Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28069) nyunyu válasza Dolphine (#28068) üzenetére


nyunyu
félisten

Rapoo E9270P vajon mennyivel lenne használhatóbb, mint az ajtótámasztónak használt L K750-am? :))

Utóbbi mondjuk a napelemes hülyeség helyett rendes elemmel akár még jó is lehetne.
Viszont ebben a formában 2-3 hónap alatt kinyírja magát, ha nincs elég fény a szobában.

Hmm, K750 1000mAh akku mod

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28131) nyunyu válasza L@co (#28129) üzenetére


nyunyu
félisten

Bluetooth Keyboard Adapter

(Ehh, tegnap végződött Massdropon, így nem láttam az árát.)

Lehet kapni ilyen bluetooth cuccot de elég kicsi a hatótáv.

Ja, neten szidják a hatótávát, meg az input lagját, meg nem igazán bírja akkuról etetni az éhesebb billzeteket.

Báááár, a napelemes ajtótámaszom is képes volt fél méterre a vevőjétől ki-kihagyogatni adatcsomagokat, ami game közben nem egészséges az aktuális HPdre nézve...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28755) nyunyu válasza maán (#28752) üzenetére


nyunyu
félisten

Lehet hogy rossz topik,ipad air 2-höz lehet kapni 15000 forint alatt vezeteknelkuli magyar billentyuzetet kapni?

Nem tudom, hogy a Logitech napelemes ajtótámaszának albínó tesójából volt-e magyar kiosztású, de ha volt is, akkor sem hiszem, hogy raktársöprést leszámítva 20k alatt lett volna.

(Tényleg, vissza kéne már kérnem az 1 éve vett akciós ajtótámasz árát, csak még mindig lusta voltam gariztatni. :W )

Esetleg a Rapoo házatáján kell még szétnézni, azoknak van mindenféle miniatűr vezetéknélküli billzetete, hátha van köztük magyar kiosztásos kékfogú is.
Mondjuk az E6300-nál elég érdekesen értelmezik a magyar kiosztást :( )

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31108) nyunyu válasza ribizly (#31106) üzenetére


nyunyu
félisten

Mondjuk a K800-at kevesebbet anyázták itt a topikban, mint én a napelemes ajtótámaszt. (K750) :DDD

Ja, mindkettőből volt magyar kiosztású is, de már nem nagyon kaphatóak.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31585) nyunyu válasza Thcksl (#31582) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezeknek a feltételeknek talán csak a Logitech K800 felel meg, feltéve, ha még találsz belőle magyar kiosztásút, ami nem túl valószínű.
Magyar kiosztású napelemes ajtótámaszt még lehet kapni, de a K750-nek pont a tölthető gombelemes megoldás a gyenge pontja.

Úgy néz ki, hogy az AES manapság már általános minden drótnélküli billzetnél, csak a Logitech nem szokta odaírni, hogy a Unifying eszközei is ilyen titkosítást használnak.

Microsoft az összes drótnélkülijénél kiírja, de azok egér kínálata hogy is mondjam finoman, hogy nagyon szar.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31760) nyunyu válasza Tin (#31758) üzenetére


nyunyu
félisten

Hmm, elvileg az akkutöltőm tud LiIont is tölteni, majd csak beleimádkozom valahogy a K750 tölthető gombelemét 5 percre. (750mA vs 65mAH akku?)

Aztán mégiscsak jó lesz valamire a napelemes ajtótámasz, amit másfél éve lusta vagyok gariztatni. (szeptemberben járt le a garija?)

Mondjuk nekem az volt a bajom, hogy 70-100 lux mellett alig tudta tölteni az elemet, folyamatosan merült, még nappal is.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31869) nyunyu válasza nagyArc (#31865) üzenetére


nyunyu
félisten

Én fordítva voltam, '92-től ANSI US kiosztást használtam, legtöbb itthoni billzetem US kivitelű.
(Leszámítva a korábban megénekelt Mitsumi E99AC-t, ami valamilyen furcsa 102 gombos ANSI/ISO hibridre sikerült UK feliratozással: Bigass Enter, rövid Backspace (Lásd ANSI Model F PC)+rövid bal Shift. (Rendes F terminál, vagy összes ISO Model M))

Aztán 2005 körül melóhelyen az lett az egyik feladatom, hogy a forgalmazott szoftverünket kéne honosítani, azt meg elég nehézkes ékezetek nélkül.
Így egy-másfél évig szenvedtem az otthon amerikai, melóban magyar kiosztás miatt, hiába próbálkoztam a 101 gombos magyarral (QWERTY!), repülő ékezetes nemzetközi angol kiosztással (melyik barom találta ki, hogy a "+o az rövid ö? Biztos a hülye németek, azok is szoktak hosszú ékezetet tenni az alapvetően mindig rövid ö-jükre.), amerikain Alt+161-es ASCII bevitelre.

