Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,

Családi házba, falusi környezetben szeretnék hőszivattyút.
Amiket néztem? Panasonic Aquarea T-CAP
Mitsubishi Electric ( Zubaban )
Alpha Innotec
A rendszert tekintve, melyik az ajánlott? Levegő - levegő, levegő - víz, talajkollektoros?
Radiátoros fűtést kéne ki váltania

(#352) Attila2011 válasza Peter.70 (#351) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Szia!

Pana is jó, elvileg Mitsubishi is, de ott van még Daikin, Samsung, LG, Clivet, Midea, amik szintén jók. Alpha Innotec gyártót nem ismerem.

Ha radiátoros fűtésre szeretnéd rákötni, akkor csak levegő-víz, ami működik. Talajkollektoros kiépítése szerintem meglévő ház esetén túl drága. Gondolj bele, mekkora földmunkával jár.
Viszont vedd figyelembe, hogy itt az előremenő hőmérséklet csökken, lehet újra kell méretezni a radiátorokat vagy fan-coil készülékekkel kiegészíteni.

(#353) Real_Necro válasza Attila2011 (#352) üzenetére


Real_Necro
veterán

Sógornak Nibe van talajkollektoros rendszeren, azt is betenném a sorba.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#354) scott_free


scott_free
senior tag

Üdv,

kútvizes, víz-víz hőszivattyúról mi a véleményetek? Kíváncsiságból kértem itt árajánlatot (atesys.hu), és meglepő módon olcsóbbat kaptam, mint egy jobb márkájú levegő-vízesre.

Mennyire lehet hangos egy ilyen rendszer? Vagy mi lehet a hátránya egy levegőssel szemben?

(#355) Tapsi válasza scott_free (#354) üzenetére


Tapsi
addikt

Leírnád a részleteket, és a konkrét árat? Engem is érdekel a téma.

(#356) Attila2011 válasza Tapsi (#355) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Engem is érdekelnének a részletek, nem csak az ár, de akár az abba foglalt műszaki tartalom is. Hang a katalóguslap alapján összehasonlítható más készülékekkel, egyik gépnél pl 48 dB(A) szerepelt, ez talán egy hangosabb hűtőnek felel meg.

szerk.: véletlenül rossz a címzett, scott_free-nek akartam :)

[ Szerkesztve ]

(#357) robi-k válasza scott_free (#354) üzenetére


robi-k
őstag

Az első probléma, hogy a kutat vagy kutakat engedélyeztetni kell. [link]
A másik akkor jön, ha a kút vízhozama kezd csökkeni, vagy rosszabb esetben kiapadni.

(#358) Madwe válasza robi-k (#357) üzenetére


Madwe
nagyúr

Illetve tudtommal elég sok probléma lehet velük, s emiatt gyakori drága lehet a karbantartása (homokos víz stb)

(#359) scott_free válasza Tapsi (#355) üzenetére


scott_free
senior tag

Itt az általános ajánlat, amit kaptam (tehát nem voltak felmérni, én adtam meg a következő adatokat: 180m2, radiátoros fűtés, jelenlegi gázfogyasztás évi 4.000 m3):

14kW-os Mitsubishi levegő-vízre bruttó 4,6 milliós ajánlatot kaptam, meg Fujitsu is ekörül volt.
Itt 3,5 az alapmodell, ami szerintem még 2 kútfúrással (ha jól emlékszem, 8-10 méterest írtak) és a szereléssel is megáll a fenti 4,6 alatt/körül.

A kútvíz állandóbb hőmérsékletűnek tűnik, mint a téli levegő, ezért kezdett érdekelni ez is, mert elvileg emiatt takarékosabbnak kellene lennie.

Persze már így is, úgy is csak jövőre lesz ebből bármi, szóval van időm nézelődni és információkat gyűjteni. ;)

Amúgy ilyen típusaik vannak:

(#360) markussandor válasza robi-k (#357) üzenetére


markussandor
senior tag

Már nem kell engedély a kutakhoz bizonyos feltételek teljesülése esetén. [link]

(#361) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Mint gondolom senkit nem lep meg, elkezdtünk hőszivattyún gondolkodni (napelemet felraktuk még az őrület előtt, mostmár csak a szolgáltatónak kell átvennie). 200m2-es jól szigetelt családi ház (hálókban és fürdőkben radiátorok, amúgy padló).

