Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#108651) Mottie válasza FirstAndroid (#108650) üzenetére


Mottie
őstag

Azt, hogy automatikusan 1333-on fogja használni, nem kell a usernek semmit csinalni.

Be Victorious!

(#108652) Sinu válasza Sinu (#108649) üzenetére


Sinu
senior tag

Kikapcsoltam, kivettem a kártyát, visszaraktam és most jó.... fene tudja, ennyi sör után nem csoda, hogy nem ment

No Future

(#108653) FirstAndroid válasza Mottie (#108651) üzenetére


FirstAndroid
tag

Vettem. Szóval, ha olyan proci lesz mellette, ami kezeli, ott 1600-on fut, itt meg a Pentiumnál csak 1333-on. Köszöntem szépen.

(#108654) membrandj válasza Mottie (#108645) üzenetére


membrandj
nagyúr

Én nem szoktam. Ha valami nem megy, akkor az így is- úgy is szívás.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#108655) kiezTe90


kiezTe90
senior tag

Sziasztok!

Nemrég összerakott gépembe szeretnék új videókártyát venni.
Egy Gigabyte GTX 970 xtream gaminget néztem ki. A lényeg hogy a be quiet 300w-os táp elbírná e? A konfig többi része az adatlapomon.
(Bocsi nemtudtam hova írjak)

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#108656) Bnorbu válasza kiezTe90 (#108655) üzenetére


Bnorbu
tag

Azért 350W-os karcsú karcsú egy GTX 970 alá.

Min:

Super Flower 450W Bronze ~14k
XFX TS 450W ~15k

Nagyobbak:

FSP Hyper M 500W ~18k
XFX TS 550W ~20k
FSP Raider 550W S ~20k

[ Szerkesztve ]

(#108657) jim bcs válasza rwin5 (#108612) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#108612) rwin5
Nem ferde az a hűtő egy kicsit?

(#108646) aron89
Jjjaj :DDD

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#108658) rwin5 válasza jim bcs (#108657) üzenetére


rwin5
őstag

én is kiszúrtam de csak pár milit ferde kb

vagyis pár fokkal :B képen jobban úgy néz ki de ott a ház is látszik, hogy nem egyenes, telóval ilyen megy csak

[ Szerkesztve ]

(#108659) Grave_444 válasza kiezTe90 (#108655) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ha az adatlapodon lévő gépbe lesz az L8 350 elbírja Skylake mellett. Mondjuk ennek pont magas lehet a gyári tdp limitje.

(#108660) Mottie válasza kiezTe90 (#108655) üzenetére


Mottie
őstag

Miért cseréled le a 960-at? (kíváncsiság)

Be Victorious!

(#108661) Mhalacka


Mhalacka
csendes tag

Sziasztok!

Játékra, netezésre és némi video editre szeretnék venni egy középerős gépet, monitorral együtt (full hd ips):
Keret 260+-
Nagyon szépen köszönöm előre is a hozzáértő véleményeket! :R :R

(#108662) kiezTe90 válasza Mottie (#108660) üzenetére


kiezTe90
senior tag

Nagyobb monitort vásárolnék, nagyobb felbontással, mint a jelenlegi full hd és félek a 960 kevés lenne alá. Meg a gépemet is átakarok rendezni, hogy nézzen ki valahogy ha már plexis az oldallapja, de ez a másodlagos szempont. De akkor ezek szerint kell táp is meg videókártya+ a monitor.

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#108663) ncut válasza Sinu (#108649) üzenetére


ncut
csendes tag

Szia, nekem is ilyen kártyám van. Nem emlékszem pontosan, de kb 45 fok alatt nem kapcsol be a vetni. Bekapcskor felpörgeti és utána, amíg nincs szükség rá, addig nem fog menni. Pl.: LoL alatt el sem indul a venti, ha kikapcsolod a LED-eket, nem is tudod, h működik a karid. MSI Gaming app, vagy bármelyik monitorozó cucc segíthet, ami megmutatja, hány fokon van a VGA, mennyin pörögnek a ventik etc.

Ha minden más működik, akkor nincs para! :K

Szerk: oh sorry, nem láttam, hogy már nem aktuális... :P

[ Szerkesztve ]

Nem jut eszembe semmi vicces.

(#108664) Bnorbu válasza Mhalacka (#108661) üzenetére


Bnorbu
tag

Ez így ~218k.

