Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5201) Cobra. válasza EnterR (#5200) üzenetére


Cobra.
őstag

Egyébként teljesen felesleges szerintem a 4,5Ghz, alig lesz gyorsabb, mint alapbeállítás mellett, cserébe dupla annyit fog fogyasztani.

(#5202) EnterR válasza Cobra. (#5201) üzenetére


EnterR
veterán

Lebutítva használom így is a fos AMD hűtő miatt. 3GHz.

PSN ID: marquuard

(#5203) kovab0de


kovab0de
tag

Sziasztok!
Lenne egy chieftech 700wattos tápom http://www.ipon.hu/webshop/product/chieftec_gps_700a8_700w_dobozos/215946
Asus P8z77m-pro,I7 3770k,2x4gb 2400mhz kingstone hyper-x,120gb vertex3 ssd,1tb hátértár,6venti és egy laing ddc+ szivatyúm.
Most érkezik a rendszerhez egy sapphire r9 290x tri-x. Gyári oldalon ajánlott tápigény 750wattos. Gigabyte oldalán az r9 290x 600wattos ajánlott tápigény.
Szerintetek érdemes lecserélnem a tápot illetve nem bírná el ? Annak ellenére hogy a tápon ott van a 2x 8pines csatlakozó és nekem csak 6pinre és 8pinre van szükségem.

(#5204) Algol válasza kovab0de (#5203) üzenetére


Algol
senior tag

Azt nem írtad, hogy milyen tápot szeretnél lecserélni. A leírt konfigurációhoz legalább 600 wattos táp ajánlatos.

Azt a CHIEFTEC GPS-700A8 700W-os tápot lehetőleg ne vedd meg, nem elég jó minőségű. Nem veszélyes a gépedre, anyagi végszükség esetén azért megveheted.

A következő két tápegység jobb minőségű és bár drágábbak de nagyobb hatásfokuk következtében kevesebbet fogyasztanak és hosszú távon megtérül magasabb áruk.

FSP Raider 650
ANTEC NeoECO 620W EU

Üdv: Algol

(#5205) Cobra. válasza Algol (#5204) üzenetére


Cobra.
őstag

Az 550es Raider is elviszi kisebb tuning mellett is a gépet. A GPS meg szerintem megvan neki sajnos. Egyébként elég lesz hozzá, bár én lecserélném amint lesz rá keret.
Egy ilyen belsejű tápra valahogy nem szívesen bíznék egy 400- 450W fogyasztású gépet.

[ Szerkesztve ]

(#5206) kovab0de válasza Cobra. (#5205) üzenetére


kovab0de
tag

Akkor corsair tx650-el jobban jarnek mint ezzel a chieftechel?

(#5207) Algol válasza kovab0de (#5206) üzenetére


Algol
senior tag

Persze, a Corsair sokkal jobb, mint az a Chieftec, de az ára 25.000 Ft felett van.

Én azt hittem, hogy az ára miatt választottad azt a Chieftec-et. Mindenesetre amiket linkeltem minőségre nézve nem rosszabbak a Corsair-nél és csak ~19.000 Ft-ba kerülnek.

Üdv: Algol

(#5208) kovab0de válasza Algol (#5207) üzenetére


kovab0de
tag

Hello! Ismerostol vennem at igy nem kerul annyiba. Koszonom a segitseget ;)

(#5209) Bujnos


Bujnos
csendes tag

Sziasztok!

Jelenlegi gépembe szeretnék +1 Vga-t venni

fx8320 (4.3)
asus m5a99x evo r2.0
8gb ram
r9 270x 4gb (gigabyte)
3 db ház ventillátor
be quiet! shadow rock 2 hűtő

Jelenleg egy be quiet! pure power l8 700w táp szolgálja ki a konfigot.
még 1 r9 270x 4gb esetén minden gond nélkül képes lenne kihajtani a gépem?
előre is köszönöm

üdv,
Henrik

(#5210) Cobra. válasza Bujnos (#5209) üzenetére


Cobra.
őstag

Bőven elég lesz, most kb 300W a max fogyasztásod, a 270X meg tuningolva se megy 200W fölé fogyasztásban. (130W körül fogyaszt gyári verzióban).

(#5211) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Info:
Csináltam egy kisérletet. Megterheltem a procit és a gpu-t is és mértem a PC fogyasztását:
- üresjáratban 37W-ot fogyaszt.
- csak a CPU-t terhelve 88W-ot fogyaszt.
- CPU-t és IGP-t terhelve 128W-ot fogyaszt.

A fogyasztást a konnektorban háztartási fogyasztásmérővel mértem.
Az igp-t tuningoltam biosban hogy terheléskor az alap 600-ról 1100 helyett 1600-ra mehessen fel. (mást ugyse tudok tuningolni mert nemKs cpum van).
[kép]

(#5212) neduddki válasza Doky586 (#5211) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mat csak a fogyastasemro tipusat kene megnevezni:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5213) Doky586 válasza neduddki (#5212) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

kinézetre pont ilyen, már több éves, anno kb 5eFt volt, de látom neten több altipusa is létezik, emiatt most nem állítom le a gépet hogy megnézzem a hátulján az adatlapot..

(#5214) neduddki válasza Doky586 (#5213) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

koszonom

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5215) snt4you


snt4you
csendes tag

Üdv,

olyan kérdésem lenne, hogy CHIEFTEC CTG 500 80P tápom elbírja e a következő konfigot!

Alaplap: Asrock P67 Pro3
Video: Asus GTX760 OC
HDD: WD 3200A
SSD: OCZ Agility3
Audio: Asus Xonar DX
LAN: Bigfoot Killer 2100
Ram: Kingston HyperX Blue 4Gb 1600mhz
Processzor: intel i5 3570K (nem húzott)
Egyéb: Plusz 2db ventilátor a házban

A kérdés csupán azért merült fel, mivel a processzor 1600mhz-n pörgött, majd beállítottam (All core, Turbo boost) bios-ban és elszállt a hangom (Xonar dx), és nem tudom egyenlőre az okot hogy miért, viszont nem akarok egyenlőre feleslegesen beruházni új tápra ha nem szükséges persze...

Köszönöm előre is a válaszokat.

FORZA ROMA PER SEMPRE! www.blaffy.eu

(#5216) Cobra. válasza snt4you (#5215) üzenetére


Cobra.
őstag

Valamivel 300W alatt fogyaszt a géped teljes terhelésen, szóval bőven elég a táp. Valami összeakadási gond lehet szerintem. Ha van rá hely, akkor megpróbálhatnád másik slotban a hangkártyát.

(#5217) snt4you válasza Cobra. (#5216) üzenetére


snt4you
csendes tag

Közben utána kutattam fogyasztási adatoknak, csak konkrétan nem tudom hogy az egyéb eszközök mennyit vihetnek el. Mindenesetre mindenképp be kell ruháznom egy új tápra hiszen ha húzni akarom akkor viszont már kevés lesz ez neki

Videokártya: 225W (Hivatalos oldal/Adat szerint)
CPU: ~80W
Σ: 305W - maximum 310

Mindenesetre köszönöm a válasz!!! :))

FORZA ROMA PER SEMPRE! www.blaffy.eu

(#5218) Cobra. válasza snt4you (#5217) üzenetére


Cobra.
őstag

A VGA gyári órajelen 160W-ot fogyaszt max, a CPU kb annyi, az egyebek kb 20-30W. A tápod meg 400W fölött tud valamivel 12V-on, szóval még visszafogottabb tuningra is elég.

(#5219) Laggner


Laggner
csendes tag

Sziasztok, Látom nem csak nekem okozott gondot a gépem fogyasztása. Én itt találtam egy "varázslót", ami kiszámítja a fogyasztást. Bár Enermax tápot javasol a végén (mert az övéké), de szerintem azért abből elég egyszerű következtetni. A linket sajnos csak így tudom, mert valamiért még mindíg nem tudom kimásolni...
www.facebook.com/enermax.magyarorszag . És nekem bevált amúgy.

Laggner

(#5220) AtG válasza Laggner (#5219) üzenetére


AtG
aktív tag

Az én konfigomra legalább 630W-os tápot ír minimumnak ez az Enermax táp-kalkulátor. Fogyasztásmérővel max. 330W-ot mértem. Elég komoly. :)

(#5221) tornas válasza Laggner (#5219) üzenetére


tornas
őstag

Ezek a tápkalkulátorok parasztvakítások. Semmi közük az adott konfig valós fogyasztásához (vagy inkább a tápból kivett valós teljesítményhez). Egyszerűbb ha a proci és a VGA TDP-jét veszed figyelembe plusz egyéb komponensekkel és már akkor is felfelé kerekítettél, mert normális esetben ritkán lehet a TDP-ket megközelíteni.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#5222) Laggner válasza AtG (#5220) üzenetére


Laggner
csendes tag

Hm. Nekem jól belőtte. Passz.

