshoz PC. Így teljesen tájékozatlan vagyok a témában azóta. Mostanában viszont volt itt probléma a pana fény kezelésével zoomoláskor. Nekem meg lett egy pana tz100 fényképezőm. Jó az, de nekem túl agyafúrt egy gép, sose azt csinálja amit akarok. Pld automata módban szobában vakuval fényképezve képes 1/8as záridőt használni. Holott ilyen nagy érzékelővel simán mehetne 1/60 vagy több is. Az auto módot azt gondolom arra találták ki, hogy elsütöd és jó lesz. Ez nem lesz jó. Át kell tekerni záridő módra, beállítani, hogy 1/60 és már nincs is mit fényképezni mert elmúlt.
Én most beütöttem a keresőbe ezt a vxf1et, 1/2,5 az érzékelője, az jó, nekem viszont ennyiért ingerküszöb fölötti lenne. Ha valahol tudod, próbáld ki azt javaslom.
Ha kezedre esik a menüje, akkor akár jó is lehet. Én így utólag ezt a tz100at nem kérném magamnak.
Mostanában kicsit leült ez a fórum, de hátha jön valaki aki sejti a témát.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#14832) Ottó58 válasza Gyöször (#14831) üzenetére


Ottó58
senior tag

Leült"- a legtöbben fényképezővel videóznak.
Nekem még megvan a 920, egyszer próbáltam eladni, meggondoltam és milyen jól tettem.
Sokszor használom minimális fényben és a három szenzor nagyon jól teljesít.
Akinek van nem adja el.
A 4k nem érdekel, feldolgozni pedig tudnám.
Összehasonlítottam a 4k (fényképező) és a FHD (920) felvételt kevés fénynél, sajnos a 4k "elvérzett".
A gyártók már elfordultak a 3MOS-tól, inkább a 4k-s egy érzékelőst nyomatják a milla alatti gépekben, sőt a fényképezőket ruházzák fel egyre jobb videóképességgel. -Na meg a laposokat, legtöbbről hiányzik a zoomolás lehetősége.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#14833) Gyöször válasza luigi106 (#14830) üzenetére


Gyöször
senior tag

Mivel utazgatáshoz kell, én nem gondolnám szükségesnek az 1500at, vxf1 összehasonlítást találtam ax53hoz nyútubon. Az egyik tesztben a sonynak volt élettel telibb a képe ( valami gőzölgő tavon úszó kacsás videó), a másikon meg a panának.
Utazáshoz előny a kisebb méret. Övtáskában tartom és csípőből tüzelek a felbukkanó témákra.
Nem tűnik rossznak az a pana. Ha megtehed, szerintem inkább jobbat vegyél mint a 770.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#14834) Gyöször válasza karesy (#14829) üzenetére


Gyöször
senior tag

Bocs nehari erre nem tudok mit írni, a pengeéles kép kisebb fényviszonyoknál az úgy tűnik, hogy korrektül megfogalmazott elvárás, de igazából egyáltalán nem. Én pontosan azt sem tudom, hogy a 920as mennyivel jobb az enyémnél. Ottó jobban tudja mert neki volt ekkora érzékelős sonyja, mint a 810esem. Ő azt mondta ég és föld.
Nekem jó ez, megszoktam, tisztában vagyok a korlátaival. Szerintem ez azért nem rossz gép. De most ennél jóval nagyobb érzékelőjűt vennék meg.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#14835) Ottó58 válasza Gyöször (#14834) üzenetére


