Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Mi a legjobb megfázásra?

Hozzászólások

(#1) Szaki@Pécs


Szaki@Pécs
tag

A helyzet az, hogy már két hete küzdök egy laza megfázással. Semmi xtra csak nátha torokfájással, sz'al annyira nem veszélyes, hogy ezért ne menjek dolgozni, de így meg csak nem jöttem rendbe. Annyit látni a TVben ilyen megfázás elleni szereket (Ne¤citrán, Mebukáin, Aszpirin+C, stb...). Ezek közül szerintetek melyik a leghatásosabb?

Az abraka-dabra ehhez képest csak hókusz-pókusz.

(#2) Flameus válasza Szaki@Pécs (#1) üzenetére


Flameus
aktív tag

Autentikus: Iggyá valami rettenetes töményből sokat - minden élőlény
(ide értve a bacit is) messziről kerülni fog.
Parasztos: ''a pin@ minden bajra orvosság'' - nagyapám szerint (86 éves) :DDD
szerk: esetleg kombinálni is lehet - mellékhatások és...blablbabla...:DDD

[Szerkesztve]

None of Ain't - Ni Lovagjai CS-S FUN Clan - www.nilovagjai.hu

(#3) Esmein


Esmein
nagyúr

Szerintem egy nedves szeles őszi este tökéletesen alkalmas megfázásra.
Ellene: sok forró kamillatea(napi 5-6 korsó), be a takaró alá és ki se gyere 3 napig.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#4) micro válasza Szaki@Pécs (#1) üzenetére


micro
addikt

Hagyma ezerrel!

De előbb a #5! :DD

[Szerkesztve]

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#5) Digital válasza Szaki@Pécs (#1) üzenetére


Digital
addikt

Egy jó kis hancurka a csajoddal egy meleg ágyikóban:DD
Esetleg pálinka...

[Szerkesztve]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#6) luciferc válasza Szaki@Pécs (#1) üzenetére


luciferc
őstag

ha mindenárom gyógyszert akarsz, akkor Neocitran, de jó mézes citromos teából pár liter csodákat tud tenni pár nap alatt

(#7) Szaki@Pécs


Szaki@Pécs
tag

pálinka van, csaj nincs :(
a 3napig ágyban fekvés meg a meló, illetve egyéb elfoglaltságok miatt nem megy

Az abraka-dabra ehhez képest csak hókusz-pókusz.

(#8) Notes


Notes
senior tag

Lábáztatás olyan forró vízben amilyenbe csak bele tudod tenni. Plusz két bögre forralt tej sok cukorral. Aztán be az ágyba, nyakig betakarózni, és reggelre kutya bajod se' lesz!

Romanes eunt domus!

(#9) tothjozsef válasza Flameus (#2) üzenetére


tothjozsef
aktív tag

Bölcs ember a nagyapád! :D

(#10) Flameus válasza Notes (#8) üzenetére


Flameus
aktív tag

Ez valami wellness megoldás - én inkább a healthless-re szavazok :DDD
tothjozsef az, + megrögzött Kisgazda is (van még ien' egyáltalán?) ;)


[Szerkesztve]

None of Ain't - Ni Lovagjai CS-S FUN Clan - www.nilovagjai.hu

(#11) pilóta válasza Szaki@Pécs (#7) üzenetére


pilóta
nagyúr

C vitamin. Sok.
Én ha véletlen megfázok, akkor óránként benyomok egy C1000-est, és másnapra kutya bajom. (by Szent-Györgyi Albert)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#12) Szőrös 


Szőrös 
veterán

1 fej vöröshagyma + jópár feles pálinka. és az orrodat is tisztíccsa

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#13) Esmein válasza Szőrös  (#12) üzenetére


Esmein
nagyúr

Az se rossz. Megfázol, lenyomsz 4-5 felest, ugyanúgy meg leszel fázva de már sz*rni fogsz rá ;)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#14) twollah válasza Szaki@Pécs (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Brutalis mennyisegu C vitamin, izzasztas, sok forro harsfa tea mezzel!!! (nem cukorral), citrommal.

(#15) Cardinella válasza Szaki@Pécs (#1) üzenetére


Cardinella
aktív tag

Algopyrin+kamillatea+C vitamin+toroköblögető fertőtlenítő...
(Ha torokfájásod nem múlik; antibiotikum, mert egy bakteriális eredetű felülfertőződés miatti mandulagyulladásnak egész ''tréfás'' és hosszútávú szövődményei is lehetnek...)

