Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4201) tomazin válasza 04ahgy (#4200) üzenetére


tomazin
veterán

köszönöm

(#4202) kiisb válasza sgteam (#4169) üzenetére


kiisb
csendes tag

Köszi, az eredetileg benne lévő 8600GT tápcsati nélküli volt. Ezek szerint inkább az alaplap lesz a hunyó. Elvittem dokihoz, várom a tesztjének eredményét.

11010111101110101101110101000101011011101000110101110111010101110

(#4203) jamyke2


jamyke2
csendes tag

Sziasztok !

A segítségeteket szeretném kérni mert egy nekem új konfigurációt szeretnék összerakni de sajnos van egy kis problémám .A gépben elvileg minden működik csak nem volt benne vinyó .Tettem bele egy 80 gb ide csatlakozásút .Elkezdtem telepíteni de a hardverkialakítás vizsgálata közben bejön a kék és tovább nem megy .Azt írja hibakódnak hogy ,xxx stop: 0x0000007b(ox7f78d2524,0xc0000034,0x00000000,0x000000000)
Azt azért hozzá kell tenni hogy ezen a vinyón már van egy xp csak más konfighez telepítve .Ha nem boot-ról indítom akkor feláll az xp de egér nem működik billentyű igen de azzal nem tudom becsukni a rengeteg felugró ablakot sem .Megpróbáltam másik vinyóval is de ugyan ez a kékség a telepítés végeredménye .Próbáltam más optikai meghajtóval is de semmi eredmény . Próbáltam másik win xp lemezzel is de ugyan az .
Kérem szépen segítsen valaki mert már az agyvérzés kerülget .

(#4204) 04ahgy válasza jamyke2 (#4203) üzenetére


04ahgy
nagyúr

[link]. Bele kellene integrálni az IDE vezérlő driverét a vanilla XP-be, ami jó, ha Service Pack 3-as, ha meg buherált az XP-d, akkor a használatát mellőzd. Telepíts inkább Win7-et.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4205) thboxx


thboxx
aktív tag

Sziasztok!

Nem igazán van már tippem... lap,táp?
Tehát a probléma:
Szüleim gépe van, hogy bekapcsol, van, hogy nem. Ennyire azért nem egyszerű. Mikor nem kapcsol be, táp látszólag indul, működést visszajelző ZŐD led világít a gépház előlapján. De nem is csippan. A gép adatai:

Asrock 4coredual sata2 rev2
Celeron E3300
WD Blue 160GB
Asus 7500LE (alias gef 7300gs)
2*1GB Geil Value DDR2 800 @ 533
Tagan TG380-U01

Ja és mostanság néha fagy a firefox... "nem válaszol" majd kis idő múlva ( néha kicsit több ), újra minden OK.

Előre is köszi a segedelmet! :D

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#4206) 04ahgy válasza thboxx (#4205) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Kemény gépradírral a RAM érintkezők tisztítása, a VGA PCIe érintkezőinek tisztítása, a gép szétszerelése, portalanítása, összeszerelése megvolt-e már?

Ha a BIOS nem a legfrissebb, frissítsd. Memtest86+ 4.20 futtaás nem ártana. legalább egy éjszaka hosszan!

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4207) jamyke2 válasza 04ahgy (#4204) üzenetére


jamyke2
csendes tag

Köszönöm szépen a hozzáértő válaszodat de az a helyzet ,hogy én sajnos csak autódidakta módon tanult gép berhelő vagyok és nem teljesen tiszta minden .Szóval szerinted más úton megoldható lenne a problémám minthogy esetleg egy memória cserét kellene megpróbálnom ? Válaszod előre is köszönöm !

(#4208) 04ahgy válasza jamyke2 (#4207) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem. A hibás alkatrészt kell kiszűrnöd, amit elsőként a gép potenciális kontakthibáinak kiküszöbölésével kezdesz, arra vonatkozik amit leírtam. Tehát karbantartás. Utána jöhet a memóriateszt (van USB pendrive-ra telepítője, arról kell bootolni utána).

