Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3451) kraftxld válasza _kovi_ (#3450) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ez a 3 vizsga kell az MCSA 2016-hoz, ha korábban már megvolt az MCSA 2012 akkor csak elég az upgrade vizsga.
Ma megvan az MCSA akkor még pár vizsga az MCSE-hez.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3452) _kovi_ válasza kraftxld (#3451) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Köszönöm! :) :R
Ezt a weboldalt átküldenéd ahonnan a kép volt?

(#3453) dkaro


dkaro
őstag

Az upgrade vizsgát csinálta itt valaki? Nehéz nagyon? 2012-nél ha jól emlékszem egyszerűbb volt újra letenni a 3at külön mint az upgradet.:)
Illetve SCCM certeket csinálta valaki? Ezeket tolnám tavasszal.

(#3454) kraftxld válasza _kovi_ (#3452) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3455) kraftxld válasza dkaro (#3453) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem volt annyira gáz az upgrade vizsga, ami nagyon hitvány volt mostanában az az MCSE recert, azon kétszer is megbuktam :(.
Még nagyon-nagyon régen megcsináltam az SCCM 2007 beta vizsgát, de azóta csak a partvonalról követem a terméket.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3456) dkaro válasza kraftxld (#3455) üzenetére


dkaro
őstag

Köszi, én ezen az új MCSE-n nem igazán igazodok el.
MCSE: Cloud Platform and Infrastructure ez alatt pl nem látom a "hagyományos" Design and implementing vizsgákat csak 2012-höz, a többi meg mind Azure. Illetve MCSA után már elég 1 a sok közül hogy MCSE legyél?
Sokkal tisztább volt a 2012 path.

(#3457) kraftxld válasza dkaro (#3456) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szerintem már a 2008-as MCITP meg Enterprise Admin kavarás óta fogalmuk sincs az MS-nél, hogy mi a cél a cert-ekkel :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3458) dkaro válasza kraftxld (#3457) üzenetére


dkaro
őstag

Sztem a 2012 érthető volt. 7 irány mindegyik 2 vizsga ha MCSE lennél. De itt ez az 5 vmi amibe behányva az egymástól tök eltérő vizsgák és ráadásul elég egy.
Sőt a hivatalos oldalon még a 2012 413/414 szerepel a listában...

(#3459) FLx válasza kraftxld (#3457) üzenetére


FLx
addikt

Mar semmi celjuk nincs vele, mert mindenkit a felhobe akarnak tolni, ahol nem lesz szukseg ugyse adminokra, csak a nagy datacenterekben, meg par solution architect aki megmondja mire fizess elo Azure-ban. Ez az admin dolog 5-10 ev mulva megy a kukaba, erdemes mindenkinek gondolkodnia a jovojen. Aki meg most kezdene komolyabb admin karrierbe, az inkabb felejtse is el, nem ez a jovo.

(#3460) szallasi007 válasza FLx (#3459) üzenetére


szallasi007
őstag

Lehet ezt akarják csak államigazgatási szinten főleg itthon - nem kevés helyen még akad 2003-as kiszolgáló bőven - jól lesz az 20 év múlva is szerintem

(#3461) dkaro válasza szallasi007 (#3460) üzenetére


dkaro
őstag

Pont ezeken a helyeken lesz előbb felhőszolgáltatás. Nem kell új vasba befektetni.
Viszont én is sarkításnak érzem, hogy halott lenne az admin szakma. Ahol több 100 vagy 1000 szerver van ott nem megy pikkpakk az átállás és szerintem nagyon sok helyen nem is fognak átállni.

(#3462) FLx válasza dkaro (#3461) üzenetére


FLx
addikt

Itthon meg lehet huzzak egy ideig, de nemzetkozi cegeknel gyorsan megszunik a lokalis infra, tobb szaz vasat dobtunk ki az utobbi 1-2 evben. 5 even belul egyetlen sem marad lokalisan, amazon es azure minden. Es ez egy nagy ceg. Microsoft durvan tolja ezt kulfoldon, dedikaltan mennek minden nagyobb ceghez, hogy vigyenek mindent felhobe. En erre nem probalnek mar karriert epiteni, inkabb devops irany akkor mar.

(#3463) szallasi007 válasza FLx (#3462) üzenetére


szallasi007
őstag

Lehet hogy külföldön így van de itthon pár helyen megfordultam már, maradjunk annyiban hogy én nem tudom elképzelni azok után hogy az MS éppen a napokban rágott be egy két nagyobb disztibutorra bizonyos pénzügyi tranzakciók miatt ;)

(#3464) dkaro válasza FLx (#3462) üzenetére


dkaro
őstag

Én is elég nagy cégnél vagyok és itt nincs még meg az az irány, hogy minden kuka. Van Azure projekt meg áttolnak amit lehet de így is marad több ezer fizikai vagy virtuális szerver amit üzemeltetni kell.

(#3465) kraftxld válasza FLx (#3462) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Azon kívül, hogy nem helyi vason fog futni, ugyanúgy kell ember.
Ráadásul ahol eddig elindult ez a nagy "cloud" hype bőven több élőmunka kell. Összeszögelni a hybrid-et, kinyomozni, hogy bizonyos dolgok miért nem mennek, mert sokkal komplexebb lett az egész.
A cégösszeolvadások / szétválások körüli ipari szívásokat ha O365 is képben van meg meg se említem...
Kisebb helyeken persze, ahol SBS ment plusz rendesen patcheltünk, ott kevesebb a munka ha minden a felhőben van, de ugyanúgy van munka a gépekkel, nyomtatókkal, már nem olyan egyszerű a group policy ha nincs tartomány, stb.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3466) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Januárban meg kéne csinálnom a WS2016 MCSA első részét, a 70-740-et.

Tudtok tanácsot, tippet adni, hogy miből és hogyan érdemes rá készülni, gyakorolni?
Belenéztem pár kérdésbe és kicsit elszörnyedtem, kb. az apróbetű apróbetűjébe kérdeznek bele. Meg elég sok olyan kérdés van, amit a való életben szerintem senki se használ. :F

Kerestem a topikban, de nem nagyon találtam erre vonatkozó támpontokat.
A cég megvett az udemy-n egy videotutorialt, de ha nekiállok nézni, akkor mindig csak az elalvással harcolok...
Szerintem egy konkrét könyvnek a vizsgához több értelme lenne. Na meg a kérdések gyakorlásának. Jól látom, hogy ez is olyasmi, mint a KRESZ vizsga, hogy legjobban a kérdések gyakorlásával lehet felkészülni?

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#3467) Drag77 válasza TheProb (#3466) üzenetére


Drag77
senior tag

Szia,

Én ezekből készültem (könyv, plusz gyakorló tesztek) és megvan az MCSA ésMCSE is már:-).
Kétszer átolvastam akönyvet, ha valamelyik téma nem volt világos akkor google, technet majd toltam a gyakorló tesztet. Elsőre összejöttek.

link:https://www.microsoftpressstore.com/store/exam-ref-70-740-installation-storage-and-compute-with-9781509303670

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#3468) dkaro válasza Drag77 (#3467) üzenetére


dkaro
őstag

Én a CBT nuggets videókból tanultam, meg hyper-v kattintgattam amit eddig nem használtam. Valamint van 1-2 régebbi dump amik ki is vannak dolgozva és témakörök szerint csoportosítva vannak a kérdések. Ezek azért jók mert legalább látod milyen jellegűek a kérdések és, hogy nagyjából mit fedd le az anyag. De csak dumpra hagyatkozni hülyeség, mert ha mázlid is van utána kitörölheted vele.:)

(#3469) kraftxld válasza TheProb (#3466) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A videókat ne csak nézd mert úgy tuti bealszol :)
Mellette virtuális gépekben csináld ugyanazt amit a videón.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3470) TheProb válasza Drag77 (#3467) üzenetére


TheProb
veterán

Köszi, ajánlom majd főnöknek megvételre.

(#3469) kraftxld: Épp ezaz, hogy nincs mit gyakoroljak, mert a faszi eddig csak 90%-ban magyaráz meg diákat mutogat. Annak nem sok értelmét látom.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#3471) FLx válasza TheProb (#3470) üzenetére


FLx
addikt

A kerdes, hogy kell a vizsga, mert csak kell, vagy a tudas kell. Ha az elso akkor dumpot megnezed aztan annyi. Ha a masodik, akkor kell epiteni kornyezetet es nyomkodni. Amugy kozel sem aprobetus dolgok vannak a vizsgaban, komolyabb kornyezetekben naponta talalkozol azokkal amiket kerdeznek nehany kiveteltol eltekintve.

(#3472) TheProb válasza FLx (#3471) üzenetére


TheProb
veterán

Nyilván kell a tudás is, napi szinten nyomkodom a rendszereket. De a vizsgakérdések anyaga azért mélyebb, mint amit a mindennapi munkám során tudni kell. El akarok mindenféleképpen olvasni egy jó könyvet a vizsga tematikája alapján.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#3473) dkaro válasza TheProb (#3472) üzenetére


dkaro
őstag

Akkor érdemes hyper-v-ben egy domaint összerittyenteni 2-3 géppel aztán videók alapján nyomkodni. Illetve a dump kérdései alapján is érdemes kattintgatni lásd mi hol van.
Jah és pluralsighton, lynda-n vannak egész normális anyagok.

(#3474) Drag77 válasza TheProb (#3470) üzenetére


Drag77
senior tag

Elméletileg az első sikeres ms vizsga után kapsz 50 % kedvezményt az árból.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#3475) TheProb válasza Drag77 (#3474) üzenetére


TheProb
veterán

Ma meg is vettük a teljes szettet (740-742), meg még jó pár könyvet...
Ők gyakorolni amúgy a examcollection-t ajánlották.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#3476) Drag77 válasza TheProb (#3475) üzenetére


Drag77
senior tag

Ők?

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#3477) TheProb válasza Drag77 (#3476) üzenetére


TheProb
veterán

Munkatársak/főnök

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#3478) FLx válasza TheProb (#3477) üzenetére


FLx
addikt

Gondolom. :D Amugy nem gyakorlas az hanem dump, semmire nem jo, csak arra, hogy legyen papirod. Ezert teljesen ertektelen mar az osszes ilyen vizsga, mi mar meg se kerdezzuk az interjun.

[ Szerkesztve ]

(#3479) TheProb válasza FLx (#3478) üzenetére


TheProb
veterán

gyakorlás alatt a vizsgakérdések "gyakorlását" értettem :D
Amúgy én se értem mi értelme van. Sok embernek van papírja, de jóval kisebb az halmaz, aki ért is a témához.
De hát itt a papírok után van fizuemelés...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#3480) FLx válasza TheProb (#3479) üzenetére


FLx
addikt

Legalabb van emeles. :D Egyebkent van ott a sima kerdessor ami vagy kamu kerdes, vagy nem, illetve van a premium dump ami mindig az aktualis vizsgasor.

(#3481) szallasi007


szallasi007
őstag

Sziasztok,

ma este hétre foglaltam online vizsgaidőpontot (korábban már vizsgáztam így gondolom mások is), de több apró pici idegőrlő problémába is sikerült belefutnom. A céges bankkártyáról sehogy nem sikerült megoldanom a fizetést pedig a korábbi vizsgákat így fizettem, aztán gondoltam egy merészet és a saját bankkártyámmal fizettem. Itt kezdődnek a problémák: a microsoft-tól és a pearson-tól sem jött megerősítő email a sikeres foglalásról és vizsgaidőpontról ami korábban fizetéstől számított néhány percen belül megjött, viszont azt a telefonomat ami a pénzmozgásomról küldi az sms-t sikeresen otthon hagytam.
MS oldalára belépve nem látom hogy lenne aktuális időpont foglalásom és ha át akarok lépni a pearson vue oldalára akkor pedig hibaüzenetet kapok hogy jelenleg semmilyen vizsgafoglalást/fizetést nem tudok indítani forduljak a supporthoz. A pearson.com support éppen offline, levelet meg nem akarok írni mert 2 nap a feldolgozási idő :(

Tapasztalat valakinek ezzel kapcsolatban van? Kit keressek/hívjak/írjak fel? Angolul nem szeretek dumálni, mert borzalmasan beparázok - írás/olvasás megy mert tananyagot is fordítom magamnak, vizsgáim is vannak - de ha nincs más inkább telefonálok csak konkrétan nem tudom hova.

