Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5101) tknof1871 válasza Doky586 (#5100) üzenetére


tknof1871
őstag

Annyi bajom van! Erre már nincs energiám. Veszek egy jó tápot és a védtelen UTP-n keresztül fog megsülni a gépem. Gyönyörű!
Ezzel várok legalább egy hetet, mire előveszem, hogy foglalkozzak vele.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#5102) neduddki válasza tknof1871 (#5099) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a sort hivjak, hogy A B C D vedelem ennek asornak kiapotve kelllenni ha bisztos karswz lennia dogodnam, de ezeknek a vackok nak nem is az a lenyegkuk, hanem hogy lifetime-os biztositas kapsz egyszeri osszegert a cuccaidra ha normalis a hazloatod, vmitn ha jol tudom tvajj yar ota cska igy fizet abiztoisito is

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5103) tknof1871 válasza neduddki (#5102) üzenetére


tknof1871
őstag

ha normalis a hazloatod, vmitn ha jol tudom tvajj yar ota cska igy fizet abiztoisito is
Ez a biztosítós dolog érdekel. Csak akkor fizet, ha valamilyen általam nem meghatározható védelem van. De összességéében nem értem a kommentet.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#5104) neduddki válasza tknof1871 (#5103) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

jobba tnem talaltam, de ezen szeitnem mar tobben szigoritottak

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5105) neduddki válasza neduddki (#5104) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na denehen ett nmeg 20 old-tol

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5106) balfek válasza Cobra. (#5095) üzenetére


balfek
tag

köszönöm!

amúgy a számolási logikám rendben van, jól okoskodtam a 12V és a fogyasztás kapcsán?

Vitatkozni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes...

(#5107) MrCsiT válasza tknof1871 (#5087) üzenetére


MrCsiT
addikt

"a HDD-ken nekem fontos dolgok is vannak" - akkor :
- menteni kell őket időnként pl. másik hdd-re (amit le is kell választani a gépről, ha épp nem írsz rá, így elvileg nem viszi el a táp, hiszen nincs bekötve sem ;) );
- divatosan fel kell tölteni a családi por videókat egy google felhőbe' ; :DDD :C
- venni kell egy 2 lemezes NAS -t (pl. Synology 212 talán, ami már Wol -t is tud, ha kell) - esetleg (B terv) a NAS -t anyóséknál elhelyezni, így a Te túláramod őket nem fogja zavarni; :N

Tápok között egyrészt anyaghasználat és minőség (bár van, hogy egy 8-10k-s FSP elverhet egy drágábban árult tápot, ha az tervezési hibában szenved), másrészt brand név, amit megfizethetsz.

A Sea tápok jók, de még akkor sem éri meg a bronze-nál jobbakat venni, ha spenót-zöld környivédő vagy, mert kb. sosem hozza be az áreltérést a fogyasztáson egy platinum , ha meg igen, az akkora fogyasztást feltételezne, hogy ott pont les*arod, hogy +10-100W, vagy sem..

Táp hatásfokkal kapcsolatban egyébként ezt az oldalt ajánlom, én hihetőnek tartom, amiket közölnek, azt minden eddigi tápom is igazolta fogyasztásméréskor.

Bár ha peched van, bármi elhalhat úgy, hogy elrántsa a géped, mindenképpen ments, és , én azt javaslom, hogy ha csendes tápot szeretnél, akkor egy Seasonic vagy Enermax jó választás lehet, de majd itt a nálam gyakorlottabbak is felelnek Neked biztosan :)

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#5108) tknof1871 válasza Doky586 (#5098) üzenetére


tknof1871
őstag

Fogyasztás: LinX + fogyasztásmérő
Nem értem az angol leírást, magyart meg nem találtam. A LinX a Start gombra klikkelve elkezdi terhelni a CPU-t, leírom a fogyasztást és a Stop gombbal leállíthatom, vagy magától kell leállnia a programnak? A Settings alapból jó úgy ahogy van?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#5109) Doky586 válasza tknof1871 (#5108) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Előbb-utóbb leáll, de én inkább leállítanám helyedben. Egyébként ez csak a cpu-t terheli, úgyhogy ha videokártyád is van akkor inkább valami játékkal terhelném, de szerintem elég ha néha ránézel a fogyasztásmérőre, vagy havonta leolvasod a kWh állást..