(#16) Fred23


Fred23
nagyúr

Én mézes-almaecetes ásványvizet szoktam,esetleg vörösbort.A vitaminozás is tényleg hat,de ahhoz kell pár nap szerintem.A tiszta alkesz is működik:egyszer 39C-vel mentem kocsmába -Pamacska PH!-tag is jelen volt :)-,leittam magam totál,alig tudtam menni,de otthon akkorát sikerült aludnom,hogy másnapra csak másnapos voltam,a láz teljesen eltűnt !

(#17) LK


LK
addikt

A 15# válasszal teljesen egyetértek,de a C-vitaminból napi 1000mg a megengedett maximum,mert e felett veseproblémákat okozhat!!! A vörösbor nem hülyeség! Citromlé mézzel keverve......Az Orvosunk mondta egyszer,hogy vírusos megfázás elején inkább ne használjunk c-vitamint,mert azt a vírusok is felhasználják,azt inkább megelőzésre használjuk!

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#18) Cardinella válasza LK (#17) üzenetére


Cardinella
aktív tag

''vírusos megfázás elején inkább ne használjunk C-vitamint,mert azt a vírusok is felhasználják'' Nem használják fel.
Ez a multivitaminokra vonatkozik(folsav, B-vitamin, stb.); és inkább a bakteriális fertőzésekre, mert ezek az anyagok baktériumok szaporodását is segítik. C-vitamint egyből kell nyomni 500-1000mg/day dózisban; többet begyűrni felesleges, mert csak a WC-be megy ill. gyomorfájást okoz...
Vesekövet meg többéves túladagolásnál okoz(hat).

(#19) Mec


Mec
aktív tag

Sztem a házi pálinka mindenre jó! Vagy legalábbis akkor már nem érdekel :)

mecsystem.uw.hu

(#20) LK válasza Cardinella (#18) üzenetére


LK
addikt

Rosszul hallottam volna???? Mindegy. Majd megkérdezek egy orvost(akiről tudom is hogy az) tényleg rosszul tudom-e? A max. 1000mg c-vitamint azért írtam,mert valaki azt írta ide,hogy óránként bevesz belőle egyet.Nehogy valaki utána csinálja!

[Szerkesztve]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#21) Szaki@Pécs


Szaki@Pécs
tag

köszönöm a hozzászólásokat, a reklámvackokat akkor hagyom
és jön a C vitamin, méz, vörösboros pálinkás kúra!
tényleg ez így egyben milyen izglamas lesz :P


[Szerkesztve]

Az abraka-dabra ehhez képest csak hókusz-pókusz.

(#22) Cardinella válasza LK (#20) üzenetére


Cardinella
aktív tag

Kérdezd meg.:) Egyébként nekem is van papírom arról, hogy elvégeztem ezt a hatéves ''gyorstalpalót''; ezért javasoltam néhány általam jónak tartott módszert...

(#23) Notes válasza Szaki@Pécs (#21) üzenetére


Notes
senior tag

Aztán jön a ''Mit ajánlotok hasmenés ellen?'' topik...

[Szerkesztve]

Romanes eunt domus!

(#24) Mec


Mec
aktív tag

Na meg a : ''másnapos lettem, mit tegyek?''
:C

mecsystem.uw.hu

(#25) Cardinella válasza Mec (#24) üzenetére


Cardinella
aktív tag

Ilyen már van.:)

(#26) Sarp


Sarp
csendes tag

Én mindig tartok otthon lófingató pálinkát (1l törkölypálinkában 6-8 macskapöcse-paprika, abból 2-3 kinyitva a végénél, érlelve pár hétig )
Minden gonoszt elhajt, jó megfázásra, gyomorbántalmakra, vírusos nyavajákra,....
Sok embert megyógyított már.
Ja és a javasolt C-vitamin.

http://www.smoothjazz.com

(#27) qdak


qdak
addikt

up neki praktikák kellenének mit tegyek :O

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#28) SystemRoot


SystemRoot
őstag

Rumos-tea. Engem egyszer kimentett egy brutális megfázásból.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#29) dragonfx


dragonfx
veterán

tea, neocitrán,strepsils, vivil cukor, aspirin, libexin.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#30) qdak


qdak
addikt

teázok 1000 el majd dobok bele rumot is, csak dugulok meg a fülem is pattog :( meg fázok :O

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#31) zsiga667


zsiga667
addikt

Felesleges szórakozni az ilyen házi hókuszpókuszokkal, elsétálsz a háziorvosodhoz, felír egy antibiotikumot, 2 nap alatt rendberak, utána még beszeded szépen a maradék adagot és kész.

