Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3251) liksoft válasza Psych0 (#3250) üzenetére


liksoft
nagyúr

:R :R :R

Egy pici gond, hogy a hdparm a Linux alatt megy, és a rendszer része (ha jól tudom). Így másik driver-en keresztül éri el a winyót.

A HDSentinelnek NEM az állítással, hanem a driver-el van gondja. Ugyanis ezt a SMART parancsot az nem engedi át. Érdekes, hogy a RAID drive-ok sem érhetőek el. Azokat is "lenyelik" a driver-ek. Viszont a DOS-os Sentinel látja a RAID winyókat (ahol a controller fizikailag támogatja a SMART utasításokat - legtöbb ilyen). Hoppá.

Miért kell folyamatosan Sentinelnek magyarázkodnia a driver-ek miatt, amiket nem is Ő írt, így semmi köze hozzájuk ???? :F :F :F :W :W :W

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).

(#3252) dui


dui
aktív tag

Érdekes, gyorsan újrahúztam az xp-t, de a probléma "még" nem jelentkezett(winyó kattanás-gép halál). HD sentinel ugyanazt az állapotot mutatja(98%kond., 4 gyenge szektor) :F

(#3253) proof88 válasza hdsentinel (#3241) üzenetére


proof88
addikt

Ok! :)
És amúgy mikor kerül bele a HDSDos-ba az a funkció? ;]

(#3254) bod101


bod101
aktív tag

Sziasztok!

Ez egy 2 hetes vinyó a bolt szerint jó szerintem nem. Kinek van igaza :F

[ Szerkesztve ]

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#3255) liksoft válasza bod101 (#3254) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link] vagy [link]

Tehát a gyári tesztprogram a mérvadó. Ha az nem ad hibát, a gyártó NEM fogadja garanciába. A HDSentinel azért készült, hogy adatvesztésed ne történjen, vagyis ha a drive működésében történik változás (nem hirtelen hal meg), legyen lehetőséged kideríteni a hiba okát, és ha szükséges tudjál mentést készíteni. Vagyis NEM garancia vizsgáló program!!!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).

(#3256) bod101 válasza liksoft (#3255) üzenetére


bod101
aktív tag

Ok, rendben. Azért egy 2 azaz két hetes vinyóról van szó. Mi lesz később :F

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#3257) liksoft válasza bod101 (#3256) üzenetére


liksoft
nagyúr

Vagy valóban hibás, akkor záros határidőn belül ki kéne jönnie a hibának, vagy a működési környezet miatt hibázik. A meghibásodások több mint feléért nem a drive, hanem a környezete a felelős. (Saccra 80% körülire merem tenni az arányt! :Y )

Korrekt tápellátás, hűtés, meghajtás, érintkezések.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).

(#3258) joghurt


joghurt
addikt

Elég egyszerű megoldani, hogy Vista alatt is rendesen működjön a program (kézi állítgatás nélkül, automatikusan kérdjen admin jelszót). Van rá igény?

A tej élet, erő, egészség.

(#3259) ent válasza joghurt (#3258) üzenetére


ent
őstag

Először a RAID kérdést! Szépen sorjában a többit!!! :DDD

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#3260) joghurt válasza ent (#3259) üzenetére


joghurt
addikt

Úgy értettem, segítsek-e megoldani nekik.

A tej élet, erő, egészség.

(#3261) liksoft válasza joghurt (#3260) üzenetére


liksoft
nagyúr

:R :R :R

Amennyiben úgy gondolod van olyan ötleted mely jól jöhet, érdemes a program írójával felvenned a kapcsolatot. A mail címe a program hivatalos honlapján megtalálható. Biztosan örül majd, ha új információt tudsz adni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).

(#3262) dui válasza dui (#3252) üzenetére


dui
aktív tag

Most ismét 100%kondíció, nincs hibás szektor, lefuttattam a winyó hivatalos teszt programját (ESTool) az sem jelzett..ha van HD Sentinel szerint hibás szektor, akkor az ESTool is bejelez. Miért van hogy egyszer előjön a hibás/gyenge szektor, egyszer nem? :( :F

(#3263) liksoft válasza dui (#3262) üzenetére


liksoft
nagyúr

Itt írtam, a tápellátás kritikus. Szerintem a tápegységed cserére szorul. (Természetesen csak a leírtak alapján következtetek rá!)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).

