Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8051) rayman2006 válasza SunMount3r (#8050) üzenetére


rayman2006
tag

Annyira nem szeretnék mokolni.
Nekem Android 10 és Google 10 menü rendszere jobban teszik.
Fire stick prime-videos jobban.
Használnám: Netflix, HBOGO,Primevideo,Kodi,Plex,tinycam pro app,IPTV-s app,

(#8052) Bugarov válasza rayman2006 (#8051) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Fire Stick-et nem ajánlom, halál rá a HBO GO-t feltenni.
Regisztrációval is sok szívás tud lenni, olvass bele a saját topikjába.
[link]

(#8053) djnice válasza SunMount3r (#8048) üzenetére


djnice
veterán

Jó a Fire Stick 4K, de sztem ő nem azt keresi, én teljesen jól elvagyok vele a másik szobában (HBO GO, Netflix, Kodi + pluginek, Plex).

(#8054) rayman2006 válasza djnice (#8053) üzenetére


rayman2006
tag

Igen,én jobban Android 10-es boxot keresek. Ami majd meg kapja 12-is.
Google play-ről mindent könnyen telepíthető.

(#8055) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Sziasztok! Most ismerkedek az android TV boxok világával. Jól értem, hogy a kadenciahelyesség nem probléma az Android TV-t futtató boxoknál (pl Xiaomi Mi Box TV S), csak az Androidot futtató boxoknál (Pl A95X F4)?

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#8056) robi12ster


robi12ster
tag

Üdv. Android boxot vennék . Egyenlőre két kiszemelt van. Max10pro vs. X96q
Mék lenne jobb választás?

(#8057) SunMount3r válasza Alabástrom (#8055) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

De tévedsz. Ez nem attól függ. Ha lokál lejátszásra kell (legalábbis az ilyen olcsó sávban) elfelejtheted az Android-ot. De van köztes, jó és olcsó megoldás az Amlogic+CE képes Box-ok esetén.
Drágábban már vannak alkalmas Android megoldások is (Shield, Ugoos AM6 Plus).

Ha meg főleg stream szolgáltatókhoz kell, akkor az megint más kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#8058) Beni2360 válasza robi12ster (#8056) üzenetére


Beni2360
félisten

Kellene a felhasználási igény és a linkesisd a két boxot, hogy ne keljen keresgélni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8059) blakey válasza Alabástrom (#8055) üzenetére


blakey
titán

Jól értem, hogy a kadenciahelyesség nem probléma az Android TV-t futtató boxoknál (pl Xiaomi Mi Box TV S), - Annál inkább probléma, mint nem. Ha problémamentes lejátszót szeretnél és esetleg van affinitásod egy kis "hegesztésre" akkor Amlogic box (Beelink GT-King, Khadas Vim3 Pro/Vim3L, Odroid N2, HC4 és akár az olcsóbb, de kétes minőségű boxok is), vagy többet áldozol és olyan eszközt veszel, amit csak be kell állítani, pl. Zidoo, Nvidia Shield, de ha hálózati lejátszás és nem kell USB akkor Apple Tv 4K is jó választás lehet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8060) Necronom válasza robi12ster (#8056) üzenetére


Necronom
senior tag

Egyik sem....Az Alwinner-rel max a mokusok jatsznak :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#8061) Beni2360 válasza Necronom (#8060) üzenetére


Beni2360
félisten

Őnála láttam utoljára erre gondoltál?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8062) robi12ster válasza Necronom (#8060) üzenetére


robi12ster
tag

Csak kodinak kell.

(#8063) SunMount3r válasza robi12ster (#8062) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát az, amiért már nem mind1. Lásd az előbbi Hsz.-emet. Amlogic Topic.

(#8064) robi12ster válasza SunMount3r (#8063) üzenetére


robi12ster
tag

Milyet javasoltok ilyen olcsóbb kategoriában? Most egy x96mini, és egy coowel v5 van. Ezeket fogom lecserélni.

(#8065) SunMount3r válasza robi12ster (#8064) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Még az X96 Mini is sok mindene jó lehet, ha CE-t telepítesz rá. Az Android-jánál mindenképpen jobb. Ezért írtam, hogy nézz be az Amlogic Topic-ba és olvasd át az összefoglalót. A manapság ajánlott típusokról is ott kérdezz inkább.

(#8066) Necronom válasza Beni2360 (#8061) üzenetére


Necronom
senior tag

Pontosan nala lattam magam is :)

robi12ster Ahogy SunMount3r is irja, egy CE-vel akar a minid is jobb lehet a kinezettektol
Nem tudom, hogy van-e ujabb es jobb mostansag az Amlogicos boxoknal, de mindnesetre az S905x3 szerianal erdemes keresni az olcsobb tipusokat

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#8067) gyvince


gyvince
senior tag

sziasztok milyen tv okosítót érdemes most venni max 20ezer forintig van egy Samsung C8700 tv-m még nem akarom ki dobni de a okos tv része totál halott
Úgy mindenre kellene Netflix HBO.GO Youtube játék nem lényeg??