Hozzá monitorok:

22":
LG 22MP57VQ-P
ASUS VX229H
23"
LG 23MP67VQ-P
ASUS VX239H
DELL P2314H
24":
LG 24MP67VQ-P
DELL P2414H

Ha sok, és nagyobb képátlóra lenne szükséged akkor merevlemezt vagy SSD-t később tegyél bele.

(#108665) Trakappa


Trakappa
újonc

Sziasztok!
A segítségetek szeretném kérni.
Szeretnék venni egy úgy asztali configot, de monitorom sincsen. Körülbelül 250K-m van erre az egész dologra.
Amit szeretnék a gépen, az 60%ban játék, szóval jó lenne hogy ha az új játékok zökkenő mentesen futnának rajta illetve több fajta CAD programot is használok amelyek jó lenne hogy ha zökkenőmentesen futnának. (ArchiCad,AutoCad Civil 3D, Axis stb.) Egyelőre nélkülözni tudnám az SSD-t, mert az a 20K is számít jelen pillanatban, szóval azt később tenném bele a masinába.
Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#108666) Bnorbu válasza Trakappa (#108665) üzenetére


Bnorbu
tag

Amit az előbb írtam konfigot, az számodra is jó lesz.
Ha a ram később kevés lenne, akkor egy ugyanilyen kit-tel tudod bővíteni a lapod.
Ha sok, akkor GTX950, de ez nyilván attól függ, milyen beállításokkal játszanál.

(#108667) Trakappa válasza Bnorbu (#108666) üzenetére


Trakappa
újonc

Hát, azért egy high jólenne. Nem tudom mennyire kihozható ezzel a configgal

(#108668) tremorsz1


tremorsz1
csendes tag

Sziasztok,a gyereknek szeretnénk (10 éves) egy új, alap játékos gépet.Semmi sincsen hozzá,egy komplett gépet szeretnék.Minecraft,Wot,Steam-es játékok amikkel játszik.Nem akarok erőművet :),csak egy olyan gépet szeretnék amivel már el lehet azért játszogatni.Nem tudom a keret amit írok elég-e egy ilyen géphez.

1. Mire fogod használni a gépet?
Játék.

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?
Semmivel.

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Egy komplett gépre,ház,alaplap,proci,táp,videó kártya,stb nem tudom kihagytam-e valamit,dvd író nem kell,elég egy 500 gb-os winyó,8gb ram,webcamera,billentyűzet,vezeték nélküli egér,monitor,Wifivel működjön a net.

4. Mennyi a kereted rá?
150-200 közé be kéne férjen,minél olcsóbban,a legjobb ár érték arányt szeretném.

5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
Monitor is kellene,full hd-s.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#108669) tremorsz1 válasza tremorsz1 (#108668) üzenetére


tremorsz1
csendes tag

A monitor méretét elfelejtettem írni:17" elég.

(#108670) lotuska


lotuska
tag

Sziasztok, lenne egy kerdesem, adott egy konfig amit nem reg vettem(lasd adatlapom), szerintetek megerne lecserelni junius-julius kornyeken erre:

ASRock H110M-DGS, Socket 1151
INTEL I3-6100, 3.7GHz, 3MB
HyperX FURY Black 1x8GB, DDR4, 2400MHz

Ez kb. 65.000Ft nalunk Romaniaban. Ehhez jonne meg egy FSP Hexa+ 400w 13-14k Ft. Mit szoltok ehhez a konfighoz?

Megvagyok a jelenlegi konfigommal elegedve de nincs az alkatreszekre mar garancia es barmikor beadhatjak a kulcsot, mert eleg regiek.

Az adatlapomon levo gep proci stock hutovel+alaplap+12gb ram+van egy gagyi hazam feleslegesen+a 10 eves thermaltake tapom+ IDE DVD RW+120gb HDD talan elmenne valamilyen hirdetos oldalon 42.000-50.000Ft-ert.

Igy maximum 35.000 Ft-ot kellene rapotoljak es lenne garis gepem.

Tobbi alkatreszem maradna Zalman Z3+ CM Hyper 212 + Samsung EVO 850 250GB SSD meg 5 ev gar+Gigabyte 750Ti 2GB 2.5 ev gar+500GB HDD WD.

Azert nem johet hamarabb, mert nem szeretnem a gepet nelkulozni, csak azutan vennem meg miutan ezt eladtam. Nem nagyon van most felesleges penzem.