Ottó58
senior tag

"Ottó jobban tudja mert neki volt ekkora érzékelős sonyja, mint a 810esem. Ő azt mondta ég és föld."- a 920 előtt Sony CX250 volt, (előtte is Sonyk voltak) nappali (napsütéskor) képe részletgazdagabbank tűnt, de fénycsökkenéskorr már sokkal jobb a 920. Ezért is ragaszkodom hozzá, mivel többféle szituációban használhatóbb. Oly gépem is 4k-s, nem használom.
Most is van 2db mini dv-s 3ccd-s kamerám kitűnő állapotban és sokszor használom is.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#14836) fodferi


fodferi
csendes tag

Üdvözletem ! Kedves Fórum tagok ! Szeretném megkérdezni Sony DCR Trv 60E videó kamera a képen látható felvételt és lejátszást produkál. idegen felvételt is így játssza le és a felvételt másik lejátszón hasonlóan . Kérdésem a fejdob egyik csatorna hibája vagy csatlakozó szalag kontóakt hiba esetleg alaplap elektronika hibája lehet ? Hátha találkozott ilyen hibával és segítene behatárolni mielőtt neki állnák . Köszönöm előre is a segítséget

(#14837) Gyöször válasza Ottó58 (#14835) üzenetére


Gyöször
senior tag

És szerinted mit vegyenek a srácok?

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#14838) Ottó58 válasza Gyöször (#14837) üzenetére


Ottó58
senior tag

1/5.8 érzékelőst csakis nappali, jó fényviszonyokra.
Pana V770 árközelében és érzékelő miatt még a V800, van 4k, kicsit drágább, ha belefér a költségvetésbe, de sajnos egyiknek sincs keresője, sokszor pedig jól jön. innen nagyon megugrottak az árak, egy darabig nem sokkal jobb minőséget kapsz, legfeljebb több kiegészítőt, amiért nem érdemes többet adni.
Mostani felhasználási szokásaimhoz igazodva én a Sony AX53-at venném, csak sajnos nagyon elszállt az ára.

fodferi: nálam a forgófej tisztítás volt célravazető, habár csak egyszer fordult elő a Pana NV-GS230-on.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#14839) qnadam válasza fodferi (#14836) üzenetére


qnadam
veterán

koszos fej is lehet, lehet hogy már pár másodperc fejtisztítás is megoldja.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#14840) fodferi


fodferi
csendes tag

Köszönöm ,fej tisztítás már megvolt többször.

(#14841) qnadam válasza fodferi (#14840) üzenetére


qnadam
veterán

anno volt hasonló esetem, akkor szakember nézte meg mikroszkóp alatt, és az alapján suvickolta le a ragaszkodó koszt. ettől persze még lehet, hogy nálad nem ez a helyzet :) de kazettát lejátszani kb bármilyen eszköz jó, lehet hogy olcsóbb venni egy másik kamerát.
(elvben bármilyen eszköz, gyakorlatilag jvc kamerával már jártam úgy, hogy a kazetták feléről hibás hang jött le)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#14842) luigi106


luigi106
tag

Utángyártott aksikról van valami tapasztalat Panasonic vonatkozásban.
Némelyik töltőért is eszement összegeket kérnek. Pedig semmi sem indokolja, évtizedek óta használok lipo aksikat (modellezés) és van is egy pár töltőm, csak nem kamera aksi töltők, bár van amelyik még megméri a belső ellenállását is. És hát az aksi árak is? A HC-X1500-ról
konkrétan azért mondtam le, mert megláttam a töltő árát (100).
A kamera magában már 6kiló felett van, és akkor még egy csomó minden kell hozzá, aksi, töltő, kártya, stb... Na nem. :W
Úgyhogy azt hiszem a HC-VXF1 mellett fogok dönteni.

(#14843) Gyöször válasza luigi106 (#14842) üzenetére


Gyöször
senior tag

Valamit egyebet rendeltem az edigital tól, és a sony gyári infolithiumja már nem 100as, hozzácsaptam a rendeléshez egy kis akkut 4500ért. Jóval alacsonyabb a kapacitása, de annyit bír mint a gyári újkorában, kb 1ó50p. Talán cameronsino van ráírva, én nem tudom ez jó vagy kalap. 1 éves. Vettem egy töltőt is, mert mikor már merül a cam nem lehet tölteni is powerbankról meg felvételt is készíteni. Egy newell nevű igénytelenül fröccsöntött kis műanyag házba zárt kína. Egy darab microusb bemenet ban rajta, meg beleakad mérsékelten az akksi, azzal etetem amivel akarom, pld powerbank és teszi a dolgát. 2-3 ezer.
Meg kapott egy uv szűrőt, hogy védjem a lencsét, kettő ezres volt.
Gyári legkisebb akku valami 25-30.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#14844) Ottó58 válasza luigi106 (#14842) üzenetére