(#32) qdak válasza zsiga667 (#31) üzenetére


qdak
addikt

2 nap alatt nélkule is rendbe jövök :R idáig a le kéne inni magam tecik a legjobban, félretéve a viccet holnap találkozok vkivel aki elött nem akarok megfázott lenni csak azé lenne fontos :$

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#33) Vandit. válasza zsiga667 (#31) üzenetére


Vandit.
addikt

Ugye ezt nem komolyan mondtad? :F

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#34) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Megfázás : Napi 3-4g C-vitamin javallott. ennyi :)

(#35) zsiga667 válasza Vandit. (#33) üzenetére


zsiga667
addikt

De, teljesen komolyan mondtam. Mért, tudsz jobbat?
Biztos én értek félre valamit, de ez a topic arról szól hogy egy felsőlégúti bakteriális fertőzést hogy lehet a legrövidebb idő alatt a leghatékonyabban elintézni, erre pedig egyértelműen az antibiotikum a válasz.

(#36) Vandit. válasza zsiga667 (#35) üzenetére


Vandit.
addikt

Persze. Szedjük csak nyakra-főre az antibiotikumot. Főleg, ha vírus okozza a megfázást. :U

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#37) zsiga667 válasza Vandit. (#36) üzenetére


zsiga667
addikt

Azért orvos írja fel hogy eldöntse, indokolt-e. És nem kell nyakra-főre szedni, csak egy lehetőség, méghozzá a leghatékonyabb, lehet választani, senkinek nem tartottak még pisztolyt a fejéhez hogy szedjen antibiotikumot...

(#38) Vandit. válasza zsiga667 (#37) üzenetére


Vandit.
addikt

Nekem az orvosom is vonakodva írta fel az antibiotikumot nem véletlenül. És azt is mondta, nem híve az antibiotikumnak.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#39) zsiga667 válasza Vandit. (#38) üzenetére


zsiga667
addikt

Orvos- és esetfüggő. Én pl. túl gyakran vagyok beteg ahhoz hogy megengedhessem magamnak a kéthavi tea + vitamin (+ alapgyógyszerek) + pár nap ágyban fekvés kombinációt, így ha összeszedek valamit akkor doki, közös megegyezéssel antibiotikum, és jó esetben egy nap dögléssel megúszom az egészet.

(#40) brownus válasza zsiga667 (#39) üzenetére


brownus
veterán

sajnos ez 22-es, mert a sok antibiotikum szedése gyengíti az immunrendszered, ezért vagy gyakran beteg...

egyél sok fokhagymát telente. a legjobb természetes antibiotikum.

(#41) trassher


trassher
addikt

Pirítós kenyér vajjal, hozzá fokhagyma de nem rádörzsölve hanem harapva. 2-3 cikk így + meleg tea 2 facsart citrom levével és már mehetsz is. Opcionális kiegészítő még 1 csomag rágó :DDD

Redmi Note 7

(#42) zsiga667 válasza brownus (#40) üzenetére


zsiga667
addikt

Fenét, mindigis ilyen voltam, de csak pár éve (egyetem) csinálom ezt. Gimnazista meg általános iskolás koromban nem volt azért akkora tragédia (:D) ha egy héten nem kellett suliba mennem, meg ugye tizenévesként egy gyerekorvossal más szinten lehet egyezkedni mint huszonéves felnőttként egy normál háziorvossal. :)

(#43) máyköl


máyköl
veterán

Tea! Csinálok is egyet. ;]

(#44) qdak válasza trassher (#41) üzenetére


qdak
addikt

le7 csinálok 1 et : P

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#45) zsolt1129


zsolt1129
addikt

A francokat. A jó kis házipálinka a legjobb a meghülésre :D

(#46) dragonfx


dragonfx
veterán

hát baxxus visszafáztam....láz, torokfájás..fax ki van :O

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#47) qdak válasza zsolt1129 (#45) üzenetére


qdak
addikt

rumostea kura elég rendesen javitott a hejzeten :K

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#48) zsolt1129 válasza qdak (#47) üzenetére


zsolt1129
addikt

Mondtam én hogy alkoholos kúrát kell alkalmazni :DDD

(#49) qdak válasza zsolt1129 (#48) üzenetére


qdak
addikt

:D :R

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Mi a legjobb megfázásra?
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.