(#3264) dui válasza liksoft (#3263) üzenetére


dui
aktív tag

Értem. Ha megint bejön a hiba, berakom egy másik gépbe hogy megnézzem. Ha esetleg nekem kiír bad sectort/rossz kondiba lesz, és a másik gépben működik, akkor biztosan a táppal van a gond?

(#3265) hdsentinel válasza proof88 (#3253) üzenetére


hdsentinel
őstag

Most :))

HDSDos 0.04

Jelenleg még nem érhető el a weblapon, de már kipróbálható.
A ZIP csak egy DOS alatt indítható EXE fájlt tartalmaz, ezt kell egy rendszerindító floppy-ra másolni (vagy abból CD-t létrehozni).

Újdonságok:

/AAM
Kijelzi minden HDD-nél a jelenlegi állapotot (támogatva/engedélyezve/jelenlegi és ajánlott szint)

/SETAAM DriveSorszám|ALL AkusztikaiSzint|QUIET|LOUD
Kijelzi az aktuális állapotot és beállítja az akusztikai szintet a megadott sorszámú HDD-n.
ALL esetén az összes HDD-n (ami támogatja)
Az akusztikai szint megadása HEX értékben történik, 80 és FE között.
A QUIET értelemszerűen a leghalkabb (80), a LOUD a leghangosabb (FE) beállításnak felel meg.

Pl. /SETAAM 1 80
Leghalkabbra veszi az 1-es HDD-t.

/SETAAM ALL QUIET
Az összeset halkra állítja.

Fontos: nem minden HDD támogatja a közbülső szinteket!
Pl. WDC nem - ilyenkor beáll vagy az alsó (80) vagy a felső (FE) szintre.

A beállítás után a program automatikusan újra lekéri és megjeleníti az állapotot, így egyből ellenőrizhető, hogyan sikerült a beállítás. Ha ilyenkor riportot mentünk, értelemszerűen az új állapot kerül a riportba.

/SMART
Kijelzi a teljes SMART táblát (nem kell riportot menteni, ha meg akarjuk nézni).
Vörös/zöld/sárga színekkel jelzi a fontosabb (kritikus) attribútumokat és azok állapotát.

/P
Oldalanként megáll ENTER lenyomásáig (hogy a kijelzett infó elolvasható legyen).

(/? kijelzi az összes használható opciót).

Sok sikert + várom a visszajelzéseket :))

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3266) hdsentinel válasza joghurt (#3260) üzenetére


hdsentinel
őstag

:R :R :R :R

Köszi az infót! A köv. verzió már ennek megfelelően fog működni, kényelmesebb lesz a Vista alatti használat. Még egyszer köszi :))

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3267) hdsentinel válasza ent (#3259) üzenetére


hdsentinel
őstag

A RAID-nél sajnos a vezérlőkkel van baj (legalábbis nagy többségükkel), mert nem teszik lehetővé az egyes HDD-k külön-külön címzését.
A 3ware controllereknek van olyan nem dokumentált funkciója, mellyel ez megoldható. Az ilyen vezérlőre kötött tömböt alkotó HDD-ket a program el tudja érni és azok teljes adatlapját megjeleníteni ugyanúgy, mintha különálló HDD-k lennének.

Az ideális az lenne, ha az "egyszerűbb" RAID vezérlők (pl. alaplapi Intel/NVidia/SiI stb..) is lehetővé tennék ezt, de ha nincs ilyen lehetőség akkor sajna nincs részletes infó ....

Esetleg HDSDos (ami bizonyos vezérlőknél "átlát" a RAID tömbön), vagy inkább tisztán szoftveres RAID (hivatalosan csak szerver op.rendszerrel, nem hivatalosan akár XP-vel is).

[ Szerkesztve ]

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3268) vepe


vepe
senior tag

Sziasztok

Adott egy 80gb-os samsung ide-hdd...a hd sentinel ezt írja ki:

Teljesítmény: 100%
Kondíció: 100%

"A lemez és a számítógép között előfordultak problémák.Amennyiben hirtelen fagyás,újraindulás tapasztalható érdemes adatkábelt cserélni(ajánlott a minél rövidebb 80 eres szalagkábel használata.

Nincs szükség beavatkozásra"

Nos ez mit akarna jelenteni??rossz a vinyó, sérült?..ugyanis kicseréltem a kábelt több fajtára és ugyanúgy ezt írja ki.

Szóval aki tudja mi ez, az ossza meg velem...

köszi..

(#3269) liksoft válasza vepe (#3268) üzenetére


liksoft
nagyúr

A drive megjegyzi, ha életében voltak problémái. Így a csere után is ugyanezt fogja jelezni. Figyeld, UDMA átviteli hibák száma változik-e? Ha nem, a gondot kiküszöbölted, valóban nem kell semmit tenni. Ha viszont növekszik, akkor a hiba nem múlt el, javításra szorul. (Hiba forrása: kábel, tuning, controller, drive.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).

(#3270) hdsentinel válasza vepe (#3268) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ahogy LikSoft írta, a felirat azért jelenik meg, mert valamikor a meghajtó életében előfordult több, adatátviteli probléma. Leggyakrabban adatkábel (hosszú vagy nem megfelelően csatlakoztatott), tápellátás, túlhajtás okozza, viszonylag ritka, hogy maga a HDD lenne a hibás.

Emiatt is maradt a kondíció 100%, hiszen ez nem feltétlen a meghajtó hibája, mindenesetre a HDD feljegyzi ezt. Az ilyen hibák mennyisége a 199-es "Ultra ATA CRC Error count" nevű SMART attribútum sorában, az "adat" mezőben olvasható (alaphelyzetben hexadecimális formában).

Valóban, a lemez nem "érzékeli", hogy kábelcsere történt, ezért ez a szám nem fog csökkenni - emiatt az értékelésben a program később is ugyanúgy felhasználja, ezért látható.

A csere után ezt az értéket célszerű nullázni az "eltolás" mező használatával (a kérdéses HDD "SMART" adatlapján a 199-es sorban): ide a korábbi problémák számát kell negatív előjellel megadni. Így a későbbiek során a program csak akkor szól, ha a kábelcsere után újabb problémák történtek, melyek a kérdéses attribútumnál újabb bejegyzéseket okoznak.

Bővebben a "hőmérséklet kalibráció" c. fejezetben olvasható infó a súgóban, ahol ez a folyamat (attribútumok eltolása) részletesen, képekkel illusztrálva megtalálható. (megj.: a nem-regisztrált változatok újraindításkor "elfelejtik" ezt a beállítást.)

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3271) vepe válasza hdsentinel (#3270) üzenetére


vepe
senior tag

köszönöm szépen mindkettőtöknek a választ...

(#3272) Sonny C.


Sonny C.
tag

Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, bár nem vág szorosan a témához, hogy a hétvégén kicseréltem az egyik WD 2500KS vinyómat egy nagyobbra, szintén WD Green Power sorozatos WD6400AACS-ra! A házi videózás sok helyet foglal! :D
Erre telepítettem a Windows-t és már többször észrevettem, hogy hogy minden ok nélkül, tehát nem fut semmi komolyabb program, "tekeri a vinyót" olyan hangosan kerreg, mint a 10 évvel ezelőtti vinyók szoktak!
Megnéztem 4 Gb-os :Y lapozófájlt állított be magának a Windows, esetleg lehet ettől?
A másik vinyóm is WD és eddig egyik sem volt ilyen hangos! Vagy ez kifejezetten a GP széria sajátossága? Esetleg rossz a vinyó?
Minden segítséget nagyon köszönök!

U.I.: Sentinel küldtem neked riportokat remélem tudod használni!

(#3273) hdsentinel válasza Sonny C. (#3272) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Érdemes lenne az akusztikai szintet megnézni ennél a HDD-nél, mivel lehetséges, hogy ez most maximális teljesítményre (és hangerőre) van állítva. Ez a fej mozgásának sebességét befolyásolja, azaz gyorsabban áll sávra de esetleg kellemetlenül hangos lehet.