(#5110) tknof1871 válasza Doky586 (#5109) üzenetére


tknof1871
őstag

Majd futtatok 3DMark-ot is (free version-t) és LinX-et egyszerre. Mert van videokártya, nem az alaplapra integráltat használom. Akkor teljesen leterhelem a gépet. Már kíváncsi vagyok hány Watt-ot fogyaszt.
Előbb-utóbb leáll, de én inkább leállítanám helyedben.
Miért?

[ Szerkesztve ]

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#5111) Doky586 válasza tknof1871 (#5110) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha arra vagy kíváncsi hogy mennyi a PCd valódi átlagfogyasztása napi használattal, akkor javaslom a PcOnOffTime progival mérd 3hétig hogy ezalatt mennyi üzemórát használtad a PCdet, és ezzel elosztod a fogyasztásmérőn ezen 3hét alatt mért kWh-t...

Hasznosabb mint bármely szintetikus teszt.

(#5112) wattafaka


wattafaka
senior tag

Sziasztok.

Szerintetek elég a meglévő Chieftec CTG-400-PB tápom a jövőben vásárolni kívánt alábbi konfigurációhoz?
-Alaplap: MSI B85M-G43
-CPU: Intel i5-4570 BOX
-RAM: 2*4GB Corsair Vengeance 1600MHz CL9
-VGA: MSI R9 270 Gaming 2GB
-ODD: WD 500GB 7200rpm SATA3
-HDD: Pioneer DVR-221BK OEM
-Egyéb: billentyűzet, egér, külső USB-s notebook winchester, 2*120 mm rendszerventillátor (egyik LED-es)

Előre is köszi a válaszokat,
W

(#5113) Milkoma


Milkoma
csendes tag

Sziasztok!

Remélem megfelelő helyre írok. A kérdésem az lenne,hogy egy FSP 400 W HEXA típusú táp elengedőe az alábbi konfigurációhoz, vagy mindenképpen az 500 W-os kell?

CPU: core i5 4440 (lga 1150)
Alaplap: Asrock B85M PRO4
VGA: Gigabyte GTX 650 Ti 1GB DDR5 GV-N65TOC-1GI
SSD:Kingston 60GB SV300S37A/60G
RAM: 2X Kingston 4GB DDR3 1600MHz KVR16N11S8/4

Illetve lenne hozzá még egy 500GB-os samsung HDD (sata) és egy LG DVD író (sata). sajnos a pontos típust ezekhez nem tudom megmondani, de gonodlom ezek azért annyira sokat nem esznek.

Köszönöm szépen előre is a választ!

(#5114) Cobra. válasza wattafaka (#5112) üzenetére


Cobra.
őstag

Elég, kb 230W a max fogasztása a gépnek (plusz a táp vesztesége, ami nálad kb 15%).

Milkoma. bőven elég a 400-as, kb 200W a max fogyasztása a gépnek.

[ Szerkesztve ]

(#5115) Tockos25


Tockos25
tag

Mennyit eszik egy VIA Epia SP-13000, egy satás- notebook vinyóval?

AMD, ATI - the BEST

(#5116) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#5069) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Megkérném az illetékest, hogy erre mondjon egy reális fogyasztási értéket ! /(#5069) luimapeiz/
Köszönöm ! :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#5117) Cobra. válasza MaxxDamage (#5116) üzenetére


Cobra.
őstag

Tuningolt rendszert nehéz megsaccolni, egyszerűbb, ha veszel egy fogasztásmérőt és leméred. Egyébként valahol 450-500w körül gondolom max terhelésen.

(#5118) MaxxDamage válasza Cobra. (#5117) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm! :R
4.5GHz-n járatva alapjáraton mennyit ehet? (torrent upload közbe)
tudnál ajánlani megfelelő ár/érték arányú mérőeszközt? (nem túl drága) :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#5119) patakij


patakij
tag

Üdv!
Az egyik barátom konfigjához egy elég jó minőségű 450 Wattos tápot választottam. (Corsair 450W VS450 CP-9020049-EU). Tudtommal ez a táp 85%-os hatásfokkal, és mindenféle védelemmel rendelkezik.
A konfig a következő:
Intel Core i5-4440 processzor
Asus GTX 660 2GB DDR5 GTX660-DC2O-2GD5 videokártya
Asus H87M-PLUS alaplap
Kingston HyperX 8GB DDR3 1600MHz KHX16C9B1BK2/8X
Samsung 120GB EVO MZ-7TE120BW SSD
Samsung SH-224DB/BEBE fekete OEM DVD író
Ezenkívül még egy 1TB-os vinyót tartalmaz.
5 alkalommal fordult elő, hogy a gép leállt feszültségingadozás miatt. Nos, én hiába számolom, akkor is arra jutok hogy ennek a tápnak mindenféleképpen elégnek kéne lennie, tehát nem értem miért fordulhat ez elő. Lehetséges, hogy a táp selejtes? Egy túlfeszvédelmes elosztóval elhárulna a probléma? Hozzáértők válaszát várom.