Ez az i3 mennyire birna a multis autos szimulatorokat, erdemes lenne varjak lehet az AM4 foglalatra? Koszi a helpet!

[ Szerkesztve ]

(#108671) Gigi01 válasza SyMbioTe (#108638) üzenetére


Gigi01
őstag

Ja,értem! :DDD Vga végett kérdeztem,de ha cserélem,lehet úgy is MSI-re,úgyhogy az is jó.
És a 4590-es konfig?Akár használt.Ott maradhatna a ram,jó lenne a hűtő is.
Vagy sokkal jobb tőle a 6500?

(#108672) Tertius


Tertius
tag

Hali!

Egy gamer konfigot szeretnék venni, de sajna újra nincs elég pénzem. CPU+lap+memória + táp + ház kombókat, félkonfigokat kezdtem el nézegetni, mert fullhd monitor már van, de nem tudom, mi mire elég, mi alá nem érdemes menni. Jó véleményeket olvastam az i5-2500k-s prociról, amely újabb vga-k mellé is elég, új gépeknél is mindenhol i5-öt javasolnak.

Szóval mi kellene a mai játékok fullhd-s, kompromisszumos (de nem low, inkább med-high) futtatásához? Pl. (remélem, lehet linkelni, természetes nem az enyém a hirdetés :DDD ) ez a konfig + még 4 giga ram és egy GTX 960 már elég lenne, igaz? Vagy inkább a tuningolható k-s végűt kell keresni?

Köszi a segítséget előre is!

[ Szerkesztve ]

(#108673) SyMbioTe válasza Trakappa (#108667) üzenetére


(#108667) Trakappa
Ha kel a high beállítás akkor amit az előbb Bnorbu írt az tökéletes.

Amit lehet rajta módosítani: (már ha neked belefér)
- VGA: Kicsit erősebb R9 380X-re cserélni (Sapphire Nitro, Gigabyte G1. Gaming) ~75-76k
- Ha a programok kihasználják: 2*8Gb DDR4 Kingston HyperX Fury ~20k
GTX 960/R9 380X 4Gb-al egy high beállítás simán kihozható.


(#108668) tremorsz1
Hát a Steam-es játékok fogalom az elég tág, mert abba kb. minden beletartozik :DD
Viszont Minecraftnak ill. Wot-nak nem kell egy erőmű, ennyiből éppen kijön minden cuccal:

Alaplap: Asrock H110M-HDS/HDV, Gigabyte H110M-S2H/S2PV/S2HP, MSI H110M Pro-D ~18-20k (Figyelj, hogy DDR4-es legyen, ne DDR3)
CPU: Pentium G4400 ~18k
Ram: 1*8Gb DDR4 Kingston HyperX Fury ~12k
VGA: GTX 950 2Gb ~47-53k GTX 950 2Gb ~47-53k (Pl.: Gigabyte WF2OC, Asus Strix, MSI Gaming)
HDD: WD 1Tb Blue (WD10EZEX) ~14k (500Gb-os alig olcsóbb)
SSD: 120Gb Kingston HyperX Fury, Adata ASP900/920 ~15k
Ház: Zalman Z3/Z9, CM N200/N300 ~11-13k
(Zalman Z9-be max 290mm-es VGA fér, erre figyelj!!)
Táp: Be Quiet! Pure Power L8 400W, Be Quiet! System Power S7 400/450W, Seasonic Eco 430W, FSP Hexa+ 400, Super Flower FX Bronze (SF-450P14HE) 450W ~14-16k
+Monitor: LG 22MP57VQ-P (22") ~40k + HDMI kábel ~1-2k
+Wifi Stick, ha kell: TP-Link TL-WN821N ~3k
+Billentyűzet: "Milyen billentyűzetet vegyek?" ~5k
+Egér: "Milyen egeret válasszak?" ~5k
Össz: 203-216k

Monitor 22" alatt nem érdemes venni manapság. Azalatt FHD lehet nincs is + csak TN paneles van.
Ez így egy elég jól fejleszthető gép, újabb játékokat (pl. GTA V és társai) elképzelhető, hogy nem fogja vinni/el sem indul a 2 mag miatt. (Bár a GTA V pont jól lett optimalizálva, azt lehet vinni fogja)

Ha spórolni kell:
- VGA: GTX 750Ti 2Gb ~38k
- Monitor: kicsit olcsóbban: LG 22MP47D-P (22”) ~36k + DVI kábel ~1-2k


(#108670) lotuska
Szerintem megéri lecserélni, erősebb gépet kapsz így + fejleszthető + ugye garancia lesz rá ismét.