Ami egy kicsit problémás, hogy egyetlen egy helyet találtunk a hőszivattyú kültéri egységének ami igazán optimális (de az nagyon), viszont az sajnos pont egy hálószoba ablaka mellett van. Csatolom a képet, amit az ablakból lőttem. Ez egy 4*2 méteres kis zug, a vége a szomszég keritése, sehonnan nem látszik, és nagyon jól el lehet jutni úgy a mosokonyhába (ahol van a gázkazán stb.), hogy gyakorlatilag láthatatlan lenne.

A kérdésem, hogy mennyire hangosak a kültéri egységek (főleg leolvasztás során)? Hallanánk őket a hálóban csukott ablak melett (3 rétegű üvegezés, a fal az 30-as porotherm 15-ös szigeteléssel). A szakember, akitől az ajánlatot kaptuk azt mondta, hogy az utóbbi években nagyon sokat csökkent az, hogy mennyire hangosak, de Ő is csak találgatott, hogy valszeg nem fogjuk hallani.

11.5 kw-osra kaptunk ajánlatot, és egy Mitsubishi Electric Zubadan (pontosan PUHZ-SHW112YAA) és Mitsubishi Electric Ecodan (ERSC-VM2D) együtt bruttó 2.9 Millió Ft lenne. Ez egy jó ajánlatnak számit vajon, valaki tud ebben segiteni? Az ár csak a gépekre vonatkozik, és volt egy energetikai számitás ami alapján a méret meg lett határozva.

Köszönöm a segitséget!

[ Szerkesztve ]

(#362) Attila2011 válasza laci06 (#361) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Valószínűleg minimálisan fogjátok hallani, de tényleg nagyon kicsit, ha jó az ablak és fal hangszigetelése.

(#363) adam_nagy


adam_nagy
csendes tag

Sziasztok! Nagyobb méretű (200l vagy nagyobb) hőszivattyús bojlerrel vannak tapasztalatai innen? Éjszakai áramról szeretnék üzemelteteni egy 200L-est. Hajdu HB200-at néztem ki de nem tudom hogy mennyire strapabíró és hogy van-e rajta plusz csonk a cirkulációhoz.

(#364) Attila2011 válasza adam_nagy (#363) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Ha hőszivattyús, akkor miért nem H tarifáról menne? Amúgy nem nagyon látom értelmét, amilyen rossz hatásfokkal dolgoznak, ki tudja mikor hozzák be az árukat. Vezérelt áramon belátható időn belül biztos nem.
Egyébként van rajta cirkulációnak is csonk a kézikönyve szerint.

(#365) adam_nagy válasza Attila2011 (#364) üzenetére


adam_nagy
csendes tag

"amilyen rossz hatásfokkal dolgoznak"

Ezt nem értem. 2-szer jobb a hatásfoka mint a normál bojlernek.
Gázbojlert váltana le aminek a gázfogyasztása már kvótán felüli. Ez éves szinte 230ezer Ft-ot jelent melegvíz előállításra. Szemben a vezérelt áram 50ezer Ft-jával. 5 év alatt megtérül az ára.
H tarifám nincs de vezérelt áramom igen.

Láttam hogy a gépkönyve szerint van, de a rajzokon sehol sem mutatják hol van.

(#366) Attila2011 válasza adam_nagy (#365) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Azért a hatásfokkal óvatosan, lehet téli hideg időszakban szinte csak az elektromos patronnal állítja elő a vizet, s akkor pont úgy üzemel majd, mint egy hagyományos villanybojler. Már +7 foknál is csak 2.43-as COP értéket ír. Az éves COP nem tudom mennyi lehet.
Az általad írt készüléket én 730k-ért látom, egy sima hajdú villany 210k ugyanott. Hány évig kell, illetve mennyi melegvizet kell előállítani, hogy 520k különbséget visszatermelje? Ezért is írtam, hogy vezérelt áramon biztos nem hozza be belátható időm belül. H tarifás áram jelenleg olcsóbb, ott másabb lenne a szituáció. Persze ott se biztos, hogy megéri. Úgy biztos nem, hogy H mérőt is ki kéne építeni.

Azon is el lehet gondolkodni, hogy kell-e 200 literes. Bár vezérelt áramon talán a nagyobb jobb.

