Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Mikor sütötték a cd-t? meg lehet mondani? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

azon túl, h a fájlokhoz és könyvtárakhoz milyen létrehozási időpont van rendelve, meg lehet-e mondani, h mikor sütötték a cd-t?
van-e vmi bejegyzés, h mikor történt a sütés, ill h milyen progival készült.
nagyon fontos lenne, cd-guruk pls hlp

- no es importante -

(#2) supercow válasza Sixkiller6 (#1) üzenetére


supercow
őstag

A Nero-ban van erre vonatkozó mező, de nem biztos hogy amikor megírták a lemezt akkor ezt használták is, ha egyáltalán Neroval írták.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#3) Sixkiller6 válasza supercow (#2) üzenetére


Sixkiller6
őstag

thx
bármi más? ami szoftvertől függetlenül be lenne sütve (pl az elején v a legvégén)
tényleg nagyon fontos

- no es importante -

(#4) LordX válasza Sixkiller6 (#1) üzenetére


LordX
veterán

Ha gyári CD, akkor megnézed a lyuk melletti feliratokat.
Ha írott, akkor igazából örülhetsz, hogy a Nero belerak ilyet, mert ha pl. CloneCD/Alcohol120%/BlindWrite-al lett egy gyári lemásolva, akkor abban sehol nincs ilyen adatmező..

(#5) Sixkiller6 válasza LordX (#4) üzenetére


Sixkiller6
őstag

most nem csak a spéci íróprogik által adatmező érdekelnek (persze az is), hanem van-e olyan adat, ami hardveresen az író esetleg belesüt?
vagy nincs ilyen, de pár íróprogi besüthet ilyen saját bejegyzést?
inkább az előbbi érdekel, azaz ha adok egy cd-t akkor meg tudod mondani, h mikor készült? nah, csak kinyögöm a kérdést

- no es importante -

(#6) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

hupp

- no es importante -

(#7) badamoa válasza Sixkiller6 (#6) üzenetére


badamoa
tag

Szerintem van benne valami azonosito féle, mert azt olvastam valamikor, hogy ha nagyon mélyen bele kell nézni akkor rengeteg dolgot tárol a cd iro az irás körölményeirol, amivel esetleg vissza lehet nézni bizonytás esetén hogy egy adott cd íróval lett -e irva vagy sem. Akkor pont a dátum ne lenne benne? Az biztos hogy el van dugva, ha van is ilyen. Utánna kell néznem...

[Szerkesztve]

Nincs más hátra - mint előre

(#8) Sixkiller6 válasza badamoa (#7) üzenetére


Sixkiller6
őstag

azt nagyon megköszönném, tényleg nagyon fontos. múlik rajta pár forintom

- no es importante -

(#9) KovacsUr


KovacsUr
addikt

Miért fontos? Biztosan soha nem fogod megtudni. (pld. eleve elképzelhető, hogy íráskor át volt állítva a rendszeridő... innentől kezdve semmire nem lehet következtetni semmiből)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#10) Sixkiller6 válasza KovacsUr (#9) üzenetére


Sixkiller6
őstag

fontos, h miért fontos? szerzői jogi dolgokba keveredtem, és jó lenne tudni, h bele van-e sütve az dátum a cd-be, a fájlidőkön kívül.

- no es importante -

(#11) KovacsUr válasza Sixkiller6 (#10) üzenetére


KovacsUr
addikt

Nem, természetesen nem kötelező kifejteni :)
Ha arról lenne szó, hogy neked kell igazolni, hogy nálad már korábban is megvolt egy adott anyag, mint másnál, akkor erre nincs megoldás (épp a rendszeridő állíthatósága miatt). :(
Ha viszont más akarja bizonyítani ilyen úton, hogy nála volt korábban ez a valami, akkor éppenséggel szerencséd van.

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#12) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

up

- no es importante -

(#13) e-biza


e-biza
őstag

szerintem nem a cd irás idöpontja az ami perdöntö. ha mp3, ugy saját felhasználásra legális, ezt a TV2-n láttam. :) ha játék,program vagy film, akkor megnézik hogy az adott dolog mikor készült. játékoknál ugy tudom 70 év múlva lehet ingyen terjeszteni. nincs még 70 éves a PC :) elárulod kicsit konkrétabban hogy mi is történt?

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#14) [Kovi] válasza e-biza (#13) üzenetére


[Kovi]
tag

Ez az mp3 saját felhasználásra legális móka, ez biztos, hogy így van? Mert mondjuk amerikában elég sok embert kapotak el amiért p2p hálózatokról húztak zenét, legalábbis én így tudom.. szal ez nekem furcsa kicsit.

Szerk: Én úgytudom csak akkor legális mp3 ha közben eredeti cd-t is megvetted, és arról grabelted..