Addig amíg nem tudod mi a hibás, lehet, hogy mást feleslegesen cserélnél.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4209) Stonerice


Stonerice
őstag

Sziasztok!

Van egy Asrock H67M-ITX alaplapom, és nem ismeri fel a cpu-ba integrált videóvezérlőt. Eddig tökéletesen ment de mostmár csak diszkrét vga val ad képet a gépem. Más alaplapban ad képet a cpu-(vga-ja). Aida64 azt írja az Intel video vezérlőre, hogy Letitva. Biosban semmilyen ehhez kapcsolódó opció sem látszik "már". Ha integráltal akarom indítani a gépet akkor 5-öt sípol. Bios resetre(jumper 2-3pin), el sem indul a gép. De ez gondolom azért van, mert az integrált vga-ra állítaná vissza, csak éppen ezt nem tudja végrehajtani.

Van rá valamilyen megoldás, amiről nem tudok?

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#4210) 04ahgy válasza Stonerice (#4209) üzenetére


04ahgy
nagyúr

CPU pontos típusa? Az alaplapon levő BIOS verzió?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4211) Stonerice válasza 04ahgy (#4210) üzenetére


Stonerice
őstag

A cpu-t már kipróbáltattam I3-2100. Más alaplapban adott képet. És az enyémben is ezidáig. Alaplapon 2.20-as (legújabb bios) van.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#4212) tyts


tyts
csendes tag

Sziasztok

Érdekes problémám adódott. Van egy gépem Asus p5dl2-se alaplappal. Tettem rá egy Win7-et és oda adtam a tesómnak. Az üzletében használja. Na, ha áramszünet van( ami ott gyakori) elmegy a net és csak úgy lehet vissza hozni hogy a hálókártyát átteszem egy másik slotba. Majd ha megint áramszünet van a net ismét elmegy. A hálókártya ide oda rakásával van net de ez szerintem nem normális. Természetesen a bejelentett áramszünetnél a gép már előre le van kapcsolva, Viszont a kollégájának a gépével semmi ilyen nem történik.Szóval nem a slot és nem is a hálókártya hibája. Az üzletében elég furcsa az áram, mert például az előző gépénél ha villany fel lett kapcsolva az usb adta a szokásos hangot mint amikor leválasztasz róla valamit majd azt hiszem az az usb port egy idő után meg is döglött. Nem tudom van-e összefüggés a kettő között de ha tudtuk valami magyarázatot adni a jelenségre azt megköszönném

Üdv

(#4213) Stonerice válasza tyts (#4212) üzenetére


Stonerice
őstag

Szerintem az áramingadozás miatt hibás lett az alaplap.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#4214) Leimszi


Leimszi
csendes tag

Sziasztok! Van 4 ramnak hely a gépemben. Eddig 1x1x1 gb ramom volt. Most vettem 2x4 Gb-ot. Ugye dual channelbe kellene beraknom, a boltban mutatták hogy van a ramnak sárga pöckös berakó, meg fekete és a 2 db 4 gbos ramot rakjam pl a két sárgás pöckösbe, és két 1 gbos ramot a két fekete pöckösbe, így dualban lesznek. Na most a probléma az h amióta beraktam a ramot Planetside mindig kirak negyed óra játék után kb és a Planetside2 működése leállt. Ami a gond lehet egyszer(én gondolom): A boltban a négy ramnak a hely úgy volt hogy kettő együtt és kicsivel arrébb megint a kettő együtt. Amelyik két-két együtt volt azok sárga-sárga és fekete-fekete volt. Nálam ami így van az sárga-fekete és sárga-fekete egymás mellett. Mi van ha a boltban nem arra értették hogy két ugyanolyan színűbe rakjam, hanem arra értették, hogy két jobban egymás mellett lévőbe rakjam? Remélem értitek mit akarok elmagyarázni. Ha nem ez a baj, akkor mi lehet? Annyi még h a ramok 1333-asok, samsung, az op rendszerem 64 bites. AZért vettem Samsungot mert az előző ramok is azok voltak.