(#5120) Algol válasza MaxxDamage (#5118) üzenetére


Algol
senior tag

A kapcsolóüzemű tápegységek fogyasztásának méréséhez True RMS-t mérni tudó műszer kell. Ilyen a
Voltcraft Energy Check 3000, ezt a linkelt helyen most akciósan árusítják, de azért annyira nem olcsó. Sajnos az ennél olcsóbb készülékek effajta mérésre alkalmatlanok, az általuk kijelzett értékek hibája 20-30% is lehet.

Üdv: Algol

(#5121) neduddki válasza Algol (#5120) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

amennyoiben nincs benne pfc a tapban, ill. ha nem valtoztattak rajta akor ez nem trurms-es, lasd vissza

udv

neduddki

mod: luimapeiz: inkabb a 3.5k v. a 4k vedd meg az biztosan az , ezzel komojj kecsegeim vannak. lasd visssza

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5122) MaxxDamage válasza Algol (#5120) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm ! :R
Megfelelő áron adják (10k alatt)
Ez még nem is drága... ilyen 15-20k+ ra gondoltam "ami már drága" :K (ha van annyiért persze)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#5123) neduddki válasza neduddki (#5121) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na ittren van

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5124) Algol válasza MaxxDamage (#5122) üzenetére


Algol
senior tag

neduddki hozzászólása után már nekem is rémlik valami, hogy a Voltcraft Energy Check 3000 mégsem képes True RMS mérésre, annak ellenére, hogy a belinkelt Conrad oldalon ez szerepel. Ennek még utána kell néznem.

A Voltcraft Energy Monitor 3000, vagy a Voltcraft Energy Logger 4000 viszont tényleg True RMS-t mérnek, Igaz, hogy erről egy szót sem írnak a Conradnál. Ezek ára már 11.000 Ft illetve 15.000 Ft. Ezt is ellenőriznem kell még.

Üdv: Algol

(#5125) Algol válasza neduddki (#5121) üzenetére


Algol
senior tag

Köszi!
Most, hogy írtad már nekem is rémlik valami, hogy volt már erről szó.

Üdv: Algol

(#5126) neduddki válasza Algol (#5124) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

pontositas egyik 3k-sem volt trurms, se ec se em, de a 3.5k es 4k igen

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5127) Algol válasza patakij (#5119) üzenetére


Algol
senior tag

A Corsair 450W VS450 tápegység bőven elegendő annak a gépnek, legtöbbször 50%-nál is kisebb a terhelése.

Azt kellene pontosítanod, hogy mit is értesz ez alatt:
"5 alkalommal fordult elő, hogy a gép leállt feszültségingadozás miatt"

Szerinted a 230 V-os hálózat feszültsége ingadozott? Miből gondolod? Például pislogtak a lámpák?

"Egy túlfeszvédelmes elosztóval elhárulna a probléma?"

A túlfeszültség elleni védelemmel ellátott elosztó a hálózaton rövid ideig, impulzusszerűen fellépő feszültségcsúcsok elnyomására szolgál. Semmilyen védelmet nem nyújt a hálózati feszültség csökkenése ellen.
Erre a célra szünetmentes tápegységet kell használni.

A tápegység zavarszűrő áramköre és a primer oldali puffer kondenzátor elnyomja az impulzusszerű túlfeszültséget. Az ilyen zavarok csak akkor okozhatnak problémát, ha periodikusan lépnek fel és olyan sűrűn hogy jelentősen megemelik a feszültség effektív értékét, ekkor a tápegység túlfeszültség védelme lekapcsolja a tápot. Egyik barátomnak mindig kikapcsolt a számítógépe, ha porszívózni kezdett. Valószínűleg a porszívó motorjának zavarszűrője lehetett hibás, de nem vizsgáltatta meg, inkább kikapcsolta a számítógépet, ha porszívózott.

