Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3501) szallasi007 válasza TheProb (#3500) üzenetére


szallasi007
őstag

Nézd meg a vizsga leírását az MS oldalán.
Abban ha jól emlékszem nincs benne ilyesmi a 40-es vizsga kapcsán. A 41 a hálózati dolgok a 42-esben meg AD, DNS és tanúsítvány vannak.

[ Szerkesztve ]

(#3502) TheProb válasza szallasi007 (#3501) üzenetére


TheProb
veterán

Néztem azt is, még egy MS-es előadást is néztem, ott se beszéltek semmi ilyesmiről...

Szal most vagy az van, hogy szopatnak a dumpok az oda nem illő kérdéseivel vagy ekkora suttyó az MS.

Amúgy azon kezdünk filózni főnökkel, amit mások is írtak már, hogy pl. examcollections-ön lévő free dumpokat direkt elszabták, hogy a nem examcollections-ös playerek szarul nyissák meg. Írták a kommentekben a dump alatt, hogy a saját, borsos áron elérhető playerével simán jók a kérdések/válaszok.

Szal lehet az van, hogy ingyen nem adnak szart se. Vagy megveszed a premium vce fájlt és azzal nyitot meg amivel akarod. Vagy előfizetsz a saját playerükre és úgy a free vce-ket is normálisan tudod használni...

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#3503) FLx válasza TheProb (#3502) üzenetére


FLx
addikt

Ezer eve azt csinaljak, hogy a free dump direkt kamu... A premium meg kb. holtbiztos. Azert lassuk be, a legtobben azert csinaljak a vizsgakat, mert jon majd az eloleptetes meg a jo allas, akkor egyertelmu, hogy megeri a penzt is, ha mar tanulni nem akarnak erte. Azt mondjuk nem ertem miert megy itt a hiszti ezen, rohogve megcsinalhatoak ezek a vizsgak dump nelkul is.

[ Szerkesztve ]

(#3504) szallasi007 válasza FLx (#3503) üzenetére


szallasi007
őstag

Azért ez a röhögve megcsinálható kicsit erős :)

Most így hasból meg tudod mondani hogy a shadow heartbeat szorzatát hogyan kell kiszámolni? ;] életben nem fogom állítani mégis megkérdezték a vizsgán - majdnem behánytam tőle

TheProb szerintem ez a 740 és társai viszonylag friss vizsga ezért nincs még róla túl sok normális kérdéssor, vagy már az MS nem engedi az igazi kérdéseket kitenni

(#3505) FLx válasza szallasi007 (#3504) üzenetére


FLx
addikt

Mindig vannak hulye kerdesek, de ezert eleg a 70% is. :)

ps. Amibol van premium dump az tuti jo lesz, amibol nincsen az meg tuti nem. Az MS eddig se engedte, de az orosz vizsgakozpontokbol csont nelkul elloptak a kerdeseket, ahogy most is.

[ Szerkesztve ]

(#3506) szallasi007 válasza FLx (#3505) üzenetére


szallasi007
őstag

Jaaaaa, az kemény :)

(#3507) szallasi007


szallasi007
őstag

Na sikerült a tegnapi vizsga de már megint olyanokat kérdeztek hogy a fülem ketté állt. Igazából fogalmam nincs hogy lett meg.
Legkedvesebb kérdésem: hogy ne zavard a dolgozókat a munkavégzésben mit csinálsz a szerverrel? Kikapcsolod, hibernálod, újraindítod vagy kijelentkezel róla???
A 48 kérdésből 38 teljesen érthetetlen volt számomra. Ha nem csináltam volna már egy csomó mindent tuti bukó.
Szóval ezek a dumpok nagyrészt tényleg minimális segítséget nyújtanak bizonyos vizsgáknál - 2013-as exchange meg a 2012 r2 kérdések pl segítettek de ez a 2008 r2 simán bukó ha vki csak azok alapján tolja.
Mondjuk a prémium dumpok nem tudom milyenek

[ Szerkesztve ]

(#3508) TheProb válasza szallasi007 (#3507) üzenetére


TheProb
veterán

Lehet még 2008-as vizsgát csinálni? :D Másik kérdés, hogy miért akar valaki még ilyet :D

Amúgy hogy van most a vizsga? 48 kérdés van? 2 óra az időkeret, nem? Hány %-tól van meg? Valahol 80, máshol 70et olvastam.