Meló közben (helyett?) fórumozáshoz viszont kellettek a spéci írásjelek, onnantól persze teljes lett a káosz, mert vagy Alt-Shiftelem amerikaira, de akkor meló közben kevertem össze a hülye Z-Y-t, vagy magyaron keresgélhettem az AltGr-F/G-t a bracketekhez.
Előbb-utóbb muszáj volt megtanulni az AltGr layert.
Kb. 07-ben jött el az a pillanat, hogy itthon is átállítottam magyarra a Win alapértelmezett kiosztását, hiába volt akkor MS Ergo4000-em.
Aztán 10-ben cseréltem egy szintén US Ergo4000-re (mást nem lehetett kapni. :DDD), majd jött a most is használt kínai cseresznye.
Mondjuk utóbbit már 3/4 éve magyarra feliratozott kupakokkal használom.

Közben akadt egy-két magyar billzet is, anyámnál jóideje leselejtezendő L Value Keyboard, vagy nálam a napelemes ajtótámasz, vagy a mecha építése idejére ideiglenesen vett Genius KB-110X, de azokból hamar elegem lett, annyira csapnivalóak.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32892) nyunyu válasza Ringman (#32891) üzenetére


nyunyu
félisten

R T O P karakteren kívül mindegyiken van altgr-es layeren valami, nem? akkor minden maradék kupakra szükség kellene az alpha szettből

Nem feltétlenül.

A+E-re nem minden gyártó szokta felvésni az umlatos ä-t. (eddig csak Cherryken meg Fujitsun láttam, meg a napelemes ajtótámaszon.)
I+J, és M+ponton egyáltalán sincs feltüntetve az AltGr layer, azokat csak azért tetettem fel Varmiloval a terveikre, mert ANSI HU kompatilis kupakszettet szerettem volna rendelni, úgy meg nincs dedikált Í gomb a bal szélen.

Z viszont azért kell, mert az angol kiosztásokon lévő alsó soros Z kupak hátrafele lejt, míg a T mellé rakandó meg előrefele:

\ helyére kéne a másfél széles Ű.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#36635) nyunyu válasza nyunyu (#36634) üzenetére


nyunyu
félisten

Okulásul pár gumidóm innen-onnan:
HP KU-0316: Esc: 25,2 mm Shift: 25,1 mm
Jiujitsu KB521: Esc: 23,1 mm Shift: 20,3 mm
Genitalia KB-110X: Esc: 25,4mm Shift: 24,0 mm

Nem teljesen gumidóm kategória:
BTC 5140*: Esc: 38,5 mm Shift: 29,1 mm
-tech napelemes ajtótámasz**: Esc: 10,5 mm Shift: 10,2 mm

*: ezt csúfolnák ma mechabránernek a Razer vagy a CM marketingesei
**: ollós minigumidóm

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#38728) nyunyu válasza laskr99 (#38717) üzenetére


nyunyu
félisten

+tech napelemes ajtótámasza 25k körül volt fénykorában, mégsem volt alkalmas játékra: a vevőjétől fél méterre elhelyezve is képes volt negyedóránként elveszteni a kapcsolatot, és újraszinkronizálni.

USB hosszabbító sem biztos, hogy működik, elvégre USB 2.0 esetén MAX 5 méter lehet az eszköz és az USB port között a távolság, ráadásul minél több toldás van benne, annyival rövidebb lesz az áthidalható táv.
Szar kábellel már 3 méternél gondok vannak.

Aktív, erősítős USB toldó meg nem valószínű, hogy belefér a keretedbe.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#41117) nyunyu válasza BalaG (#41112) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem vagyok róla meggyőződve, hogy az egyáltalán lehetséges.

Ha arra gondolok, mennyire instabil az előző és a mostani üzleti DY laptopomban lévő kékfog modul, hogy óránként 4-5 kell ki-bekapcsolni, hogy menjen megint az egér, vagy amit a -tech napelemes ajtótámaszával szívtam WoT alatt sok éve, amikor negyedóránként nekiállt újraszinkronizálni magát a tőle 30 centire lévő junifájing vevővel, és addig a tank továbbcammogott a korábbi irányba fedezék nélkül, azok alapján kell a halálnak a drótnélküli.

Mondom ezt úgy, hogy össze kéne raknom a kőszínű mekkmestert, hogy legyen egy (talán?) értelmes egerem melóra, meg rendeltem két másikat itthonra is, hogy passzoljanak a világos billzeteimhez,
mert a régebben melóra használt, kedvenc BT egerem haldoklik, alig akar tölteni, backup vezetékest meg legszivesebben kivágnám az ablakon, annyira kényelmetlen, meg annyira kínai Omron.
(Sajnos sikerült 40k-val szponzorálnom a -tech marketingeseinek tudatmódosító szer beszerzését, pedig tavaly megfogadtam, hogy tőlük semmit. :W)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42872) nyunyu válasza PixAlan (#42871) üzenetére


nyunyu
félisten

Napelemes ajtótámaszom már fél méterről szeretett 15-20 percenként lecsatlakozni a junifájingról.

Az meg elég kellemetlen, amikor FPSben kibújsz a fedezék mögül, aztán várnod kell 15 másodpercet, mire megint újracsatlakozik a billzet, de akkor ömlesztve kapod az addig leütött gombokat. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#43114) nyunyu válasza #16820480 (#43112) üzenetére


nyunyu
félisten

Napelemes ajtótámaszaikat (K750/K760) szerencsére már nem lehet kapni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#43236) dqdb válasza nyunyu (#43235) üzenetére


dqdb
nagyúr

Még ajtótámasznak sem eléggé stabil? ;]

Beretvás : ez volt a kérdés apropója :)

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#43240) nyunyu válasza slider0 (#43234) üzenetére


nyunyu
félisten

K750-re ad a kereső hosszabb szösszeneteket is, nem csak azokat, amikben ajtótámasznak neveztem.