Planetside2

(#4215) CoolMan válasza Leimszi (#4214) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

Milyen alaplapod van?
Próbáld ki, hogy csak a 2x4GB rakod bele.

(#4216) Stonerice válasza Leimszi (#4214) üzenetére


Stonerice
őstag

Ha mind a 4db ram időzítése megegyezik akkor tökmindegy hogyan rakkod bele őket.
Ha van 2-2db ami megegyezik akkor a megegyező időzítésű ramokat rakd egyforma színű foglalatba. De sok más oka is lehet hogy kifagy a játék.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#4217) Leimszi válasza Stonerice (#4216) üzenetére


Leimszi
csendes tag

Hol látom hogy milyen az alaplapom? Kipróbáltam csak a 2x4 gb-tal és úgy is kifagyott. egyébként ha benne van a két 1 gbos is, akkor sokkal gyorsabb mint a két 4 gb-tal. Azért gondolom hogy a ram hibája az egész, mert amint beraktam az új ramokat akkor jött elő ez a probléma.

Planetside2

(#4218) 04ahgy válasza Leimszi (#4217) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Futtass memóriatesztet a két új modullal, egy éjszaka fusson, egyszerre csak egy 4GB-os modul legyen benn. Memtest86+ 4.20 kell.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4219) Stonerice válasza Leimszi (#4217) üzenetére


Stonerice
őstag

Nem lehetséges hogy azok kissebb órajelűek? Az alaplap meg magasabban járatja? Nekem volt egy Asrock lapom ami akármilyen ramot beállított 1066mh-re még az 533-ast is. Vagy azis lehet hogy túl nagy feszt ad az alaplap a memóriának. Keresd elő mennyi a gyári feszültsége. Nálam volt hasonló szitu.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#4220) Elixión


Elixión
tag

Sziasztok..

nekem olyan problémám lenne, hogy, ujjrapakoltam a gépemet, Win7 64bit. most frissiteni akartam a dx.et de nemfrissít mert a legfrissebb van fent, ati driverből visszaraktam a 12.8 at. az bevált. és még mindig duvrván lesnek a játékoknál az fps, ek Leauge of Legedsbe "8 giga dd3 1600Mhz " " Hd 6850oc , Phenom2 x4 955 , ön 20 fps em van.. néha felmegy 60 ra aztán megint leesik.. mielőt nemraktam ujjra a gépemet 100-120 fps között szaladgált.. Bf3 30 fps. és néha kb 10 másodpercenkéne kb 1 fps re esik le.., a youtube videók akadnak, oldalakat nehezen töltni be, akad a FaceBook is, és kb minden oldal amikor legörgetem azért raktam ujra az op redszeremet , mert amikor elkeztem tölteni , befagyott a gép, sőtt , ujjraraktam de akkor is akadt a gép.. kicsieréltem a sata2kábelt, átduktam másik slotba a kábelt az alaplapon és tökéletes münködik most.. de a játékok nem futnak szépen és nemvagyok annyira kocka de megesz az ideg.. tudnátok segíteni? üdv Dávid

(#4221) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Érdekes probléma lépett fel egyik ismerős gépénél : egyszercsak nem tudta bekapcsolni. Tápot ki-bekapcsolta, várt vele, és utána ment. Következő bekapcs is csak így ment, és azóta ezt csinálja neki.
Átmentem hozzá, kiszedtem a házból a lapot, hátha kontaktos a ház, de ugyanúgy vacakolt. Lehúztam a bekapcsológombot, próbáltam csavarhúzóval, de akkor se csinált semmit.
Erre kihúztam a hálókábelt, és ekkor olyan fél percnyi csavarhúzóval történő kapcsolgatás után elindult. Kikapcsolt rendesen, de be megint csak fél percnyi nyomkodás után volt hajlandó.
Visszadugtam a hálókábelt, ekkor újra csak a táp ki-bekapcsolásával tudtam életet csiholni belé.
Elfáradt volna az anyag a bekapcsológomb tűjénél, a hálókártya meg zárlatos, vagy mi a fittyfene lehet vele ? :F

