- btz: Internet fejlesztés országosan!
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- <Lacy85>: Időmilliomosok előnyben - Játékfejlesztés #1
- eBay-es kütyük kis pénzért
- urandom0: Kicsit most elfáradtam...
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Gurulunk, WAZE?!
- sziku69: Szólánc.
-
LOGOUT
Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
mrots
tag
válasz
Zwodkassy #23088 üzenetére
A konnyebbik, ha a protokollt fogod meg. A vegpont (telefon) ipsec kapcsolatot epit ki a szolgaltatoval. Ha a qos feltetelenek a protokollt adod meg (esp, talan 50?) akkor ez minden vowifi kapcsolatra igaz lesz, azon az aron, hogy az az ipsec forgalom is prioritast kap, ami nem vowifi miatt lett kiepitve. Mondjuk nem hinnem, hogy tul sok belso vegpont allandoan ipsec-et huzna ki mindenhova a jobb qos parameterek miatt. Csinalhatod layer 4 portszamok alapjan is (UDP 500 peldaul, ami ipsec-hez kell) de ezt konnyebb megkerulni, mintha layer 3 protokoll alapjan priorizalsz.
A masodik lehetoseg, hogy megnezed az IP cimeket, amihez a telefon kapcsolodni fog. Ezeket DNS forgalombol kis kinezheted, a hostnevek valoszinuleg pub.3gppnetwork.org -ra fognak vegzodni, az elejuk pedig mindenfele mcc es mnc kodok lesznek (mcc: mobile country code, mnc: mobile network code). Peldaul egy ilyen vegpont hostneve, amit a telefon keres: epdg.epc.mnc020.mcc234.pub.3gppnetwork.org. Adhatsz jobb qos parametereket tehat a cel IP cim alapjan. Ez tuti nem priorizal mas, nem vowifi kapcsolatokat, tehat jo, viszont ami rossz, hogy ismerned kell, milyen szolgaltatohoz tartoznak azok, akik vowifit akarnak a halozatodon hasznalni. Ertelemszeruen a DNS nevek / IP cimek valtozni fognak szolgaltatonkent es nem is csak egy van beloluk.
En szerintem elindulnek az ipsec priorizalasaval es megneznem, hova vezet.
Új hozzászólás Aktív témák
- Bomba ár! Acer Aspire ES1 - AMD A8 I 8GB I 180GB SSD I 15,6" HD I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
- Acer Predator Helios 300 - PH315-51
- Bomba Ár! Fujitsu LifeBook S762 - i5-3GEN I 8GB I 320GB I DVDRW I 13,3" HD I DP I W10 I Garancia!
- Bomba ár! Dell Latitude E6540 - i7-4GEN I 8GB I 256SSD I Radeon I 15,6" FHD I Cam I W10 I Garancia!
- Bomba ár! Dell Latitude E6510 - i7 I 4GB I 250GB I DVDRW I Nvidia I 15,6" HD+ I Cam I W10 I Gari!
- BLUESUMMERS NVMe SSD adapter
- iKing.Hu - Motorola Razr 40 Ultra Glacier Blue 8 GB RAM / 256 GB tárhely Használt, karcmentes
- Honor X7a 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Konzol felvásárlás!! Playstation 5, Playstation 5 Pro
- BESZÁMÍTÁS! MSI GE75 Raider 9SF 17 Gamer notebook - i7 9750H 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2070 8GB WIN10
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest