Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2601) J0shu4M1ll3r


J0shu4M1ll3r
senior tag

Sziasztok!
Kérnék egy kis segítséget. Hogy tudok vizsgára jelentkezni. Azt olvastam, hogy a prometricen, de kicsit pontosabban hogy?
Regisztrálni kell? Hol lehet kiválasztani hogy miből hol mikor?

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#2602) Khan13 válasza J0shu4M1ll3r (#2601) üzenetére


Khan13
senior tag

Regisztrálsz -> Test sponsor: Microsoft -> READY? Start Here -> Locate Test Center és itt lépésről lépésre haladva kitöltöd hogy hol, mit és mikor szeretnél.

(#2603) kraftxld válasza donatel (#2597) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Itt sok-sok okosságot találhatsz mindenféle témakörben, ezek videóanyagok:
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2604) sgx


sgx
tag

Udv!

Microsoftos vizsgakra szeretnek felkeszulni es ehhez ugyebar minel tobbet kell gyakorolni virtualis tesztkornyezetben.
Ehhez keresek laptopot es ez a konfiguracio jelenleg a befuto 8gb rammal es egy 120gb-s ssd-vel.
A kerdesem az h ez a laptop eleg lenne-e erre a feladatra?

Illetve jol tudom-e h jelenleg a vmware workstation a legjobb virtualizacios alkalmazas ehhez?

(#2605) Khan13 válasza sgx (#2604) üzenetére


Khan13
senior tag

Hello

Ezt felejtsd el. A laptop széria jó, nekem AH531 van, én is erre használom. Olyat vegyél, ami Core i3/i5/i7. Lehetőleg i5, az éri meg legjobban. Amit kinéztel, abból a Pentium CPU-ból minden hasznos le van tiltva :F SSD meg felesleges, nekem az 500GB-os 5400RPM-es HDD sem volt sosem lassú, inkább nagyobb HDD ami jól jöhet.

Ha nagyon számít az ár, akkor keress olyan fórumtársat, aki nagykerből tud hozni. Ha kell, tudok javasolni embert, akivel volt szerencsém többször is üzletelni.

Virtualizációra jó a vmware is, de Windows 8-ban ott a Hyper-V 3, az kényelmes, rengeteget tud, és ha MS témakörök érdekelnek, tanuld meg kezelni. Ha a W8 nem tetszik valamiért, akkor meg VHD boot / dual boot és legyen egy WS2008R2 vagy WS2012 az alap és azon Hyper-V.

(#2606) kraftxld válasza Khan13 (#2605) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Épp az ssd a lényeg, 2-3 virtuális gép fölött már a 7200-as laptopvinyó is halál lassú.
A dual boot meg iszonyat körülményes, mindent meg lehet csinálni VMware workstation-ben, megfelelő procival nested virtualizációt is tud.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2607) DopeBob válasza Khan13 (#2605) üzenetére


DopeBob
addikt

Az 5400-es főnyi maga lehet a halál. Nekem ssd meg nincs csak 2 db 7200es raid0-ban, de lesz nekem is nemsokára.
Proci annyira nem is lényeges, VT legyen meg 2 mag onnan már nagy baj nem lehet :-)

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#2608) Krix válasza sgx (#2604) üzenetére


Krix
őstag

Mindenképpen SSD-vel vedd. Ha van rajta USB3 vagy eSata akkor külső vinyóval lehet még bővíteni. Ebben a prociban nincs VT támogatás, úgyhogy valami i3-i5-öt nézél helyette. Ramból meg a max. ami belefér. Így már azért el fog bírni néhány VM-et normális sebességgel.

If it is not broken then don't fix it!

(#2609) Khan13


Khan13
senior tag

Ha megnéztétek, akkor látjátok, hogy egy 110 ezer Ft-os gépet nézett ki, tehát olcsó kell neki. Egy 120GB-os SSD, főleg ha valami lassúcska, mert azokból sem mind gyors, akkor már inkább egy nagy HDD. Én a saját gépemmel azt tapasztaltam, hogy 4-5 virtuálisgéppel is tűrhetően ment. Jó, nem Exchange meg SQL ment rajtuk...
RAID meg laptopban... Én is el tudnám viselni, sőt, SSD-st is, és 800MB-os áteresztő képességet, de nem reális. Senki nem fizeti ki helyettem, és senki nem is fogja cipelni, de akkor is inkább asztaliba való.
RAM-ból valóban minél több. Virtualizációs környezetnek meg minek vmware, ha van beépített enterprise megoldás... Dualboot meg lehet, hogy kényelmetlen, de ha éppen tanul, ez is egy koncentrációt elősegítő tényező ;) Na meg nem baj, ha "éles" szervert lát.