Másik ellenőrzendő dolog, jó-e a földelés abban a konnektorban, amelyikről a számítógép működik.

Üdv: Algol

(#5128) Doky586 válasza patakij (#5119) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Van aki képes és egy évtizednél is öregebb házban lakik. :((( Rég elöregedett a biztosíték-szekrény. Ki kell cserélni az egészet, főleg panelban. Nekem is feltünt régebben hogy amikor véletlenszerűen újraindult a gépem akkor a biztosítékszekrény felől kis zizegést hallottam mint amikor ívethúz két drót..

Egy UPS is kiküszöböli a feszkiesést, de az ívhúzástól keletkezett tűztől nem véd meg.

[ Szerkesztve ]

(#5129) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

944kw a "havi" áramfogyasztás (+240kw a bojler amiből van 2db) a 944kw -ból mennyi lehet a PC -é kb. ? :D
napi átlagba megy 10-12hr -t ebből 6-8hr-t csak torrent fut .
választ előre thanks ! (sacc./kb.) :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#5130) Algol válasza MaxxDamage (#5129) üzenetére


Algol
senior tag

Ha csak a torrent fut rajta, akkor 100 - 120 wattnál nem fogyaszt többet a gép, hacsak nem valami régebbi energiazabáló. Ilyenkor a monitort is le lehet kapcsolni, illetve ezt maga a gép is megteheti az energiagazdálkodási beállításoktól függően. Mivel a torrenten kívüli géphasználatról semmit sem írtál, ezért azzal a feltételezéssel élek, hogy nincs a gépedben 2 - 4 darab csúcs-szuper videokártya. Így a gépedre és monitorodra egész napos átlagban nézve 150 wattos teljesítményfelvétellel számolok, ezzel valószínűleg felül fogjuk becsülni a fogyasztást.

150 W = 0,15 kW, napi 10 óra működéssel számolva 10 h x 0,15 kW = 1,5 kWh, 30 nappal kalkulálva
30 x 1,5 kWh = 45 kWh.

Tehát a havi fogyasztáshoz a géped 45 kWh-val járul hozzá.

Megjegyzés: a havi áramfogyasztást nem kW-ban, hanem kWh-ban (kilo-watt-óra) mérik.

Üdv: Algol

(#5131) nTom


nTom
aktív tag

hali
Visszaolvasva, látom írtátok hogy kis fogyasztású géphez nemigen vannak 300W vagy alatti jó minőségű tápok. Most cseréltem le a miniitx gépem modernebbre, a régi olyan (90W) gyári táppal volt mint a laptopoké, fogyasztás netezés-letöltésnél 27-32W volt.
Az újhoz már rendes pc táp kellett, gondban is voltam hogy hogyan oldjam meg takarékosra tervezve. Van itthon egy plusz Corsair 650W-os tápom, majd azzal használom amíg nem szerzek valami jó paneltápot. Közben néztem a bazárban házat is, mert a régibe nem fér be tápegység. Ott találtam egy mATX/ITX házat, benne FSP 300W 80+ Bronz táppal. Mivel a ház tetszett, így megvettem mindössze 5ezerét mindenestől. Az eladónak volt/van néhány tucat bebőle.
a táegység ez lenne Ebből van 250W-os is amúgy.

a belseje : Asrock A75M-ITX alaplap, AMD A6 3500 processzor/apu(60W tdp), AMD 2x2GB ram, BD író, 500GB HDD, 90GB SSD
A proci 2100MHz/1,4V visszavettem 1600MHz/0,95V -ra, így böngészés/torrent közben a fogyasztás 25-27Volt között van. Persze alapon sem több, csak terhelésre 40W helyett a duplájára megy fel.

Ez a táp nekem tökéletes, nem is fogom lecserélni, ha valaki hasonlót akar, sűrűn kell nézni a bazárt, ki lehet fogni ilyeneket.