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#4222) 04ahgy válasza hülyegyerek (#4221) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nekem inkább a táp készenléti köre a gyanús.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4223) 04ahgy válasza Elixión (#4220) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A Hard Disk Sentinel mit mutat? A feladatkezelőben nincs valami, ami eszi a CPU-t? Nincs elporosodva a hűtés és throttlingol a gép? Milyen tápod van?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4224) hülyegyerek válasza 04ahgy (#4222) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Köszi, kipróbáljuk egy másik táppal. Ha tényleg az van meghibásodva, tudunk vele kezdeni valamit ?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#4226) Stonerice válasza Elixión (#4220) üzenetére


Stonerice
őstag

Próbáld meg a biost Default-ra állítani. Szerintem a cpu-val kapcsolatban van valami elállítva.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#4227) Htibimor


Htibimor
senior tag

Sziasztok!

A gépem furán boot-ol. Egyszer azt csinálja, hogy elindul a képernyő fekete (boot screenig sem jutunk el), majd hirtelen leáll és ujraindul ekkor már be is bootol. Máskor 2-3 percig csak áll a bekapcsolás után itt sincs boot screen. Semmi hdd mozgás, legalábbis nem villog a lámpa, majd hirtelen elindul. Mi lehet a gond?

A gép:

Asus P8Z77-V LX
Core i5 2500k@4,5Ghz
4x2 Gb Corsair DDR3
Corsair 120Gb SSD Boot
Chieftec 550 W-os táp
GTX 460 1 GB
kb 3 hdd
DVD olvasó

Nagyon köszönöm a válaszotok!

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#4228) mongoose123 válasza Htibimor (#4227) üzenetére


mongoose123
aktív tag

Bios update volt?

(#4229) Htibimor válasza mongoose123 (#4228) üzenetére


Htibimor
senior tag

Még nem. Gyanakodtam rá, de nem az elejétől fogva csinálja, hanem egyszer csak rájött, hogy így szeretne bootolni. Én valami beállítási pontosabban elállítási gondra gyanakodtam. De lehet, hogy update lesz belőle.

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#4230) persil


persil
nagyúr

Sziasztok!

Eszméletlen idegesítő probléma jött elő nálam, már ötletem sincs, nagyon örülnék, ha valaki tudna segíteni.
A játék a konfig teljesítményének megfelelően jól futnak, de mégis szaggatnak. Ennél jobban nem tudom leírni. Megy valami 40-50 fps-sel stabilan és mégis akadozik, de nem frade drop-ról van szó, hanem egyszerűen szaggat, igazából videón lehet jól látni. Microstuttering-ként szoktak ilyesmit emlegetni, de nálam "rendszeres", mintha direkt ilyen lenne a játék.(persze nem az)

Új játékok, amiket eleve nem is láttam a gépen normálisan futni:
Far Cry 3: med-high beállításokkal megy 40-50fps-sel
Hitman Absolution: nagyjából high beállítások 70+ fps

Régebbiek, amik eddig tökéletesen mentek:
Diablo 3: 40-re lockoltam az fps-t, így játszok, néha beesik, de ez a játék sara, viszont a "stuttering-et" itt is észrevettem újabban
Borderlands 2: minden maxra állítva és megy, mint a veszedelem, 60-ra lockolt fps, ott ki is van akadva egyébként, mégis akadozik.
Dishonored: detto, gyorsabban már nem mehetne, mégis akad.

Monitorom natívja 1440*900, így ezen a felbontáson játszok.

Konfig:
Phenom II x4 955 black
Hd 5770 1gb gddr5(ez most került a gépbe, előtte egy hd 4870 volt, de azzal is jelen volt a hiba!)
1x4gb kingmax 1333mhz ddr3
msi 760gm p23 fx lap
Coolermaster real power m520 táp

Minden alap órajelen, semmi nincs húzva, soha nem is volt. Legfrissebb driverek mindenhez fent vannak(de még az integrált alaplapi hangkártyához is kerestem... ), windows-om szemétmentes, vírus nincs. Háttérben csak alap dolgok futnak, semmi barom toolbar, semmi "enhance your pc" faszság. Tök értelmes, rendezett, normális rendszer.

