Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#72058) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Sziasztok!

Havernak kellene asztali gép, a keret még nem teljesen világos, de 80-100K az abszolút csúcs plafon. Egyelőre.
Sajna már egy ideje én inkább csak notebookokat néztem, szóval annyira nem vagyok már képben, főleg az árakkal.

A gépet elsősorban játékra használná, a tuningot szerintem inkább hagyjuk, de az is mehet ha nem emeli drasztikusan az árat. Ha igen, akkor hagyjuk.

A cucc egy ilyen házba menne: Casetek 1020-5A (felsőtápos)

A következő komponensekre lenne szükség:

Alaplap, processzor, RAM, VGA, táp.

mindez Intel-Nvidia platform legyen. IGP nem szükséges (már ha van még egyáltalán IGP nélküli proci), de ha nem dobja meg az árat nagyon, akkor mehet az is.
Benchmark meg ilyesmi nem lesz, szóval a RAM órajelének nem kell az egekig érnie, viszont minimum 4GB kell.
A kívánsága, hogy Nvidia-ból a 700-as széria legyen, és GT750 legalább, mivel állítása szerint "A GT 740 nem tudja a "Boost core clock (MHz)" funkciót".

Az alaplapon bőven elég, ha csak egy darab PCI-E 16x van, mert egynél több VGA biztos nem kerül bele. Ha lehet, tudja az XMP-t is (ehhez nem tudom mennyibe fájnak a RAM-ok). USB 3 is kéne, legalább 1 db. Hangkártya legyen integrált (nem kell csúcsminőségű, vagyis ne ez legyen a szűk keresztmetszet).

Az egésznek egy darab 1680x1050 felbontású monitort kell kiszolgálnia (nem lesz bővítés).

A táp legyen minőségibb, tehát ha bevág a villám, ne rántsa magával az egész gépet. A teljesítménye legyen olyan, ami a VGA-t (ha olyat mondotok amihez kell külön táp) kiszolgálja (VGA-ból sem lesz bővítés, legalábbis nagyobb fogyasztásúra nem).

Remélem mindent leírtam ami kell.

Jah és még volt egy kívánság a végére: "hogy ha majd később bővítem, akkor tudjak RAID-ben hozzá csatlakoztatni a HDD-hez egy SSD-t gyorsításként.

"Intel Smart Response Technology"

Érdekel, előny de nem feltétel."

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.