(#5132) atikj


atikj
csendes tag

Sziasztok segítségetek és véleményetekre vagyok kíváncsi mennyire jó ez a táp és valami vélemények erre a konfigurációra:
Intel i3-4330 lga1150
Asrock B85m Pro4
Corsair 8Gb 1600Mhz Cl9 kit
500Gb Seagate Barracuda SATA3
120GB Samsung EVO Basic SSD SATA3 MZ-7TE120BW 840 Series
Sapphire HD5670 1GB GDDR5 4000Mhz
Ehhez cserélek most a régi tápom . lényeg hogy Extrém Digitál-ban kéne mert ott 10%kedvezményem van.
Erre gondoltam mert Corsairal nagyon megelégedtem és jókat halottam:CORSAIR VS550 - CP-9020050-EU 550W tápegység

(#5133) MaxxDamage válasza Algol (#5130) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm a megfelelő választ ! :R
Igen az nem írtam, hogy Gamekra is használom (FHD/Ultra beáll. alatt) a gépezet HDMI-vel egy LG 42LE4500 TV-re van csatlakoztatva és természetesen kikapcsolom mikor nem vagyok elötte (közepes energiatakarékos módba üzemeltetem a TV-t) :K , meg a gép/cpu húzva is van 4.5GHz-re (1.356v) meg a RAM is 1.65v -ra 2400MHz-n megy szépen (CPU NB/HT is 2400MHz-n) VGA-m csak 1db GTX770-OC van

kicsit néztem egy nagyot mikor láttam a havi "fogyasztást" a mérőórát leolvasva...
igaz van sok "ipari" gépezet és 2db műheky is (1db asztalos és 1db lakatos) sok-sok nagy fogyasztású géppel felszerelve... ebbe belegondolva már érthető a nagyobb fogyasztás is (igaz mostanába nem néztem a számlálót)
régebben 250-350kwh közt volt a havi fogyasztás + a bojler (ami 1db volt régen)

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#5134) Algol válasza atikj (#5132) üzenetére


Algol
senior tag

Géped 165 wattnál nem tud többet fogyasztani, ha nem húzol semmit sem. Az 550 wattos táp feleslegesen nagy.

A Corsair VS550 táp nem csúcsminőségű terméke a cégnek, kifejezetten olcsó kategóriás. CWT beles.

Ha mindenképpen az Extrém Digitál-ból kell vásárolnod, akkor én a Chieftec CTG-500-80P-t venném, már ha ragaszkodsz a nagyobb teljesítményhez (500W).

Ha beéred 400W-tal, akkor a minőséget illetően nem járnál rosszabbul egy FSP FSP400-60APN 85+-os táppal sem.

Üdv: Algol

(#5135) neduddki válasza nTom (#5131) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

az a baj, hogy mar HEN-t se nagyon latni pedig az nagyon tud 20W kornyeken is:- )

udv

neduddki

mod: link javitva

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5137) Cobra. válasza Espla (#5136) üzenetére


Cobra.
őstag

Ezért vegyél 100-150k-ért új gépet, hogy 10 év alatt behozza az árát :) (ja nem, mert 5 év múlva megint "sokat" fog fogyasztani)

(#5138) tknof1871 válasza Cobra. (#5079) üzenetére


tknof1871
őstag

Az egyben hagyott ágaknak csak akkor van jelentősége, ha nagyobb fogyasztású processzort vagy vagy VGA-t tuningolunk, mert akkor azok áramfelvétele meghaladhatja az ATX specifikációt és ezzel túlterhelhetik az egyik max 18A-s 12V ágat.
A több ágú tápegységek képesek arra, hogy valamelyik águkba ne adjanak feszültséget? Arra gondolok, hogy a user úgy dönt, például valamelyik HDD-t a sok közül ma nem akarja használni a gépében és azt az ágat "leválasztja" a tápegységről (amin az az nap nem használt HDD van). Inaktívvá teszi a kiválasztott ágat, nem lesz benne feszültség, azon az ágon semmi se fog működni => nem fog kopni, elhasználódni.

Ha a több ágú tápegységen van erre lehetőség, akkor az hogyan valósul meg? Szoftveresen lehet befolyásolni a tápegység működését, vagy kapcsolók helyezkednek el a tápegységen és így lehet kiválasztott ágakat feszültségmentesíteni? A kapcsolós megoldás esetén nyilván a gép áramtalanított állapotában.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#5139) csabsz13


csabsz13
aktív tag

sziasztok!
az aláírásban szereplő configba kerül majd egy ASUS r9 290 DCII videokártya és erre keresek egy erősebb tápot. elvileg ehhez a kártyához 250-265 W-ot írnak TDP-nek.

a konfig:
i5-4670k 3.40GHz - ARCTIC Freezer i30
ASUS Z87-A
KINGSTON 8192MB HyperX XMP Blu DDR3 1600MHz
meghajtók:
1 SSD
2 HDD
1 DVD

ha lenne tuning is a terveim között, akkor kell-e 650W-os táp, vagy elég lenne 550-600 W között választanom.
mindenképpen minőségit vennék, tehát 18-25.000 Ft között (CORSAIR, FSP, BeQiuet!, ilyesmi).

köszönöm!