Egyébként már azt sem tudom, melyik döglött billzetes polcom tetején porosodik.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46361) nyunyu válasza forumpista (#46360) üzenetére


nyunyu
félisten

2-3 évvel ezelőtt ezeknek nagyjából megfelelt volna a napelemes ajtótámasz.
A napelem nélküli, háttérvilágításos tesója már nem fért volna bele a keretedbe, de ezeket már nem lehet magyar kiosztással kapni.

-tech azóta nem szokta magyarítani a 20+k-s billzetnek látszó trágyait.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46962) nyunyu válasza nyunyu (#46961) üzenetére


nyunyu
félisten

Nagy -t fóbiámban kimaradt a napelemes ajtótámasz a romokban van listáról, így az utolsó bekezdésből már csak a második pont igaz.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#47091) nyunyu válasza maestro87 (#47090) üzenetére


nyunyu
félisten

nem is találok magamnak jó wireless billentyűzetet amit nem kell majd 2 év múlva lecserélni. :(

Látott már valaki olyat, ami túléli a másfél év múlva esedékes elemcserét?

Sem az L Cordless Proba, sem a HP Bumblebeebe sem sikerült elemcserével életet lehelnem, miután megálltak, mint a szög.
Napelemes ajtótámasz meg 2 hónapot sem élt a nem túl világos szobámban, de az alatt sem volt benne köszönet.

iSzívAlmás kollégák MK2N-je még csak 1 év körüli, úgyhogy még nem teljesen esedékes a tönkremenetelük, de azokon gépeljen az, akinek arra van igénye, hogy passzoljon színre és formára a billzet az MT2-höz.

(Nem csak én vagyok olyan hülye, hogy oldschool billzet színű egeret kergettem 2 hónapig. :DDD)

főleg hogy csak a mechanikusokról lehet a kupakot leszedni, abból meg magyar kiosztású, vezeték nélküli gondolom nem sok van. :)

ISO kiosztású drótnélküli mecha létezik egyáltalán?
Anne Pro-t ha jól rémlik, még mindig csak ígérgetik, custom magyar kupakot igényelne.
VB88M sosem realizálódott, ANSI VB87M-et se lehet már kapni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#48524) nyunyu válasza GalaHU (#48523) üzenetére


nyunyu
félisten

Második Unifying vevő hozzáadása: billzeten/egéren második vagy harmadik eszköz legyen kiválasztva, nyomd meg rajtuk a connect gombot, majd a második PCn, ahova a másik vevő van bedugva indítsd el a unifying alkalmazást, és keresd meg a párosítandó eszközöket.

Ekkor a második vevő a bill/egér második vagy harmadik opciójához lesz rendelve, nem az elsőhöz.

SetPoint Lite/Options (tököntudjahogyhívják a mostani MouseWaret) nem kell hozzá.

Mivel a melós laptopom BT drivere állandóan szarakodott, és már nagyon untam az 5 percenkénti WiFi+BT hardveres kikapcs, bekapcsot, hogy visszanyerjem az egeret,így bedugtam a napelemes ajtótámaszból maradt unifyingot a laptopba, és az MX Master harmadik csatlakozásához lett rendelve.
Így most itthon a saját vevőjével megy egyes porton, melóban másik vevővel a hármason.

Elképzelhető, hogy a kettes port fixen BT 4.0, és nem lehet unifyinggal használni, hármas az biztosan programozható mindkét módra.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#49191) nyunyu válasza Dzsekó (#49185) üzenetére


nyunyu
félisten

Szeretnék venni magyar kiosztású Fujitsu KB900 billentyűzetet

Hajaj, évekig hajtogattam ugyanezt a KB521-gyel kapcsolatban, amikor anyámnak kergettem fehér magyar billzetet.

Aztán amikor végre be sikerült szerezni, jött a pofáraesés, hogy mekkora használhatatlan trágyadomb.
Szerintem az első háromban lesz, amikor végre nekiállok selejtezni az évek alatt felhalmozódott billzetnek látszó tárgyaimat. (mínusztech napelemes ajtótámasza esélyes még a top3-ba, többi lomot nehéz rangsorolni.)

Lassan nem férek el a több köbméternyi billzetalkatrésztől...

Egyáltalán a Fujitsunak van használható billlzete?
Itt a topikban előfordult már pár modern KB800/810 vélemény, miszerint gyorsan öregszenek.

Régen (20+ éve) volt pár értelmesebb dome with sliderük, de nekem a második-harmadik generációs FKB8720 már nem tetszett.

Oké, idéntől ők lettek a Topre amerikai disztribútorai, ami azzal járt, hogy a nem túl acélos minőségű Realforce RGB-t átnevezték Realforce 2 RGB-re, és a korábbinál razemínusztechalmásan másfélszer akkora árcímkét írtak rá, hátha több zsét sikerül lenyírni a birkákról.

Nyilván ez a húzás sem emelt a Fujitsu, mint billzetgyártó elismertségén. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#49767) nyunyu válasza - Lynx - (#49756) üzenetére


nyunyu
félisten

Max. 8-10k között szeretnék venni num lock nélküli kis méretű wireless billentyűzetet, ami nem mechanikus. Lényegében a cél egy halk és játékra is kiváló billentyűzet.