Ottó58
senior tag

Én tizenéve minden gépemhez legalább 2 db ugy. akkut rendelek az eredeti töredékéért.
Van, hogy picit nagyobb a teljesítménye, mint az eredetinek és tévhit, hogy nem bírja olyan soká, vagy púposodik. (Ott valami más baj lehet).
Nekem mindegyik bevált.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#14845) luigi106 válasza Ottó58 (#14844) üzenetére


luigi106
tag

Köszi az infót, igazából azért kérdeztem, mert valamelyik boltos úgy kínálta az övét, hogy chip-es. Ezért kérdeztem, hogy nehogy lyukra fussak. Mert ugye az apple-nél már láttunk olyat, hogy még a kábelbe is chipet raktak, nehogy már más gyártóét használd. :R

(#14846) Ottó58 válasza luigi106 (#14845) üzenetére


Ottó58
senior tag

Ha anélkül van, felhívják a figyelmet.
Én is rendeltem Ebay-ről chip nélkülit nagyon olcsón (újat), a tönkrement eredeti helyére raktam és jól működik. Tehát chipes lett, mert az nem ment tönkre.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#14847) karesy válasza Gyöször (#14834) üzenetére


karesy
csendes tag

Halihó!

Döntenem kellett, rátok számítottam, de aztán neki ültem, és olvastam, videók tömkelegét nézegettem néha olyan nyelven, amit még a google se ismerne fel elsőre, és e mellett döntöttem:
Panasonic HC-VXF1EP
De azt hiszem nem mondok újdonságot, ha azt mondom, minden kereskedő azt panaszolja, hogy a Pana közel fél éve csak csepegteti a termékeit, és sorok várják a kameráikat, így tudnak labdába rúgni a raktárkészleten maradt más modellek... mindegy ha hatalmas mákom lesz talán január végére, február elejére csurran egy nekünk is.

Remélem jól választottam, mert ez lesz pár évig a kamera.. már csak egy jó állványt keresek hozzá, ami könnyen forgatható... egy T2-t berendeltem már , de azt a fényképezőnek szántam...
Mikrofont se tudom még, milyet lenne érdemes venni rá, mivel nagy zárt térben sok felvétel fog készülni vele, erre ötlet esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#14848) Gyöször válasza karesy (#14847) üzenetére


Gyöször
senior tag

Annyira büszke vagyok a gyártó cégre, hogy 4K videót ennél a kameránál is úgy gondolják a nagyszerű usb 2.0 szabványon keresztül fogja a felhasználó átcsörgedeztetni..
De ennél nagyobb gond ne legyen vele, biztos van otthon egy jobb kártyaolvasó,
Használd megelégedéssel (ha majd odaér) reméljük beválik!

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#14849) Ottó58 válasza karesy (#14847) üzenetére


Ottó58
senior tag

Ehhez a masinához nem volt még szerencsém, kíváncsi lennék milyen képet "hoz" szürkületben (félhomályban) 4k-n.
Ha szeretsz kísérletezni ilyen szempontból, ajánlom sötétben egy teamécses mellé raksz pár apróságot, és megnézed milyen a kép szemcsézettsége 4k-n.
Annak idején így is hasonlítottam össze a Sony CX-250 és Pana HC-X920-at. Igaz csak FHD-n.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#14850) cousin333 válasza Ottó58 (#14849) üzenetére


cousin333
addikt

1/2,5"-os érzékelője van, mégis mit várnál tőle? Sok mobiltelefonba is nagyobbat raknak...

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.