Rajzon kifejezetten én se láttam, de cirkulációt jellemzően közép tájra kell kötni, alulra hideget, fentre meleget.

(#367) adam_nagy válasza Attila2011 (#366) üzenetére


adam_nagy
csendes tag

Négyen vagyunk jelenleg egy 120L-es gázbojlerre, azt ajánlották hogy jobb volna egy 200l-es (50l/fő). Ha érdemben ki tudná fűteni a vezérelt időegység alatt akkor a 300L-es ellen sem lennék amúgy.
De ez úgyis akkor derül ki igazán amikor használja az ember.
Az 520ezer különbséget 10 év alatt hozza be, a jelenlegi kvóták szerint. Aztán szerintem ez egy fél év múlva már nem így lesz.

(#368) Madwe válasza adam_nagy (#367) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azért én mérget nem vennék arra, h az áram is nyomott marad, pláne h a h meg éjszakai meg geo ennyire jó marad. Persze bármi lehet... Én magam részéről most inkább benyelek 1 év extra költséget, s ha tisztul a kép majd akkor lépek... mármint gáz-áram eszköz beruházásban. szigetelés, hatékonyság javításra költök, az ígyis úgyis jó, max a megtérülése tolódik el.

(#369) Attila2011 válasza adam_nagy (#367) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Ez a 10 év azért marha nagy fogyasztással jön csak ki. 1800 kWh évi fogyasztással számoltam, ami jelenleg ~43 000 Ft/év, hőszivattyús esetben ~21 500 Ft/év. Így számolva ~24 év alatt hozza be árát B tarifával. Gondolom más nincs rá kötve, elvileg nem is nagyon lehet más.
Nyilván jelenlegi árakkal számoltam, az MVM kalkulátorát használtam.

Én egyértelműen hanyagolnám ezt a beruházást, de gondolhatsz rá úgy is, hogy befektetsz a zöld jövőbe. Mert pénzügyileg nem éri meg.
Az megint más lenne, ha normális hőszivattyúra kapcsolnál HMV tartályt, de az teljesen más szitu.

Szerk.:
Jah meg kiegészíteném azzal, hogy honnan nyeri a hőt? Ha benti helyiségből, akkor azt a kinyert hőt pótolni kell fűtés felől. Ha kintről, akkor ki kell építeni, ami további beruházási költség. Érdemes ezzel is számolni.

[ Szerkesztve ]

(#370) Real_Necro válasza laci06 (#361) üzenetére


Real_Necro
veterán

Mennyire reked meg a levegő ezen a helyen? Ha szellőzik keresztbe, akkor még jó lehet, ha nem, akkor az a kültéri szenvedni fog szerintem.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#371) adam_nagy válasza Attila2011 (#369) üzenetére


adam_nagy
csendes tag

Épületgépész mérnök (blogja is van a neten, de a nevét direkt nem írom be) a fogyasztás alapján 2800kWh-t számolt éves áramfogyasztásra normál villanybojlerrel, 1400kWh-t hőszivattyússal. Így azért más a megtérülés.

(#372) adam_nagy válasza Madwe (#368) üzenetére


adam_nagy
csendes tag

Nem akarom elvinni a fórum témáját.De:
A "HMV előállítás gázzal" vonalból mindenképpen ki kéne szállnom, mert ez már jobb (olcsóbb) biztosan nem lesz.

(#373) adam_nagy válasza Attila2011 (#369) üzenetére


adam_nagy
csendes tag

Nem tudtam már szerkeszteni.
Lényegében egy pince légterében lenne. Az volna a terv hogy télen kintről szívná a levegőt és kintre is fújná ki (tudom hogy ez ront a hatásfokon), nyáron kintről szívná és bentre fújná ki.

(#374) Attila2011 válasza adam_nagy (#371) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Akkor nálatok extra magas fogyasztás lehet, mi 4-en vagyunk, közel sincs ennyi. Neten próbáltam keresni még pár adatot, ott se jött elő ilyen magas fogyasztás. Ráadásul részben nekünk is éjjeli áramról van megoldva a HMV, szóval látom is.
De ha ilyen extra mennyiségű melegvizet használtok el, akkor lehet 10 év a megtérülés. Ami szerintem így is sok (ki tudja mi lesz 10 év múlva), de kevesebb, mint a 23 év.