Szerk.: Nagy költségvetéssel én is azt mondtam volna, hogy 500-750GB-os SSD, meg 32GB RAM egy újfajta i7 társaságában :D

[ Szerkesztve ]

(#2610) kraftxld válasza Khan13 (#2609) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hátő, most voltam TechED-en, egy előadó igencsak izzadt amikor a sima laptopvinyós gépén próbált bemutatózni, volt jónéhány perc kínos csend a teremben... viccelt is, hogy mennyire jó lenne egy SSD neki miközben snapshot-ra várva malmozott.
Egy 128GB-os Samusung 830 elég értelmes áron van, akinek meg kicsi a költségvetés, vegyen T7xxx-es procival szerelt használt gépet amibe DDR3 ramote lehet rakni.

Itt megnézhető, hogy küzdött a gyerek :D [link]

De maga az előadás iszonyat béna volt, azt mutogatta egy órán keresztül, hogy lehet a GUI-t váltogatni (core-minimal-full)

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2611) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok!
Megkérdezném itt is, mert a sharepointos topik nem egy pörgős fajta.
070-667: Microsoft SharePoint 2010, Configuring tanfolyamon biztos túl vagytok páran? Lelkes amatőrként bele lehet vágni? A WSS 3.0 nagyjából ismerem, windows2008-at már láttam párszor belülről, viszont powershell, és sql ellen bevagyok oltva. Alapos W2K8, sql, powershell ismeret nélkül abszolút felejtős?

(#2612) kraftxld válasza ro_bert17 (#2611) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kollega volt pár hónapja, de szitkozódott rendesen, hogy tele volt powershellel a vizsga. Most van second shot lehetőség, egy próbát megér :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2613) CsodaPOK válasza kraftxld (#2610) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Tanfolyami gépekbe ilyen SSD-ből kerül kettő RAID0-ba. Besza-behu kategória :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2614) ro_bert17 válasza kraftxld (#2612) üzenetére


ro_bert17
őstag

Pff. Az a gáz, hogy amit klikkolással nem tudok megoldani, olyankor már mindig szédülök... :)
Tulajdonképp a jelenlegi munkámhoz ez nem szükséges, de lassan nálunk is be fog érni a csoportmunka, így szeretnék szélesebb körű ismerettekel rendelkezni ezen a területen is. A kinézett suliban van ebből "alapfok", ami remélhetőleg nem lesz gond a cégemnek sem. Ezen részt veszek, aztán jövő évig megismerkedek a szükséges alapfeltételekkel is, és akkor belevágok 070-667-be.
Nagyon köszönöm, hasznos volt az infód! :R

(#2615) sanzi89


sanzi89
addikt

Frissen végzett diák vagyok, Szegeden végeztem Általános rendszergaza és Hálózati informatikus OKJ-s képzéseket, illetve 2,5 évet voltan Programtervező informatika BSC-n. Rendszergazdai vonalon szeretnék dolgozni, milyen MS vizsgákat, minősítéseket ajánlotok kezdésként?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2616) kraftxld válasza sanzi89 (#2615) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

Az SZTE-n még mindig marhaságokat tanítanak?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2617) sanzi89 válasza kraftxld (#2616) üzenetére


sanzi89
addikt

Sajnos igen... :(

Köszönöm a linket!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2618) kraftxld válasza sanzi89 (#2617) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor 10 év alatt nem sokminden változott :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2619) sanzi89 válasza kraftxld (#2618) üzenetére


sanzi89
addikt

Ne is mond... 5 évet rohadtam itt, és kb semmi értelmét nem látom utólag. :O

Minimális programozói ismereteim vannak, és kb ennyi. De az absztrakt algebra, az analízis, diszkrét matek, formális nyelvek rohadtul mennek, de minek... :W