Ha végre megveszi a cég a voucher-eket, akkor jövő héten megyek 70-740-re.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#3509) kraftxld válasza TheProb (#3508) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Változó a kérdésszám, amikor jelentkezel a vizsgára kiírja, hogy mennyi idő van rá, kapsz még +30 percet ha nem angol anyanyelvű vagy.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3510) szallasi007 válasza TheProb (#3508) üzenetére


szallasi007
őstag

80 perces volt a vizsga hivatalosan ha jól emlékszem de igazából 25 perc lehetett - a korábbi vizsgákat is kb 40 perc alatt megcsináltam. Ez most konkrétan felidegesített azért daráltam le gyorsan - 70 pont kell minimum de esélyed nincs megtudni mi hogyan van súlyozva és azt sem tudod meg a végén mit rontottál el konkrétan.
Ez egy pályázathoz kellett kifejezetten 2008-as vizsga.
Idén még szerintem letolom a 2016-os exchange-et meg talán a 740-et aztán egy darabig csak a könyveket veszem meg

[ Szerkesztve ]

(#3511) kraftxld válasza szallasi007 (#3510) üzenetére


kraftxld
nagyúr

700 pont az a 70 pont :)
Kicsit bővebben, hogy matekolnak: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3512) szallasi007 válasza kraftxld (#3511) üzenetére


szallasi007
őstag

Hmm, érdekes értem amit írnak csak fel nem foghatom :)
A papíron az van hogy your score:83, na már most akkor ez 830? :)
Egyébként mindegy is, konkrétan annyira izgultam ez előtt a vizsga előtt mintha még sose vizsgáztam volna

(#3513) TheProb


TheProb
veterán

Sikerült szerencsére a 70-740! Volt benne 1-2 buzi kérdés, de összességében rosszabbra számítottam.
Sok kérdés visszaköszönt a dump-okból.

Ha esetleg valaki készül erre a vizsgára, akkor írjon PM-et, tudok adni anyagot. :)

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#3514) Drag77 válasza TheProb (#3513) üzenetére


Drag77
senior tag

:C

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#3515) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Sziasztok!

Jóideje MS Serverekkel dolgozok ezért gondoltam itt lenne már ideje szerezni minősítést is. Ami érdekelne az a Hyper-V és esetleg az Azure témakör (adminisztrálás, nem fejlesztés).

Nézegettem már a minősítéseket, képzéseket de eléggé homályban ülök, hogy merre induljak.

Tudnátok adni tippeket, hogy merre induljak el? Kb. milyen tananyagot érdemes beszerezni?

Előre is köszönöm!

Romani ite domum.

(#3516) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Ha jól nézem akkor a Hyper-V vonalon a 70-740 az első lépés, Azure oldalon meg a 70-532?

Romani ite domum.

(#3517) TheProb válasza ZCoyote (#3516) üzenetére


TheProb
veterán

Hyper-V-re: Igen, 70-740-ben van benne. Abból és FC-ből szokott lenni a legtöbb kérdés a vizsgán.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#3518) ZCoyote válasza TheProb (#3517) üzenetére


ZCoyote
őstag

Ok, köszi!

Romani ite domum.

(#3519) longwild


longwild
aktív tag

Itt a topicban van esetleg fejlesztő kolléga is?

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#3520) TheProb


TheProb
veterán

Erre szerintetek melyik a jó válasz? (ref.: [link])

You have an application named App1. App1 is distributed to multiple Hyper-V virtual machines in a multitenant
environment.
You need to ensure that the traffic is distributed evenly among the virtual machines that host App1.
What should you include in the environment?

A. Network Controller and Windows Server Network Load Balancing (NLB) nodes

B. an RAS Gateway and Windows Server Software Load Balancing (SLB) nodes

C. an RAS Gateway and Windows Server Network Load Balancing (NLB) nodes

D. Network Controller and Windows Server Software Load Balancing (SLB) nodes

Kb mindenhol a B-t írják. De talán a D is jó lehet, nem? Igazából NC és RAS GW is kell hozzá, meg persze az SLB. Mondjuk a "multitenant"-ság miatt lehet a B a legjobb.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#3521) szallasi007 válasza TheProb (#3520) üzenetére


szallasi007
őstag

Elvileg a B lesz a jó válasz
https://technet.microsoft.com/en-us/library/mt632286.aspx
SLB provides a multitenant unified edge by seamlessly integrating with Microsoft appliances such as the RAS Multitenant Gateway, Datacenter Firewall, and Route Reflector.

(#3522) TheProb


TheProb
veterán

Jelentem már csak 1 mérföldkő van hátra WS2016 MCSA-hoz. Ma sikerült a 70-741 is! :B

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#3523) dkaro válasza TheProb (#3522) üzenetére


dkaro
őstag

Gratula és hajrá.:)

(#3524) IBR válasza TheProb (#3522) üzenetére


IBR
junior tag

Duude!

MCSA WS 2016 (70-740,741,742) vizsgát tervezek letenni, de nem szívesen cseszném el őket az első alkalommal sem, mert ugye az egy százasba fáj.. .

