Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3201) dkaro


dkaro
őstag

Persze a mindenki költői túlzás volt.:)

(#3202) vzozo válasza dkaro (#3198) üzenetére


vzozo
senior tag

Lehet csak én vagyok kényelmes helyzetben, de mivel a munkahely fizet kb. akármennyi vizsgát, ezért nem vágom fel az ereimet egy bukás után. Legalább megnéztem milyen jellegűek a kérdések, és legközelebbre már célzottan azokat az anyagokat futhatom át. Merthát szivatni tudnak, ezt nyilván mindenki tudja, aki már túlvan néhány certifikáción.:)

Persze akinek a papír kell csak, az más téma. Én (és a munkáltatóm is) elégedett vagyok a szakmai teljesítményemmel, vizsgázgatni kb. hobbyból járok, egyfajta visszajelzés magam felé.

(#3203) dkaro


dkaro
őstag

Nekem pl. csak az elsőt fizetik .:)

(#3204) djgeg válasza vzozo (#3202) üzenetére


djgeg
őstag

"vizsgázgatni kb. hobbyból járok, egyfajta visszajelzés magam felé."

Az azért szép... A munkaerő piac ilyen téren releváns része nem hiszem, hogy egyet értene ezzel :P
Majd te se fogsz ha melót váltasz :D

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#3205) vzozo válasza djgeg (#3204) üzenetére


vzozo
senior tag

Majd te se fogsz ha melót váltasz

Ha egy váltás után a leendő munkaadóm valamiféle vizsgák miatt zaklatna a meglévő szakmai múltam és huszonsok vizsgám után, akkor azt hiszem valamit nagyon elrontok addigra...

(#3206) djgeg válasza vzozo (#3205) üzenetére


djgeg
őstag

Szakma tapasztalat az szakmai tapasztalat azt nem veszi el senki (A tudást amit szereztél) A Vizsgák jogosítványok. Így is kell rá gondolni. Elöbb tudtam vezetni mint meglett a jogsim... Ettől, ha elmegyek egy állás interjúra (vagy épp elővállogatás szűrés van) akkor nem érvelhetek csak azzal, hogy én milyen jól vezetek.
(de természetesen a jogosítvány nem azt jelenti, hogy jól tudok vezetni)

Persze elrugaszkodott példa... de nem poénból vannak ezek a vizsgák... és nem hobbiból. Lehet szakmai tapasztalatod, de ha nincs vizsga sokszor be se vesznek a projektbe... Nálam volt rá példa... 1 hét alatt lezavartam a szükséges vizsgát aztán ment is minden flottul.

MS Vmware és SAP irányban is láttam olyat, hogy valakivel a vizsga hiánya miatt szóba sem álltak... Tapasztalata ellenére...

Én legalább is így látom és ezt tapasztaltam...

Az meg, hogy 20 vizsgával beljebb vagy... Legközelebb poénból küld el két helyre az önéletrajzod két külön néven. Egyikben a 20 vizsgával másikban csak a tapasztalat... Meglepődnék, ha nem a 20 vizsgásra cuppanna rá bárki előbb.

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#3207) vzozo válasza djgeg (#3206) üzenetére


vzozo
senior tag

Szerintem elbeszélünk egymás mellett + más közegben mozgunk.

Egy huszonéves kvázi pályakezdőnek akármilyen poziban jól mutat a CV-jében néhány certifikáció. Egy nyugdíjhoz közeli, de egész életében "csak" rendszergazdaként dolgozó embernek szintén alap, hogy folyamatosan bizonyítsa a hozzáértését.

Ezzel szemben számos olyan területe van az IT-nak, ahol sokkal többet számít a valós, ellenőrizhető tapasztalat, referencia, mintsem xy vizsga megléte. Szerinted egy 20 éve a pályán lévő architektet, sok tízmillió eurós, országokon átívelő sikeres projektek után majd pont azért nem fognak átvenni valahova, mert az utolsó vizsgáját mondjuk öt éve szerezte? Eleve az ilyen emberek jelentős része nincs is rákényszerülve, hogy magától mozogjon, ha pedig fejvadász találja meg, akkor abszolúte ő diktál.

A papírfétis nagyon kevés esetben vezet bármi jóra. Én pl. még nem dolgoztam olyan helyen, ahol kérték volna a nyelvvizsga papírjaimat - tudjak kommunikálni, ez lejön az interjú első 5 percében, és kész.

Továbbra sem azt mondom, hogy hülyeség lenne vizsgázgatni. Érdemes eljutni egy olyan szintre, ahol ez már nem külső nyomás miatt történik.