Ilyen esetben az akusztikai szint módosítása segíthet. Leghalkabb üzemmódban elvileg csendesebb - némi sebességvesztés árán. Ez a szint a Sentinel-ből állítható, de a HDD vezérlő driver-e beleszólhat, így nem biztos, hogy Windows alatt ez sikerül. Ha nem, akkor a legújabb HDSDos-al esetleg meg lehet próbálni DOS alatt módosítani az akusztikai szintet.

Az új HDSDos itt van pár hozzászólással lejjebb: [link]

A virtuális memória fájl elég nagynak tűnik, akkor ezek szerint jó sok RAM van a gépben :) A fontos, hogy a virtuális mem. min és max értékét állítsd azonosra. Így a Windows nem fog folyton azzal szöszölni, hogy csökkentse (optimalizálja) annak méretét - ezzel felesleges lemezműveleteket lehet megtakarítani.

Ui. nagyon köszönöm a riportokat !!! Igazi kuriózumok, főleg a kisebbik HDD :))
Ha van még ilyen vagy hasonló, jöhetnek bőven !!! :R
(esetleg érdemes a legújabb verzióval készíteni a riportokat, az esetleg pontosabban értékel bizonyos ritkán előforduló HDD-ket, pl. az említett kicsi lemezt).

[ Szerkesztve ]

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3274) Sonny C. válasza hdsentinel (#3273) üzenetére


Sonny C.
tag

Szia!
Köszönöm a választ! A gépben 2x2 GB memória van. Mennyire érdemes szerinted ilyenkor állítani a virtuális memória méretét?
Az akusztiai szintet most néztem maxon van ( FEh )

U.I: Felteszem majd a legújabb Sentinelt a gépekre és még a szünet előtt (legkésőbb szombaton csinálok riportokat).
Illetve ha érdekel a gyerköcők szoktak hozni néha gépeket, hogy bütyköljem meg mert ez sem jó, meg az sem. Ezekben általában régebbi vinyók vannak (gyakori az 1 GB alatti), ha gondolod szívesen készítek ilyenkor ezekről is riportokat!

(#3275) hdsentinel válasza Sonny C. (#3274) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ez attól függ, mire használod a gépet.
Régebben az volt a szabály, hogy a fizikai memória másfélszeresére állítsuk, persze akkor még MB-ban mérte az ember a RAM-ot, nem GB-ban :DD

Ennyi RAM-nál már simán le is tilthatod a virtuális memóriát, nem valószínű, hogy szükség lenne rá. Ha nem akarod letiltani, akkor a fizikai memóriánál picit többet (pl. mondjuk 10%-al) adj meg (én így használom, de nekem csak 2 GB van).

Szuper !! Ha tudsz ilyen riporto(ka)t küldeni, annak nagyon örülnék! 1 GB alattiakról elég kevés infóm van, ezért is tetszett a 400-as Conner :) Ha op.rendszer nem indul vagy ilyesmi, a HDSDos-al floppy-ra mentett TXT vagy XML riport is tökéletes!

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3276) ent


ent
őstag

Hi

Az mitől van ha elkezd az ImgBurn DVD t írni és közben fut a progi, akkor a Device Buffer 2%-98% között folyamatosan ingadozik és dupla ideig ír?

Ha leállítom hdd sentit, akkor minden jó!

:R

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#3277) Szőröstalpú


Szőröstalpú
tag

Állandóan újraindul és lefagy a gépem, az eventlogban pedig lemez hibák sorakoznak, így megnéztem, hogy mit mutat a hdsentinel.

Kondíció: 58% Kiváló :U
A lemez felületén található 33 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
A lemez önteszt során talált 8 hibás szektort.
Az szektorok javításának számából ítélve a hibás szektorok összefüggő területet alkothatnak.
A lemez felületén található 8 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.
Nincs szükség beavatkozásra.


Menthető még a lemez, vagy kuka?

(#3278) sto1911


sto1911
veterán

Van egy Hitachi 250-es vinyo, ami menet kozben (olvastam rola vagy irtam ra, nem emelekszem), leesett a tartorol, es a Sentinel 7 gyenge szektort mutatott ki, amik egy ido utan eltuntek( ? ). Ertem ezalatt azt, hogy a Sentinel nem jelzi ki, hogy valaha lett volna barmi baja is a vinyonak.