Kerestem normális minden-egy-helyen típusú tananyagot hozzájuk (i.e.: Odom a Cisco pressnél), de nem igazán találtam.
Egyelőre sikerült bugáznom egy Windows Server 2016 Unleashed (Morimoto) kötetet, meg van MVA és MS Hands-on Labs regisztrációm.

Te hol készültél fel a vizsgáidra? Honnan érdemes nézni tananyagot / próbavizsgákat?

Ha bárkinek van valami pro tippje, szívesen veszem. Ez lesz az első ilyen vizsgám, ever.

Köszi előre is!

Üdv,
IBR

(#3525) FLx válasza IBR (#3524) üzenetére


FLx
addikt

Elso korben nezd at a Microsoft oldalon a tematikat, hogy milyen temakorokre kell szamitani. A 2016 unleashed kezdesnek nem rossz, de erdemes a Microsoft docs-on bujni a 2016 ujdonsagokat, mert elegge arra mennek ra. Most csinaltam meg az upgrade vizsgat amiben pont ez a harom van benne, hat annyi Powershell van, hogy a hajam kihullott. Illetve ami nagyon dominans az az ADFS, Web App Proxy, Nano Server es persze egy rakas halozatos tema, onnan se az egyszeruek. Ha ezeket nem nyomkodod napi szinten, akkor kegyetlen lesz a felkeszules.

(#3526) dkaro válasza FLx (#3525) üzenetére


dkaro
őstag

Az upgrade viszgánál még él az a szabály hogy külön-külön a moduloknak is el kell érnie a 70%-ot?Vagy csak simán 700 pont mint a többinél?

(#3527) FLx válasza dkaro (#3526) üzenetére


FLx
addikt

Nincsen mar modulokra szedve, 48 kerdes egyben.

(#3528) szallasi007 válasza FLx (#3527) üzenetére


szallasi007
őstag

Az MS nemrég küldött levelet hogy megváltozik a vizsga - pont a dumpok miatt - több lesz a laboros gyakorlatias vizsga. Ebből tapasztaltatok már vmit?

(#3529) dkaro válasza FLx (#3527) üzenetére


dkaro
őstag

Rá kéne már szánnom magam, de előbb SCCM:)

(#3530) kraftxld válasza szallasi007 (#3528) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én nem kaptam ilyet, be tudnád másolni az emailt?
Kb 10 éve próbálkoztak ilyennel, voltam is a beta vizsgán, tök jó volt, de aztán nem lett belőle semmi.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3531) FLx válasza szallasi007 (#3528) üzenetére


FLx
addikt

Vannak beta vizsgak amik labor alapuak, de kb soha nem lesz ebbol semmi, evekkel ezelott sem jott ossze. A vizsgak amugy annyit valtoztak, hogy egyre tobb a sorbarendezos, kivalasztos feladat, powershell parameterezos, kep alapjan kitalalgatos. Legujabb kedvencem amikor egy get-cluster output alapjan tettek fel kerdeseket, ahol nem artott tudni, hogy mi a 8-as, 9-es cluster functional level.

(#3533) FLx válasza dkaro (#3529) üzenetére


FLx
addikt

SCCM-bol is most jott ki az uj vizsga, 70% Intune. :)

(#3534) dkaro válasza FLx (#3533) üzenetére


dkaro
őstag

Nemááá:S

(#3535) FLx válasza dkaro (#3534) üzenetére


FLx
addikt

Mar csak ez van:

https://www.microsoft.com/en-us/learning/exam-70-703.aspx

A korabbi 70-696 par hete lett retired.

(#3536) szallasi007 válasza kraftxld (#3530) üzenetére


szallasi007
őstag

Hát rohadtul nem találom de valamikor márciusban kellett jönnie Microsoft Learning a feladó tárgy meg valami change exam details vagy valami hasonló szöveggel de nincs meg - tuti nem álmodtam vagy akkor az van amit FLx ír és lehet demo vizsga lett volna :(
Vizsgázni voltam és utána jött nem sokkal.

[ Szerkesztve ]

(#3537) dkaro válasza FLx (#3535) üzenetére


dkaro
őstag

Érdekes mert a tematika alapján csak egy modul intune a többi a normális sccm. De így legalább csak egy vizsga kell..

(#3538) FLx válasza dkaro (#3537) üzenetére


FLx
addikt

Igen, de a normalis SCCM is azt jelenti mar, hogy co-management. Nagyon keves kerdesem volt, ahol tenyleg csak on-premise tema jott elo.

(#3539) IBR válasza FLx (#3525) üzenetére


IBR
junior tag

I c, I c!