(#3208) Fex válasza vzozo (#3207) üzenetére


Fex
tag

Sziasztok!

Csak még annyit a vizsgákról, hogy vannak helyek, ahol azért kérnek papírokat, mert a cég hivatalos Microsoft Partner kíván lenni, és ez megköveteli meghatározott számú certifikáció meglétét, meghatározott létszámmal. (máris érdekesebb, hogy van-e papírod, és azt milyen céghez regisztrálod!! Ha elmész a cégtől máris bukta az általad megszerzett certifikációkat, kvázi, érdekelt lesz a megtartásodban). Aztán, vannak kiírva projectek, melyhez szintén megkövetelik a certek meglétét, itt is fontos, hogy van-e papírod, nem elég az, hogy csak jó, tapasztalt admin vagy. Szóval a papír sok esetben jelenthet előnyt, de valódi tudás nélkül nem sokat ér...

és itt jön be az, hogy jó terméknek is kell cégér! :)

Üdv,

Fex

[ Szerkesztve ]

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#3209) dkaro


dkaro
őstag

Vzozo, az utolsó mondatot jól megfogalmaztad. :)
De könyörgöm valaki írjon már valamit a kérdésemre:D

[ Szerkesztve ]

(#3210) Fex válasza dkaro (#3194) üzenetére


Fex
tag

Szia!

Ha jól tudom, a free, és a premium között az a különbség, hogy a premium ellenőrizve van, free-t meg bárki feltehet ellenőrzés nélkül is, illetve gyakrabban fordulhat elő hiba benne.
Én free .vce fájlokat nézegettem, hasznos volt, illetve találtam olyat is, ami teljes egészében tartalmazta a vizsgán feltett kérdéseket (sajnos ezt utólag találtam csak, így sokkal többet izzadtam a vizsgán, viszont magamat ellenőrizni jó volt! :)). Premium .vce sort nem vettem.
Az Avanstos VCE simulatorra egy kollégámmal fizettem elő (két gépen használható) egy hónapra, pár ezer forintból megvolt így, bár nem nagyon volt szükség rá, a .pdf mentést nem próbáltam.

Fex

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#3211) dkaro válasza Fex (#3210) üzenetére


dkaro
őstag

Köszönöm!
Én is kollégámmal fogok előfizetni.:) Írtam egy privit.

(#3212) timelord1987


timelord1987
őstag

Nálatok működik az mcp.microsoft.com oldal?
Esetleg új elérhetőség lett?

(#3213) Tsory válasza timelord1987 (#3212) üzenetére


Tsory
tag

Nálam már kb. két hete alig akar működni. A múltkor kb. 1 óráig próbálkoztam, mire sikerült vizsgára jelentkeznem. Most sem megy.

[ Szerkesztve ]

(#3214) kraftxld


kraftxld
nagyúr

70-533 - Azure vizsga pipa :) volt néhány buzi kérdés, ilyen JSON file heggesztések de amúgy nem volt vészes.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3215) kraftxld válasza timelord1987 (#3212) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Úgy 5 perce tölt itt is, nagy hulladék jelenleg az egész :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3216) chepavel válasza kraftxld (#3214) üzenetére


chepavel
aktív tag

Igen, ugyan ezek az eszreveteleim vannak nekem is a 533-hoz. Nem emlekszem mar mennyi, de sok JSON volt nekem is.

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#3217) Lokids


Lokids
addikt

Több mint 1 éve vizsgáztam utoljára, gondoltam most neki állok felfrissíteni magam és a MCSA 2008-ból 2012-re upgradelek. És befejezem végre az MCSE-t (mire kijön a köv szerver talán meglesz).
Viszont ahogy nézem prometric már nincs.
Csak a VUE maradt?
Van mostanság valami 2nd shot akció?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#3218) Tsory válasza Lokids (#3217) üzenetére


Tsory
tag

Az Ms VUE-ra váltott. A Microsoft learning oldalról kell elindítani a regisztrációt, akkor is, ha van már VUE hozzáférésed pl. Cisco miatt.

[link]

Second shot most volt január 5 és május 31 között. A következő nem tudom mikor lesz.

[ Szerkesztve ]

(#3219) Lokids válasza Tsory (#3218) üzenetére


Lokids
addikt

Viszont VUE vizsgahely nincs a környékemen (Tatabánya) Legközelebbi Bp.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#3220) FLx válasza Lokids (#3217) üzenetére


FLx
addikt

Amúgy arra érdemes figyelni, hogy a mostani vizsgák már lejárósak. Nekem most jár le az összes 2012-es MCSE-m, csinálhatom újra.