Azt, hogy mennyit ér a jelenlegi cuccosod, itt megtudod érdeklődni: ASZTALI GÉP / ALKATRÉSZ beárazás
Hát, hogy mire elég autós szimulátor terén egy i3 azt meg nem mondom (Asetto Corsa, Project Cars és hasonlók?), erről nézz YT videókat, biztos van belőlük egy pár darab, az alapján döntsd el.

AM4: Szintén jó kérdés, hogy az AMD mit hoz a Zennel és, hogy mennyire lesz erős az Intellel szemben, no meg még soká is érkezik. Az első APU ami érkezik az 2. negyedévben jön elvileg, de a többi megjelenés az inkább év vége fele érkezik. Sajnos ezen kívül alig tudni valamit az új foglalatról il. procikról.


(#108671) Gigi01
Hát használtan megérné, de még úgy is ~50k körül mozog az ára, és ennyirét egyrészt előfordul 1-1 i5-6500 (bár elég kevés, még új a foglalat ahhoz, hogy sok legyen a használt), másrészt újonnan ~60k-ért kapható a 6500, és ugye minimálisan erősebb, újabb, DDR4-es, jobban fejleszthető lesz (érkeznek bele újabb procik)
Szóval sokkal nem jobb, de a DDR4 és akár későbbi fejlesztés miatt, meg főleg, hogy sokkal nem drágább, én már nem vennék 4590-et. Hűtőt meg ramot akár elpasszolod, így nem jön ki sokkal drágábbra.
Használtba én inkább ezeket nézegetném: i5-4440/4460, ezek már ~40k körül vannak használtan, újonnan egy B85-ös lap melléjük és úgy egész jó áron kijössz belőle.


(#108672) Tertius
Amit te linkeltél az egész jó, DE:
- Az S végű proci fájó, gyengített verzió én emiatt nem venném már meg.
- Táp helyből cserélni kell, hulladék
- Ház is elég 'occó kategória és azt is cserélném benne.
+4Gb rammal, jobb táppal esetleg házzal és egy GTX 960-at mellé rakva amúgy egész jó kis gép lesz belőle.
Nézegess még, hátha találsz egy még jobbat, s1155 alapú i5-öst nézz (mint ez), ha találtál egyet, ife linkeld be nyugodtan és segítünk, hogy mi jó és mi nem jó.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#108674) Mottie válasza SyMbioTe (#108673) üzenetére


Mottie
őstag

De, minecraftnak kell(HET) eromu. Mar ha moddoltan jatszik az ember.. marpedig elobb utobb mindenki ugy jatszik :)

Be Victorious!

(#108675) SyMbioTe válasza Mottie (#108674) üzenetére

Oké, ennyire nme ismerem a Minecraftot :DD
Bár mondjuk aki egész Nagy-Britanniát megépíti annak lehet valóban kell.. :))

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#108676) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Sziasztok!

Páromnak szeretnék egy configot, amin FullHD-ben tudna játszani. Eddig gamer laptopokat néztünk, de azoknak az alja is több, mint a keretem. Gondolkozom még egy eGPU-s rendszerben is, de a "donor" laptopunk elég sovány teljesítményű. Ha PC-t raknék össze, akkor mindenképpen valami kisebb méretű kellene, amennyiben megoldható a kis házakban a hűtés rendesen (eleget szívtunk már a csodás laptop hűtésekkel).

1. Mire fogod használni a gépet?
Film, net, MS Office, játék (Heroes of the Storm legalább High-on lenne a cél)
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?
Intel i7 3770 hűtő nélkül, 250GB Samu EVO 850 SSD, Kingston 2x8GB 1600MHz RAM, 2TB HDD, egér, bill.
Persze ha ezekből javasolt valamit lecserélni, az is megoldható
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Ház, táp, VGA, CPU-hűtő, meg amit esetleg kihagytam
4. Mennyi a kereted rá?
100-150ezer körül gondoltuk, ha kevesebből is kijön, akkor nagyszerű, ha kevés, akkor valamennyivel még talán tudjuk emelni, max akkor a monitorra szánt keretet csökkentjük
5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
Még nincs monitor, de FullHD-s a kitűzött cél, és ebben a felbontásban is szeretnénk ha futna a játék.

