Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5151) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Köszönöm a válaszokat!

Akkor felesleges lecserélnem a mostani tápom.

(#5152) pinnacle válasza Doky586 (#5149) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Akkor olyan sokat az enyém sem fogyaszthat. Nappal alvó, éjszakára meg hibernálom.

(#5153) Unteroff


Unteroff
aktív tag

Üdv!

Szeretném kérdezni, egy ilyen gépezet mennyit fogyaszt, ha 24/7-ben megy...

AMD Athlon II X2 245e vagy 235e (45 W), vagy valamilyen egyéb 1-2 magos AM3-as proci, ami 45 W-ot eszik.

2 darab Ati HD7950

Igen, ha ezeket az alkatrészeket összerakom, akkor egy Litecoin (vagy egyéb scrypt altcoin) bányászgép készülne... Csak kérdezem, mert egyik ismerősömnek megemlítettem, hogy milyen jó erős videokarija van, egy R9 280x, és azzal akár bányászni is lehet... Azóta már tervezi, amint meg lesz a pénz rá, össze is rakja. Csak nem akar itt egyeztetni, ezért megkérdem én. Egyik haverja szerint egész jó kis jövedelem kiegészítéshez, és ha tényleg annyira jó, lehet, én is összeraknék egyet. :D

(a litecoin topicban elküldtek sörözni, azért kérdem itt...)

Kérdem, hány Wattos tápegység ajánlott, illetve ez lehet-e Chieftech táp, vagy annál komolyabbat kell venni, egy silver vagy goldot...

Előre is köszönöm a válaszokat. :R

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#5154) tknof1871 válasza Cobra. (#5140) üzenetére


tknof1871
őstag

Mi lenne, ha SATA táp hosszabbító-val a pc házon kívülre vezetném a tápegységből a feszültséget, aztán egy másik SATA táp hosszabbítót csatlakoztatnék a HDD-be, annak a hosszabbítónak a végét meg szintén kivezetném a házból? Mielőtt a gépet bekapcsolom eldöntöm, mit akarok. Ha filmet nézek, akkor összekapcsolom a két hosszabbítót, ami kilóg a házból. Bekapcsolom a kapcsolós elosztót, amibe a gép van dugva, aztán a gépet. Ha csak annyi időm van, hogy email-t, híreket olvassak, akkor szétválasztom őket, mielőtt bekapcsolom az elosztót és utána a gépet. Minek is bekapcsolni egy nagy adattároló HDD-t, ha nem lesz adatforgalom? Y táp elosztó kábellel már 2 HDD bekapcsolását dönthetem el.
Tudom, miért nem jó a külső mobil rack + a dokkoló? De nekem ez a megoldás itt sok helyet spórolna, meg pénzt, mert nem kell aktív hűtésű külső mobil rack-ot venni és a filmes zenés HDD-k egy védett helyen lennének.
Jó ötlet? Milyen rizikó van benne?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#5155) nTom válasza tknof1871 (#5154) üzenetére


nTom
aktív tag

a miniITX házamból, mivel hely nem maradt benne, szétszedni sem akartam mindig, kilógattam egy táp + sata kábelt. Amikor szükség volt rá, ráakasztottam egy BD írót, vagy ha adatlementést akartam, valamelyik adattárolásra használt vinyót. Számomra így volt praktikus. Most nagyobb házam van, de az is így lesz megoldva rövidesen.

(#5156) Doky586 válasza tknof1871 (#5154) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem neked rendes külsű ESATA dokkolóra lenne szükséged...

+
+

[ Szerkesztve ]

(#5157) tknof1871 válasza Doky586 (#5156) üzenetére


tknof1871
őstag

A dokkolóban a HDD-ket nyáron szobaventilátorral kellett hűtenem. Meg félek, hogy leveri valaki. Jó lenne egy kicsit több hely is az asztalon. Már sokat gondolkodtam, mi lenne a legjobb megoldás. Eddig ez a házból tápkábelt kilógatós tűnik a legolcsóbb, legbiztonságosabb, leghelytakarékossabb megoldásnak. Csak félek, hogy nem vettem észre valamit, amin elhasalok.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#5158) Doky586 válasza tknof1871 (#5157) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ránéztél a képre? Ha nálad így burkolat nélkül álló hdd túlmelegszik akkor te a Pokolban laksz.. :o

Én azért jobban félnék hogy a házból kivezetett sima sata kábelre dugott és az aztalon a gémkapcsok közé lerakott hdd őrökre elhalálozik, vagy leveri valaki és kitépi a házból a kábelt (=alaplapcsere). Illetve a kint lógó tápkábel ha belóg a gémkapcsok közé akkor is agyonvághat mindent.