(#3221) kraftxld válasza FLx (#3220) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem kell újracsinálni, elég a recert vizsgát lenyomni.
MCSE: Server Infrastructure-hez elég ez az egy: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3222) FLx válasza kraftxld (#3221) üzenetére


FLx
addikt

Ja, de ebből kéne vagy 4-et csinálnom, és kevés kedvem van hozzá. :D

(#3223) kvico válasza FLx (#3222) üzenetére


kvico
csendes tag

Sziasztok!

Hogyan van ez a lejáró cert-es dolog?
Nekem 1 vizsga kell még, a 411 az MCSA-hoz, akkor lesz vele valami trükk is?

Köszi!

Viktor

(#3224) timelord1987


timelord1987
őstag

Ezen az oldalon, amik fent vannak laborok ingyenesen meglehet csinálni?
https://technet.microsoft.com/en-us/virtuallabs/
Szerintetek hasznosak?

(#3225) Tsory válasza kvico (#3223) üzenetére


Tsory
tag

Úgy látom, hogy csak az MCSE jár le három évente a 2012-es verzióktól kezdve. Mivel adott verzióra szól a certificate, ezért inkább amiatt kell majd frissíteni.

(#3226) FLx válasza Tsory (#3225) üzenetére


FLx
addikt

Csak ha inaktiv lesz, onnan nincsen upgrade. :)

(#3227) Tsory válasza FLx (#3226) üzenetére


Tsory
tag

Arra gondoltam, hogy hiába nem jár le egy cert, ha pl. 2008-ra szól. Így ha 2012-es kell, akkor muszáj lerakni az új certet ha van upgrade lehetőség, akkor azzal, ha nincs, akkor elölről. 3 évente meg általában kijön egy új verzió, így nem látom sok értelmét a cert lejáratnak.

(#3228) FLx válasza Tsory (#3227) üzenetére


FLx
addikt

Csak most az van, hogy ha nem jönnek ki az új vizsgák októberig, akkor meg kell csinálnom a recert-et, hogy onnan tudjak majd menni 1-2 upgrade vizsgával az új termékes vizsgára. Ennyi erővel megcsinálhatom újra az összeset is, ha lesz új verziós vizsga.

(#3229) Воланд válasza Lokids (#3219) üzenetére


Воланд
titán

Online Proctored MCP Exams Now Available in 30 More Countries

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3230) dkaro válasza Воланд (#3229) üzenetére


dkaro
őstag

Ezt próbálta már valaki? Elég szigorúak a szabályok.:) Arról nem találok listát, hogy minden vizsga letehető így?

(#3231) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!
Ezen az oldalon, amik fent vannak laborok ingyenesen meglehet csinálni?
https://technet.microsoft.com/en-us/virtuallabs/

Előre is köszönöm a választ!

(#3232) vzozo válasza timelord1987 (#3231) üzenetére


vzozo
senior tag

Hát lehet én vagyok fordítva bedrótozva, de ezt gyorsabb volt kipróbálni, mintsem feltenni a kérdést...

[ Szerkesztve ]

(#3233) Tsory válasza kraftxld (#3215) üzenetére


Tsory
tag

Átvariálják az MCP oldalt, lehet, hogy ezért nem megy megfelelően.

[link]

Az US linken nekem most működik:

[link]

(#3234) dkaro


dkaro
őstag

Nos végre beléptem én is a sikeres vizsgázók táborába, meg lett délelőtt a 410. Lehet hogy csak nem volt szerencsém de a 2 legnépszerűbb dumpot néztem át az examcollection.com-ról és a kérdések 70-80% nem volt benne. De úgy tűnik eleget tanultam és meg lett a nélkül is.
Jöhet a Hyper-V:)

(#3235) palotaiadam válasza dkaro (#3234) üzenetére


palotaiadam
újonc

Szia!

Én is most készülök a vizsgára és a kérdésem az lenne,hogy akkor a kathleen és a maya dump-on kívül miből készült fel?Gondolom a könyvet elolvastad.Köszi az infót.

(#3236) dkaro válasza palotaiadam (#3235) üzenetére


dkaro
őstag

Szia!
Könyvet átolvastam illetve azokat a laborgyakorlatokat megcsináltam amiket nem nagyon csináltam még. A dumpok nekem nagy segítség voltak, mert bár a kérdések mások voltak, a témakörök ugyan azok. Én úgy tanultam, hogy csoportosítottam a kérdéseket témakörök szerint és újra átolvastam a könyv azon részeit illetve a technetet.
Holnap délelőtt hyper-v. A system centeres kérdésektől félek, mert nem dolgozok vele így csak a laborgyakorlatra támaszkodhatok. Illetve a dumpok amik fent vannak szerintem telis-tele vannak hibás válaszokkal.