Laggner

(#5223) Laggner válasza tornas (#5221) üzenetére


Laggner
csendes tag

Igaz. Ez tényleg pusztán segítség sztem annak, aki nem akar bajlódni. Nekem pl. a processzorom TDP-jét nem tudtam összehozni a hűtőjével, mert gyári Intel kellett hozzá a magasság miatt. Na akkor szívtam, kerestem, de teljesen ellentmondásos értékeket találtam. Na mindegy. Csak segítség akart lenni, mert nekem tetszett....

Laggner

(#5224) snt4you válasza Cobra. (#5218) üzenetére


snt4you
csendes tag

Köszönöm válaszod! :)

FORZA ROMA PER SEMPRE! www.blaffy.eu

(#5225) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

Mivel mostanában rakoncátlankodik a gépem (rnadom blue screen - win7) szeretném kizárni a táp problémát. Ha minden igaz elegendő a tápom a mostani konfighoz, de örülnék neki, ha tudnátok vetni rá egy pillantást, hogy tényleg így van-e:

A táp egy Enermax Liberty ELT 400 AWT, a konfig pedig a következő:

Gigabyte MA770T-UD3P lap
AMD Phendom II X4 965 BE (nincs húzva)
2x4GB RAM
AMD HD 7790 1GB Dual X Sapphire (gyári OC)
3xHDD + 1xSSD

Köszi előre is.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#5226) Cobra. válasza tPedro_ (#5225) üzenetére


Cobra.
őstag

Bőven elég a táp, futtass le egy Memtestet. Plusz utána egy tesztet az SSD-re is, hátha pont a swapfile alatt van egy cellahiba.

(#5227) tPedro_ válasza Cobra. (#5226) üzenetére


tPedro_
őstag

Köszi. :R

A ramok és a cpu már voltak tesztelve vásárlás után. A win dump file vga-val kapcsolatos hibát jelez, csak mielőtt a driverekkel elkezdek szórakozni (vagy levenni a gyári OC-t) meg akartam bizonyosodni arról, hogy nem a táp kevés a videokártyának.

(#5228) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

elokeruka 3025HEN vs. 250-60HEN nejlonyzacsko, mega vegnteszt leszen:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5229) Fotonhámozó válasza tPedro_ (#5225) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

AMD 7790 elég bugos, sajnos. Igaz, a Sapphire nem (annyira), de az ASUS 7790-es kártyái rém rosszak.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#5230) InterFox válasza Fotonhámozó (#5229) üzenetére


InterFox
senior tag

Igazolom, a sappire 7790-ees nagyon frankó lett.

PSN ID: interfoxthedead

(#5231) tornas válasza neduddki (#5228) üzenetére


tornas
őstag

What...???? :F

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#5232) neduddki válasza tornas (#5231) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ugye aki nem hasnzlaja kaersot az nem tugy amik ezek....

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5233) tornas válasza neduddki (#5232) üzenetére


tornas
őstag

Ne haragudj, de az egész mondatodat nem értem. :N Mit szeretnél a nejlonzacskóval?! :F

A két tápot azért felismertem a leírásodban... ;)

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#5234) neduddki válasza tornas (#5233) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nem haqraxom:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5235) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Következő lenne a konfig, aminek a fogyasztására lennék kíváncsi. Nyilván sacc/kb jelleggel, de ha valaki wattra pontosan tudja, azt is meghallgatom. :P

Integrált B75-ös lap [link]
Intel G1610
2gb RAM
WD green 2tb
meg kis noti vinyó

A tápot egy FSP250SAV adná.

Tippre mit mondanátok, idle 30W körül meglenne? Napi 10-14 órát futna, 40-50W fogyasztás már lehet, h sok lenne.

Let's begin, de gozaimasu!

(#5236) neduddki válasza _ak_ (#5235) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a sav az nem 80+os ha jol emlexem en inkabb 3025hen-t keresnek

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5237) _ak_ válasza neduddki (#5236) üzenetére


_ak_
addikt

Köszönöm, utánajárok! :R

Let's begin, de gozaimasu!

(#5238) neduddki válasza _ak_ (#5237) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

meresket visszafele talalasz oseggel

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5239) C. s.


C. s.
addikt

Sziaszok!

Szeretném tudni, mennyit fogyaszt a gépem, illetve, ha esetleg cserélni kell a tápegységet, milyen erős menjen bele. Ennek a fölső határát a szünetmentes táp adja: APC Back UPS ES 550VA.