Ha pincében lesz kivezetéssel, akkor legalább a fűtési költség nem fog növekedni, de számold hozzá a beépítés anyag és munkadíját is.

(#375) adam_nagy válasza Attila2011 (#374) üzenetére


adam_nagy
csendes tag

Éves szintű 350m3 körüli gázfogyasztásunk van csak a gázbojlerből. Ebből számolta a szaki.

(#376) LOTR válasza adam_nagy (#371) üzenetére


LOTR
addikt

ekkor kb 33k ft-ot spórolsz évente a hőszivattyús hmv tartály üzemeltetésével a sima villanybojlerhez képest
120l hajdú villanybojler 120k
ha 600k-val kerül többe a hőszivattyús hmv, akkor kb 18 év a megtérülése

ami még mindig nem olyan kevés

ennek nem néztem még utána, de mi van akkor, ha A áramról a fogyasztás 2mwh és B áramról is 2mwh évente
mérőnként kell nézni az évi 2,5mwh-t vagy összesen?
de ha összesen, akkor hogy vagy mi alapján lesz szétosztva?

One Ring to rule them all

(#377) adam_nagy válasza LOTR (#376) üzenetére


adam_nagy
csendes tag

Ne a 120literes Hajdúhoz hasonlítsd mert a hőszivattyús is 200L. A 200L-es bojler kb. 250ezer. Persze ezzel még mindig 14 év a megtérülés.

Igen, a "normál" áram és a vezérelt áram két külön óra, ezért külön vonatkozik mindegyikre a 2500kWh kvóta.

[ Szerkesztve ]

(#378) Attila2011 válasza adam_nagy (#375) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Nem tudom, hogy pontosan milyen hatásokkal üzemel a gázos melegítőd, ott sok hő tud veszendőbe menni, ha régi a tároló, akkor a lerakódások miatt is van egy adott veszteség, ha gyengébb a szigetelése, mint újnak, ott újabb veszteség jelenik meg. Szóval láthatod, ez összetett.
Az számok alapján ő 80%-os hatásfokkal számolt, amit én kétlek a leírtak miatt, valóságban kevesebb lehet.

Persze beruházhatsz rá, de értelme nincs megtakarítás szempontjából. Jobban jársz, ha abból az 500k-ból diszkont kincstárjegyet veszel.

(#379) LOTR válasza adam_nagy (#377) üzenetére


LOTR
addikt

túl nagy jelentősége nincs, hogy 120k vagy 250k
most 170k-tól van 200l-es hajdú villanybojler, azzal 17 év a megtérülés, ha 240-250k lenne, akkor 15 év és egy hőszivattyú valószínűleg máshogy amortizálódik, mint egy egyszerű villanybojler

One Ring to rule them all

(#380) Tapsi válasza adam_nagy (#377) üzenetére


Tapsi
addikt

A házad amúgy le van szigetelve? Lehet, hogy a beruházás összegét inkább szigetelésre érdemes költeni. A mostani gázbojlert biztosan cserélnéd (120 liter miért nem elég)? Ha nem, akkor felesleges a 200 literes villanybojlerrel számolgatni.

[ Szerkesztve ]

(#381) adam_nagy


adam_nagy
csendes tag

Köszi mindenkinek a hozzászólások
Ami mindenképpen valami modernebb dolog felé hajt, hogy kellene cirkulációs csonk mert vannak nagyobb távolságok a vízvételi helyek között.
Ezt egy normál "mezei" bojler nem tudja (egyelőre nem találtam ilyet). Ami megoldás lehet az egy indirekt tároló amiben van fűtőszál is. Ez 200literes verizóban 300ezer Ft körül van. Persze ennek a hatásfoka megint kérdéses, van-e olyan jó mint egy normál "csak" bojler.

A megtérülések a következők (éves 2800kw energia előállítására, 2523 kWh kedvezményes a fölötti jelenlegi piaci áron. Hőszivattyúnál 1400kWh éves teljesítményt számolva):

- Sima villanybojler (75200Ft fogyasztás) vs. hőszivattyús (32200Ft fogyasztás): 12,7 év
- Indirekt tárolós (75200Ft fogyasztás) vs. hőszivattyús (32200Ft fogyasztás): 10,5 év

Ugyanezek abban az esetben ha eltörölnék a rezsicsökkentést, mai árakon:

- Sima villanybojler (173600Ft fogyasztás) vs. hőszivattyús (86800Ft fogyasztás): 6,3év
- Indirekt tárolós (173600Ft fogyasztás) vs. hőszivattyús (86800Ft fogyasztás): 5,2év

Persze opció lehet hogy veszek egy indirekt tárolót aztán ha nagyon nem jön be vagy elszáll a világ akkor utána egy hőszivattyúst. De ha a szuper technika 5 év alatt megadja magát (amire azért látok némi esélyt) akkor lényegében marhára nem éri meg semmilyen esetben ennyit költeni rá.