Kétségbe vagyok esve, inkább szaggatna minden, akkor legalább tudnám, hogy kevés a gép, de így.... agyvérzés kerülget!

Eddig minden fent felsorolt játék, ment, mintha vajon csúszna, most kb 2 napja kezdődött el a röcögés.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#4231) Htibimor válasza Htibimor (#4229) üzenetére


Htibimor
senior tag

Az update gyorsan megoldotta. :R

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#4232) mongoose123 válasza Htibimor (#4231) üzenetére


mongoose123
aktív tag

Ennek örülök.. :)

(#4233) TechN7ne válasza persil (#4230) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nekem akkor volt így,mikor Gigabyte lap vagy vga volt a gépemben,mostani kiadványok nagyon szarok. Állandóan akadoztak a játékok (mind1,hogy Nvidia,Radeon vagy lap),pedig normál és stabil fps volt mellette.MSI lapokban sem bízok,de ha eddig működöt hibátlanul,nem hiszem hogy továbbra is vele lenne a gond. Lehet vmit bekapott a géped amit nem is vettél észre,ha nem Gigabyte a vga-d,akkor tedd újra a rendszert és ha az sem orvosolja,akkor kell keresni az alkatrészek közt a hibát.

[ Szerkesztve ]

(#4234) persil válasza TechN7ne (#4233) üzenetére


persil
nagyúr

Giga vga volt(hd4870) azzal ment minden tökéletesen, pedig lassan 1 éve nem volt hardverváltozás a gépben, most egyik nap kezdte el ezt a baromságot, azóta került a gépbe egy hd 5770, de a probléma fennáll.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#4235) TechN7ne válasza persil (#4234) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Eddig a jelenlegi használt Driverekkel ment gond nélkül minden,nem volt valami tényező amit 2 napja frissítettél vagy megváltoztattál? Esetleg ha van rá lehetőséged,tedd újra a rendszert és csak azokat a drivereket használd,amivel utoljára hibátlanul futottak a játékok.

(#4236) persil válasza TechN7ne (#4235) üzenetére


persil
nagyúr

"Eddig a jelenlegi használt Driverekkel ment gond nélkül minden,nem volt valami tényező amit 2 napja frissítettél vagy megváltoztattál? "

Pontosan. Eddig minden vajsima volt és nem volt hardveres változás kb 1 éve, szoftveres pedig az utóbbi 2 napban biztosan nem. (illetve ez a harmadik, de amikor a gond előjött egészen biztosan nem volt hozzányúlva egy kb 1-2 hete semmihez)
Azóta persze próbáltam már drivereket is frissíteni, illetve portalanítani, egyebeket.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#4237) TechN7ne válasza persil (#4236) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nem tudok újat mondani,tedd újra a rendszert és ha fenn áll továbbra is a probléma,alaplap vagy a vga sántít. De inkább az alaplapra gyanakszom ebben az esetben. :F

[ Szerkesztve ]

(#4238) persil válasza TechN7ne (#4237) üzenetére


persil
nagyúr

Féltem, hogy ez lesz. Jobban mondva attól félek előre, hogy feleslegesen elverek erre egy szombatot és a végén a hiba újra fennáll majd =/
Alaplap? Nem vonom kétségbe a szavad, de akkor azt mondod, hogy egyszer csak valami meghal rajta és cserébe a folyamatos 50-60 fps-sel stabilan futó játékok akadoznak? Ilyen van? :S