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2620) kraftxld válasza sanzi89 (#2619) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én annó időben kapcsoltam, és suli mellett elkezdtem nyomni a vizsgákat, eléggé bejöttek meg rengeteg dolgot tanultam belőlük, plusz ezzel sikerült melót is szerezni.
Ha az üzemeltetés / nem kókler rendszergazda irányban akarsz menni akkor én nekiesnék megcsinálni az MCSE: Server 2012 öt darab vizsgáját.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2621) sanzi89 válasza kraftxld (#2620) üzenetére


sanzi89
addikt

Köszönöm, átgondolom, hogy tudnám kivitelezni meg anyagilag finanszírozni, aztán szerintem nekiesek. Köszönöm a tippeket! :R

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2622) kraftxld válasza sanzi89 (#2621) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A neten van rengeteg ingyenes eBook, az MS oldalán köbméter videó TechED-ről meg minden eseményről. Gyakorolni kell virtuális gépekkel, 100x szétrugni, újra összerakni a tartományt, majd vizsgaspecifikusan készülni.
Nem veszélyes az ára a vizsgának, $100-ért már lehet menni :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2623) sanzi89 válasza kraftxld (#2622) üzenetére


sanzi89
addikt

eBook-ok léteznek kifejezetten a vizsgákra, vagy csak általánosan Server 2012 témakörben?

Mert akkor valószínűleg elkezdek készülni a 70-410: Installing and Configuring Windows Server 2012-re.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2624) Khan13 válasza sanzi89 (#2623) üzenetére


Khan13
senior tag

410 specifikus még nincs, lehet hogy nem is lesz, majd kiderül. (Elég veszteséges a könyvkiadás) Egyelőre tudom ajánlani ezt, itt csapatosan megy a készülés az MCSA: WS2012-re modulonként. Novemberre van belőve a 410 teljesítése.

(#2625) sanzi89 válasza Khan13 (#2624) üzenetére


sanzi89
addikt

Eh, de jól tudok választani. :DDD

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2626) kvico


kvico
csendes tag

Sziasztok,

Szerintetek még érdemes Server 2008-as vizsgákat tenni, vagy már a 2012 -re kellene rámenni?

(#2627) bobsys


bobsys
addikt

70-417 - Upgrading to MCSA 2012 kipipalva.
Hyper-V, replikacio, IPAM, cluster, domainba leptetes, dc eltavolitas, NPS es group policy oroklodes powershell parancsokkal temakorok voltak

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2628) Krix válasza bobsys (#2627) üzenetére


Krix
őstag

Én a héten raktam fel egy "játszós" sima 2012-t, de ezek szerint inkább a core-t kell nyomni...

Miből készültél?

If it is not broken then don't fix it!

(#2629) bobsys válasza Krix (#2628) üzenetére


bobsys
addikt

szervaltam egy konyvet a Course 20417A-hoz + Technet, Windows Server 2012 Jump start videok [link] + vegignyomogattam

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2630) Krix válasza bobsys (#2629) üzenetére


Krix
őstag

köszi

If it is not broken then don't fix it!

(#2631) T. Almeida válasza kraftxld (#2620) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Üdv,
Server 2012 vizsgát szeretnék tenni, dec. 31-ig van egy kuponom ingyen vizsgázni.
Bocs, de szerintetek melyik a "legkönnyebb"? Ezzel érdemes kezdeni?
Link
Köszi!

Bocs, mégvmi: Server 2008 R2-ből elég jó üzemeltetői ismereteim vannak. Nem profi, de elég jó. :)

[ Szerkesztve ]

(#2632) Khan13 válasza T. Almeida (#2631) üzenetére


Khan13
senior tag

Nézd át a témaköröket, és gondold át mihez értesz jobban. Szerintem egyértelműen a 410 a legegyszerűbb.

(#2633) T. Almeida válasza Khan13 (#2632) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Köszönöm, ez lesz akkor.

(#2634) FLx válasza T. Almeida (#2631) üzenetére


FLx
addikt

410,411,413 elég viccesek, a 412,414 ami egy fokkal nehezebb ügy.

(#2635) T. Almeida válasza FLx (#2634) üzenetére


T. Almeida
senior tag

:) Meglátjuk. Jól látom, hogy az MS Press könyvek még nem jelentek meg a 410-hez?

(#2636) kraftxld


kraftxld
nagyúr

70-413 pipa :)
A 414-es beta sajnos nem nyert, majd megyek a rendesre meg a 417-re.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2637) chepavel válasza kraftxld (#2636) üzenetére


chepavel
aktív tag

Grat! :)

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#2638) Khan13 válasza kraftxld (#2636) üzenetére


Khan13
senior tag

417 csak poénból?
Olvastad annál milyen az új rendszer? 3 modul, áttekintés a modulok végén (20-20-20 kérdés +-2), ha egy részt lezártál, nem térhetsz vissza rá, és a háromból legrosszabbul teljesített rész pontszáma lesz a végleges vizsgapontszám.