Este böködtem kolléga fekete Rapoo 8000-ét, de az se nem kellemes, se nem halk.
Játékra fogalmam sincs, mennyire múlja alul az erősen 2KRO mátrixú * napelemes ajtótámaszomat, amit elfelejtettem 2 éve gariztatni.

*: WASD környékéről egyszerre csak 2 gomb ment...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#50224) nyunyu válasza dqdb (#50220) üzenetére


nyunyu
félisten

stabil BT kapcsolattal

Az a baj, hogy ez egy sokismeretlenes egyenlet.

Régi laptopommal (HP 8570p) folyamatosan küzdöttem azzal, hogy állandóan elvesztette a kékfogú mekkmestert, csak komplett Wifi+BT OFF-ON után működött, random percig, aztán megint megállt a kurzor.
Laptopcsere (HP 840G2) után stabilan ment ugyanaz az egér kb. fél évig, aztán a hülye Windows Update felkínált egy frissebb drivert az intel wlan+bt chiphez, aztán onnantól kezdve az is ugyanúgy szarakodott, mint a régi laptopom, akármelyik drivert próbáltam manuálisan felrakni hozzá.
Néha csak a komplett géprestart segített rajta. :W

Közben asztali gépemen is próbáltam egy random kínai 5$-os BT4 vevővel, azzal sem volt jó.
(CDMX5500R vevőjével nem lehet pároztatni a mekkmestert, mert az csak BT3.)

Úgyhogy melóhelyi laptopomba rendszeresítettem a napelemes ajtótámasz megmaradt junifájing vevőjét, azzal atomstabil az egér, itthon meg a sajátjával használom.

De ahogy olvasom az almások is szívnak a nemalma BT billzetekkel rendesen.
Vagy pl. a "kedvenc" kínai gyártóm BT billzete is eltűnt a süllyesztőben, 2 éve ígérték az ISO verziót, de most már az ANSIt sem gyártják, mert túl sok volt a probléma az adatkapcsolattal.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#50618) nyunyu válasza Dendytv (#50617) üzenetére


nyunyu
félisten

BT+háttérvilágítás nem egy gyakori állatfajta, pár éve még esélytelen lett volna.

Mechában Anne Pro 2 (amiből még mindig nincs ISO, pedig ígérgetik már vagy egy éve), nem mechában mintha az L K800-nak lett volna alma specifikus tesója (K810? *), de az kérdés, hogy megy PCn,
Új L-ek közül K830, Craft?

Mindenesetre egyik sem az a bemegyek a sarki boltba, aztán 10k-ért leemelem a polcról kategória...

*: de lehet, hogy keverem a napelemes ajtótámaszom MK1 kiosztásúra csökkentett tesójával (K760), de az nem világít.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#52047) nyunyu válasza Ringman (#52044) üzenetére


nyunyu
félisten

Melóban nagyjából nézegettem, hogy jó-e a modern 1800-ra, 6U Cherry szóköz addon van (remélem aszimmetrikus!), 1U numpad0, numpad- van, 1.75U jobb Shiftet is láttam.

Alsó sorba való 1U modokat most nézem, 2x Ctrl, Alt OK, 2 Win+egy App kéne, ModPlus-ban van egy-egy Super, Func, Code: határeset, elfogadható

Del/End/PgDn-ből viszont nincs R4.
Nem tudom, ennél a profilnál mennyire tér el az R3-R4, 1800-ra téve a numpad fentről lefele R4-R3-R4-R3-R2-R1-R1 lenne.

Hurrá, pénztárcám fellélegzett. :DDD

Hogy mit használok most?
Itthon: '91 G80-1129HBD, 68gr rugó+Outemu Clear 2.2 stem, 3000SAD PBT kupakokkal. (eredeti szürke kupakjaival vs bézs ABS)
Melóban: '06 G80-1800LPCDE-0, MX Brown rugó+stemmel, zöldre gányolt sakktáblával

Itthon működőképes van még:
'01 G80-1800HAMUS: 62gr Outemu Purple rugó+stemmel elbarmolva (melós képen a felső)
XD84: Kailh Speed Copper, EnjoyPBT ISO kupakkal
FrankenCherry sokadik felvonás: '95 G80-1000HFD PCB, '92 G81-3043HAX ház+kupakokkal, MX Blue rugó+Gateron Brown stem
2x '12 G80-1800LPCDE-0 (MX Black, világosszürke PBT kupak)
1x '12 G80-1800LPCDE-2 (MX Black, fekete POM kupak)
(3x G81-3486LUNDE, MY)

Darabokban:
'94 alma bővített billentyűzet kettő (vettem már hozzá puhább rugókat, meg egy törött Apfel Erweiterte Tastatur Zwei-t donornak, hátha kell a PCBje a múltkori denaturált szeszben áztatva pálinkává válás miatt...)
'98 G80-9009HAG (i186 meghajtású csillagromboló integrált kalkulátorral, bohócsipkával, MX Clear)

Romokban:
NTC KB-5121 (Alps White)
valami kínai Alps White klón
<30€ német TKL, Outemu Blue, nevére sem emlékszem (Tomoko?)
G80-3850LXBEU-2: MX Brown, Gateron majdnemWhiteFox PBT kupakok (ez már erősen múlt idő, ennek a Brown rugói+stemjei vándoroltak a melós 1800-ba)
(G81-3000SAV: MY (bal felső)
G81-3000SAD: MY (jobb felső, fejjel lefele, jópofa amerikai+orosz dual dyesubja van.)