Hát megpróbálom, köszönöm az eddigi tanácsokat! Ha véletlen változás lesz, akkor újra beírok, hátha valakinek segítség lehet, aki hasonló cipőben jár.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#4239) TechN7ne válasza persil (#4238) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Igen én már jártam így,a Gigabyte lapomat lekellet cserélnem ugyan ez a hiba miatt,aztán megjavult minden. Az alaplap produkálhat ilyen problémát 3D-ben,ahogyan természetesen egy vga is. Remélem segít a rendszer újrarakás.... viszont ha nem,ajánlom neked AMD téren az ASRock lapokat,olcsók és nagyon megbízhatók. :R

(#4240) persil válasza TechN7ne (#4239) üzenetére


persil
nagyúr

Sokáig asrock-om volt és amilyen olcsón vettem őket(2x volt ilyen lapom) olyan stabilan és jól szolgáltak. :)
Eddig mondjuk ezzel az emesével se volt gond(persze most sem biztos, hogy ő a ludas).

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#4241) thboxx válasza persil (#4240) üzenetére


thboxx
aktív tag

Esetleg egy memtest-et lenyomhatsz még oprendszer telepítés előtt, ha gondolod...

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#4242) persil válasza thboxx (#4241) üzenetére


persil
nagyúr

Újrahúztam a rendszert, természetesen a hiba maradt... de én már megőrülök. Semmi gond nem volt semmivel, egészen egy pár nappal ez előttig, teljesen magától kezdte el csinálni.

Feltettem a skyrim-et, hogy azt is megnézzem és annál is jelen van a hiba, szóval nyugodtan mondhatom, hogy nem csak 1-1 játéknál, hanem mindnél.

A skyrim is ugyan ez. Néhány másodpercig szépen megy, aztán elkezd akadozni, de az fps marad stabil 60+.
Az egyik városban csináltam egy mentést, ahol sok a kémény és tisztán látszik a füstön, hogy megy gyönyörű simán, aztán kis idő múlva elkezd szaggatni.

Nem az én videóm, de ezt kell elképzelni. Az új hitman, a skyrim és a borderlands 2 egy rövid ideig szépen megy, aztán kezdi el ezt a szart, a diablo 3, far cry 3, bulletstorm pedig már alapból ilyen. Ezeket tudtam kipróbálni. Hozzáteszem, hogy a két legújabbat kivéve(far cry és hitman) a többi eddig úgy ment, mint az álom, a jelenség egyik percről a másikra jött elő!

Tanácstalan vagyok.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#4243) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

Sziasztok!
Következő problémám lenne egy asrock N68PV-GS lappal.
A hálózati ikon mellett először csak időnként, most már pedig szinte állandósult egy sárga felkiáltójel.
A kábel jó. Az alaplapi hálókártyán a legfrissebb driver. Beraktam egy gigabyte külső hálókártyát, azt meg hol felismeri, hol nem.
Ez lehet az alaplap problémája, vagy inkább op rendszer hiba?

(#4244) TechN7ne válasza persil (#4242) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Akkor sajnos alaplap a hibás,98% állítom. :( Szerez be egy lapot,ha meg újonnan veszel (én azt ajánlom,hogy az alaplap az mindig legyen új) és nem szükséges az SLI-s támogatás,olcsón ilyent vegyél. Van integrált vga szükség esetén,kezeli a buldozer procikat,1800MHz ig tehetsz bele ramot és 5.2 GT/s front sebsebéggel rendelkezik.

(#4245) persil válasza TechN7ne (#4244) üzenetére


persil
nagyúr

Hát, köszönöm a tanácsot, bár most egy darabig ki kell bírnom így, nagyon nincs rá még ilyen kevés pénz sem, de eddig tényleg csak jó tapasztalatom van az asrock lapokkal.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#4246) persil válasza persil (#4245) üzenetére


persil
nagyúr

Ez lemaradt:

Szerinted tudnám ezzel a hibával gariztatni a lapot? Sanszos, hogy ki sem próbálnák, mi? Én meg nem tudom bebizonyítani, hogy a lap rossz... :S