(Kattog az ember az ilyen témákon aztán még nem is alszik rendesen hogy kitalálja hogy költse el okosan a félrerakott pénzét) :W :W

(#382) adam_nagy válasza Tapsi (#380) üzenetére


adam_nagy
csendes tag

Négyes sorház egyik középső lakása vagyunk. Födém 30cm-rel lesz szigetelve (folyamatban), a homlokzat egyelőre semennyivel, mert annak is 20 év körül van a megtérülése.

(#383) Tapsi válasza adam_nagy (#381) üzenetére


Tapsi
addikt

Hát, nekem ez így nem tűnik a világ bizniszének. Azt is vedd hozzá, hogy a hőszivattyút karban is kell tartani évente, különben bukó a gari. Az sem 2 fillér.

Azt kiszámoltad, hogy most mennyibe kerül a gázbojler üzemeltetése? És még mindig nem értem, hogy miért nem elég a 120 liter. Tényleg nem elég, vagy csak ajánlgatnak dolgokat? Van, hogy este elfogy a melegvíz?

(#384) LOTR válasza adam_nagy (#382) üzenetére


LOTR
addikt

még esetleg egy tipp
amíg elérhető a szaldós elszámolás, nem érné meg esetleg napelembe invesztálni?
nyilván nagyobb költség, de általában az áramfogyasztás nem lesz kevesebb a jövőben sem

One Ring to rule them all

(#385) adam_nagy válasza Tapsi (#383) üzenetére


adam_nagy
csendes tag

Éves szintem 300-350m3 körül van a gázbojler gázfogyasztása. Eddig jellemzően nem fogyott el a melegvíz sosem, de megduplázódtunk idén (2fő helyett 4 fő), így hosszútávon nem tudom hogy nem lesz-e kevés a 120l.

Most találtam egy olyan bojlert ami talán megfelelne a célra, olcsóbb, és van cirkulációs csonkja (elméletileg)
https://netkazan.hu/termek/10193/hajdu-ide200f-erp-sztea-fali-indirekt-tarolo-1-hocserelos-szteatitos-keramia-elektromos-futessel

(#386) adam_nagy válasza LOTR (#384) üzenetére


adam_nagy
csendes tag

Én a napelemmel vagyok úgy hogy kivárom mi lesz a vége 2-3 éven belül.

(#387) stickermajom válasza adam_nagy (#386) üzenetére


stickermajom
addikt

2024-től nincs szaldó új szerződésnél, előtte érdemes inkább beleugrani.

(#388) Real_Necro válasza adam_nagy (#386) üzenetére


Real_Necro
veterán

Én addig inkább felrakatom és termeljen. Évek óta meg akarják amúgy szüntetni az éves elszámolást, eddig nem sikerült... Más kérdés, hogy a korábbi 2-4 hét elbírálásnál már 3-6 hónapot is hallani.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#389) laci06 válasza Real_Necro (#370) üzenetére


laci06
senior tag

Csináltam még pár képet a "zugról". Most ahogy odamentem amúgy eléggé jól járt ott a levegő, pedig szinte szélcsend van. A kerités mellett az egyik oldal van egy kb 60 cm-es "járat" A másik oldalról fal végig ahogy látszik a kép.
kerités
kerités felöl

(#390) bzoley


bzoley
veterán

Sziasztok!
El tudná valaki magyarázni, hogy működik iedálisan egy hőszivattyú? Vagyis hogy folyamatosan, szakaszosan, ki- bekapcsolási idő, ilyesmi.
Nálam most kb óránként bekapcsol 10-15 percre, aztán megint leáll. Nekem ideális, de nem tudom, nem rossz-e a gépnek. És azt sem, hogy mi lenne a jó.