Köszi előre is! :R

(#108677) membrandj válasza Yiggdrasil (#108676) üzenetére


membrandj
nagyúr

Alaplap van?
Ezt a procit most vennéd vagy már nálad van?

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#108678) Yiggdrasil válasza membrandj (#108677) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Na igen, sejtettem, hogy kihagytam valamit. Lap nincs sajnos.
A proci megvan, egyik barátom adta mert frissített Skylake-re, de a lapja sajnos lehalt.

(#108679) Tertius válasza SyMbioTe (#108673) üzenetére


Tertius
tag

Köszi a választ!

Akkor egy ilyesmiben kell gondolkodnom, igaz? Mondjuk ehhez több minden kellene, de kiindulási alapnak jónak tűnik.

(#108680) kpykpy


kpykpy
tag

Sziasztok!

Szeretnék új, erősebb konfigot építeni játékra. Amire szükségem lenne: proci, lap és memória.
(a régi egy 2500k volt 4,4ghz-en, p67 lap és 8gb 1333mhz ram)

A táp egy 530w-os thermaltake hamburg (sytec belsős) táp a vga egy msi 970 4g (amit majd nyáron váltana egy 980ti) és a ház egy zalman z11 plus. 120as ssd és 1terrás hdd.

A fő oka a váltásnak a witcher 3.

Ultra beállításokkal (hairworks kilőve) 60fps-nél miko akadásokat véltem felfedezni, amik eltűntek ha 4,5ghz-en járattam a 2500k-t, de 2-3 óra játék után bejött a kékhalál, ugyh nem volt olyan stabil...
Ezért döntöttem úgy h eladom a procit és lapot és nézek vmi erősebbet.

Amiken eddig gondolkodtam: 3770k, 4790k, 5820k, 6600k, 6700k. (esetleg xeon)

Nem szeretnék esztelen költekezésbe kezdeni, hanem egy jó ár-érték arányú triót szeretnék amit jó esetben évekig nem kell cserélni (csak a vga-t).

Sajnos nem vagyok képben a kupaktalanított procikkal, mennyi idő után kell újra pasztázni, mennyire jó v rossz... xeon procikat vki isteníti vki nem ajánlja játékra... sokan mondják h elég játékra az i5 de én kevésnek éreztem... ugyh tanácstalan vagyok per pill és jól jönne némi segítség :) előre is köszönöm!!!!

Oh long Johnson...

(#108681) Mhalacka válasza Bnorbu (#108664) üzenetére


Mhalacka
csendes tag

Szia, nagyon szépen köszönöm a segítséget, a lenne a kérdésem még, hogy a tápnak elég a 450W? vagy vegyek erősebbet!

(#108682) dannyl válasza kpykpy (#108680) üzenetére


dannyl
addikt

Erről feljebb csak Skylake-re váltanék, de semmiképp nem K-s verzióra. Egyszerűen nem ér annyit, amennyivel többe kerül. i5 6500 simán levisz mindent, nem lesz játékban procilimit egy pár évig. A 970 az még viszi akadás nélkül a W3-mat az általad írt beálítással, igaz nem stabil 60 FPS, de nem veszed észre (én legalább is nem veszem észre, full folyamatos. 55-60 közt ugrál általában).


Mhalacka:

Azért lett 450-es ajánlva, mert bőven elég. Nagyon ritka, hogy itt valaki felelőtlenül ajánl, de a két topicgazda (ha más nem is jár épp erre) 100%, hogy átnézi, és kijavítja a hibákat, és szól. Szóval fölösleges aggódnod.

Igaz, nem ismerem az ajánló kollégát, biztos új itt a fórumon, de amit ajánlott, az jó.

(#108683) MZsoltee válasza kpykpy (#108680) üzenetére


MZsoltee
veterán

Mekkora felbontáson játszol?
Vedd meg a 980-at, de ne válts platformot, ha kevés, akkor is válthatsz még. De szvsz elegendő még mindig 4Ghz fölött a 2500K, ha FHD vagy fölötte játszol magas grafikai beállítások mellett.

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#108684) Demizson92


Demizson92
aktív tag

Sziasztok!