~40, nagyrészt kukaérett gumidómot inkább nem sorolom fel, csak ami hirtelen az eszembe jut: IBM Travel with UltraNav, Lenovo Preferred Pro Pearl White, mínusztech napelemes ajtótámasz, Sun Type6 USB, Compaq SK-3420, HP KU-0316, Genius KB110X, Labtec Standard+, Fujitsu KB-521, pár BTC 5130/5131/5140
Ja, néhányat lomtalanításkor már kihajítottam (pl. 2x MS Ergo4000), egy magyar Alps kupakszettet meg eladtam, akkor lehet, hogy már csak 30 gumidóm foglalja a helyet.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#52266) nyunyu válasza dqdb (#52264) üzenetére


nyunyu
félisten

USBnél nem 5 méterben van maximálva a kábelhossz egy port és a rákötött eszköz között?
Vagy csak én emlékszem rosszul a szabványra.

Junifájing egér esetén még szokott működni 8-9 méterről, billzetet nem tudom, mivel a drótnélküli billzetem már fél-egy méterről sem volt százas, köszönhetően a túl slim kialakítás miatt alulméretezett akkunak, meg a napelemes töltőnek (ami szobában NEM tölt eleget!), USB töltést viszont kispórolták belőle :W

De akadt itt a topikban pár, napelemes ajtótámaszomnál 50-nel nagyobb típusszámú minusztech júzer, ebben az ő tapasztalatuk relevánsabb lehet.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#54952) nyunyu válasza scream (#54947) üzenetére


nyunyu
félisten

Szerintem erre gondolt.

Konkrétan arra gondoltam, hogy picit nagy a mellény, meg a fotelből szakértés. :))

Régi motorosok emlékeznek rá, mennyit lamentáltam itt 16-17 környékén a magyar kupakszett elérhetőségről, sok potenciális gyártót megkerestem, nemszeretemékkel fél évig leveleztem is, amikor be akartak törni az európai piacra.
Akkoriban párszor nekifutottam itt a topikban annak, hogy lenne-e igény ~27k-ért egy magyar dyesub PBT kupakszettre, ha összejön TÍZ megrendelés, akkor belevágok GBt szervezni.
Kb. 5-re jött érdeklődés, ebből kettő példányra én tartottam igényt.

Azóta sokat fejlődött a piac, de azért a 100 minőségi kupakszettet/billzetet lazán eladok kérdést még mindig erősnek érzem.

Még a Logitech is befürdött ezzel a kérdéssel, magyar napelemes ajtótámaszokat vasvillával hányták ki az ósanokba pár éve, annyira nem kellett a kutyának sem.
Világítós K800-akat legalább ~3-4 év alatt elcsipegették a népek, de azóta sem gyártottak új magyar szériát belőle, nehogy megint benne álljon a lóvéjuk.

Pedig igény az állítólag lenne rá...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#56773) nyunyu válasza Male (#56769) üzenetére


nyunyu
félisten

Mínusztech nem nagyon csinál magyar billzetet a K750, K800 páros óta, de azokat már vagy 4-5 éve nem kapni
Előbbit is csak akkor lehetett 10k alatt kapni, amikor a madarasteszkóban 2015-ben raktárt söpörtek.

Más kérdés, hogy a napelemes gombelemtöltője a szintentartáshoz sem elég, így 3-4 hónap alatt kinyírja az akkuját, onnantól legfeljebb ajtótámasznak jó.
Bár mintha valaki írta volna, hogy külső töltővel+pótelemmel újraéleszthető.
(Feltéve, ha még megtalálom a napelemes ajtótámaszom darabjait.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#57916) nyunyu válasza Doki16 (#57915) üzenetére


nyunyu
félisten

Maximum 475mm széles lehet. Örülnék ha lenne rajta numpad.

Elsőre sima libának tűnt ez a kérés, gondoltam minden fullos billzet belefér.

Hááát nem, unikornisok már nem férnek bele.
Cherry 1000: 480mm
Cherry 9009: 500mm
Sun Type6: 500mm
Apple M3501: 476mm

Cherry 3000: 470mm
Cherry Stream 3.0: 470mm
Fujitsu KB521: 462mm
Lenovo Preferred Pro: 455mm
Labtec Standard+: 455mm
-t napelemes ajtótámasz: 433mm
Cherry 1800: 405mm

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#58074) nyunyu válasza BullZeye (#58073) üzenetére


nyunyu
félisten

Huh, eddig azt hittem, hogy a Cordless Wave-et szimplán átnevezték ~10 éve K350-re, de ezek szerint ebből is kispórolták az anyagot, mint az ócó irodai billzeteikben a Deluxe 250/Internet 350-> K120/K200 váltáskor.