(#3482) bubi92


bubi92
őstag

hejho

gondoltam most már papírt is kéne csinálni a tudás elé, hogy jobban nézzen ki a cv-ben.
az én fejemben úgy állt össze, hogy mondjuk udemyn végig tolom a 70-410.411.412-öt elsőként, majd valahova elmegyek és levizsgázok belőle.
kérdések:
- van-e értelme még a 2012-öt tolni, vagy már inkább menjek neki a 2016-nak?
- nem találtam gugliban, olyan helyet, ahol csak vizsgázni lehet, oktatás nélkül. tudtok mondani ilyet, illetve, hogy egyes vizsgák mennyibe fájnak? esetleg online lehet-e tolni?
- udemys anyagra láttam lejjebb panaszt, amennyiben csak a vizsga megléte a cél, mit ajánlanátok alternatívának tanulásra?

(#3483) szallasi007 válasza bubi92 (#3482) üzenetére


szallasi007
őstag

Küldtem privátot vizsgaközpontra

(#3484) Khan13 válasza bubi92 (#3482) üzenetére


Khan13
senior tag

Tekintve, hogy vizsgázni csak a PearsonVUE-n tudsz, semmi tanfolyam nem kötelező (legalábbis az ilyen alap vizsgákhoz). Itt megtalálod az árakat is.
Valószínűleg már jobban jársz a 2016-os vizsgákkal. Nyilván vannak még 12-es szerverek, sőt, régebbiek is, de jobb, ha előremutató a tudásod (na meg lefedi a régebbi anyagokat is a vizsga).
Tanulás: megnézed a vizsga által lefedett anyagot, megnézel pár videotanfolyamot, közben tesztkörnyezetben leköveted. Fogsz adott témát lefedő könyveket, és miközben tanulod, mindent megcsinálsz a gyakorlatban is. Aztán még gyakorolsz. Valami ilyesmit fognak írni a többiek is ;)

(#3485) TheProb


TheProb
veterán

VCE megnyitásra jól látom, hogy nincs normális app ingyér se win-re, se androidra? :F
Mit ajánlotok? Mert a VCE Exam Simulator-nak szánalmas árazása van.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#3486) kraftxld válasza TheProb (#3485) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az egyetlen vállalható az A+ VCE androidra.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3487) TheProb válasza kraftxld (#3486) üzenetére


TheProb
veterán

Köszi, ezt ajánlottál kollégák is.

Mondjuk belenézegetve az első pár kérdésbe. Kicsit felszabott agyilag, hogy az első 6-8 kérdésből legalább 2 AD-s témájú volt, aminek semmi köze a 70-740-hez. Se a könyvben, se a MS-es vizsga tematikában nem is említik. Erre AD FS-es, meg FSMO migrálós kérdés jött velem szembe kapásból. Ez wtf? :F

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#3488) kraftxld válasza TheProb (#3487) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szerinted én miért buktam már meg 4x a 70-342-es Exchange 2013 vizsgán? :D
Abban tényleg minden ökörség van (voice-el kapcsolatos portszámok, szintén ADFS meg minden marhság) csak Exchange nincs.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3489) FLx válasza TheProb (#3487) üzenetére


FLx
addikt

Akkor rosszat toltottel le vagy siman hibas a kerdessor. Examcollection-on peldaul csak a premium dump er barmit is, a tobbi selejtes vagy tok mas van benne.

(#3490) szallasi007


szallasi007
őstag

Ezt a 2016-os szerver tananyagot elég keményen szétszedték nem?
Korábbi 2008r2 meg 2012r2-ben dhcp ad&dc dns meg az install volt az alap. A 740-ben meg tényleg HA, Nano, storage meg hyperv? Aki most áll neki ennek a szerveres bulinak annak nem olyan mintha fordítva kellene ülnie a lovon?

Exchange 2016-ba még bele sem kezdtem de ott is mit művelhettek bele sem merek gondolni

(#3491) kraftxld válasza szallasi007 (#3490) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az egyetlen megmaradt Exchange 2016-os vizsga szerintem elég jó, végre az Exchange-ről kérdeznek és egész értelmeseket.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3492) TheProb válasza kraftxld (#3488) üzenetére


TheProb
veterán

Hát én is kezdem azt hinni, hogy ez csak a szopatásra megy... Azóta már volt RAS-os, RADUS-os,stb. kérdés is...

Az meg megint más kérdés, hogy a válaszok fele szar. Lehet, hogy tényleg csak a prémium ér valamit, bár arra meg nem fogok kiadni 18rugót...

Annyi segítség van még, hogy www.briefmenow.org-on pl nagyjából jó válaszok vannak a kommentekben.