(#3237) palotaiadam válasza dkaro (#3236) üzenetére


palotaiadam
újonc

Köszi a gyors választ.Még annyi kérdésem lenne,hogy a könyvben lévő laborgyakorlatokat csináld végig?
A könyvben lévő technet linkeket nézted meg a vizsgához?Köszi.

(#3238) dkaro válasza palotaiadam (#3237) üzenetére


dkaro
őstag

Is-is. De leginkább guglit használtam a kérdések alapján.

(#3239) dkaro


dkaro
őstag

Nah megvan a 409 is, már csak a 411 kell és MCSA vagyok.:) Szerintem túl sok volt a System Centeres kérdés. Abból van külön vizsga inkább a Hyper-V-re kellett jobban nyomatni szerintem.

(#3240) chepavel válasza dkaro (#3239) üzenetére


chepavel
aktív tag

Szerintem azon, hogy sok volt a SC nem kellene meglepodni.. :)
Server Virtualization with Windows Server Hyper-V and System Center.

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#3241) dkaro válasza chepavel (#3240) üzenetére


dkaro
őstag

Nem lepődtem meg.:) Tisztában voltam vele. Arra gondoltam, hogy a Hyper-V maga megérdemelne egy "külön" vizsgát.

(#3242) vzozo válasza dkaro (#3241) üzenetére


vzozo
senior tag

Régebben volt, szerintem még le is tettem, meg kellene sasolnom a transcriptet. Azt viszont látni kell, hogy a Hyper-V a VMM nélkül félkarú óriás, és a cloud trendek miatt amúgy is ez most az irány.

(#3243) kraftxld válasza vzozo (#3242) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A VMM egy elbaszott termek mind funkcionalitas, mind ar mind pedig licenszeles szempontjabol. Tobb szaz ugyfelnel ahol van Hyper-v van vagy 5 ahova scvmm is telepult.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3244) vzozo válasza kraftxld (#3243) üzenetére


vzozo
senior tag

Pár tíz hosztos virtuális környezeteknél én is sok helyen láttam meztelen Hyper-V-t. Ahol viszont már százas-ezres számban állnak csak a virtualizációs szerverek, és kvázi privát felhőt üzemeltet az ügyfél, ott megvolt a VMM (a licensz amúgy is megvolt, mert ilyen esetekben a SCOM biztosan, SCCM / DPM néhol helyen már eleve telepített volt).

(#3245) kraftxld válasza vzozo (#3244) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, kb 10 host ami fölött már érdemes rajta elgondolkozni, csak ne lenne olyan k*rva drága a System Center Datacenter licensing, akkor tuti sokkal többen elgondolkoznának rajta.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3246) dkaro


dkaro
őstag

Igen nálunk is az ár miatt nincs. Csak 12 VM van 2 hoston jelenleg.. Most bővülünk kb 2szer annyira, gondolkozunk rajta, hogy kellene de 2 vasat vehetnénk az SC árából:)

[ Szerkesztve ]

(#3247) FLx válasza kraftxld (#3243) üzenetére


FLx
addikt

Nem annyira drága az, mi építettünk vele privát felhőt, aztán tizedébe került, mint a vcloud director. :)

(#3248) kraftxld válasza FLx (#3247) üzenetére


kraftxld
nagyúr

De a vCloud director legalább működik rendesen tizedannyi szögeléssel :DDD
(nem kell VMware vs Hyper-V vitát indítani, van mindkettő a gyárban, napi szinten rugdalom mindkettőt)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3249) djgeg válasza kraftxld (#3248) üzenetére


djgeg
őstag

Hát bizony azért akinek volt már dolga mind kettővel azért az láthatja, hogy nem poénból kerül talán többe a vcloud director. No offense. Szeretjük az MS-t abból élünk itt sokan :DDD

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#3250) palotaiadam


palotaiadam
újonc

Sziasztok!

Holnap vizsgázom 70-410-ből,a könyvet elolvastam (Installing and Configuring Windows Server 2012 Training Guide-ot),a benne lévő gyakorlatokat megcsináltam,powershell parancsokat kigyűjtöttem,dumpokat is csináltam (habár ahogy olvastam nem volt sok értelme).Most úgy érzem mintha semmit sem tudnék,szerintetek még a vizsga előtt érdemes lenne átnéznem ezt a könyvet (Exam Ref 70-410_ Installing and Configuring Windows Server 2012)? Köszi a segítséget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.