Legutobb rafaztam, hogy hasznalt gepet vettem.. Ezert most ujult budzsevel szeretnek egy uj masinat venni, a keret 200ezer forint (ez a plafon)
Ami van: egy 22"os 1680x1050es felbontasu lcd monitorom
Ami kell: minden mas.
Mire hasznalnam: jatek, jatek eeees jatek! (WoW, CSGO, Hitman ujabb resze)

Koszonom!!

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy, ha egy privát üzenetet kapsz, akkor válaszolsz is rá! Köszönöm szépen!

(#108685) tremorsz1 válasza SyMbioTe (#108673) üzenetére


tremorsz1
csendes tag

Köszönöm a segítségedet ! Ha kicsit komolyabb processzort teszek bele,mint amit ajánlottál,az miben módosítaná az általad felvázolt kompozíciót?Az i3-6100-ra gondolok,jó hozzá az alaplap?Kell még valami plusz ami az előző konfigban nem volt,ha az i3-at veszem?Vagy más procit ajánlasz?Azért jó lenne,ha elindulnának a mai játékok is csak gyengébb beállításokkal.Ahhoz,mennyit kéne erősítenem a processzoron?

(#108686) Mottie válasza tremorsz1 (#108685) üzenetére


Mottie
őstag

Jó választás az i3, de elindulnak a játékok pentiummal is, a VGA sem tud joval többet, viszont egy low-mediumra kacagva elég.

Be Victorious!

(#108687) Demizson92 válasza Demizson92 (#108684) üzenetére


Demizson92
aktív tag

Bocsanat a keret 150ezer!!!! :) (ha 10ezerr dragabb az sem gond)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy, ha egy privát üzenetet kapsz, akkor válaszolsz is rá! Köszönöm szépen!

(#108688) Mottie


Mottie
őstag

Teljes a csapat:

Elkezdem osszerakni aztán dobok egy kész képet is.. :)

Be Victorious!

(#108689) membrandj válasza Yiggdrasil (#108678) üzenetére


membrandj
nagyúr

Használt b75 lap( m-atx) ~ 10k, újat ehhez már nem kapsz.
deepcool gammaxx 300 ~ 6k
proci van
ram van
hdd,ssd van
Vga: hos-nak nincs túl erős gépigénye azért. gtx 950 2GB ~ 46k, ezzel már bőven menne és más játékok is.
cm n200 ~ 12k in win dragon slayer ~ 15k
fsp hexa+ 400W ~13k

Tertius
Az kb jó vétel.

Demizson92
i3-4150 ~ 35k
asrock h81m-hds r.2.0 ~ 13k
2x4GB ddr3 kingston fury ram ~13k
gtx 750 TI 2GB ~ 37k
WD blue ezex 1TB ~15k
cm n300 ~13k
fsp hexa+ 400W ~13k
~139k.
drágábban:
gtx 950 2GB ~ 46k, 120GB kingston fury ssd ~15k

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#108690) G4m3b0y


G4m3b0y
csendes tag

Sziasztok.

Bocsi az OFFért, de hátha tud valaki segíteni. A PC-t szeretném összekötni a TV-vel HDMI-n keresztül, de egyszerűen nem kap jelet a TV.

Alaplapom: AsRock H77M
Processzorom: Intel i5 3450 3.1 GHz (beépített VGA val)
VGA: Asus HD7850-DC2-2GD5
TV: Samsung UE46f6670

A videókártyára DVI-n keresztül rá van kötve egy monitor és ez mellé szeretném a TV-t HDMIvel összekötni de egyszerűen a TV-n nem tudok átváltani a HDMI funkcióra mert nem látja. Amint a laptopba dugom a HDMI-t felismeri a TV és már kint is a kép. PC-n egyszerűen nem bírok rájönni mi lehet a baj. Nézegettem a Catalyst Control Centert de ott sem találtam semmilyen beállítást. Kérlek, ha tudtok segítsetek. Köszönöm előre is.

(#108691) dannyl válasza G4m3b0y (#108690) üzenetére


dannyl
addikt

Windows + P.

(#108692) G4m3b0y válasza dannyl (#108691) üzenetére


G4m3b0y
csendes tag

Ezt már próbáltam. Nem működik sehogy sem. Elképzehelhető, hogy nem jó a HDMI a videókártyán? Mást nem tudok elképzelni..lehet veszek Display Port átalakítót és megpróbálom hátha azzal jó lesz.