Egy Esata dokkoló -szerintem- sokkal jobb és biztonságosabb.

(#5159) tknof1871 válasza Doky586 (#5158) üzenetére


tknof1871
őstag

Ha nálad így burkolat nélkül álló hdd túlmelegszik akkor te a Pokolban laksz..
Túlmelegszik. Panellakásban lakom. Az nyáron mikor hetekig kánikula van tényleg a pokol.

Én azért jobban félnék hogy a házból kivezetett sima sata kábelre dugott és az aztalon a gémkapcsok közé lerakott hdd őrökre elhalálozik, vagy leveri valaki és kitépi a házból a kábelt (=alaplapcsere). Illetve a kint lógó tápkábel ha belóg a gémkapcsok közé akkor is agyonvághat mindent.
Oké, rosszul magyaráztam. A HDD a desktop pc házban lenne a 3.5 colos tálcán, nem az asztalon. Az egyik hosszabbítóval a táptól vezetem ki a feszültséget, a másik hosszabbítót meg a HDD-be dugom, a végét meg kivezetem a házból. Még egy jó szellős házat is kell szereznem, de az mindenhogyan kell. A rendszermeghajtóm kánikulában annak ellenére melegedett túl, hogy egy ventilátor fújja. De a mostani ház nem szellőzik, belül kavarog a levegő. Olyat kell szereznem, ami elől és alul is beszív és felül kifúj. A meghajtók (SSD, HDD) meg a huzatban vannak.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#5160) Doky586 válasza tknof1871 (#5159) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor ezért melegszik nálad: mert tálcán fekszik, azt fújhatod. A dokkolóban álló hdd ventillátor nélkül is hűvösebb lenne ugyanott..

(#5161) Cobra. válasza tknof1871 (#5159) üzenetére


Cobra.
őstag

Ezzel a megoldással valószínűleg kevesebb áramot takarítasz meg, mint amennyibe a 2 Sata kábel kerül.

Unteroff: a 7950 max fogyasztása 180W ( a Boost 200W). A 280X játékok alatt 250W-ot eszik max, de tesztprogrammal felmegy 300W fölé.(Gigabyte 280X OC 347W)

[ Szerkesztve ]

(#5162) tknof1871 válasza Doky586 (#5160) üzenetére


tknof1871
őstag

Akkor ezért melegszik nálad: mert tálcán fekszik, azt fújhatod. A dokkolóban álló hdd ventillátor nélkül is hűvösebb lenne ugyanott..
Eddig az volt a helyzet, hogy csak SSD rendszermeghajtó volt a házban beépítőkerettel (3.5-inch conversion bracket), hogy a házban a belső 3.5 colos tálcán lehessen elhelyezni, felette "lefújó" 12cm-es ventilátor, ami csak a 3.5 colos tálcán fér el. A mostani rosszul szellőző házban, ami csak kavargatni tudja a belső levegőt.
50°C-ig mertem használni, aztán inkább mindent leállítottam, ami sok írás olvasást okozott a rendszermeghajtón. Mondjuk a véletlenszerűen elinduló víruskeresőt. A tálcán fém kontaktus van a meghajtó és a ház között, ami elvileg hőt von el. Amikor olyan dolgot csináltam, mint a víruskeresés vagy trójai keresés elejétől a végéig, akkor levettem a ház oldalát és egy másik szobai ventilátort állítottam az egész házra.
Most azt mondod, hogy a rendszermeghajtót is dokkolóba tegyem? Akkor nem marad meghajtó a házban. És mondom, a dokkolóban lévő vincseszterek is az 50°C környékén jártak azokon a kánikulás hetekben. Akkor már nem haboztam, rögtön kaptak egy erős szobaventilátort. Nem akartam kipróbálni, a dokkolóban mennyivel mennek 50°C fölé. Csak 2 szobaventilátor van, és ha 1-et a leszedett oldalú házra irányítottam, a másikat a dokkolóra, akkor nekem nem maradt, na meg alig lehetett megmozdulni a szobában.
Nekem volt alumínium külső házam (igaz, aktív hűtése nem volt) az adattároló HDD-nek, amin csak zene és film van. Azt volt a legegyszerűbb hűteni. Lábost tenni rá, a lábosba meg sok jeget.Jobban lehűtötte, mint a dokkolóban lévő HDD-ket, a ventilátor szele
De nincs helyem ebben a kis szobában a kis asztalomon. Inkább megpróbálok egy új, egy szellős házba bepakolni mindent, aztán meglátjuk. Ahogy terjedelmesen kifejtettem, az évnek vannak olyan szakaszai, amikor a dokkoló sem használható, hiába csupasz a bele helyezett meghajtó. Ez tény. A kánikulában neki is ventilátor kell. Akkor meg inkább egy szellős házba teszek mindent.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#5163) tknof1871 válasza Cobra. (#5161) üzenetére