Tényleg, megjött a kínai ML2032 töltő a napelemes ajtótámaszomhoz, csak nem tudom, mennyire akarom azt a billzetnek látszó trágyat feltámasztani és használni a melós 1800-am helyett.
Meg arra sem emlékszem, eredetileg hogy volt a polaritása az akkunak, mivel mínusztechék azt nagyon nem kötötték a júzerek orrára, és a gombelem kiesett a fiókjából, amikor anno szétszedtem. :W
Zsír, új akku sincs feltöltve.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#58659) nyunyu


nyunyu
félisten

Ó, hogy a mínusztech jó édesannyját.

Lőttem Vateráról egy K270-nek látszó trágyát, mondván kell egy full méretű mátrixot kezelő unifyingos billzetkontroller. *
Erre beszól rá a mekkmesterem párosító szoftvere, hogy a pároztatni szándékozott eszköz nem unifying kompatibilis.

Erre rákerestem a "K270" feliratú billzet hasán lévő Y-R0042 számra, erre kiderült, hogy ez az MK270 kombónak a billzete, amihez Nano vevő jár.
Nem az önálló, unifying vevős K270 billzet. :W

Nyilván az ezres+postáért alkatrészként hirdetett billzethez nem volt vevő, úgyhogy IJ, mehet is a kukába.

Fun fact: borzasztó hangja van a K270-nek gépeléskor, nem véletlenül szoktam anyázni a K120 famíliáját. (K120 az alapmodell, K200 ugyanaz pár multimédia gombbal, K270 meg a wireless multimédiás K120)

Fun fact2: találtam itthon egy pár bontatlan best before 2011 feliratú Duracell elemet. :Y

*: napelemes ajtótámaszom erre pont ideális lenne, 6KRO.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#58959) nyunyu válasza Enton (#58958) üzenetére


nyunyu
félisten

Háát, nem is tudom.

Logitech utóbbi 5-10 évben eléggé visszafejlődött billzet fronton.
Lényegesen gagyibbakat árulnak egyre drágábban.

Múltkor emlegette valaki, hogy a magyar Cordless Wave Desktopja helyett vett egy nincsbelőlemagyar K350-et, de ég-és föld a kettő, kevesebb anyag van az utódban, recseg-ropog, nem olyan kellemes rajta gépelni.

Magyar K800 is kifutott, jött helyette a Craft meg az MX Keys, röhelyes áron, de azokból sincs már magyar.

Persze akadtak mellényúlásaik is, mint a napelemes ajtótámasz família (K750, K760)

Egér fronton sem látom azt az a nagy fejlődést, mint amit a kétezres évek első felében produkáltak. (MX700, MX1000, MX Revo)
Perf MXet én szermély szerint nagyon nem szerettem, 1 hét után el is passzoltam, és MX Revokat nyúztam ~9 évig.
Mekkmestert is csak azért rendszeresítettem, mert van sebességfüggően kikapcsoló racsnis görgő (Perf MXről jól lespórolták anno :W ), meg valamivel kényelmesebb, mint a Perf MX volt, de az előre-hátra gombok helye, mérete az nem tetszik.
Mekkmester 2, 2.5 számomra nem hozott érdemi újítást, így skippeltem őket.
Nemrég megjelent hármat erősen átszabták, kérdés mennyire előnyére.
Komoly aggályaim vannak a bal oldali gombok elrendezésével kapcsolatban: részben javítottak az 1/2/2.5 hülyeségén, cserébe visszahoztak egy csipetnyit a Perf MX elrendezéséből...
Motoros mozgatású helyett mágnesesen kapcsolható racsnijú görgőt meg ki kéne próbálni.
Azt értem, hogy csökkenteni akartak a féltégla súlyán, csak kérdés, hogy van-e olyan jó.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#59569) nyunyu


nyunyu
félisten

Valakinek van valami ötlete, hogy hardveresen mi a különbség ezek között?

Balról jobbra: napelemes ajtótámasz vevője, régebbi mekkmesterem vevője, mostani mekkmesterem vevője, random kínai shopból rendelt nano vevő.
Unifying software nem ismeri fel, viszont a ócó mínusztechek connectutilityjével rá bírtam programozni a wireless mecha billzet projekthez vett K270 formájú levélnehezéket.

Persze a lényeg az lenne, hogy a leendő billzet és az egerem egy vevőről menjen, az meg nem teljesül, mivel erre meg nem lehet ráidomítani a mekkmestert. :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#59836) nyunyu válasza dqdb (#59835) üzenetére


nyunyu
félisten

Idén már nem akarok billzetre költeni. :DDD

Eddig:
- 120db Outemu Sky Silent 70$
- ML2032 akku+töltő a napelemes ajtótámaszhoz 10$
- 150db Kailh socket 20$
- (M)K270 elektronika ~2.5k
- nano receiver hozzá 5$
- unifyingnak látszó nano receiver 9$
- 2x120 switch film 20$
- KBDFans modular foam 28$
- Ducky 30k

Hmm, eddig 160$+33k HUF.
Ilyen olcsón megúsztam ezt az évet?

Persze a hangtalan, nagyon taktilis, fehér, vezetéknélküli billzet projekttől még mindig messze vagyok.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#61842) nyunyu válasza Champipi (#61840) üzenetére


nyunyu
félisten

Ebben 3 darab gombelem van, hogy még laposabb lehessen. Csak Bluetooth-on megy.