(#3279) brd


brd
nagyúr

Szia Sentinel!

Küldtem egy riportot egy WD1600BEVS-00RST0-ről (USB csatolós, 160 GB-os, 2.5"-os HDD). Ezzel az az érdekes helyzet állt elő, hogy a HDD nem akar találni hibás sectort, az összes diagnosztikai teszt futtatása után sem, az OS, formázásnál viszont talál 68 K hibás blokkot. Ez mitől lehet?

The only real valuable thing is intuition.

(#3280) dui


dui
aktív tag

Hi.
Megint én. Kb 1 hónapja írtam ide amikor volt probléma a winyóval, kattogás hibás szektor stb.. Akkor full format után ment, ezidáig 1 hónapot, és most megint előjött a hibás szektor. XP bootolása közben már kattog, és csak fut végig a betöltő csík, és semmi. CHKDSK lefutott, talált sok problémát de ez nem is lényeg. Futtattam a hdd hivatalos teszt progiját (ESTool), lenne itt 1-2 kép a jelenlegi helyzetről:
1
2
3
4
Aki tud bármilyen okosságot mondani, vagy tudja hogyan lehetne megszűntetni véglegesen a hibás szektorokat (ha ez lehetséges :U ) az kérem segítsen :W
:R

[ Szerkesztve ]

(#3281) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok!
Valaki használta már a Linuxos változatot UBUNTU 8.10 alatt?
Támogatja az UBUNTU 8.10-et?
Kellene egy kis segítség benne.
köszi
üdv

- Árad -

(#3282) hdsentinel válasza ent (#3276) üzenetére


hdsentinel
őstag

Hi!

Tudnál riportot küldeni? (Riport menü -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek)
Abból több kiderülne.

Más íróprogrammal próbálkoztál? Ezt a progit nem ismerem, amikkel próbáltam (Nero, DVD Decrypter, Alcohol 120%) nem tapasztalható ilyesmi.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3283) hdsentinel válasza Szőröstalpú (#3277) üzenetére


hdsentinel
őstag

Még nem reménytelen, de nem stabil az állapota (további gyenge szektorok találhatóak). A lefagyást az okozza, hogy amikor hibás területet talál és elkezdi onnan átmenteni az adatokat a tartalék területre, akkor eközben nem válaszol - látszólag az egész gép megfagy. Erről bővebben a SMART működése oldalon.

Érdemes lenne lefuttatni a belső hardveres önteszteket, melyek a további problémákat is felszínre hozhatják illetve a még gyenge szektorok állapotát felülvizsgálhatják. Ha azok nem stabilak, akkor áthelyezésre kerülnek, szerepüket a tartalék adatterület veszi át.

Az állapot javulni már nem nagyon fog, fontos adatokat nem érdemes csak ezen a lemezen tárolni.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3284) hdsentinel válasza sto1911 (#3278) üzenetére


hdsentinel
őstag

Mázli :)

A gyenge szektor annyit tesz, hogy nem fejeződött be az írás művelet tökéletesen de a beépített hibajavító algoritmusnak köszönhetően a következő eléréskor az adat tökéletesen feljött a kérdéses területről.
Ez leggyakrabban táp-eltűnés (hirtelen áramszünet) következtében történik egyébként.

Ilyenkor a HDD megjelöli az ilyen szektorokat (ennek eredménye látszott a programban), de ha a későbbi írás után már nem talál problémát, akkor a szektorok állapota visszaáll normálisra, azaz valóban - mintha semmi sem történt volna.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3285) hdsentinel válasza brd (#3279) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Ez azért lehetséges, mert ezek a hibás szektorok csak a logikai meghajtóhoz tartoznak, nincs mögöttük "valódi" hiba. Ilyet okozhat pl. a partíció adminisztrációs területének sérülése, hibás írás művelet, tápellátás (mivel ez egy 2.5"-os USB-s meghajtó, gond lehet, ha csak egy USB-s kábelről üzemelteted és/vagy USB hub-ot használsz és/vagy előlapi USB kivezetésre csatlakoztatod az eszközt).