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#8068) Luissimo válasza gyvince (#8067) üzenetére


Luissimo
veterán

MiBox S, itthon, garival 20 körül van.
Prime, Netflix, HBO Go teljes kompatibilitás.

(#8069) vicamuso


vicamuso
tag

Sziasztok!
Apple Tv+ kérdés, KM6 boxon, akinek van előfizetése. Ti is azt tapasztaljátok, hogy nincs hang a sorozat vagy film alatt? Fórumokat bújva nem sok megoldást találtam, az egyetlen ami használható nálam nem megy. (Kapcsold ki a sorround beállítást megoldás).
Köszönöm!

(#8070) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Lenne egy launcher-es kérdésem: Sima Droid-os Box-hoz ti milyen Android TV (szerű) launcher-t ajánlanátok? Ezt meg ezt néztem eddig, az utóbbi talán többet ígér, hogy látom időjárás widget-et is ki lehet rakni rá? Az elősnél meg mintha nem lehetne háttérképet beállítani? De bármi más javaslat is jöhet, csak stabil legyen és ne valami "tákolmány". (Csak mert nem akarok vagy 20-at kipróbálni magam, ha van valami nagyon bevált).

THX!

[ Szerkesztve ]

(#8071) Necronom válasza SunMount3r (#8070) üzenetére


Necronom
senior tag

A Nova launcher es/vagy a Microsoft launcher
hatterkepeknek meg a Daily Desktop Wallpaper

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#8072) SunMount3r válasza Necronom (#8071) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Egyik sem igazán ATV-s Launcher. A Nova-t ismerem, használtam sokáig, de az nem ATV-s. A widget-eket honnak kellene beszerezni?

(#8073) Necronom válasza SunMount3r (#8072) üzenetére


Necronom
senior tag

Igazad van, nem vettem eszre, hogy ennyire feltetel lenne az Android TV-re hajazas...

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#8074) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ez nem annyira jött be, a legtöbb funkció már fizetős benne (pedig lehet úgy jó lenne?). Visszatettem a Nova-t, amiből leginkább a képernyő le/fel görgethetősége hiányzik és hogy a testre szabáshoz mindenképp légegér (egér) is kell. Így csak annyi app-ot tudok kipakolni a főképernyőre, ami elfér egy képernyőn, amíg at ATV-s launcher-ekben általában akármennyit pakolhatok, mert lehet le/fel görgetni a képet. Ha meg pl. egy időjárás widget-et is kirakok, akkor még ennyi hely sem lesz.

(#8075) csibe1 válasza SunMount3r (#8074) üzenetére


csibe1
addikt

Nézz körbe a neten, hátha kimentette valaki az ATV launchert.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#8076) Luissimo válasza csibe1 (#8075) üzenetére


Luissimo
veterán

Az alternativ piactereken fennvan, Aptoidon :F , esetleg?

Szerk,
A 2. képen lévő ATV launcherrel mi a bajod?
Én egy Beelink Mini MXIII/II boxon ezt használom és kiváló.

Egyébiránt a fizetős, megvevős verziok mindent is tudnak,a simák azok lebutitottak.
Szerintem igenis neked kell probálgatni, mert csak te tudod a pontos igényeidet...

[ Szerkesztve ]

(#8077) gringoka


gringoka
aktív tag

Sziasztok.
Android tv box vásárlás előtt állok fontos , hogy tudja a Dolby Dts-t és hogy Coreelecet tudjak rajt futtatni.
beelink gt-king pro ezt néztem ki ez jó választás lenne? Vagy van ennél jobb árban és tudásban ?
Max 50 ezret szánok rá

(#8078) SunMount3r válasza gringoka (#8077) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Itt kérdezd meg inkább. Amúgy a GT King is elég jó, de én kicsit én még hozzá raknék és egy Ugoos AM6-ot (vagy az újabb AM6B-t) venném. Ezzel sok DolbyVision anyag is megy Android alatt. Aztán ott a VIM3 (L, vagy Pro) és az Odroid N2+ is. Ez utóbbi kettőre az Android-ot is neked kell felrakni (márha kell Android egyáltalán). De ha csak CE-re kell és elég a HDR10+, akkor a King is ugyan olyan jó.

(#8079) SunMount3r válasza SunMount3r (#8078) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Sorry, szóval az ajánlott a Ugoos AM6 Plus és AM6B Plus, nem a sima AM6!