Kifelejtették az ajtóékből a LiIonos mágiát?

(Ritkán szoktam az alma ár/érték arányát dícsérni, de MS még ezt is alulmúlta. :DDD)

Méretek: 284,07 × 110,77 × 9,05 mm
Tömeg: 288 g (elemekkel együtt)
Elem: 4 db CR2032 lítium gombelem (mellékelve és behelyezve)

Ja, hogy 2mm alumíniiiiiiiiiiiiiiumot pluszban elspóroltak az almás ékhez képest?
Így már nem csodálkozom, hogy nem fért el az akku.

(Mondjuk mínusztechnek se sikerült a 13mm vékony napelemes ajtótámaszába rendes akkut szerkesztenie, szophatsz a 65mAh-s ML2032 akkuval.
Pedig a napelemek helyett simán elfért volna egy akku+USB töltési lehetőség.)

Kérdés, hogy megéri-e, jobb-e minőségre, mint egy hasonlóan kompakt Rapoo, vagy Logitech K380, vagy Ewent billentyűzetnek?

Ez a divatcikk nem az ócógagyi kínai billzetek ellen van, hanem az almás megoldást kellett saját képükre faragniuk.
Kisebb és puhább lett, cserébe a kilós ára is csak 75%-a Starkingnek.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#64224) nyunyu válasza Jack@l (#64220) üzenetére


nyunyu
félisten

Akad itthon K375s, K270, MK520, K750, K800.
Kb. ebben a sorrendben javulnak komfortban.

Más kérdés, hogy még a két ollós sem az esetem, mert nem szeretek az asztal síkján kopácsolni.
Huzamosabban mondjuk csak a napelemes ajtótámaszt próbáltam használni, de az a 65mAh akkuja miatt teljesen életképtelennek bizonyult.
(Valószínűleg többe került a benne levő gombelem, a napelem panelek, meg a töltőelektronika, mint a K800-ban lévő ceruzaakku, meg az azt etető USB-s töltő :DDD)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#64236) Mr K válasza nyunyu (#64235) üzenetére


Mr K
senior tag

Köszönöm. Egyelőre nincs jobb ötletem, mint hogy kell vennem egy másik billentyűzetet. (Ez jó lesz ajtótámasznak, mert jó nehéz.) Még megnézem, hogy AHK-val lehet-e valamit kezdeni, bár azt szerettem volna elkerülni. A kódok amúgy különböznek: Numlock off:
A4 038 d 0.05 LAlt
25 04B d 0.00 NumpadLeft
25 04B u 0.08 NumpadLeft
25 04B d 0.11 NumpadLeft
25 04B u 0.08 NumpadLeft
A4 038 u 1.30 LAlt
NumLock on:
A4 038 d 1.70 LAlt
64 04B d 0.47 Numpad4
64 04B u 0.08 Numpad4
64 04B d 0.08 Numpad4
64 04B u 0.11 Numpad4
A4 038 u 0.61 LAlt
A vessző karakter pedig nem jelenik meg sehol (mint az várható volt.) Szóval ez talán nem is a billentyűzet hibája, mint inkább a Win-é. :(

Szerk: Én F-Type-on szocializálódtam, ott nem nagyon lehetett elkerülni a NumLock használatát...

[ Szerkesztve ]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#67530) nyunyu válasza dqdb (#67528) üzenetére


nyunyu
félisten

(az a hülye helyzet állt elő, hogy a leggyakoribb kategóriában a legkisebb a megosztott gyakorlati tapasztalat itt a topikban)

Gond az, hogy nem nagyon vannak új arcok a topikban, akik meg tudnák osztani a saját tapasztalatukat.
Mi meg már régóta a saját buborékunkban élünk, és nem látunk ki onnan.

(Büntetésül elővettem az akku tuningon túlesett K750-et (aka napelemes ajtótámasz), aztán ma azon próbálok dolgozni.
Ejj, de idegesítő hangja van az ollókon pattogó vékony kupakoknak)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#67532) nyunyu válasza freelanced (#67531) üzenetére


nyunyu
félisten

Ejj, nem megy a ScrLk+ScrLk+Enter a napelemes ajtótámaszon, hiába van a vevője a KVM switchbe dugva.

Így nem tudok váltani a meló meg a saját gépem között :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#72085) nyunyu válasza smallmer (#72082) üzenetére


nyunyu
félisten

Erre nem tudom, van-e ilyen feltételeknek megfelelő billzet a mínusztech MX Keys-en kívül.

De azt vásárlás előtt taperold meg valahol (Alzában ki van rakva), hogy ne utólag anyázzál azért, mert kiadtál rá 40k-t, és nem jön be a kupakjainak a formája/tapintása.

(Kevésbé idióta elődjét próbáltam, de nem lopta be a szívembe magát.
Napelemes ajtótámaszt inkább nem emlegetem, mert az se nem világít, se nem működik.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#73488) nyunyu válasza zevin (#73486) üzenetére


nyunyu
félisten

Jobban jársz egy USB hosszabbító kábellel.