tknof1871
őstag

De a HDD-k tovább lesznek működőképesek. Napi 2-3 felesleges elindulásukat megspórolok. De hogy ezzel meddig tudom kitolni az élettartamukat, az egy másik kérdés. És elég nehéz megjósolni, hogy a befektetéssel többet nyerek azáltal, hogy később fog lejárni az életciklusuk.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#5164) _Sevi_


_Sevi_
tag

Sziasztok!

Kíváncsi lennék hogy ennek a konfignak mekkora delejre lenne szüksége?

- B75M-DGS alaplap
- i5 3550 proci
- Gigabyt GTX 660 2gb videókártya
- 4 Gb Ram
- 1 db 500Gb winchester (majd 1db 128Gb SSD)

Ezeket a tápokat nézegettem (megfelelő, halk, megbízható-e?):
- Chieftec Nitro 500 W tápegység BPS-500S
- CHIEFTEC CTG-500-80P 500W .
- FSP Raider 550
- CORSAIR VS Series VS550

10-15 e. Huf környékén gondoltam az új tápot.
Egy régebbi HKC 430-as táp terhelés alatt elszállt, most egy "noname" 550 W táp van benne de van vele valami baj.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#5165) Cobra. válasza _Sevi_ (#5164) üzenetére


Cobra.
őstag

200W alatt marad a max fogasztásod. Chieftec CTG 450, FSP Hexa 400, Be Quiet Pure Power L8 350W (ha tervezel esetleg komolyabb VGA-t, akor 400W), Corsair VS350/450.

(#5166) tknof1871 válasza Cobra. (#5165) üzenetére


tknof1871
őstag

A Be Quiet! tényleg Németországban gyártott tápegység? Azt írják magukról, Germany's #1 manufacturer for power supplies.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#5167) radi8tor válasza tknof1871 (#5166) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem kizárt. :N

⭐ Stella

(#5168) csabsz13 válasza tknof1871 (#5166) üzenetére


csabsz13
aktív tag

Ez egy kis ferdítés :K
Ha elolvassa az ember a hosszabb szöveget, akkor kiderül, hogy ők (a BeQiuet) voltak több évben a legnagyobb számban vásárolt márka Németországban + ugye német cég, német gyártás, attól függetlenül, hogy helyileg hol is készül a termék.

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#5169) tknof1871 válasza csabsz13 (#5168) üzenetére


tknof1871
őstag

Túl stresszel, milyen tápegységet válasszak. Nem bírok dönteni. De ha teljesen német gyártmány lenne, akkor vakon megbíznék benne. Esetleg ha teljesen japán lenne. :D

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#5170) csabsz13 válasza tknof1871 (#5169) üzenetére


csabsz13
aktív tag

én mostanában sokat olvastam a témában, ugyancsak táp vásárlás miatt.
ha biztos és kiváló minőség kell és nem az ár a prioritás, akkor olyat keress, amiben seasonic belső van vagy maga Seasonic gyártmány. úgy láttam hozzászólásokból, tesztekből, ajánlatokból, hogy ennél megbízhatóbbat nem nagyon találni. és azokra szinte mindenhol 5 év garancia van (mármint a seasonic saját gyártású tápjaira)
ha rákeresel a topicban, valahol volt olyan hozzászólás, ahol felsorolták, melyik tápok rendelkeznek seasonic belsővel.

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#5171) Cobra. válasza tknof1871 (#5166) üzenetére


Cobra.
őstag

A legtöbb BQ táp bele FSP, ehhez jön a saját tervezésű ventillátor (persze azt se No-ban gyártják) meg a saját matricázás. Meg persze Németországban landol a profit.

(#5172) tknof1871 válasza Cobra. (#5171) üzenetére


tknof1871
őstag

Értem, mondjuk a FSP 350W FSP350-60APN Active PFC 85+ OEM-ből lesz Be quiet! 350W BQT L7 (vagy L8) Pure Power (csak tippelem). Kicsit más burkolat, és ventilátor. Ezért a Bq 5000 forinttal magasabb árat kér el az FSP-hez képest. De a módosítás nem növeli 5000 forinttal a tápegység értékét. A Bq extraprofitra tesz szert, vagyis becsap. Mekkora szemétség, kicserélni a névtáblát. Sose jövök rá. Márkás név alatt eladni egy nem olyan márkás belsőt. Zseniális.