(#8080) gringoka válasza SunMount3r (#8079) üzenetére


gringoka
aktív tag

Köszi szépen

(#8081) LuzZzer


LuzZzer
tag

Sziasztok! Van egy MiBoxom, sajnos TV Go és RTL Most már nem megy rajta. Érdeklődnék hogy létezik olyan android TVBOX amin futnak a fenti appok natívan? Arra tippelnék, hogy valami olyan kéne amit tabletként ismert fel nem pedig android TV-nek. Köszi a válaszokat, L

Az élet szép, a világ rossz!

(#8082) blakey válasza LuzZzer (#8081) üzenetére


blakey
titán

RTLMost megy Kodi alatt, TV GO kb. semmin nem fut.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8083) Somansky


Somansky
aktív tag

Sziasztok!

Mivel nálam nincs se voda, sem telekom, a vidanet, meg koax rendszerü, ami nincs az új házba kiépítve igy online tv-t szeretnék.
A direct one-ra gondoltam, ami neten jönne. Hasznalja valaki ezt?
Tudtommal Apple TV-n nincs ehhez app, csak andoridra. :(

Vagy van más alternatív online tv szolgáltató itt magyarba?

Mi Box S elég nekem ez Wifin? :) NAS-ról is néznék filmet, meg Neflixen.

Mi más TV box lenne még igazán jo?
- Xiaomi Mi box S
- Mecool KM2
- Mecool KM6 Deluxe (Netfix menne rajta?)
- Nokia Streaming Box 8000

Köszi! :)

www.somansky.com

(#8084) blakey válasza Somansky (#8083) üzenetére


blakey
titán

Pl. MyTV, IttOtt TV, ezek vannak Apple TV-re is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8085) Somansky válasza blakey (#8084) üzenetére


Somansky
aktív tag

Köszi! Nem ismerem egyiket sem. My Tv HD-s? Mert nem látom azt oda írva.

www.somansky.com

(#8086) blakey válasza Somansky (#8085) üzenetére


blakey
titán

Igen, HD.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8087) gyu84 válasza rayman2006 (#8051) üzenetére


gyu84
tag

Szia! Ugyanebben a cipőben járok én is, néha a MiBox-ot az ablakon vágnám ki, befagy, belassul, többször is újra kell indítani, Netflix, HBO megáll és tölt, pedig egy szobában van a routerrel, net van, telefonon mindig megnézem. Még egy FR-t csinálok rajta, hátha.
Mi lett végül a kiszemelt box? Majd a tapasztalataidat megosztanád? :R

(#8088) Kingcold


Kingcold
aktív tag

Sziasztok!

Egy Hisense H55U7A UK TV t szeretnék hatékonyabbá tenni.
Lassú a rendszer, gyakran elfelejtia WIFI jelszót....stb.
Milyen eszközt ajánlanátok az okosításhoz?
Főként hálózatról néznék 1080p/4K tartalmat, ill. HBO go t, Telekom TV go t.

Ill. egy Raspberry Pi 4 mennyire felelhet meg erre a feladatra?

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#8089) kenand válasza Kingcold (#8088) üzenetére


kenand
Topikgazda

Hálózati tartalomra és HBO GO-ra inkább PI 4 helyett Amlogic TV box (905x3-as) +CoreElec
(olcsóbb és erre tökéletes)

(#8090) Kingcold válasza kenand (#8089) üzenetére


Kingcold
aktív tag

Köszönöm! :)

Ill. Amazonon néztem, de rengeteg doboz van Amlogic TV box 905x3 ra szűrve, melyiket ajánlanád?
[link]

(#8091) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Hello!

Jelenleg egy S905D-s Mecool K1 Pro gépet használok, de szükségem van 8k képes lejátszóra. Dolby Vision az egyetlen, ami nem érdekes, viszont kellene vinnie mindent is. H.265, HEVC, HDR, akár 150 mbps streamekből + a legváltozatosabb hangformátumok.
Jó volna, ha a CoreElec tamogatná, de ha használható a felület, el tudom engedni.
HDMI-n küldöm ki 8k-s AVR felé, tehát a hangot elég csak átengednie, de a képnek szaggatásmentesen kell mennie, mint a varázslat. :)
Egyelőre 5k60 és 4k120 videókkal dolgozok, a 8k csak a 360 fokos miatt kell majd.
Extra hifi alkatrészek nem kellenek, sem XLR csatik, és kb. pénz nem számít, csak működjön.
Mit javasoltok?