(#108693) Demizson92 válasza membrandj (#108689) üzenetére


Demizson92
aktív tag

Koszonom! I3 4150 helyett nem jobb egy i5 4460? 15kval dragabb de lehet megerne ?!:)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy, ha egy privát üzenetet kapsz, akkor válaszolsz is rá! Köszönöm szépen!

(#108694) Mottie válasza Demizson92 (#108693) üzenetére


Mottie
őstag

Ha belefér, nyilván megéri. De nagyobb a különbség a 750Ti és a 950 között. Illetve komfort miatt az SSD által nyújtott sebesség is elég látványos.

[ Szerkesztve ]

Be Victorious!

(#108695) Tertius válasza membrandj (#108689) üzenetére


Tertius
tag

Akkor ez lesz a jó irány. Köszönöm a segítséget! :R

(#108696) Demizson92 válasza Mottie (#108694) üzenetére


Demizson92
aktív tag

Ha i5 4460at veszek plusz gtx 950et eleg hozza a 400wos fsp tap?
Valamint mennyire jonne ki kb vegosszegben? Ssd es anelkul?:)

Koszi elore is!

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy, ha egy privát üzenetet kapsz, akkor válaszolsz is rá! Köszönöm szépen!

(#108697) DR|FTK|NG válasza Demizson92 (#108696) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Bőven elég úgy is. :K

Ezeket add hozzá a mostani konfig(i3, GTX 750 Ti) árához(csak azokat add hozzá, amiket akarsz a gépbe):
-VGA: +7-12k(pl Gigabyte WF2, Gigabyte Extreme > 50k körül, MSI Gaming, Asus Strix)
-CPU: i5 4440, i5 4460 + 17-20k
-SSD: HyperX Fury + 15k

(#108698) Demizson92 válasza DR|FTK|NG (#108697) üzenetére


Demizson92
aktív tag

Koszonom szepen!!

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy, ha egy privát üzenetet kapsz, akkor válaszolsz is rá! Köszönöm szépen!

(#108699) Demizson92 válasza Mottie (#108688) üzenetére


Demizson92
aktív tag

Leirod az alkatreszeket? Valamint hogy mennyibe faj?:)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy, ha egy privát üzenetet kapsz, akkor válaszolsz is rá! Köszönöm szépen!

(#108700) Yiggdrasil válasza membrandj (#108689) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Tehát akkor:
CPU:
- Intel i7 3770 (van) 0k
CPU-cooler:
- Deepcool Gammax 7k
- BeQuiet Shadow Rock TopFlow SR1-t 14,8k (ezt is ajánlották, nem tudom megéri-e a felárat)
Lap:
- újonnan csak egy Gigabyte GA-H61M-S2PV lapot találtam(17,5k-ért), de nincs rajta USB3
- használt ASRock B75 Pro-3M (15k)/ASUS B75M-A(12k)/Gigabyte B75N Mini-ITX(23k)?
RAM:
- 2db Kingston 8GB DDR3 1600MHz KTD-XPS730C/8G (van) 0k
Ház:
- Olyan kellene, amiben van valami szűrő és kis méretű(ha a kettő nem zárja ki egymást), mert macskánk van, félek hogy a szőre tönkretenné a PC-t, illetve kicsi az asztal amire tennénk (földre nem akarjuk) nem tudom, hogy amit ajánlottál jó-e így is.
Táp:
- FSP Hexa+ 400W 14,2k
- ajánlottak még egy Be Quiet! 400W Pure Power L8 tápot is 17,3k-ért
- illetve Corsair RM Series 550W-t is 33k-ért
SSD:
- Samu EVO 850 250GB (van) 0k
HDD:
- Seagate ST2000 2TB (van) 0k
Házhűtő:
- Be Quiet! Shadow Wings 12cm low-speed fan 2db (gondolom ház-függő nem tudom kell-e) 5k/db
VGA:
- ASUS GTX 950 STRIX 2GB GDDR5 OC 55k
- ASUS GTX 960 STRIX 4GB GDDR5 OC 75k
- Gigabyte GTX 970 4GB GDDR5 Windforce 3X - 108k

Így ha jól számolom az olcsóbb alkatrészekből kijönne 103,7k-ból ház nélkül. Ha drágább alkatrészek + alap VGA akkor 136k. És gondolom erre jönne egy 20-30k-s ház.
És lenne egy kérdésem: a procit megérné eladni és egy frissebb Haswell vagy Skylake-es konfigot építeni, vagy bőven jó még ez az Ivy-s i7?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.