Ezek a logikai szektorhibák formázással nem tűnnek el, mivel a hibás terület az MFT (NFTS esetén) vagy a FAT táblában (FAT/FAT32 esetén) bejegyzésre került, a formázás pedig ezeket simán átugorja, csak a maradék területet ellenőrzi (=olvassa, nem írja).

Ha szeretnéd eltűntetni, akkor töröld a partíciót/logikai meghajtó(ka)t erről a merevlemezről (de legalábbis azt, amelyik érintett) és hozz létre új partíciót és azt formázd meg.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3286) hdsentinel válasza dui (#3280) üzenetére


hdsentinel
őstag

A hivatalos teszt program mit csinál?
Csak olvasás tesztet hajtottál végre?

A HDD hardveres öntesztjeit kellene lefuttatni (ha működnek). Ha nem, akkor mindenképp a HDD teljes és többszöri felülírását kellene elvégezni (adatok törlésével jár). Ugyanis a szektorokba írás során ellenőrzi a HDD azok épségét és gond esetén megkísérli azok javítását (= a hibás terület kizárását a további használatból).

A teljes felülírás (mivel a HDD még "nem tud" valamennyi hibáról, csak nagyon kevésről - erre utal a SMART tábla és a szöveges értékelés, melyet a Sentinel mutat a jelenlegi állapotról) nagyon hosszú ideig is eltarthat (akár órák, de napok is lehetnek) a hibás terület nagyságától függően. Ilyenkor a gép úgy tűnik, mintha lefagyna (ld. korábbi hozzászólások), eközben a HDD dolgozik - egy lekapcsolás/reset csak ront a helyzeten.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3287) hdsentinel válasza lakisoft (#3281) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !
Elméletileg támogatja, de még nem lett tesztelve, csak a 8.04-el, azzal nem volt gond.
Ha kipróbálod, írd meg az eredményt és a kérdésed, ha tudok, segítek!
Ha e-mail-ben jobb, akkor küldd az info @ hdsentinel . com címre.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3288) brd válasza hdsentinel (#3285) üzenetére


brd
nagyúr

Ezt tudom, de ezt már megtettem (letöröltem az adott partíciót, majd létrehoztam a helyén egy másikat, sőt még amikor a kezeim közé került a HDD, akkor át is konfiguráltam a partíciók kiosztását, tehát teljesen üres is volt már a HDD, de azóta rajta vannak ezek a "hibák". Ennek ellenére, a partíció létrehozása, és a quick format után természetesen 0 db hibás blokkot mutat a partíció filerendszere, amint viszont ráküldök egy chkdsk /x /f /r-t, talál mindig pontosan ugyanannyi hibás sector-t (mármint minden ilyen újra létrehozás után, nem minden egyes futtatásnál, tehát a hibás részek száma nem nő). Ami még érdekes, hogy a HDTune Error Scan-je nem mutat hibás blokkot. Ezért fordultam hozzád. Én még nem találkoztam ilyesmivel, és nem értem, ez hogy lehet. :F

The only real valuable thing is intuition.

(#3289) Sonny C.


Sonny C.
tag

Szia Sentinel!
Küldtem riportot egy laptop vinyóról, remélem tudod használni! A számtech termes gépekről ígért riportokat is el fogom küldeni, remélem, hogy holnap délelőtt meg tudom csinálni, eddig nem volt rá időm sajnos! :B

A progi DOS-os változata nagyon jó szolgálatot tett a múlt héten ( a CD-ről bootolós), egyik ismerősöm megkért hogy menjek el vele laptopot venni (használtat) és a Sentinel kapásból kiszúrta, hogy a bent lévő vinyó csak 46%-os kondiban volt, ezért kértük a cseréjét! A kicserélt vinyó sem volt teljesen 100%-os állapotban, most 87% (erről küldtem a riportot), de ez sokkal jobb, mint az előző! Szóval nagyon szuper a progi! :R

(#3290) dui válasza hdsentinel (#3286) üzenetére


dui
aktív tag

Csak olvasás teszt közben jön elő a hiba.
"HDD teljes és többszöri felülírását"- Ez alatt mit értesz? Hogyan tudom felülírni a HDD-t?