Van valami, ami feltűnt. A Seasonic-ból még lehet venni Passzív PFC-s tápot. Úgy tűnik a többiek már csak aktívat csinálnak. Talán megvett egy tönkrement tápgyártót és annak a belsője van a táp házában és nem a Seasonic-é?

(#5170)
ha rákeresel a topicban, valahol volt olyan hozzászólás, ahol felsorolták, melyik tápok rendelkeznek seasonic belsővel.
Jól eldugták.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#5173) radi8tor válasza tknof1871 (#5172) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csak a megfelelő topicban kell keresni.
Szerintem maradjunk ebben a topicban a gépek fogyasztásánál. Tápos topicban beszéljetek a tápokról!

⭐ Stella

(#5174) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

GA-F2A88XM-DS2, Athlon II X4 740x, ASUS Radeon HD7750, 2x2GB Geil DDR3 1800Mhz
Egy 80+os hatásfokú táppal mennyit húzhat ki a konnektorból alapjáraton és max terhelésen? Köszönöm.

(#5175) Cobra. válasza bobalazs (#5174) üzenetére


Cobra.
őstag

Processzor kb 65W, VGA 43W, alaplap tippre 20W, hűtő, HDD kb 10W. Tehát teljes terhelésen kb 150W, alapjáraton valahol 50W környékén lesz.

tknof1871: ne az APN-ből indulj ki, mert annak a kábelezése is jóval szerényebb (ha jól rémlik nincs VGA tápcsatlakozó). Add hozzá a Hexához a BQ 12cm-es ventillátorának árát, és mindjárt többre jön ki, mint a BQ táp ára.

[ Szerkesztve ]

(#5176) rii


rii
nagyúr

sziasztok

ez a gép mennyit ehet? )-.

MEM: 2X-(2x2GB) G.Skill PI Black 1066MHz kit
CPU: Pentium Core2 Quad, Q8300-2,5GHz, 1333 Mhz, 4Mb
Táp: Corsair HX 450
MB: ASUS P5Q PRO
HDD: 3,5"-os 650 GB 7200 RPM + 3,5"-os 2 TB 7200 RPM

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5177) rii válasza rii (#5176) üzenetére


rii
nagyúr

kérhetek egy UP-ot?
200 W?

a videocard az valami 7700 GT passzívhűtéses .....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5178) Cobra. válasza rii (#5177) üzenetére


Cobra.
őstag

Tippre 80/140W.

(#5179) rii válasza Cobra. (#5178) üzenetére


rii
nagyúr

fúúú az jó lenne!
köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5181) Cobra. válasza #78070016 (#5180) üzenetére


Cobra.
őstag

Bár elég öreg volt a táp, de nehezen tudom elképzelni, hogy amiatt halt meg a lap. Esetleg ha egyidős volt a táppal, akkor elszállhatott 1-2 kondenzátor a lapról amikor megadta magát a táp.
Jelenleg a géped max 150W-ot fogyaszt, még jobb videókártyához is bőven elég egy alap szintű táp, pl Chieftec CTG-400. Illetve ha olyan VGA.t veszel, aminek kell tápcsatlakozó, akkor olyan tápot nézzél, amin van 6 pines VGA csatlakozó (CTG-ből a 400-on ha jól tudom nincs, csak a 450 vagy nagyobbon).

(#5183) neduddki válasza Cobra. (#5181) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

engedelmeddel pont errol volt soz nem reg hogy ezek meg tudnak ugy murgelni hogy viszik a lapo tis, pl delihid:- (

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5184) Cobra. válasza neduddki (#5183) üzenetére


Cobra.
őstag

Tudtam, hogy a HPC nem a legjobb, de hogy ilyet csináljon az azért ciki. Volt már ismerősi körben elfüstölt M-Tech meg Acorp, de egyik se vitt magával semmit.

(#5185) Normi™


Normi™
őstag

Sziasztok!

Feltettem a tápos topikban,de sajnos választ nem kaptam rá és elég fontos lenne,hátha itt valaki megszán egy válasszal:

Antec Iks110-ről van szó paneltáppal.

"Sziasztok!