Íme a hardver:
alaplap: Gigabyte s1150 GA-B85M-HD3
proci: Intel Core i3-4130 3,4 GHz
RAM: Corsair Vengeance DDR3 1600MHz KIT (2x8GB)
VGA: MSI N630GT-MD2GD3 nVidia 2GB GDDR3 128bit
HDD-k: 1.) WD 3,5" RED WD20EFRX
2.) Samsung HD322HJ
3.) Samsung SP2504C
Samsung DVD-író
A házba beépítve van 2 db 12 cm-es venti gyárilag. Adatokat nem tudok róla, a ház Cooler Master, a venti az, amit ők beleraktak.
Esetleg tuner-kártya is kerülhet bele (talán belső, de semmi nem biztos).
A gép nincs tuningolva.

(#5240) vellerd válasza tornas (#5221) üzenetére


vellerd
tag

Ezt én is így gondolom.
De ennek ellenére mindenki 600-700 meg 800W-os tápokat vesz egy 350W-os konfighoz.
Nem mondom, hogy nem jó egy kis tartalék. De hát ennyi? :F

Eladó Pioneer TS-E2099,Q9550 Proci,160GB Sata HDD, 2,5" 250Gb Noti HDD 3napot használt 100/100

(#5241) Cobra. válasza C. s. (#5239) üzenetére


Cobra.
őstag

Teljes terhelésen kb 140W, de a tápot nem írtad.

(#5242) C. s. válasza Cobra. (#5241) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm a választ!

A mostani tápom: Enermax Modu 82+, 425W
A VGA gyártói oldalán azt írja, hogy min. 400W-os tápegység kell neki (vagy 420, nem emlékszem). Ez azért van, hogy a "gagyi" tápok is bírják? Tehát egy márkással nem kell annyira komolyan venni?

Szóval adott esetben elég volna egy 150W-os táp is? Mennyi ráhagyás kell, hogyan kalkuláljak?

[ Szerkesztve ]

(#5243) vellerd válasza C. s. (#5242) üzenetére


vellerd
tag

"Ez azért van, hogy a gagyi tápok is bírják?"
Valószínűleg ,de azért egy 150W -os az már talán kicsit kevés lesz.
Nem beszélve róla, hogy nem is nagyon találnál már.

Eladó Pioneer TS-E2099,Q9550 Proci,160GB Sata HDD, 2,5" 250Gb Noti HDD 3napot használt 100/100

(#5244) C. s. válasza vellerd (#5243) üzenetére


C. s.
addikt

Ja, persze, tudom, én sem láttam régóta! Csak azon döbbentem le, hogy a jelek szerint még ez a tápegység sincs kihasználva, nemhogy erősebb kelljen. Természetesen nem akarom nagyon "kicentizni", de túlságosan erőset sem szeretnék fölöslegesen.

Szóval akkor hány wattos ajánlott?
És pusztán kíváncsiságból: sima netes olvasgatás, fórumozás közben kb. mennyit fogyaszt?

(#5245) neduddki válasza C. s. (#5244) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mondanmahogy HEN ha nem lenne elcsepelt, vedd meg a legkisebb nevesebb joszagot 350W aallt uyse nagyon fox talani:- (

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5246) vellerd válasza C. s. (#5244) üzenetére


vellerd
tag

Ahogy mondod megfelel a jelenlegi Enermax 425W Modu82+ -osod is.
Minek költenél másikra, amíg ez műkszik rendesen, meg a teljesítménye is megfelelő a hardvereid számára?

[ Szerkesztve ]

Eladó Pioneer TS-E2099,Q9550 Proci,160GB Sata HDD, 2,5" 250Gb Noti HDD 3napot használt 100/100

(#5247) Cobra. válasza C. s. (#5244) üzenetére


Cobra.
őstag

Értelmetlen lecserélned a mostani tápodat. Alapjárati fogyasztást csak hasraütésszerűen tudok erre mondani, valahol 40-50W között lesz.

(#5248) tornas válasza neduddki (#5245) üzenetére


tornas
őstag

Már a 300 W-os is "tű a szénakazalban", a 250-es meg gyakorlatilag nincs is.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#5249) neduddki válasza tornas (#5248) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

vajh mit formedvenykedtem? ezert is spajzoltam 3025HEN-bol

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5250) Doky586 válasza tornas (#5248) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Talán a márkás egyben forgalmazott Low Profilos (nem ATX) jellegű gépekben ma is találhatók nem teljesítményhajhász tápok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.