A powershell egy jó hír a számomra, mert rühellem a GUI-kat, azokkal csak a gond van. Most vagyok túl egy PS könyvön (learn powershell in a month of lunches), ami ugyan nem azt jelenti, hogy tudok komoly datacenter ready scripteket írni, de pl megtudok fejteni egyet, és elboldogulok a shellel úgy általában.

Lehet PS-t használni a vizsgán? Egy get-help "command-goes-here" -full vagy -examples bármiben segít az
embörnek (leszámítva talán az msol parancsokat, mert azokhoz elég foghíjas a dokum). :P

Másik keresttkérdésem, hogy szerinted a matériából ami kell a friss MCSA-hoz mennyi mindent tudok megcsinálni homelab-ban, virtuális környezetben? Most van kb 16 gb ramom és egy FX 8350-esem, meg 1 TB egy régi WD black vinyón, amiken fut 2 DC + 1 W10 kliens teszt AD-ban.
Esetleg érdemes inkáb venni pár öreg szervert?

Köszi előre is!

Üdv,
IBR

(#3540) FLx válasza IBR (#3539) üzenetére


FLx
addikt

A vizsgan semmit nem lehet hasznalni. A powershell-t ugy ertsd, hogy fejbol kell tudnod a parancsokat es a parametereket, nem scriptet kell irni. Mondjuk legalabb annyi segitseg van, hogy 4-5 kozul kell kivalasztani a jot. Szerintem mar kb. semmit nem lehet megcsinalni virtualis laborban, en mar reg nem veszodom vele.

[ Szerkesztve ]

(#3541) IBR válasza FLx (#3540) üzenetére


IBR
junior tag

Rekt..

És mi a helyzet az azure-val (vagy a google, amazon cloud serviceivel)?
Sajnos nincs a zsebemben 200k csak a vasra, vagy van esetleg valami pro tipped, hogy hol érdemes home-lab-re alkalmas szervereket venni?

Köszi!
IBR

(#3542) kraftxld válasza IBR (#3541) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Itt van nálam 3 db HP ML350 G5, darabjában 64GB ram, olcsóért viheted :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3543) IBR válasza FLx (#3540) üzenetére


IBR
junior tag

Azért a powershell parancsok gondolom nem változnak nagyon azureon, legfeljebb msol parancsokat babrálsz a lokális ad parancsok helyett nem?
Másrészt ha megértem azt, hogyan működik valami on-premise, akkor később már talán könyebb lesz megérteni, hogy egy datacenterben ugyan ezek az erőforrások hogyan vannak tömbösítve vagy managelve nem?

Csak spekulálok, ez lesz az első MS vizsgám ever, és azért az embereknek általában nem pihen otthon egy rack tele server bladekkel, amikor a karrierjük kezdik, ezek a private cloudok pedig eléggé húzósak (bár lehet az ingyé 200 azure kreditet érdemes lehet megemészteni).

(#3544) FLx válasza IBR (#3543) üzenetére


FLx
addikt

Ket kulon vilag mar az on-prem es az Azure, kulon kell oket megtanulni. Jelenleg nem tudom elkepzelni, hogy cegen kivul ez igazan megtanulhato. Pluralsight videok kozott neha vannak hasznosak, de linkedin learning kozott is talaltam mar jot. Ott legalabb latod mit kattingatnak, nem csak olvasol rola.

(#3545) IBR válasza FLx (#3544) üzenetére


IBR
junior tag

De nehéz az iskolatáska..
Egyébként te pl. milyen skill settel/tapasztalattal jutottál oda, hogy egy datacenter felvegyen?

[ Szerkesztve ]

(#3546) dkaro


dkaro
őstag

Lehet tudni, hogy lesz-e idén és ha igen mikor second shot akció?

(#3547) OnLy16 válasza dkaro (#3546) üzenetére


OnLy16
tag

MS exam replay

Soha ne szállj vitába ostoba emberrel...lehúz a saját szintjére és megver rutinból.

(#3548) dkaro válasza OnLy16 (#3547) üzenetére


dkaro
őstag

Ez 30-án lejárt:)

(#3549) J0shu4M1ll3r


J0shu4M1ll3r
senior tag

Sziasztok!
Jelenleg hol található aktuális cert roadmap? Olyan, ami minden témát és vizsgát tartalmaz.
Köszi!

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#3550) szallasi007


szallasi007
őstag

Sziasztok, havi ms hírlevélben van Azure képzés, az edx.org-on keresztül elvileg teljesen ingyen, 100$-ért meg kreálnak szépséges cert-et.
Van vagy lehet értelme ennek az oktatásnak?
6 hét heti 2/4 óra az email szerint. Van valakinek tapasztalata velük?
70-346-ra éppen most készülök és ez pont kapóra is jönne, vizsgázni nem tudom menjek e?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.