(#3291) hdsentinel válasza brd (#3288) üzenetére


hdsentinel
őstag

A HDTune error scan-je (gondolom) egy alapos felületolvasás, ami nem rossz, de önmagában kevés.

Ha nem végzel teljes felület-felülírást, a régi partíció "nyomai" továbbra is a HDD-n maradnak. Ezeket a későbbi chkdsk lehet, hogy megtalálja és továbbra is bejegyzi a maga problémáit.

Én mindenképp teljes felülírást végeznék (előtte az adatok elmentésével persze), majd ezután inicializálnám újra, teljesen új partíciós táblával.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3292) hdsentinel válasza Sonny C. (#3289) üzenetére


hdsentinel
őstag

Köszönöm :R
Megnéztem a riportot, ez teljesen korrekt állapot a működési idejéhez képest! Persze bőven van még benne tartalék.
Én azért javaslom a folyamatos felügyeletet, de bízom benne, hogy a későbbiekben sem volt romlani az állapota a HDD-nek!

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3293) hdsentinel válasza dui (#3290) üzenetére


hdsentinel
őstag

Az a baj, hogy olvasás teszt közben a HDD nem próbálja meg a hibás területet javítani, az ott lévő szektorok áthelyezésével és a forgalomból "kivonással".

Ezért kellene a hardveres önteszt a HD Sentinel-ből: a "Fájl" menüből vagy a merevlemez "Információk" oldalán a megfelelő szekciónál található "linkek" segítségével indíthatóak.

Teljes felülírásra speciális program kell, ami a lemez egész felületét (akár több alkalommal is) felülírja, pl. adatmegsemmisítő programok.
A Sentinel-hez készül ilyen teszt, addig esetleg nézz olyan programot, ami HDD írási tesztet (pl. sebességmérés szempontjából) végez, pl. Everest.

De ehhez az adatokat el kell menteni egy másik HDD-re és ezt másodlagos (nem rendszer) meghajtóként kell egy gépbe tenni.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3294) Sonny C.


Sonny C.
tag

Szia Sentinel!
Elküldtem az ígért riportokat egy kérdéssel együtt! Előre is köszönöm a segítségedet! :R

(#3295) hdsentinel válasza Sonny C. (#3294) üzenetére


hdsentinel
őstag

Én köszönöm a riportokat :R

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3296) rspeti


rspeti
csendes tag

Hello! Tudnál nekem segíteni? A HDSentinel a samsung 400gb/16, sata II (hd403lj) merevlemezemre nem ir ki semmilyem smart adatot, vagy %ot, pedig a biosban engedélyezve van a smart. Hőmérséklet adatot sem. Nem tudom mi lehet a probléma, a merevlemezt szeretném eladni,de mindenki smart adatokat szeretne látni, de én nem tudok mutatni, mert nem ír ki semmit! Asus P5B alalapom van. Üdv

Turbómotor és Fullframe

(#3297) liksoft válasza rspeti (#3296) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha már semmi sem segít, vedd elő a kézikönyvet: [link]

Ha viszont más a gond, akkor a DOS-os változat is segíthet: [link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).

(#3298) Sonny C. válasza hdsentinel (#3295) üzenetére


Sonny C.
tag

Szia Sentinel!

Elküldtem a laptop vinyóról a két riportot illetve vadásztam neked újabbakat, remélem tudod használni őket!

(#3299) fenergie84


fenergie84
addikt

Hi Mr. Sentinel!

A következő problémám akadt, vettem egy Samsung HD403LJ-t és a sentinel ismeretlent ír ki az állapotára.
Van a gépemben még 2 samu, és azokat normálisan felismeri.
Mindent csináltam már, más sata portra dugtam, sata raid-et frissítettem....
Nem tom mi a probléma.
Ha tudsz légyszi segíts!
Üdv. Fenergie84

(#3300) fenergie84 válasza fenergie84 (#3299) üzenetére


fenergie84
addikt

Most látom, h rspeti már feltette a kérdést helyettem, én viszont folytatnám, ugyan is tőle vettem a vinyót.
Szal várom a segítséget! Köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.