[Szerkesztve]

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#15) Sixkiller6 válasza [Kovi] (#14) üzenetére


Sixkiller6
őstag

mp3 természetesen akkor legális csak, ha saját eredeti cd-ről csinálsz mp3at.

- no es importante -

(#16) Sixkiller6 válasza e-biza (#13) üzenetére


Sixkiller6
őstag

maradjunk annyiban, h egy ember mindenáron be akarja bizonyítani (fenyeget meg mittomén), h egy régi anyagunkban az ő cuccait használtuk fel. és ebből adódott mindenféle para, szerverről letöltött fájlokkal meg cdkel akar bizonygatni h azok a fájlok már mikor megvoltak, meg mittomén
nem nagyon szeretnék többet mondani, mert sok millás dologról van szó

- no es importante -

(#17) Break


Break
aktív tag

csak egy kis info :
[L]http://delfin.klte.hu/~nagysz/cdrgyik/cdrgyik02.html#S2-33[/L]

''Tedd, vagy ne tedd, de soha ne próbáld......'' by Yoda (Birodalom visszavág)

(#18) biker válasza Sixkiller6 (#16) üzenetére


biker
nagyúr

namost így látatlanban csak annyit:

1: ha a ti anyagotokban nem saját készítésű részek vannak, legyen az bármi, és azt a szerző megjelölése nélkül tettétek bele, akkor bambi, ti vagytok a hunyók

2: ha ti készítettétek, de jelentkezik valaki, akinek ugyanilyen része van, és azt állítja, ő készítette, akkor az a ''szerző'', akinél a forrás van, vágatlan anyag, stb

senkit nem érdekelnek az egyéb letöltési meg mindenféle dátumok.

ha ilyet egyikőtök sem tud felmutatni, akkor pedig senki nem fog egyikőtök felé sem dönteni

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#19) Sixkiller6 válasza biker (#18) üzenetére


Sixkiller6
őstag

nem a hunyóság a kérdés, hanem, h tudják/tudjuk-e bizonyítani a cd-idejét.

- no es importante -

(#20) biker válasza Sixkiller6 (#19) üzenetére


biker
nagyúr

hidd el, nem perdöntő, mert minden ilyen jellegű infó tetszés szerint hamisítható.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#21) Sixkiller6 válasza biker (#20) üzenetére


Sixkiller6
őstag

hidd el, én ezzel tisztában vagyok, de minden infóra szükségünk lenne...
ui: és légyszi vedd le a hátamról a ''nézz lámának'' cetlit. thx :DDD

- no es importante -

(#22) biker válasza Sixkiller6 (#21) üzenetére


biker
nagyúr

:F bocsi, akkor nem szólok :F

ui: melyik púpról vegyem le? :Y

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#23) sziszegő


sziszegő
senior tag

Megnézed kommanderbe a fájlok módositásának a dátumát.

(#24) Sixkiller6 válasza sziszegő (#23) üzenetére


Sixkiller6
őstag

vazze... annyit ezért megtehettél volna, h végigolvasod a topicot, ha már egyszer hozzászólsz... egyből kiderült volna, h nem erre vonatkozik a kérdés...:(((

- no es importante -

(#25) Sixkiller6 válasza biker (#22) üzenetére


Sixkiller6
őstag

ha a púp a lámára vonatkozozott, akkor a poénért riszpekt, szép átkötés, de az a gond, h a lámának szvsz nem nagyon van púpja. nem?

- no es importante -

(#26) KovacsUr


KovacsUr
addikt

Sixkiller6, hidd már el nekünk, többen is elmondtuk, a CD létrehozásának dátumával semmit nem tudsz bizonyítani. Pontosan ugyanannyit ér, mintha odavinnél egy fénymásolatot a bíróság elé rajta egy dátum-pecséttel.

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#27) Sixkiller6 válasza KovacsUr (#26) üzenetére


Sixkiller6
őstag

én meg erre mondtam, h elhiszem. nem én akarok bizonyatni, hanem rám akarnak bizonyítani vmit.
olyanokra gondoltam pl, h be van sütve az írásnál használt hardver ill szoftver, ezek verziószáma. és mondjuk nem túl valószínű, h 3 éve a 52x lemezre nero6-tal írtunk... de ha senkinek semmi, akkor be lehet zárni. thx

- no es importante -

(#28) KovacsUr válasza Sixkiller6 (#27) üzenetére


KovacsUr
addikt

Azt is lehet hamisítani. Mindent lehet. De nem zárom, hátha valaki okosabb nálam :)

[Szerk.]
52x-es lemezt persze nem (vagy nem éri meg) :D

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Mikor sütötték a cd-t? meg lehet mondani? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.