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#4247) TechN7ne válasza persil (#4246) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nem tudod sajnos,kipróbálni kipróbálják,le is futtatnak vele egy 3D alkalmazást de ilyen fajta akadozásokkal nem foglalkoznak. Azt mondják majd,hogy semmi baja a lapnak mert működik minden funkciója normálisan. Jártam így már egy párszor az Aquaban,vártam heteket portyára.Talán ha van bennük annyi emberiség,hogy szerencsés esetben kicserélik neked méltányoságból,de erre nagyon kevés az esély. :F

[ Szerkesztve ]

(#4248) Elixión


Elixión
tag

Nálam is vmi hasónlóvan mint presinél:D

Asrock M3A UCC
8Giga hyper X BLUE, ddr3 memória
Phenom2 955 x4
Gigabyte hd 6850oc,

Arra van ötletetek , .. Bf 3ba van 50 fps 10 perc után pedig elkezd akadozni a játék , kb 5 másodpercre leesik az fps 10 re, aztán vissza fel, de amikor leesik az fps akkor a proci hűtő eszméletlenül elkezd zúgni" felpörögni", aztán amikor visszaugrik 50 re az fps akkor lehalkul.. akkor túlmelegedni a proci és windows vissza vesz a teljesítményéből?:S

jah és ilyen miniszaggatások nekem is jelen vannak, voltak, de mintha ujj op redszer segített volna rajta Win8.

van ötletetek? HELPMEEE! :Y :W :U :O

(#4249) gizmo20


gizmo20
tag

Hello
Hát gyerekek jó nagy szarban vagyok,elmesélem.
Szeptember körül vettem 2x4gb Corsair vengeance 1866-os ramot a Hardveraprón egy kollégától,hozzáteszem hogy teljesen újak voltak,nem is ez a lényeg igazából,az elején még tök frankón működött de kezdem azt érezni hogy nem szereti a gépem,kb 1 hónapig teljesen hibátlan volt egyszer csak kezdett szarakodni a gépezet,internet lassulá, leállások, kékhalák,nem is foglalkoztam vele nagyon gondoltam a windows 7 lehet sz*r régi mert akkor még nem az sp1 volt fenn hanem a sima amit kb 1 évig használtam,jó újratettem az sp1-re,nem akarok hazudni kb 3 napig tökéletes volt,aztán újra ezek a szarságok,kékhalál fagyás stb.b*zd any*ád,internetezés közben még a ventillátorok is felpörögnek kissé hangosabbra,a net meg belassul.Ma elegem lett belőle délelőtt óta a win 7 újratételével b*szakszok mert mindig kiír valami hibát telepítés közben hozzáteszem 3 különböző lemezről próbáltam és mindegyiket hibásnak látta a gép,eldurrant az agyam,fogtam kivettem az egyik 4 gb-os ramot,és utána restart majd telepítés előről,a win 100%-osan felment hibátlanul és most itt vagyok,tudnátok okosat mondani erre a jelenségre?,nem ma kezdtem a dolgokat,de ilyesmivel nem találkoztam még,a ramot vételkor mikor betettem csináltam cmos resetet is és szakszerüen az előírtaknak megfelelően beállítottam mindent,időzítések feszültség,órajel,ami fontos.Az alaplapom egy Gigabyte p55A ud3r,utánanéztem támogatja,a ramok az Ipon Computerbe szólnak,esetleg ha közületek valaki ott dolgozik vagy ismerős arra felé kérem írjon pm-et fontos lenne a gariztatás ha ez a gond,mert van rá kb 5 év.Köszi a válaszotokat. :W

Have A Nice Day

(#4250) Exian


Exian
őstag

Sziasztok!

"Mi a baja a gépemnek, ha..."

... azt csinálja az alaplap, hogy bekapcsolás után AZONNAL, vagyis 1-2 másodperc után leáll. Tehát, éppen csak beindul a CPU ventilátor, majd rögtön leáll.

Mit nézzek meg az alaplapon? Gondolom valami zárlatban lehet rajta, ami "levágja".

Ötlet? Javaslat?

Az alaplap: Gigabyte GA-K8NS

Köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.