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#5140) Cobra. válasza csabsz13 (#5139) üzenetére


Cobra.
őstag

Tuninggal szerintem össz lehet hozni 450w-ot, szóval egy 550-es táp nem árt. Legolcsóbb megoldás az FSP Raider. Corsairt inkább kerüld,ott ami jó, az nem áll meg 25k-nál.

tknof1871: nem lehet ágat lekapcsolni. Ha az otthoni konnektorba nem dugsz semmit, akkor az se kapcsol le, ugyanúgy áram alatt van. Plusz ugye általában úgy van a több ágas (ha 2-nél több ág van), hogy az összes Sata/Molex csatlakozó 1 ágon van, tehát ha elméletileg megoldható lenne a lekapcsolás, akkor se tudnád, mert 1 merevlemez biztos van a gépben.

(#5141) csabsz13 válasza Cobra. (#5140) üzenetére


csabsz13
aktív tag

köszönöm!
és ha nem a legolcsóbbat szeretném? van esetleg minőségbeli (hang, ventillátor) különbség az FSP Raider esetében más - mondjuk 21-25 ezer Ft közötti táphoz képest?

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#5142) Cobra. válasza csabsz13 (#5141) üzenetére


Cobra.
őstag

Kicsit hangosabb a ventillátora, meg volt már szó itt a fórumon olyanról, amiben meg is halt, de más gondról eddig nem hallottam.

(#5143) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Alvó állapotban mennyit fogyaszt a gépem? Corsair VX450, 4x2GB Geil Black Dragon Kit2 DDR2 RAM. Tettszik, hogy 1 mp után működik, csak nem tudom, hogy ez mennyibe kerül. Hibernálásnál, mivel a vinyóra ment, olyan mintha ki lenne kapcsolva?

(#5144) Rypejakten válasza pinnacle (#5143) üzenetére


Rypejakten
addikt

proci? vga? hdd-(k)?

(#5145) Cobra. válasza pinnacle (#5143) üzenetére


Cobra.
őstag

S3-ban általában 5-10W a fogyasztás, hibernálás meg ugyanaz, mintha leállítod a gépet.

(#5146) pinnacle válasza Cobra. (#5145) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!

Rypejakten Gigabyte GA-P35-DS4, C2D E8400, SAPPHIRE HD 6800, Samsung 2x750GB. Egyébként ezt számít valamit, nem csak a memóriát használja alvásnál a gép?

(#5147) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Sziasztok!

Beírom ebbe a topicba, hátha ide illik. Először is, egy (gondolom) amatőr(ebb) kérdés: Ha van egy 450 wattos tápom, akkor az minden esetben felvesz annyit (vagy megközelítőleg annyit), tehát elkönyvelhetem, hogy óránként annyi a fogyasztása?

Csak azért kérdezem, mert van egy Chieftec 450 W-os tápom, ami egy GTX 460, Phenom 555 (volt négy magosítva is) duóhoz lett véve.

Ha a VGA-t lecserélem egy nagyon keveset fogyasztóra (GT520 - max 30W), meg esetleg egy kisebb fogyasztású CPU-ra, cseréljek tápot is? A cél egy filmezős gép kialakítása lenne, minél kevesebb fogyasztással.

Gigabyte GA 770, Gigabyte GT520, 4 giga ram, (egyelőre) Phenom II x2 555 lenne a felállás.

(#5148) neduddki válasza KisTücsök (#5147) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

azelsokerdesre nemsvalszonekkeress inkabbmeresekrevissza:- )

tapkerdesre: kereso: HEN / atx3025hen

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5149) Doky586 válasza pinnacle (#5143) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hogy a tied mennyit azt nem tudom. Mérd meg fogyasztásmérővel.
Az enyim alvás közben 1,5W-ot (alvó monitorral együtt összesen 2W-ot).

(#5150) Cobra. válasza KisTücsök (#5147) üzenetére


Cobra.
őstag

Természetesen csak annyit fogyaszt a gép, amennyit az alkatrészei.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.