De ez így gáz...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#3493) vzozo válasza TheProb (#3492) üzenetére


vzozo
senior tag

Szerintem a dump nézegetés eleve fordítva a lovon ülés. Emlékszem jó 10+ éve egy netacadémiás tréningen az előadó feldobott pár random dumpot a kivetítőre, elrettentő példának. Ne tudjátok meg mennyi rossz választ és hülyeséget láttunk abban a fél órában...

Persze lehet jól válogatta össze a példákat, de amiket eddig itt olvastam, kb. megerősített benne.

Tanuljatok, építsetek virtuális környezeteket és menjetek vizsgázni. Bukás után meg újra. Legalább akkor már látjátok milyen kérdések vannak.:)

Mondjuk lehet könnyen beszélek, nekem eddig a cég fizette a vizsgákat. Ugyanakkor egy idő után már szerintem annyira nem számít, az elmúlt 3-4 évben nem vizsgáztam, de nem is kérték számon rajtam a főnökeim.

(#3494) szallasi007 válasza vzozo (#3493) üzenetére


szallasi007
őstag

Az a baj ezzel hogy pl az én főnököm megmondta hogy minden vizsgát egyszer fizeti utána mindet nekem kell.
Egy átlagos vizsga 150$? Ez a fizetésem hatoda, tehát nekem konkrétan rohadtul be kell vágnom a dolgokat mert nincs kedvem a saját zsebemből fizetni.

A vizsgán meg általában olyanokat kérdeznek amiknek a nagy többségét nem bántod/buzerálod a való életben mert nincs miért.
Kedden megyek megint vizsgázni mert kell az MS peccsni egy melóhoz, megvettem ms storebol a könyvet de a vizsgán biztos hogy fognak olyat kérdezni ami nincs a könyvben. Ha igazán jó arc lenne az MS akkor legalább a könyveit frissítené hogy valóban felkészítsen a vizsgára.
10 éve üzemeltetek mindenféle windowst és valószínűleg nálam sokkal jobb üzemeltetőknek nincs papírja mégis egy csomó helyen megkövetelik.

(#3495) TheProb válasza vzozo (#3493) üzenetére


TheProb
veterán

Szerintem a tanulás, meg a dumpolás nem üti egymást. Tisztességgel benyaltam a 70-740-es könyvet, de nem ártana tesztelgetni a tudásomat tét nélkül, meg látni, hogy kb hogyan épülnek fel a vizsgák és azok kérdései.

A másik meg, amit a kolléga is mondott. Ha sikeres a vizsga, akkor ingyen mentem, ha nem, akkor a többi próbát saját zsebből kell fizetni. Így érthetően szeretnék minél felkészültebben menni.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#3496) vzozo válasza szallasi007 (#3494) üzenetére


vzozo
senior tag

Egy átlagos vizsga 150$? Ez a fizetésem hatoda,

Most ez tudom nem segít, meg nem a fizetéses topikban vagyunk, de azért 2018-ban az a 900 USD nagyon gyengécskének tűnik, főleg ha a saját bőröd viszed a vásárra.

Válts munkahelyet, ennél többet is lehet keresni, és/vagy fizetni fogják a vizsgáidat, ha már egyszer "elvárás".

Hogy ontopik is legyek: keresni kell a second shot akciókat, hogy legalább a vizsaismétlés ingyen legyen. Nem tudom mostanában voltak-e ilyenek.

(#3497) szallasi007 válasza vzozo (#3496) üzenetére


szallasi007
őstag

Teljesen jogos amit írsz :R csak beszari vagyok munkahelyet váltani :O

(#3498) FLx válasza szallasi007 (#3497) üzenetére


FLx
addikt

Pedig muszaj, ez a fizetes 10 eve is keves volt.

(#3499) szallasi007 válasza FLx (#3498) üzenetére


szallasi007
őstag

Várom az állásajánlatokat ;)

[ Szerkesztve ]

(#3500) TheProb


TheProb
veterán

Amúgy aki már látott éles 70-740 vizsgát, az nyilatkozhatna a nemrég említettekről.

Megnéztem egy valag tematikát, exam content-et, könyvet, stb.-t és egyikben se beszélnek még említés szintjén se olyanokról, hogy a vizsgán szó lenne pl. RAS,SLB,Network Controller, AD FS és társairól.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.