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#8092) SunMount3r válasza Kapanyél (#8091) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezt inkább itt, vagy itt kérdezd meg. De amúgy sem asztali média lejátszó, sem HTPC vonalon sem hiszem (talán ez esélyesebb valami über, izom VGA-val), hogy lenne 8K-ra igazán alkalmas megoldás. Egyelőre ezek mind 4K-nál tartanak még, és vannak bőven, amik azoknak meg is felelnek, amiket erről (4K) írtál. Talán valamikor a jövőben az olyan gyártók, mint a Zidoo, vagy a Dune fog kihozni ilyen 8K-s lejátszókat, de addig még sok mindennek le kell folynia a Dunán. Itt elsőssorban a konzumer piac és film fogyasztók vannak célozva ezekkel a lejátszókkal, az pedig még mindig a 4K-nál tart (hál istennek, jegyzem meg a magam részéről :D ). Azért kérdezz a linkelt Topic-okban, hátha valaki tud valami csodát ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#8093) Beni2360 válasza Kingcold (#8090) üzenetére


Beni2360
félisten

Azok ott nagyon drágák Fontba számolva, még $ is olcsóbban lehet venni. Van topikja. az amlogic boxoknak.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8094) kenand válasza Kingcold (#8090) üzenetére


kenand
Topikgazda

X96 max vagy air és 4GBs legyen mart abban jobb a wifi és gigás a LAN

esetleg mecool KM2 az 905x2, de van rá HD netflix támogatás (bár nem próbáltam de listázva van)

[ Szerkesztve ]

(#8095) Kapanyél válasza SunMount3r (#8092) üzenetére


Kapanyél
őstag

A legújabb (…) SoC-k már egy éve 8k képesek, csak azokat a CE nem támogatja talán.
De azt hiszem, lejjebb adom az igényeket, mivel a 8k-5k felvételeket Apple cuccokkal dolgozom föl és 4k-ba exportálom ki. Viszont a mostani S905D-s playert kiakasztja egy H.264 stream is, amit 20Mbps-re kódoltam, pedig simán viszi a 100Mbps HEVC videókat is… fene sem érti, de én sem akarom.

Tehát akkor: melyik a legtáposabb 4k-s player, amire van CE is, és tutira mindent visz?
Félek, hogy amit az almás editor kiköp, azt nem szereti, de sem az Apple, sem a CE nem szolgál részletes codec infokkal. 2021-ben még mindenhez Windows kell, beszarás! :N

Androidon futtatott KODI képes teljes pass-throughra HDMI-n?

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#8096) kenand válasza Kapanyél (#8095) üzenetére


kenand
Topikgazda

Legerősebb SOC amire van CE az a 922 (GT King stb)

(#8097) SunMount3r válasza Kapanyél (#8095) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A SOC lehet, meg a kimenet is, de az igények súlypontja miatt ezekre még nincs épkézláb szoftveres megoldás egyik média Box-on se (ez is egy "új irány" a fejlesztésnek). Írtam a HTPC Topic-ot és az über VGA-s megoldás, max ebből nézném ki jelenleg, pl. MPCHC-val.
De azt is írtam, hogy ezt ne itt tárgyald inkább, hanem a linkelt Topic-okban.

(Ha már Alma, akkor ott az ATV 4K, aztán az olyanok, mint a Shield 2019, meg a Zidoo-k, de ezek csak amik jelenleg az ajánlottabbak között vannak. Az már, hogy ezek mennyiben lennének jobbak a céljaidra, mint egy Amlogic+CE Box, azt szintén a média lejátszós Topic-ban kérdezd. De a 8K-t szerintem tényleg felejtsd el ezekkel is.)

Androidon futtatott KODI képes teljes pass-throughra HDMI-n?-> Ez nagyon ritka manapság, a Shield 2019 biztos és "talán" az Ugoos AM6 Plus(B) is (nagy kérdőjel???). Ha elengeded a KODI-t, akkor persze vannak mások is. Ha meg elengeded a Droid-ot, akkor az Amlogic+CE vonal (ami gyak. "Kodi").

[ Szerkesztve ]

(#8098) blakey válasza Kapanyél (#8095) üzenetére


blakey
titán

Van mintafájlod? Apple TV 4K-n és Khadas VIM3 Pro + CE-n kipróbálnám.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8099) Kapanyél válasza blakey (#8098) üzenetére


Kapanyél
őstag

Szia!

Ide feltöltöttem egy kisebb részt.
Elvileg MPEG-4 AVC / H.264 AVC 25,4 Mbps, 4k, AAC stereo hanggal.
A Samsung Note 10+ is belefullad MX Playerrel. Ipad viszi...
Ami a GoProból kijön, az 100Mbps HEVC, simá lejátssza minden.

[ Szerkesztve ]

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#8100) blakey válasza Kapanyél (#8099) üzenetére


blakey
titán

Apple TV-n Infuse-al hibátlan, Vim3-on CE-vel nem az, de nem hardveres okok miatt, hanem a szoftver eleve nem szereti az AVC mp4-et, mkv-ban tökéletes. Tehát nem az a gond, hogy 25,4 Mbps a bitráta.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.