Nem teljesen ide tartozik,de azért rákérdezek.
Építek egy Mini-itx rendszert és már csak a ház hiányzik.Kinéztem magamnak ezen házat,ebben ugye van egy 90w-os tápegység amiről fogalmam sincs,hogy elég lehet-e,annyit tudok,hogy a processzorom 53w-os tdp keretbe lett beszorítva,-0.165mv-on használom offset-ben kitesztelve,stabilan.A gépem komponensei az adatlapomban találhatóak.

Mi a véleményetek?

Válaszaitokat előre is köszönöm!"

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#5186) Cobra. válasza Normi™ (#5185) üzenetére


Cobra.
őstag

Elméletileg elégnek kell lennie, teljes terhelésen se mehet 80W fölé annak a gépnek a fogyasztása.

(#5187) Normi™ válasza Cobra. (#5186) üzenetére


Normi™
őstag

Köszönöm a válaszod!Filmet nézek meg netezem csak,szóval teljes terhelésen max. szintetikus tesztel tudok ilyen fogyasztást elérni.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#5188) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok.

Az adatlapomon lévő konfiguráció kb. mennyit fogyaszt terhelés alatt? Vagy ezt ki tudom számolni, vagy van rá valami program?

PSN ID: marquuard

(#5189) neduddki válasza Normi™ (#5185) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

szivsne vegimernem a szumamdat es a proci +12v-jat kivancis lettem:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5190) Normi™ válasza neduddki (#5189) üzenetére


Normi™
őstag

Esküszöm nem értelek ember,de biztos :D

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#5191) Cobra. válasza Normi™ (#5190) üzenetére


Cobra.
őstag

A "szumamdat" nem tudom mi akar lenni, de lemérné a géped pontos fogyasztását :)

EnterR: alapon kb 70W, játék alatt kb 250W. VGA fogyasztást a Techpowerupon tudod megnézni, a processzor alaplappal, merevlemezzel együtt meg kb 110W-ot fogyaszt teljes terhelésen. És ehhez még hozzájön a táp 15% vesztesége.

[ Szerkesztve ]

(#5192) EnterR válasza Cobra. (#5191) üzenetére


EnterR
veterán

Köszönöm. Ezt a 15%-ot az 500W-ból számoljam ki?

180W TDP techpowerup szerint. Ez idle, átlag, vagy terhelés alatt? Jó lenne, ha 500W táp elég lenne a konfigomra, mert procit 4,5GHz-ig fel akarom rugdosni

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#5193) EnterR válasza EnterR (#5192) üzenetére


EnterR
veterán

290W-ot ír load alatt, de nem a TPU-on néztem.

PSN ID: marquuard

(#5194) Normi™ válasza Cobra. (#5191) üzenetére


Normi™
őstag

Mondjuk ezt hámoztam ki én is,de nem tudtam mi lehet a "szumám" :D

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#5195) neduddki válasza Normi™ (#5194) üzenetére


neduddki
nagyúr

I!

butuskakL szumma fogyasztasod:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5196) Normi™ válasza neduddki (#5195) üzenetére


Normi™
őstag

Men pü.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#5197) Cobra. válasza EnterR (#5192) üzenetére


Cobra.
őstag

Ne bénázzál már. A 180W a max fogyasztása szintetikus tesztnél gyári feszültségen. A táp veszteségét az alkatrészek pillanatnyi fogyasztásához kell hozzáadni, nem a táp elméleti max terhelhetőségéhez. A processzor (alaplappal, alapon járó VGA-val) gyári feszültségen 4Ghz-en 150W-ot fogyaszt konnektor felől (nekem is ilyen van). 4,5Ghz nem fog menni 1,4V-on, szóval meglesz szerintem a 200W is.

(#5198) EnterR válasza Cobra. (#5197) üzenetére


EnterR
veterán

Nem bénázok, egy kérdést tettem fel. Akkor nézzük úgy, hogy nem érdekel a fogyasztás, de ha tuningolok a procin, akkor elég lesz oda az 500W? Mert a VGA se keveset fogyaszt.

PSN ID: marquuard

(#5199) Cobra. válasza EnterR (#5198) üzenetére


Cobra.
őstag

Erős tuningot hosszú távon nem biztos, hogy szeretni fogja a táp, de mennie kell. Léghűtéssel szerintem nem tudsz 400W fölé menni az alkatrészekkel (ehhez kell VGA tuning is) a táp meg 12V-on ennyit tud.

(#5200) EnterR válasza Cobra. (#5199) üzenetére


EnterR
veterán

VGA nem lesz tuningolva, Scythe Mugen 4 + Arctic F12-t veszek holnap. Proci lesz 4,5GHz-ra belőve

PSN ID: marquuard

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.