Szerk.: Természetesen gratula :)

[ Szerkesztve ]

(#2639) kraftxld válasza Khan13 (#2638) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Annyira nem idegeskedek miatta, a régi Win2003-as design vizsgák is hasonlóak voltak, azok nagyon bejöttek.
MCITP-t frissítek MCSE: Server Infrastructure 2012-re, [link] meg szerintem 2-3 héten belől lenyomom az Exchange 2013 bétákat.

Bár most annyi meló van, hogy befosok, durva cross-forest migrációk, tartomány konszolidációk, remélem jut valamennyi időm felkészülni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2640) Khan13 válasza kraftxld (#2639) üzenetére


Khan13
senior tag

Valamiért úgy emlékeztem, hogy lenyomtad a 410-411-412-t még korábban, de ha nem, akkor alap, hogy 417 :K Na meg előbb MCSE-s MCP, aztán a megelőző MCSA upgrade, még jó hogy lehet variálni (nem úgy mint az egyetemi tárgyaknál :) )
Sok sikert majd az Exchangehez!

Néha szeretnék már ott tartani, hogy ilyen melókat csináljak, máskor meg örülök, hogy még egyetemre járok :)

(#2641) kraftxld válasza Khan13 (#2640) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Csak a 413 meg 414 beta-t csináltam meg semmi mást, igencsak beindult a termelés így ezeket is csak lóhalálában felkészülés nélkül nyomtam le, szerintem a 414-hez se hiányozhatott sok :(

Én inkább dolgozok ezer évig napi 24 órában mint egy percet megint az egyetemen legyek, 110%-ban haszontalanság ment ott ahol én jártam. :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2642) FLx válasza Khan13 (#2638) üzenetére


FLx
addikt

Upgrade már régóta ilyen, a 410,411,412 kérdéssoraiból kapsz meg 20-20 darabot.

(#2643) FLx válasza T. Almeida (#2635) üzenetére


FLx
addikt

Jó esetben év végén ha megjelennek a self-study guide-ok. MCT tananyag is csak most jött ki pár hete.

(#2644) Khan13 válasza kraftxld (#2641) üzenetére


Khan13
senior tag

Mi is szoktuk azt mondani, hogy az egyetem arra van, hogy elvegye az időt a tanulástól, de néha haszna is van, pl kapcsolat építés.
Egyszer úgy megnézném egy valódi nagy-nagyvállalati hálózat felépítését (még mielőtt mély vízbe dobnak :D )

(#2642) FLx: Nincs ilyen vizsgatapasztalatom, így passz, ahol én olvastam, ott az emberkének ez újdonság volt :)
MS Press könyvek még nincsenek ugyan, de az EarlyExperts nagyon jó kiindulópont annak, aki most kezdi a vizsgázást, vagy upgradeelni akar, de nem sieti el.

(#2645) FLx válasza Khan13 (#2644) üzenetére


FLx
addikt

Én is mindig kíváncsi voltam rá milyen lehet egy nagyvállalti IT rendszer, de most, hogy itt ülök az ország egyik legnagyobb és legbonyolultabb rendszere előtt, már inkább látni se akarnám. :D

(#2646) Khan13 válasza FLx (#2645) üzenetére


Khan13
senior tag

Kár, hogy ilyen helyen nem lehet nézelődni, mint tanuló :D (Nyilván érthető, én sem mutogatnám egy komoly hely felépítését és működését)

(#2647) kraftxld válasza Khan13 (#2646) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha eljössz ide a gyárba, és hozol nekem egy rekesz aranyászokot meg tudok mutatni pár nagyobb rendszert :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2648) FLx


FLx
addikt

Valaki próbálta már a négy Exchange 2013 béta vizsga közül valamelyiket? :)

[ Szerkesztve ]

(#2649) kraftxld válasza FLx (#2648) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kb 2 hét mulva megyek mindkettőre.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2650) kraftxld válasza kraftxld (#2649) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Pontosabban, jövő hét pénteken.
Valakinek megy a prometric oldala? Ha be akarok lépni dob egy certificate hibát aztán meg tovább se megy.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.