(#391) Attila2011 válasza bzoley (#390) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Nincs olyan motor, aminek jó a túl gyakori ki-be kapcsolás, de valószínűleg van benne olyan rendszervédelem, hogy ezt figyelembe vegye.
Van amúgy puffer a rendszerben? Vagy előtét tároló?

(#392) bzoley válasza Attila2011 (#391) üzenetére


bzoley
veterán

1000l-es tartályból kering folyamatosan a ház felé a víz. Amit hűl, azt melegíti vissza. Most 1C-ra van állítva, 38-nál kapcsol be, 40 a cél. Ha nagyobbra állítom a különbséget, akkor természetesen ritkábban kapcsol be, és tovább melegít.
Nekem olyanok jutottak eszembe, hogy minél rövidebb ideig megy, annál kevésbé melegszik?, vagy télen fagy le a külső oldal.

(#393) DUB Inc. válasza bzoley (#392) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Minél kevesebbszer kapcsolgat, annál jobb neki. Inkább menjen részterhelésen több ideig. A mostani beállításban nem csoda, hogy sűrűbben kapcsolgat.

(#394) Attila2011 válasza bzoley (#392) üzenetére


Attila2011
aktív tag

1000 liter szép nagy tartály, lehet érdemes lenne kicsit emelni, mondjuk 41-2 fokra fűteni vagy hagyni picit jobban lehűlni. De mint írtam, valószínűleg van beépített védelem motorhoz is és nem kapcsol be sűrűbben a megengedettnél. Nem tudom elképzelni, hogy egy normális gyártó ilyenre ne figyeljen.

A külső oldal lefagyását nem értem, szinte mindig van benne leolvasztó funkció is. Ha jól tudom, ilyenkor a pufferből keringtet vissza és azzal olvasztja le.

(#395) bzoley válasza Attila2011 (#394) üzenetére


bzoley
veterán

A tartály már megvolt a vegyes kazán mellé, úgyhogy felhasználtam. A 41 jelenleg már sok. Anélkül kezd el melegedni a ház, hogy bármelyik fan-coil bekapcsolna. Úgyhogy inkább engedem lejjebb menni 1-2 fokkal.

(#396) DUB Inc. válasza bzoley (#395) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Engedd lejjebb és keresd meg azt a beállítást, ahol kevesebb bekapcsolás és hosszabb üzemidő mellett is jó a fogyasztásod. Menüben meg tudod nézni, hogy a hőszivattyú milyen terhelésen megy és annak segítségével könnyű lesz beállítani.

(#397) bzoley válasza DUB Inc. (#396) üzenetére


bzoley
veterán

Egyelőre talán 2C-ra állítom, aztán megnézem. A fogyasztás relatív, mert így is elzakatol 800-1000W-tal egy darabig, aztán lassan gyorsít ahogy érzi, hogy közel a cél. Korábban nagyobb különbségnél belenyalt a végén a 2kW-ba is, mert tovább ment. Viszont a vizet is gyorsabban tolta. DHW módban meg talán nincs se eco se silent mód, ami leszabályozná. Fűtés módban meg folyamatosan megy a szivattyú, az nem tetszik.
Power limit lehetne még használható, de az 1-8 paraméterrel nem vagyok kisegítve, kísérletezgetni egyelőre nincs kedvem. Pedig felőlem lassabban is melegíthetne.

(#398) DUB Inc. válasza bzoley (#397) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Miért megy folyamatosan a szivattyú? Milyen készülék ez?

(#399) bzoley válasza DUB Inc. (#398) üzenetére


bzoley
veterán

Azt nem tudom, miért megy. De talán lenne értelme. Gondolom mivel fűtés mód, a ház felé keringetné a vizet, mert nem tudja, hogy van egy tartály is. Eleinte be volt kapcsolva a tartály hőmérő, akkor asszem nem keringett, de mintha azt vettem volna észre, hogy nem akart leállni a melegítéssel a célnél. Mindig tovább emelte az előremenőt 1-1 fokkal. Vagy csak nem vártam ki a végét, vagy a fűtés görbe nem volt jól beállítva. Lehet újra megnézem a hétvégén, hogy viselkedik ha visszakötöm.
Ez egy Immergas Magis(Hajdu, Midea alternative).

[ Szerkesztve ]

(#400) DUB Inc. válasza bzoley (#399) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Akkor valami nem jól lett összehozva a vezérlésnél...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.