Meg az idegeid megkímélése érdekében mielőbb lejössz az online kompetitív csapatjátékokról, mielőtt maradandó agysérülést okoz az állandó frusztráció a majomnak vélt csapattársak miatt. (Akik pont ugyanazt gondolják rólad. :DDD)

Ugyan már vagy 5.5 éve lejöttem a PCs WoTról, de még mindig PTSDm van attól, amikor a mínusztech napelemes ajtótámaszával próbáltam tolni, aztán negyedóránként úgy döntött, hogy nincs elég delej a 65mAh-s ML2032 gombakkujában, aztán nekiállt újracsatlakozni a junifájingra. *
Közben előremenetben maradt a tank, és nem tudtam fedezék mögé bújni...

*: nem tudom, hogy gondolták azt, hogy elég ekkora akku, pláne hogy a napelem a félig besötétített szobában nem tudta visszatölteni se.
Töltéshez egész napra ki kellett tennem az erkélyre napozni, csak addig nem tudtam használni :W

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#75248) UserX


UserX
őstag

Sziasztok!
Benyomulok ide, lámerként, mint elefánt a porcelánboltba. Szóval egy 2.000-es Logitech billentyűzetet használtam évek óta. Irodai szoftverben való pötyögések és minimális FPS-re, fun-ként. Elkezdett érdekelni a visual mod (lila-fehér kombináció, bár nem vagyok UTE fan!). Nem olvastam az itteni ajánlásokat, a szempontjaim:
20-25k
magyar kiosztás
'mechanikus'
'brown switch'
'RGB' :DD
Idegen nyelvű teszteket nézegettem (tudom, hogy ezek nagy része fizetett hirdetés...) és az 'Árukereső' véleményeit.
Végül is egy Thermalteke Neptun Elit-re esett a választásom, amit itt visszaolvasva, 'ajtótámasztéknak' neveznek és inkább Reddragon RED-et ajánlotok helyette.
2 nap után nem bántam meg a vásárlást, kíváncsi vagyok az élettartamára...! Nekem baromi kényelmes csukótámasszal!
Két hátránya van:
-Nekem szubjektíven 'fémes' hang.
- Az 'Ű' túl nagy (marha gyakran használja az ember), cserébe viszont az ENTER kicsi és csak egy 'csík'. Ezt szoknom kell, gyakran mellé ütök, de szerintem menni fog! :)
A Redragonra (akik meg is vették) többen írták, hogy több billentyű hamar tönkre ment...
Szóval nálam ennyi pénzért 4/5, ajánlott plecsni!
Bocs a szómenésért, köszi, ha végig olvastad!

(#75249) Menthirist válasza UserX (#75248) üzenetére


Menthirist
veterán

Ugye itt az "ajtótámaszték" kifejezés szerintem alapvetően viszonylagos, hogy az adott időben és áron lehet-e jobbat találni nála vagy sem, de maga az hogy jobb, is sokszor viszonylagos, mert kinek mi számít jobbnak. Van aki halkat keres, van aki hangosabbat, van aki variálhatót akar, van aki out-of-the box jót és kész.
Viszont minden ami nem szabványos, alapvetően minusz pont, mert ha szabványos, akkor idővel legalább tudsz rajta keycap-et cserélni, ha mást nem is igazán. Az opció ott van. Ha meg még hot swap-os is, akkor pláne a saját ízlésed szerint variálhatod. Nagyon csípem a K8 Pro-mat, de azzal hogy most switch-et cseréltem benne, gyakorlatilag olyan érzés mintha egy új billentyűzetem lenne, pedig az eddigi is jó ha 2-3 hetes volt :D Minél inkább testreszabható és szabványos, annál több plusz pontot ér, az adott árkategóriában. Annál több a játéktér.

Lehet a red dragon mellett nevezték a többiek ajtótámasznak a thermaltake-et, mert hasonló árban lehet több testreszabhatósággal és szabványossággal rendelkezik. No meg azok a cégek akik sokféle dolgot gyártanak, sokszor nem olyan jók mint azok, akik csak kevésfélét, de azt jól :)
Azért használt sokáig egészséggel a TT-t :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#75256) totron válasza Menthirist (#75249) üzenetére


totron
addikt

Ajtótámasztékról jut eszembe: ki az, akinek ma tényleg kell fizikai bill., abból is kiművelt, mechanikus? Nem bűn pusztán passzióból sem begyűjteni, megélni, birtokolni párat, jópárat akár, de ez a kérdéskör már csak statisztikai szempontból is mozgat. Mire, kikre épít ma a kommerszhez képest manufakturális keyboard market.

(#86593) nyunyu válasza motown5l (#86591) üzenetére


nyunyu
félisten

Ajtótámasznak talán jó lesz.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#87329) Synthwave válasza Ispy (#87321) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem tudhatod, hogy valójában mit gondolnak az idegenek. Rébuszokban kommunikálnak és más normarendszerük van, mint a földlakóknak. :DDD

---------------------------------------------------------------------

(#87328) Domonkos: Bezony. Remek például ajtótámasztéknak vagy levélnehezéknek. Vagy a szeksual hárásszereket lasszóból halántékon csapdosni. Instant K.O. :DDD

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#90870) Domonkos válasza DevilAqua (#90869) üzenetére


Domonkos
Ármester

En a logitech helyett inkabb ezt a AJTÓTÁMASZ ÜLŐ RÓKA-t ajanlanam. :K

Whoop, sry; torolheto. Azt hittem, hogy az ajtotamaszos topikban vagyunk. :B

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.